voor Recept van de week Laat uw kincl niet voor „AAP lopen DE ROK WORDT WEER KORTER VRIENDSCHAPPEN KNSPPEND ZIEN NEDERLANDSE HAUTE COIFFURE i Als recept van de week geven we u dit keer een speciaal toetje, df»l inderdaad heel „anders dan anders" smaakt. U hebt er de volgende ingrediënten voor nodig: 5 sneetjes droog wittebrood, 5 Chiquita bananen, een kleine halve liter melk, 70 g boter of margarine, 60 g rozijnen, 8 eieren, 6uiker en een glaasje rum. T.aat de rozijnen in warm water weken. Haal de korst van het brood af en besmeer het met gesmolten boter. Snijd de bana nen in schijfjes. Een vuurvaste schaal dik met boter invetten. Het brood erin leggen en er om en om een laagje rozijnen, banaan, rozijnen op banaan legger., totdat de ingrediënten op zijn. Het geheel met de rum overgieten. Onder toevoeging van kleine beetjes melk de eieren goed met de suiker vermengen. Dit alles over de belegde sneetjes brood gieten. Direct in de voorverwarmde oven zetten en ongeveer 25 minuten laten bak ken. Warm serveren en met geraspte chocolade bestrooien. Een marineblauwe jersey mantel met 4 opgestikte zakken en smalle ceintuur. Voor de dochter een kniebroek en jack van roestbruin rïbcord, waar onder een dwars gestreepte trui wordt gedragen. Voor zoonlief een kort jack met bont gevoerd en afgezet, boven een bruine jersey broek en lichtgele jersey trui. De schooldeuren staan alweer wijd open en als u nog niet voor het feit bent komen te staan nieuwe kleren voor uw schoolgaande kinderen te kopen, zullen ze u wel spoedig uit de droom helpen. Want er bestaat wel degelijk een mode in „schoolkleren" en ik moet het kind nog tegenkomen dat daar niet aan mee wil doen. Behalve dat „meedoen" is er nog een even belangrijke factor. Uw kinderen zijn ongetwijfel gegroeid het lijkt soms wel of ze in die vakantieweken dubbel hard omhoog schieten en u zou ze met geen mogelijkheid in hun oude kleren naar school kunnen sturen. Hebt u geen geld genoeg om alles nieuw te kopen, dan moet u aan het vermaken slaan. U moet daarvoor wèl handig met de naald zijn, want de vermaakte kleren moeten er „als nieuw" uitzien, anders krijgt u ze er met geen stok in. Is de jongensbroek wat te kort geworden, koop dan een meter vistram in bijpassende kleur en verleng daarmee de pijpen en bies ook de zakken af met hetzelfde materiaal. Wanneer u er dan nog een riem bij maakt een gesp kost u nog geen gulden zaï uw zoon zich in zijn oude- nieuwe broek een rasechte cowboy voelen. Past dat schattige jurkje uw dochter niet meer, zet er dan de schaar in en maak er een hippe overgooier van met wat contrasterende stof en opstiksels. Hebt u wat naaien en ver maken betreft twee linkerhanden, koop dan nieuwe kleding die goed was- baar, sterk maar ook een beetje hip of „in" is, zodat uw kind zich niet buitengesloten voelt. Zorg dat die kleren functioneel zijn, dus dat ze er ongehinderd in kunnen spelen. Er moeten weinig knopen aan zitten, maar ze moeten juist wèl veel zakken hebben. Voor een hummeltje blijft de spijkerbroek het ideale kledingstuk, zowel voor jongens als voor meisjes. Sablne draagt een jersey hroek-overgooler, daaronder een dwars gestreepte trui. Arnoud draagt een jersev broek en mouwloos, kort jack, eveneens met dwarsge- streepte trui. Een horloge-juweel in nieuwe stijl „continu-vorm", dat te zien was op de horlogeriejaarbeurs te Bazel. De schakels van de armband hebben inderdaad dezelfde vorm als de horlogekast. De wijzerplaat is gemaakt uit een schijfje lapis-lazuli. Kast en armband zijn van wit goud met 96 briljanten bezet. (International Watch Co., Schajfhausen) Misschien hebt u uw hoofd op dit moment alleen nog maar vol met biki ni'#, ttrandkleren en vrijetijdskleding, maar toch is de herfst dichterbij dan u denkt. En na een paar donkere win termaanden is het zó wéér zomer. En wanneer het me gelukt is u met deze wat nietszeggende (maar toch op grote waarheden berustende) woorden vroeg tijdig al een beetje „warm" te hebben gemaakt voor de zomer van 1972 ja, u leest het goed, 1972 dan zult u het wel prettig vinden te weten, dat de rokzoom volgend jaar weer iets om hoog gaat. Deze nieuwe tendens werd als het opvallendste verschijnsel gezien op de Comis-Tricot, een toonaangevende beurs in Milaan, waarop de nieuwste modellen voor de zomer 1972 te zien Wanneer men in de volle bloei van het leven staat in een eigen gezin met opgroeiende kinderen, dan komt er niet altijd zoveel van het onderhouden van vriendschappen. Men heeft er niet zozeer behoefte aan; liet leven is gevuld en druk genoeg. Ook de kosten die het onderhouden van vriendschapsbetrekkingen allicht meebrengen, worden soms als een bezwaar gevoeld, en zo raken overigens aardige en goede relaties vaak „in de slof". Pas later en helaas dikwijls „te laat" ontdekken we, dat we in die jaren van volheid toch misschien tekort geschoten zijn- „Trouwe vriendschap" klinkt wel erg ouderwets, maar het moderne woord ernaast is „eenzaamheid". In dit laatste schuilt altijd nog wel iet# van een klacht. Juist in onze krachtige jaren zouden we zo menigeen een genoegen kunnen doen met wat meeleven, wat hulp, wat hartelijkheid en huiselijkheid. We hoeven geen vriendschappen te sluiten en te onder houden „uit berekening". Maar evenmin hoeven we „uit berekening" alle vriendschap uit ons leven te weren, omdat we er „geen belang hij hebben". Het is nu eenmaal zo, dat de betrekkingen tussen mensen onderling hun zoet en hun zuur meebrengen, maar wie niet anders dan kritisch over z'n medemensen kan oordelen, loopt wel de kans dat hij op den duur zeer eenzaam komt te staan. De steun en hulp die we eenmaal misschien nódig zullen hebben, zal mogelijk uit een heel andere hoek komen dan van hen, voor wie wij zelf eenmaal klaar hebben gestaan. Doch men kent ons als type en men helpt iemand, waarvan men weet dat er altijd hartelijkheid van heeft uitgestraald met meer graagte dan een oude brompot, die nooit iets voor iemand over heeft gehad. De vaart van de tijd, de overvloed aan verstrooiing werkt het vormen van vriend schappen niet in de hand. Maar als we eenmaal werkelijk goede vrienden gevonden hebben, dan is dat een schat die door de jaren steeds aan diepte wint, juist doordat we elkaar door de verschillende levensperioden gekend hebben en precies weten wat we aan elkaar hebben. Zo'n vriendschap kan een stootje verdragen zonder te gaan wankelen; zal voort duren, ook als onze verhalen niet meer zo uitbundig vrolijk zijn; zal zich nog kunnen verheugen over ons levensgeluk als het hunne reeds getaand is. JETTY waren. De rokzoom gaat dus weer om hoog, bij de gewone jurken tot net boven de knie en bij de mini-rokken en hot-pants nog aanzienlijk hoger. De schouders krijgen Weer raglanof aangeknopte mouwen, terwijl ook de vleugelmouwtjes en volants weer van stal zijn gehaald. Wat de halsuitsnij dingen betreft, die zijn middelmatig tot diep en meestal vierkant. Met be trekking tot de kleuren zullen koraal rood- oud-rose, turkoois, vele tinten groen en pauwblauw op de voorgrond treden, terwijl wit weer de gevierde zomerse Meur zal worden. Nu is de Comis-Tricotbeurs niet de enig zaligmakende, want op de tricot- beurs te Bologna (van 4 tot 7 septem ber) worden de complete collecties pas getoond. Maar in ieder geval weet u alvast, dat u over een maand of zo uw zomerjaponnen nog niet hoeft weg te doen. Er zit een goede kans in dat u ze volgend jaar „met een stukje eraf" weer zult kunnen afdragen. Vrije tijd is een goed, dat gelukkig voor steeds meer mensen een begrip wordt. Maar wat doen we anet die vrije tijd? Onze voorouders wisten het wel. Een van de vele dingen die zij in hun vrije tijd beoefenden was het knip pen van papier.-In 1800 was het zoge naamde portretknippen zelfs een alge meen geliefd gezelschapsspelletje. Al dus mejuffrouw R. C. Vogel, hoofd Educatieve Dienst van het Haags Ge meentemuseum in een voorwoord bij het boekje „Leer knippend zien", dat werd samengesteld door mevrouw Kerp-Schlesinger. Er werd vroeger trouwens vee] méér geknipt dan alleen maar portret ten. Ook bo-men, planten, dieren, hele landschappen en knipsels ter gelegen heid van bijzondere gebeurtenissen, waren zeer in zwang. De meeste hoofdstukken van „Leer knippend zien" zijn geïllustreerd met foto's van knipwerk. Wie zich interesseert voor deze vorm van tijdspassering, kan dit boekje als een waardevolle leidsman beschouwen om zich te bekwamen in het ouderwetse knipwerk, dat juist in onz"e moderne tijd weer zo in het mid delpunt van de belangstelling is komen te staan. Het boekje is uitgegeven door Uitgeverij Cantecleer, de Bilt. (Prijs 7,90). ft De ligne Question van Hans Julio. Vele decennia zijn de Nederlandse modebewuste vrouwen afhankelijk ge weest van de Franse couturiers. Auto matisch hadden we hier in ons kleine landje het gevoel, dat ons niets anders overbleef dan slaafs te volgen, wat de grote modekoningen ons dicteerden. Totdat onze ogen eindelijk opengingen en we ontdekten, diat er ook Nederlan ders waren die draagbare en aparte modellen konden creëren. (Ferry Of- fenman, Dick Holthaus, Max Heimans ë.a.). Het idee dat de Nederlandse haarmode dan toch wel beslist van de Parijse coiffeurs afkomstig moest zijn, heeft nóg langer stand gehouden. Maar ook deze waangedachte heeft nu voor de feiten het veld moeten rui men. Zo lanceerde de nog niet zo lang geleden uit Canada teruggekeerde Ne derlandse kapper Hans Julio voor de ze zomer nieuwe modellen, die als ech te „Nederlandse haarmode" mogen worden vermeld. In zijn kapsalon aan de De Clercqstraat te Amsterdam ontstond de „ligne Question", een soe pele lijn, die helemaaal in onze tijd van „zich vrij voelen" thuishoort. Het wezenlijke kenmerk van deze lijn wordt gevormd door het losjes naar buiten krullende onderhaar, dat lich ter gekleurd en langer is dan het bo venhaar. Julio liet zien dat deze coiffu re zowel op half-lang en lang als op kort haar kan worden toegepast. Julio heeft zich voorgenomen voortaan ie der jaar een nieuwe lijn te creëren, zodat de modebewuste Nederlandse vrouw niet langer afhankelijk behoeft te zijn van de strenge voorschriften der Franse „haarkoningen".

Soester Courant | 1971 | | pagina 5