hSk u >et toch wel op REGIONALE BRANDWEEROEFENING BI] WITTE BOERDERIJ IN GROTE LIJNEN GESLAAGD TBrinh DE LAMPEN ZITTEN EK AL. WEEK IN WAT IS PRECIES IN CHINA GEBEURD olitico Uitslag Artishock-prij svraag 4 Melkbussen gestolen Tel et. Brandweer 3333 Politiebureau 4444 Krabbels van Knelis Eerste Soester Regraïemis-Omlememing Burgerlijke Stand S0ESTEB algemen e yiTMMTVERIORGING StioSifing Amersfoortse Kredietbank Bank zonder flEo de kosten bij het winstoogmerk afsluiten van een Vleesverkoop Van Eten of dineren V.V.V.-nieuws november) 02155-2706 REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Tijdens de intocht van Sint Nicolaas vorige week zaterdag zijn er onder het publiek ongeveer 1000 bierviltjes ver spreid met daarop een spreuk en een nummer. De eerlijke vinders van deze ronde viltjes hebben hiermede de kans gekregen een prijs te winnen. De uitslag is als volgt: Nr. 13 geeft recht op één gratis cursus naar eigen keus van Artishock voor de rest van dit seizoen. Nr. 856 twee gratis toegangsbewijzen voor de filmvoorstelling van „easy ri- ders" in Soest. Nr. 267 3 gratis toegangskaartjes voor een poppenkastvoorstelling in december op een zondagmiddag. Nr. 47 1 gratis toegangskaartje voor het nieuwjaarsconcert op 2 januari met de Amerikaanse pianiste Chaia Gerstein. Nr. 489 een mand onbespoten appels. De prijzen kunnen afgehaald worden bij inlevering van het goede nummer in het Ariishock-kantoor, Steenhoffstraat 46. tussen 9.00 en 14.00 uur, bij Lied Zwa german. Landbouwer A. J. H. deed aangifte van diefstal van 4 melkbussen, welke ge plaatst waren aan de Peter v. d. Bree- merweg. De politie stelt een onderzoek in. EAjje ut ming vraog dan mok zei ge daat nog nie zo laang ge- leje de minse die in Aameriekao woene en die zo bar greig is effe ovur zeej naor Uropa wouwe, daot makkelukker kongde denke as doen, waant de baoze in daat laand stelde heul gewoon un paor maot- regele die ut reize en trekke vaan die luu laang nie zo antrekkeluk meer maokte. Ik ken ming nog wel herinnere daat wullie daat maor un raore gaang vaan zaoke vongde. Zuk soort dinge zouwe der in ongs laand.nie gebeure en ik gloof daat der geen mins waas die daor an twijfelde. Maor vaan de week is ut ok bie ongs zo veer gekomme. Nie daat wullie vaan ongze regering nie naor ut buutelaand magge, daat zeige zullie nie, maor zullie binne wel op weg om ut zo onantrekkeluk te maoke daat de lust om te reize de minse zogezeit vaanzelluf teuge gaot staon. Noeng ken ik ming eige nie zo bar mak keluk as de grote protest-maan an die- ne, waant zuk soort zaoke zitte der bie ming vaan binne nie in, maor ik wil toch wel effe stelle daat ik die vurho- ging om un paaspoort te kriege wel un bietje ovurdreve vin. Der is geen mins die daat veurstel ok maor un haorbreed in de weg hep gelege en daat vurbaos ming eigeluk nog ut allerarrugste. Ajje der vaanuut gaot daat zoon paas poort nie aors is as un bar duur boekie waorin staot dajje de maan of vrouw bin die je zeigt te weze en daat is daan te zien an de foto die der op staot, en in sommuge gevaalle an un opgegeve biezongderhied, beveurbeeld un moeder vlek of un lidteke op de een of aore plek op je lief. daan gao je je toch wel af- vraoge ofter messchien daan toch nog minse rongdlope die de heule daag be- zug binne mit ut uutdenke vaan plaane hoe of zullie op de een of aore menier geld uut de zaak vaan laandgenote ken- ne kloppe. Iets aors ken ik der teminste nie veur bedenke. Minse wullie worde aal jaore doodge gooid mit de gedaachte vaan un vure- nugd Uropao en je hoef geen geleerde te weze om te snaape daat zoon vurenugd Uropao nie allenug inhouwd daat de baoze die an ut bewind binne zongder aal te veul prebleme mit mekaor kenne gaon ete, en as ut uutkomp nog vurgao- dere ok. Zoon Uropao mot naor ming mening inhouwe ope grenze. Eigeluk zouw ut zo motte weze dajje nie een in de gaote haad ajje arruguns de grens over ging. Ik mot zeige, daat ik op ming paor buutelaandse reize de ervaoring hep oppedaon daat ut an de grenze wel mee vaalt mit het passere daorvan. Je mot der wel heul gevaorluk uutzien veurdaat die luu vaan de doewaone naor je heule hebbe en houwe vraoge, maor ut zouw netuurluk kenne komme daat ze ming toevaallug ongehindurd deur liete gaon- omdak zoon betrouwbaore indruk maok te en waat daat betref magge wullie ge- rus stelle daat die luu un heule kwak minsekennus hebbe. Maor daor wou ik ut noeng nie ovur hebbe. Noeng mot ming effe vaan ut haart dak ut gewoon onminseluk vin die vurhoging. Ut is heul gewoon niks aors as opnieuw un vurhoging vaan bove of en juust die vriejurs maoke zon mat schudding daat an zuk soort zaoke paol en perruk gesteld mot worde. Laote wul lie effe eerluk weze, ut liek toch narre- guns op daat un mins, die belaasting be- taold en meer vaan zuk soort zaoke, ok nog un boekie mot kope veur un flinke haand mit knaoke om an te kenne tone daat hie zich zelf is, un mins zouw buute zichzelluf geraoke vaan arregernis, zukke onzin. Noeng baadde die knaope die dit heb be uuttedaacht, hullie eige. gezich nof kenne redde, deur un paor jaor aachtur mekaor die zaok te vurhoge. Daan haad- de zullie der eige kenne vurschuule, zoas veule aore minse, aachtur ut vurhaol daat allus duurder wordt en daat dus ok de paaspoorte omhoog motte, aal zouw ut allenug maor weze omdaat de doe- waone-minse ok meer moste gaon vur- diene of messchien wel dat de slaagbo- me an vurvaanging toe waore. Maor niks vaan zuk soort zaoke. Keihaard, zogezeit recht veur zun raop. In een keer haos mit vieftug present omhoog. Un zaoke- maan ken vaan zukke vurhoginge alle nug maor drome en hie zouw ut mes schien nog wel veul betur hebbe kenne gebruuke. Ut zaal wel nie gekund hebbe, maor ik haad ming pet offenome veur de be stuurders vaan ongs darrup as zullie teuge de luu vaan bove haade gezeid „jullie kenné ongs waat, wullie blieve die dinge veur dezellufde pries vurkope". Ik schaat nie daat der veul minse der eige noeng nie ovur de grens zalle be- geve om op vekaansie te gaon, aal zaal veur heul veul minse die vurhoging wel betekene mingder kaorte naor huus en zekur nie naor de gemeente- en previn- siebestuurders. Die haadde lievur geld as un kaort. De regionale brandweeroefening, welke dinsdagavond bjj de Witte Boerderij op de Eng gehouden is zeker voor driekwart gedeelte geslaagd. Het kwart deel waar op men kritiek zou kunnen uitoefenen had een zeer verklaarbare oorzaak. Een groot deel van liet slagen hing af van de verbindingen en daar deze by de geneeskundige hulpdienst (nog) ontbrak, kwam het voor, dat ondanks een zeer snelle redding uit het brandende perceel door het brandweerpersoneel, de gewon den lange tijd, soms buiten en onverzorgd, bleven liggen. Een ander probleem was het gebrek aan licht. De wagen die hiervoor te zorgen had stond te ver af en had weer tot gevolg dat sommige gewonden onopgemerkt bleven en alleen hun „misbaar" duidelijk maakte, dat ze er waren. Bijkantoor Soest: Standplaats rijdend Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noordervvcg 29 - Soest Telefoon 02155-4832 maandag 9.00-12.00 uur en 2.00- 4.0Ó uur. woensdag 9.00-12.00 uur. vrijdag 5.00-8.00 uur. bijkantoor Soest: woensdagmiddag 14.00-15.00 uur bij het winkelcentrum „de Smits hof" (Soesterveen). M. Verwoerd Opzet van de oefening Er werd bij deze oefening van uitgegaan dat een sportvliegtuig was neergestort in een woonwijk in Soest. De hierdoor ontstane brand dreigde over te slaan naar andere woningen. Na aankomst op de plaats van de ramp, vroi de brandweercommandant uit So: via het radioverbindingsnet assis tentie van dc brandweercorpsen uitSoes- tirberg en Amersfoort. ;Öok de politie vroeg assistentie, in dit gex.il aan Baarn en Amersfoort. Op de plaats van de ramp werd een commandopost ingericht waar de plaat selijke politie en brandweer aanwezig «aren. Van daar uit werd de gehele hulpverlening georganiseerd. De vaste posten op het politicbureau en m de brandweerkazerne bleven bemand. Nadat om 16.30 uur brandalarm gegeven S&rrrl, om 19.32 uur de eerste brand weerlieden arriveerden en drie minuten Ktnr de eerste wagens, werd om 19.38 uur assistentie van Amersfoort en Soes- Mprbcrg ingeroepen. Om 19.40 uur werd een dokter gewaarschuwd, één mmuut liter dc ambulance, die reeds twee mi nuien later aanwezig was. ^Waarna arriveerden respectievelijk om 19 52 en 19.53 uur de brandweerassisten- Mc Uit Amersfoort en Soesterberg, die baar de brand geleid werden door Soes je r politiewagens met blauw zwaailicht, pezc politiewagens stonden in voortdu- v.h. H. (V. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731. b.g.g. 2455. 'GEBOREN: Thomas George, zoon van iG .1 M. van Eijden en M. J. P. Altorf, Ivócnbesstraat 554. Martijn, zoon van C van Oort en M. A. Oosters, Weeg- brcestraat 595. Ingeborg Maria Quirina, dochter van E. J. M. Brandes cn J. G. F. Bakker, Plasweg 21. Harmke, dochter van J. Kuipers en T. van der Veen, Van Goyenlaan 46. Jacques Henk Jan, zoon van H. J. M. Riksen cn A. P. M. van Velzen, Weeg- I breestraat 399. Markus Johannes, I zoon van J. C. van der Pol en G. E. I van ITusen, Varenstraat 18. Wilhel- I penus Leonardus, zoon van J. C. van Bohcemen en H. van Aarle, Ir. Menko- laan 77. ONDERTROUWD: Michiel Richard van Driel, Groenekanseweg 80D, De Bilt en Margit Huijbers, Vossevcldlaan 20a. Robert Thomas Jones, camp New Am sterdam, Dolderseweg, Zeist en Edith ,dc Clippclaar, Parklaan 27. Alexan- I der Boudewijn Reimerink, Meidoorn heg 11 cn Wietske Pierkje de Jong, Verlengde Kolonieweg 3. Wilhelmus Albertus Everhardus Hilhorst, Plas weg 19 en Hendrika Gerarda van Doorn, Dorresteirvweg 72: Willem Lodewijk Dam, Spreeuwenstraat 4, Amersfoort en Aaltje Margretha de Bree, Spreeuwenstraat 4. Amersfoort. -Franciscus Fredericus Albertus Kuij- per, Wattstraat 17, Hilversum en Theo- dor Johanna van den Hoed, Korte Brink- weg 16. Wilhelmus Jacobus Roest, Oude Utrcchtseweg 48 en Theodora Ma ria Buitendijk, Koekoeltsweg 11. Barend Stomps, Rubenslaan 96 en I Maria Johanna Josepha Beuken, Lan- II ge Brinkweg 60. i» GETROUWD: Nicolaas Gerardus Booij, Van Nijenrodestraat 16, Hilversum en Christina Louisa van den Berg, Rade- y makerstraat 17, Soesterberg. Jan Si- V mon Melgert, Lijsterweg 43, Hilversum cn Jacoba Elisabeth Maria Vrakking, Beetzlaan 4. Lubbert van der Haar, f Lanecamp 8, Nijkcrk en Hendrina Ger- I da van Dijk, Professor Lorentzlaan 219, Soesterberg. Karei Franciscus Antho- I nius van Ewijck, Valkenhorst 72, Amersfoort en Wilhelmina Margaretha Houtveen, Birkstraat 144. Aart van Drie, Amersfoortseweg 77, Barneveld en Wilhelmina Maria van den Dijssel, Beetzlaan 79. Freddy Haage, Gallcn- kamp Pelsweg 2 en Hcika Alida Meisch- kc, Nieuwstraat 2. Victor Bester, Transvaal, Zuid-Afrika en Magtilda Maria Elisabeth van der Sommen, Bo ni faciusst raat 1. Douglas George Cordon Maria Alexander, Kasteelplcin 10, Breda en Margaretha Agatc I-Iilda de Bruin, Christinalaan 19. Cornelis Francois Strobosch, Raphaëlstraat 18 I, Amsterdam en Maria I-Ienrica Theodora Sprcngers, Lauriergracht 103/105, Am sterdam. OVERLEDEN: Hendrikje Kuus, 89 jaar, weduwe van J. Wouters, Insingerstraat 27. Leendert Johannes Hendricus Beijerbergen van Henegouwen, 63 jaar, weduwnaar van H. C. M. Laarakkers, Walvisvaardersweg 25, Den Helder. Jan Bunt, 73 jaar, gehuwd met M. A. Hofman, Schacpmanstraat 88. 0f,UH0 us krediet rend contact met de commandopost en kregen nauwkeurig aangegeven hoe gereden moest worden en welke plaats exact moest worden ingenomen om de brancl te bestrijden, Iedere brandweer kreeg zodoende een eigen taak. Intussen was ook assistentie ingeroepen van de GG en GD uit Amersfoort en wel om 19.44 uur. Om 20.06 uur arriveerde deze wagen, ook weer naar de plaats van de ramp geleid door de politie. Twee minuten over acht vertrok de eerste ambulance wagen naar het zie kenhuis Zonnegloren, 19 minuten na aankomst. In Zonnegloren werden de lewonden opgevangen door een operatie- team onder leiding van chirurg S. G. Looijen. Ondertussen was om precies acht uur het waterleidingbedrijf gewaar schuwd en om 20.08 uur het gasbedrijf. 13 minuten over acht was de eerste am bulance auto terug bij de brand en om kwart over acht vertrok de ziekenauto uit Amersfoort, voorafgegaan door een politie-auto naar Zonnegloren. Later werd ook nog de tweede Soester ambu lance-auto ingezet. De politie-assistentie zorgde voor de af zetting van de wegen. Lering De commissaris van politie uit Amers foort, de heer A. Onderdelinden, die deze oefening bijwoonde als voorzitter van de werkgroep regionalisering en bundeling van hulpverlening van het Samenwerkingsorgaan Eemland, was blij met het genomen initiatief. Er zullen meer oefeningen volgen, steeds op ande re plaatsen binnen de regio. Hoofdinspecteur IT. G. Scholtmeijer uit Soest was tevreden over het aandeel van de politie. Voor de radio-verbinding was het mobilifoonnet gebruikt, de radio-dis cipline was hard en zakelijk geweest en het naar de brand loodsen van de assis tentie goed geslaagd. Brandweercommandant J. F. Groart, die samen met de heer Scholtmeijer de oefe ning had voorbereid, was ook tevreden. De verbinding had goed gedraaid zij het dat de portofoon-verbinding met de pers- luchtmaskedragers soms enige problemen opleverde. Dokter R. E. H. Buss besprak de „ge wonden-opvang" en was minder tevre den. Zoals gezegd was het ontbreken van enige verbinding, daar wel de oorzaak van, waarbij 'hij opmerkte dat de inge schakelde gemeente-arts dokter J. C. Brandweerlieden voorzien van perslucht- maskers haalden de gewonden uit de puinhopen. Dr. Buss (1.) helpt een handje Rip, zelfs geen ordonnans tot zijn be schikking had. De materiaalwegen stond te ver af, waardoor de deken-aanvoer weer stag neerde. Alles bij elkaar was hij echter blij dat de oefening gehouden werd en hij gaf de EHBO-ers een extra pluim voor hun hulp. Veel belangstelling De oefening werd gade geslagen door zeer veel publiek, dat op veilige afstand werd gehouden door de politie. Verder waren op het terrein van de ramp aan wezig de burgemeester, wethouder K. de Haan, de gemeentesecretaris de heer H. Borreman, de heer H. Hengeveld van de gemeentesecretarie, de secretaris van het Samenwerkingsorgaan Eemland, verte genwoordigers van de rijkspolitie district Apeldoorn (Nijkerk) en Utrecht (Bun schoten, Hoogland en Hoevelaken), de korpschefs van politie uit Baarn en Amersfoort, vertegenwoordigers van het Rode Kruis en de EHBO, van de GG en GD uit Amersfoort en deputaties van de brandweerkorpsen uit Baarn, Eemnes, Nijkerk, Bunschoten, Hoevelaken, Leus den en Hoogland. Zaterdagmorgen, 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van gele kaar ten, genummerd van 100 tot 225. HOTEL - CAFé - RESTAURANT Soesterbergsestraat 122 - Soest De fam. Van D. uit Soèst vond dat zij bijzonder lekkerhadden gegeten, terwijl de heer T. eveneens uit Soest dit vol mondig, beaamde al noemde hij het „voor treffelijk" gedineerd. Het blijft ons om het even hoe u het gaat betitelen, wij doen vanaf het moment van uw binnenkomst tot aan uw vertrek, al het mogelijke u zo zo goed mogelijk tevreden te stellen. Bij ons bent U uit en toch thuis I Ruime parkeergelegenheid „De tijd vliegt". Een bekend gezegde, dat deze week naar voren kwam toen de Magiruslaclderwagen van de brandweer in actie moest komen om te assisteren bij het aanbrengen van de kerstverlichting in de grote „kerstboom" naast bet po litiebureau aan de Van Weedestraat. Dit alles om ons al weer vertrouwd te ma ken met de gedachten aan het naderende Kersf eerst. Er Is iets gebeurd in China, daarover zijn de experts het wel eens. Maar geen van hen kan vertellen wat precies is voorgevallen, daarvoor zijn de gegevens te vaag en te onbetrouwbaar. Wat men weet' leent zich voor het opzetten van óf vier verschillende speurdersver- halen, waarin clan het mysterieuze vlieg ongeluk van 13 september in Mongolië een grote rol speelt. Dit toestel was een van de vier Tridents die in gebruik zijn bij de groten van de natie en het is een open vraag of het toestel wel echt ver ongelukte of dat het werd neergeschoten door de Chinese luchtmacht. Plet was kennelijk van Peking op weg naar Moskou, maar .wie zaten erin? Acht mannen en een vrouw, dat is bekend, De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s„ van 14 tot 17 uur, voor het verstrekken van inlichtingen, zitting ten gemeentehuize alhier. Plet wordt een toneelpraatje cleze keer en om te beginnen willen wij U aan sporen niet te lang" te tafelen en U dan klaar te maken om vanavond (vrijdag, 26 naar gebouw De Rank te gaan. om daar de toneelvereniging „Het Soester Applaus" in 2 karakterspelen te zien optreden. Toegangsprijs is ƒ3,50 per persoon, een bedrag dat voor een fijne avond beslist niet te veel is. Niet te lang wikken en wegen dus, maar gaan! Sinds dinsdag, 23 november is de kleine zaal van theater Carré te Amsterdam omgetoverd in de van ouds- bekende grote zaal. Dat betekent meer ruimte, meer plaatsen. De rangverdelïng ziet er dan weer uit: stalles/loge, parterre, mid den-balkon, balkon en galerij. De piek- dagen vrijdag en zaterdag blijven als ge woonlijk moeilijk voor bespreken, vooral, wanneer U met een groot gezelschap wilt gaan. Wij raden U dan ook, tijdig te komen bespreken en liefst een keuze te maken op een. van de midweekse-avon- den. Wij kunnen vanaf 10 uur 's mor gens tot aan onze sluitingstijd (17.00 uur) voor U bespreken. Onze aanbeveling cleze musical te gaan zien. spruit voort uit het plezier, dat wij er zelf aan beleefden. Een'goedé en een kwade fee het tegen elkaar te zien opne men is een kostelijke-belevenis en zeker, wanneer deze sprookjesfiguren vertolkt worden door Mary Dresselhuys en Con- nie Stuart. De spitse en geestige opmer kingen worden U luchtig en vlug toege speeld en de liedjes daveren de zaal in dartel of soms met een vleugje ontroe ring, zoals het duet van Jenny Arean en Frans Iialsema. Tóch om een beetje trots te zijn op een.produkt van eigen bodem! Een concert hoort niet helemaal bij to neel,- maar wel bij optreden. Aanstaande zaterdagavond geeft de stichting De Baarnse Muziekkring weer een kasteel- concert, in kasteel Groeneveld te Baarn. Uitvoerenden zijn: Joke Muller, piano; Jan Brejaart, viool; Jan Verbruggen, Leden van de Volksuniversiteit Baarn kunnen kaarten a ƒ2,25 aan ons kantoor krijgen, anderen betalen ƒ4, terwijl jongeren slechts 1,50 hoeven neer te tellen. U kunt door onze bemid deling in het bezit komen van deze kaar ten. Het concert begint om 20.15 uur. Rest ons nog te zeggen, dat de wandel- kaarten van het Gooisch Natuurreser vaat, zuidelijk en noordelijk deel, in een keurig plastic mapje voor de kleine prijs van ƒ2,50, een leuk Sinterklaas-kadootje zijn voor sportieve familieleden' of ken nissen. Trouwens op gebied van kaar ten of plattegronden is er nog meer, waarmee U iemand praktisch plezier kunt doen. En er is ook altijd nog de weekendpas voor de Zuid Veluwe. Een voordelige korte vakantietrip kan een geschenk zijn, dat in dc smaak valt. Ook VVV doet met Sint Nicolaas mee! maar hun namen bleven geheim. Sommi gen nemen aan dat een van hen Lin Piao was, de officiële opvolger van Mao Tse-toeng. Hij is inderdaad niet meer gezien, z'n naam wordt niet meer gebruikt bij publieke plechtigheden, zijn portret met Mao is alom vervangen door een met Mao al leen, het Rode Boekje met gedachten van voorzitter Mao - verzameld en inge leid door Lin Piao - is uit de handel genomen. Geruchten willen dat hij is weggevlucht -na een vergeefse poging Mao te ver moorden, het zou zelfs de derde poging geweest zijn. Maar of dit waar is weet niemand. Zoals ook niemand weet waar een reeks andere topmilitairen zijn ge bleven zoals stafchef Hoeang Yoeng- tsjeng, luchtmachtbevelhebber Woe Fah- sien, marine-commissaris Li Tso-p'eng, en nog anderen. Op de kalender kijkend lijkt het waar schijnlijk dat een konflikt tussen Mao en zijn hoge militairen is losgebarsten nadat premier Tsjou En-Lai deze zomer met Nixons adviseur Kissinger overeen kwam dat de Amerikaanse president Pe king zou bezoeken. Het is denkbaar dat de militairen hierin niet veel zagen. Als er dan toch vriendschap met een an dere grote mogendheid gesloten moest worden zouden zij .liever de ruzie met de Sowjet-unie beslechten; tenslotte is die grens gevaarlijk en de Sowjet-unie even tueel ter bezegeling van de vrede wa pens kunnen leveren wat niemand de V.S. nog ziet doen. Daarbij komt dat Mao al eerder met zijn leger in de clinch heeft gelegen. Mao wil dat de partij de macht uitoefent en het leger orders opvolgt. Maar toen door de zogenaamde kulturele revolutie de chaos China' overwoekerde was de legerorganisatie de enige- die weer orde kon scheppen. Wat wel alsgevolg heeft dat de partij-organisatie nu vol zit met generaals en kolonels. Misschien heeft Mao zich ook wel een beetje verkeken' op Lin, die hij be schouwde als iemand die ervoor zou zorgen dat na hem - volgende maand wordt hij 78 - het maoisme met een krachtige centrale figuur voortgezet zou j worden, maar die toch vaster zat in het 1 militaire gareel dan hemlief was. De verhalen over Lins aanslagen hoeft nie mand te geloven - dat hij. buiten spel is gezet is wel zeker. Dit heeft geen grote schokken gegeven. Chinese diplomaten verschijnen bij de Ver. Naties met de nodige glimlachen en donderspeeches tegen de Ver. Staten, de verbetering van de relaties met de V.S. gaan soepel door en van verwar ring of paniek is geen sprake. Toch zouhet aangenaam wezen iets 'naders te vernemen over wat in Peking is gebeurd. Bijvoorbeeld om te weten of de burgerlijke vleugel van Tsjou En-Lai de totale overwinning heeft behaald. En of er een nieuwe erfgenaam voor Mao's positie is, wat niet waarschijnlijk is want zoveel andere overbekende en populaire figuren zijn er eenvoudig niet. En dan is de kans groot dat met Mao's heengaan het regeersysteem van de ene grote man die leiding geeft definitief wordt vervan gen door een van een „collectivum" van managers, van regeer-vaklui zoals Tsjou er een is. Dat heeft er allemaal niet mee te maken of China wel communistisch blijft, dat zal ongetwijfeld wel, maar men zou voorzichtig rekening kunnen gaan hou den met een voortdurend nuchterder en zakelijker aanpak vooral van de buiten landse politiek of met het militair stugge beleid zonder compromissen dat van mi litairen verwacht mag worden. HORLOGERIE Koninginnelaan 21, Soest Telefoon 8319 Sint en Piet vinden het zó in goud en zilver bjj Colitico. I (Ccrtina horloges voor jong en oud)

Soester Courant | 1971 | | pagina 5