Wedgwood W. ZEGGELAAR Singer naaimachines Bewoners van flats ontevreden Rijk betaalt niet mee aan reconstructie van de Van Weedestraat bij het Nassauplantsoen Cafetaria aan de Steenhoffstraat Cursus Veilig Verkeer start op dinsdag 19 oktober Schenking van een schilderij aan gemeente SPAARGIRO PEUGEOT DE WITTE POMPEN Is uw servies nog up to date inhet jaar2000? De PUEM waarschuwt voor levensgevaar Breien voor Vietnam KANSSPEL Geslaagd KfPtnqw ''-frlKMTgW/TTj Openbare vergadering financiële commissie 400ste cursist bij „Artishock" Krabbels van Knelis "SPATOURS" Christofle VERWARMINGSBEDRIJF Het adres voor een goede op gas gestookte CENTRALE VERWARMING. Hartweg 58 Soest Telef. 02155-4332 Vrydag 15 oktober 1971 NAAIMACHINE SPECIAALZAAK LAANSTRAAT 107, HOEK NIEUWSTR. BAARN - TEL. (02154) 4833 Wij repareren iedere naaimachine Na de Engh-affaire, de Veenbesstraat- ellende, kent Soest opnieuw ontevreden flatbewoners. De bewoners van de flats aan de Dalweg, De Akkeren en De Ha- verweerd, hebben een dusdanig groot aantal klachten, dat zij met lijsten langs de deuren gaan om handtekeningen te verzamelen om de inwilliging van hun eisen, die variëren van schoonmaken van de onmiddellijke omgeving van hun flats tot beter functioneren van de liften en e.d., meer kracht bij te zetten. Wanneer aan hun op schrift gestelde eisen geen gevolg wordt gegeven dreigt men zelfs de verschuldigde huur te blok keren. De heer J. J. Deen uit Soest heeft de raad verzocht hem ontheffing te ver lenen van de „Zoneverordening Hinder wet" voor de vestiging van een café- taria aan de Steenhoffstraat. In dit pand is nu nog gehuisvest de ge- reedschappenzaak van Biesheuvel. Blijkens het bestemmingsplan Rijksweg heeft het betreffende perceel een uit sluitende woonbestemming. De bestaan de feitelijke winkelbestemming kan ech ter op grond van het overgangsrecht ge handhaafd blijven. Door vestiging van een cafetaria zal, zo vinden b. en w., de bestaande afwijking van het bestem mingsplan in principe niet groter wor den. Ook de situering ten opzichte van de omliggende panden wordt niet on gunstig gevonden. Het pand ligt hoger dan de naastbijgelegen panden en is te vens geheel vrijstaand. Dit waarborgt, zo vinden b. en w. een mogelijkheid tot stankvrije afvoer van de bakdampen. Voorgesteld wordt de gevraagde onthef fing te verlenen, waarbij opgemerkt wordt dat in de te verlenen hinderwet vergunning voorwaarden zullen worden opgenomen om te voorkomen dat de cafétaria in de toekomst hinder voor de omgeving zal veroorzaken. A.s. dinsdag 19 oktober start in het ge bouw De Rank aan de Soesterbergse straat de cursus Veilig Verkeer. Deze uit vijf lessen bestaande cursus wordt ge geven door adjudant B. Snijders van de Verkeerspolitie. Hieraan zijn, dit jaar voor het eerst, geen kosten verbonden. De les begint om 8 uur 's avonds en duurt tot 10 uur. De uitreiking van de diploma's vindt plaats op 30 november. Voor verdere gegevens zie men de ad vertentie in dit blad. Bij het in april 1970 ter beschikking ge stelde krediet van ƒ228.00,voor het doortrekken van de Stadhouderslaan naar het Nassauplantsoen, werd reke ning gehouden dat de gehele reconstruc tie van de Van Weedestraat (rijksweg lb) voor rekening van Rijkswaterstaat zou komen. Tot dusverre was dat bij dergelijke reconstructies steeds het geval geweest. Rijkswaterstaat blijkt in dit geval echter een ander standpunt in te nemen en spreekt nu van een geheel nieuwe aan sluiting, waarvan alle kosten door de gemeente gedragen moeten worden. Dit houdt in dat er een krediet van 67.000,beschikbaar moet worden ge steld voor de uitvoering van die werken, welke aanvankelijk voor rekening van het Rijk zouden komen. Buiten deze tegenvaller is er ook nog sprake van een stijging van de prijzen, waardoor het indertijd beschikbaar ge stelde krediet met 25.000,wordt overschreden. Hiervoor zal een begro tingswijziging nodig zijn, waarvoor goedkeuring van G.S. zonder meer ver wacht mag worden. Door een bewoonster van Braamhage is aan de gemeente een niet gesigneerd waterverf schilderij, voorstellende een landschap in Soest, ten geschenke aange boden. Ingevolge artikel 171 van de ge meentewet moet de raad een besluit ne men om deze schenking te aanvaarden. voor al uw betalingen BONDSSPAARBANK KANTOREN TE SOEST: Steenhoffstraat 56 Soesterbergsestraat 32 KANTOOR TE SOESTDIJK Konlnginnelaan 18 VAN WEEDESTRAAT 31 SOESTDIJK Sinds de brei-actie in januari, onder de bezielende leiding van mej. N. Veerman van start ging, zijn vele kleertjes ge bracht bij het contact adres van het Medisch Comité Nederland-Vietnam en de Wereldwinkel. In de Vredesweek zijn het Katholiek Vrouwengilde en de Doopgezinde Vrou wenbeweging aan het breien geslagen. Op uitnodiging van mevrouw Schulte, de presidente van het Kath. Vrouwengilde, vertelde Elly de Groot over het nut en de noodzaak van de brei-actie en tevens het doel van de Wereldwinkels. Voorop staat daarbij dat hulp geboden moet worden, daar waar deze ontbreekt. Het Medisch Comité Nederland-Viëtnam zend de goederen naar Noord-Viëtnam in zo groot mogelijke hoeveelheden. Deze zendingen gaan via het secretariaat van het comité in Beverwijk. Soest le verde daarvoor reeds twee maal een grote partij gebreide goederen. In augustus werd voor een bedrag van ƒ360.000,waaronder 750 kg gebreide en genaaide kleding, verzonden. 13 oktober werden verscheept artsen monsters, 300.000 tabletten vitamine B complex, 20 dozen wol (waarde 10.000,-), 250.000 waterzuiveringstabletten. In Soest staan nu ter verzending gereed een grote partij gebreide dekens, broek jes, sokjes, truien, baby-kleding enz. Opvallend, en eigenlijk tragisch, is daar bij dat alles gemaakt is van zuiver wol en dan in donkere, niet opvallende kleu ren. Bruin en groen vormen de boven toon. Schutkleuren om niet op te vallen en zuiverwol omdat het niet brandbaar mag zijn. Het aanbod om te breien neemt ook in Soest toe. Meer hulp blijft echter wel kom. Inlichtingen over deze actie worden gaarne verstrekt door mej. Veerman, Dr. Rupertlaan 26, telefoon 5016, mevrouw E. de Groot, Veldweg 14, telefoon 8730 en door de Wereldwinkel in de F. C. Kuyperstraat 5. Het roulette-spel is in Nederland ver boden omdat het toelaten ervan bepaal de gevaren kan inhouden voor de telijke volksgezondheid. Intussen is in de loop van de jaren het ontwikkelings peil van de gemiddelde burger zodanig gestegen dat de gemiddelde burger zich een beter zelfstandig oordeelsvermogen heeft aangemeten. De staat hoeft deze burgers minder te bemoederen dan eer tijds het geval was. Voorts is de inter nationale communicatie de laatste de cennia zo toegenomen dat iedereen die dit wenst zijn goklust naar vermogen en onvermogen kan botvieren. In dit licht gezien moet gezien worden dat een tweetal Kamerleden voorstellen hebben ingediend om de Wet op de Kansspelen te verruimen. Met nog af te meten regeringstoezicht zullen ook in Nederland casino's voor roulette en an dere kansspelen worden toegelaten. Naast de voetbaltoto zal ook in Neder land een lotto worden ingevoerd. Ook voor kienspelen zal worden voorgesteld een prijzenpot toe te laten tot 5000,--. Bij de puzzelakties zal men trachten hogere prijzen toe te staan. Tenslotte Velen juichen de voorstellen tot wijzi- week-akties soepeler worden. Velen juichen de vorstellen tot wijzi ging van de kansspelen toe. In de eerste plaats betekenen zij een aanpassing aan de waardedaling van het geld. Vervol gens krijgt het midden- en kleinbedrijf bij het toelaten van winkelweek-akties ruimere armslag in de konkurentiestrijd tegen het grootbedrijf. In de derde plaats kan er door een goed begeleid kansspel een slordige 15 miljoen extra in de staatskas rollen. Dit schept voor de regering de gelegenheid om uit die middelen het toerisme te bevorderen. De rekreatie gaat dan in ruimere mate zichzelf bedruipen. Dit past in ht kader van het profijtbeginsel en geeft een nieuwe stoot aan de ontwikkeling van de vakantie-industrie die Nederland als deviezenbron en als verbreding van de bestaansmiddelen voor velen niet kan missen. Via een advertentie in de kranten waar schuwt de Provinciale Utrechtse Elektri- citeits Maatschappij voor het grote ge vaar dat vandaag aan de gevaren van alle dag is toegevoegd, namelijk het on der spanning zetten van de bovengrondse hoogspanningslijn, die vanuit Utrecht via Soest naar het eindstation aan de Peter van de Breemerweg voert. 150.00 volt stroomt via de stralen guir lande boven onze hoofden, waarbij het te dicht naderen van de draden, ook wan neer zij in geval van breuk of iets der gelijks op de grond liggen, levensge vaarlijk is. Het wordt daarom dan ook ten strengste verboden in de masten te klimmen, de draden te benaderen binnen een afstand van 3,50 m, met enig lichaamsdeel, of voorwerpen als stokken, hooivorken, gie ken van draiglines en hijskranen e.d., terwijl ook het oplaten van vliegers in de nabijheid van de draden bijzonder gevaarlijk kan zijn. De stalen masten hebben vooral op de jeugd een grote aantrekkingskracht en vooral hun plaatsing op veelal bekende recreatieve plaatsjes in onze omgeving werkt daar aan mee. Daarom zullen de ouders hun kinderen duidelijk op het grote gevaar van deze stalen „natuurversiering" moeten wijzen. Aanraken van de draden is zelfs niet eens nodig om op een verschrikkelijke manier om het leven te komen. Onze plaatsgenote, mej. E. M. Bührmann slaagde aan de Rijksmiddelbare tuin bouwschool te Utrecht voor het diploma Middelbaar miljeudeskundige van de vervolgopleiding groenvoorziening, re creatie en landschapsbouw. Voor haar coördinerende arbeid tussen docenten en cursisten tijdens deze leer gang,, na Frederiksoord (Drente) primeur voor het centrum van het land, mocht zij het boek van Jan van de Kam „Op de grens van land en zee" in ontvangst nemen. Maor ut ontevreeeje weze vaan die ou- wers zaat veuraal in de school as ge bouw, waorbie ok zun derekte omgeving un heul belaangrieke rol speulde. Hoe veerder ut komp in de praachtugge twintugste eeuw, hoe meer naorughied en vuulughied der in ut leve komp. Vreuger kojje je eige nog bar propur veule ajje je haande en je neus schoon hield, maor daat is noeng nog maor kingderwarruk vergeleke bie allus wajje mot doen om noeng nog schoon veur de daag te komme. Ajje noeng as heldere jet deur ut leve wil gaon, daan mojje je eige as ut ware om ut uur heulegaor laote ontsmette, waant aors zit de kaans der in dajje mit ut ene of aore besmet wordt. Daor zit noeng de meujelukhied bie die ouwers, waant zullie maoke hullie eige bar druk ovur ut feit daat de haande van hulle kingders vol zitte mit vratte Op zich zelluf netuurluk niks om der vaan wakkur te leige, omdaat de meeste vaan die dinge ok weer vaanzelluf vur- dwijne, maor der binne ok wel vratte die besmetteluk binne en daat is ne tuurluk nie zo best. As un kingd mit die narughied anne- haold is, daan zouw eigeluk eers effe gekeke mot worde of ut noeng de ge wone bie kingders veurkommende vratte binne, of daat die dinge besmetteluk binne, waant andurs kriejje naorughied, net as noeng op bepaolde plaotse. Die kingders gaon zitte speule in de zaandbaake op school, en netuurluk ok in de opebaore speelplaotse in ongs dar- rup, aal of nie mit zaandbaak uutgerust en je hoef daan geen geleerde te weze om te kenne begriepe daat de naorug hied gebore is. Eerluk gezeit mok toch zeige dak die zaandbaake toch un vur- zaomeling pure viezughied vin. Nie dak der nie vaan ovurtuugd bin daat king ders zoon baak mit zaand heul vaok ut einde vinde, maor ajje zo of en toe kiek waat ofter allegaor in en naost die baakke terecht komp, daan vraog je je of: daat der nog nooijt iemaand vaan de gezondheidkunduggedienst is opge- staon om pretest an te tekene teuge die bronne vaan ellende. Nog nie zo laang geleje hep ik zelluf mit vurbaozing staon te kieke naor un maan mit un hond an de lijn, die net zo laang an daat beest sting te sjorre daat hie zun vuul in de zaandbaak liet vaale. Noeng haad daat beest gloof ik zelluf nog nie zo bar veul zin om daat te doen, maor zun baos vond ut wel no- dug. Maor der binne ok wel hongde en katte die ut wel uut der eige doen, en laote wullie effe eerluk weze, je mot der toch nie andenke daat effe laotur king- der gaon zitte speule in die vuulughied. Maor ut gebeurt, waant un kingd maok zun eige daor nie zo druk ovur, daat la veurlopug nog heulegaor veur de ou wers der vuraantwoording. Daorom ken ik ming eige best veurstelle daat der ouwers binne die ut heulegaor nie eeni binne mit ut feit daat der op bepaolde schole nog zaandbaakke binne die vrie toegaankeluk binne veur hongde en kat te of wie waat daan ok. Noeng magge wullie gerust de vratte op rekening vaan die opebaore poele vaan vuul schuve, maor der binne nog wel aore dinge die uut zukke smeruuge din ge kenne ontstaon. Noeng is ut messchien veur de gemeente makkelukker om daor waat an te doen as veur de schole, omdaat die in zuk soort zaoke heulegaor ofhaankeluk bin ne vaan de gemeente, maor daat der waat an mot gebeure staot veur ming as un paol bove waotur. Waant daan is de ellende vaan die kingderhaande die bar veul weg hebbe vaan maonlaand- schaap mit kraoturs en zuk soort zaoke, uut de weruld te kriege. En aors liek ut ming un kwestie vaan tied of der zalle wel aore dinge uut die zaandbaakke naor bove komme, en die zouwe wel is mingder onschuldug kenne weze as die smeruuge vratten, die vaan un king- derhaand die zo gauw gevuld is, heul snel iets ofzichteluks kenne maoke. Veurbeelde lope der zaat rongd. „Sfeervol" steken de stalen masten hun toppen door het bladerdak. Voor de openbare vergadering van de financiële commissie op dinsdag 19 ok tober a.s. te 15.00 uur in het gemeente huis staat het navolgende op de agenda: de tussen haakjes geplaatste cijfers zijn de nummers van de overeenkom stige punten van de raadsagenda. 1. (2) Ingekomen stukken. Ingekomen stuk nr. 6 (verantwoording van burgemeester en wethouders terza ke van de jaarrekeningen 1969 en 1970) wordt zoals reeds eerder werd medege deeld behandeld in de vergadering van maandag 18 oktober a.s., om 15.00 uur. 2. (3) Voorstel tot voorlopige vaststelling van de uitgaven van: a. openbaar middelbaar algemeen voort gezet onderwijs over 1970; b. openbaar lager onderwijs over 1970. 3. (4) Krediet voor het aanbrengen van centrale gasverwarmingsinstallaties in gemeentelijke premiewoningen. 4. (5) Verkoop van gronden. 5. (7) Aanvaarden van een aan de ge meente Soest geschonken schilderij. 6. (8) Beschikbaar stellen van gelden voor het organiseren van sportinstuiven door de Stichting Lichamelijke Opvoe ding en Sport. 7. (9) Krediet t.b.v. het houden van een woningmarktonderzoek. 8. (13) (14) Aankoop van gronden. 9: (15) Pachtbeëindiging van grond, ge legen aan de Eemweg met C. J. Hilhorst. 10. (17) Ruiling van gronden nabij de Bosstraat en de Wieksloterweg O.Z. en ten zuiden van het landgoed „Pijnen burg". 11. (18) Krediet voor het plaatsen van drieklassige, semi-permanente kleuter school nabij de Prins Hendriklaan t.b.v. het Prot. Chr. onderwijs. 12. (19) Aangaan van een overeenkomst inz. de uitbetaling van rente. 13. (20) Garanderen van rente en aflos sing van een door de N.C.H.B. te slui ten geldlening voor de financiering van het bejaardencentrum Molenschot. 14. (21) Krediet t.b.v. de uitbreiding van de kantoorruimte van het gasbedrijf. 15. (22) Wijziging van de afschrijvings termijn van de investeringen van het gasbedrijf. 16. (23) Wijziging van de gastarieven voor flatgebouwen met één aansluiting. 17. (24) Verhogen van enkele gemeente lijke belastingen en retributies. 18. (25) Voorstel tot wijzigen van de vleeskeuringsverordening en tot het hef fen van rechten voor het verrichten van repressieve keuringen door de vlees keuringsdienst. 19. (26) Wijziging van diverse begrotin gen 1971. 20. (27) Vaststelling van de Bezoldigings verordening 1971. 21. (29) Wijziging van de huurovereen komst met het bestuur van de scholen gemeenschap Eemland inzake het ge bruik van het gymnastieklokaal aan de Molenstraat. 22. (30) Aanvullende kredieten voor de uitvoering van het werk „doortrekking Stadhouderslaan-Nassauplantsoen". 23. (32) Wijziging van de beheersveror- dening van het woningbedrijf en van de statuten van de Stichting „Stichting Sa menwerking Woningbouwcorporaties", alsmede tot het aangaan van een reke ning-courant-overeenkomst met voor noemde stichting. Deze week heeft zich de 400e kursist zich ingeschreven voor de kursussen van Artishock. In verband met de vele aanvragen zijn er nu twee kursussen „vrije ekspressie" voor kinderen aan het programma toe gevoegd. Er wordt gewerkt met hout, klei, mer gel, gips, enz. Deze kursussen zijn er iedere woensdagmiddag van 13.30 uur tot 15.00 uur voor de leeftijd van 6-8 jaar en van 15.15 -16.45 uur voor de leeftijd van 9-11 jaar. Verder is er nog plaats bij de volgende kursussen: „in de kast gekeken": alles over poppenspel, poppenkast, poppen- tejater, poppen maken, dinsdagmorgen 9.30-11.30 uur. Laskursus: het maken van reliëfs, ruim telijke objekten, enz., woensdagavond 20.00 - 22.00 uur. Docent: G. de Groot. Muziek: het leren kennen van de vele mogelijkheden binnen het gebied van de muziek, vrijdagmiddag van 16.15 -17.00 uur. Docente: T. Schonk. Vry toneel: samen met andere kinderen ^in Ank van Kemenade (docente) een speelbaar verhaal bedenken, waarvoor ilekors gemaakt kunnen worden. Er zijn ook verkleedkleren, op woensdagmiddag 14.00-15.15 uur voor kinderen van 6-8 jaar en van 15.30 -16.45 uur voor kinde ren van 8-10 jaar. S%SS%9S^)S%9i Gezellige bar UN COUVERT DE LA Van Weedestraat 31 - Soestdijk EAjje ut ming vraog dan mok zeige daat ut in vurhouding nie zo bar veul veur- komp daat ouwers vaan kleuturschole ontevreje binne en daor dan ut allerlief ste teuge zouwe de- monstrere, veuraal nie ajje ut vergeliek mit de hogere schole en de uunieversietie- te in ongs laand en ok daorbuute. Maor vaan de week bin ik toch an de praot geraok mit minse, die kingders op zukke schole haadde en der heulegaor nie tevreje ovur waore. Nie daat de ouwers ontevreeje waore of binne ovur de juffrouwe, daor is mit geen woord ovur gepraot, en daat liek ming ok wel bar meujeluk, waant hoe ken iemaand anmarrekinge maoke op minse die de heule daag bezug binne mit ut opvoede vaan andurmaans king ders? met muziek (live) Soesterbergsestraat 188 Telefoon 2739 - Soestduinen

Soester Courant | 1971 | | pagina 3