peuoeot TOM BOM M. TUSSEN «t i^uykje» FA. SPIJKER DE WITTE POMPEN ZONNEGLOREN HEEFT EEN EIGEN OMROEP Lederwaren Tassen Paraplu's Rouw- en Trouwkleding Burgerlijke Stand bar gezellig Telefoon 02155-8252 Intocht Sint Nicolaas Eerste Soester Begrafenis-Onderneming VRIJDAG 19 NOVEMBER NAAST DE OUDE KERK Soester bedrijven begonnen met nieuwbouw Salarisverhogingen overheidspersoneel bleven achter Restauratie pand Eemstraat 2-2a gaat meer kosten Natuurwandeling V oorbereidingsbesluit voor gebieden in Soest „Als het maar goed is" Van den IBrinh Originele officiële opening kruispunt Ossendamweg/Soesterbergsestraat/ Vondellaan Krabbels van Knelis Vrijdag 12 november 1971 STEENHOFFSTRAAT 15 A TELEFOON 02155- 2761 De jongens werken in groepen van twee, •waarvan Hans en Fred zorgen voor het progamma op de zaterdagen en Leendert en Martin de dinsdagavond voor hun re kening nemen. De jongens, die hun radio-omroep de naam „Radio Zonnegloren" hebben gege- Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 tëJEBOREN: David, zoon van J. Jansen en C. Kooij, Haverweerd 112. Frede- ïik, zoon van H. van de Klomp en E. IVF. Dröge, Plesmanstraat 70. Natasja Mariëlle, dochter van P. Bloemendaal en M. H. Lieuw, Simon Stevinlaan 50. Annemarie, dochter van E. de Lange en M. .T. Renooij, Kammperfoeliestraat 50. Talitha Carina Sarawey, dochter van F. M. F. Beemer en C. J. Rosen- brand, Kamperfoeliestraat 85. Johan- Cornelia, dochter van C. Boerkool n J. Nieuwenhuys, Smitsweg 363. Francisca, dochter van F. H. van Nij- ïki rk en E. Doppenberg, Vredehofstraat 4. Clara Catharina Maria, dochter van A F. Spoorenberg en G. C. van Senden, R'cxnbosstraat 626. René, zoon van C van Plateringen en A. Zwart, Rade- akerstraat 55, Soesterberg. Klaar- -> Susanne, dochter van A. R. van farTen en M. A. Nassy, Pelikaanweg 9. --muel Christiaan, zoon van H. L. ■i crjn Berg en J. M. A. Roedelof, chaepmanstraat 24. ONDERTROUWD: Tonny Johannes 'pvoet, Gibraltarstraat 72 I, Amsterdam cn Gesina Christina Gertje Smit, Beetz- flaan 6. Gerrit van Ommeren, Iris straat 9, Baarn en Yvonne Maria van den Oord, Kerkplein 4. Johannes Gijs- bertus Kuijer, Zandvoortweg 129, Baarn en Johanna Jeannette van de Mast, jSchrikslaan 31. Jeramfel Abreu Mo- rales, Nieuweweg 17 en Jannetje van Buuren, Nieuweweg 19. Aart van Drie, Amersfoortsestraat 87, Barneveld en Wilhelmina Maria van den. Dijssel, Beetzlaan 79. Richardus Petrus Hen- drikus Smeeing, Van Weedestraat 14 en Keeltje Johanna Bodewes, Kerkpad z.z. 139a. Jacobus van den Broek, Schriks- luan 74 en Johanna Pieké, Vossenlaan 12c, Zeist. Johannes Theodorus Hen- drikus van Doorn, Betje Wolfflaan 12 en Elizabeth Josephina Yvonne Jansen, .Vredelaan 19, Laren NH. GEHUWD: Johan Ceriac Christiaan Kliek, Simon Stevinweg 29, Rhenen en Nnnelientje van Essen, P. C. Hooftlaan Nicolaas Petrus van den Deijssel, i'orenstraat 18 en Petronella Gijsberta Maria Smeeing, Van Weedestraat 14. Herman Hendrik Willem Schoemaker, Mataanweg 31, Amersfoort en Willemi- ha Maria Dorrestein, Braamweg 89. "fan Hoogendoorn, Ruigenhoeksedijk 52, 'Maartensdijk en Alida Cornelia Takken, •'okkerstraat 21, Soesterberg. Gerrit luibert van den Berg, Plantage Kerk- aan 511, Amsterdam en Alida Francina leider, Boterdiepstraat 2611, Amster dam. Henk Leutscher, P. C. Bouten- dtraat 126III, Haarlem en Geertruida de ïidder, Kleine Houtstraat 49a zw, Haar lem. IVERLEDEN: Antonius Huurdeman, 88 Raar, gehuwd met W. Werkhoven, Schou- ponkampweg 2. Diederik Pieter Me iendorp, 74 jaar, gehuwd met H. W. flJkelen, Rijksstraatweg 268, Haren. Maria Francina Helders, 76 jaar, wedu we van A. Vervoort, Valeriaanstraat 12. Hendrika Elschot, 71 jaar, gehuwd net J. C. van Agterveld, Eemstraat 8. Johanna Jacoba Lourina van Hoepen, «9 jaar, weduwe van W. Huson, Albert Cuyplaan 101. Cornelia Arnolda Re- ies, 72 jaar, gehuwd met H. A. D. van Walcheren, Regentesselaan 14. ven, zenden dus tweemaal per week uit. Hans van Brenk is op het idee gekomen toen hij in de telefoon-centrale appara tuur zag staan, die niet gebruikt werd. Dit vond hij zonde en overwoog de mo gelijkheid om het nuttig te gaan gebrui ken. Hij informeerde bij verschillende instanties, waar zijn idee aanhang vond, en ging op zoek naar medewerkers. Ook deze waren gauw gevonden. De apparatuur bleek achteraf niet te ge bruiken, want het enthousiasme van de jongens niet bekoelde. Met eigen primi tieve apparatuur ging men aan de slag. „Technicus" Martin Vredeveld is 17 oud en scholier aan de HAVO te Utrecht. Zijn hobbies zijn electronica en volley bal. „Ik ben de zogenaamde technicus. Dat houdt in dat ik het progamma opneem, en de platen opzet. Dit gebeurt sinds kort bij mij thuis op mijn kamer, die ik zo'n beetje als studio ingericht heb. Mijn toekomstplannen voor RZ zijn een beetje idealistisch, ik wil het nl. niet al leen voor RZ houden, maar ook zieken huizen in de omgeving hiervan laten profiteren. Het is allemaal nog moeilijk voor mij persoonlijk, omdat ik nog ca. 4 jaar stu die voor de boeg heb aan de Pedago gische Academie". De andere „technicus" is Hans van Brenk. Hij is tevens de jongste van het viertal (16 jaar). „Ik moet in mei eind examen doen aan de MAVO. Zoals U in het begin reeds hebt kunnen lezen, is het idee van RZ van mij afkomstig. Ik ben enorm veel dank verschuldigd aan Zr. Claus en de heer Van Brussel, door wiens medewerking onze plannen gerealiseerd konden worden. Verder zijn wij de heer Figee bijzonder erkentelijk voor de afgestane ruimte, waarin wij on ze studio konden inrichten. Mijn hobbies zijn volleybal, alles wat met bandre corders en pick-ups te maken heeft en. als laatste schaken. Het werk bij RZ maakt de patiënten zeer dankbaar en enthousiast. Ondanks de primitieviteit van onze apparatuur lukt alles wonder baarlijk en ik hoop dat dat zo in de toe komst mag doorgaan". Eén van de stemmen van „Radio Zon negloren" is van Fred Smith, 19 jaar oud. „Ik ben in een onplezierige leeftijd, want waarschijnlijk moet ik volgend jaar in dienst. Het progamma van RZ vind ik geweldig leuk. Het is soms wel eens moeilijk om er tijd voor vrij te ma ken, aangezien één van mijn hobbies schaken is. Een schaaktoernooi is prak tisch altijd op zaterdag. Verder ben ik een AJAX-fan. Evenals mijn collega's studeer ik Engels, maar dat doe ik in de avonduren. Overdag werk ik op het postagentschap in het Soesterveen. Ik vind het fijne van het presenteren van de progamma's dat de mensen zo dankbaar zijn. Dat maakt het werk voor ons erg plezierig. Het presenteren zelf doe ik, evenals Leendert, uit het hoofd, dan vermijdt men namelijk die zeurde rige leestoon. Verder hoop ik natuurlijk dat het goed zal blijven gaan met Radio Zonnegloren". De tweede presentator is Leendert van den Berg, 17 jaar oud. „Leren doe ik ook nog wel en wel aan dezelfde HAVO als Martin. Hobbies heb ik ook Ik voetbal wat en het discjockey zijn beschouw ik ook als een van mijn hob bies. Het is een leuk „beroep", al kom je soms voor gekke dingen te staan. Op merkelijk is ook dat de verpleegsters veel platen krijgen aangeboden. Laatst was er iemand die een plaat aanvroeg, omdat hij zo liefdevol mishandeld werd. Volgende week zaterdag 20 november zal St. Nicolaas'op zijn rondreis door Ne derland ook Soest aandoen. De Goed-Heilig Man wordt om 13.27 uur in gezelschap van een twintigtal Pieten op het station Soest-Zuid welkom gehe ten door de bestuur van de V.V.V. Daar na begint Hij zijn rondrit door Soest, die Hem zal voeren over de Ossendamweg, Soesterbergsestraat, Kerkpad, Toren straat, Middelwijkstraat, Steenhoffstraat, Van Weedestraat, Nassauplantsoen, Wal deck Pyrmontlaan, Beetzlaan, Beuken laan, Nieuwe Dalweg, Weegbreestraat naar de Smitshof, alwaar de stoet ont bonden zal worden. Op Zijn tocht wordt Hij begeleid door een stoet gevormd door de Soester Har monie P.V.O., de drumband van Olympia, de Kinderboerderij, de wandelvereniging Olympia, het Rode Kruis, vier verschil lende padvindersgroepen, de zeeverken- v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestóijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. ners De Eemgeuzen, de Vangrail en de vereniging de Wereldwinkel. Verenigingen die nog in deze stoet willen meelopen of rijden kunnen zich tot woensdag 17 november a.s. opgeven bij de heer R. van Dijkhorst, telefoon num mer 7615 of 8601. Een jury, bestaande uit te goeder naam en faam bekend staande plaatsgenoten, zal de „mooiste" wagen uitkiezen. Daarnaast bestaat er voor iedere deelne mer of toeschouwer de gelegenheid om mee te doen aan een foto-wedstrijd van de intocht. De hiervan gemaakte foto's moeten vóór 5 december worden inge leverd bij het V.V.V.-kantoor aan de Steenhoffstraat. Een deskundige jury zal de inzendingen beoordelen en de uitslag nog vóór de Kerstdagen bekend maken. Voor de winnaars zijn diverse aantrek kelijke geldprijzen, beschikbaar gesteld. Verschillende industrieën uit Soest zijn of gaan beginnen met nieuwbouw op het terrein in de nabijheid van de Nijver- heidsweg en de Laanstraat. Eén van deze bedrijven is de Soester Fiat-dealer „Ga rage Berkhof", waarvoor men deze week is gestart met de grondwerkzaamheden voor een nieuw bedrijfspand dat gaat bestaan uit een showroom, een royale werkplaats, met als enige verdieping een woning. Het werk dat wordt uitgevoerd door het Soester aannemersbedrijf G. W. v. d. Grift, zal ongeveer een half jaar duren, waarbij vooral de weersomstan digheden van de naderende winter een belangrijke rol zullen spelen. Het pand uiterst links op de foto, dat ook deze week leek kwam, zal worden afgebroken om in de nabije toekomst plaats te ma ken voor de nieuwbouw van „Auto materialen v. d. Munt", nu nog gevestigd op de Nieuweweg. Voor de toekomst hoop ik ook op uit breiding van ons werkterrein buiten Zonnegloren, maar ook ik heb dezelfde problemen met mijn studie en voorlopig blijven we dus alleen gericht op Zonne gloren," De jongelui, die dit werk in hun vrije tijd doen en alle vier versteld staan over de medewerking, die ze krijgen van de directie van Zonnegloren, presenteren een „verzoekplaten-progamma", dat ech ter de laatste tijd niet al te best gevuld wordt met verzoekjes. Ze willen trach ten dit op te vangen door de uitzendtijd te wijzigen. Ook zal er binnenkort in de hal van Zonnegloren een bak komen te staan met aanvraag formulieren. Bezoe kers kunnen dan voor de patiënten van zowel ziekenhuis als sanatorium platen aanvragen, want Zonnegloren is ook nog sanatorium en hier liggen de patiënten veel langer. Zij hebben een opkikker in de vorm van een plaatje hard no dig. Denkt U ook eens aan hen? De jongens hopen, dat hun werk een succes wordt en hopen op de medewer king van de gehele Soester bevolking. Reakties kunt U sturen naar Leendert van den Berg, Steenhoffstraat 6 Soest. Ook verzoekjes zijn bij hem van harte welkom. Wanneer U platen hebt die U niet meer draait, kunnen die voor „Radio Zonne gloren" nog erg waardevol zijn en men houdt zich daar dan ook beleefd voor aanbevolen. De minister van binnenlandse zaken heeft berekend dat de voor het jaar 1971 toegekende algemene salarisverhogingen voor het overheidspersoneel zijn achter gebleven bij de loonontwikkelingen in het particuliere bedrijfsleven in de pe riode van 1 juli 1970 tot en met 30 juni 1971. De minister stelt voor de zaak recht te trekken en wel in de vorm van een uit kering ineens, zijnde, 3,53 van de uit keringsbasis. Bij de berekening van. dit percentage is niet het effect van de 400,uitkering betrokken. Inmiddels is gebleken dat het gemiddelde uitkerings bedrag in het particuliere bedrijfsleven plus minus 54,lager is dan het aan het overheidspersoneel uitbetaalde be drag. Laatstgenoemde bedrag zal daarom in mindering worden gebracht op de uit kering van 3,53 De restauratie van het pand Eemstraat 2-2a, oorspronkelijk begroot op 100,000,-, gaat 193.697,27 kosten. Het Rijk heeft hiervan als subsidiekosten aangemerkt een bedrag groot 143.447,67, waarvan zij 30 °/o subsidie verleent. Ook van de ge meente wordt een dergelijke bijdrage verwacht. Daar voor deze restauratie reeds ƒ30.000,beschikbaar werd ge steld, zal nu dit krediet verhoogd moeten worden met 13.033,-. NIEUW VAN INDUS COMPRESSOR-SUSPENDER 100-% SCHOKVRIJ EN 100% WATERDICHT v.a. f 135.- in vele modellen. Horloger - Juwelier - Opticien SOESTERBERGSESTR. 26, tel. 2982 WOENSDAGMIDDAG GESLOTEN. I "'I Zondag 14 november a.s. zal bij redelijk v/eer de maandelijkse natuurwandeling door de Natuurwacht „Eemland" geor ganiseerd worden. Deze wandeling, ge leid door de werkgroep der Natuurwacht vertrekt om 2 uur vanaf, „Roosterhoek", de Verzorgingsflat op de hoek van de Amsterdamsestraatweg en deVanHeutz- J.ian te Baarn. De wandeling zal onge veer twee en-half uur. duren, terwijl de deelname kosteloos is. Voor de onder volgende gebieden in on ze gemeente zijn de bestemmingsplan nen nog niet gereed. Teneinde ongewen ste bebouwing te voorkomen dient de raad een voorbereidingsbesluit te nemen dat steeds een looptijd van één jaar heeft. Mocht in dat jaar het bestem mingsplan niet gereed gekomen en ter inzage gelegd zijn, dan moet een nieuw voorbereidingsbesluit genomen worden. Met de regelmaat van de klok worden door de raad deze besluiten genomen. Op 19 november 1970 werd een dergelijk besluit genomen voor: 1. gronden ten westen van de Ir. Menko- laan; 2. gronden in het Soesterveen; 3. gronden, gelegen ten oosten van de Nieuweweg en de Beukenlaan, voorzover gelegen tussen de Dalweg en de Klein Engendaalweg; 4. gronden ten westen van de Ferd. Huycklaan en de Van Lenneplaan, om vattende het in voorbereiding zijnde be- ctemminggsplan „Kortend"; 5. gronden nabij de Amersfoortsestraat te Soesterberg; 6. gronden gelegen aan de Kerkstraat, waarvoor de aangegeven „winkelbestem ming" dient te worden gewijzigd. Een nieuw voorbereidingsbesluit dient thans te worden genomen. Opgemerkt zij dat naast ongewenste be bouwing ook afgravingen, rooien van houtgewas e.d. werkzaamheden hierdoor voorkomen kunnen worden. Met deze woorden wimpelt onze chefkok alle moeilijkheden van zich af. Hij is in derdaad niet zo erg snel tevreden, en als het zijn overigens bijzonder gevoelige tong niet streelt, komt het beslist niet op uw bord. Wat dat betreft maakt het voor hem niets uit of hij nu bezig is met „plate-service" - smakelijk en niet duur - of een uitgebreid diner. Probeert u het zelf maar eens. Ruime parkeergelegenheid officiële opening verricht. Nadat de burgemeester de voor deze korte en ongetwijfeld snelle wedstrijd beschikbaar gestelde prijzen heeft uitge reikt, zal hij de verkeerslichten op het kruispunt officieel in werking stellen, waarna de gehele route voor het verkeer zal zijn opengesteld. De politie zal voor de veiligheid van de renners tijdens hun korte rit zorgdragen. Wanneer de stoplichten op het kruispunt Vondellaan/Birkstraat geplaatst zullen worden is nog niet bekend. HOTEL - CAFé - RESTAURANT Soesterbergsestraat 122 - Soest Bij ons bent U uit en toch thuis I Zaterdagmiddag, rond 14.30 uur, zal het nieuwe kruispunt Ossendamweg/Soester- bergsestraat en Vondellaan op zeer ori ginele wijze officieel geopend worden. Vijftien wielrennertjes van Ren- en Toervereniging Tempo starten om half drie vanaf de Beckeringstraat en houden een wedstrijd op het traject Beckering straat, Laanstraat, Beukenlaan, Nieuwe weg, Ossendamweg naar de Vondellaan, waar op de hoek van de P. C. Hooftlaan een finishlint is gespannen. Het rennertje dat het eerst de finish passeert en in feite het lint doorbreekt heeft dan de Sinds 4 september bezit het Sanatorium-ziekenhuis Zonnegloren weer een eigen radio-omroep. Nadat het in de jaren '50 ook een radio-omroep bezat, zjjn er in teptember j.I. weer vier jongelui met het verzorgen van een programma voor de Datiënten begonnen. Deze jongens, die alle vier nog studeren, doen dit in hun yjje tijd en geheel vrijwillig! Hans van Brenk en Martin Vredeveld hebben het technische gedeelte in handen, terwijl Fred Smith en Leendert van de Berg de presentatie verzorgen. Het team van „Radio Zonnegloren". Van links naar rechts: Fred Smith, Leen dert van den Berg, Martin Vredeveld en Hans van Brenk. Foto: Geert Vredeveld. Bminse vaan de ne- tuurbescharreming ut de otorietiete in ongs waakkur zaal blieve leige, maor ut doet gewoon un bietje vreemp an. Nie alleen omdaat zuk soort dinge zekur in deze tied nie veur magge komme, maor veur- aal omdaat netuurbescharreming teuges- woordug zo in de belaangstelling staot, in verbaand met ut kliemaot waor wul- lie en veuraal ongze kingders in motte leve. Vaan uut daat staandpunt bekeke, zouw ellek zinnug minse denke en voetstoots anneme daat an zukke saomewarreking iedereen en allus un veurbepld ken ne me, maor daat is kenneluk heulemaol nie waor. In ellek gevaal klaoge de netuur- bewaokurs der ovur, en daat geef te denke. Noeng weet ik wel daat der un groep minse in ongs laand, en die zalle der ok wel in ongs darrup weze, die vinde daat die netuurwaachturs der eige maor mit der eige zaoke motte bemeuje en de ne- tuur laote, waor ellek mins zelf ken be- paole waat hie wel of nie wil doen, maor daat ken noeng nie meer. De netuur, en laote wullie effe eerluk wze, ondaanks daat der of en toe un heule brok ten offur vaalt aan huuze- bouw en zuk soort zaoke, zitte wullie der letterluk en feguurluk nog heul best in, dus daor hoeve wullie ongs eige nog nie zo bar druk over te maoke. Maor der binne wel aore zaoke waor wullie ong3 wel veur druk motte maoke, en daat gaot die zellufde netuur wis en waor- aachtug wel an, en daat is ut heldur houwe, waant daor maankeert ok bie ongs nog wel ut een en aandur an. 11^ maag zo graog op de vruuge zon- daagmarrege, as kenneluk iedereen nog bie leig te komme vaan de zaaturdaagse vermeujenisse, de bosse rond ongs eige darrup in trekke, om zonder daat de straoljaogers ming en de diere de stuupe op ut lief jaoge un bietje bie te komme maor veuraal te geniete vaan, ut mooi je waat wullie nog in zoon grote hoeveul- hied veurhaande hebbe. Maor zoon waandeling is veuraal op de plaotse die un bietje in de buurt vaan toegaangs- paode en de bebouwing leige geen on verdeeld genoege 'meer. Waant der bin ne nog steeds minse, die ut veul te veul warruk vinde om mit derluu huus- vuul naor de Schaans te rieje, of de eerste of de tweede week vaan de maond of te waachte om die vuulughied an de gemeentelukke vuulniswaoge mee te geve, en ut maor stiekum, waant zul- lie zorrege der wel veur daat geen mins getuuge is vaan hullie schaandaod, waant zo magge wullie daat gerus noeme, in ut bos of un aore plaots gooije. Kiek wullie binne instaot om aachtur un pretestmaars an te gaon waorin mit veul geschreeuw bepaolde febrieke worre an- geklaogd omdaat zullie in un soort waan hoop hullie afvaal in diezellufde netuur weg laote lope, maor ajje goed om je heen kiek, en daat maag jie zellufs mit een oog ope doen, daan kom je op heul veul plaotse vuul teuge, daat in vurhou- ding net zo arrug is-as daat vaan die fe brieke. Waant die wete gewoon nie meer waor zullie der mee naor toe motte, en daat wete wullie die allenug maor huus- vuul hebbe, en waat tuunaafvaal, wel. Daorom begriep ik niks vaan die nie zo goeije saomewarreking tusse netuur- waachtur en otoriteit. Waant die luii moste toch begriepe daat die minse dia daat heulemaol veur niks doen, heul gewoon recht hebbe op alle mogelukka medewarreking, waant zullie binne een kleine groep vaan de minse die ut nia bie schreeuwe laote as ut om ut be- houwd vaan ongs netuurschoon gaot, maor ok tot daode komme, maor daat komp nie zo bar veul veur. Daorom vin ik motte die otoritiete zo laangzaomerhaand maor is wakkur worre en medewarreking geve en meer daan belaangstelling hebbe veur die minse, die belaangeloos meewarreke an ut schoon- houwe vaan ongs laand en ongs eige darrup in ut biezondur. Zodaat wullie ok de kommende jaore nog kenne blieve zeige, geliek un heul bekend netuur- feguur, daat allus waat leeft en bloeit ongs altied weer boeit, en daat hebbe wullie in ongs darrup daan un heul bietje te danke an die netuurwaachturs.

Soester Courant | 1971 | | pagina 9