milmö 11 Weekend inenn AGDPERSON lelijke dienst VERKOOPSTER TS, ENTE SOEST ASSISTENT ISTENT iRKOOPSTER COMITÉ CADEAU JUBILEUM EN AFSCHEID BURGEMEESTER MR. S. P. BARON BENTINCK DE NIET DWINGENDE 10GIKA VAN RIJNMOND SPORTHAL „BEUKENDAL" DE ARME SPION WINTER- Handschoenen Shawls r. a. hofman TOM BON VERKEERSSPIEGEL KEUKENS «iSoeóter natuurbad» 'ART-TIME 1EDEWERKSTERS, Je veriendafdeling, HflRO N.V. rum Braamhage Ie keuken NVERZORGSTER ER IELIJKE HULP tekends. SQESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Burgerlijke Stand Raad voor het bejaarden- werk Soest Bejaardensociëteiten in Soest Ladekastjes Miniseis Poefs Lectuurbakken J. P. DE ROND Eerste Soester Begrafenis-Onderneming WEDSTRIJD-PROGRAMMA „SOWI-72" in de maand september Loge Eemland Papieren vuilniszakken Voor de balie J. Hoppenbrouwers vsrzskerlügen hypotheken financieringen Lederwaren Tassen Paraplu's Uw conditie achter het stuur ƒ10,— incl. bediening en b.t.w. CAFÉ-RESTAURANT Vrydag 29 oktober 1971 illicitaties kunt u richten itsma, hoofd civiele dienst, 54, DEN DOLDER. unt u ook met haar komen lerdag 4 november of ember van 18 - 19 uur. in meet- en regelapparatuur mische procesindustrie, met :hterondernemingen in Euro- NTREKKELIJKE plaatsings- met een prettig werkkli- vertrouwd met boekhoud- Is algemeen assistente p onze afdeling Boekhouding. i dames komen in aanmer- len worden verzocht zich telefonisch in verbinding te ie afdeling Personeelszaken, 20 te Amersfoort (telefoon oestel 154.) delicatessenzaak, een BESTRAAT TEL. 2404 VNDMETEN van de dienst van kan worden geplaatst een van assistentie bij het ver- eetkundige werkzaamheden, uit naar iemand, die in het ploma LTS of een gelijkwaar- ft genoten en tevens een rij- lankelijk van opleiding, erva- laatsvinden tegen een salaris 979,—, 6'/*% vacantietoelage, i 10 dagen, schriftelijk bij de neentewerken. Lange Brink- rleg een goed salaris, goede 6% vakantietoeslag, een :n 5 snipperdagen. aan de personeelschef van TRAAT 31 BAARN 02154 - 6964, toestel 9. ïst, In- of extern. -e» ^P- Schreuderlaan 2 amesconfectie hebben wij verkoop stellen wij op >dzakelijk. ST-TEL 2424 Ter gelegenheid van het 25-jarig ambst- jubileum (1 december 1971) en het af scheid als burgemeester van Soest (15 mei 1972) heeft zich vanuit de burgerij een comité gevormd voor een cadeau van de bevolking aan de burgemeester. In dit comité hebben zitting genomen de heer W. G. v. Zadelhoff, oud-wethouder en loco-burgemeester; de heer L. C. J. van As, hoofd van de Carolusschool in Soesterberg; mevrouw J. Berkelbach-v. d. Sprenkel als vertegenwoordigster van vrouwenverenigingen; dokter R. E. H. Buss, chirurg van het ziekenhuis Zonne gloren; de heer J. Elderman, voorzitter van de voetbalvereniging SEC; de heer A. G. Hilhorst, hoofd van de r.k. mavo; de heer A. H. Hoegen Dijkhof, voorzit ter van de Zakenkring; de heer J. G. van Huissteden, voorzitter van de win keliersvereniging Soest; mevrouw E. Joosten als vertegenwoordigster van de plaatselijke kunstenaars; de heer G. Kruimer, directeur van een frisdranken- fabriek. mej. L. Lensink van de Wijk raad in Soesterberg; de heer F. van Luijk, officier van de vliegbasis Soes terberg; de heer K. Nickel als vertegen woordiger van het jeugdwerk; de heer Paans. sportvertegenwoordiger; de heer A. Polderman als vertegenwoordiger van de vakbonden; de heer W. Rietveld, di recteur van de Ned. Middenst. Bank", notaris M. v. Veeren en de heer B. J. van Os, voorlichtingsambtenaar van de gemeente. De heer van Os zal als secretaris van het actiecomité fungeren en de publi citeit verzorgen. Stichting Bentinck fonds Het comité heeft zich als doel gesteld een jubileum geschenk aan te bieden en daarbij tevens het afscheid te betrekken. Het ligt in de bedoeling een stichting in M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155-4832 GEBOREN: Florine Jeltje, dochter van E. W. M. Nicolaas en M. S. H. Eijsbroek, De Akkeren 107. Irene Franciska Ca- tharina, dochter van M. R. M. van der Lugt en M. J. M. Elbertse, Oranjelaan 4. Edskea Sjerien, dochter van W. Verhoeff en L. E. Drenth, Rubenslaan 138. Maria Monsé, dochter van J. A. Strengers en M. E. W. van der Wurff, Simon Stevinlaan 57, Soesterberg. Marieke, dochter van P. G. J. M. de Beer en P. L van Asselt, Buntweg 13. Eric, zoon van G. N. Roozendaal en G. B. M. Lemmers, Smitsweg 79. Johan Herman, zoon van J. H. van Hengstum en T. W. B. M. Smink, Lange Brinkweg 98. Willem Alexander, zoon van A, J. Bungener en P. D. Schaap, Haverweerd 59. Johannes, zoon van D. E. J. van de Vis en A. W. E. Barten, Saenredam- plantsoen 49. Dimphy, dochter van H. E. Berg en M. J. Gilde, Veenbesstraat 366. David, zoon van H. K. R. Grift en J. M. de Jong, Sint Theresiastraat 24. Anita, dochter van B. Weldink en J. M. van den Essenburg, Hobbemalaan 34. Mario Henrico, zoon van E. Brons en M. E. Verhoef, Kolonieweg 2b. Paul- j Robert, zoon van P. J. Ficarro en M. L. M. M. Unkraut, Haverweerd 169. Pe- I trus Andreas, zoon van P. J. van Luijn en W. J. M. van Engelen, Plesmanstraat I 269, Soesterberg. ONDERTROUWD: Adrianus Henricus Alouysius van Dorresteijn, Laan Copes I van Cattenburch 113, 's-Gravenhage en I Catharina Hendrika de Berg, Prins e Bernhardlaan 23. Pieter Adriaan Kuiper, Palamedestraat 3, Delft en Ma- ria Christina Johanna Cloudt, Soester- I bergsestraat 125. Johan Lijftogt, An- l tonie van Leeuwenhoeklaan 21, Soester- berg en Wemelina Fredriks, Toerma- I lijnstraat 13, Apeldoorn. Johannes I Cornelis Brouwer, Lange Brinkweg 53 en Margaretha Marijke van Dam, Beu kenlaan 36. Johan Ceriac Christiaan Kliek, Simon Stevinweg 29, Rhenen en Annelietje van Essen, P. C. Hooftlaan I 22. Leonardus Petrus Wilhelmus van J der Waerden, Kampweg 1, Soesterberg 1 en Marianne Marijke Stoel, Veenbes straat 668. Rudolf Karei Deur, Veen- 2 besstraat 114 en Cicilia van Bruxvoort, Koninginnelaan 101. Martin Koper, Beukenlaan 69 en Theodora Johanna Wigtman, Zwaluwenweg 2. Victor Bester, Pretoria (Zuid-Afrika) en Mag- tilda Maria Elisabeth van der Sommen, r Bonifaciusstraat 1. I GETROUWD: Gerardus Louis Wilhel- I mus de Groot, Insingerstraat 68 en Ali- da Wilhelmina Smink, Lange Brinkweg 39. AntoniuS Gerardus Wantenaar, f Birkstraat 131 en Maria Geertruida Fon- I tijn, Birkstraat 51. Dirk Theodorus I Geerlings, Laan van de Helende Mees ters 59, Amstelveen en Ans Margaret I Wilten, Ferd. Huycklaan 2. 1 OVERLEDEN: Levina Antonia Jacoba Oorthuys, 50 jaar, gehuwd met S. de I Geus. Amersfoortsestraat 36. Engel van Beinum. 63 jaar, gehuwd met H. A. Gorissen, Sparrenlaan 12. Antonia I Catharina Scholman, 56 jaar, gehuwd I met G. de Rijk, Rademakerstraat 22, Everard Egas, 73 jaar, gehuwd met O. I M. Cornaglia, Rubenslaan 116. Arta I Janine Lam, 3 jaar, Birkstraat 125a. I Dirk Hornsveld, 79 jaar, gehuwd met A. I M. Klaassen, Dalweg 42. Henri Char- I Ij^s van Alphen, 76 jaar, weduwnaar van M. A. E. Muskens, Korte Brinkweg 17. I Harm Bouman, 5 jaar, Kolonieweg 5. het leven te roepen nml. de Stichting Bentinck Fonds. Op de dag van het jubileum, 1 decem ber a.s., zal een daartoe strekkende no tariële acte gepasseerd worden. Op 15 mei 1972 zal het resultaat van de actie, welke heden van start is gegaan, als cadeau aan de scheidende burge meester worden aangeboden. Uiteraard gaat de Stichting daarna verder tot in lengte van jaren. Opgemerkt zij, dat er naast de Stich ting Bentinck Fonds, een huldigings commissie is gevormd, die de organisa tie van de festiviteiten in mei '72 ter hand heeft genomen. Daarin hebben zitting de heren W. Paans en F. v. Mastrigt. Doel van de Stichting Het doel van de Stichting zal zijn: „Het treffen van voorzieningen in de meest uitgebreide zin des woords ten einde mindervaliden in staat te stellen deel te nemen aan sportbeoefening en recreatie". De Stichting zal haar doel trachten te verwezenlijken door het verzamelen van fondsen welke bestemd zijn voor het verlenen van materiële- en morele steun aan gehandicapten, alsmede met alle wettige middelen die bijdragen tot ver wezenlijking van het gestelde doel. Zo hoopt daarvoor giften, legaten, sub sidies te ontvangen, collectes te houden enz. enz. De plaatselijke banken hebben hun giro rekening daartoe open gesteld, waarop onder vermelding „Stichting Bentinck Fonds" gelden gestort kunnen worden. AMRO-bank gironummer 473400; Alg. Bank Ned. gironummer 186517; Ned. Midd. Bank gironummer 134908; Raif- feisenbank gironummer 212775; Bonds- paarbank gironummer 536996 en Ned. Credietbank gironummer 2275800. Waarom dit doel? Het kan bekend worden geacht dat er in Nederland 400.000 lichamelijk ge handicapten leven, dat is globaal 4 maal het aantal inwoners van Hilversum. Dit aantal wordt iedere dag groter. Dage lijks lezen wij over zwaargewonden ten gevolge van verkeersongevallen en een groot aantal daarvan is voor het leven gehandicapt. Toch blijven deze mensen deel uitma ken van onze gemeenschap. Zij komen helaas echter dikwijls in een isolement te leven. Ongemerkt en ongewild wordt dit isolement in de hand gewerkt. Hoe weinig zijn wij op hun aanwezigheid ingesteld. Ten gerieve van de zelfstandig wonende bejaarden in deze gemeente wil de Stich ting Fed. Raad voor het Bejaardenwerk Soest langs deze weg de oudere bewoners attenderen op het feit, dat er in deze gemeente elk werkdag - van maandag tot en met vrijdag - gelegenheid be staat, een sociëteit té bezoeken. Wel licht is het nuttig, dat U deze medede ling uitknipt en bewaart! Maandag, 14 uur, geb. Tempo, Kostver- weg (uitgaande v. d. Alg. Bond v. Be jaarden). Dinsdag, 14.30 uur, zaal Julianalaan (uit gaande v. d. Ger. Bejaardenkring Soest- dijk). Woensdag, 14 uur, Ver. gebouw St. Jo- zeph, Steenhoffstraat 30 (uitgaande v. h. R. K. Interpar. Char. Centrum). Woensdag, 14.30 uur, gebouw Eltheto, Driftje 4a (busstation Soest Zd.) (uit gaande van de Herv. Kerk). Donderdag, 14 uur, zaal Emmakerk, Re- gentesselaan (uitgaande van de Unie v. I Vr. Vrijwilligers). Vrijdag, 14 uur, zaal Emmakerk, Regen- tesselaan (uitgaande van de Herv. Kerk). Voor nadere informatie kan men bel len 2723 (bureau projektleider v. d. Stichting Fed. Raad voor het Bejaarden- werk Soest). Het postkantoor aan de Steenhoffstraat en het Instructiebad aan de Waldeck Pyrmontlaan zijn opvallende uitzonde ringen. Overheidskantoren, midden standszaken enz. houden nauwelijks re kening met hun aanwezigheid. De tichting heeft de bedoeling dit iso lement zoveel mogelijk weg te nemen en dan wel in het bijzonder waar het de sport betreft. Uitgaande van 400.000 gehandicapten in Nederland, zouden er ongeveer 1100 in Soest wonen. Voor deze Soester gehan dicapten wil de Stichting wat doen. Sport is voor invaliden van groot be lang. Het leveren van een prestatie ver hoogt hun zelfvertrouwen en het beoe fenen van sport komt hun totale li chaamsconditie ten goede. Dat is niet anders dan bij validen, maar de invalide wordt hierdoor uit zijn isolement ge haald. N.I.S. Niet alle sporten komen daarvoor in aanmerking. De handicap is hierbij maatstafgevend. De Nederlands Invali den Sportbond is op dit terrein werk zaam. Zij telt echter slechts 2150. leden, dat is ongeveer Vï% van het aantal invaliden. Waar deze bond mee te kampen heeft is een groot tekort aan mogelijkheden om sport te laten beoefenen. De N.I.S. heeft de organisatie op zich genomen voor o.a. de uitzending van invaliden naar wereld- en europesische kampioen schappen. Het komend jaar worden die in Heidel- berg gehouden van 1 tot en met 10 au gustus. Onze plaatsgenote mej. Q. Jon ker behoort tot de deelneemsters en heeft enige wereldrecords op haar naam staan. Toch vindt ook de N.I.S. dat er meer gedaan kan en moet worden. In- tegraie in plaatselijke sportverenigingen is een van die mogelijkheden. Tot de sporten die in N.I.S. verband be oefent worden, behoren boogschieten, zwemmen, tafeltennis, zit-volleybal, zit- basketball en atletiek. In het kader van de Stichting ware het te wensen, dat plaatselijke verenigingen zich eens oriënteerden over de mogelijk heden hun invalide sportbroeders en zusters gelegenheid te geven in team verband sport te beoefenen. De N.I.S. zal hen met raad kunnen bijstaan en voor mogelijke andere steun is de Stichting opgezet. Deze vrij unieke actie voor steun aan de gehandicapte medemens is aller steun waard. Voor uw kleinmeubelen o.a. Natuurlijk naar Complete Woninginrichting LAANSTRAAT 37 - SOEST TELEFOON 3284 De Rijnmond, waar nu haast dagelijks onder het etiket „fase drie" do kwalijke dampen keel en ogen van de bevolking teisteren, omvat 23 gemeenten. En daarenboven is er dan nog de Rijn- mondraad, zes jaar geleden ingesteld. Dit orgaan heeft per motie met de duidelijke stemmenverhouding van 47 tegen 14 uit spraak gedaan dat in de huidige vorm die Rijnmond maar beter opgeheven kan worden. In de plaats daarvan zou dan één zogenaamd stadsgewest moeten ko men dat inderdaad de armslag heeft om iets te doen tegen de problemen waar men mee zit: de industrialisatie, de mi lieu-verontreiniging, het vervoer dat steeds meer vast loopt en nog vele an dere. De praktijk leert dat nu maar heel moeizaam dingen tot stand gebracht kun nen worden die eigenlijk dóódsimpel zouden moeten zijn en dan nog door uit eindelijk de 23 gemeenten te bewegen één lijn te trekken. En al zit men alle maal met dezelfde puzzels, veel gelijk gestemdheid en eensgezindheid kan men toch niet opbrengen. Ieder houdt angst vallig vast aan eigen bevoegdheden en de Rijnmondraad zelf heeft er zo goed als geen. Maar wat de Rijnmondraad nu zelf met zo'n grote meerderheid wenst is iets wat alleen door het parlement opgelegd kan worden, n.1. dat de 23 gemeenten alle maal zelf zouden besluiten zich nagenoeg op te heffen en hun bevoegdheden zou den delegeren is te ongelooflijk om zelfs maar te overwegen. Zelfstandigheid Het is geenszins zeker dat in het parle ment veel animo bestaat om kleinere eenheden samen te voegen tot grote. Als v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestöijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. ZATERDAG 30 OKTOBER Volleybal kompétitiewedstrijden Nevobo o.a. 13.30 uur Devu—Olympia 2 (D); BG SV 2—Olympia (H); AGAVS 2—Foxboro 2 (H). 14.30 uur Olympia—AMVJ/GVC (D); AGAVS—SW 4 (D). 16.00 uur SW—Spirit (D); Olympia—SVV Utrecht (H); WH—BG 8c SV 2 (D). Kompetitiewedstrijden basketbal o.a. 19.00 uur Red Stars IFrisol/R I (D); 20.10 uur Red Stars IVMidland II (D); 21.20 uur Red Stars 3—Ola Stars 5 (H); Red Stars II—UW II (D). ZONDAG 31 OKTOBER Kompetitiewedstrüden badminton van 14.00 - 17.00 uur Selby 1—DVS; Selby 2—Hoogland; Selby 3—SSVU; Selby 4Badge. DONDERDAG 4 NOVEMBER Kompetitiewedstrüden volleybal Nevobo o.a. 18.30 uur Olympia B—Olympia A (M); Olympia ABG SV (J); AGAVSOlympia B (J). 19.15 uur VoleemWH (D); 20.00 uur SVV 2—Shok 2 (D); SVV—HK 9 (H); 21.00 uur Olympia 2AGAVS (D). men daarmee in Rijnmond begint, waar om dan ook niet IJmond en Eemsmond (waar men ook al hard aan een meetnet voor de luchtvervuiling toeschijnt) en zuid-Limburg en de streek bij Eind hoven, 't Gooi enz. Het schijnt typisch Nederlands te zijn dat men liever kapitein is op een roei boot dan roerganger op een zeekasteel. Hoewel: het grote voorbeeld voor het bestuur over een heel gebied is nog al tijd de Tennessee Valley Authority, voor de oorlog door president Roosevelt inge steld om een verkommerend gebied met man en macht weer op de been te bren gen dank zij grote stuwdammen, betere wegen, stimulering van industrie enzo voort. Niet zonder tegenkanting is die opbouw doorgedrukt, maar toen alles er eenmaal was ontstond ook daar de neiging dat allerlei kleinere eenheden naar zelfstan digheid streefden. Enige bestuurderen kunnen zich daar persoonlijk happy mee gevoeld hebben doordat ze niet langer een wiel in het raderwerk waren maar eigen klein baasje. Voor het gebied als totaal is het geen vooruitgang geweest. Een gezaghebbend bestuur over de hele Rijnmond, het klinkt zo logisch, maar het zal heel wat moeite kosten het tot stand te brengen als dit al lukt. De logica moet het wel vaker afleggen tegen de behoefte aan het eigen baas zijn. De winkelbeurs SOWI-'72 zal naar het zich laat aanzien volgend jaar gehouden worden van 15 tot en met 23 september. De eerste besprekingen zullen zeer bin nenkort plaatsvinden. Nieuwe deelne mers kunnen hun vrijblijvende opgave sturen aan de secretaris van de Beurs- commissie, de heer A. Breij, Laanstraat 1 te Soest. De oud-deelnemers krijgen binnenkort bericht. Op 11 november a.s. wordt door de Loge Eemland in de Openbare Leeszaal, te Soest een avond voor belangstellenden in de Vrijmetselarij gehouden. De heer Dr. G. de Vos uit Soest zal op deze avond een inleiding houden over doel en wezen van de Vrijmetselarij, waarna er gelegenheid is tot het stellen van vragen. De avond begint om 8 uur. Naar men ons mededeeld, wordt bij de kassier van het gemeentehuis, de laatste week meerdere malen gevraaggd naar papieren vuilniszakken, welke naar men meent slechts ƒ0,25 kosten. De zakken kosten echter nog steeds 0,50. 0,25 gaan ze pas kosten als het nieuwe vuil- inisrecht in werking treedt, in feite dus na 1 januari 1972. „Awel, menier de onderzoeksrechter, zedden ge dan vergeten dat ik maor 'n doodgewone spion ben, zulle?" zo rea geerde de gedagvaarde Vlaming op de aanklacht terzake vernieling. „Een spion?" informeerde de politie rechter verbaasd, want daarover had de officier van justitie nog niet gerept. „Voor wélke mogendheid dan?" „Voor den Sjefke, hé." „Voor een chefEen chef van een ge heime dienst, bedoelt u?" „Ah nee, zulle. Gien afspieder, maor 'n doodgoeie spion, hé. Zo'n hulpie van 'n verschieter. En den Sjefke is zonen ver schieter, zulle. Die heeft de frankskes en doet stamminékes bouwen. En in zo'n stamminé daor zet hij, Sjefke, 'n pachter in, hé." De officier vertaalde het maar even voor de rechter en voor de griffier: „Verdachte bedoelt, dat hij een knechtje is van zekere Sjef B., de eigenaar van een aantal café's, die door deze Sjef weer worden verpacht. Verdachte verwart spion-met-een-s met de pion uit een schaakspel." „Nou, zo'n onbelangrijke pion bent u toch niet geweest," meende de zittende magistraat, „u bent tenminste de hoofd persoon bij een grote vernieling!" „Hoofdpersoon? Ik? Dan hebbe ge de stukke nie geleze. Dien pachter, dien niet betaolen wilde, dien most ge den hoofd persoon noemenDien kwam ik ne derig om zijnen custing verzoeken. Maor den dië verslingerde mij zo'n drie, vier stienen exportpullen naor den test." „Jaja, u kreeg geld van hem, u moest de pachtsom ophalen, maar hij wierp u dus volgens uw zeggen een paar bier pullen naar het hoofd." „Een paor? Nee, menier de bloedrechter, daor waoren de scherven van tenminste drie stienen pullen geteld, zulle. En dan nog van die zwaore, van die export." „Maar die hebben u niet geraakt." „Nie geraokt? Ik had bijkans dóód kun nen weze, zullie." „Volgens de verklaringen voor de po litie bent u niet geraakt, maar hebt u bloemvazen, flessen en een paar stoelen naar het buffet geworpen, met zodanige kracht dat tengevolge hiervan een kast met zestig glazen is verruïneerd, een spiegel is gebarsten, zeven flessen drank zijn leeggelopen en een koffiezetapparaat ernstig werd beschadigd. Geeft u dat toe?" „As gij toegeeft, dat ik dood had kunnen weze als gevolg van het smakken met stienen pullen door den die, vermits die werkelijk de exportpullen verslingerd het, dan wil ik wel zeggen dat ik mo gelijk iets heb wéérgekieperd. Maor dat moet ik dan in 'n drift gedaon hebben, zulle. Of van den schrik, hé." „Goed, u geeft dus toe, dat u 't een en ander naar het buffet gekieperd hebt. U hebt dus gegooid. Opzettelijk vernie lingen aangericht." „Van den schrik, menier de assise. Van den doodschrik." „Al schrikt u, dan hoeft u nog niet een café in puin te gooien. U had ook die pachter wel dood kunnen smijten. Die had evengoed reden om te schrikken." „Maor assik hem dóód gesmakt had, zou v. Weedestraat 80-82 - Soest ik toch m'n eigen glaozen hebben inge- kieperd, menier de schepen." „Nou, u hebt al héél wat glazen stuk gegooid een kast vol." De getuigen werden opgeroepen en ver klaarden, hoe de zuiderling in koele bloede gesmeten had met alles wat hem maar voor de vuist kwam. Van de eerder rondsuizende bierpullen hadden ze echter niets gezien. Wel lagen er scherven op de vloer, maar ze wisten niet waar die dan vandaan kwamen. De officier sprak van een ongemotiveer de bevlieging van een driftkikker, die nog niet eens naar de schade had ge vraagd en blijkbaar ook niet van plan was een cent te vergoeden. Daarom eiste hij drie weken èn betaling van de aan gerichte schade. „Betaolen? Ik? Maor ik ben slechts een arme spionLaot ge den Sjefke maor liever betaolen, zulle!" bracht de ver schrikte Vlaming uit. De politierechter hield vast aan de drie weken onvoorwaardelijk en volledige vergoeding van de aangerichte schade. „Assik nou nog 'n rijke spion was ge weest, zulle," mopperde de kieperaar. En hij vertrok, naar den Sjefke. Voot al uw Heideweg 44 - Soest - 02155-2173 STEENHOFFSTRAAT 15 A TELEFOON 02155- 2761 Iedere bestuurder moet te allen tüde een -tot het goed besturen noodzakelü'ke lichamelijk en geestelüke gesteldheid bezitten. Art. 11 RW zaken of gezin. Zij zitten „te tobben" achter het stuur, waardoor hun ge moedstoestand hun oplettendheid over meestert. Daarin schuilen grote gevaren, omdat de aandacht van een bestuurder permanent gericht moet zijn op de weg. Wie zich achter het stuur zet dient zich rekenschap te geven van wat hij gaat doen. Pieker daarom niet achter het stuur. Ga niet rijden na een ruzie of andere emoties. Bent u opgewonden of loopt uw goede humeur af, blijf dan van het stuur af! Laat in zulke gevallen uw vrouw, uw man, uw compagnon sturen. Een andere mogelijkheid is, als u toch wil of moet rijden na bijvoorbeeld een huiselijke twist, niet na te mokken en u maar direct voor te nemen het bij thuiskomst weer goed te maken met een bloemetje en een blij gezicht. Uiteraard is voorkomen beter dan ge nezen, maar als de spanningen er een maal zijn dient men zich niet te wagen aan de daarmee gepaard gaande risico's. De gecompliceerdheid van het heden daagse verkeer gedoogt niet dat iemand daaraan als bestuurder deelneemt ter wijl hij niet beschikt over een daarvoor noodzakelijke goede lichamelijke en geestelijke gesteldheid. Als dat van lang durige en ernstige aard is en betrokkene in het bezit is van een rijbewijs, kan hij op vordering worden getest op zijn ge schiktheid of bekwaamheid een motor voertuig te besturen en kan zijn rijbe wijs op grond van de uitslag ongeldig verklaard worden. Het verbod om te besturen geldt echter ook voor onbekwaamheid en ongeschikt heid van tijdelijke aard. Ook voor iemand die geen rijbewijs bezit. Wie met zijn been in het gips zit hoort niet achter het stuur van een auto; wie zijn arm in een mitella draagt behoort zich te onthouden van bromfieten en wie over vermoeid is mag evenmin als bestuur der aan het verkeer deelnemen. Een bestuurder moet voortdurend in staat zijn de handelingen te verrichten die van hem worden vereist. Hij moet daarom oplettend zijn en beschikken over voldoende concentratie. Onoplettendheid in het verkeer is levens gevaarlijk. Onoplettendheid ontstaat door nonchalance of overbodige belangstelling voor andere weggebruikers, b.v. door er gernis. Men kan echter ook onoplettend zijn doordat men wel lichamelijk achter het stuur zit, maar met de geest niet aan wezig is. Heel veel weggebruikers wer ken op de weg aan hun problemen in TORENSTRAAT 45 - TEL. 800!: Keukens in iedere prysklasse Ook op zaterdag geopend. tfe SALADE A LA RUSSE KALF„SOESTER" A LA ZINGARA (Kalsvlees in. pikante saus met champignons, ossetong, truffel) DIVERSE GROENTEN AARDAPPELEN IJS - SLAGROOM Ruime gelegenheid voor zakelijke besprekingen, vergaderingen, receptie's e.d. 2 BILJARTS Ook uw adres voor bruiloften. VAN WEERDEN POELMANWEG 4 TELEFOON 3156 k sfc s-\:\r- A

Soester Courant | 1971 | | pagina 3