„Lippenglans" valt in de smaak hoevelaken Functionele fancy voor mannen van 30 en ouder voor keringen ZIT UW GEZONDHEID MER PARTERRE FLAT E BUNGALOW of .ANDHUIS Soest-Zuid EEN GOEDE E AUTO NIET IN DE WEG f speculaasjes IN BLIJDE VERWACHTING HEBT U EXTRA STEUN NODIG Een huis vol ideeën >OP GEVRAAGD arne aan ons kantoor, t. en 2 november ouden WONING. belbedrijf Houdijk ,Zoveel leren banketbakkerij speciaal hersenvoedsel, maar met een betere lichamelijke conditie lost u ge makkelijk een probleem op dan ie mand die zich minder gezond voelt. Zo'n goede conditie is echter voor een groot deel afhankelijk van uw eetge woonten. Bent u gewend dik besmeer de boterhammen te eten, speklapjes met vette jus en veel patates frites met mayonaise, dan is de kans groot dat uw gewicht u lelijk in de weg gaat zitten. Want een te vette voeding maakt snel dik. Hebt u bovendien de gewoonte om in de vele kopjes koffie en thee die u dagelijks drinkt steeds weer twee drie klontjes suiker te doen, dan zult u langzaam maar ze ker tot de categorie zwaargewicht" gaan behoren. Lichte lichamelijke werkzaamheden vereisen een aangepaste voeding, waarin weinig vet (boter en margari ne), weinig vette gerechten en een ma tige hoeveelheid suiker wordt ge bruikt. Neem daarom eens een klontje suiker minder in de koffie en thee en smeer uw brood dun, gebruik zo nodig halvarine. Hier volgen nog een paar waardevolle raadgevingen: O Alcoholhoudende dranken doen een flinke „calorieënduit" in het zakje. Een -glas bier levert gemiddeld 130 calorieën en 1 glas jenever of sherry 60 70; Wees matig met aardappelen en nog matiger met vette jus en saus; Vermijd calorierijke hapjes, zoals!' patates frites, warme worst en kroket ten, en dikmakende drankjes, zoals frisdranken; 0 Houd uw gewicht in evenwicht door dagelijks te consumeren: plm. 1 halfvette melk, karnemelk of magere yoghurt, 1 plakje kaas en een flinke portie groente; Als brood eet u volkorenbrood, bruinbrood of roggebrood; O Eet dagelijks 100 g vlees of vleeswaren of in plaats daarvan 150 g vis en een paar maal per week een ei; 0 Probeer vooral ook matig te zijn als u regelmatig buitenshuis moet eten, en bestel niet de grootste en vetste porties. Wilt u meer weten over het op het juiste peil houden van uw gewicht, bestel dan per briefkaart de brochure ,,Wie veel weegt, veel waagt" bij het Voorlichtingsbureau voor de Voeding, Laan Copes van Cattenburch 44, Den Haag. Plak op de adreszijde 25 cent extra aan postzegels. Een vijftal vrouwen met gevoel voor realiteit en veel fantasie heeft een we mogen wel zeg gen uniek" boek samengesteld over creatief wonen en leven. Het is een handleiding voor allen die warmte, comfort, gezelligheid, kortom iets eigens dus sfeer in hun woning willen brengen. Het is geen boek dat zegt dat men iets ,,moet" doen, maar wel inspireren tekst en voorbeelden tot creativi teit. De ideeën zijn zo gekozen, dat iedereen ze kan realiseren. Ook aan het creatief bezig zijn van kinderen is veel aandacht besteed. Hier volgt een greep uit de in houd: Paradijs voor de tiener; Spelen met bloemen; Ken uw ka merplanten; Een stuk vloer aan de muur; Een levend plafond; Een lamp naar eigen smaak; Houtmozaiek: Sieraden uit speel goed; Met maskers meer mans en Speeltuin in huis, ,,Een huis vol ideeën" werd samengesteld door; Annelike Hoogewegen, Hum- my Eijlders-van der Tonnekreek; Noortje de Roy en Thea Wame- link. Met behulp van dit boek -kunt u van uw woning een huis maken, waarin de persoonlijke noot op valt, een woning waarin het ver blijf een voortdurende belevenis wordt. (Elsevier-uitgave. Prijs 17,90). De hang naar romantiek heeft bij vele jongeren weer de overhand gekre gen. Het is een heel nor maal verschijnsel dat de reeds vele jaren heer sende harde zakelijkheid op zekere dag plaats zou moeten maken voor een nieuwe tendens. En daar we leven in de tijd van de „absolute uitersten" was wel duidelijk dat de romantiek weer aan bod moest komen. Op dat zelfde ogenblik mocht het gezicht weer glim men net als vroeger, toen onze overgrootmoe ders zich met groene zeep wasten en de harde kleuren waarmee de lippen werden „be schilderd" maakten plaats voor een uitnodi gende, warm-zachte glans. Onlangs is Max Factor op de markt gekomen met de California Fruit Flavoured Lipgloss. Fla- vour wil letterlijk zeggen „aroma", een samen bundeling van geur en smaak. En Fruit Flavou red Lipgloss zou men vrij kunnen vertalen met: naar fruit geurende en makende lippenglans. Deze nieuwe lipgloss is de eerste die ooit met echte vruchtensmaak op de markt is gekomen. De nieuwe lippenglans is verkrijgbaar in vijf fruit- smaken, waaraan als zesde smaak is toege voegd de „Café Espres so", die in elk opzicht associaties opwekt met het geurende kleintje koffie, een aroma dat ook bij de man die ge kust wordt wel in de smaak zal vallen. De overige lipgloss-smaken zijn: aardbeien, ananas, neetarwijn, kersen en kokosnoot. Bijzonder aardig is dat de kleuren van de lip gloss in het doosje en ook de tekst op de ach terkant zijn aangepast aan de smaak. (Max Factor, prijs 4,95). houtje winkelen en rond- kelijke winkelcentrum dat 'frC (nog enige plaatsen) in het winkelcentrum ochtendkoffie feervolle Altstadt a* „Autobahn gastvrouwen ƒ40,- °V?'I waar ho°gbouw is ver boden *N PARTICULIER >en (blijvend vrij uitzicht). oon-eetkamer met houten hó slaapkamers (met tui- Tn V??e wastafel), luxe en veel berging. htlrtuin^ 1,1 ZOnniêe arage beschikbaar. 1-500 k.k. i - Tel. (03,95) 1540. (Ook weekeinde). Ie klas wagens. financieren. 0. telefoon 02155-2364 6. telefoon 02155-6410 n door geheel Soest. Vooral ouders van knappe dochters vinden het in hun hart vaak totaal overbodig dat een meisje „zoveel moet leren". Ze zijn er heilig van overtuigd dat hun meisje jong genoeg zal trou wen en dat dan al die geleerdheid verloren geld en moeite is. Ja soms wordt er zelfs verondersteld, dat wat ontwikkeling een vrouw minder aan trekkelijk zou maken. Ongelukkig het meisje dat in deze tijd nog met zulke ideeën wordt opgevoed. Zodra ze de „huwbare leeftijd" heeft bereikt komt ze elk jaar dat de ivare Jacob nog niet komt opdagen in een grotere angst te verkeren dat ze,als immers zoveel an deren, die óók heel lief en aardig en zeker niet onknap zijn, wel eens onge trouwd kon blijven. En deze groeiende spanning zal haar op den duur onze ker, onevenwichtig, nerveus en, aan stellerig maken, allemaal dingen die de charme eerder op de vlucht jagen dan vergroten. Gewoonlijk gaat dit dan nog gepaard met een steeds ster der aandringen en bemoeienissen van de ouders, die aanmerkingen gaan ma ken op houding, kapsel, klerenbezig heden en kennissen. Alles wellicht met de beste bedoelingen, maar niet minder fataal. Het gevoel haar ouders teleur te stellen zal het meisje nog verder uit het veld slaan en gebrek aan opleiding zal haar nooit verder brengen dan een bescheiden betrekking. Er komt bovendien het gevaar bij, dat het jon ge meisje, daarin voorgegaan door de ouders ook al spoedig genoeg van de inspanning van het leren krijgt en ver klaart. te willen gaan „verdienen". Misschien verwerft zij een mooi zak centje, waarvan ze aardige jurkjes kan. kopert, terwijl ze verder vrolijk op kosten van „thuis" blijft leven. Heel wat vrijer en zelfstandiger staat het meisje dat geleerd heeft dit alles wat serieuzer op te vatten. Zowel man als vrouw kunnen groot respect inboeze men door hun werk en hun hele ma nier van leven. Oppervlakkigheid is zeker geen garantie voor diep en warm gevoel; integendeel. Hat komt pas naar voren als de nood aan de man komt. De vrouw die zelf in de maat schappij heeft gestaan zal, als se trouwt de moeilijkheden van haar man later kunnen begrijpen en meevoelên. Een huwelijk zal voor haar nooit een „noodsprong" zijn om „onder dak" te komenmaar ze zal rustig haar eigen, welgevulde en bestede leven kunnen leven tot ze de man ontmoet, vinarmee gij in liefde en samenwerking haar lot tal willen delen. OVERBEKENDE 'S APARTS Bent u huisvrouw of werkt u op kan toor, in een winkel of b(j het onder was? Dan leidt u een „zittend" leven, ook al bent u een groot deel van de dag misschien op de been. Met .zit tend" wordt alleen maar bedoeld, dat het werk dat u dagelijks verricht niet veel lichamelijke kracht vergt. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat dat werk u geen Inspanning kost. Mensen in genoemde beroepen hebben echter een minder calorierijke voeding nodig dan bijvoorbeeld melkbezorgers, vuil nisophalers, balletdanseressen en hout hakkers. Jammer genoeg bestaat er nog geen Meer dan ooit vormt de moderne vrouw met haar kleding een eenheid, terwijl die kle ding bovendien haar aantrekkelijkheid moet Illustreren en onderstrepen. De modebewe ging die er naar streeft mannen en vrouwen dezelfde kleding te laten dragen, gelukt dat telkens slechts voor een korte periode. Maar alle unisex-rages hebben toch niet kunnen bewerkstelligen, dat de modebewuste vrouw afstand heeft willen doen van de mode-onder- de-mode; foundations. Iedere vrouw is er zich nu eenmaal van bewust dat haar figuur, zo dra ze de tienerleeftijd overschreden heeft, extra steun behoeft, die alleen foundations van een gerenommeerd merk haar kunnen geven. Het is nog niet zo lang geleden dat de vrouw in "blijde verwachting" voor korte tijd afstand moest doen van die noodzakelijke .corrigerende kledingstukken.Er waren.;wel vroüwen die uitdagend pronkten met hun "ge groeide"" fftjuür, maar de meesten vërkozen het toch wel er zolang mogelijk goed ge kleed en charmant bij te lopen. Dit verlangen bracht grote moeilijkheden mee, want voorde speciale "wachttijd" was er geen passende onderkleding te koop. Deze discriminatie be hoort nu gelukkig tot het verleden. Zo brengt Triump onder de naam "Mamabel" nu ook foundations, die het figuur van de aanstaan- Niet alleen bij de mode voor de vrouw hebben we te maken met „de vergeten groep", ook de moderne man van 30 jaar en ouder moet on der die categorie wor den gerangschikt. De „Yack"-bonnetterie-col- lectie, in Nederland ver tegenwoordigd door Roul Ramselaar-Fashions (Hilversum) heeft een geslaagde poging gedaan hier een eind aan te ma ken. De in genoemde collectie uitgekomen kle ding voor de moderne jonge man is geheel aan gepast aan de laatste modetendensen. Dit komt sterk tot uiting in de suède applicaties op schouders, zakken en ceintuurs. De zuiver scheerwollen kwaliteiten zijn enigszins getailleerd, maar passen eigenlijk elke normaal gebouwde man. Ze worden in vele combinatiemogelijkheden gebracht, zoals collpull- over met bijpassend vest lederen zakken en schou derpatten. Ook het klas sieke vest (zonder mou wen) is aangepast aan de hedendaagse mode. Zeer chic vonden we ook het grofgebreide vest- jasje met een dubbel- doorgestikte fancy-kraag en vooral het double- breasted vest met sjaal kraag, dat gebracht wordt ln de kleuren zwart, marine, auber gine en rood. Een semi- klassieke colltrui viel op door de doorgestikte ceintuur, doordat de coll, ceintuur en riemlussen in een contrasterende kleur zijn uitgevoerd. Er zijn in deze collectie fraaie jersey-modellen en een blouson met twee klepzakken, ronde coll en stretchband, evenals een pullover-collectie waarvan de modellen zowel ln de klassieke als modieuze belijning voor komen, in grove en fijne breisels. De kleuren waarin de Yack-collectie wordt gebracht zijn: vaalpaars, briquë, lin- dengroen, geprononceerd bruin, grijsachtig denim- blue, sporting green, roestkleur en oxyde- groen. Een zuiver scheerwollen colltrui met contrasterende coll, schou derapplicaties en borstzakken. (Foto: Studio Snoek, Amster dam.). Zuiver wollen colltrui met suède zakken, die als applicatie ên als riemlussen fungeren. (Foto: -Studio Snoek, Amsterdam). de moeder op de juiste wijze corrigeren. Het zijn elegante modellen die In overleg met artsen en vroedvrouwen zó zijn uitgedokterd, dat ze op de juiste plaatsen precies die steun geven, die zeker in de laatste maanden zo noodzakelijk is. leder model Is verstelbaar, zodat ze kunnen "meegroeien" tot de laatste dag van de zwangerschap. Zacht madeira- kant, elastisch lycra, lycra-jacquard en trilas- tic zijn veerkrachtig genoeg om niet te knel len en toch het figuur te steunen en in be dwang te houden. De beha's hebben meestal een voorsluiting, wat wanneer de baby een maal is geboren erg praktisch is bij het voe den. De panties en stepins van soepel mate riaal hebben een ingewerkte buikband van wat zwaarder elastiek en zijn bij sommige modellen nog eens voorzien van een extra brede tailleband, die doorloopt in d„e rug, wat. nog een extra steun geeft. Ook 'de charme heeft bij höt cVèëreh varl deze kledingstuk ken het volle pond gekregen: kantjes, rijg- lint, roesjes en bloemdessins zorgen voor een speelse uitvoering, zodat zelfs de jongste en frivoolste aanstaande moedertjes óók in dat opzicht niets te kort hoeven te komen. De bij gevoegde illustraties laten duidelijk zien waar en hoe die extra steun in „zware" tijden wordt geboden.

Soester Courant | 1971 | | pagina 7