Wedgwood ZIEKENAUTO TELEFOON 5980 Is u wservies nog up to date inhetjaar2000? SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Orchideeën tentoonstelling in het Cantonspark te Baarn Krabbels van Knelis Autobedrijf „De Soester" feestelijk heropend Vermist Vloot van Paltz- en Eemgeuzen met sleepboot uitgebreid Eiermarkt "ALBI" Klaverjassen bij de S.0. Soest Piet Beyer opende Koffie-corner Dinsdag 19 oktober 1971 M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155-4832 Een royale gezellige „corner", met zo*!» veertig zitplaatsen. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dajje de leste jaore bar goed ken marreke daat ut leve toch wel waat betur geworde is as vruuger en daor- mee bedoel ik noeng nie de maotschaappe- lukke welstaand maor hep ik ut oog gericht op de gezondhied in ut allegemeen. Op de tillevisie kenne wullie haos alle daag zien, daat leve en gezondhied nie veur alle minse op de weruld is weggeleid, maor daat die zaoke gelieke tred houwe mit de maote vaan ontwikkeling en bar vaok ok de maot- schaappelukke welstaand. Kiek, ut staot as un paol bove waotur daat wullie Nederlaanders un bar gezond vollukje binne en daat vaalt inderdaod nog ut meeste op ajje ut vergeliek mit aore laande. Der binne noeng netuurluk minse, die vinde daat ut mit daat gezond weze wel mee vaalt en ming daan uut- nodugge om is effe in de ziekehuuze te gaon kieke, waant daan ziet ut der wel effe aors uut mit daat gezondweze. Netuurluk kejje daor je kiekers nie veur sluute, maor ik geloof nie daat daormee is annetoond daat wullie nie gezond bin ne, waant der binne dinge zaat waoruut duudeluk naor veure komp daat ik ge- liek hep. Neem allenug maor is effe de leeftied vaan de minse. Ik hepter geen stuudie vaan gemaok omdak nie zouw wete hoe of ik zuk soort zaoke an zouw motte pakke, maor je hoef geen geleerde te weze te kenne opmarreke daat de minse in alle gevaal in ongs laand steeds ouwer worde. Nie alle minse hebbe ut geluk bie die groep bewiesleveraors te hore waant aal is ongze gezondhied bove aalle lof vur- heve, der binne un kwak kwaole, die wullie messchien wel ut best mederne kwaole kenne noeme. bie gekomme die teniet doen waat an de aore kaant veur- mekaor is gedokturd. In ongs eige darrup vaalt daat allegaor ok vaan heul naobie te bekieke. Neem noeng allenug is effe ut ziekehuus Zon negloren. Wullie wete eigeluk nie betur meer daan daat ut aaltied ziekehuus is gewees, maor daat ut nog nie eens zo bar laang geleeje un saanaatoriejum waas veur minse met teebee. Die ziekte is as ut waore bie ongs vaan de laange rie mit kwaole vurdwene. Messchien daat der nog un heul speesiejaol ziekhuus veur int leve te houwe is nie meer nodug. Maor terwijl ut ene maag en ken vurdwiene, motte der veur aore ziekte-vurschijnsele soms wel twee zie kehuuze terugkomme. Neem noeng allenug maor is effe ut haart, ut zaokie waor allus op draoit. En daan noeme we die naore ziekte waor zo bar wienug an te doen is, en waor ok nog zo bar meujeluk ovur gepraot wordt, de kaanker. Ach, zolaang un mins der eigeluk direk niks mee te maoke hep, daan is ut allegaor nie zo arrug, maor daor kom je paas aachtur ajje der wel mee te maoke hep. Kiek, ajje deur omstaandughede regulmaotug in zoon ziekehuus terech komp, daan ken ut nie aors, of je komp bepaolde minse ok regulmaotug teuge en ajje daan mit zoon bietje de zellufde naorughied annehaold bin, daan krieg je vaanzelluf waat meer ketakt en krieg je vaok dinge te hore, die je eige naorug hied veule maole ovurtreffe. Ajje daan thuuskomp, daan krieg je ut gevuul daat ut mit die gezondhied maor bar slecht gesteld is en daat as ut waore iedereen ziek liek te weze. Daat is gelukkug nie zo, maor wel is duudeluk daat ut teuges- woordug geen teebee meer is, die as volkswijand bekend staot, maor daat wullie mit kwaole te maoke hebbe, waor nog laang geen kruud veur gewaase is. Wullie kenne haos tot op de meter uut- kiene waor of de reket terech komp, die vaan de maon terug komt, maor an zuk soort dinge kenne wullie gewoon niks doen. Ik zouw ok nie wete waat of ik der an zouw motte doen, maor ik gloof datter één ding is, waor wel waat an te doen is, en daat zijn de ouwere minse, be- veurbeeld vaan meer as vieftug jaore ouwd. As zullie un haartkwaol hebbe, nie meer laote warreke. Zu as ut waore gelegenhied geve om de leste jaore nog un bietje aordughied te beleve, waant daat zullie de laangste tied gehaad heb be as ter un haartkwaol an te paas is gekomme, daor zaal wel geen mins an twijfele. Eigeluk is ut presies zo mit die aore mederne ziekte, ut zouw mogeluk motte weze om de minse die daor an lijje, as ut waore mit betaold vurlof te sture en as ut effe zouw kenne, naor un plaots waor zullie ut liefste heen zouwe gaon. Ut hoef messchien nie veur aaltied te weze, maor zo laang as betur veur die kwaole nog toekomsmeziek is, zouw der best wel waat magge gebeure. Waant ut liek allegaor zo bar veul rozegeur en maoneschien in ongs laand, maor ajje ut waat betur bekiek, daan vaalt ut toch nog wel waat teuge. Zaterdagmiddag, even na twaalf uur, verrichtte de hoofdinspecteur-korpschef van de Soester politie, de heer H. G. Scholtmeijer, de officiële opening van het nieuwe pand van Autobedrijf »De Soester" aan de Kostverlorenweg hoek Laanstraat, door het doorknippen van het bekende lint, met als bijzonder originele kant het gelijk tijdig losschieten van een aantal fleurige ballonnen, die de vinders een waardebon oplevert. De schaar voor deze officiële handeling i kreeg de heer Scholtmeijer aangeboden door de drie jongste telgen van het ge- 1 zin Karwoczick. Na de opening verzocht de heer Scholtmeijer de talrijke aanwe zigen om de showroom te betreden voor de afwerking van het programma ter gelegenheid van de opening. In zijn aansluitende toespraak memo reerde de heer Scholtmeijer, dat het niet de gewoonte is dat politie-functionaris- sen openingen verrichten, maar dat hij voor „speciale" gevallen, waartoe hij Autobedrijf „De Soester" gaarne rekende, graag een uitzondering maakte. „Ik sta hier nu meer als oude bekende, al zal deze opening de geschiedenis ingaan als „de baas van de politie opende". De heer Scholtmeijer liet in een paar zin nen duidelijk blijken dat hij zich in het verleden al eerder met de heer en me vrouw Karwoczick had bezig gehouden, want als een ware insider liet hij als een mini „dit is uw leven" het stormach tige leven van de uit Polen afkomstige heer Karwoczick de revue passeren. „U ging als leerling van een Poolse tech nische school op excursie naar Engeland en kon door het uitbreken van de oorlog niet meer terug naar uw geboorteland en dat is uiteindelijk de reden geweest dat u na het aanbreken van de vrede zich in Nederland vestigde. De heer Kar- wockzick kwam naar Soest, waar hij overigens ook de vrouw van zijn keuze ontmoette, en na in Soest als automon teur werkzaam geweest te zijn en als chef te hebben gewerkt in Amersfoort, vestigde hij zich met zijn eenmanszaak aan de Smitsweg. Ruimtegebrek en ook de dreiging van de bebouwing van het Veen, noodzaakten hem uit te zien naar een andere meer aangepaste behuizing, die gevonden werd op de Laanstraat hoek Kostverlorenweg. Al jaren waren er nieuwbouwplannen. maar bouwen kost geld, en als je pas begint, dan is dat meestal één van de dingen die niet in voldoende mate voor- Het echtpaar Karwoczick, met in hun midden de heer Scholtmeyer. handen zijn". Maar het actieve echtpaar zat niet bij de pakken neer, ook niet toen de uit Oost-Europa afkomstige „Wartburg" uit Nederland verdween, terwijl er verschillende klanten in reden. De snelle komst van de Japanse auto, met de MAZDA als een der oudsten, kwam voor het jonge bedrijf als geroe pen en met trots mogen de Karwockzicks nu stellen dat bijna alle Mazda's in de omgeving uit hun garage komen. Na zijn verdieping in de historie, com plimenteerde de heer Scholtmeijer de heer en mevrouw Karwoczick met hun nieuwe bedrijf, dat volledig is aange past aan de eisen van deze tijd. Ook de importeur van de Mazda bracht bij monde van de verkoopleider de be wondering voor het bedrijf naar voren, waarna achtereenvolgens mevrouw en meneer Karwoczick de aanwezigen be dankten voor hun belangstelling. Hierna kregen de aanwezigen alle tijd om in de fraaie lichte showroom alle modellen van de Mazda te bekijken, ter wijl er ook gelegenheid bestond om een kijkje te nemen in de werkplaats. Aannemersbedrijf Wallet heeft kans j zien om in een zeer kort tijdsbestek een garage te bouwen, die volledig bij de tijd is. De verlichting, die vooral in de avonduren bijzonder fraai tot zijn recht komt, is aangelegd door Installatiebedrijf Hartman, terwijl het schilderwerk werd verzorgd door „De Verfspecialist" aan de Burg. Grothestraat. De stoffering van het geheel was in handen van de Woning inrichting Van Woerkom aan de Becke- ringhstraat. Bijna gelijktijdig met de heropening is ook de omschakeling op het bekende benzine merk „Mobil" tot stand geko men, waarbij de moderne pompen dui delijk in het oog springen. Een duide lijke bevestiging voor het echtpaar Kar woczick vormde de spontaan door cliën ten georganiseerde rondrit door Soest met de Mazda's, die hen door „De Soes ter" waren geleverd. De kreet „Mazda- klanten, tevreden klanten werd de afge lopen dagen op de Kostverlorenweg duidelijk gemanifesteerd. In samenwerking met het Cantonspark (botanische afdeling van de Universi teit te Utrecht) te Baarn, zal de Kring „Utrecht" van de Nederlandse Orchi deeën Vereniging op vrijdag 22, zater dag 23 en Zondag 24 oktober a.s. een tentoonstelling van bloeiende orchidee- ënplanten organiseren in de grote tro- penkas (wintertuin) in het Cantonspark te Baarn. De Nederlandse Orchideeën Vereniging telt op het ogenblik ruim 1300 leden, waarvan het overgrote deel amateur kwekers zijn. De tentoonstelling in het Cantonspark wordt georganiseerd door de amateur kwekers (liefhebbers) en het accent van de tentoonstelling zal liggen op de door amateurs gekweekte en geïmporteerde planten. We onderscheiden bij de orchideeën twee grote groepen, namelijk de bota nische soorten en de hybriden. De bota nische soorten worden in het wild ge vonden in de tropen, subtropen, maar ook in de koude streken. Deze orchidee ën worden vanuit alle windstreken in Nederland geïmporteerd en men kan stellen dat de voorliefde van de ama teur-kwekers speciaal naar de botani sche soorten uitgaat. De hybriden zijn kruisingen van orchideeën welke mees tal ten doel hebben om bloemen met bijzondere kleuren en vormen te kwe ken. De botanische orchideeën omvatten ruim 20.000 soorten (ieder jaar worden nog nieuwe soorten gevonden), terwijl men met de hybriden al over de 50.000 is. Bij de tentoonstelling in het Cantonspark zal het accent op de botanische soorten liggen, waarbij verscheidene bijzondere bloeiende orchideeënsoorten zullen wor den tentoongesteld. Naast de amateur kwekers zullen ook enige beroepskwe kers acte de présence geven. Van een plant, omgeven met een enig- De heer Opmeer doopte de „Ploetergeus" op Japanse wijze, door het lostrekken van een in de mast bevestigde zak con fetti. zins mystiek waas, ook al door zijn vaak zeer vreemde vormen van bloemen, werd een huiskamerplant gemaakt. Hoewel vele van de amateur-kwekers, zoge naamde hobby-kasjes bezitten, kweekt het grootste deel van de liefhebbers zijn orchideeën op de vensterbank in huis. Op de tentoonstelling in het Cantons park zal bij de beoordeling van de bloeiende planten door de jury reke ning worden gehouden met het feit, of de orchideeën in huis, of in een kas zijn gekweekt. De tentoonstelling is voor belangstellen den geopend op Vrijdag 22 oktober van 12 tot 22 uur, op Zaterdag 23 oktober van 10 tot 22 uur en tenslotte op Zon dag 24 oktober van 10 tot 18 uur. De toegangsprijs bedraagt 1,— voor volwassenenen 0,50 voor kinderen. Gecastreerde Cyperse kater, drie jaar oud. Mevrouw De Clippelaar, Parklaan 27. IV2 jaar oude witte kater, mevrouw Jo- link, Irenelaan 6. In Soesterberg: 8-jaar oude, middelgrote zwarte reu. Rode halsband en witte bef, mevr. Dorrestein, Sinnemaplein, Soes terberg. Rode poes, 5 jaar oud, met witte pootjes, mevr. Geerts, Haverweerd 119, Soest, tel. 8882. Opgaven voor deze rubriek uiterlijk tot zaterdagavond uitsluitend per telefoon onder nr. 3582, 3282 of 2501. Informaties of inlichtingen omtrent de ze of andere dieren: „Dierenhuis", Klein Engendaalweg 36, Soest. Zaterdag doopte de heer M. Opmeer uit Papendrecht onder grote belangstelling het door hem aan de Paltz- en Eem geuzen geschonken sleepbootje. Het kreeg de welluidende naam „M.S. Ploe tergeus". De plechtigheid werd gehouden bij de Grote Melm, waar naast de 2,7 ton me tende sleepboot, die uitgerust is met een 60 pk dieselmotor, de drie vletten van de Geuzen lagen: De Eemgeus, de Wal- geus en de Paltzgeus. Schipper R. W. van Dijk heette, na het hijsen van de vlag, de vele belangstel lenden welkom, speciaal het echtpaar Opmeer en de ere-groepsleider de heer W. Ringenoldus. Schipper Van Dijk wees erop dat de sleepboot door het verrichten van enke le karweitjes al in de belangstelling was komen te staan. De Ploetergeus trok al eens een vastgelopen schip los, bracht een uit de koers geraakte vlet terug in de vaarroute en redde een in de Eem in noodverkerende koe. Ook maakte hij bekend, dat, als de ge meente er toestemming voor geeft, een botenloods op het terrein aan de Den Blieklaan zal worden gebouwd. Hier voor zal gebruikt worden de van een inwoner uit Baarn gekregen nissenhut. Voordat de sleepboot werd gedoopt, ver richtte de heer Ringenoldus de doop van de vlet de Paltzgeus. Niet met de ge bruikelijke fles, maar met een emmer water. Daarna was het de beurt aan de heer Opmeer. Door aan een touwtje te trek ken scheurde een papierenzak in de mast van het slepertje en daalde een re gen van confetti neer. De heer Opmeer wenste de boot een behouden vaart en de groep veel succes met hun nieuwe aanwinst. Na de doop sprak schipper Van Dijkeen dankwoord en bood hij mevrouw Op meer bloemen aan. Hij bracht ook dank aan de heer R. Huart, vader van twee leden van de Paltz- en Eemgeuzen, die het eerste contact legde tussen de heer Opmeer en de groep. Namens de groep dankte de bootsman van dezeemeeuwen, Wim Meiburg. De plechtigheid werd besloten met een vlootschouw, waarna tenslotte alle aan- Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 35000 stuks in prijzen van 13,75 tot 14,60. Middenprijs 14,10. Prijs per kg ƒ2,24. UN COUVERT DE U GAP wezigen instapten voor een tochtje op de Eem. Na het feest gingen de verkenners en de belangstellenden naar het terrein van de Geuzen aan de Den Blieklaan. Daar werd nog gespeeld het spel met de toepasselijke naam „Schipper aanmeren", een spel uitgedacht door akela Otto v. d. Steeg en baloe Eric Jansen. Nest grijs met gids Rien Tibbe werd eerste, Rood werd tweede, bruin derde en zwart vierde. Donderdag 21 oktober a.s. organiseert de evenementencommissie van S.O. Soest voor haar leden weer de maandelijkse kaartavond en klaverjasconcours. De avond, welke gehouden wordt in de kantine aan de Bosstraat, begint om 8 VAN WEEDESTRAAT 31 SOESTDIJK Van Weedestraat 31 - Soestdijk Vrijdagmiddag om drie uur opende Piet Beijer, („Cafetaria Nieuwehoek") in het pan van „Autobedrijf De Soester" zijn „P-B's-corner", als een filiaal van zijn zaak aan het Nieuwerhoekplein. „Ik zocht eigelijk naar een mogelijkheid om wat meer in de buurt van het indus trieterrein te komen, want niet alleen werkt daar een groot deel van mijn klanten, maar er was in die buurt ge woon een vraag" naar iets dergelijks". De heer Beijer, zeg maar Piet, kreeg de mooiste kans, toen bekend werd dat in de nieuwbouw van Autobedrijf „De Soester" een ruimte gereserveerd was voor een koffiebar of iets dergelijks. „Mooier kon een mens zijn eigen niet voorstellen, en ik heb die kans dan ook met beide handen aangegrepen en eigen lijk twee vliegen in een klap gevangen. Ik zit nu op de grens van het industrie terrein en van 'n dichtbevolkte wijk. Nu heb ik ook meteen de kans om wat lucht te krijgen op Nieuwerhoek, waar het soms niet te verwerken is, zoveel mensen als er binnenlopen". De koffiebar, waar Paul Veerman, voor velen geen onbekende, de scepter zwaait, heeft qua interieur helemaal niets van een cafetaria. De vaak onpersoonlijke meubilering van skai en staal, heeft plaats gemaakt voor kleurige stoelen met rieten zitting, waarbij de stoffering van de Firma De Rond volledig aan sluit. Bijna veertig comfortabele zitplaatsen, inclusief een viertal aan de kleine bar, zorgen voor een bijna huiselijke sfeer. Naast de koude en warme snacks - en in de eerste dagen werd al duidelijk wat presentatie betekend - zijn er in P.-B.'s- corner, in vergelijk met „Nieuwerhoek", toch wel enige veranderingen, die vooral in de verkoop van „soft" ijs en het schenken van bier tot uiting komt. „Voorlopig is het nog een aftasten van de behoefte, daarom gaan we om ze ven uur 's morgens open en sluiten om zeven uur. Waarbij we dus duidelijk aan de wensen van het publiek tege moet willen komen". In nauw contact met zijn bedrijfsleider werkt de heer Beijer aan het succes van zijn tweede zaak in Soest. Voor Paul Veerman, die geen onbekende is in het horeca-bedrijf, is onze vraag wat hij er van verwacht een overbodige. „De mensen verwachten service en kwa liteit. Voor de kwaliteit staat de naam Beijer borg, voor de service sta ik g rant, en daar wil ik best wat voor doen." De sfeervolle zaak, die van verlichting is voorzien door installatiebedrijf Hart man en waar de wandbekleding en het schilderwerk door „De Verfspecialist" is verricht, heeft de vuurproef tijdens de opening van Autobedrijf „De Soester" glansrijk doorstaan, al moesten erg veel mensen nog wel even verwerken dat de zaak zondags gesloten blijft.

Soester Courant | 1971 | | pagina 7