MARCHAL - HAARMODE ILfflJK „Z0NNEVLUGJES' Zingende dolfijnen Meningen van lezers hi het Dolfinarium Harderwijk DOLFINARIUM VTB NV VERKEERSSPIEGEL De tram Werkzaamheden aan nieuwbouw clubgebouw „De Vriendschap" begonnen ng jrgsestraat 51a ïrgsestraat 37 lat 13 lat 3b at 7 at 37 ib.sti'aat 34 at 9 t 2 iestraat 12 (bestraat 8 eg 12 elen Iestraat 31 nelaan 103 jthestraat 11a ïrgsestraat 22a I0PAV0ND Mttl leuke aan- ook kijken Krabbels van Knelis Najaars- en wintermode vrouwelijk en draagbaar Irnould Diepeveen toonde Soest zijn complete collectie in het Restaurant van het Natuurbad Krijgt Soest eigen symfonie-orkest „SNÏPPERTMPS" reisagenten a.n.v.r 25ste Floralia- Gevonden voorwerpen Zeepost tentoonstelling in de Rank Zonnebloem werlstriiil kervel >qxcWi*!>- befcsb!):.^ PPMBRANDTLAAN 18 TEL 02155-4785 accu keld TELEFOON 3462 VANCIERINO De mini, voor de tieners in veel gevallen acceptabel, komt nog maar zelden in de garderobe voor van de modebewuste vrouw, die de leeftijd van vijfentwintig jaar nadert of bereikt heeft, terwijl ook de midi, maar zelden flatterend, van zijn plaats in verdrongen om plaats te maken voor een mode die bij haar past. Bij de heren ligt het accent eveneens op Geachts redaktie. In uw blad van 14 september j.1. stond de vraag: „Moeten de containers ver dwijnen?" Dit in verband met het vuil terplaatse. Ik ben in 1924 aan de Soesterbergsestraat komen wonen. In al die jaren was deze straat niet zo vuil als de laatste tijd. De zijkanten liggen geregeld bezaaid met afval, dat tijdens het vervoer van de containers afvalt. Niet een enkele keer, maar vele malen. Is daar niets tegen te doen? Ik heb er zelfs eens een behoor lijk stuk triplex af zien vallen, dat op het fietspad terecht kwam, terwijl er vele spijkers recht op inzaten. Gisteren lagen er ook veel stukken af val langs de straat ter hoogte van de Van Bcuningenlaan, waaronder karton nen dozen en veel kranten. Wat kost dat de gemeente niet om het weer op te ruimen en wat een ongerief voor de om wonenden, hoewel die ook niet allen be hoorlijk medewerken. Er zijn plaatsen waar men niet eens met z'n tweeën naast elkaar op het wandel pad kan lopen vanwege de ver overste kende struiken met stekels, dikke rozen- takken met doornen waaraan men zich in het donker aardig kan schrammen, ver overhangende boomtakken waarvoor men zelfs moet bukken, vooral als het regent. Iedereen moet toch weten, dat dit, al was het niet bij politie-verordening verboden, onnodig ongerief veroorzaakt aan de wan delaars? Kan de gemeente hier niet door haar tuinlieden laten snoeien, natuurlijk op kosten van de betreffende bewoners? Met dank voor de plaatsing. G. A. J. MARIS de kwaliteit en de draagbaarheid. Spor tieve pantalons en truien, terwijl Pierre Balmairi tekent voor de geklede cos- tuums, die op maat besteld kunnen wor den in verschillende dessins en stoffen. Tijdens de show werd de Balmain nog eens komisch benadrukt door de presen tatie van een van de modieuze costuums, compleet met hoed en koffer met Pierre Balmain's initialen als motief, eveneens op bestelling leverbaar. Bij de dames bleek overduidelijk de terugkeer van de cape, veel sportieve modellen zijn met deze mode-uiting ge combineerd, waarbij opvallend veel bont mutsen werden gedragen. Naast de veel bewondering oogstende creaties, die door de vijf mannequins op charmante wijze werden getoond, viel ook de prachtige collectie byoux, shawl: en hoeden uit eigen boetiek bijzonder ir de smaak. Het modieuze schoeisel kwam voor dezf show uit de collectie van Utrechts( schoenenzaak „Bitter". De kapsels van d( mannequins werden verzorgd door de bekende Amsterdamse haute-coiffeur Loek Limburg. Hoewel modeshows vaak volgens een be kend en beproefd recept worden georga niseerd, maakte de show '71 daarop een gunstige uitzondering, want de manne quins showden niet alleen draagbare en vrouwelijke mode, maar toonden de aan wezige dames hoe of dé mode hen zou staan, doordat de maten van de manne quins varieerden van 36 tot 42, een aan passing die meer dan redelijk is, daar van de aanwezige dames toch het groot ste deel in de veertigmaten terecht kwam. Het laatste gedeelte voor de pauze werd beheerst door bontmantels in verschillen- 1™n het grootste overdekte Dolfijnen""! j stadion ter werefd met 2.500 zit- I plaatsen ziet u een unieke show van j J zeeleeuwen en dolfijnen in één pro- 1 gramma. Tijden van 13 septembert/m 1 1 31 oktober: dagelijks (ook zondags) j om 11.30,13.00,14.30 en 16.00 uur. j ONDERWATERPANORAMA i I met de grootste aquarium glaswand ter I 1 wereld: 21 meter lang en bijna 3 meter hoog. EXPOSITIE WALVISACHTIGEN boelende tentoonstelling over het leven van Ide zeezoogdieren. j ROBARIUM s trafnfngsbassln voor zeeleeuwen J 5 demonstraties per dag. HARDERWIJK - TEL. 03410 - 6041 de modellen, zowel voor dames als heren, waarbij een der dressmen veel applaus ontlokte toen hij in een fraaie bontjas, gecombineerd met een lederen zijtas, op kwam. Na de pauze kregen de geklede- en avondjurken alle aandacht en bewon dering, waarbij ook de gelegenheidskle ding voor de heren niet werd vergeten. Jersey en tweedhadden de overhand, waarbij de tricot-collectie van Pierre Balmain modieus aansloot. Een traditioneel slot, dat eigelijk niet uit het programma te schrappen is, vormt het bruidstoilet, dat ook nu weer een creatie van Arnould Diepeveen was en een dankbaar en bewonderend applaus ontlokte. Weggebruikers mogen een tram niet in zfjn loop belemmeren. Deze bepaling geldt niet indien de naleving van andere gedragsregels zulk een belemmering mee brengt. Hoewel trams slechts in sommige steden rijden, maken de wisselvalligheden van het leven en de mogelijkheden van het' hedendaagse verkeer het heel goed mo gelijk dat u misschien nog vandaag of anders wellicht morgen als buitenmens het pad kruist van een tram of van zijn passagiers. Daarom dient u te weten hoe uw verhouding is ten opzicht van hen. Voor trams geldt dat zij de verkeersre gels en de verkeersborden in acht die nen te nemen voor zover dat met hun vaste baan verenigbaar is. Andere weg gebruikers mogen een tram niet in zijn loop belemmeren door b.v. op de tram baan te lopen of daarop voertuigen te parkeren. Trams moeten in beginsel door alle be stuurders rechts worden ingehaald. Al leen bestuurders van motorvoertuigen mogen eeri tram links inhalen: a. op we gen met éénrichtingverkeer, wanneer de eisen van een vlotte doorgang van het verkeer zulks meebrengen; b. indien de rjjbaanbreedte rechts van de tram onvol doende is en men links inhalende het te- moetkomende verkeer niet in gevaar brengt. Let er op, dat de „rijbaan-breed te" onvoldoende moet zijn, want als deze wel voldoende is doch rechts voorbijgaan niet mogelijk is omdat er b.v. een voer tuig geparkeerd staat, is links inhalen niet toegestaan en moet u achter de tram blijven. Wanneer een tram bij een halte stilstaat moeten andere bestuurders die de tram Art. 31 RVV. willen inhalen aan tram-passagiers de gelegenheid laten in en uit te stappen en de tram of het trottoir te bereiken. Ook wanneer de tÈam_stils£aa£_bij een vlucht heuvel moge passagiers op het rijwegge deelte tussen vluchtheuvel en trottoir niet worden gehinderd. De inhalende bestuurder moet daarvoor zijn snelheid minderen en zo nodig stoppen; óók al maakt de trampassagier daarbij geen ge bruik van een op minder dan 30 m af stand gelegen zebra. Bestuurders van trams die rechts of links afslaan behoeven geen voorrang te ver lenen aan rechtdoorgaand verkeer op de zelfde weg. Vroeger hoorde de tram bij degenen die altijd vóór gingen. Dat is niet meer zo. Nu moet de tram zelf ook voorrang ge ven aan het vekeer op een voorrangsweg of -kruising. Alleen op kruisingen of spitsingen van wegen van gelijke rang orde moet aan de tram voorrang woden verleend door alle andere bestuurders. Nadat het terrein in de afgelopen we ken drastisch was opgehoogd is men één dezer dagen begonnen met de werkzaamheden die de duivensportver eniging „De Vriendschap" aan een nieuw clubgebouw gaan helpen als ver vanging voor het oude wrakke gebouw tje aan de Emmalaan. Het nieuwe gebouw, dat gesitueerd is op het stukje terrein achter de wonin gen aan de Nachtegaalweg en de Vin- keweg, waartegen de bewoners zich ernstig hebben verzet, neemt daar de plaats in van de noodbehuizing van de Prinses Marijkeschool, dat nu aan de Bosstraat dienst doet als atelier. •prijsbewuste Je Dyane. t? Welwaaromniet. Dinsdag 14 september 1971 wasautomaten, koel- assieke verlichting - TELEFOON 2906 Waat ming betref ken ik die jonges geen ongeliek geve. As ik vreuger de kaans haad gekrege om mit ming iief- hebberie, waant daat mot ut toch ok noeng nog weze, un aordug zaakcenije te vurdiene, daan haad ik ut ok gedaon. Wullie motte der in Soest vaan uut gaon datter un heuleboel dinge blieve bestaon, waor un darrup gewoon nie groot in ken weze, en daat is in de teu- geswoordugge tied vaast en zekur de sport. As ut aordug gaot, daan is ut meegenome, maor hoe lagur ofter wordt gespeuld, hoe slechtur ut ok zaal gaan. Daat is geen wieshied, maor un wete- schaap, zongder dak prefesser in de voetbaallerie bin en daat zouwe nog heul waat meer minse zo motte anveule dan bleef de sport sport, aal zalle de sepporters daor meschien wel nooit an kenne wenne. Met drie shows, één op dinsdagavond, één op woensdagmorgen, en de laatste op woensdagavond, heeft Arnould Diepeveen meer dan zeshonderd dames uit Soest en verre omgeving in een wervelende show z\jn collectie getoond. 'De ook dit keer weer als speaker optredende heer A. Dekker, vroeg al b(j z(jn begroetingsspeechje de aandacht van de aanwezige dames, met een zeer beperkt aantal heren, voor enkele veranderingen ten opzichte van de shows in voorgaande jaren. Op de allereerste plaats de uitbreiding van de boetiek met een herenafde ling, waaraan al verschillende jaren een grote behoefte bestond, maar die dit jaar pas gerealiseerd kon worden, en op de tweede plaats wilde hy de aanwezige dames, die daarvan nog niet op de hoogte waren, duidelijk maken dat er naast de omvangrijke collectie couture modellen in de boutique aan de Kerkstraat „in de schaduw van de Oude Kerk", een uitgebreide collectie eigentijdse mode in de zogenoemde „budget-shop" aanwezig Is. Daarna startte de show, die al bij de eerste modellen duidelijk maakte, dat de na jaars- en wintermode '71-'72, in tegenstelling tot vorig jaar, voor de dames niet alleen meer draagbaar is geworden, maar ook veel vrouwelijker. PRUIKENBOETIEK BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOESTDIJK - TELEFOON 3990 De dirigent Wim de Vries wil samen met de huisarts M. H. Oeberius Kaptejjn een symfonie-orkest formeren in Soest. Daarbij denken zij aan een veertigtal goede amateurs, die één keer in week wil repeteren en een niet al te moeilijk repertoire van klassieke barokmuziek en moderne stukken wil instuderen. Daartoe hebben zij contact gezocht met de Kunstenaarsverenging Artishock en de heer Delmaar die regelmatig zg. play-in's organiseert in het Artishock-gebouw aan de Steenhoff- straat. Wim de Vries woont al zes jaar in Soest aan de Irenelaan (tel. 5646) en volgde afgelopen seizoen een dirigenten-cursus in Hilversum. Nu studeert hij directie bij NIEUW VOOR NEDERLAND Heeft U nog een paar vrije dagen over? Vlieg er eens uit! 4 of 5 dagen naar Mallorca, Torremoli- nos, Benidorm of Rhodos. Vliegreis in clusief volledige verzorging vanaf 140,-. Gratis reisprogramma verkrijgbaar. De meeste winterprogramma's zijn even eens uit. Steenhoffstraat 9a, tel. 6571 en 4905 Jaap Spaanderman in Amsterdam. Hij heeft de Snip- en Snap-revue gedirigeerd en een half jaar lang de musical Sweet Charity. Hij speelde contra-bas in het Radio-Filharmonisch Orkest, in het Me- tropole-orkest van Dolf van der Linden en vroeger ook bij Wessel Ilcken en Pi Scheffer. Verder speelde hij in talrijke radio- en t.v.-orkesten in de Hilversumse muziekwereld. Dokter Oeberius Kapteyn speelt viool, studeert bij Jan Wittenberg en maakte destijds deel uit van het Studentenorkest van Jan Brusse. Beide musici willen bijzonder graag in contact komen met andere enthousiaste muziekbeoefenaren uit Soest en wijde omgeving. Vooral ook met jonge mensen, die graag met elkaar willen musiceren in een groot orkest en als dat niet haalbaar is in een klein kamerorkest. Als ontmoetingsavond is vastgesteld za terdagavond 25 september, in het Arti- shockgebouw, om 8 uur. Iedereen die een instrument bij zich heeft en een beetje speelt kan op deze eerste play-in na de grote vakantie mee doen en iegelijk kennis maken met de heren De Vries en Oeberius Kapteyn. Verzocht wordt ook lessenaars mee te nemen. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak vaan de week heule- maol nie begreep waorom der zo bar veul manne mit ofge- zaakte gezichte liepe, maor dak daor aach- tur kwaam toen ik hoorde daat de Uuro- pakup-wedstrieje vaan ongze grote voetbaalklups nie op de tillevisie uutgezongde zouwe worde. Noeng binne der netuurluk un heule kwak minse die daat nie zo bar arrug vinde, omdaat zullie messchien heule- gaor nie vaan voetbaale hou we en blie binne daat de woensdaagavongd, die teugesweurdug bar vaok as voetbaal- avongd genoteerd staot, nie vurloregaot aan ut kieke naor un kwak minse die meraokuls haard aachtur de baal an- sjouwe. Maor ik schaat datter nog un grootere groep minse is, die ut mit daat nie uutzende heulegaor nie eens binne, en daor is ok wel waat veur te zeige. Wullie magge ongs daan nog zoon bietje tot de starrekste voetbaallaande vaan de weruld rekene, omdaat die jonges uut Rotturdaam der heulegaor geen meujelukhede om maokte en as gewone voetbaallers naor ut hol vaan un buutenlaandse leeuw gonge, om daar effe duudeluk te maoke daat de Uuro- paokup heulegaor geen toevaalstreffur waas, maor gewoon vurdiend. Un baal is ok hede ten daoge rongd, en allus waat rongd is ken heul raor rolle. En ut is juust daat gebeure waat nie veur- uut te veurspelle is, daat zukke wed- triede zo inturessaant en spaannend maok. Daorom hep ik der begrip veur daat un heule kwak minse, en daan ne tuurluk veuraal manne, der un bietje de pest over in hebbe gekrege. Maor jao, die minse motte maor denke daat der nog wel meer dinge in ut leve binne as voetbaale, aal mok der daan wel meteen bie zeige, en daat komp netuurluk omdaat de baal weer is gaon rolle op de Soesder velde, dajje soms wel is de gedaachte krieg, daat der warrekeluk niks aors op de weruld te doen is as daat huppele aachtur, en kie ke naor die huppelaors mit daat bruune monstur. Netuurluk bin ik ok aal vaan de paar- tie gewees, je ken gewoon nie weg blie ve, waant der vuraanderd zo bar gauw veul, dajje as ut waore as un kaat in un vreemp paakhuus staot ajje arru- guns gaot kieke. Un paor weke geleje bin ik effe weze kieke op de Bosstraot en ut waas dak zekur wis dak ming daogelukse pikke- taonussie nog nie haad gebruuk, waant ik. kreeg het geveul, toen ik effe haad staon te kieke, dak op un aor veld te recht waas gekomme. Waant manne die ik vorug jaor nog arruguns aors haad zien huppele, kwaam ik noeng op un heule aore plaots teuge. En de week derop, toen ik weer arruguns aors waas gaan kieke, vaan ut zellufde lao- ke un paak. Noeng mot ik vaan zuk soort dinge aal- tied ut minge hebbe en daan mojje nooit naor ut bestuur gaon, of zuk soort vriejers, maor gewoon effe in de ketiene gaon zitte vaan bevrinde vureni- gingen, waant daor hoor je presies waj- je hore wil. En daat hep ik dus ok ge daon. Der binne in ongs laand, yaap, die mooie gezeigdes en een der vaan is a's 'ut wao re veur de sport geschreve, „de beste stuurluu staon an de waal". Ajje effe de tied hep daan vuraanderd zoon gezeigde geliek in „De beste stuur luu zitte an de bar". Minse, zuk ouwe hoer? as die manne daor doen. Noeng is daat netuurluk te vurklaore, waant ajje un paor glaosies mit spraokwaoter aachtur in je kraog hep, daan gaon je lippe vaok makkelukker en meer vaan mekaor. Ajje daan zit te luustere, daan krieg je de gedaachte dajje bie Ajaaki zit. Daan ken dié nie voebaale, en de vur- tellur beweert daan meer bie hoog at bie laog daat hie vreuger zukke doel punten mit de klep vaan zun pet maok te, en dié ken zellufs nie eens lope, om daat zu ut hem vreuger nie hadde ge leerd, en dié hep net zoveul vurstaand vaan voetbaalle as un andur zun klom- pe, en gao maor deur. Die minse lope en zitte nog mit de ge daachte daat ajje zo in de laogte voet- baalt as in ongs darrup, dajje daan toch speulers ken teuge komme vaan ut kaa- lieber as un zekere „kromme" uut Rot turdaam. Die minse begriepe heulegaor nie daat aster in ongs darrup zukke speulers rongdlope, daat zullie naor aore plaotse gaon emiegrere om te pro- bere mit voetbaalle un paor stuuvers te vurdiene. KANTOREN TE SOEST: Steenhoffstraat 56 Soesterbergsestraat 32 KANTOOR TE SOESTDIJi Koninginnelaan 18 Zo maar drie modellen met het gesloten natuur bad als passend decor. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aangege ven: kinderlaarsjes, diverse portemon- naies met inhoud, plastic regenbroek, bruin hondje, kinderbril, sleutelbos, vin- gerdoekringetje, babypopje, ontsluiting van fototoestel, kinderschoentje, kinder jasje, tas met hengels, gouden armband, -een aantal broekjes, damesfiets, f iets pompje, tas met speelgoed, enige kriel kippen, 'jong poesje en jack,1 Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woensdag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, inlichtingen worden verkregen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Altenburg" (24/9). Brazilië: ms „Altenburg" (24/9). Canada: ms „CP Trader" (22/9). Chili: ms „Cartagena de Indias" (21/9). Israël: ms „Hanna" (22/9). Japan: ms „Hakone" (20/9). Ned. Antillen, ms „Prins der Nederlan den" (20/9). Nieuw-Zeeland; ms „Tannstein" (23/9). Suriname: ms „Medon" (20/9). Verenigde Staten van Amerika: ms „At lantic Crown" (20/9). lantic Crown" (20/9) en ms „Newark" (22/9). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W. Afrika: ms „City of Guildford" (20/9) Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpaketten geven de post kantoren. Woensdag 22 september, 's middags om half drie, wordt in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat de 25ste Floria-tentoonstelling officieel geopend. Dan zullen de resultaten te zien zijn van de zorg welke de schoolkinderen besteed hebben aan de plantjes die hen in de maand mei werden uitgereikt; de fuchsia, het afrikaantje, de begonia, co- leus, ageratum of vlijtig liesje. Voor de 25ste keer in successie, sinds in 1947 de vereniging Floralia werd herop gericht, wordt deze tentoonstelling ge houden. Floralia heeft in al deze jaren slechts één doel gekend: de jeugd liefde bij brengen voor het kweken van bloemen en de levende natuur. Zij stelt daartoe jaarlijks in het voorjaar, dit jaar bijna 4000, plantjes ter beschik king van de lagere schooljeugd. Een groot deel van deze plantjes komt uit de kwekerij van de gemeente, de rest moet bij plaatselijke kwekerijen gekocht wor den. Vandaar dat er ook voor de plant jes iets betaald moet worden, 0,30 per stuk. De kinderen nemen na de vakantie de dan bloeiende planten mee naar school en daarmee wordt de tentoonstelling in De Rank opgebouwd. De best verzorgde en mooiste komen in aanmerking voor een prijs; een beker wordt gegeven aan de school met de beste resultaten. Van de 18 basisscholen die Soest rijk is, doen er 14 mee. De Rinke Tolmanschool organiseert zelf een tentoonstelling en de overige 13 werken mee aan de expositie in De Rank. Drie scholen voelen klaar blijkelijk niets voor het initiatief van de Floralia vereniging, één school heeft een geheel eigen jaarlijks terugkerende acti viteit, vroeger in het jaar, met eveneens een tentoonstelling. Soesterberg is niet op de tentoonstelling vertegenwoordigt, hoewel daar door één school liefst 589 plantjes werden afge nomen. Ook daar wordt een eigen expo sitie verzorgd. In totaal gezien loopt de belangstelling terug. Meer interesse komt er voor het bloemschikken. De middag voor de ten toonstelling kunnen uit zelf meegebrachte bloemen, onder toezicht, boeketten sa menstellen. Dit jaar doen voor het eerst leerlingen van de Koningin Emma Huis houdschool daaraan mee. Een deskundige jury beoordeelt de inzen dingen en de resultaten van het bloem schikken. De ééndaagse tentoonstelling is ook voor het publiek toegankelijk en wel van 16 tot 21 uur. De werkgroep van de Natuurwacht Eem- land is daarop vertegenwoordigd met een zeer suggestieve stand. Na de laatste opgave is de stand in de Zonnebloemwedstrijd nu als volgt: a. de hoogste plant, de heer A. Philippi, Esdoornlaan 6 met 464V2 cm en de heer J. van Wegen, Bosstraat 20 met 432Vs centimeter. b. de breedste zonnebloem, Mej. Anke Wijmenga, Dr. Rupertlaan 7, met 41,7 cm. en de heer J. F. v. Steen, Beetzlaan 141 met 37,8 cm. c het grootste aantal bloemen aan een plant, mevr. D. Tebbens-Wolfsen, Heu- velweg 8 met 33 bloemen en de heer T. Schalkx, van Lenneplaan 80 met 31 bloemen. A.s. vrijdag 24 september wordt de wed strijd gesloten. Tot dan kunnen nog nieuwe opgaven doorgegeven worden aan de heer Chr. Uiterwijk, Kerkpad NZ 49.

Soester Courant | 1971 | | pagina 9