DMA N.V. (OUDER INT VAN EKH0UDER >MA N.V. AKEN EN VERGELIJK 98 79 Mo".... 79 ris"74 sap198 ipslag 10,95 Vervolg Sportvaria stLox korrt'L vandel ven PEUGEOT DE WITTE POMPEN KLIK KLAK GIELEN beentje, per kg 5,50 1,00 ST1,00 1,00 VRIESPRIJZEN. MEK escherming rant - Reklame-krant en ZATERDAG Iharde SPRUITJES 98 russels LOF89 59 98 >n 2606 12855 itr. 51B, tel. 4071 S.0. Soest versloeg Hamersveldse Roda met 3—2 Zeven punten uit vier wedstrijden laten opgaande lijn zien fraaierhaar door Biosthetische haarverzorging WZ blijft in de running in afd. A 2e klasse Verlies voor Olympia Volleyballers Soester Schaakclub Weinig verheugende V.V.H.-resultaten Korfbalvereniging „De Meteoren" kan meer leden gebruiken Handbal B.D.C. Hees kansloos tegen sterk S.V.M.-Boys Verjongde ploeg mist routine en produktiviteit 2e plaats voor Jaap van den Broek in eerste veldrit Successen voor S.O. Soest-atleten Snap/Lock Ijzerwaren Gereedschappen Hees 2Valleivogels 2 21 Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Verkenners grijpen een inbreker Hinderlijk parkeren van vrachtwagens S.E.C. 2 wint verdiend van C.D.N. 2 2-0 Wisselend succes voor Badmintonclub „Selby" Zaterdagvoetbal S.E.C. 2Musketiers 2 13 Eiermarkt Verkoop kinderpostzegels SOESTERBERG Zilveren jubilea Bouw woon- en diensten centrum bejaarden kan beg: innen Voetbal voor veteranen Drugs in het Dorpsbuis Opbrengst collecte 'ERHAM I EEN SMAKELIJK WEEKEND. Ie Inkoop van Bouwmaterialen N.V. •t is het centrale inkoopbureau voor terialenhandelaren verspreid over rland. dministratie eenvoudig is vormt hij langrijke schakel in de organisatie op rolletjes lopen dan moet hij van „bij" zijn. Een flink stuk van dat 'e de loondadm.) gaat voor rekening le Dinsdag 2 november 1971 deze advertentie hopen te vinden. arbij de leiding over een groep van ;rs. Er wordt reeds met een klein- verkt. inktie denken wij aan een resolute 35 jaar, liefst met MBA, maar aktijkdipl. Boekhouden, die geen 't tegen een psychotechnisch onder- Is beslist evenredig aan de eisen, rmelding van de eigen verlangens g niet ontbreken in de handge- licitatiebrief, net zo min als een to. ige jongeman van 18 of wat ouder, aring of scholing op administratief ligt een goede start in de funktie chreven sollicitatie met recente een goede stap cijn in een veel- hting. dnkties geldt: wie niet aan élle maar de luiste ambities heett RAAT 69, AMERSFOORT R alle huisdieren haU 4 tot RUT, zaken Zondagmiddag kwam een door blessures geplaagd S.O. Soest op het fraaie sport complex van Roda in actie tegen een thuisclub die zich voor eigen publiek graag wilde revancheren voor de nederlaag tegen het Hilversumse E.M.M., een neder laag die extra hard aankwam doordat de Hamersveldse helden in maar liefst twintig wedstrijden ongeslagen wisten te blijven. Maakte E.M.M. een eind aan deze indrukwekkende serie in een uitwedstrijd. S.O. Soest startte duidelijk met de gedachten de serie ook wat de thuiswedstrijden betrof af te breken. Nog maar nauwelijks waren de spelers zich bewust van hun aanwezigheid op het veld, of de Soester aanval trok met veel enthousiasme op het heiligdom van de Hamersveldse doelman af. Al in de derde minuut kreeg Dirk de Jong een pass op maat, en met een keihard schot uit een moeilijke hoek passeerde hij de keeper volkomen kansloos. De opdracht van de door militaire dienst ontbrekende trainer Zwartkruis, om uit een gesloten defensie snel tot een doelpunt te komen, werd letterlijk opgevolgd. Roda ge schrokken van de snel opgelopen achter stand probeerde het spel te verleggen naar de S.O. Soest-helft, maar voor de aanvallen gevaarlijk konden worden greep de Soester-defensie resoluut in. Bas Bakker en Jos Hagen ingevallen voor de geblesseerde Jan Dorrestein en de opnieuw uitgeschakelde Robert West broek, pasten zich goed aan, waarbij vooral Jos Hagen een solide indruk maakte. En hoewel Roda tot goed aanvalsspel kwam, waarbij de gevreesde topscorer Jan Drost een groot aandeel had, was het opnieuw Soest dat na twintig minu ten wist te scoren. Paul Dorrestein, vol gens opdracht teruggekomen om op het middenveld zonodig te assisteren, maakte een der Roda-spelers de bal afhandig en begon een indrukwekkende solo richting doel die nog even werd onderbroken door een der Rodaspelers, maar hij was niet meer te stoppen. De keeper verzuimde soesterbergsestraat44 telefoon 2045 uit te lopen en dat was voor het „kanon" voldoende. S.O. Soest stond voor met 2-0. Soest bleef doorgaan, de mee naar voren getrokken Wim van Roomen zag een kopbal tegen de lat belandden, terwijl ook verschillende schoten net geen doel troffen. Roda werd wakker en trok energieker ten aanval. De Soester defensie kwam onder druk te staan. Van Roomen greep te fel m, en de toegekende vrije trap werd door Jan Drost met het hoofd doel treffend afgerond. Roda bleef komen, nog voor de rust was het opnieuw Jan Dorst !i Prachtige wijze de defensie ont wrichtte en kansloos maakte en zijn solo met een fraaie treffer afrondde. Met 2-2 kwam de rust. Ook in de tweede helft behield Soest het initiatief, maar kon niet tot scoren ko men. Roda leek genoegen te nemen met een gelijkspel, maar Soest bleef aandringen. Schoten net naast en rakelings over toonden aan dat de blauw-witten meer wilden dan het gelijke spel. Maar ook de Roda-keeper stond een derde Soest-tref- fer in de weg. Tot tien minuten voor tijd bleef Roda de situatie meester, maar toen Dick Dorre stein een prachtige voorzet gaf, was het voor Paul Dorrestein een kwestie van „ja" knikken, en liet hij zijn tweede treffer noteren. Met deze 3-2 stand be gon Roda aan een geweldig slotoffensief, waaraan het hele team deelnam. Met kunst- en vliegwerk bleef de Soester verdediging overeind, zodat het laatste fluitsignaal het eind bracht van een wed strijd die opnieuw twee winstpunten op leverde, waardoor uit de laatste vier wedstrijden zeven punten werden be haald. Aanstaande zondag krijgen de Zwart- kruis-babies tegen E.M.M. de gelegen heid te laten zien dat hun spel inderdaad in stijgende lijn Is. De vanouds vermaarde ENKHUIZER ALMANAK 1972 in voorraad bij BOEKHANDEL. BOEKHANDEL J I GJ. WESSELS SomwbwtfwtiMt 83-tal 24» SOEST Men ontving aan de Ferd. Huycklaan Veense Boys, wat toch altijd een grillige tegenstander kan zijn. Ditmaal echter niet voor WZ dat met een 1-0 over winning, welke beslist groter had kun nen zijn, beide punten in huis hield en daardoor aansluiting bij de kopgroep behield. Reeds na tien minuten opende Jos Brou wer voor WZ de score, terwijl het ver dere verloop van de eerste helft volle dig door WZ gedicteerd werd, al moest invaller-keeper Van Kooy nog één maal reddend optreden. Verder hield de WZ-defensie zich afge sloten en speelde de strijd zich voorna melijk op het middenveld af. Tot aan de rust bleef de stand 1-0 voor WZ. Na de pauze opnieuw een -goed combi nerend en met veel energie spelend WZ. Floor en Peter Brouwer waren enkele malen dicht bij een treffer, maar de Boys-keeper wist het gevaar te keren. De kort voor tijd in het veld gekomen Hospes (wissel met P. Brouwer) kreeg nog een goede kans, zijn harde schot werd echter door de Boys-doelman ge stopt, zodat de einduitslag bleef bij de ruststand, 1-0 voor WZ. WZ 2 moest een ongelukkige ne derlaag op eigen terrein accepteren van CJVV 3. De reserves verloren met 1-0, terwijl de CJW-goal nogal ongelukkig tot stand kwam. De bij een scrimmage ingeschoten bal raakte diverse spelers en was voor keeper Dokter onhoudbaar. Hoewel WZ de rest van de wedstrijd voortdurend ten aanval trok, was het spel te onsamenhangend en kon de CJW-doelman niet gepasseerd worden. Langzamerhand zakken de reserves door enkele nederlagen af naar de „grauwe" middenmoot. WZ 3 speelde in Eemnes tegen het tweede elftal van die vereniging een leuke partij voetbal. De eerste helft was van WZ-zijde beter dan de 2e, een ruststand in het voordeel van WZ van 2-0, waarbij aangetekend dient te wor den dat Eemnes 2 toegekende penalties mistte. In de 2e helft liep de score op naar 4-3 in het voordeel van WZ. WZ 4 blijft in opmars, hoewel dit maal slechts een gelijkspel tegen Sparta 3 werd bereikt, 2-2. Beide WZ-treffers kwamen van Van Wijk. In ieder geval leverde het voor het vierde weer een puntje op. WZ 5 verloor met 5-2 van Altius 7. Mede oorzaak waren 3 fouten van de achterhoede. Ruststand 3-0. Voor de WZ-treffers zorgden Spoor en G. Wij- ma. WZ 6 trok ten strijde bij Eemnes 4 De veteranen kwamen niet zo best uit de startblokken, de koude deed de spie ren niet zo soepel functioneren, gezien de kansen die Jan Kooy Brn. en Brunt misten. Eemnes bracht het er niet veel beter af, aangezien R. ten Hove een formidabele partij op het middenveld vertoonde en van Grol in de defensie de zaak goed onder controle had. Einduitslag derhalve 0-0. WZ 7 uitgesteld. Weinig succesvol hebben de topteams van Olympia de afgelopen week geopereerd. Zowel 't eerste heren als 't eerste dames- eerste herenteam als het eerste dames team moesten de punten aan de tegen standers laten, terwijl ook het hoogge plaatste Olympia 2 van de heren in Harderwijk, HK 9, geen kans kreeg. Het tweede en derde damesteam van Olym pia maakten geen fout en wonnen hun wedstrijd. De dames De Soester dames moesten tegen AMVJ/ GVC de eerste setwinst uit handen ge ven. De ploeg was zo druk met verde digen dat de aanval wel verwaarloosd moest worden: 12-15. In de tweede set werd het aanvalsspel van Olympia beter en vooral invalster Ria van Dijk scoorde veel punten. Het hoge tempo van Olympia was te veel voor de Hilversumse ploeg en met groot verschil won Olympia: 15-7. De derde en vierde set gaven een gelijk opgaande strijd te zien. Uiteindelijk had AMVJ iets meer geluk dan Olympia, want beide sets werden gewonnen door AMVJ met 16-14. Een wat teleurstellend resultaat. Het tweede damesteam had geen enkele moeite met DEVU en won met 3-0. Ook het derde damesteam, lijstaanvoerder in de tweede klasse, stuurde Limvio 2 zon der punten naar huis. De heren Nadat de heren van Olympia 2 vrij dagavond hun eerste nederlaag boekten tegen HK 9 uit Harderwijk, een wed strijd waarin geen van de Olympianen in goede vorm was uitgezonderd de ver dedigende Koen van der Wal, verloor het jeugdige Olympia 3 zaterdag van BG SV 2. Ook hier een aan zelfonderschat- ting lijdend team. Durf ontbreekt vaak op beslissende momenten. Het team van Herman Frankena c.s., Olympia 5, had volop moeite met BG SV 3 en won op het nippertje met 2-1. Het eerste herenteam kreeg het Utrechtse SVVU op bezoek. Ook hier op de eerste set na, een aantrekkelijk duel tussen een zich fanatiek verwerend Olympia en een subliem aanvallend SVVU. Na ver lies van de eerste set met 15-8 trachtte Olympia zich in de volgende set te re vancheren. Met aanvallen via Van Brum- melen en Van der Hulst bleef de stand tot 10-10 in evenwicht. Toen ging de wedstrijd-routine van SVVU meespreken en twee schitterende smashes velden de „groentjes". In de derde set bewees Olympia dat het mentaal sterker is dan vorig seizoen. Uitstekende opslagen ont regelden de SVVU-aanval en Olympia nam een 6-0 voorsprong. Door snel serveren en op tempo te spe len voorkwam Olympia dat SVVU in zijn normale spel kon komen en met 15-6 werd deze derde set gewonnen. SWU nam in de vierde set geen risico's meer en rustig spelend liepen zij uit naar een 15-11 setstand. Een verdiende 3-1 over winning voor de technisch betere ploeg SVVU uit Utrecht. Na veel verweer van het b-team won het a-team van Olympia met 2-1. Volleybal deze week: Donderdag 4 nov. sporthal Beukendal Meisjes: 18.30 uur Olympia a-Olympia b. Jongens: 18.30 uur Olympia a-BG&SV a. AGAVS a-Olympia b. Dames: 19.15 uur SW 6-Olympia 4. SVV 7-Olympia 5. Olympia 6-VVH 3. Heren: 21.00 uur Olympia 2-Vios A'foort. Zaterdag 6 nov. Sporthal Zeist Dames: 15.00 uur Cito 1-Olympia 1. Heren: 16.15 uur Cito 2-Olympia 1. Het eerste tiental van de Sóester Schaakclub heeft zijn eerste wedstrijd tegen Doorn-Driebergen gewonnen. Dit Soester team, dat dit jaar aanzienlijk versterkt is, zal hoge ogen gaan gooien in deze kompetitie. De persoonlijke uitslagen waren als volgt: Doorn/Driebergen I-Soest 1 SVi-61/» M. J. Enzlin-Ir. K. J. Vegter Va-Va W. C. Möhlmann - J. K. v. Zijtveld 0-1 H. E. D. Dissels-Dr. Ir. T. Schnelder Va-Va M. Bakker-S. Samsom 0-1 H. Hengeveld-C. Blokpoel Va-Va H. J. Trijland-R. G. E. Henze 0-1 A. Leïpold-J. Leydes V*-1/» J. v. Kreuningen- C. v. Dijk 0-1 L. Amoureus-E. Balvers Va-1/» H. E. Uhlhorn- J. v. d. Berg 1-0 Het tweede team trad ook voor het eerst aan en wel tegen Oud Zuijlen II. Deze tegenstander, pas gedegradeerd uit de 2e klasse, was een zware opgaaf. Ondanks zeer sterk spel van de Soester kant werd er toch verloren met 5Va-4V». De persoonlijke uitslagen waren: Soest li-Oud Zuijlen II 4Va-5V» E. Balvers-G. de Langen 0-1 B. v. Vliet-J. Hellevoort Va-1/» F. Smith-F. Spit 0-1 K. v. Zijtveld-J. Dammers Va-Va B. W. Haberland-J. Falger Va-Va A. J. Zwiers-D. Staleman 1-0 J. E. Zijp-R. Spit 0-1 P. K. v. Baalen-P. Retera Va-Va H. Korvinus-J. Mulder 1-0 G. G. Suyk-J. Meyer Va-Va Verder vermelden we nog enige per soonlijke successen van Soester Schakers. In het nationale bekertoernooi te Breu- kelen wisten de heren C. Samsom in de hoofdklasse en R. G. E. Henze in de eerste klasse, een eerste plaats te ver overen J. K. van Zijtveld werd tweede in de eerste klasse. Het eerste damesteam van de volleybal vereniging, dat in de afgelopen weken zo'n goede indruk had achtergelaten, heeft zaterdag in de wedstrijd tegen BG SV 2 een behoorlijke steek laten vallen door met 3-0 smadelijk te verlie zen. Hoewel de vaste coach en één van de beste speelsters niet aanwezig konden zijn, hoeven de VVH-dames hier beslist geen geldig excuus in te zien, want zij maakten er gewoon een potje van. Goede kombinaties aan WH-zijde wa ren in deze wedstrijd op de vingers van één hand te tellen. Vooral de vechtlust van enkele rood-witten was ver beneden alle peil, zodat de overwinning volkomen verdiend naar BG SV ging. De WH-dames zullen nu naar een mo reel herstel moeten toegroeien, waarbij een voordeel is, dat op een depressie meestal een hogedrukgebied volgt. Het tweede damesteam verolor op het nippertje met 2-1 van het sterke Devu 2, dat door haar grotere routine de wed strijd in haar voordeel kon beslissen. Ook de heren delen in de VVH-malaise. Het tweede damesteam verloor op het 3-0 ten onder tegen het matige SW 5, terwijl het derde herenteam er ook al niet veel van terecht bracht en eveneens een 3-0 incasseren en wel tegen DEVU. Voor het lichtpuntje zorgde het jeugd- team, dat de eerste 2-0 overwinning boekte in haar eerste seizoen. Het door trainer Westra voortreffelijk voorbereide jeugdteam speelde tegen Devu een supe rieure partij en won beide sets met ruim verschil. Programma 4 november: 19.15 uur WH 1-Voleem (dames). 19.15 uur WH 3-SW 6 (dames). De korfbalvereniging „De Meteoren" be hoort tot een van de kleinste clubs van de afdeling Midden-Nederland van de Koninklijke Nederlandse Korfbal Bond. Per 1 september was de stand 34 leden. Er zijn echter verenigingen met nog min der leden, zoals Austerlitz, dat er 24 heeft. Iedereen die de uitbreiding van Soest bekijkt, zo staat er in De Meteoor, het officieel orgaan van de Soester korfbal vereniging, kijkt eigenlijk wat vreerpd aan tegen die lage ledenstand. Volgens korfbalinsiders moeten De Meteoren ze ker tot de middelgrote clubs kunnen be horen, gezien het inwonersaantal van Soest. Pasklare oplossingen voor ledenaanwinst zijn er niet, vandaar dat de leden aange spoord worden er zelf eens iets aan te gaan doen. „Ieder lid wint een lid" is een nog steeds geldende leuze, zegt het blad. Wat de activiteiten van het bestuur zelf betreft, wordt opgemerkt dat diverse ke ren een aantal scholen werd uitgenodigd een wedstrijd te spelen tegen een adspi- rantenteam van „De Meteoren". Maar weinig scholen hebben van dit aanbod gebruik gemaakt. Ook dient vermeld te worden, dat de Meteoren nooit gevraagd zijn medewerking te verlenen bij de or ganisatie van de schoolkorfbaldag. Het blad spreekt de hoop uit, dat de nieuwe commissie voor de schoolkorf baldag, die naar zij weet gepland wordt, een andere weg gaat bewandelen en in de toekomst de beide korfbalverenigin gen die Soest en Soesterberg rijk zijn, K.V.O. en de Meteoren, alsnog inge schakeld zullen worden. Dames sen. B.D.C. 1-U.D. 1 7-7. Zondag waren de dames senioren te gast bij de U.D., welke vereniging vorig seizoen hoge ogen gooide. Beide ploegen moesten nog aan de zaal wennen, waar door in een zeer matig tempo werd ge speeld, wat men van zaal wedstrijden niet gewend is. sprongschot, doch B.D.C. had daar wel U.D. nam de leiding met een fraai een antwoord op. Bij de rust stond B.D.C. met 4-2 achter, doch na de thee gooiden de dames er nog een schepje op, zodat de eindstand 7-7 werd. De doelpunten werden voor B.D.C. ge scoord door: Diny Kok (4), Rla Tolboom Cita Kuyer en Mieke Spoelstra elk (1). Na de in de laatste seconde verloren wedstrijd tegen het Utrechtse V.V.J. een wedstrijd waarin voor Hees zeker kansen op de overwinning waren, om van een puntenverdeling maar helemaal niet te praten, kwam het team van trainer Wouterse zaterdagmiddag in het veld tegen het Maartensdjjkse S.V.M.-Boys. Trainer Wouterse bracht tegen S.V.M.- boys opnieuw twee junioren in de strijd, ongetwijfeld in het kader van de inge zette verjonging. Ditmaal deden Brons en Smit hun intrede in de selectie, waarin Van de Veer en Mooy hen al voorgegaan waren. Daan de Ruiter was voor deze wedstrijd gepasseerd. Al snel werd duidelijk dat de Maartensdijkers ook dit jaar weer met een technisch goed team speelden. De rood-witte ach terhoede had het beslist niet gemakke lijk tegen de intellegent spelende Boys. Halverwege de eerste helft moest Hees capituleren. Een schitterend genomen vrije trap, waarbij keeper Altena niet Zondag werd in Utrecht de eerste van een serie van negen veldritten georgani seerd door de Utrechtse wielervereni ging „De Volharding". Aan deze compe titie wordt deelgenomen door nieuwe lingen en amateurs van zeven wieler verenigingen uit Midden-Nederland, waaronder natuurlijk de Soester ren- en toervereniging „Tempo". Bij de nieuwelingen verscheen voor „Tempo" de succesvolle wegrenner Joop Schaafsma aan de start, die kennelijk niet veel tijd nodig heeft om zich om te schakelen, want in het specialistische gezelschap legde hij meteen beslag op de 6e plaats. Bij de amateurs ontstond er al na drie ronden een kopgroep van acht man, waaronder de Tempo-renners Harrie de Boer, Jos Schipper en Jaap v. d. Broek. S. de Jong van „De Adelaar" wist alleen de kop te nemen. Jos Schipper probeer de in gezelschap van de Amersfoorter Van Velzen het gat tussen de vluchter en de achtervolgers te dichten, maar de Jong hield zijn voorsprong. Vijf ronden voor het eind sprong ook Jaap v. d. Broek uit de geslonken kopgroep weg in de richting van Schipper en Van Vel zen. Hij haalde de beide achtervolgers niet alleen in, maar passeerde hen en trok alleen op de „vluchter" de Jong af, die zijn voorsprong fanatiek verdedigde en als le 'finishte. Jaap v. d. Broek klas seerde zich eervol als 2e. Jos Schipper stelde de 3e plaats voor Tempo veilig. Ook de jeugd hoeft van de winter niet stil te zitten, want voor hen is een veldritcompetitie van zeven ritten sa- mengeseld, waarvan de eerste zondag morgen a.s. word verreden op het „Vol- harding"-parkoers in de Utrechtse wijk Overvecht. De S.O. Soest-veteraan Cor Koster nam zaterdag deel aan een maraton in West- Duitsland die voor de Duitse atleten als kampioenschap gold. Ondanks de zeer slechte weersomstandigheden en ver schrikkelijke kou, legde Cor Koster in zijn klasse beslag op de 3e plaats in de tijd van 3 uur 22 min. 18 sec. Nanda Heykamp en Richard van Eg- dom namen deel aan een cross in Rhe- nen. Na haar goede prestatie in Alphen a/d Rijn, waar zij onbedreigd de eerste plaats opeiste, ging zij ook in Rhenen met de winst, een gouden „spike", strij ken. Op het 750 meter lange parkoers had zij slechts vijfhonderd meter nodig om de concurrentie haar wil op te leg gen. De laatste 250 meter trok zij er snel tussenuit en finishte met zestig meter voorsprong. Bij de a-junioren kwam Richard van Egdom aan de start voor de 7500 meter. In het sterke gezelschap bereikte hij de 5e plaats. In een handomdraai monteert u de Snap/Lock hulpstukken van SKIL op uw boormachine'! Dankzij het Snap/Look systeem wordt uw boor machine vliegensvlug een cirkel- of decoupeer- zaag, slijp/polijst-of schuurmachine, hegge- of grasschaar. Wij geven u graag een demonstratie. VAN WEEDESTRAAT 9A TELEFOON 02154-4526 helemaal vrijuit ging, verdween in het doel. Hees vócht nog wel, maar de spo radische kansen waren nog te moeilijk voor de jonge onervaren Peijnenburgers. Na de rust opnieuw een sterker S.V.M.- boys, dat het de Soester verdediging bij zonder lastig maakte. Het overwicht kwam na vijftien minuten tot uiting in een toegekende vrije trap, die opnieuw fraai werd benut, waarbij centrale ver dediger Jan v. d. Lugt niet vrijuit ging. Met deze 2-0 achterstand was Hees een geslagen ploeg, de spelers geloofden er niet meer in. De aanval kreeg steeds minder kansen van de Maartensdijkse verdediging en met een regelmatige toe gediende 2-0 nederlaag kon men terug keren naar de Hoolweg. Aanstaande zaterdag komen de rood- witten van coach Wilhelm in actie te gen het onderaanstaande Lopik, en dan zullen de Peijnenburgers uit een ander vaatje moeten tappen, willen zij niet in dezelfde zóne als buurvereniging SEC belanden. Zaterdag ontvingen de Heesreserves het laaggeplaatste Valleivogels. In de eerste minuten reeds nam Hees de leiding door het afstraffen van een ver- dedigingsfout 1-0. Alles wees erop, dat het een hoge uitslag zou worden, maar door onderschatting kwam Valleivogels sterk terug en scoorde nog voor rust de gelijkmaker 1-1. Na de rust nam Hees na een sterk be gin wederom de leiding 2-1. Deze stand had gemakkelijk opgevoerd kunnen wor den als niet teveel kansen door de on machtige voorhoede onbenut waren ge bleven. Westhof ondernam een solo vanuit eigen strafschopgebied, passeerde iedereen op zijn weg naar het doel, maar strandde tenslotte op de doelman, ter wijl Gerth en de sterk debuterende eer ste elftalspeler Henk Geijtenbeek elk éénmaal oog in oog stonden met de zelfde Vallei vogel doelman, maar konden hun ploeg niet aan een grotere voor sprong helpen. Tegen het einde werd het zelfs nog even benauwd in de Heesdefensie, maar men hield echter het hoofd koel en handhaafden de stand van 2-1, met welk resultaat de Soesters uiteindelijk toch nog zeer tevreden mochten zijn. TOV 2-Hees 3 4-2 Na een veldoverwicht nam Hees 3 de leiding toen de TOV-doelman de bal losliet en Augusta raak knalde: 0-1. Even later wist TOV door een keihard schot op gelijke hoogte te komen: 1-1. Hees 3, dat een van zijn beste wedstrij den speelde, zette de gastheren voor rust op een achterstand, toen Elfferich een harde bal over de uitlopende keeper schoot: 1-2. Na de thee een gelijk opgaande strijd, doch na goed doorzetten van TOV werd de stand weer gelijk: 2-2. Ook Hees werd gevaarlijk, maar doel punten bleven uit. De conditie gaf uit eindelijk de doorslag, want de laatste tien minuten waren voor de gastheren, want zij schoten nog tweemaal raak en bepaalden de eindstand op 4-2. T.h. H. IV. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soéstriijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. De verkenners van de Don Bosco groep hebben zaterdagmiddag een Inbreker ge grepen die tevens de ontvoerder was van hun hopman. De „inbreker" had in de nacht van vrij dag op zaterdag ingebroken in het club huis van de verkenners bij de Kath. MAVO. Hij werd daar op heterdaad betrapt door de hopman, die na een hevig ge vecht werd neergeslagen en ontvoerd. Na een verontrustend telefoontje, be gonnen de verkenners zaterdagmiddag de bossen rond de Soesterduinen af te zoe ken. Na ander half uur kwam men een leider tegen die eên spoor had gevonden. Zij volgden het spoor voorzichtig, maar de inbreker sloeg op de vlucht en kon pas na een snelle achtervolging worden gegrepen. Na de hopman eerst te hebben verbon den ging men met de inbreker naar het politiebureau. Hier werd hij verhoord, maar hij wilde niet spreken, daarom werd deze enige tijd in een cel gezet. Toen alles achter de rug was kon de „inbreker" gaan, nadat hij voor iedereen een glas limonade had ingeschonken. Zo kwam er een eind aan een geweldig spel dat mede dankzij de medewerking van de Soester politie, zeer geslaagd mag worden genoemd. Met een goede aanvallende partij nam SEC het initatief in handen. Ries Dor restein was, na een blessure van ruim een jaar weer terug in het elftal. Een goede combinatie tussen Dirk van Wou denberg en Leen de Rooij werd in de dertigste minuut door Willem van Vel zen goed afgerond en SEC leidde met 1-0. Hiermede brak de rust aan. In de rust werd Dirk van Woudenberg wegens een blessure, vervangen door Jan Beijer. CDN probeerde aan te drin gen maar de SEC-defensie, met keeper G. Schimmel aan het hoofd, wist goed stand te houden. Twintig minuten in de tweede helft werd Jan Verhoeven vervangen door Willem Dorrestein I. Hierna, terwijl CDN al juichte, een redding van Ries Dorrestein op de lijn. SEC trok weer ten aanval en een prach tig vrij gespeelde bal van Dirk Jan van de Broek, gevolgd door een zeer scherpe voorzet, werd door Willem Dorrestein I met een fraaie kopbal ingezet 2-0. Hiermede kwam het einde. Voor SEC een verdiende overwinning. In de afgelopen week speelde Selby 1 een uitwedstrijd tegen DVS 2 uit Utrecht. Het eerste team veegde de tegenstanders van de baan door met 8-0 te winnen. Afgelopen zondag zorgde dit team we derom voor de grootst mogelijke over winning door ook nu weer met 8-0 van DVS te winnen. Het tweede team moest zondag aantre den tegen het sterke Hoogland, waarvan de uitwedstrijd werd verloren. Het ging deze keer een stuk beter. Na zes partijen luidde de stand 3-3. Hoogland wist ech ter de laatste twee partijen in zijn voor deel te beslissen en won tenslotte met 5-3. Selby 3 moest ten tweede male spelen tegen SSVU uit Utrecht. Deze wedstrijd werd gewonnen met 5-3, hoewel ook hier de strijd aanvankelijk gelijk op ging. Selby 4 moest genoegen nemen met een nederlaag; het verloor met 7-1 van Bag- de uit Scherpenzeel. Alleen L. Ekels wist haar enkelspel te winnen. Ook het tweede elftal van SEC heeft aan deze thuiswedstrijd geen enkel punt overgehouden. Musketiers nam met zeer goed en geraffineerd voetbal al spoedig een 0-2 voorsprong. SEC wist daar aan vankelijk weinig meer tegen in te bren gen dan enkele goede schoten van Van Remmerden, Luitelaar en Duist. Toch lukte het de achterstand te verkleinen, maar even later was het weer de sneUe Musketiers-midvoor, die de stand op 1-3 bracht. Na de rust ging de strijd gelijk op, maar gescoord werd er niet meer. Eind stand 1-3. Naar aanleiding van een strafzaak in de gemeente Dordrecht kan op korte termijn een uitspraak van de Hoge Raad verwacht of de gemeenten uit esthetisch oogpunt bevoegd zijn het parkeren van vrachtwagens te regelen. Wat Siest betreft is dit niet geregeld in de Algemene Politieverordening. Deze verordening kent wel een hoofdstuk over parkeer-excessen, doch daarvan is eerst sprake als het betreft het parkeren van drie of meer voertuigen. Ook de wegenverkeerswetgeving geeft geen oplossing voor het probleem. Het Is niet mogelijk het parkeren van alleen vrachtwagens te verbieden. Een brief van deze strekking zond het college van burgemeester en wethouders aan de Wijkraad te Soesterberg naar aanleiding van klachten van bewoners over het parkeren van vrachtwagens in de woonwijken. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 35.000 stuks hoendereiéren in prijzen van 14,75 tot 15,50. Mid- denprijs 14,80. Prijs per kg 2,35. De eerste verkoop van de kinderpostze gels 1971 begint dinsdagmorgen 9 no vember, om 8.00 uur, in het postkantoor. In hotel Het Zwaantje werd zaterdag rond het middaguur een tweevoudig# receptie gehouden voor Zuster Klos van het Groene Kruis, die afscheid nam in verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd (60 jaar) en haar zilveren jubileum als wijkverpleeg ster, en voor zuster Heiltje Neomagus, 25 jaar als gezinsverzorgster in dienst bij het Groene-Kruis. Dokter H. A. V. Giesberger uit Zeist, vertegenwoordigde het A.N.V., de lande lijke organisatie van kruisverenigingen, onderscheidde beide jubilaressen met de zilveren medaille en bijbehorende zilve ren draagspeld van het A.N.V. De heer L. Schoemaker, voorzitter van het Groene Kruis van Zeist en omge ving, sprak zijn grote waardering uit voor beide „zusters", die haar dienende functies zo voortreffelijk waar wisten te maken. Namens de patiënten van zuster Klos werd door de heer P. Spaander uit Huis ter Heide een spaarbankboekje met ruim 1600,aangeboden, waarvan de reeds aanwezige koelkast nog betaald moet worden. Honderden bezochten de receptie, waar bij vele oud-patiënten en doktoren beide zeer geziene figuren gelukwensten en dankbaar waren voor de vele verleende diensten. De bejaarden van Soesterberg kunnen in een hoera-stemming gaan verkeren, want alle obstakels voor de bouw van de flats en het dienstencentrum voor bejaarden zijn uit de weg geruimd. Binnenkort zal men met de bouw een begin maken, die overigens toch nog wel ruim anderhalf jaar in beslag zal ne men. Voor voetballers in de leeftijd van on geveer 35 jaar en ouder bestaat er vanaf woensdagavond 3 november van 20.30 -21.30 uur gelegenheid om het no dige aan conditietraining te gaan doen op het voetbalterrein aan de Kampweg. Bij voldoende belangstelling hopen de initatiefnemers tot een veteranenploeg te. komen. Voor leden van het katholiek vrouwen gilde met hun echtgenoten tienerdoch ters en-zonen, zal de pater Passicnist J. Landers donderdagavond 4 november 20.00uur, in het Dorpshuis, spieken over het gebruik van drugs, onder het motto „Vrijheid en vrijblijvendheid". De collecte voor de Dierenbescherming Zeist en Omstreken heeft ln Soesterberg 456,41 opgebracht

Soester Courant | 1971 | | pagina 7