Grote belangstelling voor nieuwe Soester symfonie-orkest Meningen van lezers SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING 9 oktober openingsbal karnavalsvereniging „De Narre Knol" Geen spreekuur Natuurwandeling Autobedrijf „Garage Stam" leverde 2500ste Renault af Burgerlijke Stand Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Clubkampioenschappen parachutespringen op de Leusderhei Aantrekkelijk schouwspel voor talrijk publiek VERLOOFD. jsrlovingskaartjes Drukkerij Smit Soester amateurfotograaf won gouden medaille in Bulgarije Voor eerste maal deelnemen aan wedstrijd werd meteen succes KEUKENS Krabbels van Knelis Dinsdag 28 september 1971 De zaterdagavond btf Artishock gehouden play-in is een groot succes geworden. Niet alleen door de grote belangstelling hiervoor, maar vooral door het feit, dat ongeveer dertig musici zich opgaven voor het door de dirigent Wim de Vries en de huisarts M. H. Oeberius Kapte(jn te formeren symfonie-orkest. Ze waren door het resultaat van deze avond bijzonder verrast. een fagot, een slagwerk en pauken. Ver der kregen de initiatiefnemers de toe zegging, dat een compleet blaaskwintet zich aan het orkest zal verbinden. Deze aanmeldingen hebben het mogelijk gemaakt, dat op zeer korte termijn met de repetities kan worden begonnen. De initiatiefnemers zitten nu echter nog te springen om een versterking door alt violen. Dirigent De Vries heeft het be stuur van Artishock gevraagd, op dins dagavond een zaal ter beschikking te stellen. De heer De Vries rekent erop, dat hij met hard werken en regelmatig repeteren een goed symfonie-orkest in Soest kan bouwen. Zaterdagavond was het voor de deel nemers aan de play-in een genoegen om te musiceren. Perfectie werd niet nage streefd, de musiceervreugde vergoedde veel. Er werd 1'improviste gespeeld, maar dat was soms niet te merken! Onder de instrumenten, waarvan de be spelers zich hebben opgegeven, zijn twaalf violen, twee celll, twee fluiten en een contrabas, een klarinet, een hobo, Geachte redactie, Naar aanleiding van Uw bericht, geti teld „Zeg het met bloemen" in Uw blad van dinsdag 21 september, moeten mij enkele opmerkingen van het hart. In het bedoelde bericht deelde U mede: „Door in de nacht van zondag op maan dag alle bloemen in de tuinen van de woningen nrs. 1 en 17 in Colenso af te snijden, hebben onbekenden kennelijk geprobeerd duidelijk te maken hoe zij over de bewoners van de beide huizen dachten." Als buurman van een der gedupeerden, een bejaarde dame, acht ik het mijn plicht met klem te protesteren tegen deze, naar mijn gevoel nogal tenden tieuze berichtgeving. Zelfs al ben ik geneigd aan te nemen, dat U zich bij het opstellen van dit bericht over een zo laf en zinloos staaltje van vandalis me niet gerealiseerd heeft, dat Uw for mulering op zijn zachtst gezegd insinu erend en beledigend was voor de be trokkenen, dan nog meen ik, dat U in dezen erg onzorgvuldig en dus onver antwoord te werk bent gegaan. Indien Uw woordkeus grappig bedoeld mocht zijn, dan vind ik het van een uiterst ongepaste grappigheid. Ik stel het op prijs, waneer U dit schrijven als ingezonden brief wilt be schouwen, bestemd voor Uw rubriek „Meningen van lezers". Colenso 7 Hoogachtend, H. J. I. Post, journalist Het spijt ons dat dit bericht zo opgvat wordt. Dat was beslist niet de bedoe ling. Wij hebben ons afgevraagd waar om iemand zoiets zinloos kon doen ,en meenden dat alleen „ongenoegen" hier voor de reden zou kunnen zijn. „Insinuerend en beledigend" zijn, op zijn zachts gezegd, veel te grote woor den. M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155-4832 Zaterdag9 oktober a.s. start de karna valsvereniging „De Narre Knol" het nieuwe seizoen 1971-1972 met het „Ope ningsbel". Muzikale medewerking hier aan wordt verleend door de uit 11 man bestaande Studentenkapel uit Breda, die zijn sporen op dergelijke festiviteiten in het zuiden meer dan verdiend heeft. Meerdere eervolle vermeldingen vielen deze kapel reeds ten deel. Deze avond wordt gehouden in het Ver enigingsgebouw aan de Steenhoffstraat. Op 13 november volgt het Prinsenbal, op 22 januari het Kielenbal, 12 en 13 februari Karnaval en 15 april 1972 het Slotbal. Iedereen is welkom. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de heer B. Ba tenburg, Middel wijkstraat 26 te Soest, of bij andere, u bekende, bestuursleden. De burgemeester van Soest brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hij verhinderd is op woensdag 29 september a.s. zijn wekelijkse spreekuur te houden. Woensdag 29 september om 9 uur, zal bij droog weer de wandeling voor het Vrouwengilde plaatsvinden. Bij regen echter de volgende dag. Vertrokken wordt om 9 uur vanaf Zonegloren. In troductie mogelijk. Zaterdagmiddag kon de heer G. Stam jr. de heer G. den Broeder, directeur van N.V. Comag, gevestigd aan de Steenhoffstraat, meedelen dat de door hem bestelde Renault 16 TS Automatic, de 2500ste Renault was. die door de Ga rage Stam werd afgeleverd. De heer den Broeder was voor Stam niet zo maar een cliënt, want de 2500ste bleek voor de directeur van N.V. Comag de 10e Renault te zijn die hij bij Stam kocht. VtRLOVINGS - RINGEN Rembrandtlaan 18 - Telefoon 02155-4785 GEBOREN: Edwin, zoon van L. Janssens en H. C. Steenbrink, Nieuwstraat 51. Laura Harmke Heieen, dochter van D. H. Hoogstraten en A. Boone, Veenbesstraat 348. Tom Aldert, zoon van H. A. Croezen en W. J. Meijneke, Van Goyen- j laan 179. Leontine, dochter van W. j G. B. de Lange en G. L. M. Zijlstra, Heuvelweg 32. Bram, zoon van C. de j Vries en A. O. te Pas, Haverweerd 75. j Thea, 'dochter van W. v. Grootveld en M. G. van Oosten, Dokter Rupertlaan 20. Gabriellë Adrienne, dochter van J. J. H. A. Hoppenbrouwers en M. M. J. de Ruiter, Emmalaan 7 Jeannette Antonia Maria, dochter van A. W. van den Heuvel en A. T. M. Aarnink, Eem- weg 4. ONDERTROUWD: Hermanus Antony Schmidt, Bellamy- straat 13 bis, Utrecht en Aleida Wilhel- mina Maria Gijtenbeek, Generaal Win- kelmanstraat 7, Soesterberg. Freddy Haage, Gallenkamp Pelsweg 2 en Hei- ka Alida Meischke, Nieuwstraat 2. Emil Esser, Plasweg 22 en Irene Rosa- line Hamar de la Brethoniëre, Dickens- laan 7, Utrecht. GETROUWD: Hendrik Ewoldt, Beatrixlaan 24 en Martina Leicher, Bosch van Drakestein- laan 14, Utrecht. Winston Poldner, Linnaeusparkweg 148 1, Amsterdam en Johanna Klara Visser, Mercuriusweg 254, Purmerend. Hendrikus Pater, Soestdijkseweg Noord 519, De Bilt en Petronella Davids, Eekhoornlaan 38, Zeist. Gerard Adriaan Ocker Ocker- se, Korte Brinkweg 29 en Fijtje van Buren, Esdoornhof 9, Leusden. Wil helmus Johannes van Leek, Beukenlaan 46 en Hendrika Brons, Ossendamweg 52. Johannes Theodorus de Haard, Kamperfoeliestraat 53 en Jacoba Jan netje Scheurwater, Rubenslaan 73. Roelof Arnoldus Huneman, Prins Fre- deriklaan 6, Amersfoort en Agatha Ma ria van Briemen, Aagje Dekenlaan 35. Robertus Giebels, Venestraat 2, Den Haag en Euphemia Johanna Helena Egtberts, Holysingel 3, Vlaardingen. Hans Borkent, Maassluisstraat 396, Am sterdam en Marion Polet, Maassluis straat 396, Amsterdam. OVERLEDEN: Johannes Petrus Bosboom, 84 jaar, ge huwd met W. H. van Zijl, Paulus Pot- terlaan 8. Gustaaf Jaspers, 62 jaar, gehuwd met E. G. Angus, Christiaan Huygenslaan 19. Rudolf Anton Al- bert Sebek. 53 jaar, gehuwd met E. E. Messerschmidt, Plesmanstraat 54. Gerarda van Schalkwijk, 68 jaar, ge huwd met J. R. van de Grift. Birk- straat. 76. Christina Jacoba Hendrika van Bemmel, 76 jaar, gehuwd met J. H. Brückmann, St.. Theresiastraat 27. v.h. H. VV. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. Nadat zaterdagmidag de eerste dag van het clubkampioenschap van de para chutespringverenigingen „Icarus" en de Mobiele Colonne, om half drie 's mid dags, na een herhaaldelijk uitstel werd afgelast, begon men zondagmorgen in alle vroegte met de eerste van de ruim honderdveertig sprongen. Onophoudelijk daalden de parachutisten uit de lucht neer om te proberen een landing in de „zandbak" nabij het Zeister spoor te maken-en deze landing zo mogelijk op of in de onmiddelijke nabijheid van het „dead-centre" te maken. Een parachutist smaakte het genoegen om een preciese landing op het „dead- centre" te maken, maar zijn volgende sprongen waren van een veel slechtere kwaliteit, zodat hij zich niet tussen de prijswinnaars kon handhaven. Na opmaking van- het eindklassement na vier sprongen bezette bij „Icarus" de heer Verschoor de eerste plaats als tweede gevolgd door de heer v. d. Meer. Derde werd de heer Woltersen en 4e W. Veldhuizen. Bij de Mobiele Colonne werd in twee klassen gesprongen. De eerste plaats bij de tu-seven, de z.g. leerlingen-chute, was voor de heer Domselaar uit IJmui- den. Tweede de heer Poortier uit Laren en als 3e de heer Faas uit Zeist. In de klasse wedstrijd-chute de „para- commander", een parachute met stuur mogelijkheden, werd de eerste plaats bezet door de heer Bohen uit Drieber gen, terwijl de 2e en 3e plaats voor de heren De Bruin en De Wekke uit Bun schoten waren. Mede dankzij het mooie weer hebben honderden toeschouwers genoten van het toch altijd weer attractieve landen van parachutisten, wat vooral geduren de de zomermaanden, zondagsmorgens vanaf tien uur een terugkerend spekta kel is. De parachutisten stegen op vanaf het vliegveld Hilversum en werden met busjes van de Leusderhei naar het vliegveld vervoerd. „Het roemruchte viertje, ondanks zijn formaat een complete wagen met vier deuren, was de allereerste, en als er Verliefd, getrouwd. Drukwerk voor iedere gelegenheid, ook voor Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 soms iemand is die vindt dat de auto's tegenwoordig duur zijn, dan moeten ze maar eens vergelijken. Dat viertje kost te me toen bijna ƒ5000,-- gulden, ter wijl ik voor deze „slee", met alles er op en er aan. nu 13000.-- kwijt ben." De heer den Broeder bleek niet alleen een fervent Renaultrijder te zijn, maar stak ook niet onder stoelen of banken dat hij met Stam meer dan tevreden was. „Je gaat niet achter een dubbeltje aan lopen als je ergens naar wens wordt bediend". Garage Stam liet de heer den Broeder, die vergezeld was van echtge note, zoon, schoondochter en kleinkin deren, niet met lege handen vertrekken en bood hem als 2500ste een complete autoradio aan. Na deze korte „plechtigheid" bekeken de aanwezigen onder deskundige bege leiding van bedrijfsleider G. Stam jr. en directeur G. Stam sr. de Renault- modellen die ter gelegenheid van de opening van de vestiging aan de Stad houderslaan/Torenlaan tijdens de na jaarsshow werden getoond. „De eerste weken als je foto's hebt ingestuurd voor een wedstrijd, dan kfjk je dagelijks met nieuwsgierigheid uit naar de post, maar als het al een paar maan den duurt, dan vergeet je dat gewoon". Tjallie Huizenga, Blieklaan 46, was eigeljjk net van plan om deze week eens te bellen naar de Bond van Nederlandse Ama teurfotografen Verenigingen, om te vragen hoe of 't eigeljjk met de foto's zat die hij in februari had ingezonden voor de wedstrijd die georganiseerd werd ter gelegenheid van de IV Foto Forum Jugend '71 te Sofia. Maar na j.1. donderdag is dat niet meer nodig, want toén bracht de post datgene waar hij alleen in stilte op had gehoopt, zijn foto's terug, met misschieneen schriftelijke beoordeling. Er waren ech ter geen foto's, wel een fraai diploma waarin in het Duits en het Bulgaars werd aangegeven dat de 24-jarige Soes ter amateurfotograaf met zijn foto „moeder" een gouden medaille had be haald. De foto's komen pas terug nadat de expositie van de naar Bulgarije ge stuurde foto's ook in ons land is rond- geweest. „Eigelijk nog geen twee jaar geleden ben ik met fotograferen begonnen, onze dochter was op komst en zijn vrouw ga en dat was voor mij reden genoeg wilde graag foto's van de kleine Huizen- om een „echt" fototoestel te kopen." Maar Tjallie Huizenga is gegrepen door zijn hobby en heeft er heel veel voor over, want welke nog maar net begon nen amateur offert een groot deel van zijn garageruimte op om een atelier in te richten, zodat hij zich onbeperkt aan zijn hobby kan wijden? „Het klinkt natuurlijk- allemaal een beet je afgezaagd en voor veel mensen wat eigenwijs, maar ik had nooit veel waar dering voor de bekende vakantie- en filmfotootjes, die je van familie en vrienden te zien krijgt. Gelukkig zijn die mensen er wel blij mee, en vinden zij •6 TORENSTRAAT 45 - TEL. 8009 Keukens in iedere prijsklasse Ook op zaterdag geopend. mijn instelling misschien wel overdre ven". Tjallie Huizenga, in het dagelijks leven de kost verdienend als kok in het Amersfoortse „Berghotel", begon inder daad ook met de stereotype fotootjes, maar al snel had hij geen vrede meer met dat „steriele" gedoe. „In een foto moet de fotograaf niet al leen al zijn kunnen, maar ook zijn ge voel leggen, en dat lukt nu eenmaal niet elke keer en daarom lukt het de ene keer gewoon beter dan de andere keer". De gelukkige amateur, want welke ho- byist wordt na nog geen twee jaar met een impossante gouden plak in zijn lief hebberij internationaal bevestigd, bruist van de plannen. „Er is nog zoveel te leren, en er zijn nog zoveel mogelijk heden om je eigen in de fotografie uit te drukken, dat ik er wel de hele dag mee bezig zou willen zijn". Maar die mogelijkheden blijven beperkt door de veelal onregelmatige werktijden, die hem soms ook wel weer eens een beetje in de kaart spelen, wanneer hij na week enddiensten op de door de weekse dagen vrij is. Mevrouw Huizinga en dochter Claudia staan niet alleen model voor veel van zijn portret studies, maar vooral zijn echtgenote staat volledig achter de hob by van haar man, die toch wel wat geld vraagt, want fotograferen, vooral als het verschillende filmpjes per week worden, is een kostbare zaak. „Ik ben kok, en ik doe het graag, maar als ze me voor de keus -zouden stellen, koken of fotograferen, dan hoefde ik daar niet over na te denken, dan maakte ik van mijn hobby direct mijn beroep". De „gouden" amateur is door zijn succes zo mogelijk nog enthousiaster geworden, en wanneer hij dit enthousiasme weet vast te houden, mogen we van hem ze ker nog wel eens nationaal of interna tionaal succes verwachten. Tjallie Huizenga met zjjn dochter en de bekroonde foto. SAjje ut ming vraog dan mok zeige datter op de weruld zoon kwak min se binne die as vaaststaond armerne daat voet- baale de allenug zaolugmaokende sport is, daat der weer un heule kwak gewoon nie andurs meer ken- ne denke. Daat leig netuurluk ok wel allegaor un bietje veur de haand, waant ajje de kraant opeslaot, daan kejje netuurluk vaan allus teugekomme, maor datter waat ovur voetbaale instaot, daor kejje staot op maoke. Maor de cijfurs laote toch wel effe waat aors zien, waant voetbaale maag daan bie ongs as bar belaangriek gelde, op de raanglijst vaan meest beoefende sporte komp daat getraap teuge en gehuppul aachtur de baal paas op de derde plaots en wie haad daat noeng vurwaacht. Maor jao, ut is noeng eenmaol un sport die in de meeste gevaale mit beide bene op de grond wordt beoefend, en daat is veur heul veul minse antrekkeluk, veur- aal ok, omdaat ut ondaanks veur- kommende trammelaant, toch wel un veilugge sport is. Waat daat angaot binne der ok wel aore sporte, en daor liek veilughied as ut waore bie te hore. Vaan de week bin ik zogezeit per onge luk mit zoon sport in anraoking gekom- me, toeng ik op ming fiets deur de om geving an ut rieje waas en vaan de ne- tuur op de Leusderhei ant geniete waas. Waant ut maag daan mielietèr terrein weze, de netuur ister meer as geweldug. Daorom gao ik graog mit ming fiets die kaant op. Jie ken der daan staot op maoke dajje in de meeste gevaale de enugge genieter bin, waant der wordt wel bar veul ovur gepraot maor as ut der op ankomp daan blieve de minse lievur tuus zitte te geniete vaan die netuur, daan ut op te zeuke, zo as ik daat doe. Maor vaan de week waas ik beslis nie allenug, waant der waore hongderde minse, op de fiets, op de brommur en mit de ntoo. Nie veur de netuur, maor omdaat der parresjuutspringe waas. Nie zo maor effe uut de Iuucht valle omdaat zo gezellug waas, maor mit ut Neder- laandse kaampiejoenschaap as inzet. Ik heb ming fiets teuge un boom gezet, en bin op ming gemaak gaon zitte kieke en waachte, waant die luu kenne noeng eenmaol nie as sneeuwvlokke uit de lucht komme vaale, en zalle der dus eerst veur motte zorrege daat zullie op grote hoogte komme, om daan weer naor benede te komme en daor mojje daan netuurluk wel effe op waachte. Maor daat is waor, ut waachte wordt wel beloond, waant minse, waat is daat un mooi gezicht ajje die. parrapluuje zo uut de lucht ziet komme, die haos pre- sies op de vaan te veure uutgekoze plek terecht komp. Zo as ik vaok prebeer te doen hep ik noeng ok prebere te deurgronde waat veur minse der eige tot zoon sport anne- trokke veule, waant, daat staot as un paol bove waotur, je ken parresjuut springe nie vergelieke mit voetbaalle. Maor ik bin der nie uuttekomme, waant ik haad eigeluk un heul aore gedaachte ovur zoon luchtakrebaot, meer zoon vriejur die maoling hep an alle zaoke die in ut leve veur un andur mins bar belaangriek binne, aal waas ut allenug maor ut spotte mit je leve. Maor daat mojje nie teuge die springurs zelluf zei- ge, waant daan kriejjé wel klaappe. Zul lie vinde ut zelluf heulegaor nie gevaor- luk. Maor waat daat angaot hep ik der wel un aore mening ovur en angezien wullie in un vrie laand wone, mag j® daat ok rustug zeige ok. Kiek, bie voetbaalle ister gloof ik wel is iemaand doodgegaon, omdaat hie un traap haad gekrege, maor mit daat par- repluuspringe leit daat toch wel eff® aors, waant der binne maor un paof haande vol vaan die liefhebburs en der binne der de leste tied wel twee dood- gegaon, omdaat de parrepluu nie op® wouw gaon. Ik weet nie hoe of ik der ovur haad gedaacht as ik springur waas geweest, en aster twee vaan ming sportvrinde deur ut beoefene vaan de sport omt ut leve waore gekomme. Maor ik gloof nie dak der ooit nog an waas begonne. Daot komp messchien wel omdaat ik hier op aorde nog zo bar veul aardugge dinge hep, zodaat ik ok geen enkul rie- sieko wil lope. Maor die springurs binne gewoon aove- turiers. Waat zullie nie kenne of wete daat mot ongderzocht worde. As die vriejurs un paor keer gespronge hebbe, daan gaon zullie op zeuk naor waat aors, waant as ut nieuwe der of is, is de aordughied der ok meteen vaanof, en daan motter heul gewoon waat aors veur in de plaots komme, aal zouw ut maor diepzee-duuke weze. Maor jao, die minse motte daat zelluf wete, maor ak heul eerluk mot weze, daan zouw ik ut toch lievur niet sport wille zette, waant daorveur is ut ming toch te gevaorluk. Minse binne raore wezuns, waant ik maag ut daan geen sport vinde, ik hep toevaallug wel mit bar veul plezier naor de spronge vaan die vriejurs zitte kieke. Zulluf hou ik toch veul lievur kaorte en zuk soort dinge maor as sport an, daan houwe de ongelukke op bie deurzakke en das prettuger as platslaon, waant daat gevaor bliefter in zitte aal bin je Nederiaandskaampiejoen.

Soester Courant | 1971 | | pagina 7