mêlmö EG v SETTEN KEUKENS S.E.C.-zaterdag maakte S.V.M.-boys een punt afhandig Voorhoede lijkt geloof in eigen kunnen terug gevonden te hebben S.0. Soest atleten vooraan in Den Haag Cor Koster sterk tijdens Belgische marathon Damesvoetbal Achterveld-S.O. Soest 1-6 Olympia volleyballers boeken goede resultaten S.O. Soest met halve winst minder blij dan Allen Weerbaar Paul Dorrestein werd in voorhoede node gemist D00RSMEREN Klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATION GARAGE R0SR00M „Toto"-en bij VVZ V.V.Z. maakte van Hulshorst figurant 6-2 overwinning geen moment in gevaar geweest Dinsdag 21 september 1971 Kon Hulshorst vorig seizoen nog een streep halen door de kampioensadspiratles van de Vrienden Van Zonnegloren, in het eerste treffen van dit seizoen met de Hulshorstcrs bleek van dat venijn niet veel meer over. De 6-2 overwinning van de groenwitten was zelfs niet eens geflatteerd. V.V.Z. schepte zich al in de eerste fase van de snelle wedstrijd enkele goede kansen, waarbij een treffer van Jos Brouwer, die door de Hulshorst-doel man achter de doellijn werd gestopt, maar door de scheidsrechter niet als doelpunt werd gehonoreerd. Toch was het VVZ dat de score zou openen. Een aanval via de linker vleugel belandde voor het Hulshorster doel. Uit de scrim- mage die ontstond plaatste Wim Rui- zendaal de bal onhoudbaar in het doel. VVZ leek op een royale overwinning af te gaan. De aanvallen werden vanuit het middenveld goed opgebouwd, waar bij de vleugels steeds werden betrok ken en waarbij vooral Ton Schaap op viel. Toch was het Hulshorst dat tot scoren kwam. Een plotselinge uitval ■vverd omgezet in de gelijkmaker, die VVZ niet verontrustte. Na een half uur werd het doorlopende groewitte-initatief beloond, toen Ton Schaap, na goed voorbereidend werk, Jos Brouwer in staat stelde de stand op 2-1 te brengen. Direct daarna was WZ opnieuw heel dicht bij een treffer toen Ton Schaap alleen was doorgebroken en een der Hulshorsters door trekken aan broek en shirt, hem het scoren inderdaad wist te beletten. De scheidsrechter kon geen strafschop toekennen, en ook de vrije trap kon niet in een doelpunt worden omgezet. Vlak voor rust kreeg Hulshorst nog een reële kans, maar het harde schot ging rakeloos naast. Met een geruststellende, maar verdien de voorsprong van 2-1 begonnen de WZ-ers direct na de rust aan een in drukwekkend offensief, dat in een serie gevaarlijke aanvallen resulteerde, waar uit Peter Brouwer, na opnieuw goed werk van Ton Schaap, de stand op 3-1 kon brengen. In de 20e minuut was Ton Schaap zijn directe belager opnieuw te snel af en kwam oog in oog met de doelman, die niets anders wist te doen dan hem op ongeoorloofde wijze van scoren af te houden. De terecht toegekende penalty werd door Mart van Asch op koelbloe dige wijze in de vierde treffer omgezet. Na een half uur in die tweede helft drukte WZ het overwicht nog krachti ger uit door een vijfde doelpunt, dat bijna een kopie was van de derde tref fer. Met een comfortabele 5-1 voorsprong begon WZ aan het laatste kwartier en het deed dan ook bijzonder vreemd aan dat de groenwitte verdediging bij een KELTUM PLEET JUWELIER HORLOGER en DURFINE CASSETTES REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 Drie wedstrijden gespeeld nul punten, een resultaat dat men bjj de groen-witte zaterdagmiddag nog nooit had meegemaakt. Het vertrek van verschillende spe lers en de trainerwisseling leek zjjn stempel op de resultaten gedrukt te hebben. De achterhoede was verre van ingespeeld, terwijl de voorhoede onmachtig was tot gevaarlijke acties te komen. De wedstrijd tegen SVM-boys leek dan ook op papier beslist niet die wedstrijd te worden om de eerste punten binnen te halen en de eerste helft leek het er dan ook helemaal niet op, maar de tweede helft bracht een duidelijke ommekeer in het gfoenwitte aanvalspatroon. Hulshorst-aanval terug moest vallen op de „noodrem", een nodeloos gebruik dat door de attent leidende scheidsrech ter Koelewijn werd bestraft met een penalty, waarbij Ard Smink machteloos was. In de laatste minuut gaf Jos Brouwer zijn verjaardag nog meer glans door voor de veertiende competitietreffer te zorgen. Met de 6-2 stand kwam het eind aan een wedstrijd, waarin WZ op nieuw bewees een voor voetbal inte ressante weg, de weg van goed voetbal en doelpunten, ingeslagen te zijn. Vrijdag nam S.O. Soest veteraan Cor Koster deel aan de internationale marathon van de stad Antwerpen, die in de avonduren plaats vond. Om zeven uur kwa men honderdveertig deelnemers aan de start voor een naar later zou blijken mar telende 42 kilometer over de kasseien, die onze zuiderburen in zo grote mate rijk zijn en waar ook de wielrenners ellenlange verhalen over kunnen vertellen. In verband met de verkeersomstandig heden mag het dan wel ideaal lijken om in de avonduren te lopen, in de praktijk komt daar echter niets van terecht. Niet alleen heeft men doorlopend last van kleine en grote verblindende verlichting, maar de afkoeling die in enkele uren plaats vindt is erg van invloed. Het aantal uitvallers was dan ook dit maal erg groot, waaraan zowel het zwa re, en moeilijk te belopen parkoers als de sterk wisselende weersomstandigheden debet waren. Toch bleef de Soester veteraan goed in de strijd. Na twintig kilometer wees de stopwatch als tussentijd 1.25 uur aan, een goede tijd, de omstandigheden in aanmerking genomen. Na dertig kilometer 2 uur en 6 min. Die tien kilometer in maar 41 minuten leken Met Jan Luitelaar in de aanval voor Stalenhoef, trad SEC zaterdagmiddag even na vier uur aan voor de vierde competitiewedstrijd. Er viel duidelijk meer inzet en enthousiasme te bespeuren, maar er werd nog te weinig gecombi neerd en de aanvallen konden dan ook op eenvoudige wijze door de Maartens dijkers worden onderschept. De voor hoede kwam opnieuw tekort om gevaar lijk kunnen worden en toen na een half uur SVM-boys de stand overigens ver diend op 0-1 wist te brengen, werd dui delijk dat het opnieuw een moeilijke middag voor de jongens van trainer T. Surstedt zou worden. De aanvallen waren te simpel om de SVM-achterhoede ang stig te maken en ondanks het feit dat Luitelaar zijn keus rechtvaardigde door het kwistig uitdelen van passes aan Rou wendaal en Hartman, bleef het 0-0, tot dat verdediger Peter v. d. Brakel in een solo naar voren kwam, de bal goed af gaf en de opnieuw toegespeelde bal on houdbaar achter de SVM-doelman plaatste. Met de 1-1 stand kwam de rust, die geen wijziging in het spelbeeld in de tweede TORENSTRAAT 45 - TEL. 8009 Advies, planning en desgewenst montage Ook op zaterdag geopend. helft opleverde. De Maartensdijkers wil de zich bij deze gedeelde winst beslist niet neerleggen en trokken stormachtig op het heiligdom van Kramer af, die in de vijfde minuut al zijn registers moest opentrekken om omheil te voorkomen. De Soester middenvelders kregen wat meer vat op het spel, wat resulteerde in een aanvallend gevaarlijker SEC, dat toch nog te veel kansen nodig had, waarbij vooral het feit, dat met drie man in de voorhoede werd geopereerd, niet vreemd was. Na een half uur in die tweede helft was het opnieuw SVM-boys dat de leiding nam. De Soester-verdediging verzuimde in te grijpen, en de snelle Maartensdijkse aan vallers verzuimden niet van de aangebo den kans gebruik te maken. Door het wat terugtrekken van de gasten kreeg SEC in de laatste fase van de strijd nog kansen op de in die fase ver diende gelijkmaker. Het trio Rouwen- daal-Luitelaar-Hartman werd gevaar lijker en toen Luitelaar Hartman een prachtige kans gaf, verzuimde hij dan ook niet om zijn ploeg de gelijkmaker te bezorgen. Van beide zijden leek men met de pun tenverdeling, die SEC zijn eerste winst punt opleverde, genoegen te nemen en hoewel SVM-boys het nog wel even pro beerde bleek Kramer een onneembare moeilijkheid. De eerste zij het halve winst was binnen. Maar buiten deze eerste winst in punten, zal voor trainer Th. Surstedt de andere winst: een aanval die met combinaties elkaar begint te vinden, veel belangrijker zijn. Hoewel de nr. 2 van SVM-boys de armen opsteekt, is het tweede paar echter van Piet Hartman, die SEC aan het gelukspel hielp. Zaterdagmiddag trad het eerste dames team van S. O. Soest aan voor een vriendschappelijke wedstrijd tegen de dames van Achterveld, die slechts één team hebben, zodat het tweede team van S. O. Soest buiten de lijnen bleef. S. O. Soest nam vanaf het begin me teen het initatief, wat al snel rsulteerde in een doelpunt. S. O. Soest bleef hierna aanvallen en had met de rust reeds een comfortabele voorsprong van 4-0. Door twee spelers wissels in de tweede helft kwam Achterveld sterk terug, maar kon echter niet verhinderen dat S. O. Soest door een snelle uitval op 5-0 kwam. De Soester dames vonden dat blijkbaar wel genoeg want er werd hierna wat slordiger gespeeld, zodat Achterveld bij een uitval het welverdiende tegenpunt kon scoren. Nadat de Soester dames nog een pe nalty over het doelschoten werd het even voortijd toch nog 6-1 toen de ach terhoede niet goed ingreep. Door de grote reeks van overwinningen (er werd slechts éénmaal verloren), van de laat ste maanden kan S. O. Soest met goede vooruitzichten de competitie, die op 1 oktober start, Ingaan. even perspectief te hebben voor het be naderen van de 3 uur totaal, maar de laatste twaalf kilometer werden de zwaarste van de race, 1 uur .en 16 min. betekende een totaaltijd van 3 uur 22 min., wat uiteindelijk toch een goede 74e plaats opleverde. Zondag nam een groep senior-atleten deel aan wedstrijden die georganiseerd werden door de atletiekvereniging Den Haag '68, op het complex aan de Laan van Poot. Marije Vermeulen zorgde zowel bij het speerwerpen als het kogelstoten voor succes door beide nummers te winnen. Haar 32,28 bij het speerwerpen was bo vendien voldoende voor een verbetering van haar persoonlijk- en het clubrecord. Een prestatie die zij met 11,15 m bij het kogelstoten herhaalde. Op de 200 meter zorgde zij met 29.3 sec. voor 'n 5e plaats, maar dat leverde haar toch ook nog een zelfde tweetal recordveteringen op. Gerjo Spans bevestigde op de 1000 meter zijn klasse door als eerste te finishen in 2.29.5, een tijd die nadelig werd beïn vloed door de uit zee komende wind. Jan Paauw verbeterde zijn beste pres tatie tot dan toe met maar liefst 6 sec. Ton Duits bij de c-klassers als 6e ein digend, liet een tijd van 2.55.8 min. voor zich afdrukken. Peter Overbeek zorgde met 26,24 m. bij de d-klassers voor een le plaats bij het discuswerpen, waarmede hij zijn persoon lijk record opnieuw scherper stelde. Op de 200 meter klasseerde hij zich met 25.4 sec. als 4e. De eerste wedstrijden van Olympia-vol- leybal zijn weer achter de rug. De groen tjes kunnen tevreden zijn over de resul taten. Ondanks het onverwachte verlies van het tweede damesteam tegen het Amersfoortse Spirit, De dames van het tweede team waren door omstandigheden verstoken van een reservespeelster en toen in de tweede set de voortreffelijk spelende Diny Sam- son een blessure opliep, moest zij nood gedwongen wel in het veld blijven, maar kon Olympia geen vuist meer maken.. Met 3-1 werd verloren. Bij de jeugd had het a-team geen enkele moeite met de jongens van AGAVS, 15-7 en 15-8, en moest Olympia c het onder spit delven tegen het b-team van Olym pia. Ook bij de dames was er een onderlinge krachtmeting. Het debuterende zesde team speelde tegen het meer geroutineer de vierde team en verloor. Toch wisten zij in de derde set nog tien punten te scoren. Als de eerste zenuwen wat be dwongen zijn zal dit zesde team menig tegenstander een voet dwars kunnen zet ten. Het vijfde damesteam van Olympia won verdiend van BG SV 3 met 2-1. In een matige eerste set zagen de Olympianen een veilig lijkende voorsprong verloren gaan en de set ging met 16-14 naar Baarn. De twee volgende sets waren echter op overtuigende wijze voor de groentjes. Een goede start voor dit team. Het eerste damesteam speelde een oefen wedstrijd tegen de hoofdklasser Vios uit Amersfoort. Hoewel het de eerste wed strijd van dit nieuwe team was en spel- verdeelster Lenie de Bruin niet beschik baar was wisten de Soester dames toch het Amersfoortse team op overtuigende wijze te verslaan. Met eenvoudig doch snel aanvalsspel passeerden de Groentjes regelmatig de Vios-verdediging. Zonder de eigen verdediging te verwaarlozen werden enkele nieuwe aanvalspatronen beoefend en met succes. Met 3-1 werd de wedstrijd gewonnen. De heren Het grootste succes was weggelegd voor het vierde herenteam. Tegenstander SW 3, dat beschikte over enkele uitstekende aanvallers, had aanvankelijk niet veel moeite met Olympia 4. Maar aangespoord door vooral Jan Kuiper kwam Olympia terug en vocht zich voorbij de rood-wit- ten. Met 16-14 werd de eerste set ge- Het is al bewezen dat ook een helderziende in sportzaken beslist niet onfeilbaar is en daarom zullen wij ons helemaal niet wagen aan de uitspraak dat een mee spelende Paul Dorrestein voor een overwinning op het bezoekende Bussumse Allen Weerbaar had gezorgd. Zeker is in elk geval wel, dat de blauw-witte-aanval door het niet meespelen van de rossige „goaltjesdief" duidelijk aan kracht verloren had. Evenals verdigiger Robert Westbroek, zal ook Paul Dorrestein de komende zes weken door een enkelblessure niet beschikbaar zijn. wonnen. De SWers leken over minder conditie te beschikken dan de Olympia nen want in de tweede set werden zij kansloos verslagen met 15-3. Tn de derde set echter kwam SW bekwaam terug en via sterke aanvallen over de vleugels wisten zij een comfortabele voorsprong te nemen. 14-9. Spectaculaire reddingen van Gijs van Sehaffelaar en Jan Kuiper hiel den SW van de winst af ep de aanval van Olympia verschalkte regelmatig hun opponent. Met 16-14 wisten de Olympianen ook de derde set te winnen. Het derde herenteam had de moeilijke taak Vios 3 te bestrijden en slaagde daarin niet. De eerste drie sets werden in een zeer hoog tempo gespeeld en de Soester aanvallers, goed gevoed door Harm Klaibeda, omspeelden het zeer héchte blok van Vios met grote regel maat, maar de veldverdediging van de Amersfoorters was uitstekend en steeds opnieuw moest Olympia razendsnel in de verdediging om de schade te beperken. Toch wisten de Soester heren de eerste; set met nogal ruim verschil te winnen.' De tweede set echter versnelde Vios nog meer en via fraaie korte aanvallen wis ten zij te scoren. Olympia had moeite met het hoge tempo maar bleef tot 8-8 op gelijke hoogte. Toen sloeg Vios toe. En met 15-9 werd deze set gewonnen. In de derde en vierde set kon Olympia geen vuist meer jnaken. door Vios. Deze sets werden dan ook gewonnen Tenslotte moesten de „oudjes" van het zevende team de strijd aanbinden met het debuterende Olympia 6. Veel kans heeft het zesde team niet ge kregen van Olympia 7. Met 3-0 won nen zij deze wedstrijd. Heren van. Olympia 5 wonnen Reglemen tair 'van Lfmvio uit Baarn ïpët 3-0.~I' Volleybal deze week Deze week gaat de landelijke volleybal competitie ook weer van start. De top- teams van Olympia en de reserves bij de heren moeten voor hun eerste wedstrijd allen naar Amersfoort. Het eerste dames- en het eerste herenteam ontmoeten daar het Amersfoortse Spirit, terwijl de heren van Olympia 2 de strijd moeten aanbin den met het naar de promotieklasse ge degradeerde SSS uit Barneveld. Geen eenvoudige opgave. Donderdag gaat ook de meisjescompetiti# beginnen en krijgt het tweede damesteam de gelegenheid de eerste punten te ver garen. Het volledig wedstrijdprogramma voor de komende week ziet er als volgt uit: Donderdag 23 sept. Sporthal Beukendal Soest. Meisjes: 18.30 uur Olympia c-Olympia a. Olympia d-SW a. Dames: 20.00 uur Olympia 3-SW 3. 21.30 uur Olympia 2-Vios 3. Jongens: 18.30 uur Olympia d-Devu. 21.30 uur AGAVS 1-Olympia 3. Zaterdag 25 sept. Sporthal Amersfoort. Dames: 15.30 uur Spirit 1-Olympia 1. Heren: 14.00 uur SSS 1-Olympia 2. 17.00 uur Spirit 1-Olympia 1. Geen langdurige wachttijd, daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL. Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 S.O. Soest had nog wat goed te maken voor eigen publiek, dat hun „helden" niet in de steek had gelaten na de sma delijke nederlaag tegen het Utrechtse Voorwaarts en ondanks hun incompleet zijn, trokken zij met veel enthousiasme op het doel van de Bussummers af. Na vijf minuten had het aanvallende spel van Soest succes en Lex Demmers, de Zwartkruisinvloed lijkt merkbaar, be zorgde zijn ploeg met een fraai schot de openingstreffer. Allen Weerbaar werd door dit eerste Soester gewin niet geïntimideerd en trok met enthousiasme op het heiligdom van keeper Kamphorst af, die met veel bra- vour zijn doel schoon hield. S.O. Soest kreeg verschillende kansen, maar een stevig ingrijpende verdediging wist doelpunten te voorkomen. Aan de andere kant hadden de Bussummers maar een verdedigingsfout nodig om de stand op gelijke vóet te brengen, terwijl Kamphorst bij een snelle doorbraak vak kundig ingreep. Dirk de Jong kreeg van de A.W.-verde diging bijzonder weinig kans en toen hij één keer alleen op de keeper aftrok, kon een unfaire tackle, buiten het strafschop gebied hem slechts van een doelpunt af houden. De toegekende vrije trap werd door Bert van Veen listig over de muur geplaatst waar Ernst Brandes zijn bal net over zag gaan. De druk op het A.W.-doel werd in de laatste fase van de eerste helft zo groot, dat er paniek in de verdediging dreigde te ontstaan, die door het rustsignaal van de voortreffelijk leidende scheidsrechter werd voorkomen. Na de rust opnieuw een S.O. Soest dat in de aanval veel gevaarlijker was, maar dat overwicht niet in doelpunten uit kon drukken. Een bijzonder snel genomen korte corner kon door de naar grote vorm groeiende A.W.-doelman nog net uit het doel worden gewerkt. Kamphorst kreeg nog even gelegenheid om het publiek te laten zien dat hij er wel wat van kan. Nadat nog een doel punt van de S.O. Soest wegens buitenspel werd afgekeurd, vond A.W. het genoeg en legde het accent op de verdediging. I om in elk geval een punt aan dit treffen over te houden, bijna op hetzelfde mo ment wisselde S.O. Soest een aanvaller, Dick Dorrestein, om voor verdediger W. van Roomen. Ondanks een serie corners op het A.W.- doel kon de S.O. Soest-aanval de stand niet meer wijzigen. Grote vreugde in het A.W.-kamp met de halve winst, be haald op een goed, maar aanvallend, ste riel Soest. Lex Demmers scoorde de eerste en naar later zou blijken de enige treffer voor S.O. Soest. De voetbalvereniging VVZ, die met haar stijgend aantal jeugdleden een flink deel van de Soester jongens opvangt, doet via een advertentie elders in dit blad een beroep op de inwoners bij haar - te gaan „poolen". Zonder inkomsten van de voetbalpool is het moeilijk voor een vereniging de zaak financieel gaande te houden. In de advertentie zijn de adressen ver meld waar wekelijks de toto-formulieren kunnen worden ingeleverd. VVZ op weg naar 2-1. Ton Schaap nr. 8, ontloopt de tackle van een Hulshorst - verdediger en het ingrijpen vande doelman. Jos Brouwer en Wim Ruizendaal ko men attent mee naar voren. Het schot van Schaap wordt gekeerd door de Huls horst-verdediger, Jos Brouwer is ter plaatse, de doelman en de verdediger komen overeind en kunnen nog slechts toekijken hoe Jos Brouwer op fraaie wijze scoort.

Soester Courant | 1971 | | pagina 7