'AARN gramma ibieding mber tiding Kerst Koopavonden Kerkstraat Promenade Probeer het eens. Ook in de slijterij van CAFÉ BUTZELAAR bent u beter af. Handbal B.D.C. Gerjo Spans ondanks 2e plaats in Soester cross districtskampioen S.O. Soest atletiek organiseerde aantrekkelijke cross-happening V.V.Z. verstevigt koppositie door daverende 5-1 overwinning op Valleivogels Te hard spel ontsierde winst van S.V.S. op Red Stars Café voetbal S.E.C-aanval kansloos tegen intelligent spelend Donar S.O. Soest uitgeschakeld de winterstop in Utrechtse Boys hield hoofd koel en behaalde kostbare overwinning 10 december 3-1 3-2 3-2 V afgelast 1-0 4-0 5-1 4-1 3-2 0-3 13-0 0-3 6-1 2-1 2-2 4-0 3-1 3-0 0-1 1-4 9-0 1-2 Soest) 1-0 1-0 uitgesteld 0-1 10-1 2-2 0-7 6-0 Soest) 1-0 Soest) 0-6 2-5 5-0 1-3 5-2 0-1 1-0 4-2 1-0 9-0 0-3 A 1-8 0-3 3-1 3-0 3-3 1-3 9-0 3-1 2-1 1-2 2-1 2,25 per m. ƒ2,75 per m. W.) aan 15 0-3 1-3 0-0 4-2 5-1 5-3 0-1 1-1 2-3 !t opgekomen 0-1 5-3 2-2 2-0 3-1 2-2 2-6 1-3 2-1 3-1 0-2 8-10 5-3 7-8 5-11 5-8 8-1 19-10 3-1 2-1 5-0 1-0 2-2 1-2 gezellig inkopen doen vrijdag 17, dinsdag 21, woensdag 22 en donderdag 23 december tot 9 uur 's avonds in het gezellige shopping-centre HILVERSUM AVIA parking en nog 1500 parkeerplaatsen in de omgeving Dinsdag 14 december 1971 C. A. BUTZELAAR Korte Brinkweg 49 - Tel. 2637 SEC-aanval opnieuw machteloos. uitval de stand in de 40e minuut op 2-0 bracht. De strijd leek gestreden, maar Donar wist in de laatste minuut Van Hattum nogmaals te passeren, waarmede de stand wat geflatteerd op 3-0 werd ge bracht. Zondag hadden de dames van B.D.C. het Amsterdamse J.O.S. op bezoek. B.D.C. nam al spoedig de leiding, doch J.O.S. wist daar een antwoord op en voor te komen met 1-2. B.D.C. maakte door een strafworp gelijk, doch J.O.S. kwam weer voor. Met de rust was de stand 3-3. Na rust was het J.O.S. dat de loon aangaf daar B.D.C. in de 4-2 opstelling ging spelen welke zij niet voldoende beheersen. Ook vielen er in de verdediging nogal eens gaten waar J.O.S. dankbaar van profiteerde. De doelschoten door B.D.C. afgevuurd waren wel hard, doch dikwijls te hoog of naast. B.D.C. dames verloren ver loren verdiend met 5-8. Dames sen. 2 had Sport Vereent op bezoek. In de eerste helft een gelijk opgaande strijd, waardoor de rust aan brak met een 1-0 voorsprong van B.D.C. Na rust deeld zich bij Sport Vereent de konditie gelden en zij konden de Soester dames niet bijhouden, waar door deze konden scoren. Uitslag 8-1. Door een gelijkspel van concurrent UHSV heeft VVZ bij het ingaan van de winterstop een ruimere afstand genomen van haar mede-kandidaten in afd. 2a. De Vrienden van Zonnegloren speelden in Scherpenzeel. een zeer goede wed strijd, waarbij VVZ een zeer hechte ver dediging had, Van den Burg zich expert toonde in het geven van uitge kiende passes en de gebroeders Brouwer wederom vóör VVZ van zeer veel waarde wéren als koele afmakers. Hoewel keeper Srhink tot tweemaal toe gedwongen werd tot een spectaculaire redding heeft VVZ voor het grootste ge deelte gedomineerd in deze uitwedstrijd op een slecht bespeelbaar veld. Reeds na 15 -minuten nam P. Brouwer de bal in volle ren ineens op de schoen en met een prachtig schot bracht hij VVZ aan de leiding. De VVZ-aanhang"heeft daarna wel enige tijd op het verhogen der score moeten wachten. Toen echter P- Floor pp rechts doorbrak en het linkerblok van Vallei- vogels op het verkeerde been zette kon Brouwer de bal in de uiterste hoek de poneren en kon men iets ruimer adem halen. Kort daarop kwam WZ op fluweel te zitten toen Van den Burg een schitteren de voorzet richting paal stuurde en Jos Brouwer nummer 3. in de touwen deed belanden. Na de rust een sterk aanval lende thuisclub, die inderdaad enig over wicht nam en WZ in de verdediging drukte. Door enkele dekkingsfouten werd de stand al snel op 3-1 gebracht en werd het geheel een grove aangelegen heid, wat de behoorlijke leidende scheidsrechter echter goed in de hand wist te houden. Een der overtredingen van Valleivogels leidde tot een vrije schop, welke door Van den Burg hoog voor het doel werd gebracht en wederom versloeg Jos Brouwer de Valleivogels- defensie en bracht de stand op 4-1. Uit een scrimmage voor het doel van V.- vogels kwam de bal ineens voor de voe ten van de vrijstaande Piet Floor, die de eindstand van deze wedstrijd bracht op 5-1 en WZ het onbetwistte leiderschap gaf in haar afdeling. Indien het vertoon de spel zo blijft, mag WZ zeker tot de kampioens-kandidaten gerekend worden. Het slecht draaiende VVZ 2, dat de laatste tijd niet tot overwinningen kan komen, kreeg in Garderen bij Veluwse Boys opnieuw een 4-1 nederlaag te slik ken. Het zit de reserves niet mee, slechts Henk Brons slaagde er in de eer te red den. WZ 3 moest in plaatsgenoot Hees 3 de meerdere erkennen en verloor met 3-2. In deze minder prettige wedstrijd, een der spelers van Hees werd van het veld gestuurd, bracht Hees via een foute pass in de WZ-verdediging de stand op 1-0, wat tevens de ruststand was. Na de hervatting bracht Neerbos de stand op 1-1. Kort daarop scoorde Hees nogmaals, terwijl Jan van Doorn de einduitslag op 3-2 bepaalde. In. een vlotte en sportieve wedstrijd verloor VVZ 5 bij Huizen 6 met 3-0, waarbij het VVZ gelukte tot de rust de stand dubbel blank te houden. In de tweede helft overklasten de Huizenaren de WZ-ers en zegevierden met 3-0. Monsterscore bereikte VVZ 6 vete ranen met een 13-0 overwinning op Oranjeleeuwen 4. De oude meesters speelden een magistrale partij voetbal, waarbij de tegenpartij volkomen over klast werd door ragfijne combinaties en uitgekiend positiespel. Voor VVZ scoor den Jan Kooy Baarn 4x, Ries Brouwer 4x, Jos van der Hoek 3x, Joop Groart via een rechtstreekse treffer uit een door hem genomen corner lx en aanvoerder Jan van Kooy via een toegekende penal ty- Red Stars heeft het hoofd moeten bui gen. Met 53-61 werd het in de laatste minuten van de wedstrijd alsnog naar een nederlaag gebracht. Toch kan de Soester formatie trots zijn. Het heeft sportief weerstand geboden tegen een bij tijd en wijle zeer onsportief spelend SVS. Maar liefst zes spelers moesten er worden uitgestuurd. Toch kunnen de Soestenaren blij en te vreden zijn met hun spel. Alleen 't ge brek aan voldoende gelijkwaardige wis selspelers liet zich aan het eind van de strijd voelen. Red Stars startte voortreffelijk en wist gedurende de gehele eerste helft een voorsprong op te bouwen en te behou den. Ruststand 22-16. Tot tien minuten voor het laatste fluitsig naal kon Red Stars haar voorsprong be houden, doch via de meest grove trucs kon SVS tot een voorsprong komen. Uiteindelijk wonnen de Spakenburgers deze derby met 61-53 in een sporthal dat zelden zo'n lawaai heeft gehoord als deze zaterdagavond. Hulde voor vele toe schouwers, doch niet voor 't weinig spor tieve SVS. Afgelopen zaterdag speelde „F.C. Butze- laar" een uitwedstrijd in Breda tegen F.C. Lacapri. De Bredanaars waren dit seizoen nog ongeslagen maar moesten hun meerdere erkennen in de Soeste naren. Met liefst 6-3 werden zij versla gen, dit ondanks een achterstand bij de rust van 3-1. Onder een loodgrijze hemel vertrokken om twaalf uur de meisjes b-junioren voor hun laatste wedstrijd van de cross competitie district West I van de KNAU, die in de „Soester Duinen" werd geor ganiseerd door de atletiekafdeling van S.O. Soest Nadat de a- en b-junioren hun kilome ters hadden gelopen had om kwart over één de start plaats van de e-dames se nioren, het „grote geweld" waarbij na tuurlijk van Soester zijde veel belang stelling was voor de sportieve prestatie van Gerjo Spans, die na twee van de drie wedstrijdenmet even zoveel over winingen fier aan de kop van het klas sement prijkte. Nadat bij de dames de Utrechtse Hilde Dix van de atletiekvereniging Hellas zonder bedreiging de eerste plaats had opgeëist, vertrokken om half twee de ruim tweehonderd heren-senioren voor hun drie ronden van elk zeventienhon derd meter. Grote hilariteit bij de vele toeschouwers bracht de eerstestart, die de meute na ruim honderd meter al mopperend van de eerste heuvel terug haalde. De tweede start was wel geheel naar wens van de wedstrijdleider, de heer De Boer, en het veèlkleurige veld trok de duinen in voor een eerste zware gang in het mulle zand. Aangenaam voor het publiek was de aanwezigheid van een elektronische tijd waarneming, waardoor het publiek volle dig op de hoogte bleef van de gang van zaken bij de doorkomst van de atleten na de eerste en tweede ronde. Deze tijd waarneming, een geesteskind van de S.O. Soest-lid de heer G. Heykamp, direc teur van het Hilversumse bedrijf voor bedrijfsautomatisering „Electro-Watt" en uitgevoerd door de heren Bakker en Re- nes, is voor dergelijke wedstrijden zeker uniek en heeft volgens de heer Heykamp nog vele toepassingsmogelijkheden met betrekking tot de atletiek. Na de eerste ronde, die voor het grootste deel werd geleid door het S.O. Soest-lid Jan de Waard, ontstond er een kopgroep- je van drie man, bestaande uit Spans, Geutjes en Sijtveld, dat de eerste ronde aflegde in 9 min. 7 sec. Dit sterke trio, waarbij vooral de Amsterdammer Sijt veld verraste, kwam ook na 16 min. 54 sec. eensgezind door, met Spans in af wachtende 2e positie. De 3e en tevens laatste ronde zou de be slissing moeten brengen. Na 25 minuten i bereikten Van Sijtveld en Spans achter elkaar het laatste rechte stuk voor de finish, waar de Amsterdammer B. van B. van Sütveld in de laatste meter langs Spans. Vooral in de eerste helft waren de ReJ Stars het betere team. Met een fraaie kopstoot passeerde Jos Brouwer de VaUeivogels-keeper. Sijtveld, zowel door zijn routine als door een terrein-oneffenheid uit balans raken van Spans profiteerde, om de strijd in de laatste tien meter in zijn voordeel te beslissen. Een volledige uitgeputte Spans finishte met nog geen seconde achterstand, zich daarmede zeker wetend van de districts- titel. De Zeisternaar Geutjens behaalde de 3e plaats op 9 seconden en eiste de tweede plaats in het totaalklassement op. Jan de Waard moest na zijn sterke eerste ronde wat concurrenten laten passeren, maar zorgde met zijn tijd van 26.17 min. voor een fraaie 5e plaats. Piet Majoor, in zijn laatste jaar voor hij overstapt tot de rijen van de veteranen, liet ook nu weer tientallen jongeren zijn hielen zien en met 27.16 min. bereikte hij de 13e plaats. Ton Duits liep ook een bij zonder sterke wedstrijd en bezette met 28.10 min. de 32e plaats. 55e werd B. Egdom en 93e P. Overbeek. Nadat hierna de veteranen eveneens voor hun 9000 meter van start waren gegaan, vertrokken even na drie uur een ruim honderd prestatielopers voor de „kleine" ronde van drieduizend meter, die voor iedereen, die de finish passeerde, een fraai herinneringsvaantje opleverde. Voor Spans betekent het behalen van de districtstitel automatisch deelname aan de in maar van het komende jaar in Dwingelo te houden nationale cross, met als inzet de hoogste nationale eer. Bij de meisjes junioren-b ging de eerste plaats naar M. Meyssen van de atletiek vereniging „De Volharding" in de tijd van 7.05 min. Gerda van Laar van de S.O. Soest kwam met haar 9.01 min. op de 15e plaats van de vierentwintig ge starte atleetjes, Harrie Rey zorgde bij de jongens-junio- ren-b voor een goede klassering. Zijn tijd van 9.12 min. was goed voor een 6e plaats. Veertig seconden voor hem fi nishte de winnaar K. Visscher uit Edam. Rien Wols legde met zijn 10.05 min. be slag op de 19e plaats, terwijl Arnold Heykamp er in laatste instantie toch nog in slaagde om enkele van de deelnemers achter zich te houden en met 10.50 min. legde hij beslag op de 33e plaats. Bij de jongens-a ging de eerste plaats naar J. Janse van „Zaanland" in 15.01.8 min. Johan van de Grift zorgde met zijn 15.54 min. voor een eervolle 6e plaats. Nadat om vier uur in de S.O. Soest- kantine de prijzen waren uitgereikt, kwam het eind aan een ware cross-hap pening die door de S.O. Soest-bestuur- ders naar een schitterend einde werd gebracht. SEC heeft het zondag tegen de bekende tegenstander het Hilversumse Donar niet klaar kunnen spelen. Opnieuw bleek de groenwitte voorhoede tegen een goed ge organiseerde verdediging niet tot scoren te kunnen komen. Al direct na het eerst fluitsignaal maak te SEC duidelijk, dat zij na de mis stap tegen lijstaanvoerder Laren voor eigen publiek iets goed wilde maken, en met de herstelde Joop Pouw weer in de verdediging, heeft SEC zeker in de eerste helft de Hilversummers goed partij ge geven. De teams waren behoorlijk tegen elkaar opgewassen, hoewel Donar duidelijk wat fanatieker speelde en in veel gevallen net iets eerder bij de bal was. Het spel golfde op en neer en gaf beide elftallen enkele kansen die niet werden benut. In de laatste fase van de eerste helft leek het er op dat SEC een treffer wilde forceren, maar door het aanvallen de spel kreeg de snelle Hilversumse aanval enkele goede kansen, waarbij doelman Van Hattum al zijn registers open moest trekken. Bij een van die uitvallen moest de SEC- verdediging toestaan dat de Hilversum- „Dit zijn voor ons gouden punten". Met deze woorden betraden de spelers van Utrechtse Boys na de wedstrijd tegen S.O. Soest de kleedkamers, die zij tegen de veldverhouding in wonnen. De door de Soester defensie veroorzaakte penalty werd door de Utrechtse keeper keihard achter keeper Kamphorst geplaatst: het enige en werkelijke kostbare doelpunt van de wedstrijd. mers een vrije trap kregen toegewezen, die door aanvoerder Hennie Hout via de binnenkant paal achter de kansloze Van Hattum verdween. Kort voor de rust kregen de Hilversummers nog een kans, maar keeper Van Hattum voorkwam on heil. Na de rust was Posthuma uit het team verdwenen en was zijn plaats ingenomen door de nog steeds pingelende Jan Beyer, die duidelijk meer vaart in de Soester aanval bracht. Al in de eerste minuut maakte hij het de Hilversummers duidelijk dat zij re kening met hem moesten houden, zijn kogel van rechts ging rakelings voor langs. Nadat SEC nog via Van Velzen had ge probeerd de stand op gelijke voet te brengen, verleende aanvoerder Joop Pouw keeper Van Hattum assistentie door, bij een Donar-aanval, de bal uit het verlaten doel te trappen. Even later kreeg SEC bij een vrije trap net buiten het strafschopgebied de kans op de ver diende gelijkmaker, maar het schot van Pouw belandde in de hechte Donar- muur. SEC bleef het de Hilversummers in een fel offensief moeilijk maken en bracht de blauw-witte verdediging dusdanig in het nauw, dat een kopbal buiten bereik van de keeper net over ging. Toch moest de Hilversumse doelman bij een keihard schot al zijn kunnen ten toon' spreidén om zijn club de leiding te laten behouden. SEC kreeg opnieuw een vrije trap toe gekend, maar Veenendaal liet de bal over het doel verdwijnen. De SEC-aanvallers zagen geen kans om tegen de goed georganiseerde Hilversum se verdediging tot scoren te komen en terwijl de groen-witten er van alles aan deden was het Donar dat bij een snelle Met G. van Oudenallen voor Jan van Fulpen en Paul Dorrestein voor Dirk de Jongh, die later als wisselspeler nog in het elftal kwam en een vervanging voor Dick Dorrestein, hegon de Zwartkruis- selectie zondagmiddag onder grote be langstelling aan de misschien wel be langrijkste wedstrijd van deze competi tie, de strijd tegen leider Utrechtse Boys, het team dat de Soetser-formatie in het begin van de competitie met een sma delijke nederlaag naast Soest terugstuur de. Snel maakte de blauw-witte Bosstraat spelers duidelijk dat zij zich wilde re vancheren voor die nederlaag, om door een overwinning iets van de grote voor sprong af te halen. Met snelle aanvallen drukte men de Utrechtse defensie steeds verder terug, waarbij vooral de razend snelle aanvalle van Jan Paauw, onop houdelijk in de Utrechtse defensie zaai den. Toch lukte het de Utrechters om doelpunten te voorkomen en nadat het eerste Soester geweld wat geluwd was, kregen ze zelfs gelegenheid aanvallen op het Soester heiligdom op te zetten, maar de Soester defensie, met Bert van Veen aan het hoofd, gesecondeerd door Robert Westbroek en Wim van Roomen, hadden niet al te veel moeite met de wel snelle, maar langdradige Utrechtse aanvallen. Soest speelde goed voetbal, waarbij voor al van uit het middenveld goed werd gewerkt. Ernst Brandes was ook in deze wedstrijd weer een schoolvoorbeeld van een schakelspeler en was voor de Utrechters werkelijk ongrijpbaar. Toch was het Utrechtse Boys dat de score leek te gaan openen toen bij een Soester offensief de achterhoede ver was opge drongen en een afgeslagen aanval ra zendsnel werd omgezet in een tegenstoot waar de Soester-defensie duidelijk door werd verrast. Bert van Veen moest zijn „mannetje" laten gaan, maar het schot kon tot corner worden omgebogen. Hoewel deze razendsnelle uitvallen een waarschuwing hadden moeten zijn, bleef Soest massaal beuken op het Utrechtse doel, waarbij de verdediging wat werd verwaarloosd. Robert Westbroek dook regelmatig in het strafschopgebied op, maar kreeg niet de bal die hij wenste. Na twintig minuten was Soest dicht bij een treffer, maar de Utrechtse doelman was een fractie van een seconde eerder bij de bal dan Jan Paauw. Paul Dorrestein kreeg direct daarna nog een fraaie kans, na een magniefieke pass van zijn broer Jan, maar opnieuw was de Utrechtse doelman ter plaatse om on heil te voorkomen. Terwijl er een Soester treffer in dp lucht hing, brak een van de Utrechters door, waarbij de Soester-verdediging slechts ten koste van een duidelijke overtreding in het „beruchte" gebied wist te redden. Onverbiddelijk wees de scheidsrechter naar de witte stip. De Utrechtse doel man gaf zijn collega Kamphorst geen kans, die naar een van de hoeken uit viel terwijl de bal door het midden in het net vloog. Met nog maar vijf minuten te spelen probeerde Soest de stand nog te wijzi gen, maar de Utrechters hielden het hoofd koel en mochten gaan rusten met een fortuinlijke 1-0 voorsprong. Na de rust had Paul Dorestein plaats gemaakt voor Dirk de Jongh die zijn aanwezigheid al direct uitdrukte in een kogel tegen de paal en een vlie gend schot in het zijnet. Soest bleef de betere ploeg, maar was niet bij machte het overwicht in doelpunten uit te drukken, waarbij wel aangete kend dient te worden dat er in deze wedstrijd door de Soester-aanvallers te weinig werd geschoten. Soest bleef wanhopig pogen in elk geval één punt aan deze wedstrijd over te houden. Met nog een kwartiertje te spelen leek het pogen succes te hebben toen Dirk de Jongh de bal in een droompass voorhet Utrechtse doel bracht, maar alles en iedereen miste, zelfs Jan Paauw raakte de bal onvoldoende. Trainer Zwartkruis zette in. de laatste minuten junior Mathé van 't Klooster nog in om met veel jeugdig vuur de aanval te stimuleren, maar het mocht niet baten. De Utrechters hielden ook aan hun tweede wedstrijd tegen S.O. Soest de volle winst over. De mannen van Trainer Zwartkruis gaan de winterstop in met de gedachte dat slechts een wonder hen in deze competitie nog succes kan brengen. S.O. Soest kreeg geen kansen van de Utrechtse verdediging.

Soester Courant | 1971 | | pagina 7