Het is weer „WILD" tijd in „GROOT KIEVITSDAL" <'t ^Puykje» IE ZIJN ER WEER AUTORIJSCHOOL „ENGEL" TASSEN ZONDER prijsverhoging en ook op ZONDAG Ademhalen hij de Eng, en de rest bij de supermarkt Burgerij besprak plannen voor de Eng Veel waardering voor suggestie van Artishock Baarn volgende week in het teken van „Chevalla" Prinses Beatrix steunt Soester initiatief Meer eengezinswoningen in plan Klaarwater Koopt u een auto Dan verzekeren bij J. L. M van Hal-Zonderop Circusresidentie van Toni Boltini te Soesterberg voor een deel door brand verwoest Woonhuis van Boltini en restaurant-bar tot de grond toe afgebrand Eerste Soester Begrafenis-Onderneming 20 beginnende imkers legden met goed gevolg examen af UW SUUUES IS ONZE RECLAME Jeugdleidster Ciska van de Kant trad in het huwelijk 160 woningen in plan Klaarwater Parkeren in straten met partieel éénrichtings verkeer E.H.B.0 .-cursus voor leer krachten van basisscholen start in februari Gevonden voorwerpen Kies uit meer da» 209 mode! Een Vanaf 15 oktober wordt Tevens bieden wij u een unieke mogelijkheid tot het houden van ZAKEN- EN FAMILIEDINERS - RECEPTIES EN VERGADERINGEN. ZALEN ACCOMMODATIE TOT 350 PERSONEN RUIME PARKEERGELEGENHEID BAARN - HILVERSUMSESTRAATWEG 19 - TELEFOON 02150-45217 In skai, corfam en hunting vanaf 24,95 tot 44.95 In leder, lak en slang vanaf ƒ54,95 tot 89.95. Torenstraat 5 - Tel. 3473 (bij de Oude Kerk) Winkelcentrum SMITSHOF - Tel. 8290 Maandag dicht. Woensdag open. Het goede initiatief van de gemeente, de burgerij meer inspraak te geven, trok gisteravond een volle zaal in de brand weerkazerne tot het door de commissie Stadspark uitgebrachte rapport ter dis cussie gesteld werd. In het algemeen werd gepleit de Eng toch vooral de Eng te laten, al ging het vele aanwezigen te ver alles maar op z'n beloop te laten, zoals drs G. de Hoog voorstelde. „Wij zitten", zo zei de wethouder K. de Haan, die deze avond in verband met ziekte van mevrouw Walter-v. d. Togt, voorzat, „met de opgave een stuk groen op de kaart van Soest, dat de nlet-juis- te naam van Stadspark heeft gekregen, in te vullen. Over het „hoe", is een rap port uitgebracht door een in het voorjaar 1969 gevormde commissie. De daarop binnengekomen reacties geeft een ver langlijstje te zien dat zó groot is, dat het lijkt op een olifant in een badkamer. Wij zullen zeer nauwkeurig moeten selec teren". „Er wordt te gemakkelijk ge zegd", aldus de heer de Haan", er wordt maar gebouwd in Soest, maar dan wel door mensen die al een huis hebben. Als er niet gebouwd was, dan was een groot deel van u niet op deze vergadering aan wezig". Dia's Alvorens de aanwezigen de gelegenheid hun ideën te spuien, vertoonde de heer v. d. Broek, hoofd van de plantsoenen dienst, een serie dia's van kinderspeel plaatsen, om een visueel beeld te geven hoe zoiets er zou kunnen gaan uitzien. Ook hertenkampen, volières en verkeers- tuin kwamen daarbij aan bod. wiiiKQisn m qb iverKsiraai nog gezelliger.. U kunt dan Immers i parkeren (tot 1 nov. de i eerste 2 uur gratis) in de nieuwe Avla Parking Noordse Bosje, met plaats voor 437 auto's. „Chevalla" een district ln India, is de naam en een onderdeel van Kinderhulp plan India, dat mede op initiatief van H. M. de Koningin tot stand gekomen is. De Baarnse werkgroep Ontwikkel lingssamenwerk heeft het plan opgevat om door middel van verschillende acti viteiten minstens 12.000,- bijeen te bren gen, welk bedrag tijdens de officiële ope ning van het nieuwe Baarnse ziekenhuis overhandigd zal worden. Enkele van de activiteiten, die zeker ook bij veel Soester inwoners belangstelling zullen trekken, zijn o.a. woensdag 20 ok tober, om twee uur en kwart voor vier poppenkastvoorstelling voor kinderen van 4-8 jaar, door de Baarnse poppen- speelster L. E. M. Ammerlaan-Gemke in „Brandpunt". Opgevoerd wordt het spel „In de armen van Jan Klaassen". Toe gangsprijs voor de kinderen 1, Vrijdag 22 oktober, eveneens in „Brand punt", een jeugdfilmvoorstelling voor de jeugd van 8-14 jaar. De film „Bijna ont voerd" wordt gedraaid om twee en om rier uur. De toegangsprijs is op 1,j steld. 's Avonds om half negen is er in de grote zaal van „Brandpunt" een Jam- ression gegeven met medewerking van de „Windy City Jazz Band", die vijftien jaar geleden werd opgericht. Oud-leden van de band, maar eigelijk iedereen die dat wil, kan meespelen, als hij of zij zijn instrument maar mee brengt. De toegang voor deze happening bedraagt 5, (incl. vlooienmarkt)*, studerende half geld. Zaterdag 23 oktober, vanaf half twee, de enige echte onvervalste Baarnse vlooien markt waar iedereen voor een schappe lijk prijsje iets van zijn gading zal vin den, de opbrengst komt natuurlijk ook ten goede aan „Chevalla". De toegang voor de vlooienmarkt is gratis. Zaterdagavond maakt de vlooienmarkt plaats voor de bekende beatband „Ever lasting field of Clover", de toegangsprijs voor deze avond bedraagt 2,50. De „Chevalla-week" wordt besloten met een activiteit voor het gehele gezin, na melijk een speurtocht in het bos van Groeneveld. Duur van de wandeltocht ongeveer 1V« uur. De start is mogelijk van 's morgens 11 tot 's middags 3 uur, bij kasteel Groeneveld. Deelnemersprijs 1.— met een kwartje extra voor elk volgend gezinslid. Ir. het comité van aanbeveling hebben o.a. zitting de Burgemeester van Baarn, Mr. J. van Haeringen, en Mr. J. van der Hoeven, secretaris van H. M. de Koningin. Inspraak De spits van de discussie werd afgebeten door de heer J. H. R. van 't Land, die een kant en klaar alternatief plan in diende. Het gemeentelijke plan vond hij te kolossaal en het grote park deelde naar zijn mening Soest voorgoed ln tweeën. De aanleg van 3 parken, vond hij een betere oplossing, dat bovendien minder kostbaar was. Een jeugdpark, een wandelpark en een agrarisch gebied,met alle voordelen van een betere controle, grotere veiligheid en de mogelijkheid van een gefaseerde uitvoering. Zijn gedocu menteerde plan werd in dank aanvaard. Meerdere sprekers wilden echter van geen park weten en zagen de noodzaak er ook niet van in. Velen haalden de bosrijke omgeving als motief voor deze stelling aan. Mevrouw Huijgen meende dat veel van de opgesomde voorzieningen als speel plaatsen, rolschaatsbanen, muziektent, spatbadjes enz. tot de normale wijkvoor- zieningen behoren en niet op een cen traal terrein moeten worden samenge bracht. Zij wilde de korenvelden hand haven. Deze mening was ook de heer Chr. Uiterwijk uitgedaan, evenals de heer Burk en de heer W. Endendijk, hoewel er enig verschil bestond over het al dan niet aanbrengen van beplanting. Ben Joosten van Artishock juichte de procedure van „hearings" toe, maar wil de wel weten of de op de kaarten aan gegeven begrenzing juist was. Hij had er begrip voor dat er beperkingen moesten zijn voor wat de wensen betreft. Liever wilde hij echter praten over een plan dat geheel Soest omvat. Adem halen btf de Eng Mevrouw M. Muurling las een korte brief voor van mevrouw Tolman, die sloot met de kernachtige zin „Ademhalen bij de Eng en de rest bij de supermarkt". Mevrouw Tolman pleitte ook voor het handhaven van de boeiende agrarische kern. „Als dat aangetast wordt, stort Soest ineen". Mevrouw Muurling stond overigens ook achter het plan van Artishock. Drs. G. S. de Hoog vroeg zich af of er uitgegaan werd van een planologisch gegeven of dat het de bedoeling was de flatbewo ners dichter bij huis meer recreatie mo gelijkheid te geven. Hij vond het beter alles voorlopig maar op zijn beloop te laten. „Laat het een groen hart blijven". Mevrouw van Berkum steunde het Ar- tishockplan, maar vond dat er niet te veel voorzieningen in het park aange bracht moesten worden. De heer Smit- oud-leraar aan een tuin bouwschool, zei dat de Eng al vernield was na de eerste wereldoorlog, toen de huizen aan de Molenstraat gebouwd werden. Hij vond dat er nu een keus ge daan moest worden en voelde er per- worden. Een zeer scherpe selectie van de aan te brengen voorzieningen vond ook hij noodzakelijk. Samenstelling commissie Zoals reeds aan het begin van de avond door de voorzitter was medegedeeld kre gen de aanwezigen gelegenheid een com missie samen te stellen, die de ingebrach te ideeën moet uitwerken en daarna een advies zal kunnen geven aan het ge meentebestuur. Via stembiljetten, waarop 8 namen ver meld stonden en waarop de gelegenheid bestond andere namen in te vullen, wer den in deze commissie gekozen de heren W. A. v. Elmpt, W. Endendijk, C. de Heus, J. G. Hilhorst, B. Joosten, R. Tol man en Chr. Uiterwijk. Onder de ongeveer 75 aanwezigen be vonden zich de raadsleden mevrouw E. Korthuls-Elion (WD), mevrouw T. R. Walma v. d. Molen-de Vries (D '66), de heer J. C. Korte (KVP), K. Levinga (PAK) en J. C. Smits (Prot. Chr.). De heer De Haan werd bij zijn niet zware taak geassisteerd door de gemeentese cretaris de heer Borreman, de heer v. d. Broek van de plantsoenen dienst en de heer van Os, de voorlichtingsambtenaar. soonlijk wel voor de Eng te laten voor j wat hij is. Eventueel met een bescheiden plantentuin. De recreatie in de omliggen de bossen zag hij overigens niet zo di rect. „Daar wordt nauwelijks gebruik van gemaakt". Ook de heer H. Gerth van de werkgroep gemeentepolitiek van D '66, wilde de huidige situatie handhaven. „Maak er geen pretpark van". De heer C. de Heus (van Staatsbosbe heer) kon spreken als vakman. Van een vooraanstaand Nederlander had hij de opmerking gehoord: „Hoe kunnen ze de Eng zo verwaarlozen". Ook hij zou de Eng het liefst in stand houden, maar er iets agrarisch handhaven zou binnen enkele jaren zwaar gesubsidieerd moeten Woensdag 20 oktober opent de kinder- kledingbeurs haar deuren. 's-Middags van 2 tot 5 uur en 's-avonds van 7 tot 9 uur worden de kledingstukken, die door vele enthousiaste mensen op de in- leveradressen zijn gebracht, verkocht. De kinderkledingbeurs is een nieuw idee 1 Het batig saldo van de verkoop (de kleding wordt gratis afgestaan), wordt na afloop van de aktie overgemaakt aan het Wereldkinderfonds van de Verenig de Naties, de UNICEF. Er zullen medicijnen voor zuigelingen consultatiebureaus van gekocht worden. Het mes snijdt hierdoor aan twee kan ten. Waar er enerzijds overtollige kle dingstukken een goed onderdak vinden, ontvangen zieke babies in de derde we reld de zo broodnodige medicijnen zon der dat de kopers er iets extra's voor behoeven te doen. De prijzen zijn zo laag gehouden dat die voor niemand een bezwaar kunnen zijn. Er zal uitsluitend GOEDE kleding liggen. Toen het idee doordrong tot kasteel In de praktijk is gebleken dat het vin den van beleggers voor hoogbouw in niet typisch stedelijke gemeenten vaak op moeilijkheden stuit. In deze gemeenten zijn de verwachtin gen omtrent de rentabiliteit van hoog bouw niet erg positief. Naar aanleiding daarvan is het wenselijk het aandeel van de laagbouw uit te breiden. Bij de vaststelling van het plan Klaar water is er naar gestreefd het percen tage eengezinswoningen zo groot moge lijk te doen zijn en werd dit percentage gesteld op 40%. Tijdens de behandeling van het plan door de provinciale planologische com missie is aandacht gevraagd voor een verhoging van het percentage van de eengezinswoningen. Een daartoe strek kend voorstel wordt thans aan de raad voorgelegd. Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 Drakensteyn reageerde de prinses, in haar funktie van erevoorzitster van UNICEF, spontaan met het volgende te legram: „Met uw bijzonder sympathieke inita- tief tot het houden van een kinderkle dingbeurs, waarvan de baten ten goede komen aan unicef, wens ik u veel suc ces. Beatrix." Het is voor de initatiefnemers te hopen dat er inderdaad een grote toeloop komt. Wie weet kan het dan een volgend jaar eens herhaald worden? In een enorme baaierd van vuur is hedenmorgen in alle vroegte een deel van de opstallen op het grote terrein van de winter-residentie van het enige nog over gebleven Nederlandse circus van de Soesterberger Toni Boltini, aan de Amers- foortse straat te Soesterberg, door brand verwoest. Persoonlijke ongelukken heb ben zich hierbij niet voorgedaan, daar Boltini met zfjn cirsus nog op tournee is. De man, die belast is met de terreinbewaking tjjdens de afwezigheid van het cirsus, was gedurende de periode van de brand niet aanwezig. Hedenochtend om half zes werd door vroege passanten alarm geslagen, waarop de Soesterbergse brandweer, onder lei ding van haar commandant de heer J. Luyf, onmiddellijk met al haar materiaal uitrukte. Toen men de plaats des onheils bereikte kwam nicn al spoedig tot de conclusie dat er van het brandende deel van de opstallen op het uitgebreide terrein niets meer te redden zou zijn. Het vuur woed de in 't woonhuis van decircuseigenaar Toni Boltini en in het aangrenzende restaurant. De brandbestrijders stonden voor een hopenloze taak, want het vuur loeide door de gebouwen en had het dak reeds bereikt. Onmiddellijk werd door de brandweercommandant van Soester berg de assistentie van de Soester brand weer ingeroepen, die zeer snel met al haar materiaal ter plaats was. Woning ontruimd In verband met de overplaatsing-van de winterresidentie van Boltini van de Amersfoortsestraat te Soesterberg naar Beekbergen, bleek het woonhuis reeds ontruimd te zijn. Dit woonhuis met het restaurant stond op een veilige afstand van de overige gebouwen op het terrein, die dan ook geen schade opliepen. Geluk by ongeluk Hoewel de schade zeer aanzienlijk is, was het voor de brandweerlieden een op luchting te weten, dat het circus nog op tournee was. De extra moeilijkheden en gevaren laten zich denken, indien de totale menagerie van het cursus met zijn vele wilde dieren reeds in de winterver blijven waren teruggekeerd. Burgemeester vroeg uit de veren De burgemeester van Soest, Mr. S. P. Baron Bentinck was, samen met de in specteur van de Soester politie, de heer H. G. Scholtmeijer, op de plaats van de ramp aanwezig en was getuige van het blussingswerk van de brand, die in de wijde omgeving duidelijk viel waar te nemen. Een enorme rookwolk dreeg na melijk over de vliegbasis in de richting Den Dolder. Omtrent de oorzaak van de brand tast met voorlopig nog in het duister. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat X - Soestöijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. Een troosteloze ruïne was alles wat over bleef. bar gezellig Telefoon 02155-8252 De voorzitter van de afd. Soest van de Vereniging tot Bevordering van de Bij enteelt in Nederland, de heer A. J. v. Breukelen. verwelkomde woensdagavond op de slotavond van de cursus „begin nend-imker" de twintig cursisten en de afgevaardigde van de inspectie land bouwonderwijs, de heer Van Donk en de riiksbijenteeltconsulent. Zij woonden ambsthalve deze avond bij, waarop het examen werd afgenomen. Alle twintig cursisten, die de afgelopen zomer werden opgeleid door mevrouw Van Dijk-Oosten, legden met goed ge volg dit examen af. Onder hen was een groot aantal jeugdigen. Bij het uitreiken van de diploma's spra ken de voorzitters van de afdelingen Soest en Zeist hun waardering uit over het gehalte van de kennis der cursisten. Zij zijn een welkome aanvulling van het ledental van de verenigingen. Om de juiste kennis van de bijenteelt aan schouwelijk te maken, werd nog ver toond de film „Bijen houden met suc ces". Dankbaar werd veelvuldig ge bruik gemaakt van de gelegenheid vragen te stellen naar aanleiding van de vertoonde beelden. PEUGEOT, 5 versnellingen, com pleet met standaard en lamp ƒ257,-. KERKSTRAAT 3 M. LOS Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6621 Wy lessen in i OPEL ASCONA - OPEL KADETT - DAF - V.VV. 1302 Gedipl. V.A.M.O.R. - M.L. - F.N.O.P. Met een groot gedeelte van haar „kinderen", leden van de St. Agnesgroep in Soest-Zuid, als getuige, trad dinsdagmorgen om half twaalf jeugdleidster Ciska van de Kant met Marcel Engberink in het huwelijk, in de parochiekerk van de H. Familie aan de Willibrordusstraat in Soest-Zuid. De bruid zal na ruim vijf jaar „jeugdwerk in Soest" voor de jeugd van Soest verloren zijn door haar vestiging in Huizen. Maandag 18 oktober a.s. zal een aan vang gemaakt worden met de bouw van 160 woningwetwoningen in het plan Klaarwater. Het worden 8 blokken van 20 woningen in drie bouwlagen, die in 1972 gereed moeten komen. De aanne mersmij. De Korte uit Vianen zal in sectie drie van het plan met de hei werkzaamheden beginnen. Bij een deze week door de politie uit gevoerde controle op de Eng en omge ving is gebleken dat er misverstanden bestaan over parkeren in straten met zgn. „partieel éénrichtingverkeer". Dit zijn straten waar door middel van een blauw bord met witte pijl is aangegeven dat de weg alleen van die kant mag worden ingereden. Aan de andere kant van de straat staat het witte bord met rode rand met daarin een auto en mo tor. Dit laatste bord geeft aan dat in rijden van die kant verboden is voor auto's en motoren. Fietsers en brom fietsers mogen die straat wel van beide zijden inrijden. In deze straten met „partieel éénrich tingverkeer" is alleen rechts parkeren toegestaan en links parkeren beslist niet. De links geparkeerdstaande auto brengt, als deze weer aan het verkeer wil deel nemen, tegemoetkomende fietsers en bromfietsers in gevaar. De EHBO-cursus voor leerkrachten van basisscholen in onze gemeente, die aan vankelijk begin oktober van start zou gaan, is in overleg met het hoofdencon- vent verschoven naar februari 1972. Het volgen van de cursus gedurende de laatste maanden van dit jaar stuitte op moeilijkheden i.v.m. de drukke voorbe reidingswerkzaamheden van de leer krachten voor het sinterklaas- en kerst feest. Besloten is nu de 12 lessen omvattende cursus, in februari te laten aanvangen, waarna de cursisten in de gelegenheid gesteld worden deel te nemen aan het examen voor het Eenheidsdiploma EHBO. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aangege ven: dameswant, sjaal, voetbalbroekjl en basketballschoen, diverse sleutels, da meshandschoen, ceintuur, portemonnaie, etui met EHBO-artikelen, portefeuille met inhoud, damesfiets, autostep, bank biljet, rode muts, gebit, en hondenket ting. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie op woensdag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, inlichtingen worden verkregen.

Soester Courant | 1971 | | pagina 7