:ft ."/ezijri: n©nze iafeü ropd 3© j®p|g Vervolg Sportvaria 5 85 h E B SETTEN fraaier haar door Biosthetisch haarverzore SiLOX MML 'elefoon 4526 es voor i reparatie y- en 0 jaar S.E.C. 1 verloor met 5-3 van S.D.0. uit Bussum "ALBI" Christofle V.V.H.-heren naar 2—1 winst op S.V.V. 3 Spanning ten top WZ blijft bij Is uwservies nog up todate inhetjaar2000? Dames van „De Duinkikkers" verloren, heren pakten de volle winst Zaterdagvoetbal Slechte dag voor S.É.C. A.s. zaterdag sportinstuif voor de jeugd in sporthal Beukendal „Tempo" organiseerde 2e rit van Midden- Nederland veldrit-competitie Jaap v. d. Broek ondanks 6e plaats nog op gedeelde le plaats in alg. klassement opent vrijdag 19 november naast de Oude Kerk Olympiavolleyballers in de prijzen Schaaknieuws Klinkende overwinning van Olympia dames SPAANPLAAT, 8 mm N1JH0F - BAARN O.S.O. 2Hees 2 3-3 Eerste Soester Begrafenis-Onderneming MET RAAD EN DAAD Dinsdag 16 november 1971 soesterbergsestraat44 telefoon 2045 ot 17.30 uur 21.00 16.00 is.prijs 112 >ns.prijs 125 RB0EKHANDEL ostkantoor) 2476 5k voor ons! Zo eigen'wijs qes en soepele jumpsuits. talonnetjes en levensblije ver Meertjes van mörgen l\j willen onze eigen'wijze 10-14 - TEL. 7832 De Soesters miste G. J. Timmer, die door een auto-ongeval niet in staat was te spelen. De verwonding valt gelukkig mee. Zijn plaats werd ingenomen door de jeugdige W. van Velzen, die echter beslist geen schuld aan deze nederlaag heeft.. Zeker voor de rust speelde hij een goede wedstrijd. Direkt al trok SDO ten aanval. Na een goede redding van keeper Van Hattum t'kte Ed Brouwer de bal corner, wat echter voor SDO niets opleverde. SEC ging in de aanval, wat resulteerde in een goed schot van Jan Hoefman, de bal werd echter gestopt. Daarna een voorzet van W. van Velzen en Evert van de Brakel schiet via een SDO-ver- dediger net over. Na 20 minuten een goede pass van Hoefman, die beheerst benut werd door Van Velzen. SEC leidt 0-1. Even later een voorzet van Van Velzen, ingeschoten door Van de Brakel 0-2. Twee hoekschoppen werden weggewerkt Er volgde een hard offensief van SDO. doch de derde werd SEC noodlottig Keeper Van Hattum werd fel aangeval len en J. Pijper kopte de bal in. Rust stand 1-2. Twee minuten na rust een vrije trap voor SDO. De scheidsrechter gaf een teken, dat de bal niet in één keer mocht worden ingeschoten. De SEC- vcrdediging laat de bal gaan en SDO scoort in één keer. Onder felle protesten van SEC-zijde kent de scheidsrechter het doelpunt toch toe. 2-2. Nu trok SEC ten aanval, SDO red- cie op de lijn, Van Velzen schoot tegen de lat en aan de andere kant redde Van Hattum subliem. Maar de kansen keerden. SDO werd si erker, in de 25ste minuut werd het 3-2. Vijf minuten later 4-2. SEC kwam in de verdrukking en er werd in paniek ge speeld om de achterstand in te lopen, maar in de 35ste minuut werd de strijd heslist 5-2. Een minuut later was het Henk Lüschen die met een afstandschot de stand nog op 5-3 bracht. QUICK 2-SEC 2, 5-5. Een gelijk opgaande wedstrijd, met in het eerste halfuur enkele kansen voor Quick, hetgeen in de 28ste minuut werd uitgedrukt in een doelpunt, waardoor Ouick leidde, 1-0. Direkt na de aftrap een goede solo van Jan Beyer op links, doorgespeeld naar W- Dorrestein 2, die al vallende, toch nog kon voorzetten, waarna Posthuma beheerst inschoot 1-1. Enkele minuten later was het W. Dorrestein 2, die een fout van de Quick-defensie afstrafte met een schot in de uiterste hoek, 1-2. Ma de rust een boeiende wedstrijd. Wil lem Dorrestein verrichtte een hattrick door nog 2 doelpunten aan de score toe te voegen 1-4. Het leek voor SEC een gewonnen wed strijd, maar Quick kwam terug en met 3 doelpunten, 1 door een SEC-verdedi- ger, werd de stand op gelijke voet ge bracht 4-4. Met een prachtig doelpunt van D. van Woudenberg kwam SEC wederom aan de leiding 4-5. Maar even later was weer Quick, dat 5-5 liet aantekenen en hiermede kwam UI COUVERT DE IA BAH HE het einde van een wedstrijd waarin SEC toch eigenlijk niet meer de volle winst uit handen had mogen geven. SEC 4-APWC 4. 2-2. \oor rust was SEC voortdurend sterker doch APWC opende de score, die tot de pauze ongewijzigd bleef. Na rust een sterk opdringend SEC. Schimmel zorgde met een vliegend schot voor de gelijkmaker en het was Kei die SEC een voorsprong gaf (2-1). Met nog een kwartier te spelen gelukte het APWC weer op gelijke hoogte te komen. In deze wedstrijd werd Schim mel vlak voor tijd uit het veld gestuurd. u Van Weedestraat 31 - Soestdyk Doordat UHSV zich j.1. zaterdag met 1-0 verslikte in het in de onderste regionen verblijvende Veense Boys, en WZ geen fout maakte bij de uitwedstrijd tegen Candia, 3-5, hebben de Huycklaanbewo- ners thans de leiding in afd. A overge- namen, hoewel deze leiding gedeeld moet worden met Rood-Wit en UHSV, dat thans de 2e plaats inneemt en 1 wedstrijd minder heeft gespeeld. Het blijft dus zaak voor WZ geen steken te laten vallen. Reeds na vijftien minuten spelen kon Schaap met een goede voorzet Jos Brou wer in de gelegenheid stellen de Candia- keeper te passeren. Een fout in de WZ achterhoede werd echter prompt met een enorme kogel van de Candia-rechts- buiten afgestraft. Dit bracht de stand op dubbel 1. Lang heeft WZ echter niet op de vol gende treffer moeten wachten, reeds na 5 minuten passeerde Peter Brouwer op nieuw de Candia-doelman. Via een door v. d. Burg genomen vrije trap maakte Jos Brouwer er 3-1 van, terwijl een door eveneens v. d. Burg genomen corner zuiver op het hoofd van Jos Brouwer belandde, die hiermee wel weg wist. Ruststand derhalve 4-1 voor WZ. Kort na het begin van de 2e helft ont stond een duplicaat van de 4e treffer, echter scoorde in dit geval Peter Brou wer. Door de comfortabele voorsprong ging WZ veel nonchalanter spelen, werd er veel gepraat en hiervan profiteerde Can dia, die WZ behoorlijk onder druk zet te. Dit leverde Candia nog 2 treffers op, voor de rest wist doelman Smink zijn „kooi" schoon te houden en keerde WZ met een 5-3 overwinning naar Soest te rug. Woudenberg 2-WZ 2 2-1. In een door WZ goed gespeelde eerste helft en een mindere tweede helft heb ben de reserves met 2-1 van Wouden berg verloren. Via goed samenspel, waarbij vooral nieuwkomer Pol uitblonk, scoorde Henk van Arkel reeds snel voor WZ de ope ningstreffer. Woudenberg kon niet erg imponeren en de goed op dreef zijnde defensie smoorde elke aanval. Vla du bieuze beslissingen van de scheidsrech ter, hij kende 2 penaltys toe, waarvan keeper Smit de eerste fantastisch wist te stoppen, en een geheid buitenspel- doelpunt moest WZ de winst toch in Woudenberg laten. CJW 4-WZ 4 4-5. Het vierde schijnt toch de smaak te pakken te hebben, hoewel het scorever loop dit niet aangeeft. Reeds met de rust stond WZ met 3-1 achter, na rust echter een herboren WZ, dat met „ka non" Van Wijk in de gelederen de eind stand toch nog op 5-4 wist te brengen. Zuidvogels 6 -WZ 5, hiervan is slechts de uitslag bekend 8-1. WZ 6 dat in een andere afdeling is in gedeeld, heeft het opmerkelijk moeilijker dan vorig jaar. De tegenstander is in de meeste gevallen aanmerkelijk jonger. De techniek en het spelinzicht van de „oudjes" hebben toch reeds herhaalde lijk de doorslag gegeven. Ook deze mid dag benutte doelman Van Kooy een penalty en via een gave treffer van Leo Brunt behaalde WZ toch een 2-1 over winning. Hoogerheide 8-WZ 7 uitslag 9-2. VAN WEEDESTRAAT 31 SOESTDIJK Zaterdag werden in het Baarnse over dekte de competitiewedstrijden gespeeld van de waterpolo-competitie van de kring Gooi. en Eemland, waaraan ook door dames en heren van de Soester zwem- en polovereniging met wisselend succes wordt deelgenomen. De dames kwamen zaterdag in het water tegen het Huizense IJsselmeer. Met drie invalsters voor Ans Egbers, Andrea Koe hof en Jolanda van Doorn, stond het bij voorbaat al vast dat de Soester dames, die over weinig routine beschikken, een bijzonder zware wedstrijd te wachten stond. Al direct na het eerste fluitsignaal De drie elftallen van SEC zaterdagvoet bal (sennioren) hebben allen verloren. Het eerste, dat thuis speelde tegen Hoogerheide, verloor met 1-0. Aanvankelijk had SEC de touwtjes wel in handen en werd een voortdurende druk op het Hoogerheide-doel uitge oefend. In de 15e minuut had dit resul taat en scoorde Rouwendaal. De scheids rechter keurde het doelpunt echter af, omdat hij met voorbij zien van de voor- deelregel, even tevoren gefloten had voor een te harde tackle van een Hoogerhei- de-verdediger. De vrije trap werd ech ter niet benut en zo ging de rust in met de gelijke stand 0-0. Na rust tapte Hoogerheide uit een ander vaatje en golfden vele aanvallen op het SEC-doel af. Maar de SEC-achterhoede, met v. d. Bovenkamp, Voskuilen en Brewerton als uitblinkers, hield stand. Ook v. d. Veen en Mijdam speelden een verdienstelijke partij. De aanvallen van SEC waren niet on verdienstelijk en zoals steeds wel snel, maar de afmaker ontbrak. 10 minuten voor het einde voltrok zich het noodlot aan SEC. Een voorzet van links werd achterwaarts door een Hoogerheidespeler ingekopt en hij versloeg daarmee de ge heel SEC-achterhoede, inclusief de SEC- doelman: 0-1. Wat SEC daarna ook pro beerde, deze stand werd niet meer ge wijzigd. SEC 3 verloor met liefst 7-1 van SDVB 3. De buitenspelval lukte niet, althans de slecht leidende scheidsrechter zag deze over het hoofd. Zeker 4 a 5 doelpunten waren daar het gevolg van en daaraan heeft SEC dan mede schuld. In dergelijke omstandigheden mag hier niet meer op gespeeld worden en moet de tactiek aangepast worden. Daartoe was dit SEC niet bij machte. Het vierde elftal verloor met 2-1 van Baarn 2. SEC was zeker de eerste helft beter en nam door een doelpunt van De Bruin een voorsprong 1-0. Nog voor de rust maakte Baarn gelijk 1-1. Na de rust ging de strijd meer gelijk op en kort voor het einde bracht Baarn de stand op 1-2. werd dit duidelijk. De Huizense dames hadden geen enkele moeite met het zwak spelende Soester team en bouwden re gelmatig een 5-1 ruststand op, nadat na het eerste IJsselmeer-doelpunt Elly Stalenhoef de partijen op gelijke voet had weten te brengen. Na de rust lieten de Huizense dames de teugels wat vieren waardoor het Duin kikker-team gelegenheid kreeg iets meer in het gewone spel te komen. Toch kon den de IJsselmeer-dames de stand nog opvoeren tot 8-1, waarna Anja Kok voor de tweede en laatste Soester treffer zorg de. Met een 9-2 stand kwam het eind aan de slechtste wedstrijden die de Soester dames, in de nog prille competitie, heb ben gespeeld, waarvoor het ontbreken van drie van de sterkste speelsters als excuus mag worden gezien. De heren maakten tegen het Amers- foortse Sedna weer veel goed. In een bij zonder snelle wedstrijd waren het de Amersfoorters die het initiatief namen en dat duidelijk uitdrukten met een 2-0 voorsprong. De Soester poloërs toonden over een goede moraal te beschikken, door nog voor de rust terug te komen tot 2-2, door treffers van Gert Tammer en Henk Wijnmalen. In de 2e helft een zelfde speelbeeld, met nu een dominerende Soester ploeg. Henk Wijnmalen gaf met een fraai doelpunt zijn ploeg de leiding, waarna Han Vree ken met de vierde treffer de volle winst veilig stelde. A.s. zaterdag 20 november zal de jeugd van 6 tot en met 12 jaar in de sporthal Beukendal in de gelegenheid gesteld worden kennis te maken met diverse sporten. Dit is een herhaling van een sportinstuif welke vorig jaar december werd gehouden en waarvoor grote be langstelling bestond. Dit succes heeft de organisatoren geïnspireerd vanaf a.s. zaterdag, iedere zaterdag, de sporthal, hiervoor open te stellen. Diverse takken van sport kunnen beoefend worden of er kan althans mee kennis gemaakt worden, onder deskundige leiding. Boksen onder leiding van de heer Smid; tafeltennis en badminton onder leiding van de heer Hofman; turnen bij me vrouw Matszat en de heer Taris, diverse spelen bij de dames Hofman en Roest; zaalvoetbal en -handbal onder leiding van de heer Buisman. Vanaf 9 uur tot 10.15 uur zijn de kin deren in de leeftijd 6 tot en met 9 jaar welkom en vanaf 10.45 uur tot 12 uur kinderen van 10 tot en met 12 jaar. De toegangsprijs per kind is 0,50. Een kwartier voor de aanvang is de zaal ge opend. Het dragen van sportkleding wordt aanbevolen, zonder gymnastiek schoenen mag de zaal niet betreden wor den. Die gymnastiekschoenen moeten binnen aangetrokken worden. Het eerste herenteam van de volleybal vereniging Hees begint steeds beter te draain. Na een moeizame kompetitie- si art heeft de WH-ploeg nu het goede ritme te pakken en moest donderdag het overigens matige SW 3 er met 2-1 aan geloven in een wedstrijd, die weinig hoogstaand spel te zien gaf, doch uiter mate spannend verliep. De eerste set gaf aanvankelijk een ster ker SW te zien, wat resulteerde in een behoorlijke voorsprong, doch met op tijd v/ist de Hees-ploeg onder aanvoering van Erik Bouma een ommekeer te be- v/erkstelligen en via enkele prachtige geplaatste smashes van Ton Smeitink werd een benauwde 16-14 setzege be werkstelligd. Een volkomen gelijkop- gaand beeld vertoonde de tweede set, die echter door het aanvallend Hees team opnieuw in haar voordeel kon ■worden beslist, mede doordat Dirk v. d. Broek na goed aangeven van Jan Snij der in de slotfase van deze set enkele malen de bal met een dreunende klap dwars door de SW-defensie heen kon slaan. 15-13. Dr laatste set hebben de Heesheren ech ter danig verknold, daar de met groot gemak verkregen 11-6 voorsprong nor maal naar een duidelijke zege had moe ten leiden, doch doordat alle fut aan Rees-zijde plotseling verdwenen leek, kon SW dankbaar profiteren en alsnog ten winnend setje (15-12) uit deze wed strijd wegslepen. Het tweede damesteam verloor op het nippertje van koploopster Foxboro 2 (1-2), hetgeen beslist een voortreffelijke prestatie mag worden genoemd, temeer daar de WH-ploeg door omstandighe den niet over één harer beste speelster vkon beschikken. Progamma 18 november: 21.30 uur: ,VVH 3-Olympia 4 (dames). Feestavond Hees-volleybal. Aanstaande zaterdag, 20 nov., organl- /seert de volleybalvereniging Hees in de kantine aan de Kooiweg haar eerste feestavond van het seizoen. Alle leden, j'donateurs en begustigers zijn vanaf 8 uur van harte welkom. Aan deze avond zal worden meegewerkt 'door de drive-in discotheek van Gerry '^oderitsch, zodat beslist een sfeervolle «vond tegemoet kan worden gezien. Op het bekende fraaie parkoer in de Soester duinen, wat vooral voor het pu bliek erg aantrekkelijk ligt doordat het bijzonder goed te volgen is, organiseerde „Tempo" zondag de 2e rit van de veld rit-competitie van het district Midden- Nederland. Joop Schaafsma toonde, ondanks pech, als eerste Tempo-renner bij de nieuwe lingen aan dat de „gang" er al weer he lemaal in zit, door toch de overwinning in Soest te houden. Bij de adspiranten zorgde de kleine Bert v. d. Broek voor een fraaie 7e plaats. Natuurlijk vormde het rijden van de amateurs weer het klapstuk. Direkt na de start nam een drietal renners de lei ding, Mare de Vries, Henk van Velzen en Tempo-renner Kees Bokma, direct gevolgd door een tweetal Tempo-renners Herman v. d. Hoef en Jan Smit, die weer werden achtervolgd door de Tem po-renners Jos Schipper en Jaap v. d. Broek, in gezelschap van de Amersfoor- ter Schurink. Kees Bokma ontwikkelde zo'n hoog tem po, dat iedereen verwachtte dat hij zijn medevluchters in een van de eerste ron den wel zou lossen, maar zij bleven als een klit aan zijn wiel, waarbij vooral De Vries opviel door zijn voortdurende wei gering om „kop" te doen. Uiteindelijk moest een eindspurt de be slissing brengen. Kees Bokma, die bijna alleen al het zware werk had gedaan, om toch vooral de tweede groep vluch ters niet „bij" te laten komen, moest zijn tol betalen, en had geen afdoende ant woord op het sprintgeweld van de nau welijks vermoeide De Vries. Hij klas seerde zich toch nog als 2e, waarmede hij Van Velzen achter zich liet. 4 Herman v. d. Hoef. 5 Jan Smit. 6 Jaap v. d. Broek. 7 A. Schurink en 8 Jos Schipper. In het klassement na twee rit ten staat Jaap v. d. Broek op de gedeel de le plaats met de Amersfoorter Van Velzen. HORLOGES JUWELIER HORLOGER V\ SOESTOUK REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 ADVISEURS IN BEELD EN GELUID Vier jeugdteams van Olympia namen afgelopen zaterdag in Hilversum deel aan de distriktswedstr\jden om het jeugdclubkampioenschap voor junioren en adspiranten. Het meisjes adspirantenteam begon in de eerste wedstrijd tegen het Amers- foortse Vios bijzonder zwak en nerveus. Er werd met 2-0 verloren. Het Baarnse BG SV was de volgende tegenstander en deze hindernis werd met groot gemak genomen. Na een „onnodig" gelijkspel tegen het Hilversumse Jeugd- sport moest gewonnen worden van HK 9 uit Harderwijk om in de prijzen te val len. De Veluwse meisjes werden kansloos teruggewezen met 15-1 en 15-1 en deze overwinning bezorgden de meisjes een fraaie derde plaats. Het juniorenteam van de meisjes had het erg moeilijk. De tegenstanders speel den bijna allemaal in de „grote" com petitie en waren veel te sterk voor de Olympiaantjes. Met een beetje meer ge luk waren de meisjes toch nog op de derde plaats geëindigd. Vooral de wed strijd tegen SSS uit Barneveld was er een van grote spanning. Olympia won deze. strijd van veel oudere meisjes verdiend. De jongens van het juniorenteam hebben de kans op deelname aan de nationale finale om het jeugdclubkampioenschap verspeeld door een gelijk spel in de eerste wedstrijd tegen het Amersfoortse WA. Aan het eind van het toernooi bleek men 1 punt te weinig te hebben behaald om bovenaan te eindigen. Met het Amersfoortse VIOS waarmee een zeer goede strijd was geleverd, met een gelijkspel als resultaat, stonden de Olym- pianen bovenaan. Echter Vios had een beter setgemiddelde dan Olympia en speelde om de eerste plaats tegen de winnaar van de andere poule. Olympia werd derde in deze zeer aantrekkelijke jeugdcompetitie. Het adspirantenteam had het bijzonder moeilijk en wist slechts eenmaal tot winst te komen. Een vierde plaats lever de die overwinning nog op. De tweede overwinning van het eerste team van de Soester Schaakclub is bin nen. Afgelopen vrijdagavond trad het aan tegen het pas gepromoveerde Zeist III. Het eerste punt dat binnenkwam was van C. v. Dijk. Deze speler gaf eerst een kwaliteit weg, waardoor zijn tegen- sterder overmoedig werd. Dit betekende zijn ondergang, want door scherp spel werd deze partij prachtig gewonnen. Ook W. Huiser „speelde" met zijn tegen stander en bracht het winstpunt binnen. R. G. E. Henze verspeelde in gewonnen positie zijn partij. Invaller P. K. v. Baaien deed ook zijn tegenstander de onderkant van het bord zien, hetgeen de heer Braf niet gelukte. A. v. Dijk speelde een rustige partij welke remise werd. De persoolijke uitslagen waren als volgt: Soest I-Zeist III Ir. K. Vegter-A. Pool 1-0 J. K. v. Zijtveld-H. H. v. Galen 1-0 C. Samson-J. F. Leyten 1-0 F. J. Braf-W. v. Dijk 0-1 W. Huiser-W. S. Wernien 1-0 R. G. E. Henze-J. de Raay jr. 0-1 J. Leydes-G. de Bree 1-0 C. v. Dijk-H. v. d. Berg 1-0 P. K. v. Baalen-E Kanters 1-0 A v. Dijk-M. G. Koster Vt-Vi Eindstand: Soest 7V2-Zeist 2V« Het eerste damesteam van Olympia vol leybal heeft de wedstrijd tegen SVH uit Hoogland met een overtuigende 3-0 zege gewonnen. Zonder enige moeite werd de eerste set gewonnen met 15-1. Een op permachtig Olympia liet de meisjes uit Hoogland geen kans tot scoren te ko men. Ook de tweede set leverde geen problemen op evenmin als de derde 15-4 en 15-3. Het derde damesteam, spelend met twee invalsters, had ook geen moeite met haar tegenstander BG&SV 2. Met 3-0 werd deze wedstrijd gewonnen. Olympia 3 staat door deze overwinning zeer vast op de eerste plaats in de tweede klasse. De heren. Het eerste herenteam moest het opne men tegen het Utrechtse SOS/DPC. Een team dat beschikt over enkele routeniers. De eerste set was ver beneden de maat aan Olympia-zijde. Matig stoppen en slecht afwerken zorgden voor een flinke voorsprong van SOS/DPC. Setstand 9-15. Olympia hield goed vol, want via een 9-4 achterstand kwamen zij door enkele fraaie acties weer vlak bij de Utrechte naren. 11-12. SOS/DPC vertraagde het spel even om direct daarna met een flitsende aanval door het midden Olym pia te vonnissen. 12-15. Oiympia begon geprikkeld aan de derde set. Snel en goed spelend brachten zij ai gauw 7-0 op het scorebord. Olympia nam het echter iets te gemakkelijk op waardoor de Utrechters nog vijf punten konden scoren. Toen vonden de Soester heren het genoeg en met 15-8 werd deze set gewonnen. In de vierde set zagen we lange rallys met spectaculaire reddingen. Lang wist wist Olympia zich naast SOS/DPC te handhaven maar in de beslissende fase van de strijd misten de aanvallers te veel kansen en greep SOS/DPC de zege 12-15. Een aantrekkelijk duel van twee gelijkwaardige ploegen. Het tweede herenteam heeft het in Ermelo nogal moeilijk gehad tegen Shok 2. Het lange wachten had de concentra tie bij de Olympianen niet vergroot. Met matig volleybal werden zij in de eerste set door Shok verslagen met 15-9. De tweede set ging iets beter. Olympia kreeg meer greep op zijn tegenstander en wist de blokkades op de juiste plaats op te trekken. Alleen maakte de aanval uitgezonderd aanvoerder Bareld Beinte- ma, bijzonder weinig klaar. Shok hielp echter mee de overwinning ditmaal aan Olympia te schenken. De derde set was de set van Cees van l edden. Zeer beheerst was hij de enige aanvaller die deze set foutloos rond kwam met setwinst voor Olympia. De vierde set was een formaliteit. Shok zag het allemaal niet meer en Olympia liep met groot gemak over de Harder wijkers heen. Olympia won met 15-9 en de „verlate" wedstrijd met 3-1. Het vierde herenteam kon het tegen Olympia 5 niet waarmaken. Olympia 5, koploper in de tweede klas, rekende in de eerste twee sets af met de veel jon gere ploeg maar in de derde set vocht Olympia 4 als zijn oudere broer in zijn beste dagen. Verbaasd over zoveel drif tig volleybal moesten de spelers van Oiympia 5 toestaan dat het vierde team één set pakte. Drukke week voor Olympia. Niet minder dan vijftien teams komen deze week binnen de gele lijnen. Een aantal koplopers komen tegen teams, die dicht in de buurt van de groentjes staan. Zo zal Olympia 5 de eerste plaats moeten verdedigen tegen DEVU 2, ter wijl Olympia 7 bij de heren de eerste plaats moet zien te behouden tegen Vo- leem 2. De beide eerste teams reizen zaterdag naar Culemborg om zich te meten met de koplopers uit de tweede divisie Shot. Het complete progamma ziet er als volgt uit: Donderdag 18 november, Sporthal Beu kendal: Meisjes: 18.30 uur: Olympia c-Olympiab. Jongens: 18.30 uur: Olympia b-DEVU. Jongens: 18.30 uur: Olympia c-Olympia a. Dames: 19.15 uur: Olympia 5-Devu 2. Dames 19.15 uur: Olympia 6-SW 7. Dames: 21.30 uur: Olympia 2-VIOS 4. Dames: 21.30 uur: WH 3-Olympia 4. Heren: 19.15 uur: Voleem 2-Olympia 7. 20 00 uur: BG&SV 4-Olympia 6. 21.30 uur: Olympia 3-Spirit 2. Vrijdag 19 nov., Expohal Hilversum. Heren: 20.30 uur: O'62-Olympia 2. Zaterdag 20 nov., Sporthal Culemborg: Dames: 15.00 uur: Shot 1-Olympia 1. Heren: 16.30 uur: Shot 1-Olympia 1. 244 x 122 10,— per plaat btf 10 platen 9,— per plaat Jacob van Lenneplaan 15 Telefoon 02154 - 3462 Zaterdagmiddag, om 3 uur, vond op het sportpark Hilversum de ontmoeting plaats tussen twee ploegen, die nog kans hadden op aansluiting met de kopgroep. Door een gelijke puntenverdeling is deze kans voor beide elftallen aanzienlijk ge zakt. Het was van start af een gelijkopgaande strijd, waarbij O.S.O. de haar geboden kansen beter wist te benutten dan Hees. In de 5e minuut al wist OSO met een ver schot de uitgelopen Heesdoelman te verrassen 1-0. Kort daarna kwam Hees even sterk terug en scoorde uit een doel- worsteling 1-1. Even leek het erop, dat Hees door zou gaan, maar het pakte net omgekeerd uit, want OSO strafte nog twee defensiefou- ten af, die waren ontstaan door een in grijpend gewijzigde opstelling der Soes- tenaren, waarbij o.a. de spil als aan- valsspil fungeerde. Hees zat tegen een 3-1 achterstand aan te kijken en kwam tot de conclusie, dat het zich zo niet verder kon handhaven, waarna de Roodhemden in de normale formatie terug kwamen. Het spelbeeld veranderde direct en nog voor rust wist Hees de achterstand op te verkleinen. Een kopbal in het OSO-doel werd door de back met de hand het veld weer ingewerkt. De scheidsrechter wees naar de stip en de strafschop werd feil loos benut (2-3), hetgeen tevens de rust stand was. Na rust opende Hees zeer verrassend door met een snelle uitval en een hard schot de OSO-keeper kansloos te laten (3-3). Het resterende deel van de tweede helft verliep wat rommelig. Er werd wel wis selend aanvallend gespeeld met goede kansen voor beide partijen, maar OSO noch Hees kon nog verandering in de stand brengen. En gelijk spel was hier dan ook de enig juiste uitslag. Hoogerheide 2-Hees 3 Ook de return-wedstrijd werd tegen een beter spelend Hoogerheide 2 verloren. De eerste speelhelft deden beide ploegen niets voor elkaar onder, doch Hees 3 kon niet voorkomen dat de tegenstander voor rust eenmaal raak schoot 1-0. Op vrij gemakkelijke manier kwamen de Hil versummers (in buitenspelpositie) op 2-0. Uitblinker in deze wedstrijd was onge twijfeld Cees Looysens, doch ook hij kon niet verhinderen dat Hoogerheide uitliep tot 4-0. Grootste struikelblok op het mid denveld was Gijs van Brummelen, dia een verdienstelijke wedstrijd speelde, waarvan de Soesters maar eenmaal wis ten te profiteren. Door goed afgeven aait Elferich wist deze speler de eer voor zijn club te redden, en bracht de stand op 4-1. In het slotoffensief kreeg het be zoekende Hees nog enkele kansen, maar wist deze niet te benutten. Hoogerheide won verdiend, en hield beide punten In Hilversum. Oranje Leeuwen 4-Hees 4. Een verdiende overwinning boekte het vierde Hees-elftal in Hilversum tegen Oranje Leeuwen 4. Met goedvinden van beide aanvoerders werd, in verband met de verwachte in vallende duisternis, 2 x 30 minuten ge speeld. Vanaf de aftrap was Hees sterk in de meerderheid, doch de eerste de beste tegenstoot, werd door Van de Heu vel van richting veranderd, zodat de uit blinkende doelman Smeeing kansloos was 1-0. Direct hierna een sterk offensief van Hees-zijde, wat resulteerde in een pracht doelpunt van Hageman 1-1. Een fraai afstandschot van Arie Kamerbeek ver anderde de stand op 2-1. Het verrassend optredende Soester elf tal, kreeg via Fons Hilhorst nog talloze kansen, maar trof geen doel. Na de thee kwam Oranje Leeuwen op gemakkelijke wijze naast Hees, doordat de scheidsrechter in duidelijke buiten spelpositie liet scoren 2-2. Een kwartier voor het laatste fluitsig naal had een solo van de goed spelende Fons Hilhorst succes, toen zijn keiharde schot de Hilversumse keeper te machtig was 2-3. Oranje Leeuwen dat alles in het werk stelde, een gelijk spel te behalen slaagde hier niet in en moest de eer la ten aan een beter spelend Hees 4. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestaijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. ADRESSEN. Kunt u mij helpen aan de adressen van: le. Ned. Katoeninstituut, 2e. Ver. Ned. Fabrikaat, 3e Romke de tVaard, 4e. Tunesisch verkeersbureau. Antwoord: De door u gevraagde adres sen luiden: le. Centr. Bur. van de Ned. Katoen-, Rayon- en Linnenindustrie, Arnhemsestraatweg 360, Velp (G), tel. 08302-6255. 2c Ver. Ned. Fabrikaat, C. Jolstraat 1, 's-Gravenhage, tel. 070-550142. 3e. Wij nemen aan dat u Mr. Romke de Waard bedoelt, zijn adres luidt: Riet- wijekstraat 7, Badhoevedorp. 4e. Naar wij vernomen hebben, heeft Tunesië in Nederland geen speciaal ver keersbureau. Doch indien u vragen op dit gebied heeft, kunt u deze het beste voorleggen aan de Tunesische Ambas- side, Nassaulaan 2b, 's-Gravenhage, tel. 070-633970. Korrespondentie wordt u verzocht in het frans te voeren.

Soester Courant | 1971 | | pagina 9