stam SONY GRUNDIG DUAL S&O sterdealer milmö ZEIST BEDAME Ln geluld BAARN - fel 02154 6687 HAKKERTBANDENHAKKERTBANDEN BAARN - fel 02154 - 6687 ADMINISTRATIEVE (Vrl.) »T EXPORT Telefoon 15624 Zeist szaal en Bibliotheek kopsn. Hef is ■fer* en dames- ES ROKKEN, wnd gesloten. n want U weet velen weten, verplicht U Soester junior- en adspirantsehaatsers opnieuw vooraan Ton Beuken Frans Bosman N.V. Een trouwpartij Met ingang van 1 januari 1972 één hondenbelasting NIEUWE POLITIE AGENT IN DE PERZISCHE GOLF Bejaardenkerstfeest Leger des Heils S0ESTERBERG A.G.A.V.S.-nieuws F.Z.0. - Soesterberg 4 -1 Inbraak in Titus Brandsma- school Frans Bosman N.V. Handels „Messiah" in de Oude Kerk Stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk Warme maaltijden-voor ziening rond de feestdagen VVH-dames verslaan Foxboro met 2-1 Frans Bosman N.V. HI-FI-STERE0 APPARATUUR - KLEUREN TELEVISIE - BANDRECORDERS - CASSETTE RECORDERS - RADIO-DRAM. MEUBELS - PLATENSPELERS - TUNERS A adviseurs KERKSTRAAT 3 (naast de Oude Kerk) SOEST Telefoon 79© Scholen in wijk Klaarwater Ontdek Uw nieuwe dreomkeuken ..de ZEIL0MAT van MILMÖ BELANGSTELLING BIJ CLUBS VOOR K.N.V.B.-BEKER NEEMT FLINK TOE Frans Bosman N.V. PROTEST ZONDER ZIN Rouw- en Trouwkleding M. TIJSSEN Vrijdag 10 december 1971 erkocht begint onze me Renault met voor- i toe een servicebeurt inaultmonteurs en met 'erken met vaste repa- rheid voor u. Welkom nstige Renaultrijders. iv" I o ft: ML II DON 02155- 8850 DON 02155-3792 DSE KLEURSTOFINDUSTRIE •40, postbus 32, AMERSFOORT 1141 haar AFD. INKOOP ambitieuze jongedame met 4- opleiding en een behoorlijke van of studerend voor een else Handelskorrespondentie sveling. fwisselend werk op een kleine ifdeling, goed salaris en uit- idsvoorwaarden. Datum in- overleg. ïiten aan bovengenoemd adres ijssen. Ook kunt U telefonisch ekomen. en de verantwoordelijkheid onze afdeling plastic inverpakking? /an 5 dagen van 8 uur. ngsalaris 180,per week. jLICITATIES: SOEST Dr 20 spoedig mogelijk filiaal Soest-Zuid. eis Mavo-diploma, pl.m. 17-20 jaar. "citaties aan de dlrektie T>laan 202 te Soest. ^Zaterdag kwamen de junior-schaatsers van de hardrijdersvereniging „Peters Baan" op het ijs van de Utrechtse kunst ijsbaan in actie tijdens onderlinge wed strijden, die als maatstaf dienden voor de controle op de individuele prestaties. Vim van de Kant kwam na deze wed- Strijden als le uit de bus met 47 sec. Jond op de 500 meter, waarmede hij zo fort in het seizoen 0.3 sec. van zijn per- ponlij k record afknabbelde. Op de 1500 meter liet Van de Kant 2.27.5 pin. voor zich afdrukken. Ton Lank- ïeyer, vriend en rivaal, hoefde niet veel nriis te geven, slechts 0.1 sec. op de fpprint en 0.5 sec. op de 1500 meter. J)e drie eerste jaars junioren Gert van de Heuvel, Erik Butzelaar en Miel Go- Itoert maakten tijdens deze wedstrijd opnieuw duidelijk dat het „Peters Baan" toog steeds niet aan talent ontbreekt. [Jert van de Heuvel, slechts op de 1500 jneter uitkomend, finishte in 2.39.3 min., Baarmede zijn persoonlijk beste presta tie met 2.5 sec, verbeterend. Erik Butzelaar verbeterde zijn tot dan snelste tijd op de 500 meter met 2 sec., idaarmede uitkomend op 48.2 sec. Op de 1500 meter boekte hij zo mogelijk nog Tineer winst door de chronometer te la ten stoppen op 2.32 min., wat een verbe- Rering met maar liefst 5.3 sec. betekende. Miel Govaert eindigde op de 500 meter eveneens op 48.2 sec., met een verbete ring van 1.9 sec., terwijl de 1500 meter een winst van 3 sec. opleverde, waarme- ïle hij zijn persoonlijk record op 2.37 min. Ipracht. De adspiranten van „Peters Baan" on dervonden in Utrecht dat „ijservaring" naast goede en gedegen „droog-training" 'onmisbaar is, en daaraan moeten we de klassering „beneden hun waardigheid" dan ook toeschrijven. Bij de 12-jarigen eindigde Michiel Kuy- Iper op de 8e plaats, Hans Dijs op de 9e 1 'Op:de nieuwe kunstnijverheidafdeling Van Ton Beuken, vindt u duizend en een kleine kunststukjes. Fraai van vorm, •écht eigentijds en vaak verrassend goedkoopZo rond dë riks kunt u al kiezen 'n Inspirerende ideeënbron voormensen met kadoproblemen, die kunstnrjverheidafdeling van Ton Beuken. Gallenkampelsweg 2, of Soestérbergsestraat 51Soest-Zuid (bij het busstation) en benjamin Ben Kaats op de 11e plaats. Hans Kaats kwam bij de 13-jarigen be ter voor de dag door met een tijd van 41.7 sec. op de 400 meter de le plaats te bezetten. Zijn 500 meter was duidelijk minder sterk, maar hij verbeterde toch zijn persoonlijke beste tijd van 53.4 sec. met een volle seconde. Erik Duit finish te bij de 14-jarigen als 6e met 51.6 sec. op de 500 meter en 1.46.9 min. op de 1000 meter. Deze prestatie betekende voor drie rij ders van de „Vervloet-ploeg" een ver erende uitnodiging voor deelname aan de zondag te verrijden selectie-wedstrijden voor „West-Nederland", eveneens op de Utrechtse kunstijsbaan. Wim van de Kant, door trainer/coach Vervloet waarschijnlijk op taktische gronden tijdens de eerste wedstrijden wat op de achtergrond gehouden, kreeg vrij mandaat en met zijn opnieuw 0.4 sec. scherper gestelde tijd op de 500 me ter, 46.6 sec., en 1.35.2 min. op de 1000 meter, een verbetering van 2.6 sec. be reikte hij de fraaie, zij het gedeelde 2e plaats, waarmede hij zich direct in de selectie reed. Maar ook de tweede vertegenwoordiger, Erik Butzelaar, heeft zeker nog goede perspectieven op een plaats in de West- Nederland junior-keurgroep met zijn 8e plaats, die hij bereikte na zijn 48 sec. rond op de 500 meter en zijn sterke 1000 meter waarvoor hij maar 1.37.3 min. no dig had, daarmede op Wim van de Kant slechts twee seconden tekort komend. Miel Govaert, als derde Soester kandi daat op het ijs, kwam ook goed voor de dag en eiste met 48.6 sec. op de sprint en 1.39.8 min, op de 1000 meter alle aan dacht op. ELECTROTECHNISCH BUREAU Wasautomaten, drogers, afwasautomaten, koelkasten enz. O.a.: Miele, Siemens, Zanussi, Bosch en Candy Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Telefoon 7253 Serviceplaats: Birkstraat 48 Telefoon 3367-8978 %9 <5^9 6^9 (5^9 zalen van 25 tot 150 personen Soesterbergsestraat 188 Telefoon 2739 - Soestduinen Vredehofstraat 6 - Tel. 2525 Met ingang van 1 januari 1972, zal, als de raad met het voorstel van b. en w. accoord gaat, de belasting voor het hou den van een hond gebracht worden op 30,—. Het onderscheid dat, wat betreft deze belasting, bestond ten aanzien van luxe honden, bedrijfs- of waakhonden en landbouwbedrijfshonden wordt daarmee opgeheven. Dit is een gevolg van het artikel 274 a van de gemeentewet, waarin bepaald wordt dat geen vrijstelling of vermin derde belasting mag worden gegeven of gevraagd voor honden, die gehouden worden als bedrijfs- of waakhond. De belasting zal echter niet geheven wor den voor honden: a. beneden de leeftijd van twee maan den; b. blindengeleidehond; c. politie honden; d. honden welke aanwezig zijn in een erkend asiel; e. boven het aantal van twee, gehouden door houders van hondenkennels of in de gemeente wo nende, geregistreerde handelaren in hon den; f. waarvan de houders geen inge zetenen der gemeente zijn en de hon den niet langer dan 90 dagen in het belastingjaar in de gemeente verblijven; g. welke korter dan drie weken in de gemeente worden gehouden en h. welke uitsluitend gebruikt worden t.b.v. de mi litaire dienst. Iedere houder van een hond is ver plicht daarvan aangifte te doen aan burgemeester en wethouders. Op over treding van deze belastingverordening is een geldboete gesteld van ten hoogste 250 gulden. Perzië heeft zonder er veel woorden of granaten bij te gebruiken een aantal leilandes in de Perzische Golf geannex- leerd, die behoren tot enkele van de [zogenaamde verdragstaatjes. Een groep Arabische landen die onder Brits pre- I tektoraat leefde maar nu Londen zijn f; internationale rol sterk beperkt op ei- f gen voeten zijn komen te staan. Daarover is vooral Irak boos geworden en dit is te begrijpen. Perzië ging tot annexatie over niet zozeer uit hebzucht dan wel om te voorkomen dat b.v. Irak of Saoedi-Arabië de eilanden inpikten. Die eilandjes beheerden de smalle ge deelten van de Perzische Golf, waar- doorheen alle tankers moeten varen die de Perzische olie naar oost en west transporteren. Perzië, ofschoon formeel een moham medaans land, heeft nooit veel neiging vertoond zich solidair met de Arabische landen op te stellen, zeker niet wat de vete tegen Israël betreft. Dat zou een reden kunnen zijn waarom Irak b.v. geneigd zou kunnen zijn treiterend op te treden via een paar kanonnen op die eilandjes. Bovendien zijn zowel Irak als Saoedi- Arabië ook konkurrenten op de olie- markt - de Perzen hebben niet de min ste lust die mededingers een middel in handen te laten hebben waarmee pres sie uitgeoefend kan worden. Op hun beurt hebben de Arabische lan den er niet veel mee op dat die vreem delingen, De Perzen, een strategisch punt bezetten binnen hun gebied, hoe wel het risico dat de Perzen iets onder nemen tegen de Arabische olielanden heel gering is. Veel zin zullen de Per zen er niet in hebben, maar ze zijn haast genoopt om de beschermersrol van de Engelsen een beetje over te ne men, zeker in die mate als hun belang ermee gediend is. Dit kan nog tot onaangename konse- kwenties voeren. Irak heeft bijvoorbeeld al eens geprobeerd het kleine maar rij ke buurlandje Koeweit in te lijven, wat de Britten toen hebben belet. Wat moe ten de Perzen doen als dit geval zich •weer voordoet? De sjah neemt zeker niet voor zijn genoegen de Engelse rol van politieagent over, maar hij moet haast wel. In ons nummer van dinsdag j.1. ver meldden wij, dat het Bejaardenkerst feest van het Leger des Heils gehouden zou worden op vrijdag 17 december. Dit kerstfeest wordt echter gehouden op donderdag 16 december, 's avonds 6 uur in „De Rank", Soesterbergsestraat 18 te Soest-Zuid. Zo ongeveer 300 kinderen hebben nu bij AGAVS hun zwemdiploma behaald, al dus voorzitter Esmeijer bij de uitreiking van herinneringsmedailles of -tegels aan twintig leden, die het A- of B-diploma behaalden in het Sportfondsenbad te Amersfoort. Een gezellige gymnastiekafdeling is nu opgericht voor dames van 17-25 jaar, die graag eenvoudig gymles, met gebruik van toestellen willen volgen. Deze les wordt gegeven op donderdagavond van 21.00-22.00 uur. In mei 1972 zal er een sportuitwisseling plaats vinden tussen een geselecteerd ge zelschap van de Soester sportverenigin gen en de „Soester Turnverein" (West- Duitsland). Verschillende takken van sport zullen beoefend worden. AGAVS hoopt ook op een afvaardiging van enke le leden. Door de rayon Utrecht-Oost worden ra yonwedstrijden georganiseerd op 18 fe bruari. AGAVS zal met een paar groe pen aan deze gymnastiek wedstrijden voor jongens en meisjes van 8 tot en met 16 jaar deelnemen. De drumband van AGAVS heeft een uit nodiging ontvangen om in mei 1972 me dewerking te verlenen aan een twee daags sportfestijn ter gelegenheid van de opening van de sporthal in Celle (Duits land), tevens de viering van het 125-jarig bestaan van de Turn Verein Celle. Het volleyballid Renee Bleijerveld be haalde met 59 van de 65 punten het di ploma voor volleybalscheidsrechter. Het huidige zaterdagmiddagaelftal heeft ook in Zeist in FZO de meerdere moeten erkennen en bleek ook daar met name in de aanval geen vuist te kunnen ma ken. De eerste helft werd door Soesterberg niet onverdienstelijk gespeeld en direct nadat de ploeg met 1-0 achter kwam te staan in de 11e minuut, werd de gelijk maker al gescoord door Ruitenbeek. Toch kwam de thuisclub FZO nog voor de rust aan de leiding (2-1). In de tweede helft viel Soesterberg terug, waarvan de enthousiast spelende FZO-ers profiteerden en uitliepen tot 3-1. Doelman Westerhof raakte daarbij ge blesseerd en oud-doelman Kerkhof nam zijn plaats in, maar de Soesterbergers misten telkens weer de aanvallers, die scoringskansen weten te benutten. Ook doelman Kerkhof werd nog gepas seerd, waardoor het over het geheel ge nomen beter spelende FZO een verdiende 4-1 zege behaalde. Maandag ontdekte het personeel van de Titus Brandsmaschool, dat er in de nacht ingebroken was. Alle lokalen wer den doorzocht en naast v enige kleine voorwerpen werd ook een draagbare T.V. meegenomen, alsmede een bedrag van 7,50. ELECTROTECHNISCH BUREAU Aanleg en onderhoud van licht- en krachtinstallaties Elektrische fornuizen, boilers e.d. via de P.U.E.M. Birkstraat 48 - Telefoon 3367-8978 Vrijdag 17 december a.s. zal in de Oude Kerk te Soest door de Nederlandse Can- torij (v. h. Hervormd Jeugdkoor) het oratorium The Messiah van G. Fr. Han del worden uitgevoerd. Er is hier uiteraard geen sprake van het uit het stof halen van een prachtige, doch vergeten compositie, waarmede het publiek nodig moet kennismaken. Wat echter wel uit het stof wordt opgedolven is de uitvoeringspraktijk van een derge lijk werk, welke helaas in Nederland nog niet te beluisteren valt, zelfs bij ensem bles, die geregeld deze werken uitvoeren. Door een reconstructie van de bezetting en uitvoering ontstaat een oneindig veel boeiender en indringender resultaat dan bij de gangbare uitvoeringen. Zo zijn b.v. koor en orkest verdeeld in favoriet en ripienogroepen, waardoor het barokke musicieren eerst goed gestalte krijgt. Door een niet al te groot koor wordt een doorzichtige klank verkregen en kunnen de tempi aan het notenbeeld beantwoor den. De versieringskunst zal bij de solis ten voorzichtig ter hand worden geno men. De instrumenten, welke gebruikt worden zijn ten dele copieën uit de 17e en 18e eeuw. Wij zijn er van overtuigd, dat de lief hebber van barokmuziek in het alge meen, en van muziek van Handel in het bijzonder, zijn hart zal kunnen ophalen. Vocale solisten zijn: Ursula van 't Wout- Stamm, sopraan; Ine Kooy, alt; Pier Veldman, tenor; Paul Hofstede, bas. Ver der werken mede Jan Jansen, clavecim- bel en Freya Schuddeboom-Bühler, orgel. De toegangsprijs kan dank zij subsidies laag worden gehouden, nl.* ƒ5,Het verdient aanbeveling, aangezien de te verwachten grote toeloop, toegangskaar ten te kopen bij koorleden, ofwel telefo nisch te bestellen onder nummer 02155- 3181. Het concert begint om 8 uur. Tot 7.45 uur blijven plaatsen gereserveerd voor diegenen, die toegangsbewijzen vooruit kochten of bestelden. In afwijking van het normale bezorg- schema zulen de maaltijden in de perio de 20 december 1971 - 3 januari 1972 alsvolgt worden bezorgd: maandag 20, woensdag 22, vrijdag 24, maandag 27, woensdag 29 en vrijdag 31 december. Op maandag 3 januari 1972 zal een maaltijd voor één dag worden bezorgd (nassi met sateh of bami met sateh naar keuze) voor de speciale prijs van 1,50 per persoon; deze maaltijd is ook aange past voor de dieetpatiënten. Ingaande 4 januari d.a.v. zal weer nor maal worden bezorgd, dus op dinsdag 4, donderdag 6 en zaterdag- 8 januari enz. Alle verdere informatie hierover: tel. 2723 (Bureau projektleider) en de beken de contact-adressen. Na een noodgedwongen stille periode, waarin geen wedstrijden op het pro gramma stonden, vervolgde het eerste damesteam van de volleybalvereniging Hees donderdag haar opmars door het sterke Foxboro in,een overigens matige wedstrijd met een 2-1 nederlaag naar huis te sturen. In de eerste set vlotte het niet in de VVH-ploeg. De passes waren bijzonder onzuiver, zodat er maar zeer zelden een goeie aanvallende kombinatie kon wor den opgezet, zodat Foxboro via goed net werk dé eerste setzege behaalde 15-13. Gelukkig herstelden de Hees-dames zich, want alles wat in de eerste set achter wege bleef, was nu plotseling weer aan wezig en via de uitblinkende Trudi Ver meulen kon de Heesploeg deze set ge makkelijk in de wacht slepen: (15-8). In de laatste set bleven de roodbaadjes in hoog tempo doorgaan, waarbij vooral aan het net zeer attent werd gereageerd en kon Hees, dankzij haar betere tech niek, ook deze set met 15-12 in haar voordeel beslissen. Voor een fraaie prestatie zorgde het derde herenteam, dat vanaf het begin van de kompetitie rode lantaarndrager is en nu plotseling, dankzij de verbeter de teamopzet, uit haar slof kon schieten door het veel hoger geklasseerde Olym- pio 6 met 2-1 te verslaan. Teleurstellend was het optreden van het tweede damesteam, dat volkomen onnodig met 2-1 ten onder ging tegen SW 6. Nog een uitslag: WH 3-SVV 7 dames 0-3. ELECTROTECHNISCH BUREAU Grote sortering hangverlichting en staande lampen Showroom Soesterbergsestraat 20a Telefoon 7253 Aan de raad wordt voorgesteld een kre diet, groot 1.200.000,beschikbaar te stellen voor de bouw van een openbare school voor gewoon lager onderwijs en een openbare kleuterschool in de wijk Klaarwater. Naast de in die wijk reeds aanwezige oude en nieuwe woningen, in totaal 130, zullen 593 eengezinswoningen en 891 meergezinswoningen worden gebouwd. In verband hiermede wordt het bouwen van scholen noodzakelijk geacht, waarbij wordt uitgegaan van een lagere school die bij de opening door tenminste 75 leerlingen en een kleuterschool, die door tenminste 30 kleüters zal worden be zocht. De lagere school wordt een zesklassige school en de kleuterschool krijgt twee werklokalen en één speellokaal. Beide scholen zullen op hetzelfde perceel ge bouwd worden. TORENSTRAAT 45 - SOEST TELEFOON 02155-8009 Toonzaal ook op zaterdag open. Voornamelijk de kans om deel te nemen aan het toernooi om de Europacup voor bekerwinnaars maakt dat vrijwel alle clubs in het betaalde voetbal belangstelling hebben om deel te nemen aan de strijd om de K.N.V.B.-beker. Nu zijn er natuur lijk maar zo'n zes a zeven min of meer serieuze gegadigden voor die beker, maar voor de anderen is het leuk om de kans te hebben op een thuiswedstrijd tegen een sterke ploeg. Daartussendoor speelt altijd de eerzucht van de clubs uit de eerste divisie om de clubs uit de eredivisie een hak te zetten. En strijk en zet lukt dat altijd wel een paar keer. Opmerkelijk is, dat zich vrij wel altijd verassende resultaten voor doen. Daarom zullen velen met belang stelling uitzien'naarzondag 9 januari, wanneer de eerste ronde om de K.N.V.B. beker wordt gespeeld. Felle strijd Om deel te nemen aan die eerste ronde hebben enige lager geplaatste clubs in de eerste divisie een felle strijd gevoerd. De voetbalbond had bepaald, om een wedstrijddag uit te sparen, dat slechts 14 van de 21 eerste divisieclubs mee mochten doen. De stand op de ranglijst op 28 november was daarvoor bepalend. De twee grootmachten in ons vaderland se voetbal Ajax en Feijenoord zullen waarschijnlijk zonder problemen door die eerste ronde komen in hun thuis wedstrijden tegen P.E.C.-Zwolle en Blauw Wit. De sterke clubs konden nog niet tegen elkaar loten, omdat de hoogst geplaatste 16 clubs bij de loting in de ene en de andere clubs in de andere bo kaal waren gedaan. Steeds werd uit bei de bokalen een greep gedaan. ELECTROTECHNISCH BUREAU Verkoop - Radio - T.V. - Service Dealer van: B en O, Elaupunkt, Philips, Nordmende, Akal, Sony en National Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Telefoon 7253 Serviceplaats: Birkstraat 48 Telefoon 3367-8978 Uitwedstrijden Van de overige vier topclubs uit de ere divisie is er niet één die het zo makke lijk krijgt als de grootmachten. Zowel Twente (tegen Fortuna SC) als Sparta (tegen Heerenveen), Den Haag (tegen AZ'67) en Utrecht (tegen Haarlem) spe len uit. Hun tegenstanders behoren al len tot de top van de eerste divisie. Toch zullen deze vier clubs uit de sub-top van de eredivisie het wel redden. Echt een leuke ontmoeting is b.v. P.S.V.- Eindhoven. Deze derby is al heel lang niet meer voorgekomen. Daarbij komt, dat P.S.V. het niet zo goed doet en dat het pas gepromoveerde Eindhoven in de eerste divisie hoog genoteerd staat. Daar staat echter tegenover dat P.S.V. zich in het bekertoernooi zal moeten plaatsen voor de finale wil het komend seizoen in een Europacuptoernooi meedoen. Voor een plaats bij de eerste vier of vijf is de ploeg van Linder paktisch uitge schakeld. Volop spanning Voort is de ontmoeting Heracles-Go Ahead Eagles een interessante streek- derby, net als V.V.V.-M.V.V. Eredivisie clubs die een goede kans maken te wor den uitgeschakel door eerste divisieclubs zijn Volendam, dat naar Veendam moet, en Excelsior, dat het in Tilburg tegen Willem II moet opnemen. De reden is dat deze twee eredivisieclubs meer be lang hebben bij het zich handhaven in de hoogste afdeling dan in de K.N.V.B.- beker. Hetzelfde geldt voor Vitesse, dat naar D.W.S. in Amsterdam moet, en voor Den Bosch dat een uitwedstrijd tegen FC Groningen lootte. Voor S.V.V., Roda JC en Wageningen is het jammer dat zij uitwedstrijden hebben geloot tegen res pectievelijk N.A.C., N.E.C. en Telstar. Hierdoor is de kans dat deze eerste di visieclubs voor een verassing kunnen zorgen aanzienlijk verminderd. Bij thuis wedstrijden hadden de drie eerste divi sieclubs bepaald wel enige kansen. Hoop voor volgers Voor de clubs die in het kielzog van Ajax en Feijenoord hangen is het een geluk, dat beide grootmachten nog in de strijd zijn om de Europacup voor lands kampioenen. Als opnieuw één van beide de Europacup wint. en de ander lands kampioen wordt zullen deze twee min der belangstelling hebben voor d® K.N.V.B.-beker. Bovendien is die situatie gunstig voor de volgers die strijden om een hog® klassering, waardoor het recht op deel neming aan het toernooi om de U.E.F.A. -cup (Europacup 3) kan worden verkre gen. Zeker twee en misschien drie Ne derlandse clubs kunnen volgend seizoen daaraan deelnemen. Over de kwaliteiten van minister Van Veen als bewindsman voor Onderwijs en Wetenschappen valt nog weinig te zeg gen. Zeker is het dat hij een moedig man is. Hij begaf zich temidden van tiendui zenden demonstrerende onderwijsmensen in Utrecht. Die wilden hem duidelijk ma ken dat hij er verkeerd aan doet het aantal wekelijkse lesuren bij het voort gezet onderwijs met twee te verminde ren in een poging om zijn begroting in evenwicht te krijgen. Het opvallende in de Utrechtse betoging was dat de minister geen kans kreeg zich te verdedigen. Dat gebeurde in een bij eenkomst met in grote meerderheid goed ontwikkelde mensen, die gewend zijn of moeten zijn aan woord en wederwoord. Zij kozen het middel van de agitatie bo ven dat van de dialoog. Dit is bedenke lijk omdat langs deze weg geen oplos sing van het vraagstuk kan worden be reikt. Zeker is dat de regering een alternatief moet worden geboden wanneer de ver mindering van uren voor het voortgezet onderwijs niet zou doorgaan. Dat alter natief is niet voorhanden. Integendeel. Iedereen moet weten dat de rijkslasten voor het onderwijs nog teruggedrongen moeten worden hoewel-er dit begrotings jaar nog ruim een miljard meer aan onderwijs wordt besteed dan het vorig jaar. Wij naderen nu een onderwijskosten- niveau dat ca. 30 °/o van de rijksbegro ting vraagt. De verstandige onderwijs deskundigen zouden zelf met een plan moeten komen dat in een aanzienlijke vermindering van de onderwij slasten voorziet. De regering heeft een tijd om daar nog eerst een jaar of langer over te praten. Laat zij het onderwijs vrij spel dan ko men andere belangrijke voorzieningen, zoals betere sociale verzorging in gevaar. De daaraan verbonden gevaren zijn veel groter dan die van de juiste onderwijs- dosering. Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783

Soester Courant | 1971 | | pagina 11