■1 iWuXMUX Weekend menu milmö nSN ALS CYCLA- Kies uit meer dan 200 modellen TASSEN Gemeenten gaan bijdragen in „De Utrechtse Heuvelrug" VOOR C. VAN DIJK'S GROOTHANDEL N.V. HILVERSUM HAD CEEN BELANGSTELLING MEER KEUKENS EG vSETTEN ZOMERVAKANTIE 1972 «iSoeóter natuurbad» ZONNEHUIS" te In 1974 stopt de rijkssubsidie Wildavond van K.P.S. een groot succes Telef. Brandweer 3333 Politiebureau 4444 Keuze mogelijkheid tussen Loosdrecht en Soest, viel uit in het voordeel van Soest n noLu rn man BB MODE INFORMATIE VOOR MANNEN reisagenten a.n.v.r Cursisten van Artishock exposeren in Amersfoort Wild-„rit" van de Baarnse Auto Club Derde poppenkast voorstelling voor Unicef J*nI iScltcemaïzei: 10,incl. bediening en b.t.w. CAFÉ-RESTAURANT 48 48 48 48 48 SS 18 Ï8 18 58 18 $5 48 48 48 Vrijdag 17 december 1971 .t en Fondsenwerving van van langdurige zieken) een plaats vrij voor een ?emene assistentie van de Jtraat 15 (Postbus 13011), r °n^e sortering kaar- ,akken. sphagnum, h,nddraad, droogbloe- I Mr. E. H. Bergsma die de vergadering I leidde omdat zowel voorzitter de heer K. I Fabius als waarnemend voorzitter mr. Is. P. Baron Bentinck verhinderd waren, Ideelde mee, dat een werkgroep bezig is |met het opstellen van een plan, waar- ldoor alle bij de vereniging aangesloten ■gemeenten bij het recreatiebeleid worden ■betrokken en waarbij de vereniging kan ■blijven voortbestaan. De gedachten van ■bet rijk gaan in de richting van een re- Icreatieschap, waaraan de vereniging de De financiële positie van de Vereniging De Utrechtse Heuevlrug en de toekomstige ,aak van de vereniging waren de belangr«kste onderwerpen van discussie tijdens de gistermiddag in de brandweerkazerne in Soest gehouden algemene ledenver gadering. Een jaar geleden heeft de ministerie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk laten weten, niet langer bereid te zijn subsidies te verstrekken iot dekking van een gedeelte van de exploitatielasten van de recreatieve voorzie ningen van de vereniging. De eerste twee jaar hoeft de vereniging zich nog geen zorgen Ie maken, omdat C.R.M. bereid is gebleken de subsidie van 60 procent integraal te verhogen tot T5 procent in 1972 en '73. Hierdoor krijgt de vereniging 350.000 gulden extra, hetgeen voldoende is om voor die jaren te voorzien in de exploitatielasten, met name die van het miljoenen-recrcatieproject Henschotermeer in Woudenberg. Met ingang van 1974 zullen de exploitatielasten echter niet meer door het rijk worden gesubsidieerd, maar moeten de provincie en de b(j de ver- eniging De Utrechtse Heuvelrug aangesloten 23 gemeenten deze geheel dragen. recreatiebemoeiingen zou moeten overla ten. Hiertegen heeft De Utrechtse Heu velrug zich verzet. Ze heeft het gevoel, dat ondanks de inspraak die ze krijgt, de vereniging zou doodbloeden. Een tussenoplossing werd gevonden in een samenwerkingsorgaan van Utrechtse Heuvelrug-gemeenten. Dit orgaan zou het beleid moeten bepalen (De Utrechtse Heuvelrug moet er wel in vertegenwoor digd zijn) terwijl de vereniging de uit voering van de projecten blijft behouden. Bij meningsverschillen zou een arbitra gecommissie ingeschakeld kunnen wor den. De werkgroep is momenteel bezig aan het samenstellen van de eindnota, die aan gedeputeerde staten zal worden aangeboden. De leden pleitten ervoor, de vereniging zoveel mogelijk ie laten voortbestaan, ook al hadden ze er gebrip voor, dat de gemeenten zeggenschap krijgen als ze gaan bijdragen in de exploitatiekosten. Toch bestond de vrees, dat de gemeen ten hun verantwoordelijkheid ten aan zien van de recreatie niet allemaal even goed kennen. Een lid verklaarde, er ernstig bezwaar tegen te hebben als de vereniging zou afglijden tot een overheidsinstantie of een uitvoerend orgaan van een overheid zou worden. „Er zijn een paar fietspaden aan gemeenten overgedragen, de provin- vie heeft nu het buitenpersoneel van de vereniging overgenomen, je krijgt het gevoel dat stapje voor stapje het parti culier initiatief verloren gaat", merkte hij op. De voorzitter merkte op, dat het bestuur op dit punt diligent blijft. De nieuw-benoemde secretaris, de heer H. Dorland, weer erop, dat in de discus sies over de financiële positie, de ver eniging zelf nooit in discussie is geweest, alleen haar toekomstge werkwijze. Deze zal moeten veranderen, nu C.R.M. de subsidiekraan voor de exploitatielasten heeft dichtgedraaid. De financiering van de objectinvesteringen blijft voor reke ning van rijk (75 procent) en provincie (25 procent). Henschotermeer Het recreatieproject Henschotermeer in Woudenberg kon niet, zoals aanvankelijk werd gedacht, dit jaar al worden open gesteld, onder meer door ontzandings- moeilijkheden. Zoals het er nu voorstaat, zal in de zomer van 1972 de eerste fase van het project, dat in totaal 2.2 miljoen gulden kost, open gesteld worden. Tijdens de vergadering in Soest werd burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck opnieuw tot waarnemend voorzitter ge kozen. Jhr. W. H. de Beaufort en jhr. mr. dr. L. H. K. C. van Asch van Wijck bedankten vanwege hun leeftijd. Zij wer den opgevolgd door resp. de heer W. H. de Beaufort, arts in Amersfoort, en jhr. mr. L. H. J. M. van Asch van Wijck uit Laren. De heer H. Dorland werd be noemd tot secretaris als opvolger van de heer M. H. J. Smeets, die al op 1 oktober 1971 ontslag nam. De heer Dorland was als voorlopig secretaris werkzaam sinds 1 april van dit jaar. In skal, corfam en hunting vanaf 24,95 tot 44,95 In leder, lak en slang vanaf 54,95 tot 89,95. Torenstraat 5 - Tel. 3473 (bij de Oude Kerk) Winkelcentrum SMITSHOF - Tel. 8290 Maandag dicht. Woensdag open. De traditionele jaarlijkse wildavond de personeelsvereniging K.P.S. ^(Koninklijk Paleis Soestdijk) werd don derdagavond gehouden in de kantine en eetzaal van de Kon. Marechaussee, prigade Soestdijk. De belangstelling hiervoor was groter dan voorgaande jaren, omdat het bestuur van KPS be halve de Soester Politie en Brandweer ook andere plaatselijke verenigingen een uitnodiging voor deelname had ge zonden. l)m even over 20 uur, toen de briga de-commandant, le luitenant A. Reits- het welkomswoord namens KPS had gesproken, waren vier en tachtig claverjassers(sters) aanwezig. werden bij het klaverjassen vier partijen gespeeld van ieder twaalf gif ten. Het was reeds na het middernachtelijk uur toen de prijswinnaars(sters) be- pend gemaakt konden worden. brigade-commandant, luit. Reitsma deed zulks bij de sjoelers(sters). De uitslag was: 1. C. de Boer, 336 p. 2 P. van Laar, 308 p. 3. Van Heemsber- gen, 292 p. 4. Kramer, 289 p. 5. Van Olderen, 277 p. 6. A. van Willigen, 276 p. 7. Mevrouw v. d. Veen, 275 p. 8. Me vrouw Raaijmakers, 273 p. 9. Mevrouw d. Molen, 272 p. 10. Mevrouw Van Bergen, 272 p. 11. Mej. A. Kalik, 271 p. 12. Jansen, 271 p. 13. Mevrouw Abben- brock, 264 p. 14. Boosma, 262 p. 15. Mevrouw Smit, 258 p. 16. Mevrouw v. I d. Grift, 256 p. 17. P. Verburgt, 253 p. 18. Taelman, 252 p. 19. Mej. Poelman, 250 punten. De voorzitter van KPS, de heer J. J. Kraaijenhagen maakte de prijswin naars van het klaverjassen bekend. De uitslag was: 1. Van Ooijen, 5320 p. 2. Mevrouw Vermeulen, 5300 p. 3. L. J. van Beij, 5255 p. 4. Bosselaar, 5233 p. 5. Schoemaker, 5189 p. 6. Stuivenberg, 5183 p. 7. Veer, 5175 p. 8. E. v. d. Baan, 5147 p. 9. Waaijenberg, 5114 p. 10. G. W. Hagenaar, 5064 p. 11. B. v. d. Mo len, 5044 p. 12. T. Schrijvers, 5018 p. 13. Mevrouw Richter, 5016 p. 14. T. de Bruin. 5013 p. 15. v. d. Linden, 4994 p. 16 Staal, 4992 p. 17. M. Omwezen, 4984 p. 18. G. H. v. d. Broek. 4919 p. 19.Wij- brands, 4913 p. 20. Witloks, 4895 pun- ten. De prijzen bestonden hoofdzakelijk uit fazanten, konijnen, kippen en wijn. De hoofdprijs bij het sjoelen was een wild zwijn. De heer Kraaijenhagen dankte de bri gade-commandant van de Kon. Ma rechaussee voor het beschikbaar stel len van kantine en andere zalen. Nadat enige weken geleden de oud-minister van Sociale Zaken, de heer B. Kool- vink, niet in de een of andere functie, maar gewoon als goede bekende van de directeur, de 60-jarige heer G. van Dijk, de nieuwe zaak officieel geopend had, waarbij hij spontaan uitriep „ik wou dat ik by mijn verkiezingstoespraken zo'n volle zaal had weten te trekken", daarbij doelend op het grote aantal aanwezigen, maakten wy een praatje met de directie van dit nieuwe bedrijf gelegen aan de rand van het industrieterrein. De directie van de N.V. Groothandel v. h. G. van Dijk werd tot 1 december, de datum van de officiële opening, in zijn eentje vervuld door de heer G. van Dijk, maar vanaf die voor het bedrijf historische dag, werd de directie uitge breid met de komst van de heer J. L. Duifhuis, 42 jaar oud, die de directie per 1 februari 1972 over zal nemen, daar de heer G. van Dijk dan het bedrijf gaat verlaten. De heer Van Dijk „zit al in het vak" vanaf '49, en kwam via de melkkar tot een eigen grossierderij voor de melk handel. In 1964 werd het eigen bedrijf gecombineerd met de inkoopvereniging voor de melkhandel, de Nederlandse Melk Unie, waarbij contractueel werd vastgesteld dat de heer Van Dijk acht jaar als directeur aan het bedrijf zou verbonden blijven, en dat contract loopt het komende jaar af. In de jaren '64-'65 fuseerde de N.V. Stichting „De Knipkaart" met „Super Ratio" waaruit in 1965 de S.R.V. ont stond als een inkaopyereniging uitslui tend voor de melkhandel. Al deze ontwikkelingen speelden zich af op de Hilversumse Los wal, waar het bedrijf gevestigd was, maar waar de ruimte een steeds groter probleem werd. „Er moest uitgebreid worden en dat wilden we ook wel, maar we kregen daarbij geen enkele medewerking van gemeentelijke zijde. Het grootste deel van deze voorraad stond dag en nacht buiten en dat is gewoon een onhoud bare toestand. Ik weet niet hoeveel brie ven er naar de gemeente zijn gegaan over deze zaak, maar het zal wel een hele map vol zijn. Omdat er iets moest gaan gebeuren zijn we ons buiten Hil versum gaan oriënteren, waar we eerst in Loosdrecht terecht kwamen, maar ook daar waren de moeilijkheden onoverkoombaar, en in Soest werden we met open armen ontvangen". De heer G. van Dijk is tevreden met de vestiging van zijn bedrijf in Soest. „We LID VAN DE MODEGROEP OUDEJAARSVUURWERK klinkt het beste in decem ber (begin januari smaken de oliebollen toch ook niet meer zo goed als op oudejaarsavond?) Daarom Hebben wij nu al flink wat vuurpijlen, voet zoekers en zevenklappers in onze collectie gedaan. In januari tuiten Uw oren toch al van de feest aan biedingen. Nu zijn die nog een echt feest. Komt U maar eens kijken naar onze oudejaarsprijs- kaartjes en schrikt U vooral niet van het vrolijke ge knal waarmee wij onze prijzen laten ontploffen. Vanwege kerstmis zijn wij maandag de gehele dag geopend. Koopavond op maandag, dinsdag, woensdag en donderdag. SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST hebben de ruimte, 3600 m2 werkruimte en 800 m2 voor de kantoren, met boven dien nog eens 8400 m2 in reserve voor toekomstige uitbreiding. In vergelijk met Hilversum een ideale situatie, want daar hadden we maar amper 800 m2 over dekt". Ook wat de ligging van het bedrijf ten opzichte van de cliënten betreft heeft men geen veer hoeven laten, want het grootste aantal kilometers dat een cliënt van „zijn" groothandel afligt bedraagt slechts tweeëndertig kilometer. Er zijn in ons land dertig SRV-groot- handels, met in Amsterdam het hoofd kantoor, een titel die het niet helemaal verdiend, want die dertig groothandels zijn volledig autonoom, het Amsterdam se hoofdkantoor is als het ware een overkoepelend orgaan, dat qua organisa tie de dertig groothandels terzijde staat. „Ons rayon, overigens niet officieel af gebakend, omvat voornamelijk Gooi- en Eemland en de Vechtstreek, waarbij aan een uitbreiding in de richting van noor delijk en oostelijk Utrecht wordt ge- "clacft'fV 52 mannen en vrouwen zijn. in de Soes ter SRV-groothandel werkzaam om de ruim tweehonderd vijf tig aangesloten melkhandelaren wekelijks en in veel ge vallen dagelijks, van produkten te voor zien met eigen vervoer, bestaande uit vrachtwagens en drie servicewagens, in clusief de zogenaamde „verswagen". Naast de bevoorrading van de winkels, heeft vooral de laatste jaren de zoge naamde rijdende winkel bij de SRV alle aandacht gevraagd en natuurlijk gekre gen. De heer Duifhuis, die zijn SRV-er- varing opdeed bij een groothandel in Krommenie lichtte de problemen toe die bij dergelijke „winkel-aan-huis-wagens" naar voren komen en door de SRV veel al moeten worden opgelost. „Wanneer een melkhandelaar bij ons aanklopt om met een dergelijke wagen te gaan beginnen, dan is ons eerste werk om te onderzoeken of de wijk inderdaad geschikt is voor een dergelijke voorzie ning, want niet zelden vraagt zo'n wagen een investering die schommelt tussen de 20.000 en 60.000. Een ver antwoording die ontzettend groot is, en goed overleg overduidelijk waard is. Juist dat is de kracht van de SRV voor de aangesloten melkhandelaren en dat is ook de reden dat we nog steeds groeien. We begeleidden commercieel geven ad vies bij inrichtingen en verbouwingen, verzorgen de reclame en regelen indien nodig de soms zo ingewikkelde finan ciële zaken." En dat de SRV inderdaad groeit kunnen we ook dagelijks in Soest constateren, want op dit moment rijden er al vier „rijdende winkels" in ons dorp rond, die vooral in de hoogbouw wijken van on schatbare waarde zijn. Ook voor de consument krijgt de SRV steeds meer betekenis. Bij een recente lijk opinieonderzoek van het NIPO bleek, dat zelfs ruim 85 °/o van de on dervraagde huisvrouwen wist dat SRV met de melkhandel te maken had, waar aan natuurlijk de ster-reclamespot van het Cocktailtrio, eindigend met de uit roep „leve de man van de SRV, van je hiep, hiep, hiep, hoeree" belangrijk toe heeft bijgedragen. „Net als bijna alle inkoop-organisatie kennen wij ook een zegelsysteem. Bij al haar aankopen, uitgezonderd melk- en melkprodukten, ontvangt de huisvrouw gratis zegels, en zo'n volgeplakte zegel- kaart kan ingewisseld worden voor ƒ2,50, of gebruikt worden bij het aan kopen van één van de vele waardevolle premiegechenken, waar de melkhande laar alles over kan vertellen". Bijzonder aantrekkelijk voor de con sument is de reclame die de SRV regel matig via advertenties en de SRV-krant maakt en waarin verschillende extra voordelige aanbiedingen staan met in de meeste gevallen extra zegels, waardoor het sparen erg aantrekkelijk is. Met vier vertegenwoordigers onder lei ding van een hoofdvertegenwoordiger gaat men wekelijks de SRV-melkhan- delaren af, om dè bestellingen op te ne men en de levering van de vorige week af te rekenen. Bij die bestellingen gaan de frisdranken en het bier een steeds grotere plaats krijgen, waarbij het SRV- huismerk „Fruxano" als vruchtenlimo- nade, een speciale plaats inneemt. Er wordt in het bedrijf aan de Indus trieweg niets gemaakt, het enige waar men zelf iets aan doet is de kaas. „In de kaasafdeling, het terrein waar de heer Mastenbroek de scepter zwaait, gaat 5 ton kaas onder het mes door, voor het naar de melkhandelaren gaat. Niet zonder trots laten de heren Van .Dijk en Duifhuis „ons het_pand.zien^ waar constant containers worden gevuld die als grote boodschappentassen naar de cliënten, de SRV-melkman gaan. „De SRV heeft landelijk gezien een omzet stijging van 30 en dat wil toch wel wat zeggen. De computer heeft zijn in trede gedaan, een geplande omzet van twintig miljoen voor 1972, maakte dat dan ook wel noodzakelijk". De heer Duifhuis denkt volledig in landelijke SRV-termen, wanneer hij doelt op de coijiputer, maar dat houdt nog niet in dat hij de steeds stijgende automatise ring reden vindt om het persoonlijk contact met zijn cliënten te vergeten. „Zodra ik me heb ingewerkt ga ik het rayon in om oude kennismakingen te hernieuwen en nieuwe te maken". De SRV werkt nog steeds aan de opbouw, zonder daarbij het bestaande te verge ten en daar profiteert ook de consu ment van. Met de komst van de SRV naar Soest is er opnieuw iets goeds bij gekomen. TORENSTRAAT 45 - TEL. 8009 Keukens voor elke ruimte Ook op zaterdag geopend. Gezien het aanhoudende zachte weer, hebben wij gewoon een kwart van onze kollektie Heren-Winterjassen (zowel lang (midi) als kort (coats) uit het vak gehaald en afgeprijsd op 75.-. Een be lachelijke prijs, als U ziet, dat er jassen van 150.- bij zitten. Zolang de voorraad strekt, al deze jassen nu 75.00. Tot ziens bij Middelman Herenafdeling Torenstraat 19, Soest. Tussen twee haakjes we hebben ook nog wat colltruien en vesten afgesprijsd nu ƒ19,75. (Adv.) REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 De meeste réisprogramma's voor volgend jaar zyn verschenen. Ook speciale jongerenreizen. Gratis folders verkrygbaar by: Steenhoffstraat 9a, Soest, telefoon 6571 en 4905 In „De Zonnehof", het cultureelcentrum te Amersfoort, -loopt momenteel eenex positie waaraan o.m. cursisten van Ar tishock hun medewerking-wer leenden Hun inzending betreft hoofdzakelijk npnaeren. kunnen hun ouders onder. naald-, draad- en weefwerk. A.s. zaterdag en zondag kunt u Soester deelnemers aan het werk zien. Op de ten toonstelling- -zijn--ook- inzendin gen van het Instituut voor Beeldende Expressie en de ver. Handenarbeid, bei den uit Amersfoort en de groep Project uit Woudenberg. De expositie, die de naam „Draadspe- len" kreeg, is tot 31 december dagelijks geopend van 10 tot 5 uur, met uitzon dering van de le Kerstdag, wanneer ze gehele dag gesloten is en 2e kerstdag slechts van 2 tot 5 uur. Voor a.s. zondag 19 december heeft de Baarnse Auto club een „wildrit" geor ganiseerd, waarbij als onderdeel is in gelast een wandeling van ongeveer 1 uur. Deze wandeling werd opgenomen omdat de autoriteiten geen toestem ming meer verlenen voor het houden van zgn. „wedstrijden met voertuigen" op de zondagmiddagen, althans niet buiten de gemeente Baarn. In verband daarmee hebben de uit zetters een soort „trim-u-fit" stijl inge voerd. Buiten wedstrijdverband wordt door middel van een eenvoudige route beschrijving naar een prachtige bos rijke omgeving gereden. Daar is een wandeltra jekt uitgezet van ongeveer 1 Vz uur, geheel in rally-stijl. Aan de finish van deze speciale rally worden de deelnemers in de gelegen heid gesteld (tegen betaling) hun eet lust te stillen. Ondertussen worden de kontrolekaarten uitgerekend, waarna de prijsuitreiking zal plaatsvinden. Er is voor elke equipe een prijs beschik baar, variërend van kip tot wijn en appelmoes. Voor deze rit heeft men nodig, naast een auto, goede wandelschoenen, een zak drop, een touwtje van 1.92 m. lang, een gevarendriehoek en eventueel re genkleding. De inschrijving vindt plaats in Café- Restaurant „Astoria", Oranjestraat t« Baarn, vanaf 13.00 uur. Zondagmiddag 19 december a.s., om dri« uur, organiseert Artishock voor de der de en laatste maal een poppenkastvoor stelling in het zondagmiddagtheater voof kinderen ten bate van Unicef. Voor de pauze: „Jan Klaassen en Ka trijn maken een uitstapje" en na d# pauze „De heks wil ook een kerstboom". Unicef bestaat deze maand 25 jaar, Van daar dit initiatief van drie Hilversums# poppenkastspelers. Vorige week was ef een grandioze opkomst. De hele op brengst gaat namelijk naar dit wereld fonds voor hulpbehoevende kinderen. De teksten van deze twee poppenkast- stukken zijn splinternieuw voor Soest, zodat ook de trouwe bezoekertjes van Artishock's "Zondagmiddagtheater weer eens wat anders horen. Toegang: ƒ1,50 in het Artishock-gebouw, Steenhoffstraat 46, Soest. brengen in de tentoonstellingszaal waar een expositie wordt gehouden van het werk van Jeltje en Gooitzen de Jong. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 -'y- K HELDERE SELDERIJSOEP WIENER ROSTBRATEN APPELMOES - PREISELBEREN WIENERMELANGE Wij bieden U 2e Kerstdag exclusieve diners. Gaarne tijdig bespreken i.v.m. de vele aanvragen VAN WEERDEN POELMANWEG 4 TELEFOON 3156

Soester Courant | 1971 | | pagina 17