\dam TmzEWBBl oor het buffet WASSER CEHST0 E DAMES vao Ifeeo, Her-nachtportier VESPA CIA0 De Witte Pompen «'t i£uykje» PS TASSEN Uniforme winkelsluiting niet haalbaar Achteruitrijlamp van 10,12 voor 7,95 Remlichtverklikker van 17,25 voor 10,85 W. WINKELMAN drijf Lanfsnga Komt er een jongerencentrum in Soest 'EL URSGHE TEEL fUURSGHE Brand in ..Krot 71" Top ruiters op het nationaal sprinconcours in Soest Van 3 meter hoog balkon Politie zoekt getuige van aanrijding Geslaagd Kerkconcert Clubhuis „De Vangrail" met aantrekkelijk programma ervaren setdrukker Doe 't zelf verkeerslichten tussen postkantoor en gemeentehuis Gemak en veiligheid nog punt van discussie Kies uit meer dan 280 modellen Een syn voor de .enige Pannckotktn In skal, corfam en hunting vanaf ƒ24,95 tot ƒ44,95 In leder, lak en slang vanaf ƒ54,95 tot 89,95. SCHOENEN - TASSEN Torenstraat 5 - Tel. 3473 (bij de Oude Kerk) Winkelcentrum SMITSHOF - Tel. 8290 STEENHQFFSTR.53 - TEL 2842 - SOEST! BEUKENLAAN 27 - SOEST TELEFOON 02155-6835 Vrijdag 17 september 1971 aan de Directie, Hilver- 'n, tel. 02154-2541. \GT wijs. Goed loon. AMERSFOORT 13490 - 24133 raagt Jevingheden 'e S°eSt en l:3oZren/otv™ 'aan ons kantoor Vee- teI- 030-930741, vragen :r van Katwijk. B De heer A. H. F. Smit, die ondermeer op verzoek van de winkeliersvereniging Soest de onderhandelingen met de diverse branches voert om klaarheid te bren gen in de in Soest bestaande winkelsluitlngs-chaos, gaat onverdroten verder met z(jn besprekingen. In de afgelopen dagen sprak hü met de ondernemers in de zgn. foodsector. De re sultaten z(jn dusdanig dat een uniforme sluiting voorlopig wel vergeten kan wor den. Niet dac dit direct verwacht werd, maar tijdens onderhandelingen kunnen de meningen soms gewijzigd worden, wat trouwens ook in deze kwestie inmiddels al gebleken is. 300 willekeurig gekozen Soesters in de leeftijd van 21 tot 25 jaar kunnen door middel van een hen toegezonden enquete-formulier hier invloed op uit oefenen. Een op initatief van burgemeester en wethouders geformeerde commissie heeft dit middel gebruikt om er achter te komen of er werkelijk behoefte bestaat bij de Soester jeugd aan een jongerencentrum. lat 58a, telefoon 6528. week) Iftelijke sollicitaties aan de ^straatweg 14, Baam. Maandag dicht. Woensdag open. W* Woensdagmiddag rukte de brandweer met twee wagens uit voor een binnenbrand I in de onbewoonbaar verklaarde woning op de hoek van de Beatrixlaan en de Anna Paulownalaan. Wat een pracht oplossing voor de „rotzooi" had kunnen zijn, werd door het snelle optreden van de brandweer voorkomen. De oorzaak is onbekend. Het is zo simpel. Wanneer men wil over steken, en het verkeer laat dat niet toe. dan drukt men de knop in, wacht tot het oversteaklicht op groen is sprongen en begeeft zich zo snel moge lijk naar de andere zijde. Eén probleem blijft over en daar zal misschien nog in voorzien moeten wor den. Dat betreft de fietser en de brom fietser, die op hun weg geen verkeers licht tegenkomen. Dat houdt voor" de overstekende voetgangers in dat zij bij het verlaten van het voetpad bijzonder goed moeten opletten, want voor zij de „vluchtheuvel" met zijn knop hebben bereikt wacht hen nog het razend druk ke rijwielpad. In omgekeerde volgorde ontmoeten zij hetzelfde aan de overzij de. Een synchroonwerkend verkeers licht voor wielrijder en bromfietser lijkt de .enige juiste oplossing. Voor het Nationaal Springconcours dat zondag a.s. op het Ruitersportcentrum aan de Bosstraat 37 wordt gehouden heb ben verschillende vooraanstaande Neder landse. ruiters ingeschreven. Op de deel nemerslijst staan de namen vermeld van Hans Brugman, Gerrit Maathuis, Albert Mol, J. Bouwman, Alb. de Bruin, P. Bakker. Onder de deelnemers bevinden zich ook de Soestenaren de heren Span genberg, Jansen en Hesselman. Verwacht wordt dat meer dan 200 ruiters aan dit concourshippique zullen deelnemen. Gereden wordt ,op een parkoers in de rubriek A met een maximale hoogte van de hindernissen van 1,10 meter, een par koers in de rubriek B met een maxi male hoogte van 1,20 meter en een jacht- springconcours met de maximale hoogte van 1,30 meter. Tussentijds vindt een keuring plaats van jachtpaarden, Gekeurd wordt op type, gangen en sprinkwaliteiten. De spring- kwaliteit wordt bepaald aan de hand van de resultaten van vier sprongen over landhekken, greppel en sloot. Keurmeesters zijn de Huntsmen van de KNVJ, de heren D. v. Laar en de heer Anton Ebben. De andere juryleden zijn mevrouw Verrijn Stuart-Ebben, de heer J. v. d. Spek, de heer J. Buijzing Dam stee en de heer Kloosterman. Parkoersbouwer is de heer J. B. Polak uit Utrecht. Verreden zullen worden de „Van Zadel- hoff" wisselbeker, die nu in het bezit is van de heer Bouwman; de „Pribor" be ker, nu in het bezit van de heer Van Delden; de beker van het Ruitersport- centrum Soest, thans in het bezit van de heer P. Bakker en om de jachttrofee. Via een geluidsinstallatie wordt het pu bliek, dat gratis toegang heeft, medege deeld welke ruiter het parkoers binnen komt. De wedstrijden gaan ook bij slecht weer door. Het restaurant bij het ruitersport- centrum is de gehele dag geopend en het publiek kan op het terras, dat gedeelte lijk overdekt is, plaats nemen. Startlijsten van de deelnemers zijn be schikbaar. De wedstrijden vangen om 9.30 uur aaju dagstemmers in de meerderheid. Om bedrijfstechnische redenen wordt hier aan de voorkeur gegeven. Dat zijn o.a. het slachten op maandag, en waar aan wezig, fulltime-werk in de worstmake rij. Bij de levensmiddelenzaken (Supermarkt en kruidenier) liggen de zaken iets ge- compiceerder. Hier is een vrij duidelijk onderscheid waarneembaar tussen de Supermarkten en de andere levensmid- delenbedrijven. Op verzoek van 10 supermarkets zal de heer Smit pogen de gemeentelijke win kelsluitingsverordening gewijzigd te krijgen. In die zin,dat de supermarkten eventueel te samen met enkele kruide- niersbedrijven, hun verplichte halve- dagsluiting van woensdagmiddag naar maandagmorgen zullen verplaatsen. De overige c.a. 14 Ievensmiddelenbedrijven ven, in hoofdzaak éénmansbedrijven, willen vooralsnog de woensdagmiddag- sluiing handhaven, maar echter wel de mogelijkheid hebben alsnog naar de maandagmorgen over te schakelen. Hiervoor zal dan een wijziging van de gemeentelijke winkelsluitings-verorde- ning nodig zijn, naar het voorbeeld van de kappers, welke ook een keuze-moge lijkheid hebben. Men heeft de heer Smit verzocht al het mogelijke in het werk te stellen dat een en ander reeds in de raadsvergadering van oktober op de agenda komt, zodat dit met ingang van 18 oktober reali seerbaar is. Hieruit blijkt wel dat de prognoses juist zijn gebleken en dat een totale unifor miteit op dit moment niet haalbaar is. Er zal evenwel toch wel een verschui ving blijven optreden naar de maan dag, omdat van de thans benaderde winkeliers ruim tweederde reeds voor de maandag heeft gekozen. De komende week zullen persoonlijke onderhande lingen gevoerd worden met alle win keliers, resorterende onder de branches drogisterijen en groentehandelaren. De uitnodigingen hiervoor zullen nog deze week verzonden worden. De heer Smit hoopt de daarop volgende week besprekingen te voeren met de zaadhandel, ijzerwaren-en-gereedschap pen, „doe het zelf" zaken en zo moge lijk ook nog met de rijwielhandel. De dan nog resterende winkeliers ko men onmiddelijk daarna aan de beurt, zodat met medewerking van de winke liers, half oktober de zaak afgesloten kan worden. De heer Smit verzocht ons de winke liers er met nadruk op te wijzen, te meer daar absolute uniformiteit niet haalbaar is, op zeer duidelijke wijze, op winkeldeur, kassa en in advertenties, hun openingstijden kenbaar te maken. In een onbewaakt ogenblik is dinsdag middag het 3-jarig meisje M L. van een 3 meter hoog balkon van een wo ning aan de Soesterbergsestraat geval len. Toen haar moeder een ander kind uit bed ging halen, klom zij via een trap op het balkon, waar zij vervolgen» vanaf viel. De gevolgen waren gelukkig niet ern stig en de direct gewaarschuwde dokter Rip achtte opname in het ziekenhui» dan ook niet noodzakelijk. s bacteriologisch laboratorium voor een l'wifL? °Pleiding zijn of hiervoor wihen worden, kunnen ook sol- eml regeling.en 6rVaring VOlgens ities te richten aan de geneesheer- en wij een goed loon en een ïttige werksfeer. 't 2. Soest, Telefoon 02155-5556 e op onze rijdende winkel, eel halve dagen). Vrijdagmiddag, 10 september werd de auto van de heer I. S. D. uit Amster dam op de Torenstraat, waar hij zijn door een blauwe VW, die zonder te stoppen doorreed. Een onbekend geble ven getuige noteerde het nummer van deze laatste auto en heeft dit afgegeven bij de heer Fugers, (lederwarenzaak) Torenstraat 23. Deze getuige wordt ver zocht zich met de politie in verbinding te willen stellen. Voor rijbewijs B-E en C-E, D-E slaag den onderstaande dames en heren. Voor B-E: D. van Arnhem-van de Hoef, J. Altena, H. Balk, A. van de Brink- Wolfsen, E. B. van Beveren, M. G. van 1 Bolderick, A. M. Bakker-van Hamers- i veld, F. P. C. A. Cornelisse, P. C. Coe- nen, W. A. Esselman-Dekker, W. H. van Es-van der Horst, G. den Hartog, B. F. Heerland, A. W. A. van der Heide, J. J. Immerseel, R. S. Jansen, J. de Jong- Meerveld, G. Kramer, C. Kamphorst, M. M. van de Kamp, L. Kroon, M. M. van Laar, H. J. Noorderhaven, C. J, Oostcrhuisr -A. -Paulsch, H. de Quant- Martin, J. H. Rasch, O. H. Rompelman, G. M. Roest, J. M. Slot, A. Snellen van Vollenhoven, S. Vermeulen, H. A. M. i Visser, A. E. Wagner, W. W. Westeneng en A. Zekveld. 1 Voor C-E en D-E slaagden; F. C. L. i Hilhorst, H. A. van der Heijden, T. J. Keulartz en A. P. Mets. Zij werden opgeleid door Autorijschool, i „Engel", M. Los, Van Lennëplaan 47, telefoon 6621. De brood- en banketbakkerijen zijn in grote meerderheid voor de handhaving van de bestaande sluiting van hun za ken op woensdagmiddag. In bakkers kringen zal evenwel bekeken worden of een sluiting op de gehele woensdag in de nabije toekomst mogelijk kan zijn. De zuivelhandel neemt het zelfde stand punt in. Woensdagmiddag dicht en kij ken of voor een gehele woensdagslui ting een meerderheid te vinden is. Dat is alleen mogelijk met medewerking van het bedrijfschap zuivel, omdat elke melkhandel op alle dagen, met uitzon dering van de zondag, verplicht is en kele uren voor het publiek open te zijn o.a. ook op 2e Kerst-, Paas-, en Pink sterdag. Ook bij de slagers is het aantal woens- bar gezellig Telefoon 02155-8252 Ët.1 Het concert van de maand in de Oude Kerk te Soest, verzorgd door de Muziek- kring de Nederlandse Cantorij o.l.v. Maarten Kooy, zal plaatsvinden op dins dag 21 september, aanvang 20.15 uur. In tegenstelling tot hetgeen in de con certfolder staat vermeld, zal niet de mis van I. Strawinsky worden uitgevoerd. In plaats daarvan wordt een interessant programma aangeboden van wereldlijke en geestelijke werken. De wereldlijke composities zijn van oud- Engelse, -Nederlandse en -Italiaanse meesters. Bij de engelse composities zijn niet alleen de vocale werken interessant, maar ook de instrumentale zijn zeer bijzonder. U hoort b.v. de zeldzame com binatie van gamba, blokfluit, virginaal, gitaar en contrabas en U kunt kennis maken met de vaak gedurfde samenklan ken uit de 16e eeuw in Engeland. De clavecimbelbouwer G. Klop uit Gar deren stelt een buitengewoon fraai virgi naal ter beschikking, dat onlangs grote belangstelling trok op een internationale clavecimbelweek in België, waar een twintigtal vooraanstaande bouwers uit de gehele wereld exposeerde. Ook de fraaie vocale madrigalen zullen zeker indruk maken. Het geestelijk repertoire omvat enige zel den gezongen latijnse motetten van Hein- rich Schütz, en werken van twee zeer uiteenlopende vertegenwoordigers van de vroeg modernen, n.1. Maurice Duruflé en Günther Raphael. De organist Jan Jansen speelt Swee- linck's variaties over „Mein junger Leben hat ein End" en de weinig gehoorde Pre ludium en Fuga in g moll van Joh. Brahms. Men hoopt dat dit concert door velen bezocht zal worden, ook al omdat het koor van de Nederlandse Cantorij voor het laatst in deze samenstelling voor U zal kunnen zingen. De Stichting Jeugdzorg Soest, uitgaande van de Herv. en Geref. Soester Kerken, met als bekend centraalpunt het club huis „De Vangrail" aan de Beetzlaan, waar de heer R. van Dijkhorst de scep ter zwaait, geassisteerd door mej. Kuis, eveneens in vaste dienst, en een aantal stage lopende jeugdleiders en leidsters, is het nieuwe verenigingsjaar begonnen met een volledig vernieuwd en aange past progamma, waarbij echter voorop is blijven staan dat „De Vangrail" ge opend is voor elk kind uit Soest. Elke werkdag van 4-5 uur is er club voor de 7 tot 11 jarigen, waarvoor de entree slechts een dubbeltje bedraagt, waarbij gekozen kan worden uit o.a. solderen, sieraden maken, muziek ma ken, timmeren en figuurzagen, hoorspel en toneelclub en verschillende andere activiteiten. Bovendien op woensdag middag van half 3, tot half 4, een kleuterclub voor kleuters van 4-6 jaar. Van 7-8 uur komt dan de groep 11-tot 13-jarigen aan de beurt, die eveneens keus kunnen maken uit een aantal aan trekkelijke activiteiten die variëren van een instuif, via handenarbeid, to neel en spel tot geprogrammeerde avon den, waarvan de inhoud gedeeltelijk afhankelijk kan zijn van eigen inbreng. Van 8-9 uur, maar dit kan nog wel eens even uitlopen, komen de 14-15 en 16- jarigen aan de beurt met eveneens een progamma voor elk wat wils, waarbij de maandag echter speciaal is gereser veerd voor de 16-jarigen, terwijl de vrijdagavond als de avond voor 14-15 en 16-jarigen geldt, waaraan het dan sen en de disco-bar niet vreemd zal zijn. Om moeilijkheden te voorkomen, moei lijkheden die zich voordeden doordat „bezoekers" uit de omliggende plaatsen met andere vriendschappelijke bedoe lingen binnendrongen, is er voor de 16- jarigen op vrijdag alleen plaats wan neer zij ook regelmatig de maandaga vondclubs bezoeken. Hoewel de clubs zijn gestart, is er nog mogelijkheid om aan verschillende clubs deel te nemen. Voor inlichtingen kan men natuurlijk tijdens de genoem de uren terecht op Beetzlaan 32a, of te lefonisch onder nr. 7615, terwijl, op ver zoek, zolang de voorraad strekt, een uitgebreid progammablad wordt toege zonden. Onder deskundigen leiding solderen en sieraden maken. N.V. PHILIPS' TAPHISCHE INDUSTRIE BAARN ■ijf drukken wij de 4-kleuren eti- nze grammofoonplatenhoezen schikken wij over een modern' drukkerij, waar thans een vaca- i/oor een 'oor deze baan belangstelling an brief sturen - onder nummer de afdeling Personeelzaken te Baarn of telefonisch een af- i met de heer J. Oldenburger: estel 216. Desgewenst kan een 'k plaatsvinden na werktijd. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN 28 september ingevuld retour komen. Aan de hand ervan kan dan verder ge werkt worden. In de commissie hebben zitting een man van de provinciale jeugdraad, 2 nog ac tieve jeugdleiders, 4 met zorg geselec teerde mensen die direct of indirect met jeugdwerk te maken hebben en een ambtenaar van de secretarie, die tevens als secretaris fungeert. De heer van Os, de voorlichtingsambte naar, vertelde ons dat 't gemeentelijk initi atief niets te maken had met de moeilijkhe den die enige tijd geleden ontstonden, toen op last van de politie de „Colen- soos" aan de Korte Brinkweg gesloten moest worden. Alhoewel die gelegen heid kennelijk in een behoefte voorzag liep de zaak het daar fungerende be stuur uit de hand en waren enkele be stuursleden toen ook wel gelukkig met de sluiting. Ook de bar „Het Eikeltje" in het voor malige Ludgardusgebouw, die op parti culier initatief geopend werd, werd al spoedig door dezelfde particulier weer gesloten. De jeugd, die deze bar be zocht, wilde zich ook daar niet aan be paalde regels houden. Om deze reden zijn meer initatieven een vroegtijdige dood gestorven. De aanpak van de gemeente valt dan ook toe te juichen en als bij de jeugd werkelijk behoefte bestaat aan een jongerencentrum, dan moeten de en quêteformulieren snel retourgezonden worden, waardoor het de commissie mogelijk gemaakt wordt spoedig met een eindconclussie te komen. Het formulier bevat elf vragen. Ge vraagd wordt hoe de vrije tijd gebruikt wordt. Of men lid is van een sportver eniging, welke hobby's men heeft en of die in voldoende mate beoefend kunnen worden. Of men zijn vrije tijd door brengt in bar of café of dat het vertier buiten Soest wordt gezocht. Uiteraard wil de commissie ook geïn formeerd worden over de wenselijkheid van een speciaal gebouw voor de jeugd. ^Daaraan vastgekoppeld worden de vra gen hoe dikwijls ervan gebruik gemaakt zou worden, wat men er bij voorkeur gaat doen en wanneer het open zou moeten zijn. Gevraagd wordt ook of men bereid is als medewerker op te «treden. Om te weten of deze enquete represen tatief is wordt ook Vgevraagd op te ge ven of men nog schoolgaand is, stude rend, in militaire dienst of reeds in ^Dienstverband werkt Gehoopt wordt dat de enquete-formu- lieren, die vandaag verzonden zijn, vóór Donderdagmorgen is zonder enige vorm van feestelijkheid het eerste duo doe "t zelf verkeerslichten geplaatst, die het vooral op de donderdagen, de wekelijk se marktdag, mogelijk moet gaan ma ken, dat de agent die daar al jarenlang de mensen veilig naar de andere straat zijde bracht, zijn tijd aan misschien nog nuttiger bezigheden kan gaan be steden. Op beide verkeerszuilen bevindt zich op kniehoogte een knop, die na indruk king het verkeer van beide zijden voor korte tijd stil legt. Maar juist dat zelf doen is voor veel mesen nog iets heel vreemds en wie mocht denken dat al leen ouderen benauwd, waren om die knop in te drukken, heeft het mis, want tussen de mensen die meenden dat de lichten vanzelf wel op rood zouden springen, waren ook jeugdiger personen. Maar ook tussen het aantal „flinkeren" bevond zich nog een groep niet begrij penden, want op de knop drukken en gelijk, de oversteek wagen, staat gelijk aart zelfmoord.

Soester Courant | 1971 | | pagina 3