Vim (lel ven DEEL VOOR DEEL VOOR DEEL mmn ïo vaccares PABLO PICASSO 90 JAAR trouwkaarien Drukkerij Smit Donderdag a.s. tot 11 november „De kleine wetenschap serie" x o 75 NOA0H (een Elsevier uitg.) een prachtig geïllustreerd 6.90 INDIA ƒ29.50 ISLANDS IN THE STREAM 4.90 N0TRE BREUGHEL 165 Klaverjastoernooi van Brandweer. Gemeentewerken en S.P.S.V. begonnen IN AFWACHTING VAN DE BESLISSING ALS DE SCHULDIGE DOORRIJDT S0ESTERBERG VERONÏfA'S TIPPARADF ,rê'f l-'l Ledenvergadering „Peter's Baan" Rijverbod opgelegd Afdeling Soest van de Vereniging tot bevordering der bijenteelt in Nederland bestaat 50 jaar Natuurwandeling Vrouwengilde Prijsuitreiking Zonnebloemwedstrijd Radio uitzendingen voor bejaarden tot 11 siOTgmber Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Nacht van Baarn 1971 8ste Nationale Postzegel- beurs in Hilversum S0ESTER MIERE U8TVAARTVER20R05M! Stichting Baarnse Muziekkring Eiermarkt Politiebureau 44 4 4 Telef. Brandweer 3 3 3 3 Juan Sala Santonja exposeert in „De Vaart" te Hilversum I R.K. Bejaarden-Sociëteit 61 De grote waarheid in het Dorpshuis C.D.N.Soesterberg (zaterdag) 22 P.V.C.Soesterberg 33 Dinsdag 26 oktober 1971 9e wereldberoemde schilder Pabio Pleasso is 24 oktober 90 Jaar geworden. Zelfs voor totaal ongeïnteresseerden In de moderne beeldende kunst heeft zjjn naam geen onbekende klank. ZUn leven en werk mogen tot de meest karakteristieke voorbeelden van de artistieke verscheurdheid en vertwijfeling van onze tijd worden gerekend. Picasso heeft in vrijwel alle stijlen en richtingen gewerkt, hij heeft vele „is men" om zeep geholpen en een ver bluffende veelzijdigheid gedemonstreerd. Hij was impressionist, expressionist, Ku bist, hij werkte abstrakt en kon ook „gewoon" schilderen en hoe! Schider die niemand onberoerd laat Picasso werd op 24 oktober 1881 te Ma laga geboren. Hij bezocht de kunstaca demies te Barcelona en Madrid. Op 19- jarlge leeftijd trekt hij naar Parijs, komt onder invloed van Toulouse Lautrec. Al spoedig stapt hij over op een meer ex pressionistische schilderstrant, zijn z.g. „blauwe periode". Hij experimenteert al spoedig in allerlei richtingen. Een tentoonstelling van pri mitieve neger plastiek veroorzaakt een radikale omwenteling in zijn kunst. De kunst van primitieve volkeren heeft weinig of niets uit te staan met het wes ters begrip schoonheid. De neger wil geen „mooie" voorwerpen maken. Hij wil voorwerpen scheppen, die buiten natuurlijke krachten in zich dragen, die deze krachten symbolisch verbeelden. Picasso volgt deze kunst na op zijn ei gen wijze. Hij wil teruggaan tot de oer vormen van de beeldende kunst die he lemaal niet op schoonheidsgenieting wa ren gericht maar die een religieuze en symbolische betekenis hebben. De mens en natuur ging hij zien in geometrische vormen. In deze „Kubistische" schilders wijze is het onderwerp meestal onher kenbaar. De schilder schildert de natuur niet na, maar hij tracht die natuur vol gens zijn innerlijke gesteldheid te ver beelden. Dubbel Picasso was echter een rusteloze geest, een man, steeds op zoek naar nieuwe vormen. Zich niets aantrekkende van de publieke opinie, komt hij tegen de jaren dertig in de greep van het surrealisme, de kunst die beoogt het onbewuste in de mens uit te beelden. De onderzoekingen van een psycholoog als Freud gaven de stoot tot deze rich ting. Picasso's surrealistische doeken hebben veel deining verwekt. In een Londens museum gingen voor- en te genstanders met elkaar op de vuist! Pi casso schilderde mensen met twee mon den en vermaard zijn zijn vrouwen met het dubbele gezicht. Men heeft de schilder hier slecht be grepen. Men zag niet, dat hij juist in deze figuren iets essentieels wilde uit drukken. Mensen met twee monden kom je op staat niet tegen, maar in de geest bestaan ze wel (vgl. de uitdrukking „met twee monden spreken"). En vrouwen met een dubbel gezicht? De aantrek kingskracht van de vrouw is juist gele gen in het mystrie dat zij in zich draagt. Menige vrouw heeft voor de man een „dubbelgezicht". Getuigenis Uitgezonderd sommige van zijn mer tra- ditonele portretten en tekeningen, waar onder men ware juweeltjes vindt, heeft het merendeel van het kunstlievend pu bliek de grootste moeite met Picasso. Hij heeft evenveel bewonderaars als te genstanders. Vaststaat echter dat Picasso de schilder kunst van onze eeuw voor een groot deel heeft beheerst. Deze eeuw heeft in zijn oeuvre een spoor getekend als in een seismograaf. Niet op mechaniche wijze. De seismograaf registreert niet stomweg; hij zet een schok om in een diagram en dit diagram is de getekende uitdrukking van de wet. Wellicht heeft Picasso ons in zijn beeldende taal ge leerd de wet van onze tijd te ontcijfe ren. Zijn gehele oeuvre is als de auto biografie van de 20ste eeuw te be schouwen. Als een aanklacht èn beves tiging van een zekerheid. Men kan zijn doeken vreemd vinden, maar we leven in een wereld waarin bijna alles vreemd is geworden. Picasso zei eens: „Ik schilder veeleer tegen iets dan voor iets". Hij heeft zich primair verzet tegen de verontmenselij- king, die ons in deze eeuw meer be dreigd dan ooit tevoren. Zie bijvoorbeeld zijn machtige stuk Gu- ernica. Dit werk ontstond kort na het bombardement van het gelijknamige stadje in april 1937 door Franco's bom menwerpers. Picasso verbeeldt de feiten niet. Hij toont alleen de smaad, de mens door het fascisme aangedaan. Aan elk detail van de smart, die de gewone mensen treft in zulke omstandigheden, wordt een maxium aan zeggingskracht verleend, die Guernica bestempelt tot een der grootste meesterwerken van moderne kunst. De schijnbaar zo fantastische schilder is in wezen een geboren realist. Realist zijn is voor hem niet het stomweg na bootsen van de uiterlijke werkelijkheid, maar het weergeven van de innerlijke werkelijkheid. Picasso heeft het innerlij ke ritme van onze tijd opgespoord en op het doek vastgelegd. Wie dat wil zien, zal in dit rijke oeuvre, veel ontdekken waarmee hij zich verwant kan voelen. -■ - Trouwcirculaires en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 Vrijdagavond om acht uur komen de leden van de Soest IJsvereniging „Peter's Baan" in het clubgebouw aan de Eem- weg bijeen voor hun algemene ledenver gadering. De avond, die om acht uur begint, zal natuurlijk in het teken staan van de plannen voor het komende seizoen, waar bij ook de succesvolle wedstrijdploeg, onder leiding van trainer Dick Vervloet, ter sprake zal komen. P. A. B. kreeg een rijverbod opgelegd. De politie nam op de Bosstraat zijn au- tosluetels in beslag, toen hij in niet ge heel heldere staat wilde wegrijden. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de afdeling Soest van de vereniging tot bevordering der bijenteelt in Neder land is een feestavond georganiseerd, welke wordt gehouden op vrijdag 29 oktober a.s., in de grote zaal van het ge bouw „De Rank" aan de Soesterbergse- straat. Ondermeer zal door de toneel groep „Ons Genoegen" opgevoerd wor den de klucht „De Verrassing" van Jan Blaaser. De avond begint om 8 uur. De maandelijkse wandeling van het Vrouwengilde zal in oktober gehouden worden op woensdag a.s., 27 okt. Bij slecht weer wordt de tocht één dag uit gesteld. Het vertrek vindt plaats om kwart over negen vanaf het rusthuis „Eikenhorst" aan het einde van de Ko- r.inginnelaan. Introducee's zijn toege staan. Woensdagavond 27 oktober a.s. zal, tij dens een bijeenkomst van de Koninklij ke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, de prijsuitreiking plaatsvin den aan de winnaars van de Zonne bloemwedstrijd 1971. Deze prijsuitrei king zal verricht worden door het be stuur van de Bijenteeltvereniging. Die avond zal de heer A. v. d. Broek, hoofd van de gemeentelijke plantsoenen dienst, spreken over het onderwerp „Het landschap ons milieu". •k k - 'kkk begint onze voordeelverkoop dit gaat door U moet er echter wel vlug bij zijn, het kan voorkomen dat het door U gewenste boek snel is uitverkocht. Uit de bekende „Parool Life" Serie totaal 15 titels van ƒ7.90 voor J u 4 delen naar keuze voor 10, Erich Lessing werk van ƒ22.50 voor Roloff Beny en Aubrey Menen een Meulenhoff international ed. 136 kleur platen en 16 zwart-wit platen, het Glamour Boek van onze aanbieding. Van ƒ84,50 voor Hemingway Gebonden Collins uitg., hiervan is nog geen paperback van ƒ22.10 voor Alastair Maclean (Collins Ed) van 17.50 voor een kostbare uitgave met vele kleurenreproductie's in zwarte cassette met goudstempels. Van 160,voor Er zijn ook nog enige restanten uit vorige aanbieding, alles geldig het is bizonder de moeite waard, nogmaals, wacht U niet te lang bij BOEKHANDEL "J I G. J. WESSELS Soesterbergsestraat 53 - Tel. 2419 - Soest Dit jaarlijks terugkerende toernooi nam j.1. vrijdagavond een aanvang. Om 20 uur kon de voorzitter van de organi serende vereniging, de S.P.S.V., de heer W. v. d. Brink, de zestig deelnemers- asters) begroeten. Integenstelling tot vorige toernooien was besloten de speelwijze enigszins te wijzigen en wel zo dat voortaan ver plicht moet worden gespeeld. Het z.g. passen en leunen is er niet meer bij. Er zullen vier avonden worden gespeeld, met telkens vier ronden van twaalf gif ten. De S.P.S.V. heeft voor dit toernooi een fraaie bekker ter beschikking ge steld. Spreker wenste allen veel succes. Er zullen vier avonden worden gespeeld, met telkens vier ronden van twaalf gif ten. De S.P.S.V. heeft voor dit toernooi een fraaie beker ter beschikking gesteld. Spreker wenste alleen veel succes. De uitslagen zijn: le ronde: Brandweer 12.660. G.W. 10.710. S.P.S.V. 10.770 punten. 2e ronde: Brandweer 10.514. G.W. 11.997. S.P.S.V. 10.509 punten. 3e ronde: Brandweer 11.261. G.W. 11.243. S.P.S.V. 11.456 punten. 4e ronde: Brandweer 10.689. G.W. 11.861. S.P.S.V. 10.680 punten. Totaal: Branweer 45.124. G.W. 45.811. S.P.S.V. 43.416 punten. Individuele prijswinnaars: 1. G. van Klooster (G.W.) 5471 p. 2. B. Fabriek (Br.) 5466 p. 3. v. d. Zouwen (G.W.) 5184 p. 4. A. Kok (G.W.) 5134 p. 5. S. Jonge- pier (S.P.S.V.) 5058 p. 6. Mevrouw Ver meulen (Br.) 5055 p. 7. B. Pots (Br.) 5000 p. 8. H. Kamphorst (Br.) 4913 p. 9. J. Verhoef (G.W.) 4854 p. 10. J. H. Hoogma (S.P.S.V.) 4809 p. 11. B. J. Koppen (G.W.) 4775 p. 12. J. F. Groart (Br.) 4728 p. 13. A. Staal (G.W.) 4715 p. 14. H. J. Radema ker (Br.) 4705 p. 15. J. F. Koole (Br.) 4676 p. 16. J. Wiggermans (Br.) 4673 p. 17. Mevrouw Surstedt (S.P.S.V.) 4660 p. 18. J. den Uijl (Br.) 4657 p. 19. B. Snijders (S.P.S.V.) 4652 p. 20. H. Peters (S.P.S.V.) 4637 p. 21. J. Velthuizen (G.W.) 4597 pun ten. De troostprijs was voor C. van Wijngaar den (S.P.S.V.) slechts 2898 punten wist te behalen. Bij de prijsuitreiking, die door de heer J. F. Groart werd verricht, merkte hij op, dat het spel enige tijd onderbroken v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestaijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. Op 6 en 7 november a.s. organiseert de Baarnse Auto Club de rit „Nacht van Baarn". Gereden wordt volgens de bepalingen van het Nationaal Reglement voor Be- l.rouwbaarheidsritten uitgave 1969. De lengte van de rit bedraagt voor de A-klasse ongeveer 265 km en voor de B-klasse ongeveer 200 km. De lengte van de aan- en uitlooproute bedraagt circa 50 km. Gereden wordt volgens onderstaande systemen: trajekt 1 - Pijlenrit, trajekt 2 Baril-systeem, trajekt 3 - Af en op sys teem en trajekt 4, - grensbenadering met modificatie. Er kan uitsluitend worden deelgenomen door personenauto's en combinatiewa gens. Equipes in de A-klasse mogen slechts uit 2 personen bestaan, bestuurder en navigator; in de B-klasse uit zoveel per sonen als wettelijk voor de betreffende automobiel is toegestaan. Alvorens tot de start te worden toege laten zullen de ingeschreven auto's aan een technische controle worden onder worpen, die zal worden uitgevoerd door de Verkeerspolitie te Baarn. De inschrijfformulieren dienen uiterlijk vrijdag 29 oktober a.s. te worden gezon den aan de Baarnse Auto Club, Hoofd straat 22 te Baarn, telefoon 02154-2048. De start zal plaatsvinden bij Café-Res taurant „Astoria", Oranjestraat te Baarn op zaterdag 6 november vanaf 20.31 uur. De Stichting Fed. Raad voor het Bejaar- denwerk zou gaarne langs deze weg de in deze gemeente wonende bejaarden - met inbegrip van de bewoners van be jaardentehuizen - opmerkzaam willen maken op radiouitzendingen, die spe ciaal voor bejaarden bestemd zijn. Elke maandagochtend verzorgt de K.R.O. een uitzending voor bejaarden - waarin veel informatie wordt verstrekt - tussen 11.30 en 12 uur. Elke maandagmiddag tussen 16.30 en 17.30 uur (dus vanaf half vijf) heeft de N.C.R.V. een uitzending, getiteld „In 't Zilver", eveneens bestemd voor de oudere generatie. Daar het gebleken is, dat vele bejaar den niet van deze uitzendingen op de hoogte zijn, meent de stichting, dat deze mededeling voor de thuiszittende be jaarden van nut kan zijn. Op zaterdag 30 oktober organiseert de Postzegelvereniging Hilversum en Om- streken haar 8ste Nationale postzegel- beurs. Dit evenement, dat tot de grootste op dit gebied in ons land behoort, wordt ge houden in de geheel vernieuwde Totohal van het Gemeentelijk Sportpark. De organisatoren verwachten dat weer j zo'n 700 verzamelaars uit alle delen van het land, met hun postzegels naar Hil versum zullen komen. In tegenstelling met voorgaande keren is de zaal geopend van 9 uur tot 15.30 uur. Inlichtingen over deze beurs kunt u krijgen, op nr. 02150-44626. Op 28 oktober zal in het Britse Lager huis de beslissing vallen over de vraag, of Engeland ja dan neen zal toetreden tot de EEG. Zoals de zaken nu staan, behoeft men over de uitslag niet al te veel twijfels te koesteren. De Tories hebben niet alleen een voldoende meerderheid, maar er zijn bij Labour ook nog enkele tiental len die vóór zullen stemmen. Kort na elkaar hebben, allebei in de badplaats Brighton, zowel de Labourop- positie als de conservatieve regerings partij hun congressen gehouden. Om met het laatste te beginnen, bij de Tories waè het pro-standpunt zo duide lijk, dat na de stemming een enthousias te betoging werd gehouden, balonnen werden opgelaten en lieve meisjes in wat voor Europese nationale dracht doorging, het podium bestormden. Inderdaad is het conservatieve Lager huislid Enoch Powell nog steeds een geharnast tegenstander, maar hij zit daar als „een eenzame mus op het dak". Op de evenwichtsbalk. Misschien heeft het feit, dat het Labour- congres zo duidelijk tégen was, het vuur bij hun politieke tegenstanders nog wat heviger aangeblazen. Overigens was het Labour-congres al te voren een bekeken zaak, en voorzitter Mikardo bekeek het verder door de voornaamste voorstanders van de EEG de pas af te snijden en tientallen tegen standers aan het woord te laten. Er is een heleboel oratorie losgelaten over het kapitalisme in de EEG en als één ding duidelijk is geworden dan wel, dat de vakverenigingen naar links zwaai den en dat Wilson, om de greep op de partij te behouden, meezwaaide, wat hem, evenwichtskunstnaar als weinigen, blijkbaar niet zo moeilijk viel. In vol maakte gemoedsrust rookte de man, die van pro naar contra omzwaaide, zijn Pijp- Straks zien we wel weer. Het zou wel eens kunnen zijn dat Wil son zó heeft geredeneerd: Die toetreding tot de EEG komt er wel door. Willen wij de partij, die er niet best aan toe is, bij elkaar houden en bij eventuele verkiezingen een kans maken, dan kost het niets ons tegen de EEG te verzetten. Het gewone volk snapt er toch niets van en men kan een vracht demagogie aan de kiezers kwijt, appel leren aan hun „nationaal besef" en de regering-Heath beschuldigen, dat ze En geland verraden en verkocht heeft. Komen wij aan de regering, dan zien we wel weer. Natuurlijk blijft Engeland dan in de EEG. En het is een man als Wil son toevertrouwd, dan door nieuwe kun sten op het politieke slappe koord zich voor de zoveelste maal aan te passen. Dooie mus. Toch kan men niet zonder meer de ze gepraal op de Labour-conferentie pro jecteren op een eventueel stembus-suc ces. Want die conferentie was eigenlijk een onderonsje van de vakverenigingen, die begrijpen dat ze het in een Verenigd Europa moeilijker krijgen dan in hun eiland-positie. Hier woedde een interne machtsstrijd, waarbij links heeft gewonnen, terwij] Wilson er in slaagde bovenop te blijven, maar als hij straks wérkelijk aan de re gering komt en wérkelijk zou moeten doen al wat hier werd bepleit en be loofd (bv. nationalisatie van al die on rendabele scheepswerven!) dan gaat dat niet en dat weet hij ook wel. Maar Wil son is een opportunist, als we er een maal zijn dan zien we wel verder en als de mensen graag blij zijn met een dooie mus, gééf ze een dooie mus en doe net of hij nog fladdert. Auld lang syne Er wordt in deze kring nog gespeeld met de gedachte aan een volksstemming over de al of niet-toetreding. Dit is na tuurlijk onzin. De faktoren rond dit vraagstuk onttrekken zich merendeels aan de waarneming van de gewone man. Daarom is er met deze materie zo ge makkelijk demagogie te beschrijven. Als men de mensen zegt dat alles duurder wordt en dat Engeland zijn souvereini- teit kwijtraakt, is de zaak bekeken. Labour speelt momenteel een zuiver partij-politiek spel om het „zijn of niet zijn". ledereen in Brighton (behalve degenen wie het zwijgen was opgelegd) was ver rukt om zoveel eenheid van gevoelen en men zong „Auld Lang Syne", het lied van de vriendschap. Volgens de berich ten met enthousiasme en hier en daar met ontroering. Na het feest komt de rekening wel. M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noordcrweg 29 - Soest Telefoon 02155 - 4832 De Christelijke Oratoriumvereniging te Baarn geeft op woensdag 27 oktober a.s. een uitvoering van de „Josua" van G. H, Haendel. De solisten, die hieraan meewerken zijn: Karin Ostar, Max van Egmond, Lode Devos, Henk Driessen en Marius van Altena. Het U.S.O. neemt het instrumentale deel voor zijn rekening. Het geheel staat onder leiding van Piet Boekei. Voor dit concert in de Nicolaaskerk te Baarn stelt de Baarnse Muziekkring voor haar donateurs gratis toegangs kaarten ter beschikking, tegen inleve ring van dit bewijs in de kerk. Dit bewijs geeft recht op 1 gratis toe gangskaart. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd: 35.000 stuks hoendereieren in prijzen van 13,50 tot 14,50. Midenprijs ƒ13,80. Prijs per kilo ƒ2,19. De sedert 1962 in Soest wonende Spaan se kunstenaar Juan Sala Santonja expo seert tot 31 oktober in „De Vaart", aan de Vaartweg, te Hilversum. Juan Sala Santonja werd 7 november 1923 te Vinch in de provincie Barcelona geboren. Reeds op zeer jeugdige leeftijd begon hij te schilderen. In 1954 nam hij deel aan de expositie van de „groep van de 8", de eerste van de vele groepsten- j toonstellingen in Catalonië. Van 1956- 1958 maakte hij studiereizen naar Parijs en was hij werkzaam aan opdrachten o.a. voor muurschilderingen en fresco's. In 1959 vestigde hij zich in een atelier te Deva op Mallorca. In de loop der ja ren stelde hij zijn werken tentoon o.a. in Stockholm, Toronto, Amsterdam, Solin gen, Houston (USA), Hilversum, Brad- ford (Canada), Scheveningen en Soest (Duitsland). Hij gebruikt vele technieken o.a. poly- vinylacetaat met zand en olieverf, olie- I verf met zand en vergulde collages op masoniet. De 40 in de Vaart getoonde werken zijn van recente datum en niet eerder geëx poseerd. A.s. woensdag, 27 oktober is er een bin go-middag in het Verenigingsgebouw St. I Joseph. Aanvang 2 uur. Voor eventueel vervoer kan gezorgd I worden. Meldt U zich daarvoor in uw parochie bij de bekende adressen. In april 1966 sneed een inhalende auto mobilist een stationcar en de bestuur der daarvan, een winkelier, reed tegen een boom. Zijn vrouw overleed ter plaatse en bij hem moest een been on der de knie worden afgezet. De automobilist die het ongeluk veroor zaakte is nooit gevonden. Enige tijd later beleefde de winklier, die intussen was omgeschoold tot kraanmachinist, de ver rassing van zijn leven: er werd een cheque van 100.000 mark bij hem be zorgd, die tenminste zijn financiële pro blemen uit de wereld hielp. De afzender was hulp voor slachtoffers van ongeval len met fotorrijtuigen, een instelling van de Duitse bond van autoverzekeraars. Deze organisatie, zo lezen wij in Het Beste van oktober, van wier verdienste lijk werk weinig in de publiciteit komt, komt die slachtoffers van verkeersonge vallen te hulp die noch bij de schuldige, noch bij een andere instelling verhaal kunnen halen. Het fonds heeft in de eerste acht jaar van zijn bestaan mate riële hulp verstrekt aan ettelijke duizen den van zulke slachtoffers. Bij elkaar zijn in die tijd bedragen uitgekeerd die tot dusver uiteenlopen van 1 mark 40 tot 140.000 mark en samen ruim 7 mil joen mark belopen. Sinds 1963 kan onder behaalde omstan digheden het fonds in rechte worden aangesproken tot schadeloosstelling. De condities en de omvang van deze uitke ringen zijn; Volledige vergoeding ingeval de schul dige verzekerd was; Gedeeltelijke vergoeding (niet van de schade aan het eigen motorvoertuig, van alle andere schade boven een bedrag van 1000 mark) ingeval de schuldige is doorgereden en niet opgespoord. Jaarlijks krijgt het Hulpfonds meer dan tweeduizend verzoeken om uitkering. Bijna de helft daarvan blijkt ongegrond, een gedeelte van de overige schadegeval len blijkt toch anderszins door verzeke ring gedekt te zijn. moest worden, omdat de brandweer ge roepen werd om een brandende auto bij de sporthal te blussen. De dienst gaat voor het meisje. Al met al toch een gezellige avond. De vele voorbereidingen voor het pro gamma van de actiegroep „Akoesta" ho pen vrijdagavond 29 oktober in het Dorpshuis hun bekroning te vinden in het veelbelovende progamma: „Soester- berg-voor-de-vuist-weg". Aan dit progamma werken ter opluis tering mee mevrouw Bremer (sopraan), Jean Jansen (pianist) en het r.k. man nenkoor met solistische medewerking van Koos Franken. Enige gasten in dit progamma zijn: zus ter Heiltje Neomegus, de heren Stam (anti-lawaai-actie vliegbasis), dokter Splinter, oud-hoofd der school Wegman en anderen. Het progamma, waarin Hans Eijpe als gastheer optreedt, begint om 20.00 uur. Na afloop om plm. 22.00 uur is er een gezellig „ouderwets" bal voor jong en oud in het Dorpshuis, met muzikale me dewerking van „The Musical Signals". In een stevige, maar niet onsportieve wedstrijd heeft Soesterberg, ondanks be ter tegenspel, genoegen moeten nemen met een 2-2 gelijkspel tegen C.D.N. in Driebergen. Het verdedigen bij de thuisclub ging niet altijd even gesmeerd en door wat paniek in de C.D.N.-defensie wist Dou- we Jaarsma in dé 23ste minuut te sco ren. Reeds in de eerste helft moest Jaarsma vanwege een spierblessure uit vallen en werd hij vervangen door Broekhuis. Ongeveer zeven minuten voor rust werd een indirecte vrije trap van C.D.N. toch direct ingeschoten en, wat erger was, als doelpunt toegekend door de scheids rechter, ondanks protest van doelman Kerkhof en aanvoerder Van Plateringen (1-1). Door een misverstand tussen Bouma en doelman Kerkhof liep Soesterberg een 2-1 achterstand op. Door een prachtig doelpunt van Harry Jaarsma kwam Soesterberg verdiend gelijk (2-2). Twee prachtige scoringskan sen werden door Jaarsma en Schaep- kens jammer genoeg niet benut, zodat C.D.N. blij mocht zijn met dit gelijke spel, want de flitsende voorhoede van C.D.N. verloor alle glans door de hechte Soesterbergdefensie. Al binnen vijf minuten keken de Soes terbergers tegen een 1-0 achterstand aan, dank zij een buitenspeldoelpunt van Verkuyk, hetgeen niet bevordelijk was voor het snel aangetaste moreel van de ploeg, wat nog erger werd, toen dezelfde Verkuyk in de 22 minuut de stand op 2-0 bracht. Tevoren was De Lange al een keer voor de attente doelman Van.de Linden, maar hij zag geen kans de bal over de doel man in het doel te plaatsen. In de 35ste minuut kreeg Geers een mooie kans, maar de bal ging naast. Eindelijk in de 37ste_ minuut kreeg Soes terberg, waar het zó'n intense behoeft» aan had, toen Knijpinga de bal uit een pass van Geers met een listig hakje in het doel plaatste 1-2. De ploeg scheen herboren en nog geen drie minuten Ia- ter tikte De Lange de bal uit een voor zet van Ben van Doesburg in het PVC- doel 2-2. In de tweede helft werd er door beide ploegen met goede inzet gespeeld. Soesterberg nam zelfs de leiding, toen Knijpinga een afzwenkende bal van De Lange langs doelman Van de Linden schoof 2-3. Twee minuten later was de PVC-gelijk- maker een feit, toen de bal uit een hoekschop van Van Doorn over de nieuwe doelman Unger in het doel draaide 3-3. IN SAMENWERKING MET „DE GOUDEN SNAAR" '1 (16) VOOR JOU Shepherds - Bovema 2 6) COUSIN NORMAN Marmalade - Phonogram 3 (14) FATHER AND SON Cat Stevens - CNR/Ariola 4 (10) DE KAUWGOMBALLENBOOM Ellie Nieman en Rik Zuiderveld -Bovema 5 WAITING FOR A LETTER The Shuffels - CBS/Artone 6 (17) LIFE IS A CARNIVAL The Band - Bovema 7 TAP TURNS ON THE WATER C.C.S. - Bovema 8 7) CALIFORNIA CALLING Fickle Pickle - Negram 9 2) LIFE IS A LONG SONG Jetho Tuil - CNR/Ariola 10 (15) ALMA MAI Marty - Phonogram 11 (20) FIN DE SEMANA Los Diablos - Bovema 12 MARE TAKE ME HOME Matthews Southern Comfort - Phonogram 13 (13) ONE FINE MORNING Lighthouse - Phonogram 14 (8) I'M STILL WAITING Diana Ross - Bovema 15 (11) YOU DON'T HAVE TO BE IN THE ARMY Mungo Jerry - Voque 16 ZE ZEGGEN Jan Boezeroen - Bovema 17 ONE WAY TICKET Ivy Christie - CNR (Will Luikinga) 18 IN THE SAND Ginger Ale - Negram 19 ALEXANDER GRAHAM BELL The Sweet - Inelco 20 ODE AAN MANUELA De Kermisklanten - Dureco

Soester Courant | 1971 | | pagina 3