de witte mmm snilmë PËMIÖT ^oiitico WINTERTIJD ücrste Soester Begrafenis-Onderneming KEUKENS HAAT VAN AM JEGENS RIJK Mimitafels Ladekasfjes Poefs Rooksiandaards Kaptafels Lectuurbakken J. P. DE ROND Jongetje aangereden door bromfiets Talmalaan toen en nu PLANNEN VOOR NIEUWE KINDERBOERDERIJ INGEDIEND Krabbels van Knelis ZOMERZON IN J. A. Smorenburg Begrafenisondernemer in Soesterberg, Soest en omstreken. Burgerlijke Stand reisagenten AN.V.R Koopt u een auto Dan verzekeren bij J. L. M van Hal-Zonderop Champagne en spaarbankboekje voor Wereldspaardag-bruidspaar Het cadeau Vrijdag 5 noVember 1971 OVERLEDEN: Erik Schimmel, 4 jaar, Sfadhouderslaan 100. Albertus Slager, 85 jaar, weduwnaar van E. Straub, Kerk- pad NZ 35. Willem Cornelis van der Linde, 81 jaar, weduwnaar van M. J. Batenburg, Albert Cuyplaan 101. An- tonie van der Steenhoven, 70 jaar, ge huwd met G. A. van den Bogaard, Gen. Winkelmanstraat 36. Antonius Egber- tus Vonk, 74 jaar, gehuwd met J. Smee- ing, Lange Brinkweg 21. Daniël van de Meeberg, 85 jaar, gehuwd met G. van Vogelpoel, Beckeringhst.raat 43. Pe- tronella Ouwerkerk, 76 jaar, gehuwd met L. L. .T. van der Gouwe, Nieuwer- hoekplein 10, Paul Martin van Zante, 6 jaar, B. Powelllaan 149, Amsterdam. Op Wereldspaardag, 29 oktober j.1. bracht het bruidspaar v. d. Mast-v. d. Broek een bezoek aan het kantoor Soest van de Bondsspaarbank voor Midden Neder land. In het kader van de te ontplooien aktiviteiten op deze dag had deze in stelling alle bruidsparen die dan in het huwelijk zouden treden op de kantoren uitgenodigd. Omstreeks 15.00 uur werd het echtpaar welkom geheten op het kantoor Soest.er- bergsestraat 32 en onder het genot van een rokertje werd de reden van de uit nodiging uiteengezet. „Het is voor u een feestdag maar ook de spaarbanken vie ren een beetje feest. Dan wordt er spe ciale aandacht geschonken aan de nood zaak van het. sparen, zowel in eigen als in algemeen belang. Het sparen bevor dert immers een goede economische si- tiatie". Daarom werd dan ook aan het bruids paar een spaarbankboekje overhandigd waarop reeds een bedrag stond bijge- boekt. Inmiddels knalden de kurken van de champagneflessen en werd het gla£ ge heven en werd er geklonken op het wel zijn van het bruidspaar. Als afscheid kreeg het bruidspaar nog een fles cham- v.h. H. VV. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestaijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. rijtourtjes met de ponywagen. De bestaande gebouwen kunnen inge richt worden voor dag- en nachtverblij ven van de veestapel terwijl ruimte zijn vrijgelaten voor een konijnenbuit, een- denslootje, groente- en bloementuinen, bijenschans en bouwspeelplaats. Bij de bouwspeelplaats komt een overdekte houtopslag en een brandoven voor de verwerking van waardeloos materiaal. Een van de bestaande gebouwen wordt omgebouwd tot een kinderspelruimte en een ander gebouw wordt geschikt ge maakt voor andere activiteiten. Aan het woonhuis, dat ingericht kan worden voor de beheerder, behoeft slechts achterstallig onderhoudswerk te worden verricht. De zolder van de activiteitenruimte, de vroegere koeienstal, is bruikbaar te ma ken als „pauzeruimte" voor het perso neel. De opstelling van de speelplaatsen is zodanig dat op een onopvallende wijze een bepaalde controle kan worden uit geoefend. De situering van de houtop slag bij de bouwspeelplaats voorkomt een wanordelijk aanzicht. Dicht bij deze speelplaats is bovendien een kleine ruimte met E.H.B.O.-voorzieningen aan wezig. Bij de uitwerking van het plan Is reke ning gehouden met de opgedane erva ring van het eerste jaar waarin de kin derboerderij nu draait. Gebleken is dat kinderen die van de natuur en van die ren houden gescheiden moeten kunnen spelen van de meer luidruchtige „bou wers". Steeds druk bezoek De huidige boerderij wordt per dag ge middeld door 120 kinderen bezocht en dagen met een bezoek van 250 kinderen behoren niet tot de uitzonderingen. De huidige accomodatie is op dit bezoek niet berekend en toen in het voorjaar 1971 bleek dat de boerderij Oude Grachtje 3, vlak achter de tegenwoordi ge behuizing, leeg kwam, werd contact opgenomen met de gemeente en werd de vraag gesteld of de leegkomende ge bouwen en het daarbij behorende terrein niet betrokken kon worden. Deze vraag werd temeer gesteld omdat het Ministerie van C.R.M. bij het ver lenen van de Rijkssubsidie de voorwaar de stelde dat voor 1 januari 1973 een verdere uitbouw van het werk van de Stichting tot stand gekomen moest zijn. Deze prachtkans om hieraan te voldoen, werd dan ook met beide handen aange grepen en het Stichtingsbestuur is dan ook uitermate content dat het gemeente bestuur hieraan haar medewerking ver leende. Koninklijke belangstelling Dat de boerderij in een behoefte voorziet wordt door het grote bezoekersaantal wel bewezen. Deze bezoekers komen niet alleen uit de flats in het Veen, maar uit alle delen van Soest en omgeving. Ook wordt de boerderij regelmatig bezocht door scholen en instituten, zoals het Asthma Centrum uit Bilthoven en het Blindeninstituut uit Hilversum. Prinses Beatrix en Prins Claus schonken 5 schapen en de huifkar, die dienst doet bij de rondritjes met de allerkleinsten. De inkomsten zijn relatief erg klein. Naast een rijkssubsidie en een subsidie van de gemeente, ieder voor een bedrag van ƒ45.578,brengen een kleine 900 donateurs ongeveer ƒ5000,bijeen. Het is dan ook geen wonder dat er ernstig gepoogd wordt dit aantal donateurs te vergroten. Een actie daarvoor loopt op het moment. Belangrijk is het daarbij op te merken dat de steeds groeiende vee stapel bijvoorbeeld niet uit de subsidies betaald mogen worden. Daarvoor is par ticuliere steun nodig. Voor minimaal 5,per jaar kunt u zich opgeven als donateur bij mevrouw P. Bredius-Goedbloed, Valeriaanstraat 13, Soest, telefoon 7678. Uw donatie kunt u ook overmaken op postgiro 2484972 t.n.v. mevrouw P. Bredius-Goedbloed, ten bate van „De Vrije Teugel", of op rekening nummer 3599.1331.8 van de Raiffeisenbank te Soest, eveneens t.g.v. „De Vrije Teugel". Vermeld zij nog dat de verbouwing van de nieuwe boerderij begroot is op een bedrag van 174.000,voor welk be drag een lening bij een particuliere bank zal moeten worden afgesloten. De ge meente zal gevraagd worden zich garant te stellen voor rente en aflossing. TORENSTRAAT 45 - TEL. 8009 Advies, planning en desgewenst montage Ook op zaterdag geopend. In drift worden zelden de verstandigste dingen gezegd, zo is het ook met de Amerikaanse Senaat toen die plompver loren het hele progamma voor ontwik kelingshulp van president Nixon af stemde. De doorslag heeft daarbij gege ven dat allerlei landen die aardig profi teren van de miljarden dollars die Was hington uitdeelt niet alleen de V.S. niet steunden bij hun poging om de Ver. Na ties van twee China's te voorzien maar bovendien hun vreugde over de Ameri kaanse nederlaag toonden op een manier die menige senator tegen de borst stuit te. Maar dat is niet het hele verhaal. In de Senaat bestond al lange tijd weer stand tegen de ontwikkelingshulp op verschillende gronden. Zeer conserva tieve senatoren zagen er helemaal geen heil in en zij zijn waarschijnlijk het meest geërgerd door wat zij stank voor dank noemen. Maar ook zeer vooruit strevende senatoren hadden bezwaren. Zij zagen de steun aan de Griekse kolo nels, die ook in het progamma voorkomt niet bepaald als een manier om de de- mokratie in de wereld te verstevigen. Hetzelfde geldt voor een groot deel van de ontwikkelingshulp die in Latijns- Amerika wordt besteed. Deze tegenstan ders om radikaal tegenovergestelde re denen vonden elkaar in een besluit waarover president Nixon wel kan hui len. Niet zozeer omdat de ontwikkelings hulp nu inderdaad afgelopen is, daar wordt wel een mouw aan gepast. Maar de kwade indruk is natuurlijk wel ge vestigd dat de V.S. met hun ontwikke lingshulp willen kopen dat de begiftigde landen naar de pijpen van Washington dansen. Nixons senatoren gaven zelf een bewijs voor de vaak tegen de V.S. ge uite verwijten dat die ontwikkelings hulp alleen maar een wapen is van een economisch en politiek imperialisme. Nu is het zo dat allerlei aspekten het Amerikaanse hulpprogamma in de loop der tijden een merkwaardige grabbelton hebben gemaakt. Het begon met het Marshall-plan dat als opzet had Europa economisch op de been te helpen om te voorkomen dat enerzijds een zwak Eu ropa een prooi zou worden voor Rus sische expansie maar anderzijds ook Voor uw kleinmeubelen o.a. Natuurlijk naar Complete Woninginrichting LAANSTRAAT 37 - SOEST TELEFOON 3284 uit de overweging dat te grote verschil len in welvaart alleen maar spanningen in de wereld brengen waardoor aller veiligheid en vrede gevaar lopen. Een mengsel dus van een beetje eigen belang maar dan zeer ruim gezien en idealisme. Argwaan wegnemen Geleidelijk aan zijn wel degelijk poli tieke oogmerken in het progamma ge slopen van soms vrij twijfelachtige aard, zoals hulp aan Cambodja waarvan de senatoren niet veel mochten weten, licht dat ze gingen vermoeden dat deze post dan wel voornamelijk zou dienen om aktiviteiten van de C.I.A., de buiten landse „geheime dienst", te financieren. Vandaar dat de druk steeds sterker werd op Nixon om het hele progamma op de helling te zetten, het althans te zuiveren van de dubieuze zaken en voortaan de dollars niet meer recht streeks te geven maar via internationale stichtingen en instellingen opdat geen argwaan meer gewekt kon worden over „imperialistische" oogmerken. Het boze nee van de Senaat kan dit proces alleen maar bespoedigen, ten minste dat mogen de minder ontwikkel de landen hopen; zelfs als men de hulp bedragen vermindert met wat mis schien niet helemaal zuiver op de graat is, resteert dat de V.S. alleen een derde voor hun rekening nemen van wat in totaal door de rijke landen geschon ken wordt om de arme broeders te hel pen. En als de V.S. afvallen mag men erop rekenen dat de bereidheid tot ge ven bij de anderen, die toch al niet groot is, nog verder afneemt. Hoe Nixon het allemaal weer een beetje rechtbreit, het grootste kwaad laat zich niet herstellen: de haat van de arme landen niet alleen jegens de V.S. maar jegens alle rijke landen waarvoor Ame rika dan het symbool mag zijn is weer een beetje aangewakkerd. De 7-jarige R. v. P. werd dinsdagmiddag op de Nieuweweg aangereden door de bromfietser M. H. (23). Met een hoofd wond en een lichte hersenschudding werd hij naar het ziekenhuis Zonneglo ren vervoerd. De knaap was met twee kornuiten een oude koelkast aan het ver slepen en kwam al sjouwende op het fietspad terecht waar H. hem niet meer ontwijken kon. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Canada: ms. „CP Voyageur" (10/11). Chili: ms „Ceres" (11/11). Israël: ms „Nordia" (12/11). Indonesië", ms „Essen" (10/11). Japan: ms „Savannah Maru" (8/11). Ned. Antillen: ms „Hercules" (8/11). Suriname: ms „Jason" (10/11). Verenigde Staten van Amerika: ms „American Archer" (9/11). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpaketten geven de post kantoren. Stuk voor stuk gaan de oude Patrimonium woningen plaats maken voor huizen die inderdaad meer aanspraak op de naam woning maken. Op de Talmalaan ont moeten oud en nieuw elkaar, daarbij een groot contrast tonend. De Stichting Kinderboerderij „De Vrije Teugel", die op 17 mei j.1. van het col lege van burgemeester en wethouders bericht ontving, dat er geen bezwaar bestond de per 15 augustus leegkomende boerderij Oude Grachtje 3, aan de Stich ting in gebruik te geven, heeft een com pleet plan met begroting voor de ver bouw van deze boerderij zowel bij het Rijk als bij de gemeente ingediend. Dit plan is uitgewerkt door het Archi tectenbureau Van Woerden, Schneider en Düermijer uit Soest. Voorzien is daarin de verbetering van gebouwen waar dit nodig is. Van de gebouwen verkeren het woonhuis en de koeienstal in vrij goede staat, terwijl de meeste overige gebou wen naast te vervangen onderdelen, ook zeer bruikbare onderdelen bevatten. Re kening is gehouden met een minimum aan middelen en het plan is erop ge richt met behoud van de oorspronkelijke opzet het geheel tot een kinderboerderij te transformeren. „In plaats van het complex te bulldo zeren", zo staat er in de toelichting van het architectenbureau, „ten bate van een toekomstige bebouwing, kan een trans formatie tot kinderboerderij ten nutte van het Jeugdwerk komen en tevens een funktie vervullen in de groenvoorzie ning". Het boombestand kan behouden blijven en heeft een natuurlijke functie bij de verdeling van het terrein in af zonderlijke ruimten, die ieder een eigen bestemming krijgen. Ook de bestaande bestrating kan gehandhaafd worden en krijgt slechts een kleine uitbreiding. Rondom het complex zal een verhard wandelpad worden aangelegd t.b.v. de Generaal Winkelmanstraat 62 Soesterberg. Telefoon 03463 - 1223 - 1458 OOK VOOR CREMATIE. Tevens algehele verzorging door geheel het land. (Geen klassesysteem.) GEBOREN: Joep Pieter, zoon van P. A. E. E. S. J. van Rijthoven en L. W. A. C. Spijkers, Dr Schoonenbeeklaan 8. .Hans Andries, zoon van A. H. J. Ples- man en M. L. Zee, Irenelaan 5. Eric Henricus Josephus Antonius, zoon van J. M. Goossen en H. M. T. Zwart, Smits- weg 233. Josée, dochter van R. San ders en H. A Roest, Rademakerstraat 50, Soesterberg. Vincent, zoon van A. Verhoeve en I. Schildmeijer, Gen. Win kelmanstraat 73, Soesterberg. Sander, zoon van A. J. Romberg en J. J. Klei- nee, Smitsweg 323. Colette Maria, dochter van C. T. H. M. Haks en C. A. M. Lacor, Marterlaan 3, Zeist. Rob bert, zoon van L. J. van Wijk wonende te Amersfoort en T. A. G. van Doorn, Betje Wolfflaan 12. Sander Pieter Johannes, zoon van P. A. A. van Ette ren en H. B. J. van de Grift, Varenstraat 50. Maria Christiaan, dochter van G. L. van Valkenhoef en C. F. J. M. Pal- landt, Plesmanstraat 2, Soesterberg. Ingrid Johanna, dochter van J. H. W. van Doorn en M. R. L. Hilhorst. Kam- i pcrfoeliestraat 111. Sandy Alida Jo- I hanna Maria, dochter van J. H. van Vel zet en A. P. Gaarenstroom. Molenstraat 132. Richard Robert, zoon van R. A. van den Akker en A. Bast, Vermeer laan 71. Melissa Desirée, dochter van A. G. van de Winkel en M. Krugers, Moerbesscnberg 30, Soesterberg. Da- niëlle Dolores, dochter van L. J. Zelisse en M. E. C. van den Berg, Van Straelen- laan 3. ONDERTROUWD: Antonius van 't Klooster. Schoutenkampweg 61 en Ma- rianne Henriëtte Vroukje Antheunisse, Wieksloterweg OZ 73. Lubbert van der Haar. Lanecamp 8, Nijkerk en Hcn- derina Gerda van Dijk, Prof. Lorentz- laan 219, Soesterberg. Rudolphus Ge- rhardus Maria Huls, Hazebroeklaan 5, De Bilt en Brcchgina Maria Elisabeth Bouma. Gen. Winkelmanstraat 45. Soes terberg. Jan Simon Melgert. Lijster- weg 43. Hilversum en Jacoba Elisabeth Maria Vrakking, Beetzlaan 4. Nico- laas Gerardus Booij Van Nijenrodestraat 16, Hilversum en Christina Louisa van den Berg, Rademakerstraat 17, Soes terberg. GEHUWD: Antonius Jacobus Maria Fu- gers. Torenstraat 23 en Everarda Anna Beijer, Beetzlaan 30. Gerard Gerth, Laanstraat 66 en Marion Bos, Schouten kampweg 165. Theodorus Maria Mim- pen. Appelweg 1, Leusden en Maria Cornelia Josephina Merts, Gen. Winkel manstraat 90, Soesterberg. Cornelis Droost. Groen van Prinstererstraat 12 en Catharina Elisabeth van den Deijs- sel, Koekoekweg 10. Jacobus Egbertus Richardus Maria van de Mast, Schriks- laan 31 en Aartje Anna Lysbeth van den Broek, Nieuwstraat 55. Gerardus Jo hannes Wiegmans, Overmeerseweg 82, Nerlerhorst den Berg en Hendrika Anna Maria Jacobs, Ferd. Huycklaan 36. Ajje ut ming vraog dan mok zeige daat ut eigeluk meugeluk zouw motte weze, daat ellek mins un paor kere in zun leve in de toekomst kon kieke. Nie om te wete hoe of ut ovur beveurbeeld vieftug jaor of viefentwintug jaor mit zun eige of zu femilie zouw weze, maor om is te kenne zien hoe of de weruld der daan uut zouw zien. Ik ken ming eige daat aal zoon bietje veurstelle en ook hoe ongs darrup der daan uut zouw zien. Laote wullie der daan vaanuut gaon daat ut meeste vaan waat der noong wordt biegebouwd der allemaol nog staot, aal vraog ik ming wel is of of aal die flets ut wel vieftug jaore uut zalle houwe, of daat der ovur dartug tot veer- tug jaor krotopruuming in Soest is, veural waat de flets op de Eng en in ut Veen betref. Ofgaonde op ut feit daat de woningnood, nao zo bar veul bouwe, nog steeds nie zaal zijn opgelost, magge wullie rustug anneme daat der veurlopug nog wel effe deurgebouwd zaal worre, aal bin ik der vaan ovurtuugd daat der an huuze bou we nooit vaan zun leve un end zaal komme, omdaat, maor daor gloof ik ei- geluk nie zo in, as die huuzenood an zun end gekomme is, der weer presies zoon grote nood zaal zijn, omdaat zaal blieke daat de huuze, die effe gauw gebouwd binne, nie zo geweldug vaan kwalitiet gewees binne en an vurvaanging toe binne. Ik schaat daat ovur viefentwintug tot vieftug jaor in ongs darrup nie zo bar veul laandeluks meer ovur zaal weze, de pretestaaksies en zuk soort dinge ten spiet. Wullie kenne noeng wel deur ut zette vaan haandtekeninge en pratestmaarse jaan en allemaan laote zien en prebere duudeluk te maoke daat wullie der veur wille zorrege daat ongze kingders en kindskingders nie allenug behoefte heb- be maor ok recht hebbe op de meuge- lukhied om te kenne leve in un omge ving waor nog te leve is, maar wullie zalle bar goed rekening motte houwe daat om de huuzenood op te losse huuze gebouwd zalle motte worre, en daat om huuze te kenne bouwe nie allenug zakke vol knaoke nodug binne, maor daat ut allerbelaangriekste de grond is die veur die huuze. allerbelaangriekste de grond is veur schien. Waant der binne minse die geen goed woord ovur hebbe veur de bouw vaan de veule vurdiepinge hoge flats, omdaat die meer weg zouwe hebbe vaan minsepaakhuuze as vaan woonhuuze. Veur die minse magge der allenug maor huuze gebouwd worre mit op zun minst un stukkie tuun achtur ut huus. En lao te wullie effe eerluk weze as daat zouw kenne, daan zouw der gerust vaan un praachtug prinsiepe gesproke kenne wor re. Maor jao, prinsiepes en ut gene waat meugeluk is liggen dar vaok straote ver uut mekaor, en zo is ut ok mit allenug bouwe vaan huuze mit een verdieping, waant wullie zouwe gewoon veul te wienig ruumte in ut laand hebbe om daat te kenne doen. Daorom zalle der veurlopug nog wel flets uut de grond gestaamp.t worre, en is ut vaan ut grootste belaang dat der minse zijn of komme die onverbrekeluk vurbonde binne mit de meugelukhied vaan un gezonde saomeleving in un ge- zongde omgeving. Daan zaal laoter blieke daat der wel bar veul huuze in Soest staon, maar datter toch zo gebouwd is, da ieder in anraking ken komme mit de netuur. Daorom bin ik zoon bar groot veur- staander vaan ut staadsparruk. Nie zoon parruk mit keniene en herte en mare- motte en zuk soort beeste, maar un par ruk daat in allus liek op un stuk ovur- geplaante netuur, kompleet mit grote home en struuke en veuraal veur de kingders de mogelukhied om zich zelluf te kenne weze. Un Vongdelpark in Soest. As zo ut Soest vaan (de toekoms) der uut zouw zien, daan zouw ik wel effe veuruut wille kieke. Der zaal meer gedaon motte worre en bar veul mingder gepraot. Ik schaat daat de minse die daat angaot daor wel aachtur komme aal hoop ik daat ut nie te laot zal weze. Wij bieden U een grote keuze uit hon derden reizen per vliegtuig, trein, tou ringcar of eigen auto. Gratis reisprogramma's verkrijgbaar. Steenhoffstraat 9a, tel. 6571 en 4905 pagne mee om er thuis rustig van te kunnen genieten. Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 EEN CERTINA VAN COLÏTICO HORLOGERIE Koninginnelaan 21, Soest Telefoon 8319

Soester Courant | 1971 | | pagina 7