SPORT de feestdagen gesloten CAFÉ-RESTAURANT VAN DEN BRINK VOOR VREDE MOET GEWERKT WORDEN Kerkdiensten Soester Kerken tijdens het Kerst-weekeinde ZOMERVAKANTIE 1972 M. TUSSEN MEDISCHE DIENST „Discussie-techniek" inUl Volksuniversiteit te Ba Studie-cursussen komen op Een kopje koffie j:- Vereniging „De Soester Gemeenschap" vraagt startsubsidie WEDSl zijn Wij wensen u prettige kerstdagen en een in alle opzichten voorspoedig 1972 Algemene konfliktentheorie „Amersfoort en Omstreken" verhoogt premie voor vrijwillig verzekerden reisagenten an.vr „Eng"-commissie bezichtigde haar werkterrein Rouw- en Trouwkleding „Koffiemorgen" voor alleenstaande bejaarden Telef. Brandweer 3 3 3 3 Politiebureau 4 44 4 Maatschappelijk Werk Vrijdag 24 december 1971 Dit ls het onderwerp van een nieuwe werk-kursus, die in het voorjaar 1972 door de Volksuniversiteit Baarn zal worden georganiseerd. De logopedist W. L. K. van Oosten uit Badhoevedorp, die dergelijke kursussen reeds aan verschil lende Volksuniversiteiten geeft, heeft xich bereid verklaard hiervoor ook naar Baarn te komen. De kursus telt 10 lesavonden van 8 uur tot ongeveer half elf. Anders dan ge bruikelijk, zal u niet de een of andere rol (in een rollenspel) worden opgedron gen, maar u zult steeds volkomen vrij zijn uw eigen rol te spelen. Alle vormen van diskussie zullen de revue passeren en in alles zullen de deelnemers daad werkelijk worden betrokken. Ook zal steeds rekening worden gehou den met speciale wensen van de deel nemers. Aan de de orde komen: diskussies na een lezing of zelfs na een symposium door deelnemers, de zoemsessie, het panel, het forum, de hearing, de teach-in, brainstorming (Gordon-techniek), de voorzitter, vergadering-typen, het debat, overredingskunst, het interview enz. Aanvang van de kursus op woensdag avond 12 januari om 8 uur en zo voorts op elke woensdagavond (behalve op T.V. voetbalavonden) in het Brandpunt, Ou de Utrechtseweg 4 te Baarn. Aantal deelnemers ongeveer 30. Geeft u zo spoedig mogelijk op. Kursusgeld leden j 27,50, niet leden Volksuniversiteit 37,50. Aspekten van de muziek De momenteel aan de gang zijnde stu- diekursus „Inleiding in de wijsbegeerte", onder leiding van dr. J. Mansfeld, mag zeker een succes genoemd worden. Als derde kursus start 19 januari a.s. een uit vijf lessen bestaande serie „Aspekten van de muziek", met onze plaatsgenoot Hans Linnartz als docent. Deze lessen zullen in het muzieklokaal van het Baarns Lyceum aan de Torenlaan gege ven worden. Het kursusgeld bedraagt 25,voor V.U.-leden en 35,voor niet-leden. Voor jongeren (studerenden) is reduktie op het kursusgeld mogelijk. Behalve op 19 januari zullen deze avon den, die van 20 tot 22 uur duren, gege- van 's morgens 9 tot 's avonds 12 j Soesterbergsestraat 188 Telefoon 2739 - Soestdulnen Vredehofstraat 6 - Tel. 2525 ven worden op 2P de op 1 en 15 1®- samenvallen met, In deze vijf avo TOC „aspekten" van handeld: 1. De „funktione 6ehakkelak over eeuwen en renaiiLa,}c moesten uit de ttve 2. Barokke uitvoeringspraktijken onder de loupe. 3. Hoofdthema's uit de Romantiek. 4. Muziek van nu. 5. Variatie door de eeuwen. Het grote voordeel van een behandeling van deze onderwerpen in kursusverband is, dat er gemakkelijker een werkelijk gesprek tussen kursusleider en deelne mers ontstaat dan na een „lezing" in een grote zaal. Aanmeldingen (en inlichtingen) voor al le kursussen bij mevr. W. M. Lunshof- Tielrooy, Dillenburglaan 32, Baarn (tel. 02154-4263), sekretaresse van de Baarnse Volksuniversiteit. De Vereniging „De Soester Gemeen schap" heeft met een brief van 10 de cember j.1. het college van burgemeester en wethouders gevraagd haar een start subsidie te willen verlenen. „Wij doen dit met vrijmoedigheid", al dus de brief, „ook al om het feit dat wij alle kosten hebben voorgeschoten in de afgelopen jaren". In de toelichting op het verzoek wordt verder uiteen gezet dat op 1 april aan particulieren duidelijk te verstaan werd gegeven de schouders te zetten onder het karwei een kultureel beleid van de grond te tillen, of beter gezegd een vorm te creëren, waaruit een beleid zou kunnen groeien. Tijdens de toen gehou den vergadering was het gemeentebe stuur vertegenwoordigd door wethouder De Haan, terwijl een semie-overheidsin- stantie, t.w. De Stichtse Kulturele Raad en een vertegenwoordigster van de Prov. Staten van Utrecht aanwezig waren. Aangehaald wordt verder dat de ge meente in de persoon van wethouder Dijkstra steeds op de hoogte gehouden is van de ontwikkeling van het particu lier initatief. In een vervolgschrijven, gedateerd 20 december, wordt vermeld dat zich in middels 32 plaatselijke verenigingen als lid hebben aangemeld en dat van 6 ver enigingen een officieel bericht van af zegging werd ontvangen. Bovendien heb ben zich een 15-tal particulieren als lid aangemeld, waarbij wordt opgemerkt dat er tot nu toe geen gelegenheid be stond deze laatste categorie uitvoerig te bewerken. Als startsubsidie wordt in het eerste schrijven een bedrag genoemd van 1000,—. 8.00 - 20, 8.00-18.feterdag 15 januari a.s. is ons café-restaurant gaan dan niet op onze lauweren rusten, maar dagen om onze zaak wat te veranderen op !*ie in de praktijk „aangepast" moesten worden waardoor onze „gasten" zich nog meer thuis zullen gaan voelen. Zondag 16 januari staat de deur weer gastvrij open voor uw kopje koffie, uw lunch of diner, terwijl onze intieme zalen tot uw beschikking staan voor vergaderingen, recep ties, bruilofen en partijen. Soesterbergsestraat 122 - Soest-Zuid - Telefoon 2706 Sinds 1945 leeft de wereld in vrede, zo noemen we het tenminste. Wie echter op telt hoe vaak sindsdien konflikten zijn uitgebarsten waarbij legers in aktie kwa men - Korea, Tsjechoslowakjje, Vietnam, Hongarije, Suez, Israël, India, Biafra, Pakistan enzovoort - passeert de honderd ruimschoots. Toch spreken we maar van vrede omdat geen van die konflikten uitgroeide tot de allesverwoestende krijg die we technisch mogelijk weten. De laatste dagen van de tweede wereldoorlog heb ben daarvan een voorproefje gegeven dat niemand naar meer doet verlangen. En dat waren toch slechts twee kernbommen, bovendien van een kracht die thans als kinderachtig klein wordt beschouwd. gen te voorkomen is natuurlijk: zorgen dat het daarvoor benodigde materiaal niet voorhanden is. Maar dit lijkt niet te realiseren. Weliswaar besloten de Verenigde Naties in 1969 eensgezind om de jaren zeventig te wijden aan ontwa pening en ontwikkeling, maar dit bleef tot dusver voornamelijk beperkt tot fraaie redevoeringen. Een beetje nauwkeurige cijfers over de kapitalen die besteed worden aan wa pens zijn er nagenoeg niet, maar rede lijk betrouwbare komen van de V.N. zelf en van het U.S. Arms Control and Disarmament Agency dat samenwerkt met tal van internationale organisaties. Hun voorzichtige gegevens zijn uiterst luguber. In 1962 gaf de wereld volgens V.N.- schatting 120 miljard dollar aan wapens uit, in 1967 was dit bijna 170 miljard en in dit tempo doorgaand overschrijden we volgend jaar de 250 miljard. Of in de komende tien jaar bij elkaar een rond bedrag van vier biljoen, (4.000.000.000.000,00) dollar. Dat is mak kelijk opgeschreven, maar om enig idee te krijgen van de krankzinnige omvang van dit bedrag deze vergelijking: als we elke seconde een dollar neertellen, dag en nacht door, dan duurt het 126.000 jaar óm die vier biljoen vol te krijgen. Dat zijn meer jaren dan er zijn verstre ken sinds onze verre voorvader, de Neanderthaler ongeveer als aap leefde Vrede is daardoor anno 1971 niet langer een eenvoudig begrip dat geen nadere uitleg behoeft. Het is de wat twijfelach tige term voor een vage toestand in de wereld waaraan heel wat akademisch onderzoek wordt gewijd. Het is vredes onderzoek, maar de bedrijvers ervan tooien zich goeddeels mót de titel pole moloog, afgeleid van het Griekse woord voor oorlog. En inderdaad is hun voor naamste streven na te gaan hoe en waarom in het verleden oorlogen zijn ontvlamd, waarbij zij de hoop koesteren met die kennis te helpen voorkomen dat nieuwe ontstaan. Dit is een verre van simpele studie want er is nimmer één enkele oorzaak aan te wijzen. Faktoren van allerlei aard hebben in ingewikkelde samenhang tot hét verderfelijke resultaat geleid. Een extra moeilijkheid is dat de ge schiedenis zich misschien wel herhaalt maar dan toch wel met eindeloos veel varianten. Het beste wat we kunnen hopen is een „algemene konfliktentheorie" op te stel len waardoor enigermate betrouwbaar voorspeld kan worden of een bepaalde ontwikkeling al dan niet kan uitlopen op de gevreesde grote oorlog. Vier biljoen Een veel eenvoudiger manier om oorlo- HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat Vrijdag 24 december, 23 uur, ds. P. Kloek. Zaterdag 25 december, 10 uur, ds. P. Kloek. Zondag 26 december, 10 uur, ds. P. Kloek. Emmakerk, Regentesselaan Vrijdag 24 december, 23 uur, ds. D. H. Bosma. Zaterdag 25 december, 10 uur, ds. D. H. Bosma. Zondag 26 december, 10 uur, ds. H. H. v. d. Neut, Amersfoort. Ichtuskerk, Albert Cuyplaan Vrijdag 24 december geen dienst. Zaterdag 25 december, 10 uur, ds. J. Smit. 15 uur, Kerstviering van de Zon dagschool. Zondag 26 december, 10 uur, ds. J. Smit. 17 uur, ds. C. J. Klop, Lage Vuursche. „De Open Hof", Dalweg hoek Veenbes straat. Vrijdag 24 december, 23 uur, ds. Jac. Smit, Gezamenlijke dienst met Gerefor meerden. Zaterdag 25 december, 9 uur, ds. Jac. Smit. Zondag 26 december, 9 uur, ds. Jac. Smit. Zonnegloren Vrijdag 24 december geen dienst. Zaterdag 25 december, 10 uur, ds. H. H. v. d. Neut, Amersfoort, m.m.v. Sursum Corda. Zondag 26 december geen dienst. In alle gewone diensten kollekte voor Kerk en Wereld. Zondagscholen Da Costaschool, Pr. Bernhardlaan: le Kerstdag in de Ichtuskerk a./d. Alb. Cuyplaan 15 uur. 2e Kerstdag geen Zon dagschool. Gr. van Prinstererschool: le Kerstdag in de Emmakerk a./d. Regentesselaan 15.30 uur. 2e Kerstdag geen Zondagschool. In alle kerken kindercrèches gedurende de morgendienst. GEREFORMEERDEN KERKEN Jullanakerk, Julianalaan Vrijdag 24 december geen dienst. Zaterdag 25 december, 10 uur, ds. J. C. Gilhuis. Zondag 26 december, 10 en 17 uur, ds. D. H. Borgers. Wilhclminakerk, Soesterbergsestraat 18 Vrijdag 24 december geen dienst. Zaterdag 25 december, 10 uur, ds. D. H. Borgers. Zondag 26 december, 10 en 17 uur, ds. E. Brunsting. „De Open Hof", Dalweg hoek Veenbes straat. Vrijdag 24 december, 23 uur, ds. Jac. Smit, Gezamenlijke dienst met Her vormden. Zaterdag 25 december, 10.30 uur, ds. M. Wilschut. Zondag 26 december, 10.30 en 17 uur, ds. G. Rang. GEREFORMEERDE KERK (vrijgemaakt) Kerkgeb. N.P.B., Rem- brandtlaan 20. Vrijdag 24 december geen dienst. Zaterdag 25 december, 8,30 uur, ds. J. F. Hey. 's Middags kinder Kerstfeest. Zondag 26 december, 8.30 uur, ds. C. Bijl. 14.45 uur Cand. W. Pouwelse, Apeldoorn. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan Vrijdag 24 december geen dienst. Zaterdag 25 december, 9 uur, ds. Rut- ters, 19 uur ds. de Romph, Naarden. Zondag 26 december, 9 uur, ds. v. d. Weele. 19.15 uur ds. Brons, Veeendaal. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg hoek Beukenlaan Vrijdag 24 december geen dienst. Zaterdag 25 december, 10 uur, Lees- dienst. 14.30 uur ds. van Haaren. Zondag 26 december, 10 uur Leesdienst. 14.30 uur ds. van Haaren. VER. v. VRIJZINNIGE GODSDIENSTI- GEN Rembrandtlaan 20. Vrijdag 24 december, 23.00 uur, ds. W. Leerink. Zaterdag 25 december, 10.15 uur, ds. W. Leerink. Zondag 26 december geen dienst. Wükgebouw N.P.B. Soest-Zuid. Kinderdienst, Geen dienst. BRAAMHAGE Donderdag 23 december, 15.30 uur, Kerst wijding, ds. Leerink. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE". Klein Engendaalweg 52. Vrijdag 24 december geen dienst. Zaterdag 25 december, 10.30 uur. G. J. Mensink. Zondag 26 december, 15.45 uur, Kerst feest voor het hele gezin. SOESTERBERG Gereformeerde Kerk Vrijdag 24 december geen dienst Zaterdag 25 december, 10 uur, ds. F. Th. v. Boven, Gezamenlijke dienst met de Hervormden, medewerking Gospel group Zondag 26 december, 10 en 17 uur, ds. H. W. Engelkes. Hervormde Kerk Vrijdag 24 december, 23.00 uur, ds. F. J. Th. v. Boven, medewerking „Euterpe" Zaterdag 25 december, 10 uur, Zie Ge reformeerde Kerk. Zondag 26 december, 10 uur, ds. F. J. Th. v. Boven. Johannes Stichting Vrijdag 24 december geen dienst. Zaterdag 25 december, 9.45 uur, ds. A. v. Zijlstra, Amersfoort. Zondag 26 december, 9.45 uur, ds. J. Koele, Nijkerk. BAARN Doopsgezinde Gemeente, Eemnesserweg Vrijdag 24 december," 22.30 uur, ds. H. C. Valeton. Zaterdag 25 december, 11.30 uur, ds. H. C. Valeton. Zondag 26 december geen dienst Geref. Kerk „Vrije Kerken" Nassaulaan 12 Baarn Vrijdag 24 december geen dienst. Zaterdag 25 december, 12 uur, Kerst maaltijd in gebouw Het Brandpunt, Ou de Utrechtseweg 4, Baarn. Zondag 26 december, 9 uur, ds. E. Zwarteveen, Voorthuizen. 16.30 uur, ds. M. v. Veelen. Evangelisch Luth. Gem., Kapelstraat Baarn. Zaterdag 25 december, 10.30 uur, drs. G. Fafié. Zondag 26 december, 10.30 uur, Eerw. heer A. E. van Eeden. R.K. KERKDIENSTEN Parochie Soest, Kerkplein Vrijdag 24 december, 21.30 uur gezins mis. 24.00 uur, Nachtmis. Zaterdag 25 december, 9.30 uur, Ge zongen mis. 11.30 uur Hoogmis. Zondag 26 december, 8.00 uur, Mis. 9.30 uur Hoogmis. 11.30 uur, Jongerenmis. Parochie Soestdjjk, Burg. Grothestraat Vrijdag 24 december, 22.30 uur Nachtmis Zaterdag 25 december, 9 en 11 uur H. mis. Avondmis 19.00 uur. Zondag 26 december, 9 en 11 uur H. mis Avondmis 18.00 uur. ,.De Open Hof", Dalweg hoek Veenbes straat Vrijdag 24 december, 21.30 uur Jonge- rendienst. Zaterdag 25 december geen dienst. Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordus- straat Vrijdag 24 december, 24.00 uur Nacht mis. Zaterdag 25 december, 8, 9.30 en 11.30 uur. Zondag 26 december, 9.30 en 11.30 uur. Zonnegloren Zondag 26 december, 10 uur Hoogmis. St. Caroluskerk, Soesterberg. Vrijdag 24 december, 24.00 uur Nacht mis. Zaterdag 25 december, 9.30 uur Jonge renkoor. 11.30 uur Hoogmis. 15 uur Kin- deke wiegen. Zondag 26 december, 9.30 en 11.30 uur. in de Europese wouden. Een andere leverancier van ontnuchte rende cijfers is S.I.P.R.I., het Stockholm- se internationale instituut voor vredes onderzoek: wat nu over de hele wereld aan bewapening wordt uitgegeven is veertig procent meer dan aan onderwijs wordt besteed, het is meer dan drie keer zoveel als voor openbare gezondheids zorg wordt uitgegeven. Grondstoffen tekort Uiteraard zijn de beheerders van al die wapenen - democratische regeringen en diktators - allemaal van harte de vrede toegedaan. Maar wie zich de Cuba-kri- sls herinnert heeft een mooi voorbeeld hoe snel men al bijna de kernoorlog heeft gekregen die niemand wilde. Dat was een gelegenheid waarbij op het kantje af het gezonde verstand heeft ge zegevierd. Maar daarop - zo vrezen niet alleen de pessimisten onder de vredes onderzoekers - valt steeds minder en minder te rekenen. Het gezonde ver stand reageert namelijk niet geheel spontaan maar door de kennis van wat een kernoorlog betekent. Het besef dat alles beter ls dan een nucleaire strijd geeft de doorslag. Nu nog wel tenminste. Maar de herinnering aan Hirosjima en Nagasaki vervaagt uiteraard. En bovendien leven zeker de kernbombezittende volkeren nu in een redelijke staat van welvaart en welzijn, waardoor het hun ook duidelijk voor ogen staat wat ze te verliezen hebben. En dat hoeft niet zo te blijven, zal waarschijnlijk ook niet zo blijven - daarover zijn sombere rapporten bij de vleet, waarvan dat van de zogenaamde Club van Rome het bekendste ls. In de toekomst schouwende geleerden, futurologen, voorzien een gebrek aan grondstoffen dat de welvaart kan be lagen. Maar ook de vrede, want het is denkbaar dat een industrieland in wan hopig gevecht om de grondstoffen waar op 2ijn welvaart steunt alt 't ware door het dolle heen raakt en het gezond verstand het zwijgen oplegt. Dit is inderdaad niet meer dan een mo gelijkheid. Als optimisten beweren dat het menselijk vernuft nog lang niet is uitgeput en nieuwe wegen zal vinden als de oude doodlopen kunnen zij ook wel gelijk hebben. De meeste reisprogramma's voor volgend Jaar zijn verschenen. Ook speciale jongerenreizen. Gratis folders verkrijgbaar bij: Zoals uit de elders in dit blad gespaatste advertentie blijkt heeft de algemene vergadering van het Algemeen Zieken fonds „Amersfoort en Omstreken" moe ten besluiten de premie voor de vrij willige verzekering met ingang van 1 januari 1972 te verhogen van ƒ52,50 tot ƒ68,per maand. Het bestuur was zich bewust dat dit be drag een grote belasting betekent voor de portemonnee van de vrijwillig ver zekerde, doch een lagere premie is niet mogelijk. De kostenstijging is voorna melijk een gevolg van de stijging van de honoraria en tarieven. De enige moge lijkheid, die verzekerden hebben om de kosten af te remmen, is bijzonder kri tisch te zijn met betrekking tot de kos ten van hun medische verzorging. Voor al bij de ziekenhuisverpleging - het duurste onderdeel - kan het zoden aan de dijk zetten als men er aan meewerkt, dat de opname niet langer duurt dan strikt nodig is. De algemene vergadering zag het on overkomelijke van de premieverhoging in, doch de verzekerdenvertegenwoordi gers wezen nog eens met nadruk op de moeilijke positie, waarin vooral de klei ne zelfstandigen komen te verkeren. De vergadering vond het onbegrijpelijk en onaanvaardbaar, dat de regering is ge zwicht voor de aandrang, die in de 2e Kamer op haar werd uitgeoefend, de pil voor rekening van de ziekenfondsen te verstrekken. Enerzijds streeft zij naar de invoering van een eigen risico om de kosten af te remmen, anderzijds dwingt zij de ziekenfondsen tot hogere uitgaven door invoering van een verstrekking, die niet bij de ziekenfondsen thuis hoort. Verder bleek in de vergadering, dat de vrijwillig verzekerden te weinig op de hoogte 2ijn van de mogelijkheid reduc tie op de premie voor de vrijwillige verzekering te ontvangen. Deze reductie wordt onder bepaalde omstandigheden verstrekt aan de kleine zelfstandigen en aan kinderen, van 16 jaar en ouder voor wie de ouders kinderbijslag ontvangen. De premie wordt dan verlaagd tot ƒ40,80 per maand. De algemene vergadering besloot uitein delijk de nieuwe premie van ƒ68,per maand onder protest te aanvaarden. Steenhoffstraat 9a, Soest, telefoon 6571 en 4905 Dinsdagmorgen heeft de commissie, be staande uit de heren C. de Heus, W. Endendijk, R. Tolman, Chr. Uiterwijk en W. A. van Elmpt, welke ingesteld werd om het gemeentebestuur te adviseren over de toekomstige voorzieningen op de Eng, een bezoek gebracht aan hun werk terrein. Het hoofd van de gemeentelijke plantsoenendienst, de heer A. van de Broek was daarbij hun gids. De excursie was zeer leerzaam, zei de voorzitter van de commissie na afloop. Alle leden waren tot de conclusie ge komen, dat het niet doenlijk is de Eng in zijn huidige vorm te handhaven. Ge schrokken was men ook van de vervui ling en van het feit dat de zandafgra- vingen nog steeds volgestort worden. Daar wil men zo spoedig mogelijk een eind aan laten maken. De grote domper op het ontwikkelingsplan werd genoemd de voorgenomen bebouwing met flats van Kerckenlandt. Algemeen waren zij van mening dat zij een nauwelijks uit te voeren opdracht hadden aanvaard. Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Vele alleenstaande bejaarden willen zo graag wat contacten leggen, wat voor de een gemakkelijker is dan voor de ander. Er zijn verenigingen en instellingen, die veel voor de bejaarden doen, waarvan genoemd mogen worden de UW, de Alg. Bond v'. Bejaarden en vele kerke lijke organisaties. In deze gemeente worden middagsocieteiten gehouden en in de decembermaand gonst het van de activiteiten. - Er zijn echter altijd nog mensen, die geen lid zijn - of willen zijn - van clubs en die vallen vaak tussen de wal en het schip. Voor deze alleenstaande ouderen heeft de heer Henneberke van De Kleine Witte (Middelwijkstraat hoek Molenstraat) een zaaltje gereserveerd op de dinsdag- en donderdagochtenden vanaf 9 uur. De heer Henneberke hoopt, dat velen van deze gelegenheid gebruik zullen maken om een kop koffie te nuttigen en met leeftijdgenoten contacten te leg gen. De stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk Soest juicht dit initiatief van de heer Henneberke toe. Moge vele ouderen op de dinsdag- en/of donder dagmorgen de weg vinden naar De Kleine Witte! REMBRANDTLAAN 18 -s TEL. 02155-4785 SOEST De artsendienst tijdens de kerstdagen is als volgt gesteld: 24 december van 18 uur tot 26 decem ber 8 uur, J. Kuipers, Middel wijkstraat 34, tel. 2815, en H. van Dorssen, Korte Bergstraat 3, tel. 2119. 26 december 8 uur tot 27 december .8 uur, P. J. H. M. Rupert, Ossendamweg 33e, tel. 2395 en J. Borst, Paulus Potter- laan 30, tel. 3322. Tandartsen Zaterdag 25 en zondag 26 december, van 13.00 tot 13.30 uur, A. L. M. Vreeswijk, Park Vredenhof la. SOESTERBERG Te Soesterberg wordt de artsendienst tijdens de kerstdagen waargenomen door J. C. Lucas, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 1200 uur. Boodschappen vóór 9 uur. SOEST Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur alsmede de ge hele zaterdag 25 en zondag 26 december, Brink-apotheek, Brinkstraat 16a, Baarn, tel. 02154-2537. Extra apotheekdienst zaterdag 25 de cember Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 2497. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUIS VERENIGINGEN Zaterdag 25 en zondag 26 december Zr. G. Pluim en Zr. H. Sijtsma, Bosstraat 29, tel. 4610. 27 december tot en met 31 december weekavonddienst van 's avonds 7 tot 's morgens 7 uur en 1 en 2 jannari de gehele dag Zr. M. de Haan, Alb. Cuyp laan 118, tel. 6906 en Zr. A. v. d. Berg, Simon Stevinlaan 7, Soesterberg, tel. 03463-1540. Katholiek Instituut voor Maatschappe lijk werk Afwezig van 20 december tot en met 8 januari. De werkzaamheden worden waargenomen door „Humanitas". Zie hieronder. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening (gezinszorg) Leidster: mej. H. B. Lintelo, Veldweg 6, Soest, tel. 02155-6891. Spreekuur: maandag t.m. vrijdag van 13.30-14.30 uur. Maatschappelijk werk Uitgaande van het Prot. Interk. Sociaal Centrum. Spieekuur maatsch. werkster: dinsdag van 9-10 uur in Eltheto, Driftje 4A, tel. 2723. Andere werkdagen van 9-10 uur en maandagavond van 6.30-7 uur. Bureau Amersfoort, Bergstraat 29, tel. 03490- 10441. Ned. Ver. voor maatschappelijk werk „Humanitas" Maatschappelijk werkster: mevr. E. Kuijer-Mieras, Plasweg 12, Soest, tel. 8168. Spreekuur: maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. Bureau voor levens- en gezinsvragen Uitgaande van de Interkerkelijke Stich ting, Bergstraat 25, .Amersfoort. Telefoon 03490-10441. Spreekuur: dinsdagmiddag van 3 tot 4 uur, woensdagavond van 7 tot 8 uur, bij voorkeur telefonische afspraak. Moeders voor moeders Mevr. E. J. van Mameren-Dekker, Va leriaanstraat 10. tel. 02155-8481. Warme maaltijdenvoorziening voor bejaarden, uitg. v. d. Fed. Raad voor het bejaardenwerk Soest. Informatie-adressen Soestdijk: Mevr. E. B. Jonker-Pott; Pr. Hendriklaan 11. tel. 3261. Soest Midden: Mevj. A. A. v. d. Dussen-Ellens, Juli analaan 69, tel. 2812. Soest Zd: Mevr. A. Koopmans-Fokkema, Heideweg 98. tel 4600 Soesterveen: hr. A. van Scherpenzeel Veenbesstraat 430, tel. 4782. Soesterberg: Mevr. A. M. Hoekstra-Ger- kes, Prof. Lorentzlaan 23, tel. 03463-1991

Soester Courant | 1971 | | pagina 3