SI DERMODE OM" BAARN 6,50 6,50 4,95 IN DEM P01 M.V. 3 EN of S LOODGIETERS 280 m2 droge lagruimte, paTTQDC^Tr m EG vSETTEN AUTORIJSCHOOL „ENGEL' ZOMERVAKANTIE 1972 CLE0PATRA VUURDRAAK MYSTERIE HELLO DOLLY ESTM0DE begint bij isiina B.H.'s INTY'S ook van Lasüna BOEKJES AMESM0DE, pantalons, gausho's 1 kijken bij STRAAT 61 TEL, 2381 s- en gsbedrijf H. W, van Asch N.V. Vereniging Soester Gemeenschap wacht op wethouder Dijkstra Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Pannekoeken fk ij1 SveéterdutneK' Burgerlijke Stand Zaterdag slipjacht „Groeneveld" Vier leden sclioolsport-commissie namen afscheid Julianakerk Cyclus Kerkconcerten Geslaagd voor het zwemondervvijzersdiploma SJW SUCCES IS ONZÜ RECLAME DOORTREKKING DALWEG KOST RIJ1M DRIEKWART MILJOEN 5000 kubieke meter puin moet verzet worden Opvullen van zandafgraving vraagt 50.000 kubieke meter zand SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Krabbels van Knelis reisagenten anv.r W. ZEGGELAAR Singer naaimachines sser Jr. Tel. 2962 - B.g.g. Tel. 4096 het gat vaste ondergrond vendien moet 50.000 m3 JtfabriëkeTT idag 10 dec. en zaterdag 11 dec., 8 uur, ABETH TAYLOR - RICHARD BURTON REX HARRISON Ket leven en de tijd van Cleopatra. Verhoogde prezen. Zondagmiddag, 2.30 uur, n, een parachute springende schoonheid, gebouw voor actie. laar explosieve oorbellen in doet en haar rachute omgespt, betekend dat actie. 12 dec. t.e.m. woensdag 15 dec., 8 uur, BARBRA STREISAND, istleider LOUIS ARMSTRONG e.v.a. e ernst op zij en ga met het hele gezin naar Hello Dolly. Verhoogde prijzen. den wij U juist NU iets aan waar Cerstdagen plezier aan zult beleven. ïarde cups, maten A 65 t.e.m. A 80 B 85, C 70 t.e.m. C 85, alle maten marine n. 80 van 13,95 cht-corrigerende sins van 9,50 StdageT? Juist voor ïplaan 60 - Soest - Tel 02155-546: uitbreiding van de werkzaam- gelegen en voor langere termijn s per jaar 10.000,--. bevragen hij oon 3260 of 5855. 0EST N.V. /AN PARADE TAPIJT r-AFDELING KOMT BIN- tATS VRIJ VOOR EEN de exportdokumenten. tandjghe^kunnen^orden elt op een prettige werk- ehonoreerde funktie. nodl. ak! naar 1JV6n V0°r het (Industrieterrein) 'estel 117, „Misschien is het niet eens zo belangrijk", zei de heer B. Joosten woensdagavond op de openbare bestuursvergadering van de Ver. Soester Gemeenschap, „maar je kunt natuurlijk niet weten". Ben Joosten zei dit naar aanleiding van de nabeschouwing door de vice-voorzitter van de S.G., de heer W. Huiscr, van het avondje vrij praten in het Artishock- gebouw vorige week donderdag. Het niet doorgaan van het gesprek met de wethouder had de belangen van de S.G. wel geschaad, maar er was noest doorgewerkt. In de loop van de avond werden de concept-statuten en -huishouudelijkregle- ment behandeld en dat veelomvattende werk bleek goed gedaan te zijn, want er •behoefde nauwelijks aan gesleuteld te worden. Het woord van dank dat de heer P. Wijsmuller tot de vice-voorzitter richtte was dan ook wel op zijn plaats. Wat de praat-avond bij Artishock betrof, zei de heer Huiser nog, dat de heer Drost van de Stichtse Culturele Raad hem na afloop gezegd had ervan overtuigd te zijn dat ook de Stichtse Culturele Raad fouten gemaakt had. De Stichtse Cultu rele Raad, die door de heer Leeflang vertegenwoordigd was op de beroemde .initiatief-avond" van april 1970, had de werkers van het eerste uur aan haar lot overgelaten en ook niets meer van zich laten horen, net als de gemeente. De bestuursleden stelden deze mededeling op prijs, maar vonden het jammer dat de heer Drost dit niet eerder verteld had. In de nabeschouwing besteedde de heer Huiser ook nog enige aandacht aan de opmerking die op de praatavond gemaakt werd over het gevaar dat de S.G. het particulier-Initiatief zou willen monopo liseren. Niets is minder waar. De S.G. heeft slechts een dienende taak, wat ook uit de concept-statuten duidelijk blijkt. Artikel 3: De vereniging heeft ten doel om door bundeling van personen, ver- enigingen en organisaties, welke actief betrokken zijn bij het Soester maat- schappelijk en kulturele leven, dit maat schappelijk en kulturele welzijn te be vorderen. Zij streeft hierbij naar een zo goed mogelijk pakket op een zo hoog mogelijk niveau, en in artikel 4 staat: „De vereniging desgevraagd, dan wel eigener bewegingenz." Hoe het toekomstig cultuurbeleid van de gemeente er in de toekomst uit zal moeten zien, stond de heer Huiser niet duidelijk voor de geest. Uit de inbreng van de aangesloten verenigingen zal het mede bepaald moeten worden. Het wach ten is nu echter op de „hearing" van de wethouder. v.h. H. W. VELLÏNGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestaijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. Ben Joosten zette nog eens uiteen wat hij op de praatavond bedoeld had „met hulp aan de wethouder" door het vormen van een commissie ad-hoc. Hij kon het stand punt van de S.G. goeddeels volgen, maar was alleen bang dat er een raadscom missie gevormd zou worden, waarin te weinig geïnteresseerden zaten. Via de ad-hoc commissie zou mogelijk een juiste samenstelling van de raadscommissie ex artikel 61 van de gemeentewet bewerk stelligd kunnen worden. Die ad-hoc com missie zou naar zijn idee kunnen bestaan uit 2 geïnteresseerde raadsleden en 3 idem-burgers. Dit idee sprak de be stuursleden van de S.G. wel aan en zij namen het in overweging mee naar huis. De rondvraag leverde niets op. Mevrouw M. Muurling, de secretaresse, deelde mee dat 25 verenigingen zich als lid hebben aangemeld. De betalingen lopen slechter. Slechts 11 betaalden er tot nu toe. Daar zal iets aan gedaan worden. De eerstvolgende bestuursvergadering werd vastgesteld op 11 januari 1972. <5^ v£) in vele variëteiten v£) Soesterbergsestraat 188 tk Telefoon 2739 - Soestduinen %S> ST§gp> (5^ GEBOREN: Hanneke Annemarie, dochter van W. H. A. Steen en G. C. A. van Krieken, Margrietlaan 21. Pieter, zoon van N. de Lang en S. van der Huu- re, Rademakerstraat 46, Soesterberg. Ramon Stefan, zoon van H. M. Heijnen en G. H. van Tricht, Van Weedestraat 70. Ernest Petrus Antonius, zoon van R. W. C. D. van Dijk en E. P. M. Ade laar, Prins Bernhardlaan 8g. Otto Willem, zoon van W. van As en W. A. C. Eibers, Rembrandtlaan 24. Michiel Sebastiaan, zoon van P. A. Schok en M. J. A. F. de Bont, Smitsweg 437. Beernt, zoon van R. J. Sietsma en H. Heideveld, Amersfoortsestraat 91, Soes terberg. Selma Anouschka, dochter van A. J. van Vloten en M. Stevens, Veenbesstraat 544. ONDERTROUWD: Gerrit Michiel Snel, Sibeliusstraat 15, Amersfoort en Conra- dina Gwendoline Winter, Saenredam- plantsoen 6. Adriaan Eduard Maria Kaats, Sint Josephstraat 1 en Petronella Hubertine van Leeuwen, Koekoekweg 13. Johannes Franciscus Baltus, Krom- meweg 21 en Rudolphina Catharina Ali- da Elsje de Lange, Schaepmanstraat 21. Paul Antonius Andreas Korte, Oos terhavenweg 10, Vlissingen en Aleijda Everarda Maria Kok, Veldweg 16. Albertus Bernardus van Ommeren, Dal- weg 86 en Millicent Magda Toussaint, Dalweg 86. Martinus Johannes Willi- brordus IJseldijk, Constantiastraat 15, Hilversum en Ria Christina Starink, Nieuweweg 39. Hermanus Lucas Ma ria Lips, Dr. 's-Jacobsstraat 5 en Catha rina Antonia Vonk, Dr. 's-Jacobstraat 5. Alvin Gerald Hendricks, Burg. Grothe- straat 53a en Johanna Marietta Désiré Eugènie Mettewie, Burg. Grothestraat 53a. GEHUWD: Marinus Leonardus Geven, Beukbergenlaan 81, Zeist en Adriana Maria Johanna Wouters, Plesmanstraat 245, Soesterberg. Martin Koper, Beu kenlaan 69 en Theodora Johanna Wigt- man, Zwaluwenweg 2. OVERLEDEN: Frederika Johanna Kui per, 89 jaar, Parklaan 24. Helena An na Berendina Godron, 87 jaar, J. van Looylaan 10. Geertje de Jong, 86 jaar, weduwe van J. Rigter, Nieuwerhoekplein 10. Cornelis Laribij, 74 jaar, weduw naar van E. J. van Schouwen, Pelikaan- weg 8. Hendrik Dirk Lindner, 74 jaar, gehuwd met G. A. C. Sirks, Ossendam- weg 33d. Ida Emma Adolphine Paske, 82 jaar, gehuwd met P. Meijwes, Braam- weg 8. Cornelis van Burgsteden, 43 jaar, Nieuwstraat 59. Wieberen Hyl- kema, 91 jaar, weduwnaar van A. P. M. Gisius, Dalweg 42. Gerritje Stork, 82 jaar, gehuwd met G. Raauwendaal, Laanstraat 19. Hille van Veen, 67 jaar gehuwd met A. J. Appel, van Angeren- straat 8, Soesterberg. Hendrik Kleijn, 93 jaar, gehuwd met J. Zaal, Middel wijkstraat 62. Zaterdag aanstaande zal traditiegetrouw wederom de slipjacht „Groeneveld" worden georganiseerd door de „Jacht- vereniging Soestdijk". De meute met jagersveld zal starten om 12.30 uur bij Kasteel Groeneveld te Baarn. De eerste run vindt plaats in het „Hoge Vuursche Blok" tussen de Soestdijker- straatweg en de spoorlijn Hilversum- Baarn. De tweede run is op de terreinen en weilanden langs de Gooyersgracht en de Zandheuvelrug. De derde run gaat over het bos en de weilanden in het blok Groeneveld ach ter het Kasteel Groeneveld. Einde ca. 16.00 uur. Diegenen die in genoemde omgeving omstreeks die tijd wandelen met hon den, worden aangeraden hun honden, zodra de meute in zicht komt, aan te lijnen. ntKn REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 Tijdens een min of meer officiële bijeenkomst in de bovenzaal van de Bibliotheek werd woensdagmiddag afscheid genomen van 4 leden van de schoolsport-commis sie. De heren B. K. Jager en J. Kenemans legden na 17 jaar, de heer L. Overhoff na 15 jaar en de heer J. F. Sprink na 10 jaar, hun functie neer. Wethouder K. de Haan, die wethouder Dijkstra (ziek) verontschuldigde, vond het aan de ene kant jammer afscheid te moeten nemen, aan de andere kant stel de hij het op prijs dit te mogen doen, omdat hij als wethouder van onderwijs jaren met de heren had samengewerkt. Veel omvattend werk, dat veelal op de achtergrond werd verricht. Het officiële tintje vond de heer De Haan dan ook wel op zijn plaats. „Het college van burgemeester en wet houders is altijd bijzonder gelukkig ge weest met het bestaan van deze advise rende en organiserende commissie", zei de heer De Haan, die onderstreepte dat alle werkzaamheden op vrijwillige basis werden verricht. „Ook dat mag best eens bekend worden". Speciaal de heer Jager werd door de wethouder in het zonnetje gezet. Hij noemde hem „de kop van jut" waar practisch de gehele organisatie van de schoolsportdagen op neer kwam. De dank van het gemeentebestuur werd onderstreept met een enveloppe met in houd voor ieder van de vier scheidende commissieleden. De heer J. Kenemans dankte namens zijn collega's. Hij vroeg zijn opvolgers er toch vooral op toe te zien dat de oor spronkelijke gedachte, een sportdag voor ALLE 6e-klassers, in het oog te houden. „De sportdag is een waardig slot van de periode die de kinderen gezamenlijk op de school hebben doorgebracht" zei de heer Kenemans. Ook hij dankte de heer Jager en adviseerde de nieuwe commis sie bescheiden gebruik te maken van de grote ervaring van de heer Jager. De heer Jager benadrukte de moeilijk heden die de commissieleden had onder vonden toen zij besloten bekers uit te gaan reiken voor de beste schoolpresta tie. „We hebben ons daarmede vergist, want plotseling bleek dat tijdens de sportdag sommige scholen nogal wat zieke kinde ren hadden. Het winnen van bekers werd belangrijker", aldus de heer Jager. De nieuwe voorzitter van de commissie, de heer H. J. M. Ankone, verzekerde dat op de ingeslagen weg zal worden voortgegaan. „Het werk van de heer Ja ger heeft een onuitwisbare stempel op de school sportdag gedrukt" zei hij. „Maakt u zich geen zorgen". In de 15 jaar dat hij met de heer Jager had sa mengewerkt, had hij ervaren dat „nieu we hoofden" nogal eens voor problemen zorgden, „maar na een half uurtje ruzie, liepen ze wel in uw gareel" zei hij tot de heer Jager. De nieuwe commissie zal overigens wel bezien of er mogelijkheden bestaan an dere sporten op de sportdag te gaan be oefenen, waardoor er vaste punten van het progamma zouden moeten worden geschrapt. „We zullen zeker niet over haast te werk gaan", verzekerde hij. In de nieuwe commissie hebben zitting de heren H. Ankone (voorzitter), D. v. d. Pol (secretaris), A. v. d. Berg, L. van 't Hof, G. de Jong, F. Stekelenburg en H. v. d. Veur. V.l.n.r.: de beren De Jager, Kenemans, Overhof en Sprink. Maandag 13 december, 's avonds 8 uur, wordt een Advents- en Kerstconcert ge geven door Gert Muts, op het orgel van de Julianakerk, met medewerking van Sursum Corda en het Paleiskoor, beide o.l.v. de heer L. J. Meijer. Programma, tevens bewijs van toegang, is a 2,50 verkrijgbaar aan de kerk. Het programma voor het 6e en laatste concert van dit jaar is zeer gevarieerd. De beide koren zullen de zo graag ge hoorde kerstliederen ten gehore bren gen, met geïmproviseerde voorspelen en begeleiding van Gert Muts. De organist speelt dan nog orgelwerken van Bach, D 'Aquin, Langlis en het zo veel gevraagde Carillon de Westminster van Vierne. Besloten wordt met een im provisatie over bekende kerstliederen gevolgd door samenzang van Ere zij God. Onze plaatsgenote mevrouw T. Admi raal-Koster, Betje Wolfflaan 4, slaagde vorige week voor het examen Zwemon- derwijzeres van de Koninklijke Neder landse Zwembond, dat te Utrecht werd afgenomen. M. LOS Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6621 OPEL ASCONA - OPEL KADETT Gedipl. V.A.M.O.R. Wij lessen in t DAF - V.W. 1302 - M.L. - F.N.O.P. Voor de aanleg van het resterende ge deelte van de Dalweg, tussen de Soes- terengweg en de Beukenlaan, wordt de raad gevraagd een krediet beschikbaar te stellen van 775 duizend gulden. Bij het gereedkomen van dit gedeelte van de Dalweg, zal er een rechtstreekse ver binding ontstaan tussen de rijksweg en de Koningsweg, welke meer centraal is gelegen ten opzichte van de wijken Smitsveen en Klaarwater. Bovendien wordt dan de overdrukke Molenstraat ontlast. In verband hierme de is het college van burgemeester en wethouders van mening, dat zo spoedig mogelijk met de werkzaamheden moet worden begonnen. Het aan te leggen tracé heeft een leng te van 560 meter, waarbij is inbegrepen een gedeelte van het reeds bestaande stuk Dalweg, tussen de Alb. Cuyplaan en de Soester Engweg. Om de helling vanaf de Beukenlaan be- klimbaar te maken voor fietsers, zal de weg gedeeltelijk worden afgegraven. Bij het zandgat achter de sporthal Beuken dal moet 5000 m3 puin verzet worden om de weg over de gehele breedte van te geven. Bo- zand aange bracht worden om het gat op te vullen. Het dwarsprofiel van de weg wordt ge lijk aan dat van het reeds bestaande deel van de Dalweg, echter wordt tus sen rijwiel- en voetpad, (die aan beide zijden van de weg worden aangelegd), en de auto-rijbaan een 3 meter brede berm aangelegd voor de verkeersveilig heid. Bij het kruispunt bij de Beuken laan komen verkeerslichten. M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderwcg 29 - Soest Telefoon 02155-4832 Bwaore stijl van aach- tur ovur slaot ajje vaan ovurtuugd bin, en daat is eigeluk ok ut gevaal mit ut Soesder instruksie- baad. Toeng de eerste'haap grond uut ut wei- laandje an de Waaldek Piermontlaan werd gehaold, hep ik eigeluk ok as un soort kennusgeving annenomme daat der nog ut zellufde jaor in gezwomme zouw worde, maor noeng ik vaan de week effe bin gaon kieke, ken ik daat anneme wel vurgete, waant ut gaot gebeure. en das toch wel.'effe waat om bie stil te staon. Nog geen vief jaore geleje hadde wullie in ongs darrup nie zo bar veul, waor je zo bar nodug ovur mos gaon schrieve an de femielie, die naor ut buutelaand waas gegaon, omdaat daor wél waat te beleve waas. Maor daat is noeng veur- bie. Wullie hebbe un eige sporthaal gekrege. die daan wel weer te klein mag weze maor hie staot der. En noeng hebbe wullie der ok nog een eige ovurdekt zwembaad bie, offesjeel maag ut daan un instruksiebaad weze, veur ming is ut un heul echt ovurdekt zwembaad. Eigeluk is ut jaammur daat er noeng aal weer minse binne die vingde, daat ut veur un plaots as Soest veuls te klein is. Zullie vinde ut meer op un viskom lieke as op un zwembaad. Maor ik vin, daat die minse an hoogmoeds- waonzin lij je. Ik schaat daat wullie noeng un zwembaad hebbe daat vur- aantwoord is in vurhouding mit de cente die wullie veur zuk soort dinge beschikbaor hebbe. Waat ming wel op viel is, daat ut wel un bar luuks baad is, o vu raai om je heen mooie teguls, om vaan ut plefon maor heulegaor nie te praote, waant zo iets moois hep ik vaan ming leve in un zwembaad nog nooit gezien. Toeng ik daor zo rongd liep - ik haad geen mins gezien om an te vraoge of ut wel waas toegestaon, dus vuulde ik ming eige heulemaol nie bezwaard - kwaam der nog wel effe un gedaachte in ming op die ik wel hep prebere te ongder- drukke, maor das maor veur un heul klein bietje gelukt. Ik doch toen, daat, as Baorn en Soest noeng is presies op de grens van de twee gemeentes saome un neul groot ovurdekt baad hadde ge bouwd, of wullie daan nog nie waat cente ovur haadde kenne houwe om arruguns aors in. de eige gemeente nog een waat eenvoudugger en messchien kleinur baadje haadde kenne bouwe. Maor das netuurluk zo maor un ge daachte die mit de warrekelukhied niks te maoke hep, waant ut zaal wel zó weze, daat die luu ut Baorn der niks veur veulde, en daan kejje as Soest wel wille, maor daan kompter niks vaan terecht. Toch vurbaost ut ming wel daat der zo bar wienug saomewarreking op zuk soort gebied is. Ajje je oor bie de ovur- hied te luustere leit, daan kejje regul- maotig hore, daat die luu der mongd voi hebbe vaan saomewarreking op un heuleboel turreine, maor in de praak- tiek komp daor maor heul wienug vaan terecht, en das jaammur, waant ut ge- zeigde „saomewarreking doet kraacht ontplooie" is nie veur niks ontstaon, en ut is eigeluk heulegaor vaan toepaassing as ut ovur zuk soort zaoke gaot. Maor ut is nog nie zoveer en messchien zaal ut ok wel nooit zoveer komme ok en daorom is ut maor gelukkug daat wullie un eige zwemoaad hebbe. Ovur un paor daoge gaot ut ope en geliek aa bie de opening vaan de sporthaal, ister nog heulegaor niks vaan bekend. Geen mms weet waat of un uurtje zwemma gaot koste, nog starreker, der is zellufs nog geen mins die mit zekurhied durruf te zeige ofter wel mogelukhied veur minse as jie en ikke zal weze om ge woon te kenne zwemme. Daat hoop ik wel, waant aors mot ik ming heul ge woon inlaote schrieve as niet-zwemmur, waant daan heb je wel de kaans dajje nog te waotur ken geraoke. Laote wullie nog maor effe ofwaachte, eerst zaal de barregemeestur ut baad nog wel offiesjeel opene, nie ingebruuk neme, waant daan zouw hie in ut wao tur motte, en daat kejje eigeluk as bar regemeestur nie doen, of ut zouw zo motte weze daat hie zun aampsketen om ken houwe, daan houwd hie zun waor- dughied. Maor der binne nog wel dinge te be denke, aal zouw ut de naom vaan ut •baad maor weze. Gart kwaam al an- draoge mit ut „Waaldek Pierebaad" maor ik veul zelluf veul meer veur Kneliaos gedaachten „Koppie ongder" of „De eerste slaag". Maor laote wullie maor ofwaachte, binnekort wete wullie presies of die „eerste slag" un daolder waord is. De meeste reisprogramma's voor volgend jaar zyn verschenen. Ook speciale jongerenreizen. Gratis folders verkrijgbaar bij: Steenhoffstraat 9a, Soest, telefoon 6571 en 4905 NAAIMACHINE SPECIAALZAAK LAANSTRAAT 107, HOEK NIEUWSTR. BAARN - TEL. (02154) 4833 Wij repareren iedere naaimachine Vrijdag 10 december 1971

Soester Courant | 1971 | | pagina 3