Gemeenteraadsve rgadering Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Kabouterleidster trad in het huwelijk HEEFT SPAREN NOG ZIN Gulden van 1964 nu nog 70 cent waard Meningen van lezers Bob Lokhorst exposeert Meningen van lezers Wandelpaden één grote fietsenstalling Hotze Tolsma opende expositie bij Artishock Officiële bekendmakingen Ruimtelijke ordening Bestemmingsplan „Landelijk Gebied" Eiermarkt Heffing leges voor berijden Kerkpad voorlopig opgeschort N.C.V.B. Soest-Zuid U kunt niet alles weten I Receptie 25-jarig ambtsjubileum van de burgemeester Openingstijden winkels Sint Nicolaas en Kerstdagen Geen spreekuur Vermist SOESTERBERG „Dochter van de Sheik" in Johannesstichting Vogeltentooustelling Herfstpuzzelrit Ardennenreis Bejaarden Dinsdag 9 november 1971 De gemeenteraad van Soest komt in (openbare zitting bijeen op donderdag 18 november a.s., te 19.30 uur, in de zaal van de brandweerkazerne, ter behande ling van de navolgende agenda: 1. Ingekomen stukken. a. Besluit d.d. 2 oktober 1971 van de raad van de gemeente Weerselo, waarbij er bij een aantal ministers op wordt aan gedrongen zich op korte termijn te be raden, c.q. een uitspraak te doen om trent de schaderegeling, voortvloeiende uit het opnemen van bepalingen ter be scherming van bovengemeentelijke be langen in bestemmingsplannen, met het verzoek om adhesiebetuiging met het voorstel te beslissen, overeenkomstig het voorstel, neergelegd in de brief van bur gemeester en wethouders dienaangaande. b. Brief d.d. 15 oktober 1971 van de raadsleden, de heren Hoekstra en Ver- heus inhoudende vragen omtrent de Che mische Industrie „Randstad", beantwoord door burgemeester en wethouders, met voorstel dit antwoord voor kennisgeving aan te nemen. c. Brieven van W. M. Jansen, P. A. J. B. Lagaune, mevrouw L. J. van Doorn- Schneiders van Greyffenswerth inzake reconstructie van het Kerkpad, met de mededeling dat deze brieven zijn door gezonden aan de Adviescommissie Kerk pad om de inhoud daarvan in haar be schouwingen te betrekken en daarover van advies te dienen; voorgesteld wordt adressanten het vorenstaande te be richten en de onderhavige brieven te H zijner tijd in de raad te behandelen, na dat bedoelde commissie haar advies heeft uitgebracht. d. Brief d.d. 20 oktober 1971, afdeling I, nummer 4029, van burgemeester en wethouders als antwoord op de brief d.d. 26 september jl. van de heer T. H. J. Vleghert, betrekking hebbende op de uitbreiding van een woning op het per ceel De Beaufortlaan 22, alhier, met het voorstel deze voor kennisgeving aan te j nemen. Brief d.d. 19 oktober 1971 van de heer W. Deys, Steenhoffstraat 64a te Soest, waarbij bezwaar wordt gemaakt tegen de vestiging van een cafetaria in het pand Steenhoffstraat 66, alsmede de brief, gedagtekend 20 oktober 1971 van de heer J. N. A. Prior en 11 anderen, omtrent dezelfde aangelegenheid, met het voorstel deze brieven te behandelen bij punt 6b van de raadsagenda. f. Brief d.d. 18 oktober 1971 van burge meester en wethouders van de gemeente Amerongen, waarbij wordt toegezonden een afschrift van het besluit van de raad van die gemeente, betrekking hebbende op een te entameren discussie in het Sa menwerkingsverband De Utrechtse Heu- veulrug omtrent gewestvorming, met het voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te nemen, omdat de gemeente Soest zich reeds bij Eemland heeft aangesloten. g. Koninklijk Besluit van 20 oktober 1971, nummer 30, waarbij - gedeeltelijk- wordt goedgekeurd uw besluit tot ont eigening van gronden, gelegen in het bestemmingsplan „Klaarwater", met het voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. h. Brief d.d. 29 oktober 1971 van afde ling II van de gemeenteraad ter onder zoek van de begroting 1972 en brief d.d. 1 november 1971 van de Commissie „Kerkpadbewoners" betreffende het hef- ien van leges voor het verlenen van ont heffingen van verkeersmaatregelen met het antwoord van b. en w. daarop. 2. Voorstel tot het (herbenoemen van de leden van de commissie, als bedoeld in artikel 8 van de Woonruimtewet 1947. 3. Voorstel tot het beschikbaar stellen van gelden voor sportinstuiven door de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest. 4. Voorstel tot het onttrekken van een gedeelte van de Klaarwaterweg aan het openbaar verkeer. 5. Voorstel tot wijziging van de vlees- keuringsverordeningsverordening en tot het heffen van rechten voor het ver richten van repressieve keuringen door de vleeskeuringsdienst. 6. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld In artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" ten be hoeve van: a. een inrichting voor het opslaan van gasflessen ten behoeve van kampeerdoel- einden op/in het perceel Birkstraat 126a. b. een inrichting tot het bakken van voedings- en genotmiddelen in oliën en v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestöijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. vetten op/in het perceel Steenhoffstraat c. een lagergieterij op/in het perceel Laanstraat 30. 7. Voorstel tot aankoop van grond, ge legen aan/nabij: de Wieksloterweg W.Z. van A. L. M. de Kort te Bilthoven. b. de Wieksloterweg W.Z. van R. G. Ruis te Bantega. de Molenweg van mr. S. Knoppers te Amersfoort. 8. Voorstel tot ruiling van gronden, ge legen nabij de Bosstraat en de Wiek sloterweg O.Z. en ten zuiden van het landgoed Pijnenburg ter hoogte van kampeercentrum „De Blokhut" met mr. J. H. O. Insinger en consorte. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe archiefverordening. 10. Voorstel tot verhuur voor de duur van één jaar van het genot van de jacht op gronden, gelegen tussen de Wiek sloterweg W.Z., Dorresteinweg en Ko ningsweg, aan de heer W. van Dorre- steyn. 11. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen aan: de Eigendomweg van J. A. van den Heuvel; b. de Eigendomweg van H. van Oest; de Den Blieklaan van C. Lagerwey; d. de Beukenlaan van de N.V. v./h. fir ma H. van Asch. 12. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst Inzake uitbetaling van rente in verband met een gesloten koop overeenkomst met: J. A. v. d. Heuvel; b. C. Lagerwey; mr. S. Knoppers. 13. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de N.V. Nederlandse Spoorwegen inzake de wijziging van de beveiligingsinstallatie aan de overweg in de Molenstraat. 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van meubilair en leer- en hulpmiddelen ten behoeve Van de openbare Rinke Tolman- school, alsmede voor het plaatsen van een hekwerk bij de openbare Margriet- school. 15. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van voorzieningen in het belang van de brandveiligheid in de R.K. kleuterschool aan de Mariastraat, althier. 16. Voorstel tot verhoging van de subsi die in de restauratiekosten van het per ceel Eemstraat 2-2a. 17. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de Provinciale Utrechtse Electriciteitsmaatschappij N.V. te Utrecht tot het leggen, hebben en onderhouden van een hoogspannings kabel langs de N.O.-zijde van de Nij- verheidsweg en de N.W.-zijde van de Vrijheidsweg. 18. Voorstel tot pachtbeëindiging van grond, gelegen aan de Molenstraat met W. Steenkamp. 19. Voorstel tot aanwijzing van een lid en zijn plaatsvervanger in het algemeen Donderdagmiddag namen de kabouters van de St. Agnesgroep met een erehaag voor de uitgang van de kerk van de H. Familie te Soest-Zuid afscheid van hun leidster mej. Ineke Dorrestein, die op dat moment als mevrouw Schoen maker uit de kerk kwam. Zes jaar heeft Ineke Dorrestein gewerkt als kabouterleidster, een periode die nu door haar huwelijk en het vertrek naar Amersfoort werd afgesloten. bestuur van het „Intergemeentelijk Auto matiseringscentrum Midden-Nederland". 20. Voorstel tot het verstrekken van een uitkering-ineens over 1971 aan het ge- meentepersoneel. 21. Voorstel inzake het opnemen en uit lenen van gelden gedurende het le kwar taal 1972. 22. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de voorziening van de rest van de oude wijken van riolering. 23. Voorstel tot het garanderen van ren te en aflossing van een door de Stichting Bouwactiviteiten in de Bejaardensector Soest te sluiten geldlening ten behoeve van de bouw van bejaardenwoningen met een dienstencentrum in het plan Klaarwater. 24. Voorstel tot het verstrekken van le ningen aan de Vereniging tot Voortzet ting van „Patrimonium's" Woningbouw voor de bouw van 126 woningwetwo ningen in het plan Klaarwater. 25. Voorstel tot wijziging van de leges verordening. 26. Voorstel tot het vaststellen van een besluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, (voor- Sparen Is bouwen aan uw geluk! Deze slogan hebt u ter gelegenheid van de Wereldspaardag in alle kranten kunnen lezen. Helaas dekt deze leus de werkelijk heid niet of nauwelijks. Redactie Soèster Courant. Naar aanleiding van een opmerking van één van de redacteuren over het „mu ziekarme" Soest, in de krant van dins dag 2 november 1971, zou ik graag een enkele kanttekening willen maken. Kent men de eigen rijkdom niet? Menig dorp zal jaloers kunnen zijn op .ietgeen op muzikaal gebied in Soest valt te beleven. Iedere maand een concert in de Oude 'Cerk door de Nederlandse Kantorij en et koor van die kantorij. Steeds weer "ncerten op hoog niveau, door een koor, at zelfs in het buitenland naam heeft emaakt. Onder de bezielende leiding 'an Maarten Kooy, wiens werk regel- atig door de radio wordt uitgezonden, wam er zelfs een uitwisseling met het ïitenland tot stand en konden wij in Soest genieten van eerste klas koren uit Antwerpen, het Duitse Soest, en Innsbruck. Daarnaast heeft in het Artishock-ge- bouw ook de muziek ruimschoots ge legenheid gekregen zich te ontplooien. De Play-in was een succes en kort ge leden werd een eigen symfonie-orkest opgericht. Hoeveel kerkkoren treden regelmatig In erediensten en daarbuiten op. Het man nenkoor Apollo is toch een begrip ge worden? Wilt u wat anders? Een Gos pelgroep? Die is er en trad reeds voor de radio op. Een kinderkoor? Er zijn toch „De Schel- lebellen"? Of wilt u orgelconcerten? Ze worden gegeven. Er zijn kamermuziek- jniddagen in Artishock, met medewer- inerking van beroemde solisten uit bin nen- en buitenland. Een „dubbelkwartet" js in oprichting! Wat wilt u nog meer? tfie sprak daar over „muziekarmoede"? W. M. v. d. BERGH De hogere rentes, die de banken de laat ste jaren op de spaarrekeningen verleen den, zijn vrijwel geheel opgeslokt door de inflatie. Juist de spaarders zijn ern- de dupe van geldontwaarding, die de voortdurende inflatie heeft teweeg gebracht. Dit heeft talloze mensen reeds op de gedachte gebracht dat zij hun geld beter zo snel mogelijk kunnen be steden, omdat de kooprecht van het geld ieder jaar achteruit gaat. Sinds 1964 prijsindex gestegen van 100 naar 142 De koopkracht van de gulden is de laat ste jaren aanzienlijk verminderd. Voor al na 1964, toen in feite de inflatie reeds haar hoofd opstak, heeft de geldont waarding zich krachtig doorgezet. We liswaar stegen de gemiddelde inkomens in de periode 1964-1971 zeer sterk, maar in hetzelfde tijdvak steeg de prijsindex van 100 in 1964 tot ongeveer 142 in 1971 en mogelijk zal de stijging zelfs nog iets groter zijn, hetgeen aan het einde van dit jaar zal blijken. En naar men ge voeglijk mag aannemen zal deze ont wikkeling zich in 1972 krachtig doorzet ten. Een percentage van ongeveer 6,5 zo schat het Centraal Planbureau de ge middelde prijsstijging volgend jaar. Kortom, de gulden wordt elk jaar min der waard. De gulden van 1964 was in 1965 nog ruim 96 cent waard, in 1968 ruim 84 cent in 1969 78 cent, in 1970 75 cent en nu nog maar 70 cent. Rente opgeslokt Wie zijn geld op de spaarbank zet ont vangt rente. Als u een termijnspaarre kening opent, d.w.z. uw geld voor een lagere periode vastzet, ontvangt u zelfs een vrij hoge rente, die kan oplopen tot 7% (twee jaar vastzetten). Zo op het eerste gezicht lijkt u op deza manier een aardig reservepotje te kun nen aankweken. Als u per 1 januari 1971 10.000,- naar de bank heeft ge bracht, met dit geld een termijnrekening heeft geopend a raison van 6 rente, dan bezit u per 1 januari 1972 niet 10.000,-, maar 10.600. Dat lijkt at- traktief. Voor die 600,- heeft u immers niets behoeven te doen. Het wordt u.als het ware zo maar in de schoot gewor pen. Bij handhaving van deze rente stand zou u op 31 december 1972 al een kapitaaltje van 11.236 bij elkaar heb ben. Niet gek, nietwaar? Maar als we bedenken dat in 1971 de waarde van de gulden ten opzichte van vorig jaar alweer met ruim 5 cent is ge daald, dan kunt u nagaan dat u beslist geen ƒ600,- „winst" heeft gemaakt en dat ook dat hele bedrag van 10.600, dat u aan het eind van het jaar hebt, aan merkelijk minder waard is dan 12 maan den geleden. Bovendien moet u de rente opgeven aan de inspekteur van de belastingen. Vooral als u ongehuwd bent of geen kinderen hebt, valt u in een hoog be lastingtarief. Als u dan nog eens weer aan het rekenen slaat, mag u zelfs blij zijn als u quitte speelt. Winst aan koop kracht is er nagenoeg niet bij, soms zelfs in het geheel niet. Slachtoffers De spaarders, zeker de kleine spaarders, maken moeilijke tijden door. Zij beho ren tot de ergste slachtoffers van de in flatie. Vele oudedagsvoorzieningen (niet de welvaartsvaste A.O.W. gelukkig) zoals b.v. diverse bedrijfspensioenen slinken in waarde. Wat eens een aardige aan vulling op de A.O.W. leek, is nu al niet veel meer dan een fooi, waarvan sommi ge bejaarden nog net hun ziekenfonds premie kunnen betalen. Het is griezelig te bedenken dat juist in deze tijd nu de overbesteding de kop moet worden in gedrukt, velen op de treurige gedachte komen dat sparen nauwelijks zin meer heeft, je in geen geval rijker maakt. Nederlanders zijn een spaarzaam volkje, maar de voortschrijdende geldontwaar ding brengt deze traditie in ernstig ge vaar. Zouden in de huidige omstandig heden vele spaarders tot het besluit ko men hun spaargeld maar op te nemen en direkt te besteden, dan zou de infla tie onze economie als gevolg van deze overbesteding helemaal in de wurg greep nemen. In deze paradoxale toestand zijn we nu aangeland. Sparen heeft nauwelijks zin meer, spaargelden opsouperen zou onze economie aan de rand van de afgrond brengen. Zondag 14 november a.s., zal Hans van Dokkum in het gebouw Oude Gracht 381 te Utrecht een expositie openen van de Soester kunstschilder Bob Lokhorst. De opening zal plaatsvinden om 14.00 uur. Op deze tentoonstelling exposeert Bob Lokhorst schilderijen, tekeningen en gra fieken. Waarvoor zUn wandelpaden bestemd? Bij het kruispunt Van Weedestraat- Nassauplantsoen worden opy de Van Weedestraat wandelpaden en fietspaden opnieuw betegeld. Tot nu toe: gedeelte F. C. Kuyperstraat tot nieuwe kruispunt en voor slagerij Van Asch. Maar wat wandelpad moet zijn is nu één grote fietsenstalling, zodat elke wandelaar ge dwongen wordt op 't fietspad te gaan lopen zodra er maar een enkele fiets ge stald is; laat staan als er meerdere staan. De fietsen staan n.1. dwars op het wan delpad. Waar blijft de veiligheid van onze kin deren en ons zelf? Of moeten er eerst weer ernstige ongelukken gebeuren voordat er wat aan gedaan kan worden? Bestaat er geen Verkeerscommissie of deskundige die dergelijke dingen van tevoren bekijkt en bespreekt? Mevr. Veenendaal Van Weedestraat 78 Commentaar Bureau Voorlichting: Deze zaak is reeds bekend bij de ge meente. Er bestaat echter een overeen komst tussen de gemeente enerzijds en de betrokken winkeliers anderzijds voor het plaatsen van deze „fiets-tegels". Deze overeenkomst kan niet eenzijdig worden verbroken. Hotze Tolsma, rondleider van het Stede lijk Museum te Amsterdam, opende vrij dagavond de tentoonstelling van werken van de schilder Jan van Straelen en de beeldhouwer Henk van de Vis. In zijn inleiding noemde de heer Tolsma, Jan Van Straelen een materieschilder die de structuren ter harte gaan. Be zoekers zijn verbaasd over de materi alen en de kleuren die hij gebruikt en vinden hem vaak geen schilder omdat zijn schilderijen niet altijd van verf zijn. Van Straelen, die in 1912 in Rotterdam geboren werd en sinds 1958 in Maarn woont gebruikt voor zijn kunst materia len als hout, schroot, steen, zand, lei, schelpen, olieverf enz. Henk van de Vis, in 1914 in Utrecht ge boren, werd door de heer Tolsma een bouwer genoemd, met grote liefde voor de materialen, ondermeer brons en steen, die hij gebruikt. Van de Vis die een op leiding kreeg in houtbewerking en steen- houwen leverde o.a. werk voor de P.T.T. in Den Haag, de provincie Utrecht en de Middelbare Landbouwschool te Kerk- Avezaath. Tot 28 november zijn de werken van deze kunstenaars te zien in het Artis- hockgebouw. Bij aankoop van beeld houwwerken van Van de Vis is de rijks subsidieregeling voor aankoop van kunst werken van toepassing. 11 De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan: a. het bestuur van de Vereniging tot Voortzetting van Patrimonium's Woning bouw, p.a. Dr. de Voslaan 6, Soest, op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, ver gunning te verlenen voor het bouwen van 144 Ajour-Woningwetwoningen, op het perceel, gelegen in het bestemmings plan „Klaarwater", kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 4444 (ged.). b. de heer J. A. de Korte, Rademaker- straat 25, Soesterberg, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het be paalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen voor het uitbreiden van een winkel-woonhuis, op het perceel, gele gen aan Rademakerstraat 25, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 2509. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders, voornoemd, in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 9 november 1971. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan de heer N. van Oest, Eigendomweg 80, te Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 18 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, voor een termijn van 5 jaren vrij stelling te verlenen van de voorschrif ten van het bestemmingsplan „Lande lijk Gebied", ten behoeve van het bou wen van een bloemenkas met corridor op het perceel, gelegen aan de Eigendom weg 80, kadastraal bekend gemeente Sdést, sectie G, nr. 4161. Alvorens een definitieve beslissing geno men zal worden, zijn belanghebbenden bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze be kendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 9 november 1971. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 35.000 stuks in prijzen van ƒ15,- tot ƒ15,75. Middenprijs ƒ15,25. Prijs per kg ƒ2,42. Ingevolge een besluit van de gemeente raad van 22 april 1.1. kan voor het ver lenen van ontheffingen van verkeers maatregelen leges geheven worden, te weten ƒ2,50 voor een vergunning geldig voor één dag en ƒ15,— voor een vergun ning geldig voor langer dan één dag doch niet langer dan een jaar. Uit het desbetreffende voorstel van het college van burgemeester en wethouders aan de raad is echter niet gebleken dat het artikel ook bedoeld is om leges te heffen voor vergunningen zoals de be woners van het Kerkpad nu eenmaal nodig hebben om met hun auto's de ga rages bij hun woningen te bereiken. De desbetreffende correspondentie heeft niet bij de raadsstukken ter inzage ge legen. Op 27 oktober j.1. heeft de tweede afdeling uit de gemeenteraad de ontwerp begroting voor het jaar 1972 besproken en toen haar verwondering over deze gang van zaken uitgesproken. Zij zijn over een en ander ontstemd en hebben het college met klem verzocht de uit voering van het desbetreffende artikel van de legesverordening op te schorten en de gemeenteraad in de vergadering van 18 november a.s. voorstellen te doen tot wijziging of intrekking van het arti kel. Over deze aangelegenheid is eveneens een brief bij het college binnengekomen van de commissie „Kerkpadbewoners", waarin ook deze commissie zegt onaan genaam verrast te zijn. Ht college van b. en w. Is van mening dat de ontheffingen worden verleend in het persoonlijk belang van de aanvra gers en dat geldt ook voor de bewoners van het Kerkpad. Aangezien echter over de reconstructie van het Kerkpad over leg gaande is, wil men eerst het resul taat van dat overleg afwachten en zo lang de heffing van de leges voor de ontheffingen opschorten. Daarna zal de heffing nader bezien wor den en eventueel een voorstel tot wijzi ging van de verordening worden inge diend. De afdeling Soest-Zuid van de Ned. Chr. Vrouwenbond houdt haar ledenvergade ring op woensdag 10 november in De Rank, Soesterbergsestraat 18. Aanvang 8 uur. Mej. W. M. Melchior te Weesp zal voor ons spreken over het onderwerp: „Mid deleeuws Liturgisch email". Dit onderwerp, (toegelicht met dia's) gaat over kunstvoorwerpen. Voor wat het émail betreft ook over kerkelijke kunst, waarmede voorwerpen van af beeldingen uit het Kerkelijk jaar, als Kruisiging e.d., zijn versierd. Laten de volwassenen geen voorkeur to nen voor al dan niet graag iets te eten, het kind kijkt dit af en poogt daardoor ook graag zijn lievelingskostje te ver krijgen. Als u appels wilt bewaren gedurende de wintermaanden neem dan present van Engeland, goudreinetten, lunterse pip pelingen, brabantse bellefleur. Dof geworden kristal maakt u schoon met blauwselwater, daarna opwrijven. Aangeslagen zilveren lepels en vorken worden weer schoon door ze te leggen in water waarin eieren gekookt zijn. Daarna opwrijven met een zachte doek. Schenkt u een glas port of sherry, denkt u er dan om, dat deze dranken het lek kerste zijn op een temperatuur van on geveer 12 graden celcius. Rijn- en Moe- selwijnen moeten een temperatuur heb ben van 10 graden celcius. Bosbessenvlekken moet u enige tijd la- en staan in zure melk en daarna in ge woon lauwwarm water uitwassen. Nikkelen of verchroomde rywielvelgen kunt u schoonmaken met koperpoets. Om het wegglijden van de mat onderaan uw trap te voorkomen, zet u er aan weerskanten een ggordijnring aan en weerskanten een gordijnring aan en uw traploper. Appelmoes zonder suiker maakt u van half om zure en zoete appelen. De zoete appelen moeten eerst gekookt worden. Naderhand voegt u de zure erbij. Gips wordt langzaam hard, indien u er wat spiritus aan toe voegt. Kreukels ih wollen stoffen verdwijnen als u deze stoffen „uithangt". Gun uw kleding derhalve af en toe wat rust en ze blijft langer goed. El vlekken verwijdert u met lauw water. Lukt dit niet meer, dan moet er een zeepsopje aan te pas komen. Wie tot elektrisch scheren overgaat, dient de huid na elke scheerbeurt even met vochtig gemaakte aluin te bestrij ken. Paarlemoer mag niet schoongemaakt worden met een sopje, maar moet inge wreven worden met een mengsel van water en witte klei. Laat geen lepels in etenswaren staan, het bederft de smaak. Woensdag 1 december a.s. zal de ge meenteraad des middags, ter gelegenheid van het 25-jarig ambtsjubileum van de burgemeester, in een buitengewone open bare vergadering bijeenkomen. Later op de middag wordt deze ver gadering gevolgd door een receptie voor de burgerij. Op donderdag 2 december zal er 's avonds in het Dorpshuis te Soester berg een receptie gehouden worden voor de burgerij van Soesterberg. Tijdens beide recepties zal het mogelijk zijn giften voor de Stichting Bentinck Fonds te deponeren in een daarvoor ge reedstaande bus. In verband met de verkoop gedurende de sinterklaastijd en de kerstdagen zul len de winkels in Soest op 29 en 30 november en 1, 2 en 3 december als mede op 20, 21, 22 en 23 december des avonds van 7 tot 9 uur geopend mogen blijven. De burgemeester brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hij verhinderd is op woensdag 10 november a.s. zijn ge bruikelijke spreekuur te houden. Sinds begin oktober: IVï jaar oude grijs gestreepte cyperse poes met witte bef en witte pootjes. Fam. De Klerk, Kerk- dwarsstraat 9. Tijdens wandeling op 25 oktober in de bossen van Lage Vuursche: 3-jarig bruin hondje, reu, met pluimstaart en zwarte kop, luisterend naar de naam Navat. Fa. De Vetten, Herengracht 407, A'dam, tel. 020-229055. Sinds enige weken: 2 maanden oud zwart katertje, witte bef, roepnaam Weyamd. Ossendamweg 33b. Weggevlogen op 5 nov.: geel-bonte HolL of kropduif met veren aan de poten, ongeveer 10-12 cm hoog. OÏijkeweg 26. Gecastreerde, 41/» jaar oude cyperse ka ter. Wit vlekje onder de kin, linkervoor- poot iets korter dan rechterpoot. Mevr. Bangma, Van Lijndenlaan 12, tel. 4806. Zwart poesje met witte pootjes en wit snuitje. Van Lijndenlaan 5, tel. 5171. GEVONDEN: Rood kapje, op 5 nov. aangereden op da Middelwijkstraat. Lapjes poes op 6 nov. aankomen lopen op Mariënburg. Begin november, 3 maanden oud wit hondje, teefje, met zwarte oren en kort# staart, omgeving Wijnand Toplaan. 30 oktober, in Soest-Zuid, jonge hond, teefje, lichtbruin-zwart dek, ongeveer 30 cm hoog, langharige met lichtbruine oren. Fam. Trap, Van Weedestraat 7a, tel. 3727. Opgaven voor deze rubriek uiterlijk tot zaterdagavond uitsluitend per telefoon onder nr. 3582, 3282 of 2501. Informaties of inlichtingen omtrent de ze of andere dieren: „Dierenhuis", Klein Engendaalweg 36, Soest. De Soesterbergse Kinderoperette „De Kobolds" zal op vrijdag 26 en zaterdag 27 november voorstellingen geven van ae kinderoperette in drie bedrijven „De Dochter van de Sheik" in de Johannes stichting (Huis ter Heide). Voor de patiënten en het personeel van de Johannes-stichting wordt vrijdag avond een voorstelling gegeven. Zater dagmiddag is de voorstelling bedoeld voor lichamelijk gehandicapten van de Stichting Algemene Sociëteit voor Li chamelijk Gehandicapten „Fleur op" te Utrecht en voor de Soesterbergse be jaarden. Voor de zesde maal wordt de jaarlijkse vogeltentoonstelling gehouden van de Soesterbergse vogelvereniging „Onze Ge vleugelde Vrienden". Op vrijdag 19 no vember vind de keuring plaats van on geveer 200 vogels en wordt de tentoon stelling officieel geopend in het Dorps huis. Voor het publiek zijn zaterdag 20 en zondag 21 november de kijkdagen. Leden van de actiegroep „Akoesta" or ganiseren woensdag 17 november een herfstrit in de B en C klasse voor auto's in de avonduren die start om 19.30 uur bij het Dorpshuis. De rit gaat over 40 km en duurt twee uur. De Akoesta-wisselbeker, momenteel in het bezit van het bekende duo Gijten- beek-Gijtenbeek staat weer op het spel. Inschrijven bij Sigarenmagazijn De Gier aan de Buys Ballotlaan of bij C. J. Vos, Prof. Lorentzlaan 113. De bejaarden van Soesterberg zullen in 1972 géén Rijnreis maken, maar een bootreis door de Ardennen met rederij Boonstra per comfortabel passagiers schip. De afvaart zal plaats hebben op 6 mei 1972. De tocht gaat van Maas tricht via de Maas naar het Albert ka naal, langs Luik, Dinant, Namen, ï»uik en weer naar Maastricht.

Soester Courant | 1971 | | pagina 3