hteSinger! i oncl<z^> ƒ2,- Wedgwood «t ï£,uykj e» KLEDING? TELEFOON 3332 16 E L fi fl R da? dTv^mn' f6 en donde^ no8 worden aangeboden voor plaatsing in de Soester Courant op resp. dinsdag en vrij- J' e en u,ter',J'(uur voormiddag in ons bezit zijn. Na dit tijdstip is plaatsing de volgende dag niet meer mogelijk. HET DILEMMA VAN MEVROUW GANDHI INVESTERINGS KLIMAAT DE PERON-ZIEKTE SCHIJNT ONGENEESLIJK ZOMERZON IN WINTERTIJD POSTZEGEL MILIEU-ECONOMIE WINTER- Manteis üoats E. G. KERKHOF TASSEN Telefoon 34 80 iele dag gesloten) telen WISO-zegels I - REGENMANTELS I Helanca Corduroy ƒ24,75 ƒ19,95 45,- aten 3,25 inco enz. rt. KJES 3,95 s maandags gesloten. uilpremie puwoude machine. ADMINISTRATIE SOESTER COURANT "ALBI" Christof/e Lezing Ned. Vrouwen Eleetr. Vereniging De filmclub „Artishock" reisagenten a.n.v.r Buitenlandse werknemers zonder verblijfsvergunning Koopavond voor langdurig zieken en invaliden Gevonden voorwerpen Is uw servies nog up to date inhet jaar2000? 30 oktober haar 8e NATIONALE RUILÜAG Promotie God geringd met een ring van RINGENOLDUS J. Hoppenbrouwer. Sint Nicolaasintocht 1971 Kies uit meer dan 200 modellen Mit xo'n Slngsrzlg-zag machina krijg Je tenminste v/eer plezier In Je werk. En door die hoge Inrullpremie zijn ze nu extra voordelig. hoek Meuwstraat - BAARN ion 02154 -4833 SN IEDERE NAAIMACHINE e' «auto van het jaar", snte en van uw proefrit? af te komen, inklusief oorlogvoeren. Dit te voorkomen is tot dusver voor me vrouw Gandhi al een moeilijke opgave thuis maar ze verliest bij de dag mede standers. Ook degenen die inzien dat de oorlog misschien maar een tijdelijk soe laas geeft en als nasleep weer andere el lende meebrengt, zijn nu op een punt gekomen dat ze zeggen: wie dan leeft, dan zorgt, maar laten we eerst maar eens zien hoe we die vluchtelingen kwijt raken. En daarvoor is maar één oplossing: een toestand scheppen in oost-Pakistan waar door de vluchtelingen terugkeren. Een gesprek met de Pakistaanse president heeft daarvoor niet veel zin: die zegt dat ieder vrij is om terug te keren en dat er wel weer eens verkiezingen wor den gehouden en dat hij al bezig is de burgerlijke vrijheden weer in te voeren. Misschien is dit ook wel zo, maar het duurt allemaal langer dan de Indiërs kunnen wachten. De enigen die Pakis tan kunnen dwingen in het oostelijk landsdeel weer een toestand te scheppen die de ballingen tot terugkeer beweegt zijn de grote mogendheden die met hun ontwikkelingshulp en met hun wapenle veranties het Yahya Khan mogelijk ma ken op de been te blijven. Dat zal dan wel neerkomen op een autonomie voor co:t-Pakistan waarvoor men in west- Paleis tan niet voelt, maar men kan het wellicht in een vorm gieten zodat het niet al te zeer op een totale capitulatie van Yahya Khan lijkt. Mevrouw Gandhi bijvoorbeeld houdt daarvoor zorgvulig alles open. Ze had bijvoorbeeld Bangla Desh kunnen erken nen wat voor de guerrilla in oost-Pakis tan een enorme morele steun zou zijn India mobiliseert zijn reservisten, elke dag zijn er schietpartijen aan de grens met Pakistan, de kans op een oorlog tus sen die twee landen wordt steeds groter. Dat mevrouw Gandhi, de Indiase pre mier juist op zo'n spannend moment haar land verlaat om een reeks hoofd steden - vooral Londen en Washington - te bezoeken betekent niet dat het alle maal nogal meevalt. Integendeel: haar reis is een krampachtige laatste poging de oorlog te voorkomen, waarvan ze geen goeds kan verwachten zelfs als ze hem wint. Of wat dan voor winnen door moet gaan: zijzelf heeft in een interview wel eens betwijfeld of ooit wel oorlogen gewon nen worden - veldslagen wel, maar oor logen? En ze kan dan kijken naar dat andere door een vrouw geregeerde land, Israël. Het schijnt dat ln haar kabinet zich zo langzamerhand een meerderheid begint af te tekenen die in arren moede geen andere oplossing ziet dan strijd te le veren. Voor Chinese inmenging is men niet zo bang-, -tenslotte -.ia er een Indiaas-Rus- siseh verdrag wat de heren in Peking zich wel zal laten bedenken. En als de Indiase troepen dan kans zien oost-Pa kistan uit de handen van de Westpakis- taanse troepen te bevrijden, dan zullen de talloze vluchtelingen weer terugkeren naar hun land. En daar gaat het om. Tussen de negen en tien miljoen mensen, UN COUVERT DE LA GAMME Van Weedestraat 31 - Soestdijk Tijdens het bezoek van onze koningin aan Indonesië is een en ander maal de vraag aan de orde gekomen waarom het Nederlandse bedrijfsleven niet in sneller tempo investeringen doet in Indonesië nu het economisch klimaat daarvoor in Insulinde veel miLder is geworden. Uit de daarop komende antwoorden heeft ons vooral dit gefrappeerd dat de Neder landse bedrijven daarvoor onvoldoende financiële kacht bezitten. Uit persberichten van de laatste weken bleek ons dat buitenlanders steeds aktie- ver worden in het opkopen van Neder landse bedrijven. Door de komst van Engeland in de Euromarkt zijn vooral de Britten aktief in het verwerven van be langen op het vasteland. In bankkringen worden steeds meer ver ontruste uitspraken gedaan over de fi nanciering van onze handel en industrie, die in toenemende mate met vreemd vermogen plaatsvindt. Het gedeelte dat uit de winst van de bedrijven wordt ge financierd wordt steeds geringer. Met name in het midden- en kleinbedrijf is deze tendens zichtbaar. Juist in deze kringen wordt over het algemeen meer waarde aan de investering met eigen geld gehecht. Al de gesignaleerde berichten en uit spraken wijzen erop dat de financieel- economische kracht van ons bedrijfsleven snel achteruit holt. Dit betekent dat het aantal bedrijfssluitingen ons in de toe komst nog meer zal benauwen dan in het verleden. Laten wij dit teken aan de wand voor ons land serieus nemen. Het is duidelijk dat wij bezig zijn aan een politiek van potverteren. De lasten zijn vele ondernemers, vooral in de partiku- liere sfeer tot aan de lippen gestegen. Naarmate deze ontwikkeling wordt voort gezet, zullen wij tot onze schrik ervaren dat wij een groter stuk van onze beste- dingsdrang moeten prijsgeven om het bedrijfsleven van de dreigende bloedar moede te bevrijden. Sjtsol.geen Kleinigheid, leven nu als v uchtelmg m India's dichtst bij oost-Pa- kistan gelegen deelstaten. Dat is een wurgende last op een land dat het toch al niet makkelijk heeft en hoe zacht- ook is, op een gegeven mo ment kan men de wanhopigste dingen doen om van die verstikkende kwelling geweest, maar ze heeft het zorgvuldig nagelaten om de zaak niet nog meer ha ken en ogen te geven dan ze al heeft. Ze komt nu aandringen bij Washington en Londen om samen met Moskou Yahya Khan onder zo'n pressie te plaatsen dat de oorlog voorkomen kan worden. Ze zou natuurlijk ook naar de V.N. kun nen stappen, maar veel zin zou dat niet hebben: als dit instituut al de zaak zou bespreken dan nog resulteert dit alleen in een resolutie waarvan ze de naleving niet kan afdwingen. Maar Rusland en Amerika samen zouden als ze hun best deden wel hun zin kunnen doorzetten. Daarop hoopt mevrouw Gandhi als haar laatste kans om geen oorlog te hoeven voeren die waarschijnlijk meer nieuwe problemen oproept dan oude oplost. Argentinië lijdt nog altijd aan het ver- schijnsel-Peron, al is de voormalige dictator al meer dan vijftien jaar gele den aan de kant gezet. Maar het pero- nisme leeft door in het land, vooral on der de vakbeweging die immers in die jaren onder leiding van de haast ver goddelijkte Evita Peron het instrument van de dictatoriale macht was. Economen kunnen nu wel zeggen dat de schijnwelvaart voor de arbeiders in die jaren één kolossale roofbouw op de economie van het land is geweest, een enorm potverteren waarvan men nu nog de rekening afbetaalt, maar de herinne ring die alles mooier maakt dan het ge weest is vaagt die zakelijke argumenten weg, hoe juist ze overigens ook zijn. Sindsdien hebben reeksen burgerkabi netten de strijd op twee fronten gestre den: enerzijds het land uit het slop ha len, anderzijds voorkomen dat de pero nisten hun ruïneuze beleid zouden her vatten. Veel sukses hadden ze niet en uiteinde lijk grepen de militairen in om „de jan boel uit te mesten". bar Telefoon 02155-8252 Het K.N.M.I. te De Bilt, verzorgde voor de leden van de N.V.E.V. afdeling „Eem- land" een interessante, lezing over „weer en klimaat". De spreker van deze middag gaf met behulp van cijfers aan, dat altijd op vaste tijden, n.1. 12 uur middernacht en vervolgens om de 6 uur waarnemingen worden doorgegeven. Door meisjes wor den deze gegevens opgenomen en door gestuurd; in Amerika en West-Europa om de 6 uur; in andere streken om de 3 uur. Elk uur worden waarnemingen opgeno men, voorheen in het Frans, wat dik wijls moeilijkheden gaf. Nu wordt een cijfercode gebruikt, o.a. 999= weerbe richt; 06 is bestemd voor Denemarken, Nederland, België, Zwitserland en 260 voor De Bilt. Iedereen, die met deze materie te maken heeft, weet waar van daan de berichten komen. Per telex worden per etmaal 25000 be richten doorgegeven. Ook op zee worden 140 waarnemingen per uur gemeld. Al les wordt, in kaart gebracht om de 3 uur, wat dan weer de basis vormt voor de weersverwachting. Door dit systeem weet men de weers verwachting voor enkele dagen, nooit precies, maar wel voor 85%. Aardig was het te vernemen dat code 09 mist is; 00 het mooiste weer en 99 zeer slecht. De presidente van deze afdeling dankte na afloop van deze lezing, de spreker voor dit interessante onderwerp. Op 24 november a.s. is voor deze afde ling een demonstratie over diepvries producten in de zaal „Brandpunt" te Baarn. De Filmclub „Artishock" draait van avond de zoveelste film in het bestaan van deze Soester vereniging van cini- fielen. Een prachtige kleurenfilm die bekroond werd met 6 Oscars. Helaas mag de titel niet gepubliceerd worden, maar leden van de filmclub krijgen al tijd uitvoerige informatie over de maan delijkse filmvoorstellingen in het Arti- shock-gebouw, waar alleen speelfilms gedraaid worden die boeiend en belang rijk zijn. Vier brandweerlieden waken over uw veiligheid tijdens de voorstelling. Aan vang 8.30 uur. Er is een levensgroot beeld, gemakkelijke stoelen en in de pauze schenkt tante Cor een heerlijke kop koffie. Het bestuur van de filmclub bestaat uit een aantal bescheiden personen, die na genoeg in stilte hun scheppend werk tot stand brengen. De filmclub, die re gelmatig in financiële nood verkeert, verdient daarom uw volle aandacht en steun. Het is de enige „bioscoop" hier in Soest. Inlichtingen over het lidmaatschap (bo ven de 18 jaar) en de film van vanavond telefonisch tot acht uur, bij bestuurslid Henny Visser (4283). Hun resultaten waren amper beter, ten dele omdat ook onder de strijdkrachten nog een behoorlijke rest peronisme was achtergebleven en de heren ook op an dere gronden heerlijk ruzie maakten on der elkaar. Diverse generaals hebben het geprobeerd, soms met een burger als stroman aan het hoofd van het kabinet, steeds met beloften dat er nog wel eens een keer demokratie zou komen ook, beloften die steeds werden gebroken zodra ze uitge sproken waren. De huidige machthebber Lanusse is de eerste militaire dictator die het over een andere boeg wil gooien. Hij wil de eigen lijk vijandig tegenover elkaar staande stromingen van peronisten en radikalen ln één club samenvoegen. Hij meent dat de tijd rijp is om de peronisten ervan te overtuigen dat ze toch geen kans hebben aan de macht te komen en dat ze er daarom verstandiger aan doen een com promis te sluiten met de radikalen over een gezamenlijk regeringsprogramma waarin dan wel iets peronistisch kan voorkomen maar niet veel. Peron zelf, die inmiddels 75 is geworden in Spanje, zal zelfs wel niets voelen voor een terugkeer als president, maar hij heeft misschien wel een sentimenteel verlangen toch niet als balling te ster ven. Als hij zijn volgelingen nu maar aan praat dat een half ei beter is dan een lege dop dan kan Lanusse misschien in derdaad een team bijeenbrengen dat voor de verandering nu eens het land wil gaan besturen in plaats van onderling te ruziën. Lenusse is daarom begonnen Pe ron zijn pensioen uit te betalen, inklusief de achterstallige termijnen sinds zijn af zetting, het lijk van de aanbeden Evita wordt teruggegeven, allemaal voor het goede doel. Tenminste: Lanusse acht het een goed doel. Andere generaals, inklusief de af gezette Livingston, Lanusses voorganger, zien meer in een keihard militair bewind naar Braziliaans voorbeeld. En een te rugkeer van Peron onder welke omstan digheden ook zien ze als een stimulering van het peronisme dat ze liever fel be strijden. En dus zijn de generaals on derling maar weer eens slaags geraakt. Dit keer heeft Lanusse gewonnen, al kan niemand zeggen voor hoe lang. Hijzelf rekent op nog anderhalf jaar; tegen die tijd wil hij verkiezingen houden, een belofte die hem de steun kan opleveren van de burger-politici die in die ver kiezingen een kans zien weer aan bod te komen na zeven jaar militair gezag. Hun hoop zal echter wel getemperd zijn door de ervaring: anderhalf jaar is lang. In die tijd kunnen heel wat generaalsbe- loften gebroken worden en heel wat mi litaire coups slagen. Wij bieden U een grote keuze uit hon derden reizen per vliegtuig, trein, tou ringcar of eigen auto. Gratis reisprogramma's verkrijgbaar, o Steenhoffstraal 9a, tel. 6571 en 4905 Bij een woensdagavond uitgevoerde con trole in een pension voor buitenlandse werknemers aan de Kerkstraat werden 8 mannen aangetroffen waarvan er 7 niet in het bezit waren van een geldig niet in het bezit waren van een geldige verblijfsvergunning. Zij worden bin nenkort op transport gesteld naar hun land van herkomst. Net voordat de 4 politie-ambtenaren met de controle wilden beginnen, scho ven practisch voor hun ogen 4 auto's op elkaar. De materiële schade was aan zienlijk. De Stichting Zonnebloem organiseert op donderdag 4 november a.s., 's avonds van 18.30 tot 21 uur, een koopavond voor langdurig zieken en invaliden. Enige zaken in Amersfoort zullen voor bovenvermelde personen geopend zijn. zijn. Men wordt verzocht zoveel mogelijk voor eigen vervoer en invalidenwagen te zorgen. Deelnemers moeten zich ui terlijk maandagavond 1 november a.s. melden bij een van de volgende adres sen: mevrouw M. Westerveld, Braamweg 78; mevrouw Faber, Foekenlaan 5 of bij de heer W. J. F. Nadorp, Christinalaan 49. De aanmelding moet schriftelijk ge schieden. Zieken die alleen thuis zitten kunnen zich aanmelden via de wijk zuster. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aangege ven: kat, diverse sleutels, gebreide wol len cape, portemonnaie met inhoud, een paar herenhandschoenen, hondenriem, dameshorloge, kinderjack, damesfiets, fietstas, armband, sjaal, fototoestel, kin- derbril, turnpakje en knipbeurs. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woens dag en zaterdag van 14 tot 18 uur, in lichtingen worden verkregen. Ver. Hilversum en Omstreken organiseert op zaterdag in de TOTO HAL van het gem. sportpark aan de Soestd\jker- straatweg te Hilversum. Naast station Sportpark. 20 handelarenstands aanwezig. Geopend van 9-15.30 uur. Entree ƒ0,50. Vorige maal 650 bezoekers. u VAN WEEDESTRAAT 31 SOESTDIJK Er komen steeds meer mensen die de milieu-economie beoefenen. Daar zijn ook al hoogleraren in de economische wetenschap btf. We treffen er voorts politici onder en vele gewone stervelingen, die zich bedreigd voelen door de toenemende vervuiling. Met de milieu-vraagstukken heeft de maatschappij een nieuwe di mensie gekregen. Jammer, dat deze zo in de emotionele sfeer ligt en te weinig op zijn ware verschijning wordt beoordeeld. Aan de Utrechtse universiteit promo veerde op woensdag 27 oktober de heer H. M. J. Kinderdijk tot doctor in de wis kunde en natuurwetenschappen op het proefschrikt „Diagnostic Methods in a Gas Discharge". De heer Kinderdijk is geboren in 1926 te Soest en woont aan de Plasweg 15. De heer Kinderdijk begon de studie in de wiskunde en natuurwetenschappen in 1945 aan de Utrechtse universiteit, waar hij in 1953, na een tussentijdse onder- breding vanwege de militaire dienst, het candidaatsexamen aflegde. Na het doc toraalexamen experimentele natuurkunde met lesbevoegdheid te hebben verkregen in 1957, trad hij in dienst bij het Reactor Centrum Nederland. In 1965 werd hem verzocht met een promotieonderzoek te beginnen. Hij was enige tijd leraar aan de Rijks Pedagogische Akademie te Hil versum en sinds 1970 is hij als zodanig verbonden aan het Christelijk Lyceum te Zeist. JUWELIER-OPTICIEN VAN WEEDESTRAAT 12 - TELEFOON 6372 Tot de milieu-vraagstukken behoren de luchtvervuiling, de toenemende straat vervuiling, de waterverontreiniging maar ook de verkeerscongesties en het tekort aan rekreatiegebied. Velen zijn van me ning dat produktie en milieubescherming tegenover elkaar staan. De produktie, het bedrijfsleven en de onderneming, zijn behoren evenzeer tot het milieu als het gezin en de plantsoenendienst. Welzijn en welvaart horen als een siamese twee ling bij elkaar. Evenzo zijn milieu en in dustrie nauw met elkaar verbonden. Probleem bestaat al langer Het probleem van de milieu-aantasting houdt ons meer bezig dan tien of twintig jaar geleden. Dat is een gevolg van de ruikbare en zichtbare milieu-vervuiling om ons heen. Naarmate wij ons meer er geren moeten wij er ons erntiger mee bezighouden. Het probleem heeft echter altijd bestaan. Het was voorheen een lokaal verschijn, sel, daarna is het een nationaal probleem geworden, maar er wordt al lang op in ternationaal niveau aan gewerkt. Om een voorbeeld te noemen, wij konden reeds vóór de tweede wereldoorlog zien hoe talloze bewoners van het Ruhrgebied dreigden te verstikken door de gassen en schoonstenen van de hoogovers en chemische fabrieken die in deze indus triestreek de lucht verpestten. Niemand heeft er toen artikelen aan gewijd. Nu beginnen wij in bepaalde streken van Nederland de luchtverontreiniging te on dergaan. Nu zien wij de kwaliteit van het Rijnwater met sprongen teruglopen. Nu spreekt plotseling de oppositie in de Tweede Kamer verwijtende woorden tot de regering, die geen voorzieningen zou hebben getroffen. De produktie, dus de industrie krijgt de schuld. Er wordt een opvatting gekweekt alsof de ondernemers, die de z.g. winstmakers zijn, de lucht in Nederland verpesten. Daar moeten enkele kanttekeningen bij worden gemaakt. Wel lucht, geen werk In de eerste plaats treffen we in niet- kapitalistische landen, zoals Polen en de Sowjet-Unie eveneens streken aan met luchtvervuiling, smerige straten en ver vuilde rivieren. Die zijn dan bedoeld om de werkers van die landen een beter huis, een dikker belegde boterham en een autootjes te bezorgen. Het laatste is er meestal niet bij maar zij houden de stank eveneens. Die landen zijn minder dicht bevolkt en de milieuvervulling is daar nog in een embryonaal stadium, zoals wellicht hier een kwarteeuw geleden. Voor de rest dient hier de milieuvervui ling eveneens de materiële en geestelijke welvaart van de werknemers. Want als we honger hebben en geen werk nemen we de stank op de koop toe. Honger en geen werk kunnen wij ons niet meer voorstellen. Al zijn zij ver weg, zij zijn niettemin aanwezig als wij onze econo mische groei als doelstelling verwaar lozen. We kunnen de milieuvervuiling gaan op lossen door verboden. Als in Zeeland de eilanden worden gesloten voor de in dustrie walmen de schoorstenen in Vlaanderen. Welvarende Belgen gaan dan frisse lucht halen aan de Noorse of Spaanse kust en de Zeeuwen, blijven klei verzetten zonder rekreatie. Afvalverwerking Daarnaast is gebleken dat de milieuver vuiling deels zo niet grotendeels wordt veroorzaakt door konsumenten met gas- producerende auto's door afval wegwer pende toeristen, door olie-lozende sche pen en door snel opgetrokken woon wijken, die geen groenvoorziening heb ben gekregen. De winstmakende in dustrie staat buiten al deze faktoren. Wij moeten alleen leren de thans aan een dichte bevolking gebonden processen te beheersen. De techniek is bezig daar vin dingen voor te doen. Zo maakt men auto-verslindende schrootmachines die autowrakken tot lucifersdoosjes voor de hoogovens omvormen en geweldige vuil verbranders ontwikkelen zich tot com- post-producenten. Als wij naarstig blijven zoeken zullen wij uit afval weer nieuwe produkten kunnen vervaardigen. Wellicht kunnen deze nieuwe produkten. de snelle ver mindering van de wereldvoorraden aan bepaalde grondstoffen weer tegenhouden. Daardoor wordt het duurder worden van een aantal produkten voorkomen, want schaarse grondstoffen plegen in prijs omhoog te gaan. Dat veroorzaken indus trie en handel. Dezelfde producenten moeten echter ook voor de vervangende produkten zorgen. Research Wij zullen ervaren dat wij de milieu vraagstukken kunnen overwinnen. Er kunnen afzuigers, geluiddempers, afval- vernietigers, waterreinigers en zuurstof zuiveringsinstallaties worden gebouwd. Al die voorzieningen vormen een onmis baar deel van een dicht bevolkte samen leving die een hoge levensstandaard wil behouden. Met veel researchwerk zullen technisch vernuft en denkkracht ons de gewenste milieu-zuivering leveren. Maar die voorzieningen moeten betaald worden door degenen die ze gebruiken en dat zijn wij zelf. Het is zelfs zo dat de inventiviteit van de winstmakende industrie vermoedelijk de drijvende kracht zal zijn waarmee het vraagstuk zal worden opgelost. Daartoe is echter nodig de medewerking van de werknemers om al die produkten te fabriceren en die van de konsumen ten om ervoor te betalen. De cirkel is daarmee rond: zakenleven en milieu ho ren bij elkaar en zijn eikaars vijanden niet. Als politici hun brood er mee wil len verdienen om te beweren dat indus triëlen willens en wetens het milieu ver pesten dan is er op zijn minst een luchtje aan die redenering. v. Weedestraat 80-82 - Soest In juni j.1. is op initatief van de VW Soest een commissie van enige Soester verenigingen bij elkaar gekomen om de opzet van de Sint Nicolaasintocht te bespreken. De commissie werd gevormd uit afge vaardigden van de Soester Zakenkring, de heer G. Kruimer; de Soester VW, de heer J. C. Brouwer; de Winkeliersvere niging Soest, de heren B. Baar en G. J. Adema; de heer Van Dijkhorst van het jeugdcentrum „De Vangrail" en de heer J. v. d. Koppel namens de Sint. Na enkele vergaderingen is het volgende uit de bus gekomen: zaterdag 20 novem ber komt de Goed Heilig Man met de trein aan om ca. 2 uur n.m, op het sta tion Soest-Zuid. Om 3 uur vindt een officiële ontvangst plaats door de burgemeester op het bor des van het Gemeentehuis. Er zal een feestelijke intocht door Soest gehouden worden, die zal eindigen bij het winkel centrum „Smitshof". In de stoet zullen een aantal wagens meerijden welke door verenigingen zul len worden verzorgd. De organisatie stelt enkele prijzen be schikbaar voor de mooiste wagen en het leukste idee, tot een bedrag van ƒ250, Verder wordt er een fotowedstrijd geor ganiseerd onder het motto „Wie maakt de mooiste of leukste foto van de in tocht?" Ook hiervoor zijn intéressante prijzen beschikbaar gesteld. Een deskun dige jury zal deze onderdelen beoorde len. Financiële steun werd reeds toegezegd door de belangenvereniging „Smitshof" en het „WISO"-zegelsysteem. Garage Tensen zorgt als vanouds weer voor een bus, voor o.a. het vervoer van P.V.O. Garage Kooy stelt zoveel wagens beschikbaar (met chauffeur) als er no dig zijn. Geluidswagens komen van AVIA en Coca-cola, terwijl ook 600 flesjes frisdrank voor ahë deelnemers beschikbaar werden gesteld. Ook op de ontbeerlijke steun en hulp van gemeentebestuur en politie kan wor den gerekend. VERWARMINGSBEDRIJF Het adres voor een goede op gas gestookte CENTRALE VERWARMING. Hartweg 58 Soest Tclef. 02155-4332 In skai, corfam en hunting vanaf 24,95 tot 44,95 In Ieder, lak en slang vanaf ƒ54,95 tot 89,95. Torenstraat 5 - Tel. 3473 (bij de Oude Kerk) Winkelcentrum SMITSHOF - Tel. 8290 Maandag dicht. Woensdag open.

Soester Courant | 1971 | | pagina 13