Ambitieus plan voor stadscentrum Soest van jonge Soester architect Een café met meer dan 100 jaar ervaring moet toch wel gezellig zijn. Niet? Komt u ook eens langs, G. A. BUTZELAAR Zeer goede prestaties van de topteams van S.V.V. „Commissie Eng-park" gaat terrein verkennen Weinig waardering voor plan Kerckenlandt Ned. Chr. Vrouwen Bond Soest-Zuid/Soesterveen NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Een bank die 't werk voor je doet Vergadering Wijkraad Soesterberg Kritiek op de gemeente René van Hal winnaar van B. W. Kolthof-trofee Filmavond Humanistisch Verbond SOESTERBERG Er waren 218 zwarte Pietjes VARA-speelgoedactie Poolse belangstelling bij Artishock Ned. Christenvrouwenbond SLIJTERIJ 'T HART Relatiegeschenken voor de a.s. feestdagen. Koorzang in Zonnegloren Eiermarkt Soestdijk Vleesverkoop Officiële kennisgeving Hinderwet Rectificatie Openbare bekendmaking verkeersmaatregel Topteams Olympia kwamen niet tot winst Dinsdag 14 december 1971 Van 17 december tot 2 januari a.s. zal in het Artishockgebouw aan de Steen- hoffstraat tentoongesteld worden een maquette van de bebouwing van het stadscentrum in Soest. De Soester architekt Dick Renooy maakte deze maquette als afstudeerpro- jekt voor de Academie voor Bouw kunst in Tilburg. Als Soester voelde hij zich nauw be trokken bij de verstedelijking van zijn geboorteplaats en het was dan ook zijn vrije keus de bebouwing van het stads centrum uit te werken. In totaal ging aan het gereedkomen van de maquette een studie van 2 jaar vooraf. Hij kreeg daarbij de volle medewerking van de heer v. d. Dussen, de directeur van ge meentewerken en ging van start met de twee jaar geleden beschikbare cij fers. Conform bestaande plannen situeerde hij in de stadskern het gemeentehuis, politiebureau, postkantoor en een win kelcentrum. Onder het plein, waarom heen deze gebouwen zouden moeten verrijzen, komen volgens dit plan, par keergarages, zodat het centrum vrij blijft van autoverkeer. Daarnaast plaatste hij bij deze kern een sportge bouw en een scholengemeenschap voor het voortgezetonderwijs (Mavo, Havo V.W.O.). De scholengemeenschap werk te hij verder uit. In het schoolcomplex zijn diverse voor zieningen ondergebracht; een onder- wijsblok, een ruimte voor administratie en bestuur, integratieruimten en een restaurant. In het hart van het geheel komt een grote zaal. Het plan is machtig van opzet en kan zeker dienst doen als een alternatief voor het stadscentrumplan waarvoor een opdracht is verstrekt. De grote zaal, integratieruimten en restaurant kunnen eveneens dienst doen, althans dat is de bedoeling van de architekt, als cultureelcentrum. Het geheel kan in gedeelten worden uitgevoerd en zo nodig ook uitgebreid. Alle gebouwen aan het plein krijgen een zelfde bouwstijl, waarbij rekening is gehouden met het hoogte verschil Beleefd aanbelevend, Korte Brinkweg 49 - Tel. 2637 van het terrein. Het projekt werd op de Academie in Tilburg reeds beoordeeld, waar men van mening was dat het een duidelijk afwijkende, maar zeer geslaagde, op zet had, dat mogelijk voor een plaats als Soest te ambitieus kon zijn. Gedurende de tentoonstelling zal de heer Renooy iedere donderdagavond (23 en 30 december) bij zijn maquette desgevraagd toelichting geven. De hoogste teams van de Soester Vol leybal Vereniging hebben zeer goede prestaties geleverd. Het eerste dames team wist na lange tijd weer een wed strijd te winnen. Ook het eerste heren team schakelde een tegenstander uit. Het tweede herenteam zag kans kop loper AGAVS te winnen en daardoor op een gedeelde eerste plaats in de eerste klasse te komen. Het eerste damesteam moest uitko men tegen plaatsgenoot Olympia. Beide teams haden nog niet zulke grote pres taties in de overgangsklasse geleverd. Hot werd een zeer aantrekkelijke wed strijd met veel spanning. Soms werd het wat rommelig door een niet al te sterke leiding van de scheidsrechters. SVV ging direct in de aanval en wist via verrassende smashes en goed ge plaatste ballen het team van Olympia uit balans te brengen. Het werd voor de SW-dames een wedstrijd, waarin de kracht en het spelpeil op hoger ni veau kwamen dan bij het begin van de competitie. De eerste set eindigde in een 11-15 overwinning voor de SW-sters. Ook in de tweede set liep het spel van de SVV-sters goed en eindigde eveneens in een verdiende 10-15 overwinning. In de derde set liep het niet zo erg goed meer. De dames van Olympia hadden het spel in handen en wisten al spoedig tot een 15-5 overwinning te komen. In de vierde set werd het weer een overwinning voor de dames van SVV met 8-15. Het eerste herenteam moest uitko men tegen Huizen 2. Dit team staat op de onderste plaats van de promotieklasse en SVV hoefde dus niet veel moeite te doen om deze tegenstander uit te scha kelen. Toch ging niet alles op rolletjes. Er werden veel fouten gemaakt, waar door de tegenstander toch kans zag veel punten te scoren. Het werd even wel een 15-11 overwinning voor de SVV-ers. In de beide volgende sets wisten de SW-ers het spel beter in handen te houden en de tegenstander minder kansen te geven. De tweede set werd een 15-5 overwinning en de der de een 15-6 overwinning. Tweede herenteam komt op gedeelde eerste plaats in de eerste klasse. Het tweede herenteam leverde een fraaie prestatie door AGAVS uit Soes- terberg uit te schakelen met 1-3. Het werd een enerverende en harde strijd. Aan beide kanten werd een zeer goe de partij volleybal te zien gegeven. De 6 spelers, de heren P. Lasuer, D. Hoog straten, G. Egbers, H. v. d. Berg, A. Grift en J. Stam namen meteen de aanval in handen. Via harde smashes van de heren La- seur en Hoogstraten was de tegenstan der goed in bedwang te houden. Mees tal werden deze smashes punten, zodat de SW-ers konden uitlopen. De eerste set werd een overwinning van 10-15 voor SVV. Ook de tweede set werd een vrij rui me overwinning van 11-15. In de derde set begon de vermoeidheid en het late tijdstip een rol te spelen. Het ging wat moeizamer aan beide kanten. AGAVS zag hierdoor echter kans toch een set- overwinning te behalen en won met 15-11. Toen de vierde set moest be ginnen was het inmiddels al half twaalf, zodat deze wedstrijd de enige was in de zaal. Deze set eindigde in een overwinning voor de SW-ers met 11-15. Zowel heren SW 3 als SW 4 verlie zen. Zowel het derde als het vierde heren team konden niet tot winst komen. Het derde team wist nog één setwinst te behalen tegen Olympia 5. De eerste die door SW werd gewonnen met 15-7, was meteen de top van SW, die ge bruik maakte van de slechte start van Olympia. In de tweede en derde set vielen de SW-ers weer helemaal te rug en zagen geen kans meer om maar een enkele bedreiging voor Olympia 5 te tonen. Ze verloren deze sets resp. met 6-15 en 1-15. Het vierde herenteam moest uitko men tegen Olympia 4 en speelde een betere wedstrijd dan het derde. Zij za gen kans om meer punten te scoren, maar waren niet zo sterk om een set winst te behalen. De drie sets gaven ongeveer een gelijk beeld. In alle sets was Olympia sterker. Het werd even wel een vrij aantrekkelijke wedstrijd. De setstanden waren resp. 15-10, 15-8 en 15-9. Meisjes A wint, Jongens A verliest. Meisjesjeugd A wist in een leuke wed strijd het Baarnse BG&SV te verslaan in vrij behoorlijke cijfers. Een 2-0 overwinning was een fraaie prestatie. Setstanden waren 7-15 en 12-15. Een onnodig verlies leden Jongens SW A. Zij verloren van BG&SV. De eerste set wisten de heren nog te win den en wel met 11-15. De tweede set werd een verlies met 15-13, en de der de set verloren ze met 15-2. Wedstrijden in de komende week: DAMES: TJmvio 2-SW 3. SVV 4-WH. AGAVS-SW 5. HEREN: SW 2-OIympia 3. BG&SV 4-SVV 5. Jongens: SW b-AGAVS. Alle wedstrijden worden donderdag a.s. in Soest gespeeld. De commissie Eng-park heeft tijdens de gisteravond gehouden openbare vergade ring besloten om op dinsdag 21 december samen met de heer A. van de Broek, hoofd van de gemeentelijke plantsoenendienst, een terreinverkenning te houden. Naar aanleiding daarvan kunnen de leden hun gedachten en wensen ten aanzien van het te creëren park op papier zetten. Uitgansgpunt daarbij moet volgens voor zitter C. de Heus zjjn „de Eng zoveel mogelijk z'n karakter te laten behouden, terwijl toch ook enigszins tegemoet gekomen moet worden aan de wensen van de burgerij zonder dat het een kakelbont geheel wordt". De wensen van de commis sieleden en de waslijst van door verenigingen geuite wensen zullen vervolgens bekeken worden, waarna de commissie ze in detail kan bespreken. Tenslotte kan dan het eindrapport worden opgesteld, dat in april gereed moet zijn. Bij de discussie van gisteravond kwamen zowel de Eng-weg als het plan Kercken landt om de hoek kijken. Rinke Tolman: „Als de weg door de polder nu eens twee keer zo breed gemaakt wordt?" Ben Joosten stelde echter, dat praten over de Eng-weg geen zin had. Zijns inziens werkte de tijd ten gunste van het niet doorgaan van de aanleg van de weg, die hij een aanslag op de Eng noemde. Voorzitter De Heus sprak van de bottle-neck voor het toekomstige park. Chris Uiterwijk verfoeide het plan Ker ckenlandt. „Als we tien jaar geleden al inspraak hadden gehad, was dit plan nooit tot ontwikkeling gekomen", meen de hij. De heer J. G. Hilhorst pleitte voor groeninfiltratie vanuit het park in Kerckenlandt en ook in de overige be staande en toekomstige bebouwingen rondom het park. Voorzitter De Heus noemde Kerckenlandt „een alleronzaligst plan. Wie dit heeft uitgedacht, heeft geen enkel begrip gehad voor de bete kenis van de Eng. Die is voor negentig procent verloren. Wij kunnen nu pro beren om nog iets te redden". De heer De Heus stelde, dat de Eng moet blijven, maar niet zoals hij nu is. „Er is al teveel verknoeid". Hij dacht vooral aan het camoufleren van de ach tergronden, want aan de buitenkanten van het park zou men aankijken tegen een sloperij, een kerkhof en flats. Flats, die ook op het door de heer W. Enden dijk als een „prachtig stuk Eng" ge bouwd zullen worden, in wisselende hoogte, „maar in ieder geval ook acht- hoog", merkte de heer Joosten op. Kwalijke bebouwing Aan de hand van een aantal tekenin gen verduidelijkte de heer Van de Broek de situatie. Zijns inziens be stond de kwalijke bebouwing van de Eng ook uit de lelijke lintbebouwing langs de Verlengde Talmalaan en de Molenstraat. Hij noemde het een plus punt, dat die afgravingen, die zijns in ziens enorme wonden waren, die moei lijk in het park zijn in te passen. Het hoofd van de plantsoenendienst vertelde, dat het de bedoeling dat, de in aanbouw zijnde gemeentelijke kwe kerij aan de Molenstraat ook een edu catieve functie krijgt. De heer De Heus liet een tekening zien van de Finse professor Olli Kivinen, die een ont moetingscentrum had ontworpen, ge dacht als overgang tussen het stede lijk en het achterliggend gebied. Ben Joosten noemde het gebouw in het park het Lange Brinkweg-idee te ge ven. De heer De Heus beaamde dat die iets anders moeten worden dan de mo derne scholen, die hij betitelde als „op een rij gezette containers". In het eindrapport zullen foto's wor den opgenomen van hoe de Eng was en hoe hij nu is. De commissie bekeek een aantal foto's van de Eng, daarvan ze vond dat de plekjes geen confronta tie met de realiteit inhielden. De heer De Heus: „Van iets afschuwelijks kun je nog een mooie foto maken als je maar weet hoe". Hij wilde een foto graaf inschakelen om ook de beroerde plekjes vast te leggen. Het park -anderhalve kilometer lang en op z'n smalst driehonderd meter breed- zou een ideale plek zijn voor een schoolbioloog. De heer W. A. van Elmpt meende, dat een bioloog voor de (nu al negentien) lagere scholen in de toekomst nodig zou zijn. Tenslotte leg de de commissie dinsdag 21 december vast als „excursie-dag" naar de Eng. „Laten we zo gauw mogelijk gaan, de knollenoogst is nu nog aan de gang", vond Rinke Tolman. De adventsbij eenkomst wordt gehou den op woensdag 15 december, in „De Open Hof", Dalweg hoek Veenbes straat. Aanvang half acht. Het progamma wordt verzorgd door de heer en mevrouw F. en G. D. Hinlo- pen-Nanninga uit Haarlem. Door mid del van dia's uit Israël zal het moge lijk zijn om Maria te volgen op haar reis van Nazareth in Galilea naar Ein Kerim in Judea, de woonplaats van haar nicht Elisabeth, en later naar Jeruzalem en Bethlehem. Het geheel wordt afgewisseld door Israëlische, By zantijnse en kerstmuziek op gramma- foonplaten. Woord, gedichten, kleuren dia's en muziek vormen één geheel. VERMIST Sedert begin oktober: lVs jaar oude cypers grijs gestreepte poes, witte bef en dito voetjes en een 27a jaar oude poes, kleur wit, met cyperse vlekken op rug en kop. Beide poezen op één adres: Fam. De Klerk, Kerkdwarsstraat 9. Inlichtingen over deze en andere dieren aan het Dierentehuis, Klein Engendaal- weg 36a, Soest, telefoon 3583. Opgaven voor vermelding in deze ru briek uiterlijk zaterdagavond telefonisch onder de nummers 3583, 3282 of 2501. Afgelopen donderdagavond vergaderde de Wijkraad van Soesterberg onder voorzitterschap van de heer J. Veenen- daal (VVD). Er kwam nogal wat kri tiek los op de gemeente. De woningbouw, of liever het uitblij ven ervan, kwam zeer nadrukkelijk aan de orde. In de afgelopen vier jaar verminderde de bevolking van 6600 tot 6000. Tegenover 1800 vestigingen ston den 2700 vertrekken. Het geboorte overschot was 300. Het aantal leerlin gen op de lagere scholen verminderde van 950 tot 753 en het aantal kleuters van 340 tot 225. Mogelijk worden er nu 90 Euro wonin gen gebouwd, maar men vroeg zich af of er sinds 1956 wel een definitief be stemmingsplan Soesterberg was ont worpen. Over een en ander zal con tact opgenomen worden met burge meester en wethouders. Mej. H. Lensink (KVP) pleitte voor een hearing als een plan bekend is voor woningbouw, wat de heer A. Bosma (Pr. Chr.) deed opmerken: „Maar al leen als er een definitief plan is. De mensen geloven ons anders niet meer en zien ons als onbetrouwbare lieden. De praatjes van de gemeente en de heer v. d. Dussen, directeur van ge meentewerken, kan ik wel dromen". Het bestuur van de Wijkraad zal het college van b. en w. verzoeken om, met medewerking van de gemeentelij ke voorlichtingsambtenaar en met ge bruikmaking van de gemeentedrukke rij, een blad uit te geven met informa tie over het werk van de Wijkraad en over de leden ervan. Men vreesde nl. dat de bevolking nauwelijks van het bestaan van de Wijkraad afweet. Kritiek was er ook op het feit dat de ideeënbus van de gemeente was opge hangen zonder voorkennis van de Wijk raad en dat de raadsstukken practisch nooit op tijd en soms zelfs na afloop van de raadsvergadering ter inzage werden gelegd. „Er is meer dan eens geklaagd, dat gemeentewerken zo vaak ingaat tegen de adviezen van b.v. politie en Wijk raad. We moeten b. en w. vragen die adviezen goed te bekijken en er niet zonder meer afwijzend op te beschik ken", aldus de heer G. van Aalst. De heer Bloemendaal had opgemerkt dat de parkeerhavens langs de Moerbes- senberg recht waren gemaakt en niet schuin, waardoor er zeker 5 auto.s meer hadden kunnen staan, zoals werd voorgesteld. De Wijkraad zal het rapport over de situatie waarin de detailhandel in Soest- terberg zich bevindt, in een aparte vergadering behandelen. Het dagelijks bestuur zal verzoeken ook het eerste (geheime) rapport over de middenstand ter inzage te krijgen, zodat dit in de nabeschouwing betrokken kan worden. De heer J. van Aalst (WD) stelde, dat de middenstand geïnvesteerd had op toezeggingen van het gemeentebestuur. In de commissie, die voorbereidingen moet treffen voor het houden van een voorlichtingsavond voor ouders van leerlingen die de lagere school verla ten, werden benoemd de leden A. Bos ma en P. Bloemendaal. In het dage lijks bestuur werd in de plaats van de heer J. van Munster gekozen mej. H. Lensink. Op verzoek van de heren Eijpe en Bloemendaal zal onderzocht worden of er een mogelijkheid bestaat een bro chure over Soesterberg samen te stel len, die meer gegevens bevat dan die welke de gemeente nu aan nieuwe in woners uitgeeft. De evenementen-commissie van de Soester Volleybal Vereniging organi seerde vrijdag j.1. in het jeugdgebouw aan de Regentesselaan een bingo avond, waarvoor van de zijde van de leden een goede belangstelling be stond. Een broodrooster, taarten en vele andere nuttige en smakelijke voorwerpen waren te verdienen bij het bingospel, dat plaats vond onder lei ding van de in Soest op dit terrein be kende bingomaster, de heer W. den Hartog. Van deze gelegenheid werd tevens ge bruik gemaakt om het zilveren vereni gingsinsigne voor het 12 Va-jarig lid maatschap uit te reiken aan de heer J van Herwaarden. „Niet alleen trouw maar ook een grote activiteit heeft je lidmaatschap gekenmerkt", aldus de voorzitter, die de heer Van Herwaar den het insigne op de borst spelde. Het hoogtepunt van de avond vormde de bekendmaking van het meest ver dienstelijke lid van het seizoen 1970- 1971. De heer H. Stam zette de beteke nis uiteen van de toekenning van de B. W. Kolthof-trofee, die indertijd in gesteld was om de verdiensten van de voorzitter over de eerste 12 Vs-jaar van het bestaan van de vereniging te eren. Ook gaf hij een uiteenzetting van de verschillende groeperingen en de waar deringscijfers die door de hiervoor in gestelde commissie werden gehanteerd. Aan de vijf hoogstgeplaatste leden werd een diploma uitgereikt. Zo ble ken naast de winnaar van de trofee ook mevr. van Herwaarden, en de he ren Kok, Van Herwaarden en Van Kleef hoge ogen te hebben gegooid. Onbetwiste winnaar was evenwel de heer R. van Hal, die niet minder dan 632 punten bleek te hebben behaald. Zowel de heer Stam als de heer Kolt- hof, die de winnaar van de naar hem genoemde prijs een persoonlijk aan denken ter hand stelde, roemden het werk, dat de heer Van Hal op de hem bescheiden wijze voor de vereniging verrichtte. Met een dankwoord aan de organise rende commissie en aan de heer Den Hartog en een opwekking tot de leden om bij de komende wedstrijden van hun belangstelling blijk te geven, sloot de voorzitter klokslag twaalf deze ge slaagde ontspanningsavond. Vrijdag 17 december a.s., om 20.00 uur, heeft het Humanistisch Verbond, afde ling Soest-Baarn, een filmavond in het Artishockgebouw, die voor iedereen toe gankelijk is. Vertoond worden o.a. „Neighbours" van de eksperimentele cineast Norman Mc. Laren en „Het Spel" van de Joegoslaaf Vucovisk. De films hebben als thema „geweld". Na de pauze is er een discussie onder leiding van de heer Tj. Krips. Het juiste aantal Zwarte Pietjes, min of meer verscholen in de etalages van vele Soesterbergse winkeliers, bedroeg 218 en was alleen geraden door Ronald de Kor te, Rademakerstraat 25, die daarmede 100,verdiend heeft met zijn fabel achtige speurzin. Tweede prijzen van 50,gingen naar mevrouw Vergeer-Tammer, Gen. Winkel manstraat 49 en J. G. v. d. Berg, Amers- foortsestraat 11. Vier prijzen van 25,werden gewon nen door J. C. klinkenberg, Ant. van Leeuwenhoeklaan 77; Benny van Huye- voort, Prof. Lorentzlaan 23; G. G. v. d. Berg, Plesmanstraat 91 en Viola Merts, Gen. Winkelmanstraat 77. Tien prijzen van een tientje voor: me vrouw Homberg-v. d. Berg, Ambonplein 20 in Amsterdam-Oost; mevrouw Merts- Marselis en Renny Merts, Gen. Winkel manstraat 77; Chris Jagers, Rademaker straat 3; Marion Majoor, Fokkerstraat 29; Robert en Hanny Klinkenberg, Ant. v. Leeuwenhoeklaan 77; P. H. Galjart en N. C. Galjart, Veldm. Montgomeryweg 34 en H. G. Kaspers, Andriessestraat 6, Ons Belang. In het kader van de VARA-speelgoed actie, beter bekend nog als actie 1.2.3.4.5., heeft de afdeling Soesterberg het kinder huis „Bos en Hei" te Uddel bij Apel doorn geadopteerd. De 34 debiele kinde ren kregen elk een persoonlijk cadeau en voor het tehuis werden grammofoon platen gekocht. Mede namens de directrice van „Bos en Hei" dankt het comité alle gevers van grote of kleine bedragen, die het moge lijk maakten ook dit jaar weer een fan tastisch Sinterklaasfeest voor deze kin deren te organiseren. Mevrouw Van Ek deelde ons mee, dat het ingezamelde be drag ƒ588,50 bedroeg. Maandagmiddag bezocht een kleine de legatie uit Polen het Artishockgebouw om kennis te nemen van de activiteiten van de kunstenaarsvereniging. De delegatie bestond uit mevrouw J. Okuniewicz, wier interesse speciaal uit gaat naar bibliotheek e.d. en de heer J. Kanik, belast met districtswerk voor creativiteitscentra. Zij maken een tiendaagse trip door Ne derland en bezochten o.m. Den Haag, Rotterdam, Amsterdam, Amersfoort, Bre da, Kerkrade, Otterloo, Utrecht, Haarlem en Tilburg. Een zeer druk bezet werk programma en de heer J. Kanik sprak dan ook van een 24-urige werkdag. In het enigszins moeizaam verlopend ge sprekje vertelde hij dat Nederland een zeer goede en zeer rijke indruk op hem gemaakt had. Dit oriëntatiebezoek duurt tot 16 december. Op hun tocht naar Soest, Amersfoort en Amsterdam wer den zij maandag vergezeld door de heer R. Hartman van het ministerie van C.R.M. In het Artishockgebouw werden zij rondgeleid door de heer Ben Joosten, voorzitter van de kunstenaarsvereniging Artishock en door de heer Drost van de Stichtse Culturele Raad uit Utrecht. HARTWEG 55 - TEL. 5844 - SOEST Voor iedere beurs, ruime keuze. Speciale aanbieding: Heldsieck CAMPAGNE van 20,40 voor 18,40 DUITSE SEKT geen ƒ6,50, maar 6,00 GRATIS THUISBEZORGD. Dinsdag 21 december a.s., des avonds om 8 uur, zal in de kerkzaal van Zon negloren voor het verplegend personeel en verpleegden koorzang te beluisteren zijn. Medewerkenden zijn: mannenkoor „Apollo", o.l.v. de heer G. v. d. Schepop; gemengde zangvereniging „Paleis Soest- dijk", o.l.v. de heer L. J. Meyer en kin derkoor „Apollo", o.l.v. de heer G. v. d. Schepop. Aan het orgel: G. den Broeder. Belangstellenden zijn van harte welkom. De afdeling Soestdijk houdt op donder dag 16 december a.s. haar kerstavond in het wijkgebouw bij de Emmakerk, Regentesselaan. Deze avond begint om kwart voor acht met gezamenlijk kof fiedrinken. Daarna volgt de liturgie, die gelezen zal worden door enkele le den. Na de pauze zal de gospelgroup „The Messengers" uit Soest optreden. Gasten die belangstelling hebben voor de N.C.V.B. zijn hartelijk welkom. Woensdagmiddag, 2 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vin den aan de houders van gele kaarten, genummerd van 26 tot 175. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van de heer A. G. Brood, De Zoom 11 te Soest, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor het opslaan van 5 buta- gasflessen ten behoeve van kampeer- doeleinden, alsmede een propaangasin- stallatie, op het perceel De Zoom 11 te Soest, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nr. 1491. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwa ren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op woensdag 29 december a.s., des voormiddags 9.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting wor den gehouden, alwaar mondeling bezwa ren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. Soest, 14 december 1971. In de openbare bekendmaking van 30 november 1971, betrekking hebbende op verkeersmaatregelen voor het Soester industrieterrein is onder c, sub 3 ver meld, dat het gehele Weteringpad wordt gesloten voor alle motorvoertuigen, gaan de in de richting van de Beckeringh- straat. Dit dient echter te zijn een geslo tenverklaring van een gedeelte van het Weteringpad, en wel het gedeelte tussen de Koningsweg en de Industrieweg. Dit gedeelte van het Weteringpad wordt ge sloten voor alle motorvoertuigen, gaande richting Industrieweg. Soest, 14 december 1971. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 40.000 stuks in prijzen van 16,25 tot 17,75. Middenprijs 17,25. Prijs per kg ƒ2,70. Op donderdag 9 december jl. was er naar Soester begrippen sprake van top- volleybal in de sporthal Beukendal. Zo wel van SVV als van de vereniging Olympia traden de eerste zestallen in het strijdperk, met als meest besproken ont moeting, die tussen de eerste damesteams van SVV en Olympia. Dit treffen eindigde in een onbetwiste overwinning voor SVV. Ook Olympia's sterkste heren slaagden er niet in de punten binnen te halen. Valbovol uit Woerden bleek over de langste adem te beschikken en won met 3-2. De overige teams van Olympia hebbep het donder dagavond op een enkele uitzondering na beter gedaan. Het eerste damesteam van Olympia heeft na een altijd spannende wedstrijd tegen stadgenoot SVV zijn meerdere moeten erkennen in dit op de ranglijst lager geklasseerde zestal. De eerste twee sets werden met 15-11 en 15-10 verloren, voornamelijk door het falen van zowel de verdediging aan het net en in het achterveld, waar vele door de uitstekend op dreef zijnde aanval van SVV geslagen ballen niet werden opgevangen. De derde set eindigde in winst voor Olympia (15-5) en met hoop in de harten van de nerveus spelende dames om alsnog de punten te kunnen veroveren. In de vier de set kwamen de SVV-sters hun kleine inzinking te boven en lieten geen twijfel bestaan aan hun kracht, zoals uit de cijfers (15-8) moge blijken. De enige meisjes-ontmoeting' op deze avond moest eindigen in een overwinning voor Olympia, aangezien de junioren C en D elkaar ontmoetten. C sleepte de punten binnen, hoewel het schrander en enthousiast spelende D de eerste set win nend wist af te sluiten. Het werd 2-1 met als setstanden 13-15, 15-13 en 15-9. Het tweede damesteam ondervond weinig weerstand tegen het zwakkere SVH en won derhalve verdiend met 3-0 (setstanden: 15-11, 15-7 en 15-8). Vooral de aanvalskracht van dit goed op elkaar ingespeelde team zorgde voor de punten. Na het afsluiten van de eerste set met een nederlaag van 15-5 leek de he ren 1-formatie van Olympia naar een 3-0 nederlaag toe te spelen tegen het iets hoger geklasseerde Valboval uit Woerden, dat meer aanvalskracht en routine in zijn spel legde. De zeer be langrijke tweede set leek aanvankelijk dit vermoeden te staven. Echter de hard nekkige tegenstand van de Olympianen, vooral in de slotfase, leverde een set winst op van 17-15. Ondanks zeer goed aanvalswerk van Fred van Hulst en Jan van der Kamp ging de spannende derde set verloren, waardoor Olympia met 2-1 achter kwam te staan. Als dit herenteam van Olympia altijd zo zou spelen als in de daarop volgende set, zouden zij onbe twist kampioen worden. 15-10 werd hier van de uitslag, waardoor een beslissen de vijfde set moest volgen. Olympia speelde echter te krampachtig en legde te weinig variatie in de aanval. Harde klappen kunnen goed zijn, indien zij maar niet steeds in de zelfde richting worden geslagen. Toch mag de uitslag van deze set 15-7 in het voordeel van Valbovol geflatteerd genoemd wor den. Zo niet echter het eindresultaat van 3-2 in het voordeel van de Woerdense formatie. Ook de Olympia-reserves kwamen deze avond niet tot winst. Dit de com petitie zeer sterk begonnen zestal moest zijn meerdere erkennen in de reserves van WA uit Amersfoort, nadat wel de eerste set in winst kon worden omgebo gen. 15-6, 15-5 en 15-7 zorgden voor een negatief resultaat voor Olympia: 3-1. Het derde herenteam daarentegen speelde zeer sterk en veroverde de volle winst tegen het tegenvallende zestal van SVH. Bij deze wedstrijd eindigde de eerste set in het voordeel van SVH. 15-12, 15-12, 15-13 Avaren de setstanden in het voordeel van Olympia 3, dat daar mee twee belangrijke punten veroverde. Het vierde herenteam wees de en thousiaste SVV-ers 4 terug. Tegen deze stadgenoot werd verdiend met 3-0 ge wonnen. Vooral sterk aan het net waren Jan van der Kamp en Dik Lente, die hiermee hun aandeel leverden voor dit positieve resultaat. Setstanden waren 15-10, 15-8 en 15-9. Dit steeds sterker spelende zestal zal in de tweede helft van de competitie waarschijnlijk het thans leidende Olympia 5 nog gaan be dreigen, dat afgelopen donderdag onno dig een punt verloor aan het derde herenteam van Stadgenoot SVV. Programma voor donderdag 16 december. De eerste teams van Olympia komen pas weer in januari in het strijdperk, even als de reserves. 18.30 uur: Jongens; Olympia C-DEVU. 18.30 uur: Jongens; Olympia D-Olympia A. 18.30 uur: Jongens; Olympia B-VVH. 19.15 uur: Dames; Olympia 3-Volecm. 19.15 uur: Dames; VVH 2-Olympia 4. 20.00 uur: Heren; VVH 3-Olvmpia 7. 21.30 uur: Heren; SVV 2-Olvmpia S.

Soester Courant | 1971 | | pagina 3