Vervolg Sportvaria Dit is een bank- uw bank S.Ö. Soest opnieuw met de neus op de feiten gedrukt 4-1 nederlaag bijna identiek aan die tegen Voorwaarts =^=»-o-«=» Trouwcirculaires trouwkaarten i221 Drukkerij Smit Olympia-volleyballers vergaderen ZATERDAGVOETBAL BarneveldVVZ 1-3 „Juliana Post" Baarn-Soest KPS 2 verslaat KPS 1 Van Breukelen mist straf schop Telef. Brandweer 33 3 3 NEDERLANDSCHE M1DDENSTANDSBANK .,De Duinkikkers" namen afscheid van het open-seizoen L.T.C, „Soest" speelde zijn beste onderlinge toernooi sinds jaren Stijgend peil bij junioren en senioren D00RSMEREN? Klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATION GARAGE R0SR00M Heren van de m.h.c. „Soest" niet verder dan 0-0 SEC 2 Elinkwijk 2 0-0 Handbal B.D.C. S0ESTERRERG Zondagvoetbal Soesterberg-Kamerik 1-3 Zaterdagvoetbal Soesterberg-Culemborg 0-3 Opbrengst K.W.F .-collecte Nationaal parachutespringen Algemene bejaardensoos Wijkraad over „Egghermonde" Floralia-tentoonstelling „Red Cross Singers" voor bejaarden Officiële mededelingen Ruimtelijke ordening De blauwwitten waren zeker speltech- nisch niet de minderen van het Utrecht se Boys, dat ook vorig seizoen tot een van de kanshebbers voor de titel be hoorde, maar de Utrechters maakten 4 doelpunten en de Zwartkruis-boys kon den er ditmaal ook maar één tegenover zetten. Zonder de geblesseerde Kamp horst die goed werd vervangen door Egbert van Thienen, en zonder Robert Westbroek, die na tweemaal behandeld te zijn door de Ajax „dokter" Sabo Muller, nog steeds last van zijn blessu re bleef ondervinden totdat een in Zon negloren gemaakte foto een dezer dagen duidelijk maakte dat de blessure een ge broken kuitbeen was, kwam S. O. Soest aan de Zuilenselaan in Utrecht op het veld, om te proberen met een zo goed mogelijk resultaat weg te komen. En zeker in de le helft waren er voor dat streven mogelijkheden, ondanks het feit dat de Utrechters de score openden, een knappe corner werd met een harde kopstoot achter de kansloze Van Thie nen geplaatst, zorgden het duo Dirk de Jong-Paul Dorrestein, eveneens met een kopbal voor de gelijkmaker. Met deze gelijke stand brak de rust aan, en pre cies als in de wedstrijd tegen Voor waarts, waren er mogelijkheden. Soest speelde goed voetbal, en was be slist niet de mindere van de mannen van trainer Mosje Temming, die veel van zijn eigen stijl op het elftal heeft overgebracht. Opnieuw werd een corner en Snelle en correcte levering en lot in depuntjes verzorgd Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 -k-k'. -kkk Afgelopen week hebben de volleyballers van Olympia weer hun jaarlijkse alge mene vergadering gehouden. Verheugend was de aanwezigheid van zeer veel jeugdleden. Voorzitter Werner Paans opende de ver gadering. Hij maakte melding van de enorme groei van Olympia-volleybal in het afgelopen jaar. Door het grote aantal leden en de spon sering van de eerste teams door de Gebr. Van Kooy, Volkswagen en Mercedes) voor de heren, en Frans Bosman, radio en tv, voor de dames), zijn de financiële zorgen van de vereniging tot een mini mum beperkt gebleven. Met de groei zijn ook de organisatorische problemen toegenomen, maar Olympia kan trots zijn op haar bestuur, waarin stuk voor stuk mensen zitten, die er alles voor over hebben het de leden naar de zin te maken. Voorzitter Paans dankte Gery van Driel, die een groot aantal jaren de financiën voor Olympia heeft beheerd, voor haar aandeel. Gery van Driel moest om per soonlijke redenen bedanken voor haar functie. In haar plaats droeg het bestuur Aleid Groeneveld voor. Alle aanwezigen gingen met dit voorstel accoord. Secretaris Vlaswinkel memoreerde in zijn jaarverslag de successen van de diverse Olympiateams. Maar deelde ook mee dat in het afgelopen jaar enkele moeilijk heden waren ontstaan bij het aanwijzen van scheidsrechters voor de diverse wed strijden. Een groot aantal leden hebben zich inmiddels bereid verklaard de scheidsrechterscursus te gaan volgen, zo dat het komend jaar Olympia zal kunnen beschikken over voldoende arbiters. Plaatsvervangend penningmeester Dik Kamerbeek lichtte de begroting toe voor het komend jaar. Die begroting vertoont een tekort. Dit is een gevolg van het feit dat het Olympiabestuur heeft ge meend voor een aantal oefenuren een dubbele trainersbezetting aan te wijzen, zodat alle leden ook voldoende gelegen heid krijgen zich te bekwamen. Het be stuur zal zich nog nader beraden over de wijze waarop dit tekort kan worden weggewerkt. Als competitielelder heeft het bestuur Jan Lokhof benoemd. Hij neemt deze taak over van Werner Paans. Olympia neemt dit seizoen met 21 teams deel aan de kompetitie. De diverse teams komen uit in de vol gende klassen: Dames: Olympia 1, tweede divisie, Olym pia 2, eerste klasse, Olympia 3. tweede klasse, Olympia 4, 5 en 6 derde klasse. Vier meisjesteams komen uit in de jeugdklasse. Heren: Olympia 1, tweede divisie. Olym pia 2, promotieklasse, Olympia 3, eerste klasse, Olympia 4 en 5 tweede klasse, Olympia 6 en 7, derde klasse. Vier jongenteams komen uit in de jeugd klasse. Totaal zijn voor dit seizoen ingeschreven 175 leden. 75 leden hebben te kennen ge geven geven competitie te willen spelen. Aan het slot van deze geanimeerde bij eenkomst speelden de aanwezigen het aloude „mensch-erger-je-niet" spel. de inleiding voor een treffer. En weer werd het doelpunt uit een kopstoot ge boren. Toch raakte de blauwwitte for matie niet aangeslagen, maar de gebo den kansen konden niet benut worden. Bepaald jammer was het voor keeper Van Thienen dat de scheidsrechter in een van zijn acties meende een over treding te constateren, en die middels een strafschop bestraft wenste te zien. Utrechtse Boys aarzelde niet om van deze scheidsrechterlijke attentie gebruik te maken, en de stand comfortabel op 3-1 te brengen. S. O. Soest bleef aan vallen, maar toen vlak daarna opnieuw een corner, met opnieuw een kopstoot de 4e treffer voor de Utrechters ople verde, was de strijd gestreden. Zondag komt de S. O. Soest voor de 2e thuis wedstrijd in het veld tegen Allen Weer baar uit Bussum, dat het in de prille competitie ook nog zonder geweldige prestaties moet doen. Wanneer de blauw witten hun verdediging niet sluitend weten te krijgen, waarbij zij Westbroek de le zes weken wel mogen vergeten, dan zal het tegen A.W. opnieuw een moeilijke wedstrijd worden. Het thuis front wacht op resultaten, de woorden van een in hart en nieren S. O. Soest supporter liegen er niet om, „wat geeft het als de verdediging er vier doorlaat, met zo'n voorhoede moet je er toch mak kelijk vijf kunen maken". Een oppermachtig VVZ heeft haar der de competitiewedstrijd gewonnen. Met vijf punten uit drie wedstrijden en de doelcijfers 8 voor en 2 tegen voert zij de ranglijst aan. Reeds na vijf minuten nam WZ een voorsprong. Door goed samenspel vanuit het middenveld kwam de bal bij Wim Ruizendaal, die na een tegenstander omspeeld te hebben, Jos Brouwer een niet te missen kans bood. 0-1. Tien minuten later kwam J. v. d. Burg uit de tweede linie opzetten, zette de Barneveld-verdediging op het verkeerde been en passeerde de keeper onhoud baar. 0-2. Ook P. Brouwer kreeg een doelrijpe kans, maar hij zag kans voor een leeg doel staande, de bal toch nog over de lat te lepelen. Een doelpunt van Jos Brouwer werd om onverklaarbare reden wegens buitenspel afgekeurd. Rust 0-2. Na rust een zelfde spelbeeld. Een goed draaiend VVZ, dat de Barneveld-ach- terhoede onder druk hield. Wel trachtte Barneveld met forser spel een doelpunt te forceren. Zij slaagden daarin echter niet. De WZ achterhoede hield het hoofd koel. In de 18e minuut kreeg D. Geytenbeek op het middenveld de bal, slalomde langs enige tegenstanders en gaf een voorzet op maat aan Peter Brouwer, die de bal onhoudbaar in het Barneveld- doel deponeerde. 0-3. Tien minuten voor het einde kon Bar neveld de eer redden. Via een vrije trap, even buiten het strafschopgebied, belandde de bal in het VVZ-doel. De achterhoede ging hierbij niet geheel vrij uit. Alles bij elkaar een goede wedstrijd van VVZ, dat zó spelend zeer hoog zal kunnen eindigen. Door bovenstaande vereniging werd deelgenomen aan een wedvlucht vanaf Quienvrain. Afstand plm. 227 km. Er waren 76 duiven in concours die om 10.20 uur met een wisselende noorden wind gelost werden. De le duif arriveerde om 14.04.32 uur en bereikte een snelheid van 1022.87 m. p. minuut. De laatste prijsduif arriveer de om 14.20.52 uur. De uitslag luidt: Gebr. van Essen 1 4 5 6 7 9 10 12 15 19. H. Nap 2. J. de Ruyter 3 8 11 13 14 16 17. H. Huisman 18. De KPS-voetballers, die in verband met de viering van het 25-jarig jubileum van KPS door het bestuur een diner kregen aangeboden in de Marechaussee kazerne, speelden vooraf een wedstrijd op het KPS-terrein. Het 2e team, kampioen van de 4e klasse district Amersfoort, had het le team, dit seizoen gedegradeerd uit de le klas se, uitgedaagd voor een treffen. Coach van Soeet, die zijn ploeg mentaal enorm had voorbereid, was de grote or ganisator en met brede glimlach kon hij na afloop van de titanenstrijd de geluk wensen in ontvangst nemen, immers zijn formatie had de cracks uit het le verdiend met 2-0 verslagen. Voor de mannen van het le, onder lei ding van aanvoerder Hooyer werd het een afgang, want de mannen van KPS 2 speelden gewoon beter en reeds voor rust bleken de combinaties van de ploeg van aanvoerder Mosterd beter te klop pen. Doelpunten kwamen er toen nog niet. Na rust moest echter al na 1 minuut doelman Van Essen capituleren voor een schot van Jaap Akkerman. Toen hierna D. Hooyer een overtreding be ging tegenover Plielkema werd door scheidsrechter Dekker een strafschop toegekend, die door Mosterd feilloos langs van Essen werd gejaagd. Het le team kreeg nog kans op een tegentreffer toen ook deze ploeg een strafschop kreeg toegewezen. Van Breu kelen plaatste de bal echter vele me ters langs de verkeerde kant van de paal. Terecht nam Van Soest (de KPS-Mi- chels) de gelukwensen in ontvangst. Tijdens het diner sprak voorzitter J. Kraayenhagen de spelers toe en bracht dank aan de oprichters van KPS, waar van de 80-jarige heer Duiser tijdens het diner aanwezig was. Zondagmiddag om half vyf kwamen de laatste zwemmers van het zwemseizoen 1971 uit het natuurbad en gingen alle maal voor zo'n maand of acht naar huis. Onder hen ook een groot aantal „Duin kikkers" die het seizoen besloten met een geslaagde gecostumeerde waterpolo- wedstryd. Toch zullen de „De Duinkik kers" nog een keer in open water uit komen, want komende zondag wordt tot besluit van het seizoen nog deelgenomen aan een toernooi in het Zeister zwem bad „Djjnselburg". Daarna breekt opnieuw een drukke tijd voor de dames- en herenpoloërs aan, want nu is definitief geworden dat met twee teams wordt deelgenomen aan de wintercompetitie, waarbij het Baarnse overdekte op elke 2e en 4e zaterdagavond van de maand, de thuishaven zal zijn. Maar ook de jeugd-competitie wordt ver anderd. De zomer-competitie, gaat plaats maken voor de z.g. „verlegde competitie" die in januari begint, en rond april wordt beëindigd. De winterwedstrijden eveneens in Baarn, en de laatste wedstrijden in open Soester water. Ter gelegenheid van het 20-jarig jubi leum organiseert het „Duinkikker-be stuur" op de terreinen van het Soester Natuurbad op zaterdag 25 september een geweldige Barbeque-festijn, met ook voor de jeugd verschillende attracties. Na drie weekends strijd heeft de L.T.C. „Soest" zijn doden begraven en zijn over winnaars in het onderlinge toernooi in de bloementjes gezet. Die bloemen mochten er dit jaar, in ver gelijking met andere jaren, wel degelijk zijn. Men moet wel heel ver in het verleden terug gaan wil men een zó spannende partij als die tussen Jan Koster en Henk ter Meulen voor de geest halen. In drie sets, (4-6, 6-3, 6-4) versloeg Jan Koster in een met veel applaus gelar deerde wedstrijd, de pas weer sinds en kele maanden tennissende Henk ter Meu len. Bij de dames kon Henny Koster het niet redden. Terwijl haar man zich aan het laven was moest Henny Koster haar meerdere erkennen in Yvonne Hofman, maar pas na een uitputtende driesetter waarin de dames van plan waren geen duimbreed te wijken. (6-4, 1-6, 6-3). Dames dubbel, het hoge ballen werk bij uitstek, werd door To Felix en Yvonne Hofman in de wacht gesleept. Henny Koster, ja wéér, en Anke Koppenaal werden met 10-8 en 6-1 naar de limo nade terug verwezen. Bij de heren werd het dubbelspel na een spannend verloop in de wacht gesleept door Henk ter Meulen en Rob Nijhuis. Na een steeds wisselend scoreverloop kon de man van het scorebord 10-8 en 6-4 definitief aantekenen. Ook een drie-sets-partij in het gemengd dubbel. Wéér de Kosters Jan en Henny Geen langdurige wachttijd, daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL. Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 In een moeilijke wedstrijd hebben de heren van de m.h.c. „Soest" ondervonden dat doelpunten maken ook in het hockey een moeilijke aangelegenheid geworden is. Hoge scores worden zeldzaam. Tegen het Velzense „Strawbarries", wel ke match de geschiedenis in zal gaan als de wedstrijd van de keepers, zijn er wel kansen geweest, maar de defensies be heersten de strijd volledig, zodat de Soester heren toch met een waardevol puntje in Soest terug kwamen. Aanstaande zondag staan er geen com petitiewedstrijden op het programma in verband met de eerste serie bekerwed strijden, die Soest tegen Alkmaar in het veld brengt. Niet alleen door het feit dat dit team ook een competitietegenstander is zal Soest vertegenwoordigd worden door het 2e team, dat zeker voor een eer vol resultaat wil zorgen. De dames die zo verrassendstartten te gen Barneveld, leken ook tegen Maarn weer op de goede weg, maar de snel ver kregen 2-0 voorsprong bleek teveel luxe voor de jonge ploeg en toen de scheids rechter voor de laatste maal blies keken zij tegen een 3-2 achterstand aan. Hoewel zij de laatste fase van de strijd nog wel het goede spel van de eerste helft wisten te bereiken, kon dat geen verandering meer in de stand brengen. op het graval tegen ditmaal Max Haal en Maria von Böningshausen. Uitslag na een lange partij 4-6, 6-3, 6-2, voor de familie Koster. De laatste finale van het toernooi, de altijd komische en vol verrassingen zit tende wedstrijden in het sterk-zwak. Ot- to Zoetelief en mevrouw Kempen sleep ten 6-4 6-4 tegen Henk ter Meulen en Marjan Verkerk de winst binnen. Franse kaas, olijven en stokbrood besloten de zo succesvolle onderlinge van de Soester tennissers aan de Schrikslaan. JUNIOREN De junioren speelden tegelijkertijd hun onderlinge toernooi. Bij de oudere ju nioren werd Nine Ebben nummer één door een overwinning op Brigite Bardot Wilten met 6-2, 6-4. Uiteraard speelden ook de jongens hun games en sets. Good old John Schouten had een kwaaie aan Robin Zahn. Pas na drie sets kon de senioren-do der zich voor de zoveelste maal winnaar noemen van de junioren bokaal. (6-2, 3-6, 6-4). Bij de jongens dubbel ging de eerste prijs naar Koos Mirk en Robin Zahn. Zij schakelden hierin enkelspel-winnaar Jan Schouten en Hans de Vos Burchhart met 4-6, 6-3 en 8-6 uit. Het „dames"-dubbel bij de junioren werd een aangelegenheid van Ninne Ebben en Brigitte Bardot Wilten. Met 6-1 en 6-4 wezen zij Harriët Wilten en Lieske van der Klashorst terug. Bij de jongere junioren werd gespeeld alsof het leven er af hing. In de heren single kwam na een leuke en spannende wedstrijd John Piethoven uit de strijd tevoorschijn. Ab Koppenaal moest met een tweede plaats genoegen nemen (6-2, 9-7). Bij de meisjes liep Teiske van Böning- haussen, nadat de kruitdamp was opge trokken als overwinnaar uit de strijd. Na 6-2 en 7-5 moest Anneloes Jongepier voor dit kleine geweld buigen. Gemengd dubbel werd gewonnen door Henk Korvines en Brigitte Wilten. In de verliezersronde ging de eerste prijs naar Ingrid van Ingenegeren. Bij de jon gere jongens vochten Ton Schouten en Lex van Wijk om de eer. Lex van Wijk pakte deze uiteindelijk. Ook de junioren weten wat feestvieren is. Volgens de regelen der kunst maakten zij na de prijsuitreiking in een zaal van de bibliotheek er een dolle boel van. On der het motto „Sokkenbal" deden zij voor de senioren niet onder. De onderlinge van de L.T.C. „Soest" zit in de lift. Jaren lang heeft men niet zulke goede partijen gezien. Jarenlang is het spelpeil niet zo hoog geweest. Maar ook heeft men jarenlang niet zulk mooi weer gehad. Iedereen kan terugzien op, één van de beste onderlinge wedstrijden van de laatste jaren. SEC 2 heeft Elinkwijk getoond over een ploeg te beschikken, die zich enorm in zet. Technisch beslist niet volmaakt, maar de wil om te winnen is volop aanwezig. In deze wedstrijd golfde de aanvallen op en neer en werden de bei de achterhoedes duchtig aan de tand gevoeld. Doelpunten bleven echter uit. Vooral in de 2e helft kreeg SEC de bes te kansen. Postuma kwam alleen voor de Elinkwijk-doelman, doch wist deze kans niet te benutten. Onervarenheid van deze jeugdige speler speelde hier bij wel een rol. De SEC-ploeg kan op een goede wed strijd terugzien. Vooral F. v. Zanten, L. de Rooy en E. Pureveen speelden een goede wedstrijd. Ook doelman Schim mel onderscheidde zich door enkele fraaie reddingen. Good-old Woudenberg was om wat dubieuze reden „verhin derd", doch dat heeft het elftal alleen maar tot meer daden aangezet. Een gelijkspel tegen Elinkwijk is een zeer goed resultaat. De heren van B. D. C. zijn dit weekend de kompetitie begonnen en speelden in Amsterdam tegen Vriendschap. Het was een zeer nuttige wedstrijd waarin B. D. C. de toon aangaf. Met rust was de stand reeds 6-2 voor B. D. C. Na rust werd de score opgevoerd tot 6-13, wat ook de einduitslag was. Doelpunten werden gemaakt door Hans van Beek, Leo v. d. Heide, Koos v. d. Deijssel en Rich Smeeing. De dames senioren speelden zaterdag een oefen-zaalwedstrijd te Gouda op uitnodiging van Vires et Celeritas, een ploeg welke uitkomt in de le klasse district Veel hebben deze dames hier gezien en geleerd, ondanks het feit dat een nederlaag werd geleden. Dit wee kend trad een vermoeid team aan tegen H. M. S. in Utrecht. Ook dit team bleek geen tegenstander te zijn voor de dames. In een zeer matte wedstrijd werd ge wonnen met 6-8. Ondanks de soms vreemde beslissingen van de scheids rechter. Doelpunten waren van: Anny Roest, Cita Kuyer en Barry Peters. Dames junioren 1 speelde in Hilversum tegen E. M. M. Uitslag 7-7. Met rust stond B. D. C. met 3-4 voor en de da mes dachten reeds de wedstrijd gewon nen te hebben. E. M. M. kwam echter terug en wist de stand nog gelijk te brengen. Goede doelpunten werden ge maakt door: Joke v. d. Deijssel, Ina Spijker, Lia Stromer en Ria Pronk. Dames junioren 2 speelden thuis tegen Amersfoort en wist te winnen met 10-5, door vele doelpunten van Cora Verhoef, Els Bolderink en Joke v. d. Berg. Keepster en aanvoerster verrichten bui tengewone prestaties, door het doel voor vele doorboringen te behoeden. Heren 2 speelden ook tegen E. M. M. en moesten het onderspit delven met 11-10. Een gelijkopgaande strijd, waar E. M. M. aan het langste eind trok. Verdere uitslagen waren: Dames Adsp. B.D.C. 1 - Limvio 11-4 B.D.C. 2 - B.D.C. 3 4-0 Dames pupillen: B.D.C. 2 - B.D.C. 3 2-5 Heren Adsp.: Limvio - B.D.C. 6-13 Progamma voor zondag 19 september: Senioren: Dames: 13.00 uur B.D.C.-Celeritas (Bunnik). Heren: 14.00 uur: B.D.C.-Blauw Wit (de grote derby) 14.00 uur: B.D.C. 2 - Impala Junioren: Dames: 15.00 uur: Fidelitas - B.D.C. 15.00 uur: S.D.O. - B.D.C 2 Heren: 1400 uur: Fidelitas - B.D.C. Adspiranten: Dames: 12.00 uur: Fidelitas - B.D.C. 1 Pupillen: Dames: 13.00 uur: Fidelitas - B.D.C. 1 12.00 uur: Amerfoort - B.D.C. 2 Aan een bijzonder slecht geleide wed strijd door scheidsrechter Nijhuis, waar bij twee goede Soesterbergspelers Baard man en Wesselkamp geblesseerd het veld moesten ruimen, hield het met 1-3 gesla gen Soesterberg geen prettige herinne ring over. Na acht minuten spelen lever de een prachtige combinatie Piet Geers- Henny van den Berg-P. ScheUekens het eerste doelpunt op (1-0). Na een kwartier spelen werd doelman Wielders reeds geblesseerd, maar hij bleef onder de lat. Vijf minuten later redde Wielders uitstekend bij een goed opgezette aanval van rechts. In de 27e minuut werd Harry Baartman geblesseerd en vervangen door Hans Es- meijer. Na een half uur was Soesterberg dicht bij het tweede doelpunt, toen Van den Berg uit een pass van Geers in schoot tegen de Kamerik-doelman De Graaf aan; de bal stuitte over hem heen, maar toch wist De Graaf in tweede in stantie te redden. Een minuut later stompte De Graaf een schot van Van den Berg over de lat In de 37e minuut werd de laatste man Jan Wesselkamp, het slachtoffer van een charge en moest hij geblesseerd het veld verlaten, waarop met tien man verder gespeeld werd. Drie minuten voor rust werd een tackle van Twigt afgestraft met een vrije trap bij het strafschopgebied door Tuithof (1-1). In de tweede helft werd Wesselkamp vervangen door Kerkhof. Na twintig minuten volgde een penalty voor Kamerik, omdat doelman Wielders een aanvaller van Kamerik, die overigens I geen doelrijpe kans had, wegduwde. Tuithof benutte deze kans om zijn ploeg een 1-2 voorsprong te bezorgen. In de 76e minuut werd het 1-3 toen een schot van Vianen via de binnenkant van de paal in het net verdween. Soesterberg miste de afmakers om tot een gelijk spel te komen. Ondanks een zeer levendig offensief van de thuisclub heeft uiteindelijk toch Cu- lemborg '67 een verdiende 0-3 zege in de wacht gespeelt na een 0-1 voorsprong bij rust. Al in de derde minuut nam Ruitenbeek het doel van Schuring onder vuur, ter wijl enkele minuten later het Soester- bergse aanvalsspel bijna beloond werd. Na ruim een kwartier moest doelman Kerkhof redding brengen, want het le vendige spel verplaatste zich van doel tot doel. In de 20e minuut lobte Ruitenbeek de bal, maar doelman Schuring verrichtte een keurige redding. Toen de mandekking in de 28e minuut even werd losgelaten voor het Soester- bergdoel zag de volkomen vrijstaande rechtsbuiten L. van de Plas kans tot scoren (0-1). Zo nu en dan ging het sneUe Culemborg overrompelend in de aanval en voor kwam doelman Kerkhof een doelpunt, toen P. van Oord onverwachts inkopte in de 61e minuut. Vijf minuten later was Soesterberg heel dicht bij de gelijkma ker, maar de prima doelman Schuring greep de bal nog juist op de doellijn. Toen twee Soesterberg-verdedigers el kaar noodlottig in de weg liepen, maak te P. van Oord in de 80e minuut het tweede doelpunt voor het vlot combine rende Culemborg (0-2). Vlak voor het einde rondde N. Sahuleka de zekere overwinning af op 0-3. De collecte ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds heeft in Soesterberg 2757,— opgebracht; in 1970 ƒ1988,29. Totaal 51 personen hebben zich als lid van het K.W.F. gemeld. De heer C. v. d. Heijden, promotor van de actie in Soesterberg, is gevers en col lectanten bijzonder dankbaar voor dit fantastische resultaat. Op de Leusderheide worden zaterdag 25 en zondag 26 september de nationale parachutespringwedstrijden gehouden. Aan deze wedstrijden nemen drie Soes- terbergse „Icarus'-springers deel: F. A. Tammer, M. Kroonernan en T. Pleiter. In totaal zijn er dertig deelnemers en er zullen niet minder dan 120 sprongen gemaakt worden, van 's morgens 9.00 tot 's avonds 18.00 uur. De eerstvolgende soosmiddag is niet op donderdag 16, maar op donderdag 23 sep tember in verband met de bejaardentocht van „Piep-noch-stok". De algemene be jaardensoos maakt een uitstapje naar „Berg en Dal" op donderdag 30 septem ber. Vertrek 9.30 uur vanaf het Dorps plein en weer terug om 18.30 uur. Aan melden bij mevrouw Kooman, Plesman- straat 15. Tijdens de openbare vergadering van de Wijkraad Soesterberg in het Dorpshuis donderdagavond gaf het voorstel, om het college van Burgemeester en Wethou ders te verzoeken bij de bouw van wo ningen in het plan Egghermonde, nu reeds rekening te willen houden met de bouw van een eenvoudig club- of buurt huis aanleiding tot uitgebreide discussie. In dit woningbouwplan is reeds rekening gehouden met een speelveld voor de jeugd. Zeer gewenst wordt geacht een gebouwtje in de naaste omgeving van dit speelveld, dat ook dienst kan doen als kindercrèche en gebruikt kan worden door de jeugd voor diverse activiteiten. De tijdige bouw van een dergelijk club huis is des te aantrekkelijker om dat dan de jeugd meteen opgevangen kan wor den. De heer Van Aalst brak een lans voor het Dorpshuis, waar de jeugd toch ook opgevangen kan worden, met name wan neer de Gabriëlkleuterschool bij het Dorpshuis zal worden getrokken. Dit plan zal echter nog wel enige tijd op zich laten wachten, want nieuwe scholen zijn nog niet gepland in het plan Egghermon de, wel is daar grond voor gereserveerd. De heer Bloemendaal wees er op, dat de jeugd vooral behoefte heeft aan een eigen gebouw, waar zij zichzelf kunnen zijn en eigen baas, waar in het Dorps huis geen gelegenheid voor bestaat. De begeleiding van die jeugd door een be roepskracht was daarbij wel dringend gewenst. De heer Van Aalst wil dat jeugdwerk graag centraliseren en niet in een aparte wijk, ver van het dorp die jeugd opvan gen. Wegens het bedanken van de heer Van der Heiden, door het vertrek naar elders, werd de heer Van Aalst aangewezen als lid van de Wijkraad voor het algemeen bestuur van de stichting Jeugdwerk Soesterberg. Het voorstel tot het houden van een bijeenkomst van oudercommité's hoofden van scholen en wijkraad, om te komen tot het organiseren van een of meer voorlichtingsavonden voor de ouders van leerlingen, die de basisscholen gaan ver laten, werd toegejuicht. Mej. Lensink wilde met name ook de jeugd zelf er bij betrekken. De vraag kwam aan de orde, wie er ei genlijk toezicht houdt op de erg uitge groeide struikbeplantingen, die hinderlijk over trottoirs en achterpaden hangen. Wellicht stof voor een nieuwe politiever ordening? Bij de rondvraag kwamen plastic zakken, papieren zakken of tweede vuilnisemmer en de voorlichting over druggebruik aan de orde. In de hal van de Openbare lagere school wordt woensdag 22 en donderdag 23 sep tember de jaarlijkse Floralia-tentoolstel- ling gehouden, waar de eigen kweek- planten van de leerlingen te zien zullen zijn. De tentoonstelling is op beide dagen ge opend van 16.00-17.30 uur en van 19.00- 20.00 uur. De toegang is gratis evenals het kopje kof fie voor volwassenen. Op uitnodiging van de actiegroep „Akoes- ta" zal op vrijdagavond 8 oktober de bekende groep „The Red Cross Singers" voor de Soesterbergse bejaarden optre den met een uitgebreid programma van oude en nieuwe liedjes. De gratis toe gankelijke muzikale avond wordt gehou den in de Hoeksteen. Aanvang 20 uur. Indien nodig kan het vervoer voor be jaarden geregeld worden. Even een tele foontje naar de heer Eype, teL 2391. De burgemeester van Soest maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, bekend, dat het ontwerp van een herziening van een deel van het be stemmingsplan „Klaarwater", regelende de bestemming voor gronden, gelegen tussen de Koningsweg, de Vrijheidsweg, de Beukenlaan en de Dalweg in de ge meente Soest, met ingang van 15 sep tember 1971 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, Stadsontwikkeling en Onderwijs (geopend iedere werkdag van 9.00 uur tot 12.00 uur) voor een ieder te inzage ligt. Gedurende de termijn van de ter inzage legging kan een ieder bij de gemeente raad bezwaren tegen dit ontwerp in dienen. Soest, 14 september 1971.

Soester Courant | 1971 | | pagina 9