Elke nieuwe rat van de NMB een kadootje V. Vervolg Sportvaria KINDER BOEKENWEEK 1971 vande ZIEKENAUTO Hmkvmg 23 1,00 1,00 1,00 Volle winst voor Olympia 1 en 2 Rouw- en Trouwkleding M. TIJSSEN Hooibergbrand aan de Birkstraat Weer honderd-punten-zege Red Stars heren „Tempo"-renners streden om de Henk Beukenbeker Heren en dames S.V.V. 1 wonnen 16 t,/m. 27 oktober HET MALLE DING VAN B0BBISTIEK DE MARE VAN DE WITTE TOREN STAP DOOR DE KINDERBOEKENPOORT BIJ: S.0. Soest met slechts één punt terug uit Amersfoort Wereldspaardag Hees tegen Cobu-Boys met de neus op de feiten gedrukt Hees 2Stroe 2 23 Hees 3-SOVA 3 2-6 Duinkikker-dames wonnen tweede competitiewedsiriid Succes voor badminton club Selby S.E.C. 2Hilversum 2 32 VVH-heren willen niet winnen Weer klaverjastoernooi tussen brandweer, gemeentewerken en politie Dinsdag 19 oktober 1971 De heren volleyballers van Olympia 1 en 2 hebben zaterdag in de Soester sporthal hun supporters niet teleurge- ateld. In twee snelle wedstrijden wisten ijj hun tegenstanders te verslaan. ASVD en „Lekkerkerk" gingen zelfs, zonder één set te hebben bemachtigd terug naar huis. Het jongste damesteam, Olympia 6, ging kansloos ten onder tegen de reserves van VVH. Met 3-0 trokken de rood-witten aan het langste eind. Het vierde en het vijfde team van Olympia troffen elkaar zaterdagmiddag. In een af en toe zeer leuk duel wisten de dames van Olympia 5 hun hoger op de ranglijst geplaatste clubgenoten een set af te snoepen. Een grote verrassing was de overtuigen de 2-0 zege van de Olympia jeugd op SWa. Ook het c-team van Olympia boekte winst en wel op WH. Olympia 1-Lekkerkerk Een terdege voorbereid Olympia ver scheen tussen de gele lijnen van de Soes ter Sporthal en had weinig moeite met zijn tegenstander. Hoewel Lekkerkerk een 6-2 voorsprong nam in de eerste set, was al snel duidelijk dat Olympia, een maal op dreef, weinig moeite zou hebben met zijn opponent. De eerste set was voor Olympia 15-9. Olympia begon in de tweede set beter en liep direct naar 8-2 en na 12 minuten spelen werd de stand 15-9 bereikt. Olympia verslapte halverwege de derde set even en gaf de tegenstander kans wat dichterbij te komen, maar verder dan 15-12 ging het niet. Een verdiende overwinning voor een bepaald beter spe lend Olympia. Het record van de dag werd gevestigd door de reserves van Olympia. Het twee de team, dat moest aantreden tegen ASVD uit Dronten, speelde de tegen standers binnen een half uur van het Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Maandagavond laat moest de brandweer uitrukken voor een brand in een hooi berg van de landbouwer Wantenaar aan de Birkstraat 131. Het duurde tot de vroege morgenuren voordat men de vuurhaard had opge spoord. Intussen was een gedeelte van de hooiberg leeggehaald en tot pakken verwerkt. 35 man brandweerpersoneel is daar uren mee bezig geweest. Bij het vuur werden ingezet 3 stralen mlddeldruk en 3 stra len lagedruk. Eén wagen zorgde voor de lange-af stand-water-toevoer. Dokter Buss was de gehele nacht bij het blussingswerk aanwezig. veld. Een wedstrijd waar men niet over naar huis behoeft te schrijven. Volkomen verdiend 3-0. Slechts één verliespunt heeft Olympia 2 en het staat met 7 pun ten uit 4 wedstrijden zeer goed geno teerd. De overige uitslagen zijn: Heren: VVH 2-Olympia 7 0-3; Foxboro 2- Olympia 6 3-0; Olympia 5-SVV 2 2-1; Olympia 3-Impala - 0-3; Limvio 1-Olym- pia 4 2-1. Volleybal deze week Hoogtepunt in de komende week is de topper in de promotieklasse tussen het eerste team van plaatsgenoot SW en Olympia 2. Deze twee teams kunnen zor gen voor een zeer aantrekkelijke wed strijd omdat SVV zowel als Olympia ge varieerd aanvalsspel laten zien. Het eerste damesteam gaat evenals Olympia 1 heren zaterdag naar Utrecht. Tegenstan ders zijn de USS dames en heren. ziet er als programma Het complete volgt uit: Donderdag 21 oktober sporthal Beuken dal. Jongens: 18.30 uur, Olympia d-Olympia b. Meisjes: 18.30 uur, Olympia b-Limvio a. BG SV a-Olympia c. Olympia a-Olym- pia d. Dames: 19.15. uur, Olympia 5-WH 3. Olympia 4-Foxboro 2. 21.30 uur, Olympia 3-WH 1. Heren: 20.00 uur, SVV 1-Olympia 2. 21.30 uur Olympia 4-WH 1. Zaterdag 23 oktober Catharijnenhal Utrecht. Heren: 14.00 uur, USS 1-Olympia 1. Dames: 16.00 uur, USS 1-Olympia 1. Het eerste herenteam van Red Stars heeft zaterdagavond weer duidelijk on derstreept dit seizoen tot hoge scores te kunnen komen ondanks een aantal bles sures in het team. Gelukkig is Rudi Hornung van de partij, doch Rinus Valk moest nog één wedstrijd verstek laten gaan. Het resultaat in ogenschouw ne mend blijft Red Stars een serieuze kan didaat voor een hoge plaats. Slechts SVS heeft de Rode Sterren verslagen en dan nog maar met één punt in de ver lenging. Zaterdagavond startte Red Stars tegen USS 2 uit Utrecht met een „pressing man-to-man", hetgeen binnen vijf mi nuten al een 16-0 score opleverde. Rust stand 43-18. In de tweede helft kwamen er nog eens 61 punten bij, maar ver dedigend kreeg USS teveel kansen om te scoren, waardoor de Utrechtenaren toch nog tot een acceptabele score kwa men. Bert Vlug noteerde in de achttien de minuut het honderdste punt. Het werd tenslotte een 104-66 overwinning. Winst en verlies voor dames Red Stars De Soester dames zijn hun dubbele weekeinde niet zonder kleerscheuren doorgekomen. Vrijdagavond speelde het team de return in de bekerstrijd tegen W.O.V. uit Wormerveer. De Soester da mes moesten 26 punten goedmaken, het geen teveel was. Het werd uiteindelijk toch een verrassende 31-26 zege, doch het verschil, vijf punten, was te weinig om door te kunnen dringen tot de vol gende ronde. De competitiewedstrijd tegen Rotterdam Zuid, een dag later, werd echter een te leurstelling voor de Soester dames, Red Stars verloor tegen de Rotterdamse meisjes met 53-23. Rotterdam Zuid lijkt dan ook dit seizoen door te dringen tot de eredivisie. Dit was de eerste neder laag voor de Red Stars dames, die echter niet ontevreden behoeven te zijn over het tot nu toe behaalde resultaat van vier punten uit drie wedstrijden. „Narrow Escape" heren 2 Heren" twee heeft weer tot het uiterste moeten gaan om een overwinning te be halen ten koste van Eagles 2 uit Utrecht. Veel teams in deze afdeling doen weinig voor elkaar onder, zodat elke wedstrijd weer met bijzonder veel spanning tege moet kan worden gezien. Tot nu slechts één verloren wedstrijd voor de Soester heren. Boelend duel jongens junioren De jongens junioren van Red Stars moesten het zaterdag opnemen tegen Midland A. Een sterke tegenstander en een te zware opgave voor de Soester junioren. De opdracht, die de Soester jongens kregen werd goed uitgevoerd en dit leverde bij de rust zelfs een kleine achterstand op van 18-22. In de tweede helft ging de Soester for matie op dezelfde voet verder. Tn de 16e minuut kwam men zelfs voor te staan 42-39. Midland behoefde zich échter beslist niet in te spannen om de «ge naar zich toe te halen met 47-42. Zondagmorgen namen de amateurs en nieuwelingen deel aan de eerste van twee wedstrijden die worden verreden om de „Henk Beuken-beker", die daar voor beschikbaar werd gesteld door Sporthuis Eb Kareisen. De wedstrijd werd bepaald door de ge slaagde vlucht van het trio Wim Schaef- fer, Joop Schaafsma en Jaap v. d. Broek, die in eendrachtige samenwerking een ronde voorsprong wisten te nemen. De uitslag moest bepaald worden door de eindsprint, die royaal werd ingezet door Jaap v. d. Broek, en met vijfen twintig meter voorsprong op Joop Schaafsma werd gewonnen. Wim Scheaf- fer werd op vijftig meter 3e. De sprint van de achtervolgende groep werd ge wonnen door Ton Lankreyer. 5. J. W. de Lange en als 6e de onlangs tot de rijen van Tempo-amateurs toegetreden Oos tenrijker Paul Smitzka. A.s. zondag om 10 uur wordt de tweede en tevens beslissende rit om de beker verreden, eveneens op het industrieter rein. De „Tempo"-jeugdploeg nam zondag deel aan de ronde van Amersfoort voor de jeugd. En met het behalen van een vijftal 2e plaatsen mag zeker van een succes gesproken worden. Al in de eerste serie voor 8-jarigen zorg de John Gaasenbeek voor sensatie door de 2e plaats voor zich op te eisen, terwijl Rikkie Kooiman, in zijn tweede wed strijd, voor een fraaie 7e plaats zorgde. In de tweede serie legde Jaap van Wij- gerden beslag op de 2e plaats met Ed win van Putten als eervolle 4e. Rob v. d. Broek wilde bij de eerste serie 9-jarigen duidelijk niet achterblijven en finishte ook als 2e, een prestatie die in de tweede serie door Ronnie Groen werd geëve naard. Bobbie Bon klasseerde zich als 6e en Marcel Hop als 8e. Bij de U-jarigen moesten Aartje van Moorselaar en Arne van Amerongen het voor „Tempo" waarmaken en opnieuw kwamen zij weer net iéts tekort. Aartje van Moorselaar werd 3e en liet daarbij Arne van Amerongen achter zich. Jan Veldhuyzen maakte het Soester succes compleet. Bij de 12-jarigen was het opnieuw John- ny Broerse die het in zijn eentje moest klaren, maar daar heeft hij geen moei lijkheden mee, getuige zijn fraaie 2e in het sterke gezelschap. Zowel het eerste dames- als het eerste herenteam wisten afgelopen zaterdag hun wedstrijd te winnen. Béide teams stuitten op weinig tegenstand. Het eerste herenteam moest uitkomen tegen Shok 2 uit Hardewijk. Al in de eerste set lieten de SW-ers zien dat ze veruit beter waren. De eerste set werd gewonnen met 15-3. Zo'n gemakkelijke winst geeft natuur lijk gauw aanleiding om het wat kal mer aan te doen. Dit geeft dan de te genstander de mogelijkheid om wat meer punten te maken. Ook in deze tweede set liet SW het een beetje zak ken, zodat Shok kans zag tot 10 punten te komen. SW won deze set met 15-10. Ook in de derde set had Shok geen schijn van kans. SW kon via haar sys teem, in zeer korte tijd tot een 15-1 overwinning komen. A.s. donderdag krijgen deze heren het zeer moeilijk tegen Olympia 2. Het be looft een mooie wedstrijd te worden. Het eerste damesteam moest aantreden tegen SVH uit Hoogland. SW zag al snel kans om uit te lopen en een zeer grote voorsprong op te bou wen. SW won deze set met 15-9. In de tweede set liep de aanval van SW niet zo goed, terwijl het SVH-team goed draaide. Dit had tot gevolg dat de ze set een gelijkopgaande strijd te zien gaf, die SW uiteindelijk met 15-13 won. Ook in de derde set waren de SW-sters, A. Lijkedijk, A. Schalkx, I. Römer, E. Stam, A. Kok en A. Roos, weer supe rieur. Ze wisten zelfs tot 9-0 uit te lo pen. Uiteindelijk werd deze set met 15-5 gewonnen. Dames SW 2 konden het niet bol werken tegen het zeer sterke Vios 2 uit Amersfoort. Al werd er veel, beter gespeeld dan in de wedstrijd tegen AMVJ-GVC, ze hadden in geen enkele set de mogelijkheid om tot een winst te komen. De setstanden werden 7-15, 7-15 en 8-15. Tweede klasse dames: één maal winst en twee maal verlies. Het derde team zag kans haar wedstrijd tegen BG&SV 2 in een 0-3 overwinning om te zetten. Vooral in de eerste twee sets werd er op overtuigende wijze be wezen dat SVV 3 sterker was, dat de setstanden 5-15 en 7-15 wel bewijzen. In de derde set verliep het niet zo goed, maar toch zagen de dames kans met 13-15 te winnen en zo 3 punten te ver dienen. SW 4 en SW 5 liepen beide een 2-1 verlies op tegen resp. Limvio 2 en Voleem. Beide teams wonnen de tweede set. In de eerste en derde set verliep het voor beide teams niet zo fortuinlijk. Beide speelden een zeer goede wed strijd. Setstanden SW 4: 11-15, 15-7 en 10-15. SVV 5: 10-15, 11-15 en 15-12. Tweede klasse heren: twee maal verlies. Voor beide teams die in de tweede klasse heren spelen, SW 3 en SVV 4, zat er de afgelopen week geen winst in. SW 4 deed het nog best door nog één set te winnen. In de eerste set waren de heren nog niet in het juiste ritme en verloren daardoor met 15-3. In de tweede set kwamen de heren ech ter opzetten en zagen kans zeer veel punten te verzamelen. Ze konden ech ter niet tot een setwinst komen en ver loren deze set met 15-12. Ook de derde set werd spannend tegen Olympia 5, die zich niet gewonnen wilde geven. SW 4 zag kans met 14-16 deze set te winnen. SW 3 deed het niet zo goed, zij ver loren met 3-0 van Foxboro. Het was een wedstrijd met weinig goede aanvallen, waarbij SVV vooral in de eerste set goed partij gaf tegen het toch wel ster ke Foxboro. De eerste set werd met 15-10 verloren. In de tweede set wilde het aan de SVV zijde niet meer zo goed vlotten en de strijd was snel met 15-5 verlies gestreden. In de derde set wisten de SW-ers tegen het einde nog enkele punten te scoren. Ze verloren deze set echter met 15-8. Dames SVV 7 verliezen met 1-2 van BG&SV 3. Het zevende damesteam wist niet tot winst te komen. De derde set werd met 14-16 verloren. In de tweede set kwa men ze tot een winst van 15-12. De eerste set werd echter verloren en wel met 6-15. Zowel Jongens A als Jongens B moes ten de overwinning aan de tegenstander overlaten. Jongens A moest uitkomen tegen Olympia A. In de tweede set zag het er nog naar uit dat SW zou win- een prachtige BOUWPLAAT KADO bij aankoop van 7,50 kinderboeken. voor elk kind een dolle „SPEELZAK" voor één KWARTJE Bekroond kinderboek door Leonie Kooiker ƒ5,91. Bekroond jeugdboek door Alet Schouten ƒ6,90 en tenminste het bekijken waard: onder het motto: 'n 10 met een griffel, voor de beste kinderboeken van '71. BOEKHANDEL 7 Q.J. WESSELS Seesterbergsestrsat 53-tel 2419 SOEST De Zwartkruis-boys konden het tegen het Amersfoortse V.V.Z.A. opnieuw niet helemaal waarmaken. Met de recht over het veld staande felle wind tegen, kreeg de blauwwitte defensie met Jan van Vulpen aan het hoofd al in de eerste fase van de strijd een stroom van Amersfoorts-aanvalsgeweld te verwer ken, die zij echter koelbloedig het hoofd wist te bieden. Nadat het vuur wat geluwd was, kon Soest aan aanvallen gaan denken. Deze aanvallen konden de Amersfoortse ver dediging niet verontrusten door hun veelal simpele opzet: „alles door het midden" op Paul Dorrestein, die in de meeste gevallen zijn meerdere in de „grote" Amersfoorters moest erkennen. Slechts wanneer de aanvallen via de vleugels liepen was er sprake van wer kelijk gevaar. Halverwege die eerste helft kreeg Dirk de Jongh dan eindelijk weer eens de kans waar hij soms tweemaal vijfen veertig minuten op moet wachten. Hij speelde zich vrij van de Amersfoortse verdediging en bracht de stand beheerst op 1—0. Na de rust werd het gemis van Bert van Veen nog duidelijker. Er was geen sprake meer van opbouwend voetbal en toch bleef Soest de meeste kansen hou den. Arie Roest werd vervangen door Ernst Brandes, en Robert Westbroek verving onder luid gejuich na zes weken op non-actief staan, de geblesseerde Jan Dorrestein. Tegen de verhouding in maakte V.V.Z.A. na een kwartier in de tweede helft uit een vrije trap de gelijkmaker. Wat de blauwwitten ook nog probeer den, de Amersfoortse veste was niet meer te doorboren. Volgende week wacht S.O. Soest de wedstrijd tegen het Utrechtse Kampong, dat meestal onderaan de .ranglijst te vinden is, maar voor Soest toch een moeilijk te overwinnen tegenstander is. Een gelijkspel moet zeker voor eigen publiek te verwezenlijken zijn. nen, maar dit lukte net niet. Setstan den: 15-10 en 16-14. Jongens B speelde ook een zeer leuke wedstrijd tegen BG&SV uit Baarn. In 'de eerste set kwamen ze tot 10-15 en in de tweede set tot 6-15. Progamma voor de komende week: Sporthal Soest. Donderdag. Heren: SW 1-Olympia 2. Dames: Limvio-SVV 2. SVV 3-Voleem. SW 5-Foxboro. WH 2-SVV 7. Zaterdag speelt het eerste damesteam tegen SDO. jpr U mag kiezen.: of een leuke ■^F toverspaarpot of vijf gulden extra op uw spaarrekening als u bij de NMB gaat sparen met een minimum inleg van 25,-. Dit geldt voor de dagen rondom wereldspaardag, van 20 oktober, t/m 12 november, 't Is trouwens altijd goed 'sparen bij de NMB. Hoe langer u spaart,..hóe meer rente. Bij een van de ruim 360 NMB vestigingen kunt u alle inlichtingen krijgen over de verschillende NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK mogelijkheden. De jongens van trainer Wouterse en coach Wilhelm hebben beter gespeeld dan de 5-1 uitslag doet vermoedden, maar een ontstellend falen in de afwer king was de oorzaak dat de uitslag niet een wat dragelijker karakter heeft ge kregen. Cobu-Boys was de betere ploeg en speel de een in tactisch opzicht goede wed strijd, waar tegenover Hees een aan trekkelijk enthousiasme stelde. Al snel werd duidelijk dat de Amers foorters een gewonnen wedstrijd speel den. De Hees-voorwaartsen hadden te veel kansen nodig, terwijl de gastheren een wat statische Soester-verdediging tegenover zich zagen, die hen alle kans op scoren gaf. Dat Jaap Hardeman door het benutten van een van de vele kan sen de eer kon redden, was alleen nog van belang voor de heren statistici. Het is het tweede elftal, dat zaterdag de kans kreeg om de tweede plaats van Stroe over te nemen, niet gelukt dit te verwezenlijken. Voor rust gaf Hees de toon aan, maar kon dit, ondanks een hoekschopverhou ding van 11 tegen 0, niet in een voor sprong uitdrukken. De rust ging met 0-0 in. Een kwartier na rust nam Stroe de lei ding. Deze voorsprong van 1-0 behielden de gasten tot 10 minuten voor tijd, toen Vrakking één van de vele Heeskansen benutte en de stand op 1-1 bracht. Vier minuten voor tijd nam Kees Dor restein een hoge voorzet ineens op zijn schoen en maakte er 2-1 van. De laatste minuten verliepen erg ongelukkig voor de Heesformatie. Eerst werd keeper Pouw bij een hoekschop met bal en al het doel ingewerkt, hetgeen aanleiding mocht zijn voor de zwakke leiding om toch maar een doelpunt toe te kennen. Direct hierna werd het uit concentratie gebrachte Hees nogmaals verrast en werd de stand 2-3. Afgelopen zaterdag verloor het derde elftal wederom op eigen terrein, dit keer van het bezoekende SOVA 3. De Amersfoorters hadden door hun be tere spel een 0-3 voorsprong opgebouwd, welke tot de rust gehandhaafd kon blij ven. Pas in de tweede helft werd Hees 3 ster ker, maar kon niet verhinderen een doelpunt aan de gasten toe te staan. 0-4. De thuisclub kwam overigens goed te rug door twee doelpunten van Harry Gerth en Kees Looijsen. 2-4. Het verre opdringen werd Hees 3 tenslotte nood lottig, want de spoormannen uit Amers foort schoten nog tweemaal raak, wat 2-6 betekende, alsmede de onderste plaats op de ranglijst voor Hees 3. Tegen alle verwachtingen h. hr-'cben dc Duinkikker-dames hun tweede competi tiewedstrijd tegen het veel sterker ge achte VCZ Ritmeester uit Vcener.rt»al met 2-0 gewonnen. In de eerste speelhelft was het een vol komen gelijk opgaande strijd en kwam geen van beide zeventallen tot scoren. In de tweede speelhelft bereikten de Duinkikkers door doelpunten van Con- stance Korte en Anja Kok de eindstand 2-0. Voor beide doelpunten deed Els Koehof het voorbereidende werk. De plaatsvervangend doelverdedigster Dinl van Essen hield haar heiligdom op voor treffelijke wijze schoon. De afgelopen week zijn de verschillende Selby-teams in het strijdperk getreden. De resultaten waren wisselend, maar over het algemeen is men toch tevreden met de afloop van de meeste wedstrij den. Het eerste team speelde donderdagavond in de gymzaal aan de Heideweg en won met 6-2 van Arnhem 7. Selby l heeft nu na drie wedstrijden 4 punten behaald Het tweede moest deze week naar Amersfoort om aan te treden tegen Hoogland 1. Deze wedstrijd werd met 7-1 verloren; alleen een dames-cvnkel werd gewonnen. De oorzaak l.ig Ir. net feit dat de Hoogland-spelers vooral door middel van krachtspel wisten door ie drukken. Afgelopen zondag deed dit team het beter tegen Irene 4 uit De Bilt, dat met 6-2 werd teruggewezen. Selby 3 heeft de stijgende lijn weten voort te zetten en behaalde twee overwinningen. Het vierde team moet zijn eerste over winning nog behalen, maar maakt het zijn tegenstanders steeds moeilijker. Vrijdag werd uit gespeeld tegen Badge 1 en met 6-2 verloren, terwijl zondag thuis met slechts 5-3 van Irene 6 werd ver loren. Naast de successen in de compe titie zijn er nog andere successen te mel den. De jeugdspeler J. Kok is uitgeno digd voor de districtstraining en mej. S. Hilhorst gaat via de districtstraining naar de reigonale training, waarvoor ook de heer L. Hilgers is uitgenodigd. Zondag werden de kampioenschappen gespeeld voor het district Utrecht-Gel derland. Ronald Oskam werd daar eerste in het heren enkelspel en L. Hilgers en M. Oskam werden eerste in de mixed dubbel. Geen geringe prestaties van de Selby afvaardigingen tussen dit geselec teerd gezelschap. Een sterker SEC heeft verdiend gewon nen van de Hilversum-reserves. Na 15 minuten spelen kwam een harde voorzet van de goed spelende Albert Posthuma, dat door een Hilversum ach terspeler van richting werd veranderd en de Hilversum-keeper was kansloos, 1-°. Bij een felle SEC aanval werd linksbui ten Wim Dorrestein van de bal gezet en scheidsrechter Groen wees onverbidde lijk naar de penaltystip. Het was Dick Woudenberg die in de uiterste hoek de ze strafschop benutte, 2-0. In de 30ste minuut een slordigheid in de Soester verdediging, waaruit Hilversum scoorde, 2-1. Dit was ook de ruststand. Een kwartier ha de pauze scoorde Al-- bert Posthuma 3-1. Een voortreffelijke redding van keeper Gé Schimmel stopte een hard aanval lend Hilversum. Tien minuten voor het einde een fel aanvallend Hilversum, waaruit een hoek schop werd geforceerd, die in eerste in stantie werd afgeslagen, opnieuw werd ingeschoten en keeper Schimmel wal geslagen. 3-2. Nadat het eerste herenteam van de vol leybalvereniging Hees vorige week tegen SW 4 volkomen onnodig de zege liet glippen, heeft zij ook de wedstrijd van afgelopen donderdag tegen het ongesla gen BG en SV 3 met 2-1 cadeau gege ven. Telkens wanneer de Hees-heren na voor treffelijk spel binnen het bereik van de zege komen, weigeren zij om de een of andere reden door te stoten. Zo ook te gen BG en SV 3, dat in de eerste set finaal door de Hees-aanvallers werd weggespeeld en kansloos naar een 15-7 setverlies werd gespeeld. In de tweede set moesten de VVH-ers, die vooral m het achterveld nog al eens slordig te werk gingen, wat gas terugnemen. Deze set ging dan ook verdiend met 115-11 naar BG en SV. In de derde en laatste set was het aan vankelijk BG en SV, dat de touwtjes strak in handen nam, doch de Hc-es-pioeg wist geleidelijk aan de druk te ontkomen en bij 14-13 in het vooidael van Hees leek niets de eerste zege in deze kom petitie in de weg te staan. De SVY'«rs dachten er echter heel anders ove.\ Ze begingen enkele ongelooflijke blun ders waardoor de set alsnog d x r de .«►- stander kon worden ingepikt .'ii-ié). Veel beter kwam het tweern oamert^sm voor de dag tegen Olympia fi. De ploeg van de aanvoerster Rietje van Bloemendal was verreweg superieur. Goed kombinatiespel was in deze wed strijd onmogelijk, daar de tegenstand sters slechts zelden in staat waren de bal naar VVH-zijde te transporteren. De setstanden 15-3, 15-8 en 15-2 geven het VVH-overwicht dan ook duidelijk weer. Overige uitslagen: VVH 2-Olympia 7 (he ren) 0-3. WH 3-BG en SV 5 (heren) 1-2. VVH 3-Foxboro 2 (dames) 0-3. VVH- AGAVS (jongens) 0-3. Programma 21 oktober: 19.15 uur WH 3-Olympia 5 (dames). 19.15 uur WH 2-SVV 7 (dames). 21.30 uur VVH 1-Olympia 3 (dames). 21.30 uur VVH 1-Olympia 4 (heren). Teneinde de onderlinge vriendschap te versterken, werd in de twee voorgaande winterseizoenen, tussen leden van de brandweer, gemeentewerken en politie, een klaverjastoernooi georganiseerd. Het laatste seizoen werd de politie win naar en kwam in het bezit van de dier gemeentewerken uitgeloofde beker. Besloten werd dit seizoen weer een toernooi te houden en de politie stelt nu een beker ter beschikking. De eerste van de vier avonden zal wor den gehouden op vrijdag 22 okober a.s. Het strijdtoneel is de grote zaal van de brandweerkazerne. Het is de bedoeling dat van iedere vereniging twintig spelers of speelsters zullen deelnemen.

Soester Courant | 1971 | | pagina 9