EB SETTEN Wethouder Ebbers „krikte" deur open van „Schans automaterialen" SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Moeten de containers verwijderd worden? Open dag voor de Soester jeugd Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Burgerlijke Stand Krabbels van Knelis „Logische" aanrijding op het Bremeentje Enorme belangstelling op brandweerdag Aanrijdingen Heet gebakerde chauffeurs Dinsdag 14 september 1971 Of wethouder A. Ebbers het oog gericht houdt op een nog eventueel in te stellen ereprUs voor de kortste openings-ceremonie is niet vast te stellen, wel is zeker dat hij sinds zaterdagmiddag, zo niet de bovenste, dan zeker een van de ereplaat sen inneemt. „Dames en heren, de deur is open u kimt naar binnen gaan", een dozijn woorden die de wethouder uitsprak nadat hij met behulp van een autokrik een bordpa pieren deur, die voor de normale deur was geplaatst, met vakkundige hand had verwijderd, waarmede hij de officiële opening van de nieuwe behuizing van „Schans automaterialen" aan de Kerkstraat verrichtte. Tien jaar geleden was hij heel klein be gonnen in de automaterialen, waarvan er acht jaar werden doorgebracht in het pand aan de Middel wijkstraat, dat niet alleen te klein geworden was, maar door de gemeente werd gekocht om te worden gesloopt ten behoeve van ver breding van de weg ter plaatse. „En juist dit laatste gaf de doorslag, daarom zijn we gaan bouwen". De heer J. J. Schans toonde vol trots zijn 1200 m2 grote zaak, die naar zijn zeggen één van de grootste zaken op dat gebied in ons land is, uiteraard naast de verschillende importeurs. Het nieuwe gebouw dat voor de offi ciële opening al enige maanden in ge bruik was, is niet alleen eens zo groot dan de behuizing aan de Middelwijk- straat, maar heeft bovendien nog de mogelijkheid om door het aanbrengen van een tussenvloer nog eens 400 m2 extra ruimte aan de 1200 toe te voegen. In de overzichtelijke hal, die geheel in eigen beheer is uitgevoerd, staan tien tallen meters lange rekken opgesteld, waarin werkelijk alles op het uitge strekte gebied van de auto te vinden is. „We hebben van bijna elke auto de normaal te vervangen onderdelen in voorraad, slechts iemand die onderdelen voor een Rolls Royce komt halen moeten we teleurstellen". De heer Schans loopt als een gids in een grote stad voor ons uit en ondanks zijn vele werk op kantoor kent hij alle onderdelen, zelfs zonder dat hij het on derdeelnummer ziet. Dagelijks wordt door het tien man tel lende personeel zendingen gereed ge maakt voor garagebedrijven in het hele land, van Den Helder tot Zierik- zee. Grote bestellingen via de eigen expeditie, de kleinere met de bode. Maar niet alleen garages behoren tot de cliëntele, ook de gemeente, en de werk plaatsen van het leger telt „Schans au tomaterialen" onder zijn cliënten. „Natuurlijk komen er bij ons particu lieren binnenlopen. Vooral voor de zelf- sleutelaar zijn wij een waar toevluchts oord, maar toch maken zij maar een klein gedeelte van onze omzet uit, maar dat houdt niet in dat wij ze niet graag van dienst zijn". Schans automaterialen heeft ook inderdaad niets van een auto shop, al is er wel een rek in de zaak te vinden dat er iets van weg heeft, wat transfers, poetsmiddelen e.d. betreft, maar dat is duidelijk om tegemoet te komen aan de wensen van de cliënten, die naast onderdelen zo af en toe ook nog eens een transfer of iets dergelijks mee willen nemen. Verder niets anders dan onderdelen voor alle bekende merken auto's. Een merk springt er eigelijk bijzonder uit, en dat is niet verwonderlijk, want de Mercedes Benz vormt als het ware de hobby van de heer Schans. „Of we het helemaal waar kunnen maken, daar kan ik niet voor in staan, maar met een beetje goede wil krijgen we het hier voor elkaar om een complete Mercedes Benz te bouwen". En in de kelder krij gen wij de indruk, dat het beslist wel waar te maken is. Grote stapels met carrosserie-delen, deuren, spatborden enz. maar aan het draaien krijgen we zo'n wagen niet, want de onderdelen die in een auto nooit stuk gaan, zijn ook bij „Schans automaterialen" niet te vin den. Niet alleen onderdelen, maar ook tech nische accesoires zijn in grote verschei denheid binnengebracht, waarvan de afd. autoradio een goed voorbeeld is, vele merken in nog meer uitvoeringen. Naast de carrosserie-delen en de grote voorraad uitlaten die in de kelder zijn ondergebracht, is een gedeelte van de kelder ingericht als werkplaats, waar men remtrommels draait voor heel veel bedrijven uit het hele land en remvoe- ringen klinkt. Met zijn bedrijf in Utrecht dat gespecialiseerd is op het gebied van de uitlaat, en het nu officieel ingebruik genomen bedrijf neemt de heer Schans een unieke plaats in tussen de garages en de importeurs. Het grote aantal be zoekers dat de receptie bezocht, die aan sluitend aan de opening werd gehouden, en het bedrijf konden bezichtigen, vorm de daartoe een sprekend bewijs. 33 meter lange ladder De brandweer ging eerst naar 't Soester- veen, waar de 33 meter lange ladder van de ladderauto werd gedemonstreerd en waar uiteraard ook gespoten werd. Tot groot vermaak van de jeugd, die er de grootste lol in had zich nat te laten spui ten, al deden de jongens en meisjes dan ook of ze echt wel wilden vluchten, maar niet uit de voeten konden! „Geweldige straal" Op het kazerneterrein zag het zwart van de mensen, toen daar de bestrijding van een oliebrand werd gedemonstreerd. Degenen, die dicht bij het vuur stonden, kwamen er bepoederd vandaan. Intussen hadden tientallen jongens en meisjes zich „genesteld" in de slangentoren, waaruit ze een prachtig overzicht hadden van het kazerneterrein en waar ze bovendien eer ste rang zaten, toen de ladderauto werd gedemonsteerd. De ladder stak nog 8 meter boven de 25 meter lange toren uit. Bij elke demonstratie werd via de ge luidsinstallatie van de commandowagen deskundige uitleg gegeven. Er werd natuurlijk ook veel gespoten, HORLOGES JUWELIER HOPLOGER 50ESTDUK REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 Terwyl de heer Schans de restanten van de deur verwijdert, bekijkt de wethouder het resultaat van zfjn „gekrikte" opening. M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155- 4832 Burgemeester en Wethouders vragen Zich af of de in de gemeente geplaatste con tainers niet moeten worden verwijderd, wanneer men niet in staat is het vuil op een nette en ordelijke wijze in de con tainers te doen. Steeds weer bereiken het College klach ten over het storten van vuil naast de in Soest en Soesterberg geplaatste con tainers. Dit geeft niet alleen een minder fraai aanzien, maar bovendien wordt door de wind dit vuil nog vaak ver spreid over een groot gebied, waardoor vooral de omwonenden hiervan veel last ondervinden. Verder is het B. en W. op gevallen dat diverse bedrijven, w.o. mid denstanders, misbruik maken van de be staande containers. Deze worden name lijk door hen gevuld met grote ladingen gebruikte embalage en ander bedrijfsaf val, waardoor ze binnen de korste keren vol raken. Dit terwijl de containers de bestemming hebben om ingezetenen van de gemeente in de gelegenheid te stellen groï huisvuil, tuinafval e.d., - wat niet wachten kan tot de maandelijke vuilop,- haaldienst - er in te gooien. Het gemeentebestuur hoopt dan ook, dat eenieder wil meewerken aan het schoon houden van de gemeente. Zondagmiddag 19 september, vanaf 14.00 uur, zullen de Soester padvinders van de Don Bosco-groep een openmiddag te Soestduinen houden. Voor de jeugd zullen hier vele attracties aanwezig zijn, onder meer een zwaai- schaag, kabelbaan, waterwip, kop van hop en een griezeltent. Ook zullen demonstraties en inlichtingen gegeven worden over het scouten. Voorts zal er ook een niet te versmaden ver frissing aanwezig zijn. Dit ongetwijfeld kermisachtige terrein zal vanaf het Soester Natuurbad met pij len worden aangegeven. Dit is beslist een goede mogelijkheid om eens nader kennis te maken met de huidige vernieuwde opzet van de padvin derij. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestaijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. GEBOREN*. Freek, z.v. G. B. Nieuwen- huizen en J. W. te Riet, Van Straelen- laan 25. Petra, d.v. G. Gaasbeek en R. Warmerdam, Haverweerd 114. Bob, z.v. P. de Haan en T. L. Kraamer, De Akkeren 115. Arnold en Jörgen, zoons van P. J. Kareisen en S. C. van Wame- len. Smitsweg 5. Sandra, d.v. A. B. C. Tolboom en M. van de Bunt, Gen. Win kelmanstraat 32, Soesterberg. Ruurd Martijn, z.v. J. H. W. Jansen en T. G. Pruis, Van Goyenlaan 70. Adrianus Cornelis, z.v. C. Aalberts en J. M. van Essen, Weegbreestraat 657. Eugene Franciscus Albertus, z.v. J. J. N. van Dijk en C. M. Hilhorst, Aagje Dekenlaan 17. Cornelia Alijda Richarda, d.v. C. P. Hilhorst en A. R. van Logtenstein, Olijkeweg 38. Raymond Arie Johan- nes, z.v. B. Kaats en H. B. van den Brink, Laanstraat 76. Sander L., z.v. F. Koole en M. Vente, Irenelaan 28. Ta- bitha Genendel, d.v. W. F. M. T. Ringe- noldus en G. C. Schouten, Van Weede- straat 12. Lucinda Adriana, d.v. D. van der Wardt en L. A. Clark, Lange Brinkweg 53a Lambert Arnold Hen drik, z.v. P. W. V. Vos en G. E. Hoegen Dijkhof, Ir. Menkolaan 19. ONDERTROUWD: Enrico Giovannl An- tonio Mario Bianchedi, Veenbesstraat 176 en Hillary Mary Merkus, Kastanjelaan 63. Gerardus Cornelis Hilhorst, Hen- riette Ronnerplein 8 II, Amsterdam en Waltraud Zimmerman, Valeriaanstraat 45. Adrianus Maria Alsemgeest, _Ma- dridweg 57, Vlaardingen en Julia Violet van Selms, Noorderweg 24. Wilhelmus •Tohannes van Leek, Beukenlaan 46 en Hendrika Brons, Ossendamweg 52. Gerard Adriaan Ocker Ockerse, Korte Brinkweg 29 en Fijtje van Buren, Es doornhof 9, Leusden. Thomas Pieter de Jong, Jac. Catslaan 29 en Gerdina Morren, Staringlaan 26. Hugo Erik Bakhuizen, Colenso 31 en Josephina Ma- deleine Maria van Zadelhoff, Park Vre dehof 3. Hendrik Jan van Dijken, Eikenweg 5, Baarn en Alida Elisabeth van den Hoed, Lange Brinkweg 53d. Herman Hendrik Willem Schoemaker, Plataanweg 31, Amersfoort en Willemina Maria Dorrestein, Braamweg 89. Rob bert Pieter Tensen, Bartolottilaan 8 en Grietje Bijkerk, Hellingweg 1. GETROUWD: Jan Rijnja, Jac. Catslaan 23. Hendrik de Graaf, Het Nieuwe Diep 5, Den Helder en Margaret Maria van Doorn, Betje Wolfflaan 12. Ste- phen Leslie Gruter, Westkadijk 28, Nijkerk en Irene Rutgera Maria van den Brink, Van Straelenlaan 9. OVERLEDEN: Petrus Kornelis Maria van Rossenberg, 21 jaar, Lange Brinkweg 43. Philomena Carolina Joephina Groels, 70 jaar, weduwe van G. J. Pierik, Ru benslaan 34. Marina Jacoba Bakker, 74 jaar. weduwe van W. F. Bertling, Steenhoffstraat 37. Jan van den Breul. 85 jaar. weduwnaar van H. van den Broek, Birkstraat 78. Theodorus Jo- hannes Beek, 89 jaar, weduwnaar van G. Verheul. Albert Cuyplaan 101. Lam- berta Maria van der Heijden, 88 jaar, gehuwd geweest met T. M. Oostinjen, Nieuwehoekplein 10. Gerard Bernard Johan van der Zeijst, 66 jaar, gehuwd met M. A. Kindig, Plasweg 45a. De demonstratie by „Hoog Soestdyk" trok enorme belangstelling. In de nacht van zaterdag op zondag reed de 28-jarige T. K. uit Soest zijn wagen achteruit het Bremeentje, nabij de Maatweg op en zag daarbij niet de onverlicht geparkeerd staande auto van G. A. V. (23) uit Baarn. Deze niet be doelde vrijage tussen beide wagens werd 's nachts om half een op het poli tiebureau door de beide chauffeurs aan gegeven. De vrijwillige brandweer kan bij de Soester jeugd geen kwaad meer doen. Zo'n 2000 jongens en meisjes mochten zaterdag op het kazerneterrein aan de Lange Brinkweg allemaal fijne dingen doen, zoals de wagens bemannen, de slangentoren beklimmen en spuiten. Dingen, die anders alleen maar voor de brandweerlieden zijn weggelegd. Zaterdag echter was het nationale brandweerdag, vandaar dat het Soester korps „open huis" hield. En dat niet alleen, het ging zich ook elders aan de bevolking presenteren. Zowel in het Soesterveen als bij de flat Hoog Soestdijk was de belangstelling voor de demonstraties enorm. Ajje ut ming vraog dan mok zeige daat ut messchien komp omdaat wullie noeng aal un paor bar mooie naozoemurse weke aachtur de rug hebbe, die eigeluk nog heul best voor zoemur door zouwe kenne gaon, maor daat wullie daordoor onopgemarukt knaap in de buurt vaan ut naojaar binne gekomme. Der binne aaltied weer dinge die Je daor, zongder dajje ut eigeluk wil, wel an herrinere. Eén vaan die dinge vin ik alle jaor weer ut sluute vaan ut ne- tuurbaad. Zo kejje nog alle daag de tocht maoke naor ut zilte naat, en je bin daan echt de enugge niet, en zo is ut weer voor maonde voorbie. Waat daat angaot zalle de barre zwemliefhebburs, die der in ongs darrup rondlope, wel un bietje geschrokke weze toen zullie vaan de week hoorde daat ut daak vaan ut nieuwe ovurdekte baad an de Waaldek Piermontlaon an ut doorbuuge waas. Noeng bin ik geen deskundugge op ut gebied vaan ovurdekte zwembaode bou- we, maor ik vraog ming wel of hoe daat noeng ken gebeuren. Waant zoon daak hep, ajje ut nuchtur bekiek, toch niks te draoge en zit der allenug maor op om ut baad as ut waore ovurdekt te maoke, waant daat is feiteluk ut grote vurschil tusse ut Soesder netuurbaad en uut ovurdekte baad. Bie ut ene wor je ok naat ajje nie in ut waotur bin as ut wèl regent, en in ut aore ken ut daank zij ut daak buute net zo kouwd en naat weze as ut maor wil, maor je blief op de kaant in ellek ge- vaal droog. En noeng is zo maor effe daat bar be- laangrieke daak an ut doorzaake gegaon. En der magge daan aal minse gewees zijn die opmarrekte daat doorzaake in de beste femilies voorkomp, dus daat ut heulegaor nie zo gek is daat zoon daak ut ok prebeert, maor laote wullie maor blie weze daat die trammelaant noeng bie de bouw naor vore komp, waant stel je maor is voor daat ut pas gezien wordt as ut baad klaor is, of zellufs as ut aal in gebruuk genomen waas. Nog nie zo gek laang hep ik ming pet offenome voor die luu uut ut zuude vaan ut laand die op zukke fraoie en snelle menier ongs an zoon baad an ut hellepe waore. En ik hep toen hier neer- reschreve daat ik mit vurwongdering hep staon kieke naor die minse, hoe of daat allegaor gong. Allus gong presies op tied en ut liek der soms wel op of de minse die daor warreke an un touwtje zaote zo bar geweldug as daat bouwe gebeurde. Noeng kon daat ok wel, waant laotur hep ik nog gehoord daat die luu as ut waore haos niks aors deeje as ovurdekte zwembaode bouwe, door ut heule laand en daan ken ut ok haos nie aors of ut mot wel heul gesmeerd gaon. En juust daorom bin ik wel un bietje geschrokke. Waant ut Soesder baad maag daan nie heulegaor geliek weze an de zwembaode die die minse al vaokur gebouwd hebbe, zoon bar groot verschil zaal der noeng toch ok weer nie inzitte. Maor jao, der is nog niks beurt, dus al- lus vaalt zogezeit weer mee, maor laote wullie toch maor blie weze datter toch nog minse rongdlope die zuk soort din ge in de gaote houwe, waant daormee ia trammelaant zoas bie de flets op de Eng, maor ok in ut Veen, te voorkomme. Wul lie maoke ongs eige nog wel is bar druk aster door de gemeente arruguns iets wordt offekeurd, of offebroke mot worde waat nie an de norreme voldoet, die door de ovurhied an zuk soort zaoke wordt gesteld, maor mit gevaalle as bie daat baad komp wel heul duudelijk naor vore daat ut heulegaor nie ovurbodug wordt gekonterelleerd. Waat daat angaot worde wullie eigeluk bar goed bescherremd, zogezeit teuge ongs zelluf, waant ajje un eige huus hep, en daat huus daat is de ene helluf vaan twee, daan maag je nie zo maor effe waat vuraandere, daor mot de schoon- heidskemmissie an te paas komme, en je ken gerus vaan ming anneme daat die luu nie makkeluk binne. Nie daat ut zukke naore minse binne, maor zullie voere hullie warrekzaomhede uut naor de lettur vaan de voorschrifte. En daor- bie komp heulegaor nie terspraoke of zullie ut der mee eens binne, zullie mot te enkel allenug maor doen waat der staot voorgeschreve. Daorom vraog ik ming soms wel is of, hoe of daat noeng eigeluk geregeld zouw kenne worde mit die Karrekpaad zaok. Ut Karrukpaad mot Karrukpaad blieve, maor das netuurluk maor un uutroep die in ut leve is geroepe omdaat hie zo bar aordug klinkt. As ut Karrukpaad ut Karrukpaad zouw motte worde, daan zouw der heul waat teuge de grond motte, waant in de loop der jaore binne der heul waat dinge biegekomme die in ut keraaktur maor daan ok heulegaor nie paasse. Waat daat angaot is eigeluk de resteraotsie in de buurt vaan de Ouwe Karruk waorde- vol. Daat wordt zo heul laangzaomer- haand weer waat ut waas. Maor ik be- griep die trammelaant wel, de minse die der woene beginne noeng paas door te kriege waat ut waord is om rust te heb be, en daat raok je kwiet ajje mee gaot doen an vurstedelukking en zuk soort zaoke. Kiek, eigeluk haad der aal jaore geleeje un kemmissie annesteld motte worde die zuk soort zaoke behaartugde, zo in de geest vaan de schoonheidskemmissie. Maor welleke minse dochte der tien, vief- tien, messchien wel twintug jaor gele je an om op ut Karrukpaad te gaon woene. geen mins. En noeng mot aal daat gene waat in die jaore nie is gebeurd maor effe in één keer klaorremaokt worde. Ut komp allegaor wel goed, net as bie ut zwembaad, maor Keule en Aoke binne ok nie op een daag gebouwd. KANTOREN TE SOEST: Steenhoffstraat 56 Soesterbergsestraat 32 KANTOOR TE SOESTDIJK Konlnginnelaan 18 zelfs met het waterkanon. „Er komt een geweldige straal uit als hij goed staat", vertelde de speaker. Zelfs zo geweldig, bleek even later, dat iedereen de benen nam om nog enigszins droogt te blijven. Onder degenen die naar alle kanten wegrenden, was ook burgemeester mr. S. P. baron Bentinck. Er werd ook een demonstratie gegeven van het bevrijden van beknelde mensen in een autowrak met behulp van onder meer een pneuma tische beutel. Echt alarm Als grote attractie werd aan het eind van deze demonstratie het autowrak in brand gestoken, waarna echt brand alarm werd gegeven. De jeugd ontfermde zich later over het wrak, dat als een conservenblikje in elkaar werd getrapt. Prijs-sprinten Het brandweerfeest werd tenslotte voor de jeugd helemaal een hoogtepunt, toen ze zelf mocht spuiten. De jongens en meisjes moesten blokjes van een houten stellage af spuiten. Ze spoten met drieën tegelijk en wie de blokjes er het eerst af had gespoten, kreeg een prijsje. De belo ning was onder meer een keuze uit de oude uitmonsteringsstukken van het uni form van de brandweer. Brandweer-tentoonstelling Tijdens deze voor Soest uiterst geslaagde brandweerdag hebben duizenden, jong en oud, de gelegenheid aangegrepen nader kennis te maken met het werk van de brandweer. Niet alleen door het bijwonen van de demonstraties en de bezichtiging van al het materieel, maar ook door een bezoek aan de tentoonstelling, die in ver schillende vertrekken van de kazerne was ingericht en die een uitvoerig beeld gaf van de talloze taken van de brand weer. Veel bekijks trok ook de foto-ex- positie van brandbestrij dingen in Soest. Vrijdagmiddag werd de auto van de heer I. S. D. (63) uit Amsterdam op de Torenstraat, waar hij zijn wagen ge parkeerd had, aangereden door een VW die zonder te stoppen doorreed. Een onbekend gebleven man kon echter het nummer van de VW noteren, die bleek toe te behoren aan de Amsterdammer D. J. V. De politie stelt een onderzoek in. Vrijdagavond werd op het kruispunt Schaepmanstraat-Thorbeckestraat de au to bestuurd door de 24-jarige H R. F. uit Amersfoort aangereden door de zon der licht rijdende wagen bestuurd door P. H. G. T. V. (19) uit Soest. Beide wa gens werden beschadigd. Bij V. werd een bloedpdoef genomen op sterke ver moedens van het gebruik van sterke drank. De 68-jarige heer J. A. M., rijdend bij het kruispunt met de Molenstraat met zijn auto op de Steenhoffstraat, zag de voorgesorteerd staande wagen van de heer J. C. E. (19) uit Amersfoort niet, waardoor een aanrijding het gevolg was. De echtgenote van E., die bij haar man in de auto zat, klaagde over pijn in de nek. Dokter Nicolas verleende eerste hulp. Beide wagens werden beschadigd. J. H. (31) uit Harderwijk werd zaterdag nacht afgetuigd door J. v. d. B. en T. H. S., die zijn lichtseinen in verband met het maken van een verkeersfout niet op prijs stelden. H. werd door de beide heren achtervolgd en uiteindelijk bij een flat in het Veen achterhaald. Daar werd hem om een nadere uitleg van de lichtseinen gevraagd en werd hem verzocht mee naar het politiebu reau te gaan. Dit verzoek werd kracht bijgezet en wel dusdanig dat H. inder daad het bureau bereikte, zij het alleen, maar met een kapot geslagen bril en een geschonden neus.

Soester Courant | 1971 | | pagina 7