wM iME STER ivenit (wol) POLAK Wedgwood ÜKi odig hebben ChrJstofle is uw servies nog upto date inhetjaar2000? textielonderhoud voor kpakken er tc" exclusieve n uiste knippatroon LEFOON 2764 sraidtlags gesloten Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Koeien liepen op spoorbaan Hond vergiftigd SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Burgerlijke Stand Krabbels van Knelis af. itellend I. geur. /erend. die zestigeenten. Randstad Iaat op zich wachten Verkeersongeval Soester Symfonie Orkest nog niet volledig Raadslid A, II F. Smit opende nieuwe zaak van At Breij Drogisterij, foto- en filmliandel sieraad voor Koninginnelaan Artiestenpalet „'tsaakje" met kunstnijverheid zonder veel pretenties Nu is winkelen In de Kerkstraat nog gezelliger... U kunt nu immers parkeren (tot 1 nov. de eerste 2 uur gratis) In de nieuwe Avia Parking Noordse Bosje, met plaats voor 437 auto's. UN COUVERT DE LA GAMME Weedestraat 31 - Soestdijk VAN WEEDESTRAAT 31 - SOESTDIJK 'rbergsestraat 10 - Tel. 3068 edestraat 40 - Tel. 5558 lm "De Smitshof" - Tel. 8940 v.h. H. W. VELLINGA I Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. Vrijdag 22 oktober 1911 AUTOKOSTEN OMLAAG! Laat ons U hierbjj helpen. Besparing door uitlijnen en balanceren. Tevens gratis banden-controle. STERBAND N.V., Njjver- heidsweg 77, Amersfoort, tel 03490-12914. Direct over het viaduct linksaf. Haast U. dinsdagmorgen vroeg heeft de politie wier koeien, die ter hoogte van het com- Hostbedrijf aan de Maatweg op de spoor- Haan Utrecht-Baarn liepen, vastberaden een wei ingedreven. Hpïevrouw L. uit Soestdijk deed bij de politie aangifte dat haar hond was ver- ■Miftigd. Hij was een ogenblik aan haar ^andacht ontsnapt en toen het brave Klier terugkwam, constateerde zij dat hij ziek was. Een dierenarts pompte de maag Kran het dier leeg en stelde de diagnose: ^■trychine-vergiftiging. M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155-4832 GEBOREN: Sonja Gisella Maria, doch ter van J. F. Bronts en H. J. I. van "Wijkvliet, Ha verweerd 91. Astrid ^grederike, dochter van C. Kruijff en E. Wctsteijn, Heideweg 29. Wijnand Marco, zoon van J. H. Hartman en S. A. jfaber, Plesmanstraat 3. Soesterberg. gander William, zoon van J. Duivestein en K. J. M. van der Noordaa, Varen- Straat 26. Ronald, zoon van T. H. de ^Hong en A. M. H. van Nimwegen, Kam- Berfoeliestraat 171. Michel, zoon van ■L Sanchez Baena en F. van Ginkel, Nachtegaalweg 18. Gabriël, zoon van H. J. van Gastel, wonende te Amster dam en M. Veereschild, Colenso 36. ■blanda, dochter van B. Brandsma en M G. Kunz, Soesterbergsestraat 52. Rlexander .Tohan, zoon van F. G. Hart- 'Mgers. wonende te Baant en J. C. van «Ginkel, Lange Brinkweg 51. Jorgen, Sfeoon van K. J. Jansen en M. D. Serry, Kerkstraat 32a.- HpNDERTROUWD: Theodorus Paulus ^Klbertus Andriessen, Insingerstraat 54 'en Alida Theodora Wigtman, Zwaluwen- Kweg 2.Richardus Bernardus Maria .cByan de Mast, Schrikslaan 31 en Mathil- 'Vde Elisabeth Dorland, Vermeerlaan 12. «Gerard Gerth, Laanstraat 66 en Marion /«Bos, Schoutenkampweg 165. Petrus (■RVilhelmus Edmond van der Leur, Mp.mersfoortsestraat 80 en Margaretha ^Bohanna van Dorp, Grote Kattenburger- ^Ktraat 7, Amsterdam. Theodorus Ma- ■jKia Mintpen, Appelweg 1, Leusden en ■Maria Cornelia Josephina Merts, Gene raal Winkelmanstraat 90 Soesterberg. iJohannes Richardus Wilhelmus Peek, SSeldenrijkweg 6, Eemnes en Hetty Jo- nanna Jansen, Schaepmanstraat 34. GETROUWD: Max Miliaan Rudolf Eng- Jaerink, Laanstraat 13 en Francisca An- gtonia Maria van de Kant, Kerkstraat - Erik Jan de Vries, P. C. Hooftlaan 42 en Jantientje Anna de Graaf, Hart- hanlaan 33. Adrianus Maria Alsem- Jeest, Madridweg 57, Vlaardingen en Büulia Violet van Selms, Noorderweg 24. Emil Esser, Plasweg 22 en Irene Ro- salina Hamar de la Brethonière, Dickens- ,'Jaan 7, Utrecht. Peter Ulehake, Rem- Kbrandt straat 19, Zaandam en Willemina iChristina de Laive, Kon. Julianaplein 58, Zaandam. Adrianus Antonius de Krui.if, Klaarwaterweg 31 en Maria •JHendrika van Essen, Klaarwaterweg 41. OVERLEDEN: Albertus Adrianus Krij- nen. 69 jaar, gehuwd met M. de Lange, Klaarwaterweg 90. komst van deze energieke WlSO-winke- lier naar de Koninginnelaan, („ik heb mijn klanten niet in de steek gelaten, maar ben in die omgeving gaan zitter waar zij het grootste deel van hun bood schappen doen"), heeft de middenstand er in de omgeving van het Nieuwer- hoekplein een prachtige aanwinst bij. Het Soester Symfonie Orkest, een gees teskind van de in Soest woonachtige Willem de Vries, musicus van het radio philharmonisch orkest en Dr. Oeberius Kapteyn, een hartstochtelijk amateur violist, krijgt steeds meer de gestalte van een volwaardig orkest, een volwaar digheid waarnaar door de nu al vijfen dertig leden van het orkest intensief wordt gewerkt. Elke maandagavond wordt er in de grote zaal van Artishock aan de Steen hoffstraat gerepeteerd. Het eerste stuk dat in repetitie is genomen, de Onvol tooide van Schubert, een werk dat van de Soester amateurs alle inzet vraagt, past eigenlijk helemaal in het kader van de beginperiode waarin het orkest verkeert, want niet alleen is het werk van Schubert onvoltooid, ook de bezet ting van het orkest is nog niet volledig. Met belangstelling ziet men de komst van een paar cellisten, koperblazers en een contrabassist tegemoet, die men nu nog node mist. Belangstellenden zijn op de repetities van harte welkom en voor hen die wel kunnen spelen maar eigenlijk niet dur ven, wordt verzocht om hun instrument wel mede te brengen. Zien musiceren maakt de stap naar zelf doen heel erg klein. Ondanks berichten in landelijke en re gionale pers over het verwijderen van de vergiftigde grond aan de Hofslotter- steeg, heeft het chemisch bedrijf Rand stad nog niets daaraan gedaan. Na 7 oktober is wel een brief bij de ge meente binnengekomen waarin Rand stad te kennen geeft alsnog de veront reinigde grond te willen verwijderen, alhoewel zij zich daartoe niet moreel verplicht acht. Daar is het echter tot op heden bij gebleven. Met gemeentewer ken is nog geen contact opgenomen en de toestand is ter plaatse nog ongewij zigd. Bnie zo bar gauw veur minse grote bewong- dering hep, maor dak genome veur de min se die in de omgeving duustrieterrein de laoste tied bar an ut prootestere binne ge wees teuge de vuule daampe die un paor febrieke daor de lucht in liete vliege. Das daan weer is waat aors daan bar veul woorde vuul te maoke, maor der eigeluk niks zinnugs uut naor veure zien komme. Noeng motte wullie netuurluk wel effe duudeluk blieve zien daat der in Soest nie vaan un raamp te praote vaalt as ut ovur luchtvurontreinuging gaot. liet rr.aag daan nie zo ver vaan ongs bed weze, waant waat is teugeswoordug nog zoon vieftug kielometur, veuraal ajje ut hemulsbreed ziet, maor in ut weste, daor in de buurt vaan Rotturdaam, daor is ut allemaol wel effe aors. Maor jao, noeng mojje ovur de uutbrei- ding vaan die smeerpieperie netuurluk ok weer nie te licht gaon denke, waant daor in ut weste is ut ok mit un klein bietje begonne en noeng wete zullie daor nie meer waat of ze der an motte doen. Der zalle daor toeng ok best wel minse gewees zijn die mit alle maacht hebbe gprebeerd om uutbreiding vaan die vur- ontreiniging te veurkomme, maor toen waore der nog nie zo bar veul minse die der eige daor druk ovur maokte. Maor noeng is de trammelaant al zoveer, daat er haos minse dood gaon deur staank en giffe. Daorom hep ik bewongdering veur de minse in ongs darrup die, veurdaat ut eigeluk te laot is, er haande immekaor hebbe geslage en teuge de vurvuuling in eige omgeving ten strijde binne ge- trokke. Je mot ovur zuk soort zaoke netuurluk nie aal te laang gaon zitte denke, waant daan gao je je eige ofvraoge hoe of ut meugeluk is daat zaoke die mit vuulug- hied warreke nie arrugus midde in de poldur worre neergezet inplaots vaan op de grens tusse woonwieke en natuurge- biede. Eigeluk zouw de gemeente nog veul meer as tot noeng ut gevaal is zun eige motte laote in- en veurlichte ovur de soort zaoke die der eige in de gemeente wille vestigge. Maor jao, de protesterende Soesders hebbe suukses gehaad, der is vaastge- steld daat die febrieke op ut industrie terrein de oorzaak binne vaan luchtvur- ontreiniging bove Soest. En waat gaot der noeng gebeure, noeng de gemeentelukke ovurhiei! ovurtuugd is en de febrieke ut hebbe toegegeve. Worre der noeng maotregele genome? Maor waorom gaon die baoze vaan die febrieke der noeng paas toe ovur om waat an de ovurlast te doen as zullie aal laang wete waat bie hullie uut de pijp komp? Waarom motte der eerst minse uut die buurt weke en maonde der eige bar druk maoke? Maor jao, ik begriep ut eigeluk ok wel zoon bietje, en ik stao daor nie allenug in. Die zaoke geve an Soesder inwonurs en natuurluk ok an aore minse warrek- gelegenhied. En ut is heul goed meuge luk daat un kwaak vaan die minse die op di.e febrieke warreke. uut de buurt vaan die zaoke komme. Die kenne daor om eigeluk ok nie zo bar "best op de lijst staon waor de naome op staon vaan minse die getekend hebbe, om an te geve daat zullie ut mit die staank heulemaol nie eens binne. Ik schaat daat die baoze daorom ok bie der eige gedaacht zalle hebbe, ut zal zoon vaort nie loop, waant ut wordt vuroorzaokt deur minse die zelluf in da buurt wone. Das netuurluk un bietje vergezocht, maor daat komp vaanzelluf ajje hoort daat die luu der wel waat an wille doen en daat ut zellufs nie eens zo bar veul meute kost om der een end an te maoke. Ut kost netuurluk wel un paor knaoke, maor waat is geld in vergeliek mit ge- zongd te kenne leve. Ik bin blie daat Soesder minse hebbe laote zien daat der nog wel waat te doen is teuge de toenemende vurvuuling vaan de lucht en meer vaan zuk soort zaoke. Maor je mot daan nie gaon zitte waach- te tot ut te laot is, daat is ok wel duu deluk beweze. Ut zouw eigeluk zo motte weze, daat aster iemaand iets zaag of rook, daat hie' nie tuus kan brenge, daat meteen bie un bepaolde kemissie an kon geve die der meteen weer aachturan kon trekke. Daat zouw wel de gaaraantsie geve daat Soest veurlopug nog uut de vurschillende fasus bleef waor west-ne- derlaand regulmaotug vaan te lije hep. En daat mot zekur kenne as ovurhied en burgerie in zuk soort zaoke haand in haand gaon. Wekelijkse repetitie van het jongste Nederlandse symfonieorkest. Met' een gebaar waaruit jarenlange ervaring sprak, deponeerde de heer A. H. F. Smit woensdagmiddag het wisselgeld in de kassa van drogisterij, foto- en film- handel At Brey aan de Koninginnelaan, daarmede de zaak in eerste instantie voor genodigden, familie, vrienden en relaties openend. „Ik sta hier niet als lid van de Soester gemeenteraad, maar als vriend en oud collega bestuurslid van de winkeliers vereniging en daarom ben ik vreselijk trots op de uitnodiging om deze zaak te mogen openen". De heer A. H. F. Smit memoreerde in een paar woorden de goede relatie die hij al sinds vele jaren met de heer Breij heeft en noemde de eigenaar van de nieuwe drogisterij een kritisch mens, een eigenschap waarvan reeds velen in Soest profiteerden. Na zijn korte maar kernachtige speech, verrichtte de heer Smit de originele ope ningsceremonie, waarna de aanwezigen, onder het genot van een drankje, het resultaat van de verbouw, en belangrijke modernisering in ogenschouw konden nemen. Bijna vijfenveertig jaar geleden deed de naam Breij in het Soester zakenleven zijn intrede in het pand aan de Laan straat dat nu voorgoed verlaten is. ,,'t Kruidenhuis", een naam, die vooral bij de oudere inwoners van Soest nog voort leeft en waar al die echte ouderwetse kruiden tot op de dag van vandaag nog verkrijgbaar waren, is verdwenen. At Breij is er voor in de plaats gekomen. Nadat in 1961 door een ingrijpende ver bouwing, waarbij de woonkamer bij de zaak werd getrokken, nog te voorzien was in het chronische ruimtegebrek, werd nog maar vier jaar geleden de ou derwetse pui vervangen door een mo derne, die tevens nog wat extra ruimte opleverde. Maar vooral de laatste jaren deed het ruimtegebrek zich sterk gelden, waarbij de uitbreiding met een volwaar dige foto- en filmhandel, met een be perkte geluidafdeling, niet vreemd was. Na het behalen van de benodigde diplo ma's is de heer Breij zich sinds drie jaar naast de drogisterij volledig met de fotografie en aanverwante zaken bezig gaan houden. „Het lijkt in het begin al lemaal zo eenvoudig, maar als je je met zoiets gaat bezighouden, dan blijft het niet bij een verkoop van een foto- of filmcamera en een rolletje, maar de mensen willen advies en voorlichting. Ze willen dat je hun problemen, die zich bij hun hobby voordoen, oplost en dat kost tijd, maar dat moet je er voor over hebben. Ik ga er van uit dat iemand die bij mij een foto- of filmcamera koopt, dat inclusief een volledige service doet, waaronder ik dan wil verstaan, een volledige begeleiding. Wat heeft een klant er aan wanneer hij een rolletje brengt voor ontwikkelen en afdrukken en er blijken maar een paar opnamen „gelukt" te zijn, en ik laat hem met zijn desillusie weer vertrekken. Samen de fout opsporen, daar is de klant mee ge baat". Naast de bekende drogisterij- ar tikelen vindt men in de ruime zaak grammofoonplaten in verschillende prijs klassen, terwijl ook de afd. Parfumerie een lust voor het oog is. „Het is jammer dat door verschillende oorzaken mijn showroom op de eerste etage nog niet gereed is. Je komt dan als het ware over een paar weken nog eens met wat nieuws achteraan hobbelen maar na de eerste dagen van de ope ningsweek beginnen we aan de laatste fase van die showroom en dan heb ik eindelijk de mogelijkheid om film- en diaprojectoren, schermen, tafels en ver- grotingsapparatuur enz. op overzichte lijke wijze te tonen en te demonstreren." De heer Breij steekt zijn enthousiasme niet onder stoelen of banken. Met de Woensdagmorgen vroeg kwam mejuf frouw I. C. S. op de Nieuweweg te val len, toen zij met haar brommer bij het passeren te dicht langs mijnheer A. B. (29) reed. De sturen raakten elkaar en juffrouw S. kwam op de rijweg terecht vlak voor een auto bestuurd door de 28-jarige W. H. uit Soest. De aanrijding was onvermijdelijk. Met hoofd en rüg- klachten werd S. naar het ziekenhuis Zonnegloren vervoerd. „Artiestenpalet" brengt woensdagavond" 27 oktober, aanvang 8 uur, voor de ze vende maal een programma in het Van Arkel Instituut aan de Hellingweg 1. Deze- keer werken mee; accordeoniste Agnes de Lange (die optrad in het TV- programma „Met de muziek mee"), goochelaar Nico Burco en het zangduo The Swanson Sisters, dat binnenkort op de plaat debuteert. Produktie: Victor Conselman. Van Geen officiële opening, maar gewoon een rustig beggin, dat is de stijl van me vrouw Kuiper, die in samenwerking met de heer Marchal, van de gelijknamige dameskapsalon aan de Beetzlaan, in de voormalige pruikenboetiek, die om rede nen van praktische aard weer in de kapsalon zijn ondergebracht, een „tsaak- je" in kunstnijverheidsartikelen is be gonnen. gezien worden, want dan komt men be drogen uit, maar in het „tsaakje" vinden de mensen gewoon produkten die ver vaardigd zijn door mensen die hun hob by hebben in het maken van huisvlijt semi-kunstnijverheid". Mevrouw Kuiper, die zelf veel plezier heeft in haar kunstzinnige hobby, heeft bij Artishock in voorgaande jaren een paar cursussen gevolgd, eigenlijk meer als verdieping van haar hobby. „Natuur lijk werk je niet aan een toekomst als je een hobby hebt, maar de dingen die ik maakte en in mijn huiskamer ston den, omdat ik ze zelf ook erg aardig vond, kregen dermate veel belangstel ling van vrienden en kennissen, dat ik het steeds drukker kreeg om de voor raad op peil te houden. Dat zou mis schien de aardigheid er uit kunnen ha len, maar ik heb er zo veel plezier in dat dat wel niet zal gebeuren". Niet alleen de produkten van Mevrouw Kuiper zijn in „tsaakje" te vinden, ook die van verschillende andere mensen, die kunstnijverheid als hobby hebben, is er werk te vinden, dat varieert van keramiek en sieraden, via weefwerk en wandkleedjes, naar tekeningen en schil derwerk. „Ik ben de hele dag aanwezig en mocht ik er niet zijn, dan worden de honneurs waargenomen door de naastliggende kapsalon.

Soester Courant | 1971 | | pagina 8