l!lll!l!!l!lll!llll <9 ,,'t Vaarderhoogt iermeisje PERSON ke, iijke hulp Advertenties, die op maandag en donderdag nog worden aangeboden voor plaatsing in de Soester Courant op resp. dinsdag en vrij dag d.a.v., moeten uiterlijk 11 uur voormiddag in ons bezit zijn. Na dit tijdstip is plaatsing de volgende dag niet meer mogelijk. tarïaat derlands) ETARESSE SE ENERGIEKE GHT NISTRATEUR BURGEMEESTER MAAKT ZIJN ONTSLAG AANVRAGE BEKEND PIANO'S Pianohandel W van TOL Tuin-Adviesoentrum Dorresteinweg 72a, Tel. 92155-2883, Soest WINTER- Japonnen Broekpakki SALOMONS TON BON i ■zorgingsflat dijk" U.A. ADMINISTRATIE SOESTER COURANT i b Dolder Jijk Nederlands Verbond GEMEENTERAADSVERGADERING Raad gaat accoord met verhoging van enkele gemeentelijke belastingen Geen halvedag-sluiting voor optieiëns, juweliers en drogisten ne" advertenties, contant aan ons kantoor Ingekomen stukken Agenda BLOEMBOLLEN in ongekende sortering, kwaliteit en lage prijzen. Verhoging' gemeentelijke belastingen J. Hoppenbrouwer. vaak is de steen der wijzen een tegel Lederwaren Tassen Paraplu's Ladekastjes Minisets Poefs Lectuurbakken J. P. DE ROND Geen halvedag- sluiting voor optieiëns, juweliers en drogisten VrUdag 22 oktober 1971 5 SOEST november naive dagen. 'lding: 12 uur bij de directrice. en gezellig klein typediploma ver- ;nsttreding: i de exportcorres- \J (V ■e kennis van de melijk Engels en AQK Mulo/Mavo-oplei- aan de spoorweg- tfQ/) Jtrecht-Baarn en \4 L/ isverbindingén. salarisregeling en VYr/ :oals vakantiegeld, y nvergoeding. >(OK s of mondelinge na y larne aan: ieken NV te Den toestel 138. ieken-Den Dolder ijn een ge taak zal onder meerbe- mdig redigeren van brieven, hand van aantekeningen, de uitgaande post, en het ar-. mheden staan haar 3 typistes onder haar leiding werkzaam op middelbaar niveau, dient zeer goede (steno) typiste te .toorervaring, terwijl een goe de Nederlandse taal, even- loor een opleiding Handels- reist is. en leidinggevende eig?n- oï deze zeer goed betaalde jk. telijk of mondeling aan ons lat 24, Utrecht. Tel. 030 - 12749. 0-12 - LAREN (N.H.) 1 emene dienst. Ie Directie. che School te Hilversum vraagt 2 of eerder: IAVO). Praktijkdiploma Boek- e ervoor strekt tot aanbeveling. :eftijd: 772,— tot 1233,— bruto t uitvoerige persoonlijke gege- ,t van dienst aan het bestuur: iilversum. De gemeenteraad kwam donderdagavond in de zaal van de brandweerkazerne ln vergadering btfeen onder voorzitterschap van burgemeester Mr. S. P. Baron Bentinck. Bericht van verhindering was binnengekomen van de heren Blaauw en Hoekstra. Aan het slot van de uitermate lang durende vergadering maakte de burgemeester bekend, dat hU Hare Majesteit de Koningin verzocht had, hem met ingang van 15 mei 1972 ontslag te willen verlenen. Op deze onverwachte mededeling reageerde het raadslid mevrouw Oranje spon taan, waarvoor wfl u verwezen naar een bericht op de voorpagina van dit blad. grondbedrijf en openbare werken. De heer Levinga (PAK) maakte de raad attent op een proef die in een naburige gemeente genomen wordt en waar een jaar lang niet gespoten zal worden. De heer De Groot (BR) voelde wel voor dat plan, maar dan met het oogmerk om te laten zien hoe de zaak uit de hand zou lopen. Na dat jaar zou er zeker geen kritiek meer zijn. Het gevaar dat er vooral uit verkeerstechnisch oogpunt aan verbonden was, maakte het naar zijn mening onmogelijk dit plan uit te voe ren. Wethouder mevrouw Walter vond het gevaarlijk de sprekers te beantwoorden. Zij miste deskundigheid maar had het volste vertrouwen in de adviezen van de plantsoenendienst. Tegen het toevoegen van een dankwoord aan drs. De Hoog had zij geen bezwaar. Wethouder K. de Haan merkte nog op, onvoldoende basiskennis zich met deze dat er een gevaar bestaat dat men met zaken gaat bemoeien. Het laten groeien zou een onverwachte uitwerking kunnen hebben, omdat de natuurlijke bestrijding mogelijk al verdwenen is. Besloten werd de brief met enige tech nische toevoegingen en dank voor het getoonde initiatief te verzenden. b. Kopie van de brief d.d. 20 augustus 1971, afdeling 5, nummer 116 BO/259van gedeputeerde staten van Utrecht, ge richt aan de minister van binnenlandse zaken, inzake de opheffing van de ge meente Hoogland, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te ne men. Conform besloten. c. Brief d.d. 30 juni 1970 van mevrouw E. M. T. Rademaker-Beuken c.s., inzake vragen betreffende hinder van een tweetal bedrijven op het industrieter rein, met voorstel adressanten overeen komstig de bij de stukken ter inzage ge legde concept-brief te berichten. De heer Van Ee (WD) was het in grote trekken met het antwoord eens. Een vraagteken zette hij echter bij de mede deling dat met het proces, dat de stank veroorzaakt, gestopt zal worden, zodra de nieuwe machines (eind dit jaar) gele verd zullen worden. „Wat gebeurt er als die machines dan niet geleverd zijn"? De heer Van Poppelen (KVP) sloot hier bij aan en had vernomen dat de machi nes in het geheel nog niet besteld wa ren. Ook had het bedrijf, in tegenstelling tot wat hij meende dat in de brief stond, nog op 7 oktober het pvc-proces ge bruikt. Hij was bang dat de raad met een kluitje in het riet gestuurd werd. „Waarom is er geen rapport van de mee tingen die de heren Scharken en Ister van de arbeidsinspectie verricht heb ben"? Voorzover hij wist werden die me tingen gedaan op een moment dat de fa. Lindner niet produceerde. De heer Van Poppelen stelde voor een meldingskamer op te richten waar de burgerij haar klachten kwijt kan. Dat Lindner naverbrandinginstallatie's besteld zou hebben is nergens bekend en boven dien staat de hinder veroorzakende com pressor niet in, maar op de fabriek. De heer Jonker van D '66 voelde ook wel iets voor „snuffelpalen" en vond het eigenlijk jammer dat de industrie zo dicht bij de woonwijken geplaatst was. De heer Pieren sloot zich hierbij aan en alle sprekers waren van mening dat van de bedrijven verlangd moest worden, dat zij bewezen dat alle nieuwe apparatuur besteld was. De heer Storimans nam het op voor het bedrijfsleven. Het ging hem tever dat de industrie steeds werd afgeschilderd als de grote milieuverontreinigers. Hij stelde voor in ieder geval een com missie van onderzoek in te stellen. Mevrouw Walter, die in eerste instan tie niet begreep op welke punten de brief veranderd moest worden, zegde toe te zullen bevorderen dat de productie gestaakt moet worden als de stank door de windrichting de huizen bereikt en dat het bewijs van de bestellingen ge leverd moet worden. Overigens was een ambtenaar bijna constant op pad om al le klachten te onderzoeken. d. Brief d.d. 6 augustus 1971 van de N.V. Bouw- en Aannemingsmaatschappij HIBOS, inzake een bebouwingsvoorstel, met voorstel betrokkene te antwoorden overeenkomstig de bij de stukken ter inzage liggende concept-brief. Conform besloten. e. Controlerapporten van het Centraal Mr. S. P. Baron Bentinck acht zijn ttfd gekomen. Jammer! De wel zeer lange duur van de verga dering was er de oorzaak van dat enige punten van de agenda werden afgevoerd, die geplaatst zullen worden op de agenda van de november-vergadering. De notulen van de vergadering van 16 september j.1. werden onveranderd goed gekeurd. a. Brief d.d. 12 juli 1971 van drs. G. S. de Hoog, inzake de bespuiting van ber men en trottoirs met chemische bestrij- dingmiddelen met voorstel adressant overeenkomstig de bij de stukken ter inzage gelegde concept-brief te berich ten. Op deze officieel nog niet verzonden brief was reeds een reactie gekomen van drs. De Hoog. Mevrouw T. R. Walma-v. d. Molen (D '66) vroeg althans of zij deze behandelen mocht. Zij kon zich niet verenigen met het antwoord dat nog verzonden moest worden. Dat er reeds een antwoord bin nen was, was het logisch gevolg van het feit dat de concept-antwoordbrief uit voerig in de pers behandeld was en naar bleek, ook op andere plaatsen ter inzage lag. Naar haar mening was het de taak van de lagere overheid een halt toe te roepen aan het gebruik van herbiciden. Het be spuiten van trottoirs en bermen kon naar haar mening misschien wel nodig zijn uit estetische overwegingen, maar het vervangen van door onkruid kapot gegane trottoirtegels was goedkoper en minder gevaarlijk. „Er wordt niet nauwkeurig gespoten", zei ze en ze meende dat de gemeente de verantwoordelijkheid van zich afschoof, net als „Randstad". Ter staving van haar verontrusting las zij daarna een artikel uit Vrij Nederland voor van de bioloog drs. v. d. Spek. Mevrouw Oranje-Entink van de WD- fractie was ook onder de indruk van de milieuvervuiling, maar kon zich toch wel verenigen met de inhoud van de con cept-brief, speciaal met de slotconclusie, dat het behandelen van de trottoirs met chemische middelen beperkt blijft tot plaatsen waar dit echt nodig is en dat maaien van de bermen duidelijk voor keur kreeg. Slechts miste zij in het ant woord een woord van dank aan drs. De Hoog voor het initiatief dat hij ge nomen had. De heer Storimans (KVP) vond dit na praten niet helemaal fair. Natuurlijk moeten gemeenten allert blijven vond hij, maar wat hem vooral dwars zat was het feit dat de concept-brief vooraf met de betrokkene besproken was. Hij vond dit een te laken zieltjeswinnerij. De heer J. L. van Poppelen (KVP) had waardering voor de brief van drs. De Hoog, alhoewel hij het niet met de in houd eens was. Hij wees daarbij op de wet Bestrijdingsmiddelen en de controle die de Plantenziektekundige dienst op de bespuitingsmiddelen uitoefent. Tot me vrouw Walma zei hij: „U hoeft niet van de landbouw te leven, maar wat zou er o.a. van onze export terecht komen als wij alle middelen zouden verbieden". Hij was het er wel mee eens dat een streng toezicht op de bestrijdingsmiddelen nood zakelijk was. De heer Oldenboom (Pr. Chr.) vond het moeilijk' te bepalen wat onder milieuver vuiling moet worden verstaan. We moe ten het goed in de gaten houden, maar geen onzin debiteren. „Is het bewezen dat het aantal schadelijke stoffen toe neemt"?, zo vroeg hij. De kreet terug naar de natuur is onzin in een land met 390 bewoners per km2. In het algemeen was de heer Oldenboom gelukkig met het antwoord. De heer Pieren van het PAK, sloot zich aan bij de opmerkingen van de heer Van Poppelen. Hij voelde er het meest voor dit punt aan te houden en eerst nog «ens te bespreken in de commissies Naast een grote serie nieuwe hebben wij regelmatig bespeelde piano's in voorraad, reeds vanaf ƒ400,(met garantie) en incl. ons bekende „teruggeef" systeem en de betaling zoals U het schikt (reeds vanaf 20,per maand). BURG. GROTHESTRAAT 20 Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. f. Verantwoording van burgemeester en wethouders van Soest terzake van de gemeenterekeningen en bedrijfsrekenin- gen over 1969 en 1970 met verzoek deze voor kennisgeving aan te nemen en voor onderzoek in handen te stellen van de financiële- en belastingcommissie. Conform besloten. g. Brief van het dagelijks bestuur van de Opleidingsschool voor Gemeentepoli tie „De Boskamp" te Leusden, waarbij worden toegezonden de rekening 1970, de begroting 1972 en een wijziging van de begroting 1971, met voorstel deze stukken voor kennigeving aan te nemen. Conform besloten. h. Brief d.d. 6 september 1971 van de heer J. Hilhorst, waarbij deze verzoekt de ontruiming van het perceel Dorre- steinweg nog enige tijd te mogen uit stellen, met voorstel deze brief ter af doening in handen van burgemeeter en wethouders te stellen. Conform besloten. Een brief van de Prot. Chr. raadsfractie, die te laat was binnengekomen en waar in vragen gesteld werden over het Che misch Bedrijf Randstad, zal in de vol gende raadsvergadering behandeld wor den. In deze brief wordt o.m. de vraag ge steld of inmiddels stappen ondernomen zijn om een uitspraak van de Kroon te bespoedigen. 3. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de uitgaven van: a. het openbaar middelbaar algemeen voortgezet onderwijs over 1970; Conform besloten. b. het openbaar lager onderwijs over 1970. Conform besloten. 4. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van centrale gasverwarmingsinstallaties in gemeentelijke premiewoningen. Conform besloten. 5. Voorstel tot verkoop van grond, ge legen aan/op: a. de Eemweg aan de Stichting Licha melijke Opvoeding en Sport Soest; Conform besloten. b. het industrieterrein aan Intertuft N.V., gevestigd te Soest. Conform besloten met, op voorstel van de heer Van Poppelen, de restrictie dat er uitsluitend schone industrie gevestigd mag worden. 6. Voorstel tot het weigeren van ont heffing van artikel 1 van de „Zonever ordening Hinderwet", inzake het op richten, in werking brengen en in wer king houden van een las- en snij-in richting op/in het perceel Bosstraat 90 te Soest. Conform besloten. 7. Voorstel tot het aanvaarden van een aan de gemeente Soest geschonken schil derij van een landschap in Soest. Conform besloten. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van gelden voor het organiseren van sportinstuiven door de Stichting Licha melijke Opvoeding en Sport Soest. Aangehouden. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het houden van een woningmarktonderzoek. De heer Verheus (Pr. Chr.) vroeg of er waarheid school in het persbericht dat de minister geen geld beschikbaar stel de voor dergelijke onderzoeken en der halve dit onderzoek niet door zou gaan. De heer Van Ee (VVD) wilde een direc ter onderzoek naar de lokale woonbe hoefte en hoe de doorstroming kan wor den bevorderd. De heer Pieren (PAK) steunde deze ge dachte. De burgemeester was van mening dat doorstroming inderdaad belangrijk is, maar dat dit slechts te verwezenlijken is indien er aantrekkelijke woningen ge bouwd worden voor die groep, die een huis verlaten kan en wil. Een plaatselijk onderzoek wordt te kost baar, omdat het buiten de subsidies zou vallen. Het krediet werd beschikbaar gesteld. 10. Voorstel tot het intrekken van een deel van het bestemmingsplan „Klaar- water". Conform besloten. 11. Voorstel tot het vaststellen van het bestemmingsplan herziening deel Klaar- water. Conform besloten. 12. Voorstel tot het onttrekken van een gedeelte van de Klaarwaterweg aan het openbaar verkeer. Conform besloten. 13. Voorstel tot aankoop van grond, ge legen aan/nabij: a. de Wieksloterweg W.Z. van A. L. M. de Kort te Bilthoven; Aangehouden. b. de Richelleweg te Soesterberg van de Staat der Nederlanden. Conform besloten. 14. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen aan: a. de Nieuweweg 96 te Soest van Th. Wolfsen; Conform besloten. b. de Verlengde Kolonieweg 18 te Soest van A. de Graaf; Conform besloten. c. de Parklaan 43 van mevrouw B. A. Wessel-Verweij. Conform besloten. 15. Voorstel tot pachtbeëindiging van grond, gelegen aan de Eemweg met C. J. Hilhorst. Conform besloten. 16. Voorstel tot onteigening van gronden ten behoeve van de aanleg van de Dal- weg. De heer Van Poppelen, sprekend namens de gehele KVP-fractie, zei niet tegen het voorstel te zijn, maar wees op de onrust die er onder de agrarische be volking heerst naar aanleiding van de prijs die hiervoor geboden wordt. „Waarom", zo vroeg hij, „wordt er na elf jaar plotseling afgeweken van de eertijds gemaakte afspraak om ƒ4,— per m2 te betalen en wordt deze nu plotse ling op ƒ3,50 gezet." De overeenstem ming is naar zijn mening vlot bereikt, indien de oude prijs gehandhaafd blijft. Er bleek een misverstand te bestaan, dat niet werd opgelost. Volgens wethou der mevrouw Walter verandert er in feite niets. Voor gronden waarop wegen gepland zijn is altijd ƒ3,50 betaald. Het voorstel werd aangenomen. 17. Voorstel tot ruiling van gronden, ge- Bloembollenpakketten (voordelige aanbieding!) Bloembollen voor in huis. Bloembollenprijscouranten en handleiding gratis af te halen of bjj aanvraag toegezonden. Bloembollenpakketten voor uw buitenlandse vrienden, deze pakketten worden geheel franco aan geadresseerde afgeleverd (met cultuurbeschrijving in de landstaal bij gesloten). Bloembollenadvies. legen nabij de Bosstraat en de Wiekslo terweg O.Z. en ten zuiden van het land goed „Pijnenburg" ter hoogte van het kampeercentrum „De Blokhut" met mr. J. H. O. Insinger en consorte. Aangehouden. 18. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het plaatsen van een driekiassige, seml-permanente kleu terschool nabij de Prins Hendriklaan ten behoeve van het protestants-christelijk kleuteronderwijs. Conform besloten. 19. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst inzake de uitbetaling van rente in verband met een gesloten koop overeenkomst met: a. Th. Wolfsen; Conform besloten. b. A. de Graaf; Conform besloten. c. mevrouw B. A. Wessel-Verweij. Conform besloten. 20. Voorstel, tot het garanderen van ren te en aflossing van een door de N.C.H.B. te sluiten geldlening voor de afsluitende financiering van het bejaardencentrum Molenschot. Conform besloten. 21. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de uit breiding van de kantoorruimte van het gasbedrijf. Conform besloten. 22. Voorstel tot wijziging van de afschij- vingstermijn van de investeringen van het gasbedrijf. Conform besloten. 23. Voorstel tot wijziging van de gasta- rieven voor flatgebouwen met één aan sluiting. Conform besloten. 24. Voorstel tot verhogen van enkele ge meentelijke belastingen en retributies. Over de afzonderlijke onderdelen van dit voorstel werd hoofdelijk gestemd. Van de 22 aanwezige raadsleden stemden 18 voor de verhoging van de straatbelas ting en de fractie van het PAK en de heer De Groot van B.R. tegen. Bij de stemming over de verhoging van de opcenten op de hoofdsom van de per sonele belasting en het rioolafvoerrecht was de uitslag gelijk, 18 voor en 4 tegen, terwijl bij de stemming over de verho ging van het vuilnisrecht ook de fractie van D'66 tegen was, wat een resultaat opleverde van 16 voor en 6 tegen. De heer De Groot stemde principieel te gen, omdat hij zich niet kon verenigen met het feit dat deze wijzigingen vlak voor de behandeling van de begroting voor 1972 plaatsvonden. Overigens werden geen andere argumen ten aangedragen dan tijdens de behan deling van dit voorstel in de financiële commissie. De heren Geerlings (WD) en Pieren (PAK) wilden meer achtergrond-infor matie. „Waarom vindt behandeling van dit voorstel plaats zo kort voor de nieu we begroting aan de orde komt en welke andere maatregelen zijn er genomen om het begrotingstekort te dekken", zo vroe gen zij. De heer Pieren wilde weten hoeveel van de 8072 bewoners, die 1 vuilnisemmer gebruiken, alleenstaanden of AOW-trek- kers zijn. De heer Van Poppelen stelde voor om voor de eerste emmer een tarief van 30,in te stellen, terwijl de heer Ver- heus meende dat Soesterberg niet hoefde bij te dragen in de kosten van de nieuwe rioolwaterzuiveringsinstallatie welke in Soest gebouwd wordt Soesterberg maakt daar geen gebruik van. De heer Jonker stelde dezelfde vragen als de heren Geerlings en Pieren. Wethouder Ebbers beantwoordde de sprekers en stelde, dat deze vroegtijdige indiening te maken heeft met de goed keuring welke Ged. Staten aan dit be sluit moet verlenen. Dat eist een tijds duur van ongeveer drie maanden en wil men van de voorgestelde verhogingen in 1972 profijt hebben dan kan er niet ge wacht worden op dè behandeling van de begroting. „Een niet-sluitende begroting indienen en op overheidsbijdragen rekenen, kan slechts, als de door de minister gestelde normen gehanteerd zijn en dat is in Soest nog steeds niet het geval, daar blijven wij nog onder", zei de heer Eb bers. Ter oriëntatie van de raad had hij laten uitzoeken het dekkingspercentage voor het verschil tussèn de inkomsten van rei nigingsrechten en de kosten van de dienst. In 1966 was het dekkingspercentage 44,6 in 1967 39,1 in 1968, toen de dienst voor ophalen van grofhuisvuil werd ingesteld 31,8 in 1969 steeg het dekkingspercentage dankzij de compacte bebouwing van het Soesterveen naar 33,6% en in 1970 naar 37,7%. Bij het plaatsen van de containers daalde het percentage naar 33,4% en als de verho ging van het vuilnisrecht niet doorgaat, zet de daling door naar 27,9%. Indien de voorgestelde verhoging wel doorgaat wordt de dekkingspercentage weer hoger en wel 40,6 De kosten van de reini gingsdienst zijn sedert 1966 verdrievou digd. Het recht voor de eerste emmer bedroeg toen ƒ15,Doorrekenend zou de eerste emmer nu dan ƒ45,moeten kosten. Een voorstel van de heer Jonker de eerste emmer 32,te laten kosten kreeg geen steun en bij de uiteindelijke stemming werd het voorstel aangenomen. 25. Voorstel tot wijziging van de vlees keuringsverordening en tot het heffen van rechten voor het verrichten van re pressieve keuringen door de vleeskeu ringsdienst. Aangehouden. v. Weedestraat 80-82 - Soest /V Salomonswijsheid: Ooit gedacht over een mooie plavuizen vloer in uw kamer? Kost niet of nauwelijks meer dan een goede vaste vloerbedekking. Is wèl zo origineel en onverslijtbaar bovendien. Onze grote kollektie vloer- en wandtegels brengt u op nog veel meer nieuwe woon-ideeën. Komt u eens langs? amersfoort kleine koppel 7 tel. 03490-11945 Showroom open degelijks van 8.00-1730 uur Zaterdags van 10-12 uur Het Salomonszegel Uw garantie moderne keuken» open haarden natuursteen baksteen wand - en vtoertegele 26. Voorstel tot wijziging van diverse begrotingen 1971. 27. Voorstel tot vaststelling van de Be zoldigingsverordening 1971. Conform besloten. 28. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" ten be hoeve van: a. een inrichting voor het opslaan van gasflessen ten behoeve van kampeer- doeleinden op/in het perceel Birkstraat 126a; b. een inrichting tot het bakken van voedings- en genotmiddelen in oliën en vetten op/in het perceel Steènhoffstraat 66. Aangehouden. 29. Voorstel tot wijziging van de huur overeenkomst met het bestuur van de scholengemeenschap Eemland inzake het gebruik van het gymnastieklokaal aan de Molenstraat. Conform besloten. 30. Voorstel tot het beschikbaar stellen van aanvullende kredieten voor de uit voering van het werk „doortrekking Stadhouderslaan-Nassauplantsoen". Zowel de heer Pieren als de heer Van Poppelen willen protest aantekenen tegen de houding van Rijkswaterstaat in deze kwestie. Zij deden een dringend beroep op het college alsnog te proberen de eerder toegezegde financiële steun voor de reconstructie van de rijksweg te ver krijgen. Wat de afsluiting van de F. C. Kuiper straat betreft doet de heer Smit van de KVP het verzoek - dat wordt ondersteund door de heer Grift van het KAP - toch vooral, voor er iets defini tiefs gebeurt, te gaan praten met de bij deze afsluiting betrokken bewoners van de F. C. Kuij perstraat en de Van Weedestraat. Mevrouw Walter zegde toe het gesprek met rijkswaterstaat te zullen voeren en wat de afsluiting van de F. C. Kuijper- straat betreft meende zei dat hier de be woners van de Van Weedestraat niet bij betrokken behoefden te worden. Het kre diet werd beschikbaar gesteld. STEENHOFFSTRAAT 15 A TELEFOON 02155 - 2761 Voor uw kleinmeubelen o.a. Natuurlijk naar Complete Woninginrichting LAANSTRAAT 37 - SOEST TELEFOON 3284 31. Voorstel tot het wijzigen van de „verordening halvedagsluiting winkels". Op voorstel van de voorzitter worden in het besluit de daarin oorspronkelijk wel opgevoerde opticiënsbedrijven, juweliers- bedrijven en de kleinhandel in drogis terij-artikelen geschrapt. Een motivering voor deze doorhaling werd niet gegeven en de raad nam het gewijzigde voorstel aan. Mevrouw Oranje pleitte nog voor meer vrijheid en een keuzemogelijkheid tus sen twee dagen. Dit voorstel kreeg geen steun omdat, zoals de heer Smit tussen twee dagen. Dit voorstel kreeg geen steun omdat, zoals de heer Smit van de KVP opmerkte, de duidelijkheid daar be slist niet mee gediend is. De heer Ebbers meende, dat de con trole op de naleving van de verordening wel erg bemoeilijkt zou worden. 32. Voorstel tot wijziging van de be- heersverordening van het woningbedrijf en van de statuten van de Stichting „Stichting Samenwerking Woningbouw corporaties", alsmede tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met de Stichting „Stichting Samenwer king Woningbouwcorporaties". Conform besloten. 33. Voorstel tot het benoemen van een hoofdleidster aan de openbare kleuter school „De Blokkendoos", te Soest-Cen- trum. Tot hoofdleidster werd benoemd me vrouw G. E. Mutze-le Roy, thans leid ster aan een openbare kleuterschool te Amsterdam. Aan de agenda werd nog toegevoegd een voorstel tot het aangaan van twee geld leningen ƒ30.000,en ƒ500.000,voor routine-investeringen en consoldatie van lopende schulden, waarmee de vergade ring accoord ging.

Soester Courant | 1971 | | pagina 2