8 i I ïGitbmn 1 l r. a. hofman Ket is weer „WILD" tijd 'm „GROOT KIEVITSDAL" jii <~Poóteró vande LAGER EN LAGER Gevraagd boekhouder(ster), OT «JE ge MEDEWERKER t Supermarkt STDUINEN 'ERSONEEL ichines. O, INC iTDUINEN in Weert? I N.V, A. MAASWINKEL NUCHTER BLIJVEN verzekeringen beleggingen hypotheken finane'eeringen ZONDER prijsverhoging en ook op ZONDAG Zes nieuwe titels in de „Kaderreeks" voor slechts zes gulden. Edgar Allan Poe Iris Murdoch Ernest Hemingway Graham Greene tnische Handelsonder- V. Meijer inze binnenkort te ope- loemenzaak vragen wij tnze supermarkt een e afdeling levens- en. iters gevraagd voor d- of middaguren. SERETTE „FRISTA", ï,25 - 7Vz kilo ƒ4,25 KLEIN- EN STIJLMEUBELFABRIEK F. C. Kuijperstraat wordt afgesloten en parkeerstraat Blauwe zone F. C. Kuijperstraat en gedeelte Van Weedestraat VRIJDAG 19 NOVEMBER NAAST DE OUDE KERK Auto over de kop Door laagstaande zon verblind 126 Eengezinswoningen in plan Klaarwater Self-sporting is van groot belang voor de invalide medemens Vrijdag 12 november 1971 PHILIPS SPECIAALZAAK VanWeedestraat 72 - „Tel.-.2 7 9.2'. REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Voor al uw Heideweg 44 - Soest - 02155-2173 Tevens bieden wij u een unieke mogelijkheid tot het houden van ZAKEN- EN FAMILIEDINERS - RECEPTIES EN VERGADERINGEN. ZALENACCOMMODATIE TOT 350 PERSONEN. RUIME PARKEERGELEGENHEID. BAARN - HILVERSUMSESTRAATWEG 19 - TELEFOON 02150-45217 1 het einde van alle |jrj£ cadeau-problemen Soesterbergsestroat 53-tet 2419 SOEST een plaat voor jjrl* iedere smaak, voor iedere beurs fff G.J. WESSELS m echts drie van de acht winkeliers van F.C. Kuiperstraat en twee aan deze ^Kfaat wonende particulieren hadden ge- Koor gegeven aan de uitnodiging van de gemeente om te komen praten over de problemen. Het alternatieve voorstel deze straat alsnog open te laten voor doorgaand jferkeer, weliswaar alleen voor het ver ier komende uit de richting Soest, Kitte op te veel verkeerstechnische bblemen. De heer H. G. Scholtmeijer, jofdinspecteur van politie, deed dit Heelijke nieuwe wereld Gruwelijke verhalen De klok Afscheid van de wapenen Reizen met mijn tante Het korte leven van Anne Frank (met het volledige dagboek). BOEKHANDEL J O J. WESSELS gcwttrtwmimiMt 53-tet 2419 SOEST rote Duitse concerns als Bayer, Volks agen en Siemens hebben in de laatste tijd hun ongerustheid geuit over de toe- :omst van het economisch leven. ee Nederlandse gezanten hebben zich laar nu bij aangesloten, de Kon. Shell en Hoogovens. Over Philips hoeven, wij 'voorlopig niet te praten. Het gaat er zo slechts dat uiterst kieskeurige financiers als het beleggingsfonds Robeco er hun geld niet meer aan durven toevertrou wen. Als het zo wankel is bij de grote concerns, hoeven we ons niet af te vra gen hoe het bij de midden- en kleine bedrijven is. De concerns staan immers bekend om hun efficiënte bedrijfsvoering en op de doelmatige bedrijfsvoering zijn de looneisen afgestemd. De voorzitter van een van de middenstandscentrales liet zich in een redevoering ontvallen dat tienduizend bedrijven zich op de rand van een failissement bevinden. De ont slagaanvragen, die met tientallen tege lijk zijn begonnen, worden nu al in veel vouden van honderd geteld. Het is inder daad als een sneeuwbaleffekt, waarbij wij moeten bedenken dat deze pas is be ginnen te rollen. Wij moeten er rekening mee houden dat in Nederland het economisch klimaat Speller zal afkoelen dan in de ons om- jende landen. Niet alleen ligt ons ircentage van dienstverlening in het ^ntrum van Europa hoog maar daar- iast dienen wij met onze jonge indus- ie in veel gevallen als toeleveringsbe- •ijf voor het buitenland, met name voor 'est-Duitsland. et zakenleven in de Bondsrepubliek zal er heus voor zorgen dat de landgenoten set langst aan het werk blijven. Wij rerwachten derhalve dat die bedrijven iet langste gezond zullen blijven die zich in hun orderportefeuille hebben laten leiden door een eigen belang en niet op le gunst der tijden zijn gaan drijven. 7ij hopen dat de ijverige werknemers en ■erkgevers, die zich niet door de hoog- :onjunktuur hebben laten misleiden in [een gestage kontinuïteit door het diepte punt van de recessie zullen laveren. De overigen zullen snel uit de markt raken, Iwant de lijn der konjunktuur komt op steeds lager niveau. Men volge de beurs maar. klaar uit de doeken. Komende uit de richting Soestdijk zal linksaf slaan verboden worden op last van rijkswaterstaat. Daaraan viel niet te tornen. Het rechtsaf slaan vanuit de richting Soest was ter discussie en een zeer recent ongeval maandagavond maak te het voor iedereen duidelijk dat op dat punt beslist maatregelen genomen moe ten worden. Analoge situaties, zoals bij de Korte Middel wijkstraat, waren niet steekhou dend, omdat daar geen sprake is van doorgaand verkeer. In de F.C. Kuijperstraat worden 25 par keerplaatsen aangelegd en het instellen van een blauwe zone voorkomt het eu vel van langparkeerders. Ook aan de nieuwe doortrekking naar de Korte Brinkweg worden elf parkeerplaatsen gecreërd en met de parkeergelegenheid aan het afgesloten gedeelte van de Korte Brinkweg komen voldoende parkeer plaatsen vrij om het winkelen in dit ge deelte van Soest mogelijk te maken. De heer A. H. F. Smit vestigde nog de aandacht op de problemen die verbon den zijn aan het parkeren op de Van Weedestraat en het Nassauplantsoen. Het instellen van een blauwe zone op dat gedeelte van de Van Weedestraat werd als een oplossing gezien en zal me de in studie genomen worden met even tueel te nemen maatregelen voor parke ren in de omgeving van het Nassau plantsoen. In hoeverre de winkeliers aan de F.C. Kuijperstraat hier voordeel van zullen hebben viel uiteraard niet te bezien, maar, zoals de heer Scholtmeijer stelde, zij hebben naar alle waarschijnlijkheid r-éér aan parkeerders dan aan door gaand verkeer. Voorkomen moet wor den dat de straat als sluipweg dienst gaat doen en afsluiting, althans voor ge motoriseerd verkeer, werd als enige goede oplossing aanvaard. £r een voetgangers domein van maken, -zoals de heer H. v. d. Dussen, directeur van gemeentewerken nog gedacht had, kon geen doorgang vinden, omdat, zoals hij zei, het Kerkpad er op uit komt. Ook het toestaan van parkeren aan bei de zijden en doorgaand verkeer toelaten, zoals de heer H. Van Huissteden, voor zitter van de winkeliersvereniging, voor stelde, werd als een onmogelijkheid ge zien. De gemeente was in grote getale ver tegenwoordigd op deze avond. Naast mevrouw Walter, die de bespreking voorzat, waren aanwezig de wethouder J. Ebbers, de heer H. J. v. d. Dussen, de heer P. de Bos, adj. dir. van gemeente werken, adj. B. Snijders van de amb telijke verkeerscommissie, de heer H. G. Scholtmeijer, de heer B. J. v. Os, de ge meentelijke voorlichtingsambtenaar, oven 35 jaar. racht levenspositie. Vosseveldlaan 15A - Tel. 2651 SESTRAAT 51B - TEL. 4071 156, tussen Molenstr. en Dalweg pakken zeeppoeder. NIGEN - DEKENS WASSEN -riand dat fotografische laterialen, zoals diverse et maken van foto's als iten, alsmede filmmate- i dat in een 2-ploegen- •en boeiend bedrijf met sociale voorzieningen, uitstekende pensioen- 2 een 40-urige werk- )ns op werkdagen be- natuurlijk ook schrif- bereid U (na telefoni- of zaterdags te ont- de Beaufortlaan 28 te 3RBERG de m°°iste n rijden van Eind- rberg verlaten en onze zeer moderne behuizing. ™Ue? T1 dee*en aan "en als de nieuwelingen tutomobielindustrie Het vragen geen diploma verantwoordelijkheids- samenwerken. nelas Ut weten van Tel. 03463-1524 of l532 Dit is een uit de vele modellen. DEN BLIEKLAAN 35 - SOEST TELEFOON 02155-3991 Geopend dagelijks van 9 tot 6 uur. Zaterdags van 10 tot 5 uur. mftttteoh niem was men van oordeel dat het door de gemeente uitgewerkte •n, waarin de F. C. Kuyperstraat tot parkeerstraat gepromoveerd wordt, de dg juiste oplossing was. Het teloor gaan van parkeergelegenheid langs de Van Feedestraat door de reconstructie van het kruispunt Nassauplantsoen/rijksweg, rijgt een goede oplossing door deze beslissing te nemen. de heer L. Van Doornik van de secreta rie. Tijdens de discussie merkte de heer Scholtmeijer nog op dat dagelijks 32.000 auto's de rijksweg passeren, waarvan 4000 tijdens het spitsuur tussen half vijf en zes uur. De kosten voor de uitvoering van het plan de F.C. Kuijperstraat in te richten als parkeerstraat, bedragen ƒ24.400,—. Sport Om genoemde redenen is sportbeoefe ning door invaliden van groot belang. Door actief aan sport te doen worden de overbelaste spiergroepen bewust sterker gemaakt. Hierdoor worden nog gezonde gewrichten gesteund en zullen zij beter bestand zijn tegen de dagelijkse grote oelasting. De invalide zal verder meer aan sport doen om het funeste gebrek aan beweging te compenseren. Sport zal voor zijn beweging van groot belang zijn. Door de sport zal de invalide ook de latente mogelijkheden die bij hem rog aanwezig zijn leren ontdekken en verder leren ontwikkelen. Zijn zelfver trouwen en gevoel van eigenwaarde ne men hierdoor toe en dit aspect oefent een heilzame invloed uit op zijn geeste lijke gezondheid en mentaliteit. Door de sport leert hij zich via het spel en prestatie-element zo te concentreren op wat hij nog kan en op die punten waarop hij zich nog verbeteren kan, dat zijn gedachten worden afgeleid van wat hij niet meer kan. Hierdoor is hij in staat zijn situatie in reëele perspectief te zien. Zwemmen Bij teruglopende konjunktuur zal ook de bouw van luxe woningen wel in de knel komen. Dat betekent dat er dus straks mensen beschikbaar zullen zijn voor de echte volkswoningbouw. Men heeft in de komende jaren de kans om het woning probleem dan met man en macht te be strijden. Het is een kwestie van goed or ganiseren en van het vragen van rede lijke prijzen. Het zou best nog eens kunnen zijn dat het bouwen van een woning in de ko mende jaren nog eens weer een betaal bare zaak wordt voor de gewone man. Door de eindelijk optredende konkurren- tie en een behoorlijk werktempo zal dan blijken of de bouwprijzen een redelijk niveau hadden. Wordt er nu al zo ver schrikkelijk alarm geslagen omdat er geen werk is of komen de overmatige winsten en al te dwaze lonen in ge vaar? Als dat laatste het geval is groeien wij naar normale verhoudin gen. Laten wij voorlopig nuchter blijven. Donderdagnacht om 01.00 uur is de 22- jarige student J. J. A. M. M. uit Harder wijk met zijn personenauto op het Nieu- wei'hoekplein uit de bocht gevlogen. Zijn wagen kwam met de wielen omhoog voor garage Stam tot stilstand. M. werd slechts licht gewond en werd door dokter Rip verbonden. Vermoedelijk is hij met te hoge snelheid de bocht ingegaan en via de verkeersge leider bij de Koninginnelaan kwam hij bij garage Stam terecht. De auto is total- loss. De 23-jarige auto-monteur F. G. W. B. uit Soest, die donderdagmorgen om 9 uur op de Ossendamweg richting Soester- bergsestraat reed, zag door de laagstaan de zon de aan de rechterzijde van de weg geparkeerd staande bestelauto van groentehandelaar C. J. H. (42) niet staan. Met de rechter voorzijde van zijn perso nenauto botste hij tegen de linkerachter zijde van de bestelwagen, waardoor deze het voetpad opgedrukt werd. De beide auto's werden zwaar beschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. De lading van de groentewagen, o.m. de weegschaal, kwam op de weg terecht en ook de bedrijfsschade voor H. is aanzien lijk. In sectie 6 van het plan Klaarwater zal de Vereniging tot Voortzetting van Pa- trimonium's Woningbouw 126 eengezins woningen bouwen. De stichtingskosten worden geraamd op 5.948.543,—. Door meerwerk, risicoverrekeningen e.d. kun nen deze nog stijgen. De woningen zullen gebouwd worden onder architectuur van J. H. L. Giesen n.v. te Laren (N.H.). Er zijn dus voldoende argumenten aan te voeren voor de invalide man of vrouw om aan sport te gaan doen. Het moet daarom voor iedereen duidelijk zijn, dat niet genoeg voorzieningen kun nen worden getroffen voor de sportbe oefening door gehandicapten. Met deze gedachte is het cadeau voor het jubileum cq. afscheid van de bur gemeester tot stand gekomen: Een stich ting - Stichting Bentinck Fonds - in het leven, te roepen. Uit dit fonds zullen nu de gelden gehaald worden om die voor zieningen te treffen teneinde de minder - validen - en hieronder worden verstaan de rolstoelpatiënten, de spastici en de gedeeltelijk gehandicapten - in staat te stellen deel te nemen aan sportbeoefe ning en recreatie, zowel in actieve als in creatieve zin. Gelden voor het cadeau/fonds kunnen gestort worden op de AMRO-bank (giro 473400), ABN (giro 186517), NMB (giro 134908), Raiffeisenbank (giro 212775), Bondsspaarbank (giro 536996) en Ned. Crediet Bank (giro 2275800) t..a..v. Stich ting Bentinck Fonds. Er werd de laatste jaren fel geklaagd over onvoldoende bouw vooral in de goedkopere woningsektor. De klachten zijn steeds geweest dat de aannemers veel te veel geld konden verdienen met het bouwen voor industrie en handel, terwijl er daarnaast een hoogkonjunk- tuur bestond in het bouwen van bunga lows en andere luxe woningen voor de hogere inkomensklassen. Daarnaast zijn er duizenden bouwvakarbeiders naar west-Duitsland getrokken omdat daar de lonen hoger zijn en er bijzonder veel verdiend kon worden met het maken van overuren. Even waait er een koude wind over onze economie of de gehele bouwwereld staat al aan de klaagmuren van het Binnen hof in Den Haag. Men verwacht 20.000 werklozen in het bouwbedrijf voor 1972. Daarbij moet duidelijk gesteld worden dat een deel van die arbeidsreserve wordt veroorzaakt door terugkomst van arbeidskrachten uit het buitenland. Ver volgens loopt de bouw van industriële opdrachten nu snel terug. ébhoset. De handicapt voor haast alle invaliden brengt met zich mee, dat zij in het dage lijks leven motorisch niet zo bezig kunnen zün als validen. Hun algemene licha melijke conditie lijdt hieronder. Ook resulteert een handicap het geheel of ten dele buiten werking komen van bepaalde lichaamsdelen en spiergroepen. Hierdoor zal hem de vreugde van het bewegen voor een groot deel ontnomen worden. In het dagelijks leven zal de invalide, om zich te kunnen handhaven, meer inspanning moeten getroosten dan de valide mens bij dezelfde Verrichting. Dit heeft tot gevolg dat de overgebleven functies worden overbelast, waardoor er een soort slijtageslag wordt gevoerd ten koste van nog goed functionerende lichaamsdelen en waardoor op de duur een versneld verouderingsproces wordt ingezet. Het zwemmen neemt bij de sportbeoefe ning door gehandicapte personen een aparte plaats in temidden van de andere sporten. De persoon die zich in het wa ter bevindt, verkeert in een situatie van practisch gewichtloosheid. In deze toe stand van „gewichteloosheid" blijkt dat zeer geringe spierkracht voldoende is om bewegingen te verrichten. Bewegin gen die op het droge tot de mogelijkhe den behoren doordat spieren verlamd zijn en de werking van de zwaartekracht riet kunnen overwinnen. Voor vele ge handicapten opent dit onverwachte per spectieven wat betreft verlorengegane of niet tot ontwikkeling gekomen wer king van spieren. Fonds

Soester Courant | 1971 | | pagina 11