Wedgwood Is uw servies nog upto date inhetjaar2000? "MALMAISON' Christofle 1 SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Soest krijgt zijn eerste antiek- en kunstbeurs Dierenbescherming goed bedacht Kleuterschool aan de Prins Hendriklaan Krabbels van Knelis .Gemeenteraadsvergadering Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Burgerlijke Stand Politiebureau 4441 Telef. Brandweer 3333 Gerjo Spans hoopt op doorbraak in '72 S.0. Soest atleet leunt tegen de nationale top Bier, limonade, sport en scherven VAN WEEDESTRAAT 31 UK COUVERT DE LA GAMME M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155 -4832 Van Weedestraat 31 - Soestdijk Jos de Lange-Von Felde, eigenaresse van de antiekzaak ,,'t Witte paard" aan de Middelwijkstraat, heeft het toch voor el kaar gekregen, Soest krijgt het komende weekeind zijn eerste antiek- en kunst beurs. Misschien is het woord „beurs" wat erg indrukwekkend, voor de expo sitie die op het deel van de zeventiende eeuwse boerderij „Klein Middelwijck" aan de Lange Brinkweg wordt gehouden, maar een feit is dat het voor de aller eerste keer is dat antiek en kunst in Soest tegelijk op een expositie aanwezig zijn. Naast een internationale collectie antiek o.a. afkomstig uit Engeland, Spanje, Duitsland en van eigen bodem, wordt het geheel opgeluisterd door een aantal wandkleden en applicatie werk van de Soester kunstenaresse Dieneke Smink, en een aardige serie werk van de Baarn- se kunstenaar Paul Ovink, die met ver schillende schilderijen en tekeningen een duidelijke indruk van zijn oeuvre geeft. De Utrechter Hans Wollenberg, goud- en zilverwerker, luistert de expositie op met een aantrekkelijke collectie zilveren sie raden. De „beurs" is vrijdagavond ge opend van acht uur tot half elf, zater dag van 's morgens elf uur tot 's avond half elf en zondag van elf tot zes uur. De inwoners van Soest hebben de afd. Soest van de Dierenbescherming tijdens de onlangs gehouden collecte bijzonder goed bedacht, ƒ5267,89 was het resul taat na de telling. Het bestuur van de afd. Soest dankt de vele gulle gevers dan ook bijzonder hartelijk. De huisvesting van de kleuterschool aan de Rembrandtlaan voldoet niet meer aan de eisen welke in het Bouwbesluit Kleu teronderwijs zijn gesteld. Het bestuur van de vereniging „School met den Bijbel" verzoekt thans plaatsing van een drieklassige semi-permanente kleuterschool nabij de Prins Hendriklaan. Deze kleuterschool zal gebouwd moeten worden achter de bestaande noodlolcalen naast hotel Oranjehof. De kosten voor de plaatsing van het gebouw worden geraamd op ƒ69.000, waarvoor de gemeenteraad gevraagd wordt een krediet beschikbaar te stel len. Hij heeft het al verschillende keren ge probeerd, en men is inderdaad wel ge negen om aan zijn wensen tegemoet te komen, maar men mag van een licht gewicht atleet als Spans natuurlijk niet verwachten dat hij auto's gaat laden, of zware magazijnwerkzaamheden, waar mee hij zijn conditie, waaraan verschil lende jaren is besteed, gaat aantasten. „Wat mij betreft geeft zo'n baas me een een trainingspak waar zijn naam met grote letters op staat, zodat iedereen kan zien wie me de kans geeft om hogerop te komen, want als iemand daar aan mee werkt, heeft hij daar ook volledig recht op". Het baanseizoen is bijna ten einde slechts de uurloop in Rotterdam, met als eindpunt de Nenijto-sintelbaan wacht nog, en dat is voor Spans de laatste kans om zich nog eenmaal in de nationale be langstelling te lopen. „In '69 finishte ik als 20e met een afstand van zeventien kilometer en 89 meter, afgaande op mijn recente tijden op de 10 kilometer moet het nu mogelijk zijn royaal de achttien kilometer te passeren". Of dat voor de le of een der ereplaatsen voldoende zal zijn, valt nog niet te .be kijken, want ook de concurrentie staat niet stil. Zijn tijd op de nationale tien kilometer in Groningen was vorig jaar nog voldoende geweest voor een onbe dreigde eerste plaats met het nationale kampioenschap, waarbij hij nu nog de eervolle 3e plaats aan overhield. Spans is met zijn 23 jaar nog een jonge midden- en lange-afstandsloper. Over een jaar of vijf is hij op het hoogtepunt van zijn sportieve loopbaan, die hij wil afsluiten met de droom van elke soort gelijke atleet, n.1. deelnemen aan de ma- raton. OVERLEDEN: Arend Houtkoop. 86 jaar, weduwnaar van M. M. B. H. Visser, Al- bert Cuyplaan 101. Cornelis Carolus Meidam, 53 jaar, gehuwd met R. J. Lok, Hobbcmalaan 18. Johan Hendrik Gart- ner. 48 jaar. gehuwd met F. L. Boon, Veenbesstraat 750. Hendrik van Geij- tenbeek. 92 jaar, weduwnaar van M. de Ruig. Belvédèreweg 10. Gerrit Kraan. 90 jaar. weduwnaar van M. van den Broek, Schaepmanstraat 55. B aaltied weer bewong- los kenne komme Om misvurstaand te veurkomme, ik gao ut noeng nie hebbe ovur de allurleste uutgaove vaan ut bar ouwe lied „en waat doen we mit de keizur vaan Jaapaan", maor ik maok as ut waore un duuk in ut daogelukse leve vaan ongze ouwers en veurouwers. mit de mogelukhied om zellufs nog waat meer trug te gaon. Ik gloof daat wullie zo laangzaomer- haand wel an magge neme daat de gouwe tied vaan de aantiekwinkuls wel zoon bietje veurbie is, maor daat wel vaast staot daat aantiek, en waat hiet teugesweurdug nog aantiek, veur bar veul minse un heule grote antrekkings- kraacht hep. Noeng zaal daat bie ming wel leige an ming komof, maor zelluf houw ik ut graog bie ut hedendaogse, aal hep ik wel andaacht veur gistere en eergistere, maor bar veul veerder gao ik nie zo greig trug. Saome mit Kneliao hep ik aaltied weer bar veul plezier ak bie sommuge kennis- se op vesiete komp, en op ming gemaak ken zitte kieke waat ofter in de tied dak der niet bin gewees an aantiek an de kollektie is toegevoeg. Noeng staap ik netuurluk un heule kwak minse op hullie bar geveulugge aan- tieke tene, maor daat motte zullie ming maor nie zo kwaoluk neme. Wullie binne minse vaan deze tied. Kne liao waas bar blie toen de elektrieke koffiemole wier uuttevonde en dat zie eindeluk daat ouwe draoiding mit un grote boog ut raom uut kon gooie, pre- sies in de opestaonde vullusbaak, das veur de minse die denke daat wullie toen aal biedroege an de vurvuuling. Zo waore der nog veul meer dinge. Ut striekiezur daat op de kaachel waarrum mos worde om mooie plooie in ming zon daagse paak te kriege, de pomp waor allusbehalleve goed waotur uut te kriege was, en gao maor deur. Die dinge binne vurvaange en ellek waas der heul ge- lukkug mee. Maor daat is warkeluk maor veur bar korte tied gewees, waant noeng hebben der weer heul veul minse bar veul knaoke ovur om daat soort dinge weer in huus te kriege. Nie om ze te gebruuke, waant zo veer gaot de haang naor ut ouwe nie, maor as vursiering in hullie huuze. En noeng kom je die dinge in bar veul huuze teuge. Un ouwe kof fiemole, ouwe striekiezers, en buute in de tuun veur de aordughied un pomp, die, aster waotur uut zouw komme, mes- schien allenug maor viezughied naor bove zouw brenge. Noeng ken ik ming veurstelle dajje een of twee vaan die dinge in huus haolt, om der as ut waore steeds an herinnert te worde hoe of ut vreuger waas. Maor daor mot ut daan wel mee ophouwe, waant aors word je ei ge huus ok un aantiekzaok, en daor begint ut bie som muge minse bar op te lieke. Vaan de week waas ik bie minse, dia waore zo veer gegaon mit de vurouwer- wetsering vaan der luu huus, daat der stoele in de kaomur stinge waor nie op gezete mog worde, omdaat der aors mes- schien deurrezaakt zouw worde. Waat ming wel opviel waas, daat in veul ge- vaale ouwe meuk aantiek genoemp wier. Daor kongde die minse daan niks an doen, waat zullie haadde ut gekocht en, das nog veul arreger, betaold as aantiek. De zolduropruumers vaan vreuger, bin ne de antiekers vaan hede en das un ontwikkeling die der aaltied hep inne- zete, waant de zolduropruumer die de laangste adum haad, dus ut laangst de spulle vaan de opruuminge kon bewaore, messchien wel nie kwiet kon raoke, lf de miljoenèr vaan vaandaog. De spulle die ming ouwers en groot- ouwers blei waore of te kunne daank®, omdaat der mederne en makkelukker apperaote kwaome, binne noeng weer goud waord, maor daan natuurluk alle nug veur de minse die ut der in zien en ut der veur ovur hebbe. Eigeluk zouw maor un heul klein vonkie vaan die ouwerwetse geest, die in de mederne mins gevaore is, op un aor ge deelte vaan ut daogelukse leve ovur motte springe. Daat zouw heul gewel- dug kenne worde. Stel je noeng is veur daat die ouwe tied- anhaangers allegaor der oto thuus zouwe laote bie ut winkele en zuk soort zaoke, of daat alle huusvrouwe der otomaotiese waasapperaot of zouwe daanke en weer mit groene zeep an de tobbe ginge staon, daormee un heul belaangrieke steen an de vurbetering vaan ut waotur biedrao- gend, en gao maor deur. Noeng mojje daor netuurluk weer nie zo bar veul vaan vurwaachten, waant ok daor kleef weer trammelaant an, waant as iedereen die dinge an de kaant zouw zette, daan kwaome der weer minse, die daat veur de herinnering zo nodug moste gaon bewaore en meer van zuk soort dinge. Ik bin aaltied benieuwd gebleve hoe of ut of zouw lope mit die haang naor de min of meer goeie ouwe tied, waant veur ut zellufde geld, of meer, binne der nog wel gekkere dinge mogeluk. Maor of ut zo veer zaal gaon mit ut verofgode vaan die ouwe spulle, daat der straaks huuwelukke gaon komme vaan bar jonge mit bar ouwe minse, daat magge wullie gloof ik wel vurgete. aal binne der nog zo bar veul minse gek op ouwe meuk, die mit un bar mooi woord as aantiek de deur uutgaot bie de zol duropruumers vaan vreuger. Dinsdag 12 oktober 1971 De raad van de gemeente Soest is in openbare vergadering bijeen geroepen 'tegen donderdag 21 oktober a.s., 's avond3 19.30 uur, in de zaal van de brandweer kazerne aan de Lange Brinkweg, ter be handeling van de navolgende agenda: 1. Vaststelling raadsnotulen d.d. 16 sep- ember 1971. 2. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 12 juli 1971 van drs. G. S. de Hoog, inzake de bespreking van ber- Vien en trottoirs met chemische bestrij- "ingmiddelen met voorstel adressant vereenkomstig de bij de stukken ter -zage gelegde concept-brief te berich- en. b. Kopie van de brief d.d. 20 augustus 1971, afdeling 5, nummer 116 BO/259van edeputeerde staten van Utrecht, ge acht aan de minister van binnenlandse aken, inzake de opheffing van de ge- -eente Hoogland, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te ne men. c. Brief d.d. 30 juni 1970 van mevrouw E. M. T. Rademaker-Beuken c.s., inzake vragen betreffende hinder van een tweetal bedrijven op het industrieter rein, met voorstel adressanten overeen komstig de bij de stukken ter inzage ge legde concept-brief te berichten. d. Brief d.d. 6 augustus 1971 van de N.V. Bouw- en Aannemingsmaatschappij HIBOS, inzake een bebouwingsvoorstel, met voorstel betrokkene te antwoorden overeenkomstig de bij de stukken ter inzage liggende concept-brief. e. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. f. Verantwoording van burgemeester en wethouders van Soest terzake van de gemeenterekeningen en bedrijfsrekenin- gen over 1969 en 1970 met verzoek deze voor kennisgeving aan te nemen en voor onderzoek in handen te stellen van de financiële- en belastingcommissie. g. Brief van het dagelijks bestuur van de Opleidingsschool voor Gemeentepoli tie „De Boskamp" te Leusden, waarbij worden toegezonden de rekening 1970, de begroting 1972 en een wijziging van de begroting 1971, met voorstel deze stukken voor kennigeving aan te nemen. h. Brief d.d. 6 september 1971 van de heer J. Hilhorst, waarbij deze verzoekt de ontruiming van het perceel Dorre- steinweg nog enige tijd te mogen uit stellen, met voorstel deze brief ter af doening in handen van burgemeeter en wethouders te stellen. 3. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de uitgaven van: a. het openbaar middelbaar algemeen voortgezet onderwijs over 1970; b. het openbaar lager onderwijs over 1970. 4. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van centrale gasverwarmingsinstallaties in gemeentelijke premiewoningen. v.h. H. W. VELLÏVGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. GEBOREN: Edwin, zoon van H. D. van Roest en E. J. W. Staal, Van de Velde- plantsoen 75. Willem-Jan Joseph An- dré, zoon van A. J. G. M. Blomjous en R. M. P. Fick, Colenso 67. Sietske Sé- verine, dochter van H. Hepp en F. H. J. Bremmer, Van Straelenlaan 14. An- gela. dochter van D. J. J. van den Broek en C. H. Knol, Smitsweg 359. Ronald, zoon van H. J. Lichtenberg en C. W. van der Vegt, Simon Stevinlaan 17, Soes- terberg. Margaretha Miranda, dochter van C. Kraan en J. M. de Feijter, Weeg breestraat 2. Remco André, zoon van W. Mulder en E. J. A. Swaab, Smitsweg 543. Martijn Antonius Franciscus, zoon van A. J. Hoogers en C. A. M. Heijmans, Bosstraat 2. Martijn, zoon van J. E. van Coeverden en W. van de Water, Kamperfoeliestraat 101. Gees- siena Okkiena Anthonia, dochter van G. Hulzebos en G. A. van Dijk, Buys Bal lotlaan 10, Soesterberg. Annemarie Anne Isabélle, dochter van J. P. Schuier en M. Dullemond, Kerkpad NZ 43. Jeroen, zoon van D. J. van Pelt en W. I. Vermaat. Smitsweg 303. Jolanda Wil- lemina Maria, dochter van R. F. Roder- mond en M. J. E. Grasmeijer, Weegbree straat 425. ONDERTROUWD: Cornelis Drost, Groen van Prinstererstraat 12 en Catharina Christina Elisabeth van den Deijssel, Koekoekweg 10. Antonius Jacobus Maria Fugers, Torenstraat 23 en Everar- da Anna Beijer, Beetzlaan 30. Jacobus Egbertus Richardus Maria van de Mast, Schrikslaan 31 en Aartje Anna Lysbeth van den Broek, Nieuwstraat 55. GETROUWD: Wilhelmus Jacobus Maria Steenvoorden, Herman Gorterplaats 91, Capelle aan den IJssel en Cornelia Ma ria Aleida Schouten, Thorbeckestraat 37. Gerardus Martinus Barend Hilkens, Ossendamweg 47 en Reijntje Gijsberta Maria Glas, Buntweg 14 Enrico Gio- vanni Antonio Mario Bianchidi, Veenbes straat 176 en Hillary Mary Merkus, Kas- tanielaan 63. Koert Holtgreve, Pieter de Hooshlaan 48, Hilversum en Johanna Adina Theodora de Boer, Burg. ter Pelk- wijklaan 63, Utrecht. Lubbertus Jan van 't Holt. Dasborst 6, Leusden en Hen- drika Boekhoff, Valeriaanstraat 153. 5. Voorstel tot verkoop van grond, ge legen aan/op: a. de Eemweg aan de Stiahting Licha melijke Opvoeding en Sport Soest; b. het industrieterrein aan Intertuft N.V., gevestigd te Soest. Voorstel tot het weigeren van ont heffing van artikel 1 van de „Zonever ordening Hinderwet", inzake het op richten, in werking brengen en in wer king houden van een las- en snij-in- richting op/ln het perceel Bosstraat 90 te Soest. 7. Voorstel tot het aanvaarden van een aan de gemeente Soest geschonken schil derij van een landschap in Soest. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van gelden voor het organiseren van sportinstuiven door de Stichting Licha melijke Opvoeding en Sport Soest. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het houden van een woningmarktonderzoek. 10. Voorstel tot het intrekken van een deel van het bestemmingsplan „Klaar- water". 11. Voorstel tot het vaststellen van het bestemmingsplan herziening deel Klaar- water. 12. Voorstel tot het onttrekken van een gedeelte van de Klaarwaterweg aan het openbaar verkeer. 13. Voorstel tot aankoop van grond, ge legen aan/nabij: a. de Wieksloterweg W.Z. van A. L. M. de Kort te Bilthoven; b. de Richelleweg te Soesterberg van de Staat der Nederlanden. 14. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen aan: a. de Nieuwe weg 96 te Soest van Th. Wolfsen; b. de Verlengde Kolonieweg 18 te Soest van A. de Graaf; c. de Parklaan 43 van mevrouw B. A. Wessel-Verweij. 15. Voorstel tot pachtbeëindiging van grond, gelegen aan de Eemweg met C. J. Hilhorst. 16. Voorstel tot onteigening van gronden ten behoeve van de aanleg van de Dal- weg. 17. Voorstel tot ruiling van gronden, ge legen nabij de Bosstraat en de Wiekslo terweg O.Z. en ten zuiden van het land goed „Pijnenburg" ter hoogte van het kampeercentrum „De Blokhut" met mr. J. H. O. Insinger en consorte. 18. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het plaatsen van een drieklassige, semi-permanente kleu terschool nabij de Prins Hendriklaan ten behoeve van het protestants-christelijk kleuteronderwijs. 19. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst inzake de uitbetaling van rente in verband met een gesloten koop overeenkomst met: Th. Wolfsen; b. A. de Graaf; c. mevrouw B. A. Wessel-Verweij. 20. Voorstel tot het garanderen van ren te en aflossing van een door de N.C.H.B. te sluiten geldlening voor de afsluitende financiering van het bejaardencentrum Molenschot. 21. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de uit breiding van de kantoorruimte van het gasbedrijf. 22. Voorstel tot wijziging van de afschij- vingstermijn van de investeringen van het gasbedrijf. 23. Voorstel tot wijziging van de gasta- rieven voor flatgebouwen met één aan sluiting. 24. Voorstel tot verhogen van enkele ge meentelijke belastingen en retributies. 25. Voorstel tot wijziging van de vlees keuringsverordening en tot het heffen van rechten voor het verrichten van re pressieve keuringen door de vleeskeu ringsdienst. 26. Voorstel tot wijziging van diverse begrotingen 1971. 27. Voorstel tot vaststelling van de Be zoldigingsverordening 1971. 28. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de .Zoneverordening Hinderwet" ten be hoeve van: een inrichting voor het opslaan van gasflessen ten behoeve van kampeer- doeleinden op/in het perceel Birkstraat 126a; b. een inrichting tot het bakken van voedings- en genotmiddelen in oliën en vetten op/in het perceel Steenhoffstraat i. Voorstel tot wijziging van de huur overeenkomst met het bestuur van de scholengemeenschap Eemland inzake het gebruik van het gymnastieklokaal aan de Molenstraat. 30. Voorstel tot het beschikbaar stellen van aanvullende kredieten voor de uit voering van het werk „doortrekking Stadhouderslaan-Nassauplantsoen". 31. Voorstel tot het wijzigen van de .verordening halvedagsluiting winkels". 32. Voorstel tot wijziging van de be- heersverordening van het woningbedrijf en van de statuten van de Stichting „Stichting Samenwerking Woningbouw corporaties", alsmede tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met de Stichting „Stichting Samenwer king Woningbouwcorporaties". Wanneer volgende week zondag de finish van de Netlijto sintelbaan in Rotter dam gepasseerd zal zijn, is voor Gerjo Spans het slot gekomen aan een succesvol seizoen dat tot nu toe een hoogtepunt vond in de derde plaats op de nationale tien kilometer kampioenschappen vorige week in Groningen, achter de onbetwist bare kampioen Egbert Nystad. De 23-jarige Spans, die na twee seizoen bij de Amersfoortse atletiekvereniging Altis, het eerst nog bij de Gooise Atletiek Club probeerde, om vervolgens via Altis bij de S.O. Soest te komen, is dik tevreden over het nu op een eind lopende seizoen. „Ik heb na een beroerd seizoen '70 nu kans gezien op de 10 kilometer maar liefst 2 minuten sneller te lopen en op de 5 kilometer is dat bijna een mi nuut, en dan mag je natuurlijk wel even over beter lopen praten". De stijgende lijn in zijn prestaties lag ook wel in de lijn van de verwachtingen. Iedere dag wordt er in Soest en omge ving getraind, waarbij verschillende an dere atleten van de S.O. Soest aanwezig zijn. Favoriete afstanden voor de maar nauwelijks vijfenvijftig kilo wegende Spans zijn de 1500, 3000, 5000 en 10.000, hoewel hij, om vooral snelheid te krij gen, ook wel op de korte afstand start, maar dat voornamelijk als een meer dan nuttige training ziet. Voor het volgende seizoen mikt Gerjo Spans op een plaats op het schavotje bij de 5 en de 10 kilometer, terwijl hij op de 1500 meter een plaats in de nationale selectie hoopt te veroveren, maar dat dat niet zonder nauwgezette training zal gaan, staat hem duidelijk voor de geest. „Ik ben dit voorjaar op uitnodiging van een Utrechtse vereniging mee naar Tsje- cho-Slowakije geweest en als je daar dan een paar dagen meedraait, dan besef je pas het grote verschil tussen oost en west. Niet alleen zijn de accomodaties en de begeleiding daar geweldig, maar de atleten, en dan echt niet alleen de grote talenten, krijgen alle mogelijkhe den om te trainen. Hier in Nederland is dat allemaal veel moeilijker. Je moet eerst de hele dag werken, en dan kan je gaan trainen, als je er tenminste de moed nog voor op kan brengen". En aan die moed ontbreekt het Gerjo Spans niet. Meer dan honderd kilometer per week verdwijnen er onder zijn schoenen door, zijn leven wordt beheerst door de atletiek. Vakantie is er niet bij, want dat gaat allemaal op aan snipper uren die in overleg met zijn werkgever op de middagen voor trainingen worden gebruikt. Beslist geen ideale situatie, maar een andere oplossing is er nog niet voor gevonden. „Het mooiste zou natuurlijk zijn als ik hier in Soest een job op het een of an dere kantoor kon krijgen waar de di recteur zoveel met de sport op heeft, dat hij me in de gelegenheid zou stellen om drie middagen per week een paar uur te gaan trainen, natuurlijk voor mijn reke ning". Voorzitters ergernis?, penningmeesters trots?, het zal wel altijd een grote vraag blijven. Vast staat in elk geval dat het hierbij afgebeelde „stilleven" en aange troffen op een der Soester voetbalvelden niet uniek is op de Nederlandse sport velden. Er zijn in het verleden al voldoende woorden over vuil gemaakt, maar een oplossing heeft men niet gevonden, of durven vinden. Losstaand van de niet pas sende sportveld-decoratie, vormen de scherven een groot gevaar voor de sport mensen, waaronder een heel groot gedeelte jeugd.

Soester Courant | 1971 | | pagina 7