stkalkoen :ite smoor if acht te wiüïiüiüiiüi! Nü uropa LUNS: „ik herinner iterij J. B. LANSER «t t£uykje» Fa. Spijker KERSTKAARTEN kopen bij vande I m WEER LEVERBAAR fZEX ENZ. i - Soest Telefoon 2557 jotste stomerij met ■ijzen, wenst u fijne dagen, ïu toch feest is: er schoon 1.25 weer schoon 2.25 veerschoon 1.90 ir schoon 4.251 veerschoon 1.00 HOUDEN VAN ONS Kleurenfilm over Irian Barat (Nieuw Guinea) Nieuwe straatnamen Naam „St. Willibrordus- straat" verdwijnt ?Een kopje koffie ?j Jja oc(i cemakei: Volkskerstzangavond Openbare vergadering financiële commissie Derde klaverjaswedstrijd van V.V.Z. SUPER CLEANER NEEMT NIEUW GEBOUW IN GEBRUIK Pianohandel W. van Tol - Soest De heer A. van den Broek, hoofd van de plantsoenendienst, gaf biologieles op de St. Theresiasehool l"'I Prijswinnaars van Sint Nicolaas- fotowedstrijd Expositie bij Artishock Natuurwandeling Geen spreekuur wethouder J. J. Ebbers E. G. KERKHOF Inbraken Gevonden voorwerpen Vrijmoedige herinneringen van Mr. J. M. A. H. Luns zoals verteld aan Michel van der Plas Vrijdag 10 december 1971 n diepvries Eerste kwaliteit :ijn onze aantrekkelijke ■dag-uit aanbiedingen: I Dinsdag 14 december a.s. wordt in het verenigingsgebouw (zaal Noord) aan de I Steenhofstraat vertoond een prachtige en boeiende kleurenfilm over Irian Ba- rat. Deze film is dit jaar nog opgenomen en j geeft een duidelijk en reëel beeld over het leven, werken en wonen van de Papua's. Het is geen romantische mis siefilm, maar men kan zien de moder ne aanpak van het missie- en ontwik - I kelingswerk. In Irian Barat zijn ook 2 missionarissen uit Soest werkzaam, n.1. pater F. Lies hout en pater K. Houdijk. Naar dit ge- Vbied zijn ook verschillende naaimachi nes en duizenden kilo's kleding ver- l stuurd door de heer Lieshout. Maakt U deze avond vrij. Deze film is beslist de moeite waard. Pater Blokdijk, die de film komt vertonen, ziet graag een volle zaal. Iedereen is van harte welkom. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. In verband met de reconstructie van enige wegen in Soest-Zuid is voor de duidelijkheid nieuwe naamgeving van L' enkele straten belangrijk geworden. De straatnamencommissie heeft daartoe strekkende voorstellen ingediend. Oude Utrechtseweg zal voortaan gaan heten de gehele straat vanaf de Ossen- damweg tot de kruising Esdoornlaan/ Heideweg. Als gevolg hiervan verdwijnt de naam St. Willibrordusstraat, terwijl ook het laatste gedeelte van de Plasweg „Oude Utrechtseweg" zal gaan heten. Het gedeelte van de Oude Utrechtseweg Kussen de St. Willibrordusstraat en de Schoutenkampweg krijgt de naam Slee- Ldoornweg, in welk geval aansluiting wordt gevonden met de naam Braam- ITweg. Het gedeelte van de Heideweg, vanaf j- de thans nog genoemde Plasweg (in de toekomst Oude Utrechtseweg) tot de i: Foekenlaan, krijgt de naam Prunuslaan. Dat gedeelte van de Heideweg heeft na de reconstructie nml. geen aansluiting meer met de Heideweg. Ten slotte krijgt de Stadhouderslaan er I een nieuw gedeelte bij, nml. de verbin- ding die gemaakt is tussen de Rijksweg en de Korte Brinkweg, op het terrein waar vroeger het restaurant Eemland stond. Wat Soesterberg betreft krijgt het ver bindingsweggetje dat aangelegd wordt tussen het woningcomplex van „Ons Belang" en de Richelleweg. de naam Ons Belang. van 's morgens _9 .tot 's avonds-12^ Soesterbergsestraat 188 L Telefoon 2739 - Soestduinen Vredehofstraat 6 - Tel. 2525 PHILIPS SPECIAALZAAK Van. Weedestraat 72 - Tel. 2792 Op woensdag 22 december a.s. zal des avonds om 8 uur in de Julianakerk aan de Julianalaan de volkskerstzangavond worden gehouden. Onze burgemeester zal deze avond openen en verder zul len als sprekers aanwezig zijn ds. D. H. Bosma, Herv. predikant te Soestdijk en pastoor H. D. C. van der Vegt, van de Mariakerk te Soestdijk. Medewerking wordt verleend door het mannenkoor „Apollo", o.l.v. de heer G. v. d. Schepop; „De Schellebellen", o.l.v. Paula van Alphen en het Soester Muziekkorps P.V.O., o.l.v. de heer Her man Wilderdijk. Orgel: de heer G. den Broeder. Iedereen, ook jongeren die hiervoor belangstelling hebben worden uitgeno digd. Dinsdag 14 december a.s., te 15.00 uur, vergadert de financiële commissie van de gemeenteraad in het gemeentehuis. Behandeld zullen worden de volgende punten van de raadsagenda: 2, 5, 6, 7, 8, 12, 14, 15, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24.. De agenda staat elders in dit blad afge drukt. v De leden, donateurs en poolleden van de voe tba lveremgrng~WZ;"TTfë^" Tip pT n pttTp n~ aan 'de wintei^tta verjascompéti t ï#T staande uit, in totaal zeven wedstrijden, hebben nu twee wedstrijden gespeeld. Dinsdagavond 14 december volgt de der de ontmoeting. Daar vijf van de zeven wedstrijden in aanmerking komen voor de hoofdprijzen, bestaat de mogelijkheid, dat leden, donateurs of poolleden nog kunnen deelnemen. De wedstrijd begint precies om 20 uur en wordt gehouden in de kantine aan de Ferd. Huijcklaan. Hoewel de produktie al weer enige weken geheel plaatsvindt in het fraaie nieuwe gebouw, dat in snel tempo is gerealiseerd op de hoek Dorresteinweg/Koningsweg, vindt vandaag, vrijdag 10 december, de officiële ingebruikneming plaats. Geen grote onthullingen, op min of meer originele deuropeningen, maar gewoon een vastgestelde datum waarop alle werkzaamheden zjjn afgerond en men vol ledig draait in het nieuwe pand. Het enige feestelijke werd gevormd door de drukbezochte receptie die vrijdagmiddag plaatsvond en waarbij de genodigde alle gelegenheid kregen het nieuwe bedrijf te bezichtigen. bar gezellig Telefoon 02155-8252 L. Samen met zijn personeel is de heer P. Bakkum overgelukkig met het ruime en vooral efficiënt ingerichte bedrijf, dat in de. plaats is gekomen voor de zaak aan de Koninginnelaan, waar het jonge be drijf werkelijk uit zijn jasje groeide. „Niet alieen dat er op het laatst geen ruimte meer was om te werken, maar ook de inrichting was niet meer geschikt voor de verwerking van de steeds groeiende hbeveelheid kleding die wij ter reiniging kregen aangeboden. Nu we in het nieuwe bedrijf zitten vraag ik me wel eens af, hoe of ze het in die ont zettend hoge temperaturen, 's zomers soms wel 40 graden, konden uithouden". Maar voor de heer Bakkum is die pe riode nu achter de rug. Het nieuwe pand heeft juist in die dingen de allernieuwste voorzieningen, zodat van tropische tem peraturen geen sprake meer kan zijn. Toch is de Koninginnelaan niet helemaal afgeschreven, want een gedeelte blijft in stand, voor de ontvangst en uitgave van te reinigen en gereinigde kleding. Maar ook in het nieuwe pand heeft men een „winkel" Waar de kleding gebracht en gehaald kan worden. Naast deze „zelf-breng-en-haal-cliënten", die natuurlijk niet het grootste deel van de cliëntenkring vormen, beschikt de „Super Cleaner" over een aantal ver tegenwoordigers, die de kleding als het ware bijde mensen ophalen. 'Soest en Soesterberg vormen daarvan ongetwijfeld het belangrijkste deel, maar ook uit de directé omgeving komt de te reinigen -kleding naar-Soestr-Amsterdam, Amers- TóbrL- Hiiversum,- Utrecht enz. zijn maar enkele van de vele plaatsen die in de haal-en-breng-routes liggen. De Super Cleaner behoort tot de middel grote chemische reinigiingsbedrijven, en dat houdt voor de heeri Bakkum en zijn medewerkers in, nog volledige - aandacht aan het produkt te kunnen geven. „Bij ons is het mogelijk dat iemand die 's morgens een kledingstuk komt bren gen, dat 's middags al weer kan komen ophalen. Nog sterker: als dat nodig is het 's middags thuisbezorgd krijgt. Maar dat moet dan natuurlijk wel even afgespro ken worden." De wagens met kleding rijden al weer af en aan bij het nieuwe pand, dat een schepping is van de Soester architect Beekman en gebouwd werd door de Fir ma Uyland. Duizenden stuks kleding met tientallen verschillende soorten vlekken, vervaar digd van tientallen bekende en soms ook onbekende materialen, die de „Super Cleaner" soms wel even voor problemen stelt, maar in eigen bedrijf volledig wor den opgelost. In het nieuwe pand dat door Frans Bos man N.V. van een elektrische installatie en functionele verlichting werd voorzien, en centraal verwarmd werd door de firma Suik, wordt een groot deel van de Soester kleding regelmatig een „nieuw" aanzien gegeven. Juist in de komende week wordt dat ter gelegenheid van de opening erg aantrek kelijk gemaakt. Voor nadere gegevens over deze aan trekkelijke actie verwijzen wij naar de openings-advertentie in de courant van j.1. dinsdag. BURG. GROTHESTRAAT 20 - TEL. 2968 Voor: Inkoop - Verkoop - Onderhoud etc. Waar het idee ontstaan is, om de plantsoenendienst in te schakelen, by het geven van biologielessen op de basisscholen doet er weinig toe, maar dat het een goed Idee geweest is, bleek dinsdagmorgen duidelijk op de St. Theresiasehool waar de heer A. van den Broek, hoofd van de gemeentelijke plantsoenendienst, een bio logieles gaf aan de kinderen van de vijfde en zesde klas. gere scholen, reeds 19 hebben zich aan gemeld, van dit initiatief gebruik willen maken. NIEUW VAN INDUS COMPRESSOR-SUSPENDER 100% SCHOKVRIJ EN 100% WATERDICHT v.a. f 135.- in vele modellen. Horloger - Juwelier Opticiën Soesterbergsestraat 26, telefoon 2982 Deze week heeft een jury, onder voor zitterschap van de heer G. Kruimer, lid van de Soester Zakcnkring, de vele in zendingen beoordeeld die meedongen naar cén van de vijf prachtige prijzen die door de Winkeliersvereniging be schikbaar waren gesteld. Aan de hand van de gestelde norm dat alleen foto's voor een prijs in aanmer king zouden komen die inderdaad met de intocht van Sint Nicolaas verband hiel den, werd een eerste selectie toegepast, waarbij een groot aantal inzendingen, waaronder een aantal echt mooie foto's, „afvielen". Wat overbleef was een serie foto's, kleur en zwart/wit, die de jury voor grote pro blemen stelde, waarbij de keuze van het onderwerp belangrijker was dan de tech nische uitvoering, waardoor ook inzen ders met eenvoudige foto-camera's ge lijke kansen hadden met de zeker in technisch opzeicht perfect uitgevoerde in zendingen. Uiteindelijk behaalde de inzending van de heer C. A. Pels, Weegbreestraat 90, de le prijs, bestaande uit een complete Po- laToid-camera. De 2e prijs vieL in han den van de heer G. Vredeveld, Kamper foeliestraat 28, met zijn foto „ontmoeting onder bescherming". 3. De inzending van de „Fotoclub IVO" onder het motto b, p/a Veenbesstraat 208. 4. De heer A. W. J. Woerdeman, Bilderdijklaan 9 en 5 de heer H. van Piggelen, Valeriaanstraat 60. Misschien ten overvloede vermelden wij hier nogmaals de uitslag van de wed strijd „de mooiste en origineelste inzen ding in de stoet". De le prijs ging naar de totaal-inzendmg van Olympia, de 2e prijs werd behaald door de „Paltz- en Eemgeuzen" eveneens voor hun totale in zending en de 3e prijs ging naar „De Vangrail". Dc prijzen worden één van de komende dagen toegestuurd, respectievelijk thuis bezorgd. Vanaf vandaag zullen de vijf prijswin nende foto's voor het raam van het V.V.V.-kantoor aan de Steenhoffstraat hangen. Niet bekroonde foto's, die wer den ingezonden met een voldoende ge frankeerde en van volledig adres voor ziene retour-envelop, .worden eveneens binnenkort geretourneerd. De heer H. Th. Krops, hoofd van de school, leidde hem in. Hij had de kinde ren er al iets van verteld, „maar geluk kig niet alles, anders had ik wel weg kunnen blijven", zei de heer v. d. Broek. Het ging dan ook niet alleen over plant soenen, maar over de natuur en het be houd daarvan in 't algemeen. De heer v. d. Broek moet ongetwijfeld gedacht hebben, met de ouderen lukt dat niet zo best, laten we beginnen met de jeugd. Aan de hand van vele kleurendia's liet hij de kinderen zien hoe mooi de natuur in de omgeving van Soest is. Bekende plaatjes lokte enthousiaste reacties van de toeschouwertjes uit en heel fijntjes wees de heer Van den Broek ze erop dat ze allemaal mee kunnen werken, de na tuur mooi te houden. Extra aandacht vestigde hij op het vele werk dat de ge meente doet voor het behoud van de bo men en de heer Krops greep deze gele genheid aan bij het „vragen-uurtje" na afloop. „Mogelijk heeft u wel eens een boompje over van de bomenplandag, als blijkt dat die te dicht bij elkaar gezet zijn. Breng ze dan alstublieft bij ons voor het speelterrein achter de school". De heer Krops riep de hulp in van de heer Van Os, de voorlichtingsambtenaar, in de hoop dat zijn vraag niet verloren zou gaan. Ook pleitte de heer Krops nog voor het aanleggen van speedveldjes in •Soestdijk; „voor 1000 kinderen is hier geen speelterrein" en daarbij doelde hij niet op voetbalveldjes, „want daar is op de Eng ruimte genoeg voor", maar speel- terreintjes voor de kleinere kinderen. Het was een bijzonder geslaagde les en we kunnen ons voorstellen dat alle la- BOEKHANDEL f G.J. WESSELS SoesurbergsestrMt 53-td 2419 SOEST Vanavond om 20.00 uur opent de heer Pier van Dijk de expositie in het Ar tishock gebouw van de kunstenaars Jeltje de Jong en Gooitzen de Jong. Jeltje de Jong werd in 1938 ln Harlin- gen geboren. Zij exposeert gob^linteke- ningen. Eerder dit jaar exposeerde zij op de tentoonstelling „schering en inslag" in Amsterdam. Diversè van haar werken zijn opgenomen in particuliere verzame lingen. Gooitzen de Jong werd in 1932 in En schede geboren. In het Artishock ge bouw exposeert hij plastieken. Op, 24- jarige leeftijd, in 1956, ontving hij dc Geraert ter Bosch-prijs, in 1957 de zil veren medaille van de Prix de Rome en een jaar later de gouden erepenning van de Prix de Rome. Hij exposeerde onder meer in het Stedelijk museum in Amsterdam, in 1962 op de Biennale in Parijs, in 1968 in Sonsbeek in Arnhem en dit jaar in Drakensteyn. Gooitzen de Jong heeft opdrachten uitgevoerd o.a. in Amersfoort, Utrecht, Amsterdam, En schede, Amstelveen, Weesp en Kampen. De tentoonstelling in het Artishock ge bouw loopt tot 31 januari 1972 en is ge opend op zaterdag, zondag en maandag, van 2-5 uur, en dinsdag tot en met vrij dag van 2-5 uur en van 19-21 uur. Bij redelijk weer organiseert de Natuur- wacht „Eemland" op zondag 12 decem ber a.s. een wandeling door de Soester bossen. Vertrokken wordt om 2 uur van af Zonnegloren aan de Soesterbergse straat. De leiding berust wederom bij de werkgroep van de Natuurwacht. De deelname is kosteloos. De wethouder van financiën, de heer J. J. Ebbers brengt ter kennis van belang hebbenden, dat hij verhinderd is op maandag 13 december a.s. zijn wekelijkse spreekuur te houden. VERWARMINGSBEDRIJF Het adres voor een goede op gas gestookte CENTRALE VERWARMING. Hartweg 58 Soest Telef. 02155-4332 Een gouden armband, een gouden he renhorloge, een antiek rood koperen bakje en een koperen snuitlamp is de buit van een inbraak in de woning van mevrouw W. S. aan de Plasweg. De da ders zijn de woning via een keukenraam aan de achterzijde van de woning bin nen gekomen en hebben deze door de openslaande deuren aan de zijkant weer verlaten. Alle vertrekken werden door zocht en een grote rommel werd achter gelaten. De bewoonster was zondag uit logeren gegaan en trof woensdagmorgen bij terugkomst de ravage aan. Ook bij winkelier D. W. aan de Ko ninginnelaan is ingebroken. Ook hier heeft men zich via een raam aan de achterzijde toegang tot het pand ver schaft. Een houten-schrijfbureau in het kantoor werd doorzocht maar er wordt niets vermist. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aangege ven: schooltas met dopsleutels, heren horloge, diverse sleutels, jongensfiets, diverse damesfietsen, ceintuur, 2 pakken controlebladen, diverse muntbiljetten, sierspeld, poncho, damesbril en kinder fiets. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie op woensdag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, inlich tingen worden verkregen. Ter besch. gest. door AVRO, uitz. d.d. 3-12-1971. E KANTOORBOEKHANDEL Naast postkantoor Telefoon 2476

Soester Courant | 1971 | | pagina 9