itiiimö DE MUNT mn ESSEN - OPTIEK oto's van S05-, hoofdprijs een 3 Vallis trekker De fantastische keuken. Maquete woon- en dienstencentrum Rijk verhoogt leges voor paspoorten drastisch Kentekenplaten Gazelle Peugeot - Burco SPORTHAL „BEUKENDAL" WEDSTRIJD-PROGRAMMA MINORIETEN FESTIl^Lbii De Gouden Snaar ENORME KEUZE Moderne, hippe en klassieke monturen. Ziekenfondsleverancier Geopend van 9-6 uur, behalve maandag. Vrijdag - koopavond. mber op het V.V.V. an naam en adres. den geopend IE U beslist eens zien. uze in idwerk keramiek ichtige glaswerken 1 koperen pannen iek Perzisch aardewerk skaarsen aalschelpen enz. we afdeling van E ORANJEZON" A. Roelofsma P. N. VAN OS 'echnisch Bureau voor producten NX Soest Politiebureau 4444 Telef. Brandweer 3333 Soester Raad van Kerken is bezorgt over de aktieve inzet van de Soester Kerken [Gezamenlijk beraad op 30 november in „De Open Hof'' „Goudboetiek" - een juwelierswinkel zonder drempel tëerste Soester jegraïenis-Onderneming Krabbels van Knelis Leerlinge van Utrechtse etaleurvakschool verraste grootouders op gouden huwelijksfeest SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Burgerlijke Stand Vrydag 19 nov^nber 1971 TORENSTRAAT 45 - SOEST TELEFOON 02155-8009 Toonzaal ook op zaterdag open. Voor degenen, die belangstelling hebben eens rustig de maguette en bouwteke ningen van het nieuwe woon- en dienst encentrum voor bejaarden in Soester- berg te bekijken, bestaat daarvoor ge durende een drietal weken gelegenheid in de bestuurskamer van het Dorpshuis. De vele belangstellenden, op de onlangs Hoeksteen waren nog niet allen in de gelegenheid de fraaie maquette van de heer J. A. van Tol nauwkeurig te be kijken. Met ingang van vandaag heeft het rijk de rijksleges voor paspoorten drastisch verhoogd. Deze leges is van ƒ7,50 ge bracht op ƒ25,-, wat betekent dat voor een paspoort, aanvraag of verlenging, nu betaald moet worden: ƒ4,— provin ciale leges, ƒ7,50 gemeenteleges en ƒ25,- rijksleges, tesamen ƒ36,50. Als men een nieuw paspoort moet halen NIEUWEWEG 49 - TEL. 3126 klaar terwül U wacht. omdat het oude paspoort verloren is ge raakt, wordt een extra leges geheven van ƒ35,-- (vroeger ƒ20,--), waardoor een nieuw paspoort dan ƒ71,50 gaat kosten. Ook de toeristenkaarten B worden duur der. Tot nu toe werden daar geen rijks leges voor betaald, maar met ingang van vandaag 10,—. Deze toeristenkaarten gaan nu ƒ21,50 kosten; t.w. ƒ4,-- pro vinciale leges, ƒ7,50 gemeenteleges en ƒ10,— rijksleges. Keuze uit ruim 100 modellen, waar onder interessante aanbiedingen. KERKSTRAAT 3 - TEL. 2030 ZATERDAG 20 NOVEMBER 1971 9.00-12.00 uur Sportinstuif 9.00-10.15 uur 6-9 jaar. 10.45 - 12.00 uur 10 - 12 jaar 14.00-17.00 uur Kompetitiewedstrjjden basketbal o.a. 14.00 uur Red Stars MaRed Stars Mb; 15.15 uur Red Stars bOSG B (J); 16.30 u. Red Stars 2—Ola Stars 4 (H); Red Stars MA—Taveno MI 19.00-23.00 uur kompetitiewedstrijden korfbal ZONDAG 21 NOVEMBER 1971 10.00-17.00 uur kompetitiewedstrijden handbal NHV DONDERDAG 25 NOVEMBER 1971 18.30-22.30 uur kompetitiewedstrijden volleybal Nevobo o.a. 18.30 uur WHSVV a (J)SVV aOlympia a (J); 20.00 uur SVVShot (D); SWOlympia 62 (H); Olympia 2—AMVJ/GVC (H); 21.30 uur SW 2—VIOS 3 (H). een heel speciale plaat van de CCGC met Maurice André - trompet Martha Argerich - piano Frans Brüggen - blokfluit Nicolai Gedda-tenor .Werner Haas - piano De Mastreechter Staar Anneliese Rothenberger - sopraan Isaac Stern - viool John Williams - gitaar in een heel m speciale hoes Tj voor maar ftjl koop üw Steenhoffstraat 15, Soest Telefoon 2132 HOOFDWEG - SPLITSING SOESTER- BERGSESTRAAT - TEL. 2874 - tegenover GARAGE VAN KOOIJ id van iming, i uit om s even len te Indt er ooit in ïtie zal och in ien re- >rkomt. V.V.V.-nieuws in de krant AT 15 naast de bloemenwinkel lfbewoning te koop aangeboden te met vrije vestiging de helft van bel - artistiek ingericht - sfeervol i van gas c.v., garage en ca. 51J tuin. entree met dubbele deur en iet plavuizen, open keuken met n vloer annex ruime eetkamer nslaande deuren naar tuin, garde- ilet met fontein, ruime - sfeer- oonkamer met gedeeltelijk pla- vloer - open haard - baikenpla- •pen trap naar bovenverdieping :aal 3 slaapkamers waarvan 2 met en l met balkon, ruime bad- net vast bad - douche - toilet en Zolder (bereikbaar via vaste ;t één gezellige - ruime slaapka- 1 kleinere hobby-kamer. Door het huis veel kastruimte. Koopprijs loerbedekking op boven-etage k.k. lar in onroerende goederen ïrlandse Bond van Makelaars IICUM 02153-3455 b.g.g. BAARN 02154-5003 He de wintermaanden voor 2 m, breedte 2V« m, hoogte 2.4 m. 3, de Heer Sieben, chef garage, toestel 36. Maandag is er weer een nieuw soort boetiek toegevoegd aan de lange r\j van soortgelijke winkeltjes en zaakjes, die met die naam duidelijk mikken, althans dat proberen, op vooral het jeugdige publiek. En misschien is dat zonder opzet ook het geval met de „Goudboetiek" van de heer P. Schoor in de winkelruimte onder de flat bij het winkelcentrum „De Smitshof". „Er zullen wel mensen zijn die beweren dat het niet zo is, maar ik ben er van overtuigd dat er geen branche in ons land is, waarvoor zo'n drempelvrees be staat dan voor de juwelierszaken". De heer Schoor, geen goud- en zilversmid, maar wel een vakman op zijn terrein, waarvan hij de grondbeginselen leerde in de Kongo bij de gouddelving, is met die voor hem vaststaande feiten in zijn ach terhoofd begonnen met de uitwerking van zijn al langer bestaande plannen om een zaak in goud, zilver, uurwerken en aanverwante artikelen te beginnen. „En waar had ik mooier kunnen begin nen dan hier midden in een nieuw wijk, die over enkele jaren een stad op zich zelf is en, midden tussen „gevestigde za ken"? En afgaand op het feit dat tijdens ons gesprekje rond het middaguur op een eerste openingsdagen, een verbazing wekkend aantal „kijkers" en „kopers", waaronder verschillende moeders met kinder- en wandelwagens, de boetiek binnenkwamen, heeft de heer Schoor de drempelvrees goed aangevoeld. Kijken, rondlopen, weggaan of kopen, in de Goudboetiek is men zo vrij als een vogeltje in de lucht. Geen verkoopster die vraagt wat meneer of mevrouw wenst, al zijn zowel de heer' als me vrouw Schoor en een verkoopster aan wezig voor deskundig advies. Het heeft eigelijk iets weg van zelfbediening, met dit verschil, dat men met geen mogelijk heid de sieraden die in een tiental royale vitrines liggen uitgestald kan beroeren. De boetiek heeft heel weinig van de ste reotype juwelierszaak, de sfeer is er een voudig. Bij de inrichting van de 70 m2 grote zaak is men er duidelijk van uitge gaan, dat eenvoud siert. „De Nederlander kijkt eigenlijk nog veel te veel tegen goud op, goud is een ma gisch woord, dat zit er ingebakken vanaf de geboorte". Maar rondwandelend langs de verschillende vitrines devalueert het woord goud, want voor amper 12, koopt men in de „Goudboetiek" een gou den broche, hoewel men in prijs kan stij gen tot royaal ƒ2500, Naast de vele gouden sieraden, is er in de sfeervolle zaak een plaats ingeruimd voor dames- en herenhorloges van Zwit sers en Japans fabrikaat, terwijl ook een leuke collectie smeedijzeren wandlokken aanwezig is. Bijzonder origineel, in elk geval voor Soest en omstreken is de „anjer-bar" een klein hoekje waar verloofde jongelui ongestoord hun ringen kunnen uitkie zen. Mede door de realisering van het „Gou den voordeelhoekje" heeft de heer Schoor zich van belangstelling verzekerd. Zijn originele en gedurfde aanpak zijn een bezoek zeker waard. Het dagelijks bestuur van de Raad van Kerken in Soest heeft de voltallige kerke raden, kerkbesturen en parochieraden van de zeven aangesloten kerken in Soest op 30 november in De Open Hof uitgenodigd (om 20.00 uur) voor een gezamenlijk beraad over de gang van zaken tot nu toe en te komen tot een duidelijk beeld f van de wijze van functioneren van de Raad, haar taak en de rol van de kerken f hierin. Aanvankelijk zou deze bijeenkomst besloten zijn, dezer dagen heeft de Raad van Kerken in haar openbare vergadering vastgesteld dat deze discussie-avond toch een open karakter zal hebben. Met de nadrukkelijke restrictie, dat alleen de leden van de raden en besturen mogen deelnemen aan de discussie. |RLEDEN: Anna Maria Kotte, 70 j weduwe van D. Esser, Beckeringh- |af 43. Agnes Margaretha Everts, weduwe van J. H. Pieper, Ko- Bnnelaan 16. Gerben Mulder, 80 1 gehuwd met W. C. Steenstra, Prins Briklaan 5, flat 204.. Christina p Maria Scheerder, 66 jaar, Nieu- •oekplein 10. Alida Berendina .r>0 jaar, gehuwd met M. van Pesmanstraat 46, Soesterberg. ICapin, 30 jaar, gehuwd met Z. As- fpkstraat 138. Gerhardus Hooij- jaar, gehuwd met G. van Gro- Pelikaanweg 3. Hendrika van Punt, 75 jaar, weduwe van J. W. Rademakerstraat 48, Soesterberg. v.h. H. W. VELLINGA fgrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) |Steenhoffstraat 1 - Soestaijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. I Aanleiding tot deze bijzondere bijeen- P komst is de zorg die er bij de Raad ■heerst omtrent de actieve inzet van de (Kerken in de realisering van de doel- istellingen van de Raad van Kerken in Soest. Verder het geringe begrip voor het feit, dat de kerk het alleen niet mrieer kan, alsook het onvoldoende door drongen zijn van de kerkleden van de Joodzaak om samen op te trekken en te gjavillen accepteren van elkaar. |'*|jitgangspunt voor het gesprek op 30 november in „De Open Hof" zal zijn de HaProeve van Beginselverklaring" (voor -iedereen verkrijgbaar aan de Maliebaan 88 in Utrecht) van de Raad van Kerken in Nederland. Deze nota zal dan kort jyorden ingeleid door Ds. Kloek (Ned. Herv.), terwijl de discussie wordt geleid door Ds, Wilschut (Geref.). De belangrijkste vraag zal zijn: „We Tnebben „ja" gezegd t.a.v. de Raad van Kerken in Soest maar kennen we de Consequenties daarvan? Willen we die en wat willen we er voor doen?" Kwat doen we nu eigenlijk", vroeg Harry Tgchram (Doopsgez.) lid van het dage- llijks bestuur zich af. „We werken nu leen jaar, maar functioneren we wel?". T)ok Ds. Kloek vond dat iedereen elkaar maar eens moet ontmoeten. Mevr. Ch. Èok betwijfelde of de afgevaardigden fzich nog wel gesteund weten door de achterban. „Zo niet dan worden we een Aparte club", stelde voorzitter Ds. Wil dschut vast, die gisteravond de vergade ring opende met het lezen van enkele perzen uit de eerste brief van Johannes. Hij deelde vervolgens mee, dat mevr. M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155-4832 GEBOREN: Martljn, zoon van W. Hui- [fcers en E. M. .Swart, Smitsweg 561. Koen Matthijs, zoon van L. M. W. van looten en J. J. Neerbos, Aagje Deken- ir.n 14. Saskia Caroline, dochter van Ij P. van Dorresteijn en J. J. M. Rigter, weegbreestraat 573. Gertrud Anna, luchter van A. J. Blankenstijn en E. J. lijnaard, Nieuwstraat 72. Ingnd, Jochter van W. A. J. de Groot en M. J. KJ. van Spellen, Veenbesstraat 728. Alexandra, dochter van W. J. Venhorst en C. Marinus, Elleboogstraat 14a te Hilversum. Astrid Johanna Helena, dochter van J. A. P. Boessen en M. J. Faase, Kerkstraat 63. Adrianus Wil helmus, zoon van W. A. van den Bree- mer en M. C. R. van Veldhuizen, Korte «rinkweg 47. Siegfried, zoon van G. H. Annoff en K. E. Happ, Weegbree- iraat 99. Margriet Elisabeth, dochter tn J. Henkei en I. H. Juistenga, Ru- «enslaan 53. Marieke Eleonora, doch ter van W. H. van der Klink en M. El lens, Van Beuningenaan 6. Natacha, dochter van M. L. M. Westerveld en M. Lenarduzzi, Hobbemalaan 21. Roelof Rband, zoon van M. Veraart en T. M. rajijer, Eigendomweg 106. Irene Jea- ffitte, dochter van J. H. Stoel en F. van de Weerd, Ereprijsstraat 3. Agnes idrun, dochter van A. R. Smit en P. .*aaij, Ant. van Leeuwenhoeklaan 217, lesterberg. Joost Rico, zoon van J. jstunink en E. J. van den Brink, Ster- ïbergweg 28. M. J. Gordeau-Blom om persoonlijke re denen het secretariaat niet meer kon behartigen. De heer Hemkes (R.K.) neemt deze functie voorlopig waar. Hans Kruis wijk zal de vergaderingen van de Raad niet meer bijwonen omdat de Zonneglo ren-gemeenschap opgehouden heeft te bestaan. Bij de ingekomen stukken las de secre „arts een brief voor van Elly de Groot die de aandacht vestigt op een protest bijeenkomst volgende week in de Biblio theek over de zaak Ralph Waver. Ook was er een brief van de Soester Ge meenschap die de Raad uitnodigde lid te worden van deze nieuwe instelling. Hoewel er geen financiële bezwaren wa ren, vond de voorzitter Ds. Wilschut dat het werk van de Soester Gemeenschap niet in de lijn ligt van de Raad van Kerken. „Het is moeilijk om kerken in te voegen in die situatie". Daar was iedereen het ever eens al kon de heer Huizer de Raad wel de verklaring afdwingen dat zij positief tegenover het werk staat van de Soester Gemeenschap. In het nieuwe jaar zullen er oefenzang avonden in de Oude Kerk georganiseerd worden, onder leiding van Jan Jansen, waarbij gezongen zal worden uit de proefbundel voor oecumenisch gebruik. Ook verschillende kerkkoren zullen hier bij ingeschakeld worden. Alle zeven aangesloten kerken zullen uitzien naar 2 of 3 jongeren, die geza menlijk een oecumenische gespreks groep op poten gaan zetten. Men denkt bierbij aan de leeftijd 17 tot 21 jaar. De heer Snijder (Soesterveen) zal ge vraagd worden contactman te zijn voor de Raad van Kerken voor de Werkgroep Milieuverontreiniging. Hij zal dan con tact moeten zoeken met de heer Wes- sels van de Rotaryclub in Soest die dit vraagstuk drastisch wil aanpakken. De Raad van Kerken is er voor dat de 7.g. thema-avonden voortgezet worden. Hierbij geven bepaalde deskundigen bun mening over verschillende zaken. „We moeten elkaar eerst kerkelijk le ren kennen", meende de heer M. Bruyne (Geref.). Toch wilde de Raad een onder werp als „drugs" ook niet uit de weg gaan. „Je kinderen kunnen er mee in aanraking komen en dan wordt het een geestelijk probleem", opperde de heer K. J. v. d. Wal (Geref.). Ook mevr. Bok vond dat er minstens basis-informatie moest worden gegeven. Voorzitter Ds. Wilschut deelde nog .mee dat het Verenigingsgebouw en -de ge bouwen „Credo" en „De Rank" gratis afgestaan zullen worden aan Dr. Haart- sen, die daar spreekuren wil organise ren voor buitenlandse gastarbeiders. De Raad van Kerken vergadert weer op 24 februari in de Petrus- en Pauluskerk. Dinsdag vierde het echtpaar J. A. v. d. Grint-de Bruin zijn gouden huwelijks feest, waarvan men een gezellig en rustig familiefeest in besloten kring dacht te maken. Een van hun achtentwintig kleinkinderen, Wilma Smit, studerend aan de Utrechtse etaleursvakschool, dacht daar anders over, en voorzag in de nacht van maandag op dinsdag de ramen van een originele versiering, die de voorbijganger snel duidelijk maakte wat er aan de hand was op Beetzlaan 55. De heer v. d. Grint, al twintig jaar genietend van een welverdiend pensioen, was werkzaam .in de wegenbouw en afkomstig uit Wijk bij Duurstede, en mevrouw Grint, 76 jaar, is vanaf haar geboorte in Soest woonachtig. Met hun 11 kinderen, 28 klein- en 3 achterkleinkinderen heeft het gouden bruidspaar een geweldig feest KDERTROUWD: Cornelis Meerdink, fcslauerstrasse 4, Hessisch Oldendorf !d. en Anna Paulina van Woerkom, iiaepmanstraat 65. Hendrikus Hu- ■•tus Haarlemmer, Irenelaan 16 en fthilda Julia Albertina Nord, Irene- 16. Johannes Hubertus Jozef Hei- _is. Diependaalselaan 408, Hilversum I Cornelia Johanna Maria Viola Lin- [ïians, le Heeserlaantje 46. Leonar- Wouter Mathijs van Beek, Dollard- feat 26, Amersfoort en Meintje Wil- jmina van Weert, Heuveweg 3. Pe- I Henri Cornelis Bon, Berkenrodelaan I Amstelveen en Geraldine Spijker, peweg 84. fROUWD: Antonius van 't Klooster, *)utenkampweg 61 en Marianne Hen- jtte Vroukje Antheunisse, Wieksloter- O.Z. 73. Richardus Bernardus .ia van de Mast, Schrikslaan 31 en IhiVrta Elisabeth Dorland, Vermeer- Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak mit opzet effe ge- waacht hep mit ming gedaachte op ut pe pier te zette, mit be trekking tot ut fons waat in ut leve ge- roepe is, en as Ben- tinck-fonds de hies- torie in zaal gaon. Daat hep ik nie gedaon omdak as zo- veul aore minse eers effe of wou waach- te hoe of de minse der op zouwe rejar- gere, ut bekende kaat uut de boom kieke, maor eigeluk gewoon, omdak mil ming eige gedaachte geen mins wouw beinvloede. Nie in ut positieve, maor ok nie in ut negaotieve. En omdak vin daal der noeng zo laangzaomerhaand al ge- nog weke ovur ut tiedstip vaan in ut le- roepe binne heennegaon, ken ik noeng mit un gerus haart ming ge daachte de weruld in gooije. Kiek, en daat is nie allenug wieshied vaan ming eige, maor daor staot Kneliao veur de volle hongderd persent aachtur, daat der zoon fons in ut leve is geroepe, en ut is beslis nie de enugge in zun soort, daat vin ik nog nie zoon gek ideej, waant naor ming mening ken der nie genog gedaon worde veur ongze mede- rninse die zogezeit gehandikept binne. Vruuger waas daot heulegaor nie be- laangriek. As de bure der eige mee be- meujden, daan waas daat aal heul waat. Veur de saomeleving waas ut gewoon nie meer as ut zoveulste gevaal in hul- lie omgeving. Der waas toen meschien wel tied, maor geen geld om bie stil te staon. Daat is meng vuraanderd, waant noeng ister wel geld, (aal zeige de cente-geleerde daat ut de vurkeerde kaant opgaot), maor ister in heul veul gevaale geen tied, en das minstens zoon kwaolukke zaok. Wullie lope warrum, waat zeig ik, gloei end heet as ut gaot om naorughied in de zogenaomde arreme laande, die in veul gevaale nie zo arrum binne as wullie denke, maor deur ongs, beschaofde vol- leke, arrum gemaok worde. Ik gao nie meiken ovur de prebleme die daor an vaast zitte, waant daor hep ik ming eige mening ovur, en of die noeng ok maor un heul klein bietje liek of heulemaol nie op die vaan un aandur is noeng nie belaangriek, daor gaot ut nie om. Waor ut ming om gaot is heul gewoon de zaok, daat ut noeng nog nie te laot is om naost die ongloofelukke steun an die minse ok de minse in eige laand, die ut nodug hebbe, te steune. Betur gezeit, tc- zorrege daat de cente, en, as ut effe ken knaoke, op taoful komme, om de stichtinge, vureniginge en gao zo maor deur ut warruk waat zullie aal jaore doen veur ongze medemins, mogeluk te blieve maoke. Daorom bin ik blie daat wullie in ongs darrup noeng de kaans hebbe gekrege deur daat Bentinck-fons daodwarreke- luk mee te hellepe an ut vurzaachte en verlichte vaan de meujelukhede en pre bleme waor minse mee te maoke kriege, die deur de een of aore oorzaok min of meer buute de saomeleving binne ge- raok. Ut kos tied, en, das ok arrug belaang riek, veul geld. Kiek, iemaand die nie meer ken lope of allenug nog maor heu! meujeluk, hep netuurluk heul veul an un goeie buur die hem of en toe mee neemp in zun otoo en effe in de omge ving rond ried, maor daor is die maan of vrouw nie mee gehollepe, aal zaal bie of zie mit zukke uutstaapjes netuur luk geweldug blie weze. Ut belaangriekste is, daat zullie wordt geleerd hoe of zullie mit hullie hendiekep kenne leve en daan wel zo, daat der as ut waore weer un meugelukhied wordt geschaope daat zullie ut geveul kriege der weer heulegaor bie te hore. Waat daat angaot blief die schooljuf in Soest-zuud veur ming un bar groot veur- beeld en ik zouw haor best wel als de grootste propaagaandiste veur die minse wille zien, die gehendiekep binne. Noeng vind zie daat haor hendiekep netuurluk in geen vergeliek staot mit de minse die arreme en bene misse en zuk soort dinge, maor ut komp op ut zellufde neer. Zie hep op der eentje waor gemaok, waor meschien un aandur mit de beste wil vaan de weruld nie an waas toegekome. Daorom mot der geld komme, veul geld, waant die aore minse kenne messchien ok wel zo veer komme, maor die motte gehollepe worde. Angezien allenug de zon nog veur niks schient en de ovurhied veur zuk soort zaoke geen geld hep, (aal zouw daor naor ming mening wel waat an te doen weze), zalle wullie ut motte doen, en daorom bin ik blie daat wullie deur daat Bentinck-fons de meugeliekhied kriege om der waat an te doen. Ellek mins heulegaor vrie. Maor ik zouw der an toe wille voege ut maag daan vrie weze, maor gao der nie an veurbie. Jie vaangt as ut waore twee vliege in een blaap, un kedoo veur de barregemeester die der vaan deur gaot, en warrekeluk leve veur un medemins die noeng nog buute staot te waachte! Buute de sao meleving.

Soester Courant | 1971 | | pagina 9