'RIJZEN De MAGNEET-zomer-REISGIDSEN zijn uit UI gidsen gratis verkrugbaar bij Reisbureau GERTH L-Jm Wedgwood ER. SOESTERBERG TELEFOON 5980 ZIEKENAUTO TELEFOON 5980 Nicolaas samen1,75 1,00 1,00 8,00 «I, per kg 4,00 per kg8,00 er kg 2,50 r kg7,00 iG a.s. iit duizenden. SUM DIE U GOED )UDE DAGEN. Iiouder425 218 150 LAANSTRAAT 66 - SOEST - TELEFOON 02)55 - 2683 Geen winst voor Olympia 1 Sint Nicolaas te paard door het vliegdorp Vogeltentoonstelling „Onze Gevleugelde Vrienden" KOPEREN LE30SNG v«or gas en water NIJHOF BflflRN "SPATOURS' Christofle I SVV-nieuws Hanbal B.D.C. Soest Is uw servies nog up to date inhetjaar2000? Fraaie klasseringen voor Soester schaatsers Benoemd tot buitengewoon hoog! eraar Concept statuten vereniging Soester Gemeenschap gereed Politiebureau 444 4 Teleï. Brandweer 3333 Ned. Chr. Vrouwenbond Soest-Zuid/Soesterveen NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Eerj barjk Waar je Wijzer Vaq Wordt De Gemar gaat 2000 spreukenbordjes cadeau geven Dinsdag 23 november 1971 SIS lL PANKLAAR EN De eerste teams van Olympia volleybal, die zaterdag naar Culemborg reisden, hebben tegen Shot geen winst kunnen hoeken. Dames en heren verloren met 3-0. Dc beide reserve-teams moesten in hun wedstrijd een punt toestaan aan Vios <n 0 '62. Olympia 3 boekte zyn eerste overwinning op de heren van Spirit 1 uit Amersfoort. Het vyfdc damesteam handhaafde haar toppositie door een 2-1 overwinning op Devu. In de fraaie Culemborgse sporthal l ebben de Soester dames vijf kwartier gestreden voor een positief resultaat. an begin af aan bleek dat Shot be schikte over enkele gevaarlijke aanval- slcrs, die uit de meest onmogelijke si tuaties hun slagen loslieten. Olympia had daarop in de le set onvoldoende antwoord. De Soester aanval kwam niet lol grootse daden en de eerste set werd verloren met 15-12. Vooral dankzij het goede veldspel kreeg de stand dit goe de aanzien. In de tweede set contro leerden de Olympia-dames de harde op- plag van Shot zó slecht, dat de aanval niet gevoed kon worden. Olympia leek roemloos ten onder te gaan. Maar de verdediging aan het net kreeg meer \at op de Culemborgse aanval en voor- Mi .Toke Paans en Lenie de Bruin scoor den op deze manier een aantal punten uit verdedigende akties. De tweede set werd echter toch met 15-11 verloren. In de derde set draaide de aanval van Shot minder sterk, maar aange zien Olympia problemen bleef houden n et het stoppen van de eerste bal, c raaide ook de Soester aanval ver be neden de maat. Wel kwamen zeer fraaie m lange rallcys voor. Daarmee verdien de Olympia wel de opslag terug, maar scoorde te weinig punten om Shot wer kelijk te kunnen bedreigen. Met 15-12 werd de derde set verloren. Het tweede damesteam verspeelde een punt aan het Amersfoortse Vios 4. Na verlies van de eerste set met 15-12 en winst van de volgende met 15-9, werd Vios in de derde set van het veld gespeeld. Fraaie en handige combina ties brachten Vios uit balans en met 15-4 won Olympia deze set. Jammer was het dat de dames geen kans zagen dit spel in de vierde set te continueren. Den gelijk spel was het resultaat. 2-2. Olympia 4, 5 en 6 kwamen allen tot winst. Olympia 4 liet WH 3 kansloos door met 15-1, 15-3 en 15-4 te winnen, Na zijn officiële aankomst in het Noord hollandse Monnikendam, deed Sint Ni colaas zaterdagmiddag ook zijn blijde intrede in het aloude vliegdorp, waar de honderden kinderen de Goed-heiligman vol verwachting aanschouwden op zijn legendarische schimmel. Sint Nicolaas was niet zo goed te spre ken over de woningbouw in Soesterberg, waar weliswaar wel woningen werden afgebroken en er nieuwe voor in de p'.aats kwamen, maar het nieuwe wo ningbouwplan van Egghermonde naar Oude Tempel was nog steeds niet ver wezenlijkt. De bejaarde bisschop vond het wel fijn, dat er voor de bejaarden nu gebouwd werd en dat er zelfs 13 wo ningen meer kwamen. Belachelijk vond de Goedheiligman de loterijwet, waardoor er nu geen speciale actie gevoerd kon worden door de win keliers voor een 'goed doel. Het dreigende koude winterweer deed geen afbreuk aan de tocht door het dorp, want de mooi weer-route werd gewoon gevolgd door de Sint, zijn acht glunderende zwarte Pieten, de muziek vereniging en de drumbands van AGAVS. Na de tocht door het dorp, waar overal de maanscheen, de stoomboot kwam, op de deur werd geklopt trok de vermoeide Kindervriend zich heel oecumenisch te rug in de Hoeksteen, de residentie van Sint-Nicolaas gedurende de komende da gen. Bij de opening van de vogeltentoon- s'elling van „Onze Gevleugelde Vrien den" in het Dorpshuis verheugde voor zatter J. W. Kaspers zich over het ge halte van de vogels, dat beslist beter was te noemen dan vorige jaren. Er waren 96 kleurkanaries en 51 tro pische vogels te bewonderen op de keu rig ingerichte expositie, waarbij J. C. Dorst kampioen werd. Bij de kleurkanaries open klasse werd ]e E. Tannier, 2e S. van Soeren, 3e S. van Soeren. Eigen kweek kleurkanaries: le S. van Soeren, 2e A. Burgerhout, 3e J. W. Kaspers In de afdeling tropische vogels behaal de J. C. Dorst de eerste en de derde prijs. De tweede prijs ging naar J. W. Kaspers In de open klasse tropische vogels le prijs J. W. Kaspers, prijs J. C. Dorst, de tweede en derde De vogels werden gekeurd door de heer H. v. d. Berg met assistentie van de heren A. C. van Beursen en A. Jan sen. Clubkampioen van „Onze Gevleugelde Vrienden" werd de heer J. W. Kaspers, 2e S. Van Soeren, 3e A. Burgerhout. De Westerveld-wisselbeker viel toe aan •e heer S. van Soeren. Een andere Ifisselbeker aan de heer J. C. Dorst. Kiwa keur. 12 mm, 2,65 per m. 15 mmƒ3,40 per m. (Inclusief B.T.W.) Jacob van Lenneplaan 15 Telefoon 02154-3462 terwijl het zesde team SVV 7 met 3-0 klopte. Het vijfde team, lijstaanvoerder in de derde klasse, verspeelde één punt aan Devu 2. 2-1. Het eerste herenteam heeft de pun ten achtergelaten bij Shot in Culem borg. Ook hier een redelijk goed spe lend Olympia-team, dat echter in de aanval te veel kansen nodig heeft om te scoren. Maar toch heeft het talrijke publiek genoten van een prima aanval lend Shot en een soms uitstekend ver dedigend Olympia. Shot had anderhalf uur nodig om de wedstrijd met 3-0 te winnen. Het tweede herenteam heeft duide lijk last van een „Expohalcomplex". Zelden of nooit komt het team tot winst in de inderdaad slechte accomodatie van do Hilversumse hal. Ook dit maal niet, tegen het waarachtig niet sterke Olym pia '62. De eerste set werd nog wel door de Soester heren gewonnen, maar de tweede set was voor een zich fel ver werend O '62. In de derde set maakte onze plaatsgenoten korte metten met de Hilversummers. 15-5. In de vierde set vatte de Olympianen de zaak te lankmoedig op, maar weer vochten de Hilversummers als leeuwen en Olympia kwam in moeilijkheden. Enkele misver standen in de Soester ploeg brachten teen op zeer simpele wijze de setwinst hij O '62. En zo werd de uitslag tot verbazing van vriend en vijand 2-2. Voor een verrassing zorgden de he ren van het derde team, door het twee de team van Spirit uit Amersfoort met 3-0 te verslaan. De Olympianen, die puntloos onder aan de ranglijst prijken, waren vastbesloten deze moeilijke wed strijd te winnen. Het zag er in de eer ste set bepaald niet naar uit dat zij cok maar een geringe kans hadden om Spirit te kloppen. Na een rommelige slagenwisseling keken de Olympianen al snel tegen een 14-8 achterstand aan en Spirit leek overtuigend te gaan win nen. Toen keerde echter het tij. De Soester verdediging maakte van Spirit een schutterende beginnersploeg, die nerveus trachtte de veilig lijkende voor sprong met één punt uit te breiden en zodoende de eerste set te winnen. Olympia 3 liet zich de winstkans niet ontglippen en wist de set met 16-14 te winnen. Dat bezorgde de Amersfoor- ters zo'n schok, dat zij niet meer tot normaal spel konden komen en de Olympianen wonnen ook de twee vol gende sets. Ook Olympia 7 behield door de 2-1 overwinning op Voleem 2 zijn eerste plaats. In de jeugdcompetitie speelden de meisjes van Olympia c en b tegen el kaar. C won met 2-0. Bij de jongens was Olympia b veel te sterk voor Devu a en Olympia a was duidelijk de meerdere van Olym pia c. Beide teams \yonnen met 2-0. Volleybal deze week Olympia 1 dames gaat zaterdag naar Culemborg om ditmaal te spelen tegen SDO. Het eerste herenteam speelt vrij dagavond in de Hilversumse Expohal tegen het zo wisselvallig spelende Hui zen. Het tweede damesteam speelt in Amersfoort tegen koploper Vios 5. Bij de dames wordt er dan ook nog s+rijd geleverd om de eerste plaats tus sen Olympia 5 en Foxboro 2. Het volledige programma ziet er als volgt uit Woensdag 24 nov., sporthal Amersfoort: Heren: 21.30 uur: SSS 2-Olympia 3. Donderd. 25 nov., sporthal Amersfoort Dames 21..30 uur: Vios 5-Olympia 2. Donderdag 25 nov., sporthal Soest: Jongens 18.30 u.: SW b-Olympia d. Meisjes: 18.30 u.: SW a- Olympia a. Dames19.15 u.: Devu 2-Olympia 6. Foxboro 2-Olympia 5. Heren: 20 u.: Olympia 2-AMVJ/GVC. Vrijdag 26 nov., Expohad, Hilversum Heren: 20 uur: Huizen 1-Olympia 1. Zaterdag 27 nov., Culemborg Dames 14 uur: SDO 1—Olympia 1. UN COUVERT DE LA GAMME Van Weedestraat 31 - Soestdijk Dc afgelopen week moesten de twee hoogste dames en herenteams in het strijdperk komen. Voor de eerste teams zat er geen winst in, terwijl beide twee de teams hun wedstrijden wel wonnen. Het eerste damesteam moest afgelopen zaterdag naar Zeist om tegen het uit die plaats komende CITO aan te treden. Het werd geen aantrekkelijke wedstrijd en ook zat er geen setwinst in voor de SVV dames. Vooral in de eerste en tweede set hadden de dames uit Soest het zwaar te verduren en zagen geen kans de te genstander in de puntenscore te volgen, De derde set ging iets beter, maar ook nu bleef CITO hen volkomen de baas. Het werd een 3-0 overwinning voor de dames uit Zeist. Het eerste herenteam trad aan tegen WA 2, een team dat zich in de midden moot van de promotieklasse bevind. Ook in deze wedstrijd konden de Soester he ren de barrière, die hen van de winst afhoudt, niet doorbreken. Het werd een gelijkspel tegen dit Amersfoortse team. Het tweede damesteam speelde afge lopen donderdag in de Soester Sporthal tegen WA 2, een team dat op ongeveer gelijke hoogte stond. Het werd een vrij aantrekkelijke wedstrijd, waarbij het team van de Soester Volleybal Vereni ging het spel goed in handen had. In de eerste set gingen de dames me teen goed van start en wisten deze met een goede aanval en opbouw snel in een 15-4 winst om te zetten. In de tweede set kregen de dames de terugslag, die zij bijna in elke wedstrijd hebben. De aanval verliep niet meer vlot en ook de opbouw liet veel te wensen over. Toch wisten de dames nog veel punten te scoren in het laatste gedeelte van de set. Het werd 11-15 voor WA. In de beide volgende sets verliep het weer beter en de dames konden deze sets in een fraaie overwinning omzetten. De setstanden waren resp. 15-11 en 15-12. Het tweede herenteam speelde in Amersfoort tegen Spirit 3. Op papier moesten beide teams ongeveer even sterk zijn. De waarheid was echter an ders. SW beheerste het spel en liet de te genstander in de meeste sets weinig toe, alleen de derde set moest men aan de tegenstander laten, die daardoor de wed strijd met 3-1 in het voordeel van SVV zag eindigen. Dames SVV 7 verliezen met 0-3 van Olympia 6. Dit damesteam heeft het ook deze week niet tot een overwinning weten te bren gen. Ze verloren met 0-3 van Olympia 6. Beide teams bevinden zich in de on derste regionen van de derde klasse da mes. Het werd geen aantrekkelijke wed strijd. De dames deden hun best echter om er iets van te maken. De setstanden waren resp. 15-5 15-6 en 15-5. Heren SVV 5 laat winst verloren gaan. Als de heren van SVV 5 in de laatste set iets vlugger hadden doorgedrukt had het tot een overwinning kunnen komen op Foxboro 2. Nu echter verloren ze de ze laatste set met 16-14, nadat men toch een vrij aardige voorsprong hadden op gebouwd. In de eerste set speelde het team van Foxboro zeer zeker beter en won deze set verdiend met 15-3. In de tweede set kwamen de SWers echter terug en konden na een goed partijtje volleybal deze set winnen met 10-15. Progamma voor de komende week. Donderdag sporthal Soest: Dames: SVV 1-Shot. Dames: SVV 5-Limvio 2. Meisjes: SW-Olympia a. Heren: SVV 1-Olympia '62. Heren: SW 2-Vios 3. Jongens: WH-SW a. Jongens: SVV b-Olympia d. A.s. vrijdag in de Expohal Hilversum: dames Huizen-SW 2. De dames van B.D.C. speelden woens dag j.1. een oefenwedstrijd in de nieuwe Catharijnenhal te Utrecht tegen de hoofd klasser Attilla te Utrecht. Door de vele suksessen van de laatste tijd waren zij hiervoor uitgenodigd. In een zeer goede wedstrijd werd er ver loren met slechts 7-9. Zondag waren de dames op bezoek bij D.W.S. te Amsterdam. Vol moed werd de wedstrijd begonnen, doch door de vreemste beslissingen van de scheids rechter kon men niet tot geldige tref fers komen. In de 2e helft was B.D.C. een beetje ontmoedigd, zodat men er VAN WEEDESTRAAT 31 toen maar de brui aan heeft gegeven. Hiertegen was niet te vechten. Ze verlo ren ook prompt met 9-4. Dames 2 deden het beter en hadden Sporting 2 op bezoek. In een zeer gean- nimeerde wedstrijd wonnen zij met 13-3. Heren 1 hadden U.H.V. op bezoek. In een zeer vlotte en sportieve wedstrijd, nam B.D.C. de leiding en wist de score regelmatig te vergroten. U.H.V. liet het er echter niet bij zitten, zodat de rust aanbrak met 8-5. Na rust ging het een beetje harder, doch B.D.C. bleef vóór, zodat het einde kwam met 18-11. Heren 2 bleef de baas over H.H.C. 4. Deze veteranen, die over een grote tech niek beschikten, konden het jonge ent housiasme van B.D.C. echter niet brekën, hoewel de doelpunten om en om vielen. B.D.C. trok aan het langste eind en 'won met 7-6. Verdere uitslagen waren: Heren jun. B.D.C.-Laren 19-8. Dames jun. B.D.C-H.M.S. 5-11. Meisjes pup. Fidelitas-B.D.C. 2. 6-0. Vrijdagavond kwam een kleine groep schaatsers van de Hardrijdersvereniging „Peters Baan" deel aan de z.g. abonne mentswedstrijden op de Utrechtse kunst ijsbaan. Bij de adspiranten zorgde Gerd van de Heuvel voor het eerste succes door met zijn tijden op de 500 meter en de 1500 meter, respectievelijk 48.9 sec. en 2.36.5 min. de le plaats in het algemeen klas sement op te eisen. Erik Duit moest wat concurrenten toe staan, maar met zijn tijden van 48.6 sec. en 2.35.5 min. bleef hij goed in de buurt. Bij de b-junioren (waartoe niet Ton Lankreyer behoort, die wij vorige week nog als b-junior indeelde), die dit sei zoen voor Soest worden vertegenwoor digd door Wim van de Kant en Erik Butselaar, was het succes helemaal com pleet. Erik Butselaar eindigde in het totaalklassement over twee afstanden de 500 en de 1500 meter als le met 48.6 sec. en 2.53.5 min. Wim van de Kant volgde hem direct in dat klassement met 47.2 sec. een winst van 0.6 sec. op de sprint, die niet voldoende was om de 4.3 sec., die hij aan Erik Butselaar op de 1500 meter toe moest geven, te niveleren. Ton Lankreyer, 2e jaars a-junior, ein digde als 3e in het algemeen klassement met 47.2 sec. op de 500 en 2,29 min. op de 1500 meter. Peter van de Kant kwam in het afge lopen weekend nog wel op het ijs, maar de slechte weersomstandigheden maak ten redelijke wedstrijden onmogelijk. Wanneer de resultaten van de Soester schaatsers even onder de loep genomen worden, dan blijkt wel duidelijk dat we dit seizoen nog wel wat van de pupillen van trainer/coach Dick Vervloet mogen verwachten, waarbij zeker Peter van de Kant, als het ware uitgeleend aan de Nederlandse jeugdselectieploeg om wat dichter bij het nationale schaatsvuur te zitten, Peter's Baan sterkste troef zal blijken te zijn. Bij Koninklijk Besluit van 17 februari 1971 is benoemd tot buitengewoon hoog leraar in de fakulteit der godgeleerd heid om onderwijs te geven in de ge schiedenis van het dogma en de liturgie Dr. H. A. J. Wegman. Op 22 november j.1. hield hij zijn inau gurele rede getiteld: Een uitzicht, vanuit de Romeinse Liturgie, op het gezamen lijk verstaan van het Avondmaal door de kerken. De heer Wegman werd in 1930 te Soes terberg geboren. Hij studeerde filosofie en theologie op het Theologicum van het Aartsbisdom Utrecht te Driebergen en vervolgde zijn studie met een speciali satie in de geschiedenis van de christe- liike eredienst te Rome c.i Parijs. In 1959 werd deze studie besloten met de promotie op het proefschrift: De ge schiedenis van het Paasoktaaf. Sinds 1961 is dr. Wegman werkzaam als docent liturgie in Driebergen, sinds 1967 tevens aan de K.T.H.U. en de K.T.H.A. Bovendien geeft hij gastcollges aan de Notre Dame University U.S.A. De heer Wegman woont in Huis ter Hei de. Tijdens de in de maand november ge houden bestuursvergadering van de ver eniging Soester Gemeenschap werdenn de concept statuten besproken. Deze zullen zo spoedig mogelijk, vergezeld van de personalia der bestuursleden ter goedkeuring worden voorgelegd aan no taris Van Veeren te Soest. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat de vereniging „goed rood" staat en geconstateerd werd dat het de hoogste tijd wordt dat de vereniging van de gemeente een startsubsidie krijgt. Het bestuur zal op 2 december, als ver tegenwoordiger van een twintigtal vere nigingen, de door wethouder Dijkstra uitgeschreven vergadering in de brand weerkazerne bezoeken. De eerstvolgende vergadering van het bestuur van de S.G. is vastgesteld op 7 december. ïn „De Open Hof" werd vorige week een propaganda-avond gehouden ter op richting van een N.C.V.B. afdeling in het Soesterveen. De vergadering werd geopend door de presidente van de afdeling Soest-Zuid, mevr. C. Hoekstra-Kok, die tevens deze avond de leiding had. Na de gebruikelijke inleiding memoreer de Mevr. Hoekstra de vele voorberei dende werkzaamheden, die vooraf gaan aan het oprichten van een nieuwe N.C.V.B.-afdeling. Hierna werd het voor lopig bestuur van de afdeling Soester veen voorgesteld. Mevr. W. Schut-Kool zal als presidente gaan samenwerken met de dames I. Baron-Oosterloo, D. Colenbrander-Tien, B. v. Daalen-Groen, J. M. H. v/d Eijk-Ferzier en S. J. A. Tempelaar-Van Leeuwen. Op woensdag 17 januari 1972 zal de afd. Soesterveen voor het eerst bijeen komen in „De Open Hof". Deze afdeling is er één van de ruim 800 in Nederland en de 70e afdeling in het Gewest Utrecht. Na de pauze sprak Mevr. M. C. Austie- Teutcher uit Zeist over: „Het leven van een christen in een communistische staat als de D.D.R.". Het Gewestelijk bestuur was vertegen woordigd door de Presidente, mevr. M. M. J. Heeres-Wiersma en de secretaresse mevr. A. C. Kuijvenhoven-Van Duin. Tevens waren aanwezig Mevr. E. K. Schulz-Laarman, Rayon presidente, be stuursleden van de afdelingen Soestdijk en Soest-Zuid en een 40-tal leden uit het Soesterveen. Aan het eind van de avond dankte mevr. Schut allen, die tot het slagen van deze avond hadden meegewerkt, in het bij zonder mevr. Hoekstra, die een bloem- stukje aangeboden kreeg als dank voor het vele werk door haar gedaan en voor de voortreffelijke wijze waarop zij deze avond geleid had. De adventsbijeenkomst Soest/Soesterveen wordt gehouden op 15 december in „De Open Hof", Dalweg, hoek Veenbesstraat. ■gezellig inkopen doen ytijdag 26 november en maandag 29 november Urn-vrijdag 3 december '•f 'tot 9 uur 's avonds in het gezellige -shopping-centre AVIA parking en nog 1500 parkeerplaatsen in de omgeving Ter gelegenheid van het tweejarig be staan gaat de „Gemar" tweeduizend .spreukenbordjes, een overgenomen voorraad van het onlangs gesloopte spreukenhuisje aan het Kerkpad, aan zijn cliënten cadeau geven. Dit tweejarig bestaan van de Gemar was voor de directeur, de heer Van Heteren, aanleiding om eens wat die per in te gaan op de verschillende fa cetten die aan de z.g. Cash and Carry- bedrijven verbonden zijn, waarbij hij vooral inhaakte op de uitlatingen van de directeur van de Haagse Economische Controledienst, de heer L. M. de Bruin, die zijn gedachten uitsprak in een ar- t'.kel in het Algemeen Dagblad onder de kop „Geen huisvrouw zal nog rond lopen met het idee, dat de prijs van een merkartikel in welke winkel dan ook hetzelfde is". In dat artikel houdt men zich vooral bezig met de onttakeling van het z.g. systeem van verticale prijsbinding, waardoor de fabrikant de macht heeft om de detaillist voor te schrijven tegen welke prijs zijn artikelen moeten wor den verkocht, waarmede voor de de taillist het verkopen tegen lagere prijs volledig onmogelijk wordt gemaakt.Als 7u hij wensen een grotere omzet te verkrijgen door lager te gaan met zijn prijzen, dan is dat onmogelijk. Zij konden ook niet veel beginnen als eenling tegenover de grote fabrikant, die door min of meer onsympathieke dwangmaatregelen hen zijn overtuiging en zienswijze opdrong. Een keerpunt in deze gang van zaken brak aan toen de Cash and Carry-zaken hun intrede in ons land deden, die in staat waren om tot een scherpe prijs voor verschillende artikelen te komen. Natuurlijk was een groot deel van de consumenten enthousiast over deze nieu we vorm van verkoop, die zeker in de beginfase ook beperkt werd door een aantal van diezelfde fabrikanten, maar in de loop der tijd gingen steeds meer van die „groten" beseffen dat het tijd perk van de verticale prijsbinding op zijn eind liep en zij wel mee moesten gaan, waardoor het assortiment lang zamerhand volledig raakte. Door de stijgende omzetten kon men ook afstappen van de grootverpakkin- gen-verkoop, doordat een snellere om zet de verkoop van één fles of één pak niet meer in de weg stond. De heer Van Heteren zit duidelijk op zijn stokpaardje wanneer hij het over deze ontwikkeling heeft. De Gemar, zo zegt hij, geeft beslist geen geld toe op de aankopen, maar wil een goed artikel verkopen voor een redelijke prijs. Wat de Gemar betreft blijft de ont- v/ikkeling duidelijk stormachtig. „Bij de start, nu al weer twee jaar geleden, haalden we een weekomzet van ƒ4.500 en die is nu opgelopen tot zo'n 'zes a zeven miljoen per jaar, waartoe natuur lijk ook de komst van de slagerij en de groentehal belangrijk bijdroegen". Dc heer Van Heteren schat het aantal cliënten dat regelmatig zijn zaak be zoekt op 10.000, afkomstig uit Soest, Baarn, Amersfoort en verschillende plaatsen uit de wijde omgeving. De komst van de koopavond was voor ons als het ware de redding uit de rood, want het werd op de zaterdag een onhoudbare toestand en nu kunnen we merken dat er een groep mensen is. die de vrijdagavond gebruiken voor hun boodschappen. Cm vooral zijn vaste cliënten in de feestvreugde te laten delen heeft hij een grote partij spreukenbordjes opge kocht, die hij bij aankoop van verschil lende artikelen cadeau gaat geven, een en ander zo lang de voorraad strekt. Voor de verdere feestaanbiedingen ver wijzen wij naar de advertentie in dea» courant.

Soester Courant | 1971 | | pagina 9