PIANO'S W~1 MARCHAL - HAARMODE SD PERSON RKHEFTRUCK- AUFFEÜRS !T CENTER 10 VERKOPER medewerkers »ser of student HT HOUDEN MAAT voordeel-festival DE PACHTOVEREENKOMST W. VAN TOL W. ZEGGELAAR vande MET RAAD EN DAAD BEZWAARSCHRIFT EN BEROEP FA. SPIJKER naatschappij Jijt lijt 1PBEDIENDE ertenties, aan ons kantoor GRAETZ Sony TC 252 V.F. prijs ƒ139,- V.F. prijs 625,- Lenco L-75 Aristona V.F. prijs 329,- V.F. prijs ƒ298,- Grammofoonplaten - Hi-fi Stereo afspeelapparatuur - Bandrecorders - Transistorradio's - Cassettespelers - Musicassettes De pachter wordt op velerlei wijzen beschermd Banken, staal en hout Pianolampen, Metronomen, Vochtregelaars, Muzieklessenaars etc. Aanvullende mededeling bejaardensociëteiten Singer naaimachines ST. BARBARA Verzorging van R.K. Begrafenissen J. LUSTENH0UWER Wip even binnen m Afsluiting als dank voor jarenlange verkeersoverlast Gemeente bestrijdt lierfst met fikse luchtdruk voordeeS verkoop Gevonden voorwerpen Lederwaren Tassen Paraplu's "*33 WC y Expositie bij Artishock Politiebureau 4444 Telef. Brandweer 3333 Doed gevraagd enkele :ot ƒ1.000,— per maand en jk bij ons bedrijf tussen Coca-Cola, Fanta en Sprlte) Weteringpad 13 - Soest ÏPLAAN 73 - SOEST p van room te Soest een moeten zijn lichte admini- len te doen. Ie promotie-kansen in ons laar de vraag naar eemi ;enoemd adres. ;nde verkoop van veilig- ze montage-afdeling uit- dsvoorwaarden. erktijden zijn eventueel 'eerden Poelmanweg 28. 1155-3521. nkele middagen en (of) tellingen in het Arti- o 14.00 uur in het Arti- eh 8456, na 14.00 uur te komen, en aan Baarn, Soest, Eemnes rel. 02154 - 5553. N.V geschiedt lijnen van de i Bejaarden- de gaarne angen door de Zr. Swaluwen- oort. CASSETTE RECORDER Automatische opname incl. microfoon, cassette etc Adviesprijs ƒ179, Vrijdag 5 november 1971 stereo bandrecorder incl. 2 microfoons, band etc. ƒ728,- STEENHOFFSTRAAT 15 - TEL. 2132 Hi-Fi/stereo platenspeler op voet met kap incl. M-D element Philips GP 400 409 Hi-Fi semi-prof All balanced arm exd. element 419,— Volgens de pachtwet is pacht een overeenkomst waarbij de verpachter zich ver bindt tegen een tegenprestatie een hoeve of los land aan de pachter te verstrek ken om te gebruiken en daarvan de vruchten te trekken. Als tegenprestatie kan in beginsel slechts een pachtprijs in geld overeengekomen worden. Verboden is het beding dat de lasten, welke de verpachter door publiekrechtelijke lichamen wor den opgelegd, ten laste van de pachter zullen komen. Schriftelijke overeenkomst De pachtovereenkomst moet schriftelijk worden aangegaan. Van rechtswege geldt zij voor een hoeve voor 12 jaar en voor ons land voor 6 jaar, tenzij de grondkamer op grond van bijzondere omstandigheden toestemming geeft voor een kortere duur. Indien de pachtovereenkomst voor 12, c.q. 6 jaar is aangegaan, wordt de pacht overeenkomst telkens van rechtswege met 6 jaar verlengd. Deze verlenging vindt niet plaats indien door de pachter of verpachter tijdig (d.i. uiterlijk 1 jaar voor het einde van de lopende pacht overeenkomst) aan de wederpartij per Naast Piano's, eenvoudige en zeer kostbare, hebben wij voor U Burg. Grothestraat 20 - Tel. 2968 Soest Naar aanleiding van de vorige medede ling omtrent de sociëteiten voor bejaar den laat de stichting Federatieve Raad voor het Bjaardenwerk Soest weten aan belangstellenden, dat de sociëteit, uit gaande van de Hervormde Kerk op vrij dagmiddag in de zaal van de Emmakerk aan de Regentesselaan, 1 maal per 14 dagen wordt gehouden. De volgende bij eenkomst is op vrijdag 12 november a.s. mevr. J. Koldijk-Swart kunt U hierover bellen voor nadere informatie (4440). De sociëteit op dinsdagmiddag, uitgaan de van de Geref. bejaardenkring Soest- dijk (in de zaal van de Julianakerk aan de Julianalaan) is eveneens een 14-daag- se sociëteit. De eerstvolgende bijeen komst is op dinsdagmiddag 9 nov. a.s. Mevr. T. Kooger-Nauta (tel. 3406) kunt U hierover bellen. Alle andere reeds vermelde sociëteiten worden wekelijks gehouden. NAAIMACHINE SPECIAALZAAK LAANSTRAAT 107, HOEK NIEUWSTR. BAARN - TEL. (02154) 4833 Wij repareren iedere naaimachine voor Soest, Soestdyk en Soest-Zuid. Koloniewcg 10 - Soestdyk Tel. 2327, b.g.g. 03490-22444 deurwaardersexploit of aangetekende brief werd kennisgegeven dat men ver lenging niet wenst. In het laatste geval kan de pachter aan de pachtrechter verlenging (kontinuatie) verzoeken. De rechter beslist dan naar billikheid. Elke pachtovereenkomst en elke over eenkomst tot wijziging daarvan behoeft de goedkeuring van de grondkamer. Tel kens vóór het verstrijken van 'n pracht- periode van 3 jaar kan de pachter of de verpachter aan de grondkamer verzoeken de tegenprestatie (pachtprijs) te herzien. Deze herziening zal plaatsvinden indien dit door de goede trouw wordt gevor derd of gewijzigde omstandigheden dit rechtvaardigen. Als regel geldt dat de pachtovereen komst niet tenietgaat door de dood van de pachter of van de verpachter. Bij eigendomsovergang van het verpach te aan een derde (b.v. door verkoop) volgt deze in alle rechten en verplich tingen van de verpachter op. De pachter kan dus, evenals de huurder, zijn recht tegenover de nieuwe eigenaar doen gel den. Koop breekt geen pacht. Voorkeursrecht. De wet kent aan de pachter een voor keursrecht toe om het gepachte in ei gendom te verkrijgen, indien de ver pachter tot vervreemding wil overgaan. Indien partijen over de prijs geen over eenstemming bereiken, zal op verzoek van de verpachter taxatie door de grondkamer geschieden. Opgemerkt zij dat de pachter dit voor keursrecht o.m. niet heeft bij executori ale verkoop en bij vervreemding aan de echtgenoot, aan een bloed- of aanver want in de rechte lijn of in de zijlijn tot in de tweede graad of aan een pleegkind. De verpachter moet een vermindering van de pachtprijs gedogen wanneer ge durende een pachtjaar of pachtseizoen door buitengewone omstandigheden de opbrengst in het bedrijf aanzienlijk min der is geweest dan bij het aangaan der overeenkomst te verwachten was. De pachter moet een verhoging van de pachtprijs gedogen indien gedurende een pachtjaar of pachtseizoen de lasten, die de verpachter door publiekrechtelij ke lichamen zijn opgelegd wegens bui tengewone werken, waardoor des pach ters bedrijf gebaat wordt, aanzienlijk hoger zijn geweest dan bij het aangaan der overeenkomst te verwachten was. Een dergelijke mogelijkheid bestaat eveneens, indien de verpachter voor ei gen rekening buitengewone werken heeft uitgevoerd, waardoor het bedrijf van de Pachter dermate is gebaat, dat i§§>3 S^9 <5^9 (?§§j 'N ff v£) voor de gezelligheid. v£) f .""ÜDe Socaterdutuen' Soesterbergsestraat 188 Telefoon 2739 - Soestduinen sg^2> <s^S 6^9 een verhoging van de pachtprijs kan worden verlangd. Wanneer de pachter in de laatstverlopen 20 jaren verbeteringen aan het gepachte heeft aangebracht, moet de verpachter daarvoor bij het einde van de pacht een naar billikheid te bepalen vergoeding geven. De grondkamer In elke provincie is een grondkamer ge vestigd, samengesteld uit een voorzitter, en 4-12 deskundige leden, bijgestaan door een sekretaris. De benoeming geschiedt door de Kroon. De grondkamers hebben - zoals uiteengezet - als voornaamste taak de toetsing van pachtovereenkom sten en de behandeling van verzoeken tot herziening van de pachtprijs. Van de beslissingen van een grondka mer kan hoger beroep ingesteld worden bij de Centrale Grondkamer te Arnhem. De pachtkamer. De beslissing in geschillen omtrent pachtovereenkomsten is opgedragen aan de pachtrechter. Als zodanig fungeert de pachtkamer van het kantongerecht. Een pachtkamer bestaat uit een kantonrech ter als voorzitter en twee niet tot rech terlijke macht behorende leden, die des kundig zijn ten aanzien van pachttoe- standen. De pachtkamer van het Ge rechtshof te Arnhem is de hoogste be- roepsrechter. Er is geen cassatie door de Hoge Raad mogelijk. Opgemerkt zij nog dat het kabinet-Bies heuvel ook een wijziging van de Pacht wet op zijn progam heeft staan. Zodra deze een feit is geworden komen we er uiteraard op terug. PRUIKENBOETIEK BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOESTDIJK - TELEFOON 3990 Na vele jaren de belangrijkste schakel te zyn geweest tussen Soesterbergsestraat en Birkstraat, is de Gallenkamppelsweg al weer enige tyd een „doodlopende" straat, met aan de zijde van de Birkstraat een aantal schrikhekken, die slechts voetgangers en van hun fiets gestapte wielrijders doorlaten. Hoewel de verkeerslichten nog niet zijn geplaatst, wordt de aansluiting Birkstraat- Vondellaan een dezer dagen in gebruik genomen, nadat in ijltempo de laatste werkzaamheden zijn uitgevoerd. De herfst met zijn eeuwige bijverschijnsel van vallende bladeren, heeft al weer enige tijd geleden zijn intrede gedaan, met vooral de laatste dagen weersom standigheden die helemaal passen bij dit jaargetijde. Mistige, troosteloze dagen, waarbij de zon nog maar af en toe bleek door het wolkendek weet te dringen. Voor de mensen van de plantsoenendienst betekent de herfst niet alleen trooste loos weer, maar vooral bladeren ruimen. De techniek is hen de laatste jaren daarbij tehulp gekomen. Het veel uren ver gende vegen en harken behoort al weer enige jaren tot het verleden, want met de twee in gemeentebezit zijnde „blazers" is het verwijderen van de ontstellende hoeveelheid bladeren een eenvoudige bezigheid geworden, die een groot aantal arbeidskrachten uitspaart. Nog slechts 1 dag grandioze bij BOEKHANDEL 1 G.J. WESSELS Soesterbergsestraat 53-tel 2419 SOEST ORGEL.- Kunt u mij zeggen wie het eerste elektronische orgel bouwde in Nederland? Antwoord: Naar wij vernomen hebben j is uw vraag afkomstig van een prijs vraag (red. van de Eminent-orgelfabrie- ken te Bodegraven). Uit oogpunt van sportiviteit kunnen wij hier uiteraard niet verder op ingaan. Het is de bedoe ling van de prijsvraag (en meestal van prijsvragen in het algemeen) dat u zelf op onderzoek uitgaat en dit niet „uitbe steed" aan derden. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aange geven: wollen sjaal, diverse sleutels, parkiet, kinderbrü, portefeuille, bril in etui, bromfiets, jongensrijwiel, kat, kin derjasje, 1 paar handschoenen, hondje, damesfiets, want, langspeelplaats, kap laars, vulpen en sjaal. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureauu van politie op woensdag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, inlichtin gen worden verkregen. STEENHOFFSTRAAT 15 A TELEFOON 02155-2761 '-Vi NIEUWSTRAAT 56 - TEL. 6223 Machines voor HOUTBEWERKING Gereedschappen - Ijzerwaren VERSCHILLENDE SOORTEN TOCHTSTRIP Wanneer iemand een aanvraag voor bij stand indient bij de gemeente, dan kan hy by afwijzing van die aanvraag nog een bezwaarschrift indienen bij diezelfde gemeente. Wordt ook dat tweede verzoek afgewe zen of is betrokkene het niet eens met eventuele voorwaarden aan de verleende bystand verbonden, dan kan hy binnen één maand hoger beroep aantekenen by Gedeputeerde Staten en vervolgens nog by de Kroon. Helaas verloopt die be roepsprocedure in de meeste provincies allesbehalve vlot. Binnen een maand beroep aantekenen Wie zijn verzoek om bijstand door de gemeente ziet afgewezen of het met be paalde voorwaarden niet eens is, kan dus een bezwaarschrift bij de gemeente indienen. Dit bezwaarschrift behoeft niet meer te zijn dan een eenvoudige brief, waarin de aanvrager duidelijk tot uitdrukking brengt, dat hij het met de genomen beslissing niet eens is en waarom niet. Stadhuistaal behoeft hij echt niet te gebruiken, zoals veel men sen ten onrechte nog wel eens veron derstellen. Vooral in kleine gemeenten laten de bijstandaanvragen zich door een eerste afwijzing van de zijde, van de gemeen te nogal eens ontmoedigen en zien zij van een bezwaarschrift en daarmee van financiële steun af. Zij overwegen hier bij, dat hetzelfde kollege, dat de aan vraag afwees, ook weer het bezwaar schrift zal behandelen en dan toch wel bij zijn eerste beslissing zal blijven. Toch is het niet verstandig om na een eerste afwijzing bij de pakken te gaan neerzitten. Wellicht zijn burgemeester en wethou ders wèl gevoelig voor de argumenten, die u in uw bezwaarschrift aandraagt. Helaas kennen in kleinere gemeenten bijstandaanvragers en degenen die over de aanvraag moeten beslissen, elkaar vaak persoonlijk. Valse schaamte en de vrees om voor „lastig" te worden aan gezien weerhoudt dan de mensen vaak een bezwaarschrift in te dienen. En daarmee vervalt ook de mogelijkheid om beroep aan te tekenen bij Gedepu teerde Staten. Hoger beroep is pas mogelijk, wanneer het kollege van B. en W. ook op het bezwaarschrift in negatieve zin hebben gereageerd. Binnen één maand na ver zending van de gemeentelijke beschik king moet dit beroep schriftelijk wor den ingediend en met redenen zijn om kleed. Ook hier geldt: stadhuistaal is niet nodig u schrijft de brief in uw ei gen woorden. Het recht van beroep is kosteloos. Wie voor Gedeputeerde Staten moet ver schijnen om zijn zaak te bepleiten, kan zelfs zijn reiskosten vergoed krijgen. Helaas is het tijdsverloop van de be roepsprocedure nogal lang. Het ver schilt per provincie, maar op enkele maanden moet men rekenen. Soms duurde een procedure wel eens langer dan een jaar! Zo'n lange termijn is natuurlijk niet verantwoord en de diskussie om maat regelen te nemen, die de procedure be spoedigen, is in volle gang. Zelf kunt u de procedure natuurlijk ook bespoe digen door zo snel mogelijk beroep aan te tekenen! Maar wat moet er nu gebeuren in ge vallen dat de financiële nood zo groot is, dat er voor een beroepsprocedure geen tijd is? De betrokkene kan in zo'n geval de voorzitter van Gedeputeerde Staten verzoeken de gemeente op te dragen onverwijld bijstand te verlenen. Veel bijstandtrekkers zouden u kunnen vertellen, dat een beroepsprocedure, die bovendien kosteloos is, wel degelijk zin kan hebben. Gedeputeerde Staten of in hoogste instantie de Kroon nemen dik wijls andere beslissingen dan de lagere bestuurscolleges. De bijstandswet is nu eenmaal een wet die voor verschillende juridische inter pretaties vatbaar is. Het aantal ge grond verklaarde beroepen door Gede puteerde Staten sinds 1965 (toen bij standswet werd ingesteld) loopt in de vele honderden. De praktijk toont dus wel aan, dat gemeentelijke beslissingen geenszins onaantastbaar zijn. Vanavond, om 8.30 uur opent de heer Tolsma, rondleider van het Stedelijk Museum te Amsterdam, een tentoonstel ling van werken van Henk v. d. Vis en Jan v. Straelen. Henk v. d. Vis exposeert plastieken in steen en brons en Jan v. Straelen mate rieschilderijen. De tentoonstelling loopt van 6 tot en met 28 november en is zaterdag, zondag en maandag geopend van 2 tot 5 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 2 tot 5 uur en van 7 tot 9 uur. naakt blij Horloger - Juwelier - Opticiën SOESTERBERGSESTR. 26, tel. 2982 WOENSDAGMIDDAG GESLOTEN.

Soester Courant | 1971 | | pagina 3