BOEDELSCHEIDING Frans Bosman 'N.V. DE MAN DIE OM OORLOG VRAAGT Geopend .Zelfs de sfeer smaakt frans!" MARCHAL - HAARMODE HET STRAFPROCES Frans Bosman N.V. DE MUNT r. a. hofman Frans Bosman N.V. <<l uykje U kunt niet alles weten DOSTOJEFSKY 150 JAAR GELEDEN GEBOREN WAT ZIJN RIJKE- EN WAT ZIJN ARME GEMEENTEN? Frans Bosman N.V. Wanneer en door wie kan dit worden gevorderd Bistro S De Dissel elke dag van 17.0024.00 uur Sïeiitekenplaten //Smakelijk diner Ringenoldus verzekeringen beleggingen hypotheken financieringen 1 7/ Wip even binnen m Ringenoldus Politiebureau 44 4 4 Telef. Brandweer 33 33 Pedicure „Rido" Voor doeltreffende reclame naar de Soesier Courant Indien er meer dan één erfgenaam is, kan ieder van de erfgenamen een boedel- scheiding vorderen. Men kan echter overeenkomen om de scheiding op te schorten rodat gedurende die tu'd geen verdeling kan worden gevorderd. indien een van de erfgenamen niet wil meewerken lot de boedelscheiding, kan een proces aanhangig worden gemaakt, oDdat de rechtbank de scheiding zal be telen Er wordt dan voor de eventueel weigerachtige erfgenaam door de recht bank een vertegenwoordiger benoemd ir.g onzijdig persoon). Formaliteiten Tndien er onder de erfgenamen personen iiin die het vrije beheer over hun goe deren missen (b.v. minderjarigen, onder curatele gestelden en gefailleerden), dan rroeten bepaalde formaliteiten in acht ELECTROTECHNISCH BUREAU Wasautomaten, drogers, afwasautomaten, koelkasten enz. O.a.: Mlele, Siemens, Zanussl, Bosch en Candy Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Telefoon 7253 Serviceplaats: Birkstraat 48 Telefoon 3367-8978 Bij herhaling zegt president Sadat zijn Egyptenaren aan dat oorlog de enige manier is om de aan Israël verloren gebieden terug te krijgen. Zijn uitroe pen maken enigzins de indruk van een man die hard schreeuwt „hou me vast of ik bega een ongeluk", in de hoop dat de omstanders dan het konflikt wel zullen bijleggen, bij voorkeur door zich tegen de ander te keren. Voor de omstanders spelen in dit geval dan vooral de Verenigde Naties, die binnenkort weer over de zaak in debat gaan. Maar in het verleden heeft dit doorgaans slechts geleid tot het aanne men van een resolutie die niet uitge voerd wordt. Sadat zet de V.N. nu onder extra-pres sie dat, als ze dit keer niet wat krach tiger optreden, ze een bloedbad op hun geweten krijgen. En dan dient zijn manhafte taal, plus het aanbreken van alle relaties met Amerikaanse bemid delingspogingen, natuurlijk ook om zo wel Amerika als Rusland aan te spo ren de druk op de Israëli's nog maar iets zwaarder te maken. Want die moe ten volgens hem toegeven, wat dan moet blijken uit onvoorwaardelijke ont ruiming van de Sinai en andere nu al ruim vier jaar bezette gebieden. Als dat gebeurt, zo vredelievend is Sadat ook weer wel, kan gepraat worden. Dit is een aspekt van Sadats toespra ken tot zijn militairen wier opperbevel hebber hij thans ook is. Maar naast dit politiek-strategische aspect houden de Israëli's er rekenng mee dat Sadats woorden ook een militair aspect kun nen krijgen, misschien meer dan hij zelf wil. Hij noemt wel geen data, zelfs nu niet meer uitdrukkelijk dit jaar zo als hij vroeger deed. Maar als de V.N. nu niets bereiken, wat waarschijnlijk is, en de Israëli's druk uit Washington weerstaan, wat ze tot dusver stug heb ben gedaan, dan ontstaat de situatie dat de man, die vastgehouden wil wor den om geen ongeluk te begaan, niet vastgehouden wordt en om zijn woord gestand te doen wel moet gaan vechten. Geen vooruitzicht dat Sadat kan ver heugen, maar hij weet dat ook Israël niet zo blij kan zijn: oorlog voeren kost veel geld en de Israëlische ekono- mie floreert thans zomin als die van andere landen. De begrotingen, zelfs die van defensie, zijn al gekortwiekt tot het minimum. Misschien hoopt Sadat dus ook wel rechtstreeks te bereiken dat de Israë li's wat toeschietelijker worden door zijn dreigement. Maar ook dit effect is twijfelachtig, zodat Sadat wel eens ge lijk zou kunnen krijgen, vooral door eigen toedoen. worden genomen, en wel: 1. de akte van boedelscheiding moet no- arieel worden verleden; het ontwerp der scheiding moet door oe Kantonrechter worden goedgekeurd; de goederen moeten worden gewaar- deerd, nl. de roerende goederen door één cieskundige en de onroerende goederen door drie deskundigen; 4. indien goederen moeten worden ver kocht, dan is daarvoor rechterlijke mach liging nodig. Er kan ook door de recht bank een bevel tot verkoop van de on roerende goederen worden gegeven; in dat geval kan één van de erfgenamen de verkoop doorzetten, ook tegen de wil der ander erfgenamen. De verdeling 'f>c verdeling van de nalatenschap kan op verschillende wijzen plaats vinden, bijvoorbeeld: 1. Alle schulden worden betaald uit de kontanten welke de erflater naliet of uit de opbrengst van de verkochte goederen. Daarna wordt het aktief verdeeld. Dit kan, wat de aanwijzing van de goede ren betreft, met onderling goedvinden geschieden. 2. Indien men het niet eens kan worden over de verdeling van de goederen, kan men twee wegen bewandelen: We kun nen de nalatenschap verdelen in bepaal de kavelingen en deze bij loting toede len. en we kunnen de goederen verko pen en de gelden verdelen. 3. Men kan aan een deelgenoot meer goederen toedelen dan hem toekomen; dat is een overbedeling. Voor dat teveel kan hij schulden voor zijn rekening ne men of een bedrag in kontanten aan zijn mededeelgenoten uitkeren. De bepalingen omtrent boedelscheiding zi.in niet alleen toepasselijk op een ver deling ener nalatenschap, maar ook op een verdeling van een huwelijksgemeen schap, b.v. na echtscheiding, of van een ontbonden vennootschap, en in het al gemeen op elke onverdeeldheid door welke oorzaak ook ontstaan. BURG. GROTHESTRAAT 16, SOEST KAPSALON BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) TELEFOON 3990 In een strafproces treedt als tegenpartij van de verdachte op de Staat der Neder landen, vertegenwoordigd door zijn "ambtenaren van het Openbaar Ministerie. Evenals dit in een civiel (burgerlijk) proces het geval is, is de rechter geen partij en laat hij het aan de partijen over datgene aan te voeren wat zij menen te moe ten aanvoeren. In dat opzicht is het strafproces min of meer gelijk aan het civiele proces. ELECTROTECHNISCH BUREAU Grote sortering hangverlichting en staande lampen Showroom Soesterbergsestraat 20a Telefoon 7253 1 NIEUWEWEG 49 - TEL. 3: klaar terwijl U wacht. %C> 6^9 <5^9 sfeervol - exclusief - betaalbaar Soesterbergsestraat 188 Telefoon 2739 - Soestduinen - Tel. 2525 Vredehofstraat Ringcnoldus is beslist uw horloge specialist. JUWELIER-OPTICIËN v. WEEDESTRAAT 12 TELEFOON 6372 Inbreng De boedelscheiding heeft terugwerkende kracht tot aan het ontstaan van de on verdeeldheid. 3.v.: A. overlijdt op 10 februari 1970, op 1 november 1970 heeft de boedelschei ding plaats, waarbij onroerend goed aan een der erfgenamen, B, wordt toebe deeld. Deze wordt nu geacht niet op 1 november 1970 doch reeds op 10 februari 1970 eigenaar te zijn geworden van het toebedeelde onroerend goed, zodat B de erflater A onmiddellijk in het eigen domsrecht is opgevolgd en er ten op zichte van dat goed geen onverdeeld heid is geweest. Bij de boedelscheiding kan ook de in breng worden verrekend. Onder inbreng verstaan we de verplichting van som mige erfgenamen om de door hen van de erflater bij diens leven ontvangen giften met hun erfdeel te verrekenen. De verplichting tot inbreng rust: 1. op de erfgenamen in de neerdalende linie (de afstammelingen van de erfla ter), tenzij zij door de erflater van in breng zijn vrijgesteld; 2. op andere erfgenamen, doch alleen indien de erflater de inbreng uitdrukke lijk heeft bevolen of bedongen. Alleen erfgenamen moeten inbrengen. Hij die geen erfgenaam is (b.v. omdat hij de nalatenschap verwerpt), behoeft ook niet in te brengen. Men kan dus de verplichting tot inbreng opheffen door de erfenis te verwerpen. Niemand behoeft meer in te brengen dan zijn erfdeel bedraagt. Door vrijstel ling van de verplichting tot inbreng mag niet het wettelijk erfdeel van anderen worden verkort. Ook al zou men niet behoe ven in te brengen (b.v. doordat men de erfenis verworpen heeft), dan moet men toch zóveel van het ontvangen schen king teruggeven, dat het wettelijk erf deel van anderen onverkort kan worden uitgekeerd. Voorbeeld Een erflater heeft twee kinderen B en C nagelaten. Aan B schonk A tijdens zijn leven ƒ22.000 vrij van inbreng. De na latenschap bedraagt 5.000. Deze na latenschap zou moeten worden verdeeld tussen B en C zonder dat B behoeft in te brengen, zodat ieder de helft krijgt of tewel ƒ2.500. De legitieme portie (wettelijk erfdeel) van B en C ieder beloopt 1/3, te bereke nen van de nalatenschap, vermeerderd met de schenking aan B, tezamen 27.000. Het wettelijk erfdeel bedraagt dus 9.000 voor ieder. B ontving reeds meer dan zijn wettelijk erfdeel, C komt aanmerkelijk te kort. Hij mag aanspraak maken op de gehelenalatenschap ad 5.000 maar bovendien mag hij nog 4.000 inkorten op de schenking aan B. De vrijstelling van inbreng heeft daar mee (het wettelijk erfdeel mag niet ver kort worden!) niets te maken. Een boedelscheiding kan de gemoederen soms in hevige mate in beroering bren- gen.N iet alleen omdat men daarbij soms voor niet verwachte verrassingen komt te staan maar bovenal toch wel door de niet bepaald populaire „inbreng". Een mens is maar een mens en zeker bij erfeniskwesties. De procesgang verloopt in strafzaken echter anders dan in civiele zaken. Als de strafzaak „voorkomt", zoals dat in de volksmond heet en hetgeen betekent, dat zij op de openbare terechtzitting wordt behandeld, dan is dat niet dan na een vaak uitgebreid vooronderzoek (uiteraard niet bij een simpele overtre ding). Daarbij is dan reeds een al dan niet lijvig dossier gevormd, waarin zich bevindt het door de politie opgemaakte proces-verbaal, verklaringen van de ge dachte en van getuigen, enzovoort. Eis tot veroordeling Bij de openbare behandeling kunnen zich weliswaar nog complicaties voor doen, doch vaak is het zo dat de zaak, alvorens op de terechtzitting te dienen, reeds zö volkomen waterdicht is dat de openbare behandeling op tijdverspilling lijkt. Dit zou dan ook wel zo zijn, ware het niet dat de wet terwille van de rechts zekerheid nu eenmaal openbare behan deling voorschrijft en... omdat er tot dusverre nog geen eis tot veroordeling in het proces is gedaan. Deze eis doet de ambtenaar van het Openbaar Ministerie pas op de terechtzitting. Zoals dat heet neemt hij dan zijn requisitoir. Daarna komt de tegenpartij, de verdachte vaak bij monde van zijn advocaat aan het woord om zich tegen de eis te verweren en tenslotte doet de rechter (rechtbank) uitspraak. Acht de rechter het ten laste gelegde niet bewezen, dan volgt vrijspraak. Wordt het ten laste gelegde wel bewe zen geacht, doch oordeelt de rechter dat het ten laste gelegde geen strafbaar feit is of dat de verdachte deswege niet strafbaar is, dan volgt ontslag van rechtsvervolging. In de overige geval len vindt veroordeling plaats, (gevan genisstraf, hechtnis of geldboete). Voorwaardelijk Bij het bepalen van de strafmaat geniet de rechter een grote vrijheid. Wél kent de wet minima en zowel algemene als bijzondere maxima, maar binnen deze grenzen bestaat voor de rechter al le gelegenheid rekening te houden met Voor al uw Heideweg 44 - Soest - 02155-2173 ELECTROTECHNISCH BUREAU Verkoop - Radio T.V. - Service Dealer van: B ep O, Blaupunkt, Philips, Nordmonde, Akai, Sony en National Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Telefoon 7253 Serviceplaats: Birkstraat 48 Telefoon 3367-8978 bar gezellig Telefoon 02155-8252 de omstandigheden van het bijzondere geval. Ook nog in ander opzicht kan hiermede rekening worden gehouden, nl. door het instituut van de voorwaardelijke veroor deling (V.V.), waarbij de rechter be veelt dat de straf niet ten uitvoer zal worden gelegd indien de veroordeelde zich vóór het einde van de proeftijd die maximaal drie jaren bedraagt niet aan een strafbaar feit heeft schuldig gemaakt en gedurende die proeftijd de in het vonnis gestelde voorwaarden heeft nageleefd. Deze bijzondere voorwaarden mogen niet de godsdienstige of staatkundige vrijheid beperken. Het instituut derV.V., dat in 1915 is ingevoerd, wordt veelvul dig toegepast. Met het toezicht op de na leving van de voorwaarden is het Open baar Ministerie belast. Naast de V.V. kent de wet de voorwaar delijke invrijheidstelling (V.I.). Deze kan plaatsvinden wanneer tweederde van de straftijd en tevens ten minste maanden daarvan zijn verstreken. Evenals bij de V.V. is bij de V.I. sprake van voorwaarden en van een proeftijd. De beslissing of een gevangene voor waardelijk in vrijheid wordt gesteld, be rust bij de Minister van Justitie. Dc gratie Door de V.I. wordt ingegrepen in de ge volgen van de beoordeling. Ditzelfde ge schiedt, zij het op geheel andere wijze, door de gratie. Het recht tot het verle nen van gratie berust bij de Koning(in). De gratie kan bestaan in algehele of gedeeltelijke kwijtschelding en in veran dering van de opgelegde straf. Van de mogelijkheid tot het indienen van gra tieverzoeken wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Als bijkomende straffen noemt de wet o.a. de ontzetting uit bepaalde rechten (b.v. het aktieve en passieve kiesrecht), verbeurdverklaring van bepaalde voor werpen en openbaarmaking van het vonnis. In sommige gevallen wordt de strafzaak in plaats van door de rechtbank be recht door de politierechter, die als al leen sprekende rechter optreedt. Behan deling door de politierechter is mogelijk, indien de zaak van eenvoudige aard is en geen zwaardere straf dan zes maan den dient te worden opgelegd. Voor de ze procedure gelden bijzondere voor schriften. Beledigde party Kinderstrafzaken worden in de regel be handeld door de kinderrechter. Van een nog niet in kracht van gewijsde gegaan vonnis (hetgeen het geval is als een ge woon rechtsmiddel daartegen niet of niet meer openstaat) kan de verdachte in verzet, hoger beroep en cassatie gaan. Tenslotte nog een opmerking over de z.g. beledigde partij. Wanneer iemand tengevolge van een strafbaar feit schade heeft geleden, kan hij zich als z.g. beledigde partij met een vordering tot schadevergoeding in de strafprocedure voegen. Over deze vordering wordt gelijktijdig met de strafzaak uitspraak gedaan, mits zij een bepaald bedrag niet overschrijdt. Mocht dit laatste wèl het geval zijn, dan moet de vordering tot schadevergoeding op normale wijze (dus bij de burgerlijke rechter) worden aangebracht. Een genemuider mat moet u als volgt schoonmaken. Eerst kloppen, daarna goed afschuieren. Dan een beurt met een lauw zeepsopje. Vervolgens spoe len met schoon water. Genemuider matten zijn gemaakt van Biezen, die graag af en toe wat vochtig gehouden worden, teneinde verpulveren te voor komen. Niet te zuinig zijn met water, maar wel goed laten drogen voordat de mat weer in gebruik wordt geno men. Stalen meubels bewerkt u met een lap je waarop enige druppels slaolie. Indien u in het bezit bent van oude aardappels die al aan het kiemen zijn, dan moeten deze integenstelling tot verse, dik geschild worden. Vlak onder de schil komt dan nl. het „solanin", een voor de menselijkevoeding nadelig bijprdukt, tot ontwikkeling. Bladluizen op kamerplanten komen minder voor indien de lucht in de ka mer niet te droog is. De planten dus niet te dicht bij de centraleverwarming zetten, of op radiatoren verdampings bakjes met water zetten. Appelschillen, die goed zijn gewassen, kunt u door langzaam koken (ongeveer 20 minuten) en door toevoeging van wat honing en suiker bereiden tot een frisse drank, die u koud of warm kan drinken. ïg^9 Cs^§i9 CvS§^9 <5^9 G) G) v£) voor de gezelligheid. V& <3) Soesterbergsestraat 188 Telefoon 2739 - Soestduinen è§^9 S^9 fe~^9 i?%9 Gouden sieraden, groot of klein, hoeven niet altijd duur te zjjn, JUWELIER-OPTICIËN v. WEEDESTRAAT 12 TELEFOON 6372 Zoals Shakespeare de reus oder de toneelschrijvers is, zo is Fedor Dostojefsky de reus onder de romanschrijvers. Binnenkort is het 150 jaar geleden dat Dostojefsky in Moskou werd geboren. Maar vooral z(jn grote romans als „Schuld en boete", „Demonen", „De Idioot" en „Ge broeders Karamazov" hebben nog niets aan aktualiteit ingeboet en vormen nog steeds een bron van bezinning en inspiratie voor vele honderdduizenden lezers. Meer dan welke schrijver ook wist Dos tojefsky door te dringen in het aller diepste en verborgenste van de mense lijke ziel. Zijn wereld is een wereld van psychische processen, gisting en botsing, konflikten, jammer en extase. Maar deze grootmees ter van de dieptepsychologie was tevens een oer-christelijk aqteur. „Als de waarheid buiten Christus zou zijn, blijf ik liever met Christus dan met de waarheid," schreef hij eens. Tien jaar in Siberië Dostojefsky, zoon van een militaire arts, debuteerde in 1845 met de roman „Arme mensen". Zijn volgende roman „De Dub belganger" is een schitterende karakte ristiek van de gespletenheid in de mens. In 1849 wordt hij wegens vermeende po litieke aktiviteiten gearresteerd en ter dood veroordeeld. Staande voor het vuurpeloton, verneemt hij dat het dood vonnis is omgezet in dwangarbeid. Hij wordt naar Siberië getransporteerd, waar hij bijna tien jaar in de strafkampen verblijft en zijn leven deelt met koel bloedige misdadigers. Zijn herinneringen aan deze afgrijselijke periode uit zijn le ven formuleert hij in „Aantekeningen uit het dodenhuis". In 1860 publiceert hij -zijn eerste grote roman, „De Vernederden", drie jaar later gevolgd door het diepzinnige „Herinne ringen uit het ondergrondse". In 1865 verschijnt „Schuld en Boete", een van de meest beroemde romans uit de wereldliteratuur. Hoofdpersoon is de stu dent Raskolnikow die een oude woeke raarster berooft en vermoordt. Hij acht haar bestaan toch waardeloos en meent dat hij haar geld nuttiger kan besteden. Maar na zijn misdrijf begint zijn gewe ten hem te achtervolgen. Zijn misdaad sluit hem op met zichzelf. Alleen een volledige bekentenis en boetedoening kunnen hem weer onder de mensen brengen, Na een hevige innerlijke strijd bekent hij de moord aan Sonja, een pu blieke vrouw. Zij weet hem te bewegen zich bij de politie aan te geven. Samen lezen ze het evangelieverhaal van de op wekking van Lazarus. In Christus is ver geving en opstanding. Sonja volgt hem vrijwillig in zijn deportatie naar Siberië. Dc Idioot In 1869 verschijnt zijn roman „De Idioot", het meest diepzinnige boek uit de romanliteratuur. Centrumfiguur is vorst Myschkin, een eenvoudige, naïeve, wijze, edelmoedige man. En het zijn juist de mensen wier leven zich in een diep tepunt bevindt, die het meest aantrekken op deze nobele figuur. In ieders ogen is hij het bewijs van een ander bestaan, van de mogelijkheid van een andere, betere wereld. Zijn tegen woordigheid verrijkt hun leven. De kritiek heeft in vorst Myschkin een uitbeelding van Christus zelf willen zien, maar Dostojefsky heeft dit in het midden gelaten. Dit magistrale boek laat zich overigens wel op tien verschillende ma nieren uitleggen. In de jaren 1870-1872 ontstaat het groot se epos „Demonen", waarin Dostojesky de verschrikking tekent van een wereld, die geregeerd wordt door revolutionaire nihilisten. Met profetische blik heeft Dostojefsky hier de catastrofe voorspeld, die in de jaren 1940-1945 de wereld zou treffen. De kliek rond revolutionair Verchowinali en de sadist Stawrogin doet sterk denken aan de misdadige kliek, die later aan Hitler's voeten lag. Karamazow In 1877 schrijft Dostojefsky zijn laatste grote roman „De Gebroeders Karama- zow".'Vader Karamazow wordt vermoord door zijn onechte zoon, de epilepticus Smerdjakow. Maar zijn zoon Dmitri wordt beschuldigd en veroordeeld. Zijn tweede zoon Iwan moet innerlijk beken nen dat Smerdjakow gedaan heeft wat hij-Iwan, eigelijk wenste. Daartegenover, staat de bijna heilige Aljoscha, vol stra-' lend geloof en barmhartige, menselijke liefde. Ogenschijnlijk lijkt de romanwereld van Dostojefsky op een gekkenhuis. Onge veer een kwart van zijn romanpersona ges is gemeten naar de maatstaven van de psychiatrische wetenschap zenuwziek. Op het eerste gezicht lijken wij weinig gemeen te hebben met deze onthutsende wezens. Maar het geniale van Dostojefsky ligt hierin, dat hij ons duidelijk maakt dat al die onzekeren en vernederden die mis dadigers en halve heiligen iets onthul len dat ook doel van ons eigen wezen is. Zijn boeken lezende, raken we bewust van de gedachte, dat we zelf ook niet met onze benen op soliede grond staan, dat er ook in ons leven ieder moment iets kan gebeuren, dat ons brengt bij dezelfde afgrond, waar Dostojefsky's fi guren staan. Waanzin, chaos en dood, de ontbindende krachten in ieders leven, staan centraal in het oeuvre van deze Russische roman- ciër. Maar daartegenover stelt hij steeds positieve en bindende krachten. Tegen over de waanzin de wijsheid, tegenover de chaos de deemoedige aanvaarding, tegenover de dood het geloof in Chris tus. „Als wy door het Rijk versleten worden voor een rijke gemeente, dan komt dat omdat wij dc belastingdruk niet tot het maximale hebben opgevoerd", zei de heer J. Ebbers in zijn antwoord tot de heer Pieren (PAK). Ook wethouder Ebbers had een gemakkelijke dag. De begroting werd practisch zonder wijzigingen aangenomen. Hij had ook weinig vragen te beantwoorden. De motie van dc VVD voor het nemen van initatieven die leiden tot het vor men van een zuiveringschap voor het gehele stroomgebied van de Eem, le verde hem geen problemen op. In feite onderschreef deze motie het standpunt van het college, die deze kestie ook niet provinciaal geregeld wil zien. Ge bleken is bovendien dat ook de Ka mer van Koophandel zich voor een der gelijke aanpak had uitgesproken en hij zag de motie dan ook als een onder steuning van het beleid van b. en w. Verder wilde hij evenmin als de raad overgaan tot concentratie van gasbe drijven en hij noemde het door de heer Oldenboom aangehaalde voorbeeld van het waterleiding bedrijf Midden Neder land, een gigantisch hoofdkantoor en dubbele tarieven, zeer juist. Voor wat betreft de gereedkoming van de rioolzuiveringsinstallatie bleef hij zich richten op de geplande tijd. Het opvoeren van het werktempo is een moeilijke zaak omdat hier sprake is van specialistenwerk, waardoor vrij gekomen arbeidskrachten niet kunnen worden ingeschakeld. De tijdige be monstering van de toeleverende indu strieën heeft de aandacht en is reeds besproken met de gemeente Baarn. De uitbreiding van de verbrandings oven bij het compostbedrijf is reeds lang geleden aangevraagd, maar waar schijnlijk wacht dit op het besluit van de provincie over het al dan niet in stalleren van een centrale verbrandings oven voor de provincie. Ook al deelde hij mee dat vanaf 1 januari a.s. in Baarn geen huisvuil in plasticzakken meer aangeboden mag worden. Bij het verlenen van subsidies zal men zich, naar zijn mening, steeds moeten afvragen of het doel waarvoor de sub sidie gevraagd wordt, nog nagestreefd wordt. Tot slot zegde hij toe in de loop van het volgend jaar met een meerjaren begroting te zullen komen. ELECTROTECHNISCH BUREAU Aanleg en onderhoud van licht- en krachtinstallaties Elektrische fornuizen, boilers e.d. via de P.U.E.M. Birkstraat 48 - Telefoon 3367-8978 SINT- en PIETCOSTUUMS te huur, met en zonder grimeren. Bespreek vroeg tijdig. Tel. 2882, Koning- innclaan 9. Oude STRIJKIJZERS. „DE POTTEKIJKER", Torenstraat 15. Restauratic van ANTIEK. Woninginrichting Wasiel Stcitner, Albcrt Hahnwcg 15, tel. 3469. Voor de tuin: TURF- STROOISEL, V.A.M. com post, gedr. koemest, kalk, luinturf enz. enz. M. SCHOLTEN. bloemen en planten, Middehvijk- straat 28, telefoon 2336. Voor een KINDER- of WANDELWAGEN zult u het beste bjj TEDDYNETTE slagen Dealer van Mutsaerts, Koelstra, Van Delft en Riemersma. Burg. Grothestraat 14, Soest, telefoon 7951. Te koop prima WINTER AARDAPPELEN (Irene) i 20 cent per kilo. J. B. LANSER, Socster Engweg 8, tel. 2557. Uw adres voor HUSQVARNA NAAIMACHINES J. W. LEERTOUWER, Beukenlaan 41, Telefoon 3531. St. Nicolaastijd, kadootjes- tijd. Tot en met 5 decem ber geven wij 10% korting bij contante betaling op al onze gereedschappen. Een greep uit ons assorti ment: elektrische boor machine „Skill" met vele hulpstukken, hamers, za gen, tangen, beitels, ring- sleutels, stcekslcutcls, spa den, batscn, grepen, tuin gereedschap, schroeven draaiers, kruiwagens, ge reedschapskisten, zak lantaarns, gazonmaaiers enz. Kom tijdig opdat wjj eventueel de niet in voor raad zijnde artikelen nog voor U kunnen bestellen. Tevens „Wiso" zegels. WINKEL COÖPERATIE Soest, Torenstraat 14. tel. 2953. ELKE VRIJDAG KOOPAVOND IN BAARN Grote sortering Sint Nicolaas-geschcnkcn vindt U in onze speciale ge schenkenideeën, o.a. sier- smeedwerk, koper, houten bloembakken, vazen, sicr- poltcn. Alle kleuren en maten. Alles tegen zeer scherpe prijzen. M. SCHOLTEN. Bloemen en Planten. Middelwijk straat 28, tel. 2336. Waskaarsen. Alle kleuren. „DE POTTEKIJKER", Torenstraat 15. Voor gehele of gedeel telijke INBOEDELS, in- en verkoop 2e hands goederen. COR VAN WOERKOM, Birkstraat 14, tel. 3167. AUTOFINANCIERINGEN in 1 dag. Assurantie kantoor „SECURA". Soest, Karaperfoelicstraat 12, telefoon 5721. Autoverzekeringen vanaf ƒ95. REPARATIES KUNSTGEBITTEN. Sneller, beter en goedkoper I „HET KRUIDENHUIS". Koninginnelaan 6, tel. 2366. Gedipl. Chiropodiste Behandeling volgens af spraak bij u thuis. Telefoon 5405 Tienduizenden BLOEM BOLLEN in prachtige soorten. Ook heel zeldzame. TUINTOKO VAN DRIE, Amsterdamscweg 139, Amersfoort, tel. 03400-17031. SCHOORSTEENVEGEN Bel naar Tak. Elcctrisch vegen. Groot gemak. Van Weedestraat 41. tel. 2676. Voor de kamer een grote sortering PLANTEN tegen zeer billijke prijs. Voor de tuin muurbloemen, duizendschonen, primula's anjers 25 cent. Violen 15 cent. Kwekerij E. VAN OEST, Oude Grachtje 17, tel. 2142. BANKSTELLEN al vanaf ƒ398,met losse kussens. EIJLANDER MEUBELEN. Achterom 22. Hilversum, t.o. bus- cn treinstation. SIERPOTTEN. vazen, houten bloembakken, koperwerk, smeedwerk, raffia, pitriet enz. vindt u in onze nieuwe afdeling voor zeer voordelige prijzen. Tevens verstrek ken wij Wiso zegels. M. SCHOITEN. bloemen en planten, Middelwijk-

Soester Courant | 1971 | | pagina 17