milmö Wedgwood KEUKENS ZIEKENAUTO TELEFOON 5980 Schoonmaken van de vijvers in Colenso MALMAISON' 23 september oprichtingsvergadering Soester Gemeenschap Kalenderdoeken 1972 SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Burgerlijke Stand Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Meningen van lezers De raad rook de „stank" niet „Carmen stoffen" opende zaak aan de Burg. Grothestraat I s uw servies nog up to date in het jaar2000? Eiermarkt Nederlands kampioenschap midgetgolf Joop Spierings Nederlands kampioen 1971 A. Netto-Prinsen beste dame Krabbels van Knelis Meningen van lezers Dinsdag 21 september 1971 beplanting aan de beurt komt. ;rnamen wij ORFBVHE Weedestraat 31 - Soestdijk Donderdag 23 september a.s. zal, zoals reeds zeer b(jttyds de besturen van di verse verenigingen op cultureel-maat- schappelyk terrein werd medegedeeld, de oprichtingsvergadering van de Soes ter Gemeenschap plaatsvinden. Deze zo belangrijke vergadering wordt gehouden in gebouw „De Rank" aan de Soesterbergsestraat en begint om 20 uur. Het belooft een belangrijke vergadering te worden, temeer daar een gezamenlijk standpunt bepaald zal dienen te worden inzake de door B. en W. van Soest uit geschreven oriëntatie-bijeenkomst, met als doel te komen tot de instelling van een commissie als bedoeld in artikel 61a juncta artikel 63 van de gemeentewet inzake culturele aangelegenheden. Ook dit jaar zijn er kalenderdoeken, uit gegeven door de Federale Commissie voor geestelijk- en lichamelijk gehan dicapten. De opbrengst van deze doeken is bestemd voor betere voorzieningen, dagverblijven, gezinsvervangende huizen, enz. De doek is in frisse kleuren uitgevoerd, voorzien van koord en stokje, en is bij zonder geschikt om in de keuken of kinderkamer als wandversiering te die nen. De prijs is ƒ3,50 en kan geen be zwaar zijn om deze doek cadeau te doen als verjaarsgeschenk en/of Sint Nico- 1 a as-verrassing. De doeken zijn te krijgen bij mevr. J. A. Hillen-Klusman, Valeriaanstraat 7 te Soest, tel. 02155/7856. Mocht u niet in staat zijn zelf langs te komen, dan is 'n telefoontje voldoende om de doek aan huis bezorgd te krijgen. Het tijdelijk bestuur van de Soester Gemeenschap verwacht voor de op richtingsvergadering van 23 september een grote belangstelling, zowel van de zijde van de aangeschreven verenigin gen en instellingen als van die groepe ringen, die om welke reden dan ook verzuimd zijn uitgenodigd te worden. Tevens ook van partikuliere zijde, kor tom van ieder die het toekomstige be leid van onze snelgroeiende gemeente op cultureel-maatschappelijk terrein ter harte gaat. M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noordcrweg 29 - Soest Telefoon 02155-4832 TORENSTRAAT 45 - TEL. 8009 Keukens voor elke ruimte Ook op zaterdag geopend. GEBOREN: Robert Franciscus Jacobus Maria, zoon van A. C. van Doorn en C. R. M. van Schalkwijk, Molenweg 6. Robertus Franciscus, zoon van W. J. Kok #n C. G. N. Duwel, Smitsweg 305. Arthur Matthijs, zoon van H. L. Le Poole «n W. van den Bergh, Weegbreestraat 191. Maarten Anthonie, zoon van J. A. H. Wagenaar en L. de Bruin, Van Lenneplaan 78. Oscar Johannes Mi chaël, zoon van J. F. Higler én A. R. de Koning, Heideweg 78. Sylvia Henriët- te, dochter van L. A. van de Wakker en R. H. A. van de Coterlet, Smitsweg 155. Quinten Sinclair, zoon van P. C. Lan ge en C. Laverman, Bartolottilaan 22. Nadeem Shamshad, zoon. van S. Ali. en R. Parveen, Birkstraat 136. Oscar, zoon van N. M. Ortlep en C. A. M. Vos, Weegbreestraat 105. Martinus Wil helmus Franciscus, zoon van J. G. M. van der Linden en M. J. A. van Hal, Smitsweg 157. Reinout Christiaan, zoon van W. A. Seinen en G. Breedveld, Julianalaan 43. Karin Maria, dochter van W. H. van Doorn en J. P. G. Haas ies, Smitsweg 301. Arthui, zoon van J. Japin, Buys Ballotlaan 12, Soesterberg en J M. B. Bosman, Prof. Lorentzlaan 30, Soesterberg. ONDERTROUWD: Gerardus Johannes Wiegmans, Overmeerseweg 82, Nederhorst den Berg en Hendrika Anna Maria Ja cobs, Ferdinand Huycklaan 36. Karst Heerema, Albert Verweylaan 9 II, Haar lem en Joke Materman, Van Goyenlaan 101. Antonius Gerardus Petrus Wan tenaar, Birkstraat 131 en Maria Geer- truida Fontijn, Birkstraat 51. Adria- nus Antonius de Kruijf, Klaarwaterweg 3J en Maria Hendrika van Essen, Klaar waterweg 41. Jan Hoogendoorn, Rui- genhoeksedijk 52, Maartensdijk en Alida Cornelia Takken, Fokkerstraat 21, Soes terberg. Hüseyin Akay. Van Goyen laan 107 en Cornelia Johanna Klomp, Van Goyenlaan 107. Richardus van Gardingen, Lavendelstraat 25, Hilversum en Theodora Maria Vreeswijk, Schouten- kampweg 27. Richard van den Engel, Waldeck Pyrmontlaan 42 en Anita Mar- garetha Jeannette Vos, Nachtegaalweg 14. GETROUWD: Roelof Gerrit van Beek, De Savornin Lohmanstraat 94. Veenen- daal en Antje de Vries. Veldweg 4. Howard Event Murray Mvers. Kersber genlaan 28, Zeist en Aleida Maria Ada- ma. Soesterbergsestraat 94. Leendert Reinier Advocaat. Paltz 5. en Willy Jan- netta Huisman, Schaepmanstraat 39. Paulus' Antonius Maria van Rijn, Regen- tesselaan 2.' Baarn en Clementine Jose- fine Maria Buffart, Heideweg 51. An- t.onie Hendrikus van Zoeren. Birkstraat 52a en Johanna. Petronella Hilda Cam per, Birkstraat 52a. Alexander Corne- lis van Oven. Violenstraat 54. Amersfoort en Hendrika Maria Petronella Hubertina van den Deijssel. Van de Veldeplantsoen 21. Bertien Alex Smink, Beetzlaan 72 en Cornelia Ludovica Christina de Keij- zer, Dollardstraat 14, Amersfoort. OVERLEDEN: Jan Albert Wierda, 42 jaar, gehuwd met A. van Vulpen. Saen- redamplantsoen 25. Catharina Paulina Diks. 74 jaar, gehuwd met J. H. Deubel, De Wittenkade 140 I, Amsterdam. Cornelia Theodora Jagtman. 81 jaar, we duwe van S. Goossens, Nieuwerhoek- plein 10. Geertruida Vonk, 82 jaar, weduwe van J. W. Lakerveld, Albert Cuyplaan 101. Jacobus Groenveld, 78 Jaar, weduwnaar van W. Wolters, Oran jelaan 19. Maria Leonora Matilda Werner, 76 jaar, gehuwd met J. T. Schonk, Prof. Lorentzlaan 97. Soester berg. Henricus Johannes Melis van Uggelen. 67 jaar, gehuwd met M. H. Palmen. Ossendamweg 3. r.h. H. W. VEIXINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. Ontstellend is het te horen en te zien met welk een nonchalance de raad de stank-overlast, waarmede de bewoners van Soeserberg geconfronteerd worden, behandelde. De brief van de Prot. Chr. raadsfractie, die deze overlast in de „officiële" open baarheid bracht, werd, ondanks dat hij te laat was binnengekomen, weliswaar wel behandeld, maar het gemak waar mede men over deze zaak heenstapte is ronduit treurig. Men legde zich tevreden neer bij de mededeling: „ons is nooit gevraagd con trole op de stortplaats uit te oefenen". Hoe penetrant moet de stank zijn, wil de raad overgaan tot het nemen van maatregelen? Waar moeten de kakker lakken en de ratten gesignaleerd wor den wil dit instituut in beweging ko men? Het „aangevertje" van de burge meester, toch nog maar een brief te schrijven aan G.S., dat men hoopte dat geen nieuwe verlenging van de vergun ning zou volgen, ging verloren in kwa- sie intelligente opmerkingen en de „ge speelde bewogenheid" voor de publieke tribune. Niets werd ondernomen. Het gat is over enkele maanden vol en als het dan niet is afgelopen en niet goed afgedekt wordt, dan zullen we wel eens zien! Bewoners van Soesterberg haal met zijn allen nog maar een paar maanden eens heel diep adem, dan is de vieze lucht gauw op. En dan in januari, zand er over, figuurlijk en als G.S. erop toe ziet, ook letterlijk. Van kakkerlakken en ratten zult u dan bevrijd zijn. Tot zo lang zijn spuitbussen bij ons gratis beschikbaar. Zou particulier initatief, waarvan in de zelfde vergadering met spijt geconsta teerd werd (EHBO) dat zij verdween, hier redding brengen? Waarschijnlijk niet, want dan zou de politie op verzoek van de vuilstorter, die dan in zijn „rechtmatige" uitoefe ning van zijn bedrijf, (hij heeft immers vergunning), belemmerd wordt, moeten optreden. W.H. Niet in het winkelcentrum „Smitshof' zoals in de bedoeling lag, maar in het pand Burg. Grothestraat 11, werd vrij dagmorgen op-feestelijke wijze „Carmen Stoffen" geopend. „Er zijn al mensen geweest, die vonden, dat het feit dat ik op de „Smitshof" geen genade kon vinden in de ogen van col lega's, alleen maar als reclame had ge diend, maar zo denk ik er zelf beslist niet over". De heer E. Netten, een kwieke 53-er, die als het ware tussen de stoffen geboren en opgegroeid is, maakt van zijn hart geen moordkuil. „Maanden leef je naar zoiets toe, je zoekt al jaren naar een geschikte plaats om een ideaal te verwezenlijken", een ideaal dat naar voren kwam toen begin 1960 de marktverkoop werd gestopt, en „slechts" de stoffengroothandel overbleef. Juist de komst van het eerste Soester winkelcentrum „De Smitshof" leek dé mogelijkheid waar op werd gewacht. „Wat moet je je nog meer wensen, een nieuw pand tussen andere zaken, in een omgeving waar duizenden overwegend jonge mensen wonen".Maar het pakte anders uit, er was voor een stoffenzaak geen plaats meer over, de branches wa ren contractueel beschermd. Zelfs de rechter kwam er aan te pas, maar toen hoefde het voor „koopman" Netten niet meer. „We hadden net een zaak in Drachten geopend, het liep daar geweldig en dan ben je gewoon veel te druk". Met Bra bantse gemoedelijkheid („ik ben in Den Bosch geboren en getogen") maar met de fair van een Amsterdammer, („dat krijg je vanzelf als je dertig jaar leeft en werkt"), sloeg de hëër Nettenzich door de onverwachte "moeilijkheden heen. ,Ik blijf het maar een toevallige samen loop van omstandigheden noemen, maar toen dit pand beschikbaar kwam heb ik er niet lang over te hoeven denken. Ik voelde dat dit een nieuwe kans en mis schien nog wel een betere was". Het gevoel van de al weer een tiental jaren in Soest wonende „stoffengroothan- delaar" bleek juist te zijn. De belang stelling voor zijn zaak was indrukwek- kend. Met vier verkoopsters en assisten tie van zijn zoon uit Drachten en enkele familieleden, kon hij de drukte maar nauwelijks verwerken. „De mensen wa ren enthousiast over de collectie, die werkelijk voor elk wat wils biedt, waar bij de prijs ook aantrekkelijk blijft". Ondanks de drukte liep er niemand de winkel uit, daar zorgde de koffiebar wel voor, want gedurende de openingsdagen mocht er dan voor iedereen een aardige attentie zijn, ook na de eerste dagen blijft het kopje koffie aanwezig. Terwijl aan de kleine bar gesnuffeld en gezocht wordt in de patronenboeken van Sim- plicity en Burda, zorgt „Carmen Stoffen" voor de koffie. „Natuurlijk kan je niet alles hebben, maar ook in de fournituren zijn we dus- danis gesorteerd, dat elke cliënte „com pleet" de deur uit gaat". De heer Netten heeft dan toch nog zin gekregen, wel niet in het Veen, maar dan in elk geval in een omgeving waar succes verzekerd lijkt. UN COUVERT DE LA Op de Amersfoortse weekmarkt werden aangevoerd 35.000 stuks in prijzen van 14,— tot 14,75. Middenprijs 14,25, Prijs per kg ƒ2,26. VAN WEEDESTRAAT 31 SOESTDIJK Begunstigd door fraai zomerweer vond j.1. zondag te Soestduinen de finale plaats van het Nederlands Kampioen schap Midgetgolf. J. Spierings (IJzeren Man, Vugt), die in de voorgaande 3 toernooien al een ruime voorsprong had opgebouwd, toon de zich nu ook heer en meester. Zijn naaste concurrenten, C. Hendriks (Duinoord) en C. Manders (Lichtstad) bleven respectievelijk 6 en 7 holéslage,n bij hen achter. Bij de dames noteerden wij een ver rassende overwinning van A. Nette- Prinsen (Oisterwijk '66). Hier blevén R. Manders (Lichtstad) en E. Eyckema (Oisterwijk '66) het langst in de buurt. T. Smits (Treffers), na 3 toernooien nog aan de top, kwam adem te kort. In de totaalstand van dit N.M.G.B.- kampioenschap eindigde bij de heren: P. de Preter (Oisterwijk '66) als 2e en finishte G. Hendriks (Duinoord) als 3e. Bij de dames bleef L. Hendriks (Duin oord) dicht in de buurt (2e) en beklom T. Smits (Treffers) als 3e het erepodium. Wat later op de dag was de beurt aan de B en C kiassers, die streden om de eer en de promotieplaatsen. Ad Matthijssen (Oirschot) won bij de B heren met veel machtsvertoon. Zijn clubgenote C. de Laat werd tweede en de „Batavier" E. Nix veroverde de der de plaats. De eindrangschikking vertoonde het zelfde beeld, waarbij echter H. Maat huis (Eindhoven '67) zijn concurrenten van de derde positie afhield. In klasse B-dames werd H. Kockx win nares van het slottoernooi, met N. Man ders (Lichtstad) en L. de Geus (Bata vieren) tweede. De C-heren leverden felle strijd. Bonds voorzitter A. v. Ierlant (Oisterwijk zegevierde met 1 punt vrschil vóór G. v. Boxtel (Karpendonckers) en F. Moget (Batavieren). Nederlands C-kampioen werd onbetwist K. Schellekens (Kom Nou). In een barrage om de tweede plaats versloeg W. Brekelmans (IJzeren Man) F Moget (Batavieren). Het schoonmaken van de vijvers in het het het schoonmaken van de vijvers en Colensopark is door de gemeente defini- het aanbregen van beschoeiingen betreft, tief gegund aan het baggerbedrijf Van het werk omstreeks half oktober gereed Rijn en Bos uit 's Gravenland. zal zijn. Dit tedrijf zal zeer spoedig met haar De f?68" wor<it over het park ver werkzaamheden aanvangen. sPrelf' Daarna neemf f Plantsoenen- dienst van de gemeente de wandelpaden Van de voorlichtingsambtenaar van de onderhanden, waarna in het voorjaar de Sbeure waor un mins maor daat wullie daor Nao de huuzenood, ut grootste prebleem daat de weruld bezug liek te houwe. En nie ten onrechte, waant op die weruld motte wullie leve en aster geen mogeluk- hede meer binnen om te kenne leve, daan is ut gebeurd mit de menshied. Maor tot nog toe word der allenug maor bar beul ovur gesproke en der gebeurt maor heul weinug. Internaatsiejonaol, en zellufs ok lokaol is iedereen der mee bezug. An de ene kaant om uut te zeuke waat ofter an de doen is om ut te veur- komme en an de aore kaant, maor daor houwe veul minse der eige mee bezug, hoe of ut nog vuuler en smeerugger te kriege is, en daat liek nie zo bar meuje- luk te weze, waant daat gebeurt nog daogeluks ok bie ongs in de gemeente. Daorom is ut wel goed daat noeng die vuulughied in Soesderbarrug is an ut licht komp. Ik mot in ming eige aaltied laache as ik allus der omheen op un of- slaand bekiek en beluuster. Heul Soes derbarrug hep laast vaan ongedierte en daat is toch eigeluk in deuze tied un schaande die deur geen mins goed te praote is, aal binne der netuurluk weer genog uutvluchte te bedenke, maor as ik ut veur ut zeige zouw hebbe, daan waore der toch wel un paor bekeuringe uutte- deeld, en ut zouw ming heulegaor nie kenne schele wie of daat zouw betreffe. Maor nie allenug in Soesderbarrug ister un opelucht-vuullusbelt te vinde, der binne nog wel meer vaan zukke plekke in de buurt en ut zouw toch heulegaor nie te vurwongdere weze as daor ok nog Is de een of aore plaog uut te veurschien komp. Ratte en kaakkurlaake magge daan, biejologies gezien, aordugge heeste weze, maor zullie binne der wel heul vaok de oorzaok vaan daat de een of I aor besmettelukke ziekte de kop op I steek, en daorom motte die beeste uut de bebouwde kom blieve, daor hore zullie nie tuus. I Daorom bin ik soms wel is blie daat de weg ovur de Eng der komp, waant die gaot ok deur de zaandofgraoving, en eer- luk gezeit, daor is ut ok nie allegaor zaand waat der leit. Noeng begriep ik wel daat de minse, die der un stuk grond hebben, en der geen zaand meer uut magge haole, der as ut waore un mogelukhied bie krege om hullie puun en zuk soort zaoke in te gooie en tusse daat puun komp netuur luk ok wel is waat aore rommul terecht, laote wullie ut der maor ophouwe daat da per ongeluk gebeurt. Maor daat zuk "soort zaoke aal laang ge- leje an baande geleid hadde motte wor de, daat staot as un paol bove waotur. Maor nie allenug zuk soort zaoke binne oorzaok vaan vurontreiniging. Ok de min se die geen vraachtwaogens vol vuulug hied hebbe, draoge messchien wel, zong- der daat zullie ut zelluf wete, un heul bietje bie an diezellufde vuulughied. De goeie nie te nao gesproke, maor de meeste minse binne op de een of aore menier mede schuldug. De een gooit de aasbaak vaan zun otoo leeg naost de waoge as hie arruguns stilstaot, de aor draoit ut raom ope om effe un zaak mit ofvaal naor buute te gooie, en weer un aor neemp aachturin un kwak rommul mee om daat op un stille plek an de kaant vaan de weg te zette. Daorom js ut maor goed daat de ge meente konteeners hep neerrezet op be- paolde plekke in ongze gemeente en daat die dinge der nie veur niks staon is op ellek moment vaan de daag te konsta- tere, waant aster iets is waor gebruuk vaan gemaokt wordt daan binne ut wel die dinge. Ut is allenug jaammur daat de minse der eige nie un bietje wete te be- heerse as zullie der rommul daor komme bringe, waant inplaots om ut "in die baake te gooie, gaot der nog heul waat naost ok en daat is netuurluk nie zo best, waant aster arruguns un bietje vuul liet daan is ut net of der un soort antrekkingskraacht vaanuut gaot, waant daan leit der binne korte tied un heule kwak. En zo binne wullie. Aster arruguns un bord vurbode toegaang staot, daan gaot der geen mins in totdaat der iemaand is, die ut bordje messchien wel toevaalug nie gezien hep, der ingegaon is, en daan vollege die schaope nie aachtur mekaor, maor mit dromme tegeliek. Zo binne de minse, aal zaal geen mins daat toe wille geve. Maor daat is de leste jaore wel duude- luk an ut licht gekomme. In kwaolukke zaoke binne minse meer genijgd om me kaor nao te doen as in goeie dinge. Daor om zaal ut nog wel effe dure veurdaat ut veurbeeld vaan die paor minse die daod- warrekeluk aan de vurontreiniging war reken en prebere de zaok schoon te mao- ke en te houwe, wordt opgevollugd. Veurlopug zorrege de meeste minse nog voor bevuulen en zolaang de ovurhied nie laot zien hoe of ut mot, waant praote en schrieve hellup niks, zolaang zaal der an aal die smeerugge zaoke geen end komme. Vaast staot in ellek gevaal daat aster niks angedaon wordt wullie in ongs eige vuul ten ongder zalle gaon. Eerluk gezeit ken ik ming wel waat aorduggers veur stelle, maor smaoke verschille, en daor houwe we ut maor op. Onze dank aan de brandweer, die door het snelle optreden bij de binnenbrand van „Krot 71" erger voorkomen hebben De persoon die de tekst geschreven heeft bij de foto in de Soester Courant van vrijdag 17 september heeft er zeker geen rekening mee gehouden, dat het andere gedeelte niet onbewoonbaar ver klaard is en dat daar nog een gezin in woont. De rotzooi die bij „Krot 71" ligt, is niet de schuld van de eigenaar van dit pand. Deze heeft, toen het huis door de laat ste bewoners is verlaten, alles dichtge spijkerd en de rommel opgeruimd. De roihmel is van de baldadige jongens die de boel weer hebben opengebroken en van mensen uit de buurt die er hun rommel neergooien, ja zelfs mensen van de gemeentenwerken die op de Anna Paulownalaan bomen gesnoeid hadden gooiden de takken bij „Krot 71" neer. Om met de woorden van de schrijver bij de foto te eindigen, had hij een pracht oplossing" voor ons gehad als ons huis was afgebrand. Had hij zijn woning dan aan ons afge staan? Nogmaals dank aan onze brand weer voor hun snelle optreden. D H. LÜSCHEN, Bakkersweg 4, Soest.

Soester Courant | 1971 | | pagina 6