miiiiiiiiiiiiiiii1 HIER KUNT U HË^ TOT AL VESPA CIA0 De Witte Pompen I0NNEVLUGJES* Topklasse in kwaliteit! PIANOHANDEL W. v. TOL h S GE EN NA TUUR ,f OfH IAG DiT IN Hg „Autobedrijf Garage Stam" opent filiaal in Baarn Total-service-station en aanrijdingsschade- herstelwerkplaats op Stadhouderslaan Zonnehloemwedstrijd Vormingscentrum voor Evangelisch Jeugdwerk 25ste Floraliatentoonstelling in Het Dolfinarium Harderwijk DOLFINARIUM VTB NV Krabbels van Knelis Een wonder van klankkleur. reisagenten a.n.v.r „SNIPPERTRIPS" PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 Na achtenvijftig jaar in Soest te hebben gewoond en gewerkt, slaat Autobedrijf Garage Stam, sinds 1949 officieel Renaultdealer, zijn vleugels uit. Geen opzien barende veranderingen, maar wel de mogelijkheid om radicaal een eind te maken aan een chronisch ruimtegebrek en tevens letterlijk „tegemoet komen" aan de grote Baarnse cliëntenkring, die nu ook voor het kleine onderhoud naar het Nieuwerhoekplein moesten komen, maar sinds vandaag de Torenlaan niet verder behoeven op te rijden dan de Praamgracht, waar die werkzaamheden dan kunnen worden uitgevoerd. „We zijn nu precies tweeëntwintig jaar Renaultdealer, en als je achterom kijkt, dan is er in die jaren wel het een en an der gebeurd". De heer G. Stam Sr., - de derde generatie heeft ondertussen al zijn stempel op de zaak gedrukt, want maar liefst vier zonen en twee dochters wer ken actief in de zaak mee - praat niet zo makkelijk over het yerleden en houdt zijn blik maar liever gericht op de toe komst. Maar wanneer we het ongemerkt over het aantal afgeleverde Renaults krijgen, komt er een verandering in het gezicht van de wat stug aandoende, maar altijd voor zijn cliënten klaar staande Renault-dealer voor Soest, Baarn en om streken. REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785"" De allerhoogste Hieronder laten we dan de eindstand volgen van de zonnebloemwedstrijd waaraan door een groot aantal deelne mers met veel enthousiasme werd deel genomen. Hoewel niet in de prijzen vallende ach ten wij het toch vermeldingswaard dat de heer P. Hofslot, Birkstraat 130c, maar liefst 200 zonnebloemen heeft op gekweekt, die toch een gemiddelde van ruim 3 meter hadden. In ieder geval heeft deze heer in ruime mate bijgedra- bijen. gen aan het doel, meer honing van de Hier volgen de prijswinnaars: a. De hoogste plant: de heer A. Philippl, Esdoornlaan (5, met 464 Va cm, die hier mede de eerste prijs verwierf. De twee de prijs was voor de heer J. van We gen, Bosstraat 20 met 432 Va cm. b. De breedste zonnebloem: le prijs mej. Anke Wijmenga, Dr. Rupertlaan 7, met 41,7 cm en de 2e prijs was voor Ans Steenman, Den Blieklaan 36 met 40,7 cm. c. De eerste prijs voor het grootste aan tal bloemen ging naar mej. C. v. d. Grift, Beukenlaan 45 met 44 bloemen en de tweede prijs viel aan mevr. D. Tebbens-Wolfsen, Heuvelweg 8, met 34 bloemen ten deel. Een woord voor lof komt zeker toe aan de heer Uiterwijk, die aan deze wed strijd zeer veel naloopwerk heeft gehad. Ongetwijfeld zal het volgende jaar voor de derde maal wederom een zonne bloemwedstrijd gehouden worden, ge zien het grote succes tot dusver. De prijswinnaars krijgen binnenkort bericht waar en wanneer de prijzen uitgereikt zullen worden. Van 5 naar 400 „In 1949 werden we Renaultdealer, dat was op zich geen wereldschokkende ge beurtenis, maar het gaf je als garage toch wel aanzien. Als je nu de cijfers bekijkt, dan vraag je je af hoe de boel is blijven draaien, met een verkoop van vijf auto's per jaar, dat waren toen die kleine viertjes waarvan er nu nog één als een aandenken in de showroom staat". De heer Stam herinnert het zich nog als de dag van gisteren, en waar zijn herinne ring mocht falen zorgt zoon Geerlof voor de aanvulling. Pas bij de lancering van het „miljoenen wagentje", de Dauphine met zijn talloze uitvoeringen, kreeg Renault eigenlijk wat meer gezicht. Toch duurde het nog tot 1962 voordat de verkopen een duidelijke stijging te zien gaven, met 1962 als grote uitschieter met maar liefst honderdtien verkochte auto's. Tot 1966 zette de groei van Renault, en dus ook van Garage Stam, zich voort, maar aan deze periode kwam een eind, waaraan vooral de nu vergeten „roest- bakken'-affaire voor een belangrijk deel schuldig was. Nadat dit euvel in Fran krijk uit de wereld was gekeken, zette opnieuw een stijging in, die zijn hoogte punt vond in de vierhonderd verkochte auto's in 1970. Een grote kring van vaste cliënten „We hebben nu in onze gemechaniseerde administratie tweeduizend namen van cliënten staan die geregeld met hun wagen voor onderhoudsbeurten komen, en daar zijn we wel een beetje trots op", Maar juist die enorme cliëntenkring bracht ook weer problemen mee, want de ruimte aan het Nieuwerhoekplein werd te klein. Er werd. gezocht naar uitbreidings mogelijkheden, waarbij ook het feit dat de „weg over de Eng" door de showroom komt te lopen natuurlijk meespeelt. „Het was voor ons gelukkig dat Renault de onderhoudsperioden steeds verder van elkaar bracht, want anders hadden we al veel eerder méér op een gekkenhuis dan op een garage geleken, want het is na tuurlijk geweldig om veel auto's te ver kopen, je moet er natuurlijk wel reke ning mee houden dat de automobilist van tegenwoordig service verlangt." „Wij gaan er van uit dat er geen slechte auto's meer gemaakt worden, maar dat het juist de service is die iemand doet besluiten een bepaald merk auto wel of niet te kopen." Een opleiding voor jongeren die zich willen specialiseren in evangelisatie en pastoraal werk onder kinderen, biedt het nieuwe vormingscentrum „In de Ruimte", dat begin oktober van start gaat in Soest. Het is een projekt van de stichting „De Jonge Koeriers". Zaterdagmiddag 2 oktober, om drie uur, wordt in de Soester Emmakerk de offi ciële openingsdienst gehouden. Het nieuwe instituut is een bijbelschool met een sterk accent op jeugd- en kin derwerk. De drie-jarige opleiding is een kombinatie van theorie en praktijk. Er wordt voorts veel aandacht besteed aan persoonlijkheidsvorming en praktische training van de leerlingen. De cursus is bestemd voor jongeren van 17 tot 27 jaar Als vooropleiding wordt mavo of havo aanbevolen, maar dit is geenszins verplicht. Het doel is om de nieuwe generatie te confronteren met het evangelie. Als centraal thema is de tekst uit Jeremia 18 gekozen: „Als leem in de hand van de pottenbakker, zo zijt gij in Mijn hand". Aan de cursisten wordt veel gelegen heid geboden praktijkervaring op te doen in het kinderoord „In de Ruimte", waar het vormingscentrum domicilie heeft gekregen. De staf bestaat uit acht leden o.l.v. de directeur, evangelist H. H. ter Welle. De stichting „De Jonge Koeriers" houdt zich permanent bezig met kinderevan gelisatie (kampen, bijbelclubs, uitgave van het kinderblad „De Goede Herder" en andere lektuur, geluidsbanden en grammafoonplaten) alsmede met trai ning van zondagchool- en jeugdleiders. Aan het vormingscentrum worden o.a. de volgende vakken gedoceerd: algeme ne bijbelkennis, geloofsleer, persoonlij ke evangelisatie, kennis van secten en stromingen, kerkgeschiedenis, kinder- chologie, inleiding tot de kinderbescher ming, handenarbeid, sport en spel, mu ziek, nieuw testamentisch, Grieks, zen dingsmethodiek, Nederlands en Engels. Voor het le cursusjaar is het centrum vrijwel volgeboekt. Gedurende twee maal twee maanden worden er avond lessen gegeven, die-als afgeronde cy clussen - ook door anderen dan de leer lingen van de dagschool kunnen worden gevolgd. Pand aan de Torenlaan brengt „lucht" op Nieuwerhoek Min of meer toevallig kreeg men bij Garage Stam contact met „Total" de benzinemaatschappij die een verkoop punt op de Torenlaan nabij de Praam gracht had. Het in dat pand gevestigde „vrije" garagebedrijf werd stopgezet en vrij snel heette de nieuwe eigenaar „Stam". „We wisten eerst eigelijk nog niet wat we er mee aan moesten, maar uiteindelijk hebben we besloten het als Baarns filiaal te beschouwen". Door deze vestiging krijgt de Baarnse Renaultrijder gelegenheid om voor zijn kleine onderhoudsbeurt in eigen gemeen te te blijven, terwijl het repareren van aanrijdingsschaden binnenkort niet meer op Nieuwerhoek, maar op de Torenlaan zal geschieden. Het ouderwetse service-station met olie uit het kannetje, heeft in de afgelopen weken plaats gemaakt voor een hyper moderne inrichting, waarmede de wacht tijd voor olieverversen en doorsmeren tot een minimum is beperkt. Zoon Geerlof zal op de Baarnse vestiging als bedrijfs leider de scepter zwaaien, daarbij geas-, sisteerd door een tweetal monteurs. Feest voor nieuwe en oude cliënten op de Stadhouderslaan Natuurlijk gaat het in gebruik nemen van de nieuwe vestiging niet zo maar, iedere automobilist of automobiliste ont vangt bij het tanken gedurende de ko mende vrijdag en zaterdag een plantje of een boeket bloemen, terwijl er voor de kinderen een kleurplaat klaar ligt, met de kans op een van de fraaie prijzen, die voor de mooiste platen beschikbaar zijn gesteld. Renaultshow met uniek hoogtepunt Gelijktijdig met de opening van de nieu we Totalvestiging, wordt op het terrein een show gehouden van alle Renault-mo- dellen, waarbij gelegenheid zal zijn om in de wagen van uw keuze indien ge wenst, een proefrit te maken. Terwijl wij dit schrijven is men bij Stam aan het rekenen geslagen, omdat juist deze week gebleken is dat een dezer dagen de 2500ste Renault zal worden afgeleverd, wie de eigenaar zal worden is nog niet vastgesteld, wel is zeker dat de auto die de 2500ste gaat worden, nog van de trailer moet rollen, die met een lading wagens onderweg is vanuit Bel gië en elk moment van de dag het Nieu werhoekplein op kan rijden. Vast staat in elk geval dat de bezitter van die Renault, door Autobedrijf „Garage Stam" op passende wijze wordt ont haald. Voor nadere bijzonderheden zowel over de Total-akties als de Renaultshow ver wijzen wij naar de betreffende adverten ties in deze courant. Woensdagmiddag opende wethouder De Haan de 25ste Floraliatentoonstelling. Hij werd welkom geheten door het hoofd van de gemeentelijke plantsoenendienst, de heer A. v. d. Broek, die er zijn voldoe ning over uitsprak dat zo velen deze middag blijk gaven van hun belangstel ling. Afgevaardigden van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, van de Bijenvereniging, onderwijzend personeel van basisscholen, mevrouw Van Hengel (die het vele type-werk verzorgde), de heer J. van Noesel oud-directeur van ge meentewerken waren aanwezig en teza men vormden zij het grootste gezel schap dat ooit de officiële opening van deze jaarlijkse tentoonstelling bijwoon de. Dank bracht hij aan de werkgroep van de Natuurwacht Eemland, die op deze tentoonstelling een zeer illustratieve stand verzorgd hadden. Wethouder De Haan sloot in zijn ope ningswoord hierbij aan. De stand van de Natuurwacht liet duidelijk zien hoe de natuur door „vuil-storters" misbruikt wordt, maar hij had het vertrouwen dat, althans de jeugd die bloemen en planten voor deze tentoonstelling inzond, het la ter anders zou doen. Jammer vond hij het dat niet alle scholen hieraan mee werkten en „doorschoten naar de ruim tevaart". Belangstelling wekkep voor de natuur hoort bij de opvoeding thuis, zo zei de heer De Haan. Hij wees vervolgens op de moeilijkheden die de vereniging dit jaar ondervond door de verhuizing van de gemeentelijke kwekerij en constateer de dat ondanks dat, het resultaat toch zeer bevredigend was. Ook de stijgende belangstelling voor de bloemsierkunst noemde hij verheugend, „al is dit wel een wat kortere aanraking met de natuur". De heer v. d. Broek memoreerde daarna nog in het kort dat de heer Blom sinds de heroprichting van de Floralia-vereni ging in 1946, het penningmeesterschap met grote nauwgezetheid vervuld had. Hij bracht hem daarvoor dank. Wethouder K. de Haan, de heer Blom vijfentwintig jaar bestuurslid en de heer v. d. Broek tijdens hun „rond gang". Uitslag wedstrijd Van de bijna 4000 uitgereikte plantjes werd ongeveer 10 voor de tentoonstel ling ingezonden. De jury, bestaande uit de heren Overeem, Veen en v. d. Mey, kwam bij de beoordeling daarvan tot het volgende resultaat: Afrikanen: 1. Adrie van Breukelen, Boni- faciusschool. 2. Albert Spijker, St. Lud- gerusschool. 3. Nanda Veerman, Da Cos- taschool. 3. René Brink, De Savornin Lohmanschool. 4. Nella Koster, Groen van Prinstererschool. 5. Corine Radstok, Groen van Prinstererschool. Eervolle vermelding: Marjolein Brink, De Savorninschool. Ria Taffijn, Groen van Prinstererschool Ageratum: 1. Ria Taffijn, Groen van Prinstererschool. 2. Erna Willemse, Boni- faciusschool. 3. Eefje van Dijk, Groen van Prinstererschool. Eervolle vermelding: Jan van Dijk, Groen van Prinstererschool. Begonia: 1. Angelique Veerman, Prof. J. Waterinkschool. 2. Nanda Veerman, Da Costaschool. 3. Ansje Veldhuizen, Groen van Prinstererschool. 4. Eefje van Dijk, Groen van Prinstererschool. 4. Jan van Dijk, Groen van Prinstererschool. 5. Ria Taffijn, Groen van Prinstererschool. 6. Cristel Slingerland, Min. de Visserschool. Eervolle vermelding: Angelique Veerman, Prof. J. Waterinkschool. Erik Walgreen, Van der Huchtschool. Cristel Slingerland, Min. de Visserschool. Fuchsia: 1. Ria Taf fijn, Groen van Prin stererschool. 2. Alice van Schaik, Da Costaschool. 3. Eric van den Deyssel, Mariaschool. 4. Silvia van Breukelen, De Wiekslag. 5. Ansje Veldhuizen, Groen van Prinstererschool. Eervolle vermelding: Alida van de Hoek, Min. de Visserschool. Silvia van Breuke len, De Wiekslag. Angelique Veerman, Prof. J. Waterinkschool. Coleus: 1. Nanda Veerman, Da Costa school. 3. Mariska van Velzen, De Wiek slag. 3. Wilco van Megen, Bonifacius- school. 4. Sonja Laseur, Insingerschool. 5. Alex van Essen, Prof. ,J. Waterink school. Eervolle vermelding: Sabrina van der Avort, De Wiekslag. Jacqueline van Kno- belsdorff, Prof. J. Waterinkschool. Bloemschikken: 1. Gerda Bender. 2. Nan da Huisman. 3. Greet Hilhorst. 4. Trees Geerlof Stam senior en junior voor de nieuwe vestiging.. Hn het grootste overdekte Dolfijnen stadion ter wereld met 2.500 zit plaatsen ziet u een unieke sthow van j zeeleeuwen en dolfijnen in'één pro- J gramma. Tijden van 13 september t/m I 31 oktober: dagelijks (ook zondags) I om 11.30,13.00,14.30 en 16.00 uur. i wereld: 21 meter lang en bijna 3 meter hoog. EXPOSITIE WALVISACHTIGEN I boeiende tentoonstelling over het leven van I de zeezoogdieren. I ROBARIUM I I trainingsbassin voor zeeleeuwen I 5 demonstraties per dag. HARDERWIJK - TEL. 03410 - 6041 De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 14 tot 17 uur, voor het verstrekken van inlichtingen, zitting ten gemeentehuize alhier. Kok. 5. Mary van den Brink. 5. Marijke Mooy. Eervolle vermelding: Yvonne Molenaar. Lia van derMeer. Allen van de Kon. Emma Huishoudschool. Bloemschikken basisscholen: 1. Willem jan van Schaik, Da Costaschool. 2. Linet- te Kampen, De Savornin Lohmanschool. 3. Alice van Schaik, Da Costaschool. 4. Gert jan Donker, Da Costaschool. 5. Hen riet Gelderblom, Van der Huchtschool. 6. Jan van Dijk, Da Costaschool. Eervolle vermelding: Ingrid Smid, De Savornin Lohmanschool. Vlijtig Liesje: 1. Nanda Veerman, Da Costaschool. 2. Eefje van Dijk, Groen van Prinstererschool. 3. Ria Taffijn, Groen van Prinstererschool. 4. Jan van Dijk, Groen van Prinstererschool. 5. Carla Meijsen, St. Ludgerusschool. De beker ging dit jaar naar de Groen van Prinstererschool. Het spaarbankboekje van de Gemeente werd gewonnen door Nanda Veérman van de Da Costaschool, terwijl het spaar bankboekje van de Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde uitgereikt werd aan Adrie van Breukelen van de Bonifa- ciusschool. Ajje ut ming v:2->g dan mok zeige daat ut wel allegemeen bekend is dak noeng nie zoon barre be- laangsteliing hep veur polletieke zaoke en veuraal nie as ut om laandelukke zaoke gaot. Polletieke dinge die der eige ofspeule in ongs eige darnip mok uut ut oogpunt vaan zelluf be- scharreming wel un bietje in ae gaote houwe, maor daat hogere gezwaam, waor heul messchien un kwaart vaan de bevolluking ok maor iets vaan be- griep, daat laot ik alle daoge vaan ut jaor op een nao laangs ming kouwe klere gaon. Daormeej bedoel ik daan de derde dins- daag in septembur, de jaorlukse riejerie vaan de koningin en de prins deur Den Haog, met as eindpunt un groot ge deelte van ongs volluk daat der heule- maol vaan ovurtuugd is datter weer iemaand bie de neus is genome, en die iemaand is onder aandere hie zelluf. Der zaal netuurluk geen mins in or.gs laand weze die de lef hep om de r.aom troonrede te vuraandere in grafrede, maor daat zouw eigeluk wel un betere naom weze as daat traadietsiejonele woord, waant un troon hep nog waat vurhevens, maor daor hep die rede nie zo bar veul mee uutstaond. Noeng wil ik veur de goeije orde wei effe veurop stelle, en daat doe ik daan om muujelukhede mit vrinde en beken de te veurkomme, daat ik bar blie bin daat ik Hollaander bin, en ioeyailug nie arruguns aors deur de ooijevaor bin losgelaote, waant ondaanks alle naorughied, vin ik ut hier toch aaltied de meujte best wel waord. Maor ut is toch wel laache geblaoze ajje je eige maor un heul klein bietje vurdiept in de reesultaote vaan de deur de nieuwe regering opgemaokte notao, geen mel- joene, maor miljaarde, daat ken ok me teen wel aangepaast worre. Nog nie zo bar laang geleje maokte al le paartieje der eige bar druk mit ru- klaome maoke veur de zaok waorveur hullie zogezeit deur ut vuur zouwe gaon. Ze kon best op bepaolde minse stemme, waant zullie stongde der bor- rug veur daat allus waat in ut pre- grammao, stond ok naor lettur uutge- voerd zouw worre. Noeng zaal der wel geen mins in ongs ongein tresseerde laand je weze die zun eige haad wies- gemaokt daat da noeng veur de vuraan- dering wel zouw gaon gebeure, maor je prebeert toch aaltied weer un bietje gloof an de minse te schenke. en daor- om binne der ok noeng weer un heule kwaak minse teleur gesteld. Om nie te praote vaan bar kwaod, waant daat bejje daan op je eige en de mense in je omgeving die der ok niks an kenne doen. •Neem noeng zoon man as Gart. Jie ken vaan ming anneme, daat hie toen die ut stemhok ingong ok wel mit un be paolde gedaachte ut juuste hokkie rood hep staon maoke. Hie ister toen ok vaan uutgegaon om an die vriejur zun kosbaore stem te geve, die der veur zouw gaon zorrege daat ut ovurhieds- beleid un bietje uutgevoerd zouw worre in de geest zo as hie ut graog zaag ge beure. En ik ken jullie noeng wel effe vurtelle, daat ik an zun gezich aal wel hep gezien daat da nie is gebeurd en daat hie zun eige as ut waore bie de bok vuult genome. Noeng is hie de enugge nie, dus daat ken nog un bietje troost veur hem weze, maor toch vuul ik mit hem mee. Maor een ding is wel duudeluk geworre. Om noeng vol te blieve houwe daat ut in ongs laand noeng zo geweldug gaot, is wel un bietje arrug ovurdreve. Aach- ter mekaor gaon der zaoke dicht. Daat is veur ut laand nie zo arrug, waant wullie zaote de laotste jaore mit un ge weldug tekort an minse, die as ut wao re noeng beschikbaor komme, maor as daat deur blief gaon, daan kompter wel trammelant en daat zouw daan wel is un barre hoop naorughied op kenne levere. Der zalle daan messchien nog wel un paor vaan die haandugge vriejurs kom me as die ik vaan de week hoorde praote. Die maan beweerde daat der vaan naorughied nog geen spraoke kon weze, waant as aal die buutelaandse warruknemers naor huus zouwe worre gestuurd, daan waster weer warrukge- legenheid zaat. Maor die vriejur zaag een ding ovur ut hoofd en daor is hie de enugge nie in, maor wullie nebbe die minse gehaold, omdaat we nie wis te hoe of we warruk klaor moste krie- ge en noeng liek ut derop daat ut kiaor is en noeng magge die minse naor huus. Ik bin ok nie zo bar gevuullug, maor daat is un prebleem waor bar knaapp® koppe der eige nog wel effe mee bezug zalle houwe, waant der zitte twee kaante an zukke zaoke. Ik weet wel daat die minse veur un paor jaor in dienst binne genome in veul gevaalle, maor wullie motte nie vurgete daat ut in huus haole vaan die minse der un heul stuk ontwikkcilings- hullup wordt verricht, aal zalle daor de meninge wel ovur verschille. Maor een ding staot veur ming vaast. As wullie naorughied kenne veurkom me deur op frisdranke maor effe haos vieftien cente aksijns te gooije, daan mot daat maor gebeure, maor daat der noeng ok weer zonodug un kwaak geld uut de zaak vaan de minse die actoo- rieje mot komme, vin ik barre schaande. Maor waorom zouw un menister zun eige druk maoke? Hie hep veur zun vurvoer gezorrug, laot daat maor an die luu ovur. Zijn naatje en droogje binne gereguld. Bie ongs houwd ut op bie ut droogje en daat wordt daan nog vaan bove of gereguld. (een erfenis voor uw kleinkind) burgemeester GROTHESTRAAT 20 TELEFOON 2968 Steenhoffstraat 9a, tel. 6571 en 4905 NIEUW VOOR NEDERLAND Heeft U nog een paar vrije dagen over? Vlieg er eens uit! 4 of 5 dagen naar Mallorca, Torremoli- nos, Benidorm of Rhodos. Vliegreis in clusief volledige verzorging vanaf 140,-. Gratis reisprogramma verkrijgbaar. De meeste winterprogramma's zijn even eens uit.

Soester Courant | 1971 | | pagina 9