ism»£ TS'SSr. 6687 HAKKERTBANDENHAKKERTBANDENtSSSS ^Tons^. algemene StBGhfing torsfoortse Kredietbank Autorijschool BLEEKER Goeman Borgesiuslaan 19 A BAARN - OLYMPISCHE KANDIDATEN Eerste Soester jegrafenis-Onderneming Waldeck Pyrmontlaan in gebruik genomen I Burgerlijke Stand SOESTER UirafiRTVERIORGSNG HET GETUIGSCHRIFT Nog altijd een belangrijk document Ül'Siffifti,?! fiSfe'ït.Uj; .«M f Pannekoeken m ,^2)e SooAterctutmn' Bassk zender winstoogmerk U let toch wel op de kosten bij het afstoften van een krediet? 5,Studio sport" maakt opnamen van de Tempo kerst-veldrit Veldrit-kampioenen van Nederland en België onder de deelnemers Ambulance-vervoer in handen van de gemeente Eerste 4 autorijlessen 40,— (4 uren a 60 minuten) F, G. KERKHOF We geven opnieuw de missionarissen een kerstgeschenk drink VIEUX lekker, hè Vrijdag 24 december 1971 „Er^zal geen gelegenheid worden gegeven om in een speeltuinsfeer te werken", zegt Kees Kerdel, voorzitter van het Nederlands Olympisch Comité. Het N.O.C. Wil prestaties zien van de Nederlandse atleten die naar de Olympische Spelen In 1 München worden uitgezonden. Daarbij stelt het N.O.C. zware eisen. „Daaraan zullen wjj ons zoveel mogelijk houden", zegt chef de mission Bram Leeuwenhoek. Uit de laatste woorden van Leeuwen- teek mag worden opgemaakt, dat at- ften die om de één of andere reden niet ■lemaal aan de kwalifikatie-eisen, vol len, maar door het N.O.C. in staat fcrden geacht tot goede prestaties te frnen in München, toch zullen worden Jgezonden. Zware eisen het N.O.C. zich weinig speelruimte üorlooft blijkt evenwel uit het feit, l de al door de Koninklijke Neder- jdse Atletiek Unie gepubliceerde kwa- featie-eisen voor de atleten en atletes moeten worden herroepen. Het N.O.C. stelde zwaardere eisen dan de atletiek- bond. Intussen zijn al enkele teams door het N.O.C. voor deelname aan de Spelen in geschreven. Dat zijn: a. zwemmen: estafetteploeg dames 4x100 meter vrije slag; b. waterpoloploeg; het hockey-elftal; d. zeilen: deelneming in de Finnjollen-, Flying Dutchman- en Tempest-klasse. manier een prettige" KèTéitiag' te orgen v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestaijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. Sterke zwemsters behoorlijke afvaardiging. Ondanks de te- De afvaardiging van deze ploegen mag ^stellende resultaten van onze ama- zeker gerechtvaardigd worden geacht. ?rs J de ,a, wereldkampioen- Onze dames estafetteploeg op de 4x100 schappen beschikken wij over veel goe- vrile^^ ge" ijmlBOREN: Claartje Suzanne, dochter van E. Kruijff en J. E. Bronsing, Duin weg 30. Andreas Mattheus,. zoon van H. G. J. Groenen en M. A. G. Kragten, OTtrpsplein 8, Soesterberg. Jeroen An- tal, zoon van H. E. M. Myers en A. M. Adama, Soesterbergsestraat 94. Irene, dochter van C. J. van Doorn en J. M. Bosland, Nieuweweg 57. Aimeé, doch ter van J. H. W. Wolf en A. van der Veen, S. Stevinlaan 85, Soesterberg. Gerrit, zoon van W. G. Teerlink en B. W. Goethart, Chr. Huygenslaan 70, Soes- Krberg. Richard Robert Everardus Btcobus, zoon van R. van Hemert en A. C. E. M. Papenburg, Beukenlaan 80. Harold, zoon van J. Kuijten en L. J. Pe perkamp, A. van Leeuwenhoeklaan 29, Soesterberg. Marianne Lisette, doch ter van W. C. van Schaffelaar en I. E,ahnstein, Kamperfoeliestraat 147. Mireille Clara, dochter van W. van der *T[orst en W. J. E. E. M. van Eijl, Veen- pesstraat 748. Gijsbertus Philippus, zoon van G. van Munster en H. G. Ber- Kastanjelaan 49. Wilhelmina atharina, dochter van C. J. de Ruig en P. Burgman, Bosstraat 55. Jean- paul, zoon van A. F. IJsselstijn en J. G. Cooiman, Wilhelminalaan 24. Pau- jjlus Cornelis, zoon van C. W. A. Moonen C. M. B. Roovers, Speenkruidstraat 45. Robert Martijn, zoon van A. G. Schalkx en J. M. C. Kortekaas, Van .enneplaan 80. ONDERTROUWD: Dirk Arend Lubach, ^Uilenstede 208, Amstelveen en Sjoukje «padeweij Reijenga, Schoutenkampweg ^■17. Charles Henry Irvin, Prins Hen- jdriklaan 24 en Paulina Andjela Molly, rins Ilendriklaan 24. Hendrik Lam- prtus Voskuilen, Birkstraat 71 en Aar- Cornelia Petronella Stroosni.ider, Fi- s van Bourgondiëlaan 37, Zeist. Kndré van de Kuil, Oude Arnhemseweg jll, Zeist en Geertruida Hornsveld, Mo- ■nstraat 97. Ferdinand Albert Ver boerd. Israëlstraat 22, Baarn en Gerar- Wilhelmina Maria Huurdeman, ■chaepmanstraat 78. BETROUWD: Josephus Gerardus van (en Breemer, Birkstraat 139 en Johanna jrida van Sloten, Verl. Talmalaan 21. Cornelis van Ginkel, Arnhemseweg Leusden en Wilhelmina Hendrika benen, Beckeringhstraat 24. Fran- [seus Fredericus Albertus Kuijper, attstraat 17, Hilversum en Theodora lihanna van den Hoed, Korte Brink7 Yg 16. Johannes Gijsbertus Kuijer, jandvoortweg 129, Baarn en Johanna §anette Maria van de Mast, Schrikslaan Barend Stomps, Rubenslaan 96 en iaria Johanna Josepha Beuken, Lange jrinkweg 60. Martinus Johannes [illibrordus IJsseldijk, Constatiastraat Hilversum en Ria Christina Starink, leuweweg 39. Antonius Pieter Mets, ld "bouw weg 8, Amersfoort en Petro- pia Hendrica Johanna Knoope, Smits- 463. Willem Lodewijk Dam, [reeu wenst raat 4. Amersfoort en Aal- Margretha de Bree, Spreeuwenstraat J Amersfoort. Johannes Cornelis louwer, Lange Brinkweg 53 en Mar- pretha Marijke van Dam, Beukenlaan Cornelis Meerdink, Breslauer rasse 4, Hessisch Oldendorf, Duitsland i Anna Paulina van Wocrkom, Schaep- banstraat 65. Johannes Eric van den Ham, Bilderdijklaan 25 en Johanna Ma- Bouwhuizen, Prins Bernharcllaan 16. I— Theodorus Paulus Albertus Andries- |son, Insingerstraat 54 en Alida Theodora ■Wigtman, Zwaluwenweg 2. Ij OVERLEDEN: Jan Willem van Ledden, 179 jaar, weduwnaar van J. Maasland, Bilderdijklaan 32. Franciscus Nico- laas Marie Pcltenburg, 78 jaar, gehuwd 'met A. M. C. W. Rogmans, Van Goyen laan 252. Antjc Koopsma, 76 jaar, ge huwd met W. Blocmsma, Van Goyen- I laan 292. Dirkje Sepers, 93 jaar, we duve van P. v. Zuilinchem. Kampweg 12, Soesterberg. Marcelis Vonk, 64 jaar. Verl. Talmalaan 33. M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noordcrwcg 29 - Soest Telefoon 02155 - 4832 Z.A.P. haarkuur. Behandeling met plant aardige extracten en vitaminen. Bestrijdt gegarandeerd met succes haaruitval, vet te huidafscheiding, vochtarme huid. De gezondheid van uw haar in de wortel. SALON KOPPEL, Soesterbergsestraat 44, Soest. maar het moet vrijwel uitgesloten wor den geacht dat dit lukt. Zo is ook de kans dat enige boksers in de olympische ring uitkomen niet al te groot. Dat geldt ook voor de worstelaars en ge- wichtheffers. Ook lijkt het zeer twijfel achtig dat er turnsters en schermers naar München gaan, hoewel de selectie- eisen van het N.O.C. voor al deze spor ten nogal wat ruimte open laten voor uitzending van kanslozen. De kriteria die het N.O.C. stelt aan de wielrenners zal wel uitdraaien op een Het instructiebad aan de Waldeck Pyr montlaan, dat de naam „De Turf" kreeg, is dinsdagmiddag in gebruik genomen. Vanaf afgelopen woensdagmiddag tot 4 januari is het opengesteld voor recrea tief zwemmen. Het aantal personen dat kan worden toegelaten is echter beperkt. De officiële plechtigheid dinsdagmiddag werd bijgewoond door een bescheiden aantal genodigden, die tesamen met de burgemeester door het werpen van muntstukken in het water, ten bate van het Bentickfonds, het bad in gebruik stelden. Een aantal leden van de zwem en polovereniging De Duinkikkers doken deze muntstukken op en na afloop bleek dat het fonds 120,rijker was gewor den. Voorspoedige bouw Vooraf had wethouder K. de Haan, in zijn funktie van voorzitter van de Stich ting Soester Natuurbad, in vogelvlucht de wordingsgeschiedenis en voorspoedige bouw van het bad gegeven. Eind 1970, na een oriëntatiebezoek aan het Zuiden des Lands, lag de offerte van het Aan nemingsbedrijf Marcel Muyres uit Sit- tard op tafel. 21 januari van dit jaar- nam de raad het besluit tot de bouw van het bad, 13 april ging de eerste schop in de grond en dinsdag 21 decem ber de oplevering. Dit alles was mogelijk dank zij een voortreffelijke samenwerking van de bouwers in de meest uitgebreide bete kenis, gas, water, electra, tegelzetters en de andere installateurs enz. Ook de samenwerking van vijf plaatse lijke banken, de Coöperatieve Raiffei- senbank, de Bondsspaarbank, de Amro- bank, de Alg. Bank, Nederland, en -de Nederlandse Middenstandsbank, die ge zamenlijk het financieringsprobleem op losten, werd gememoreerd. Aan het geheel lag ten grondslag het feit dat de Stichting Natuurbad, als Stichting geheel zelfstandig kon optre den, wat nu een belangrijke pré is ge bleken. De heer de Haan bracht ook dank aan de ambtenaren van gemeentewerken, met name de heren Th. Hulshof en A. Lagerwerf, die in voortreffelijke coör dinatie met de bouwers aan de voor spoedige bouw hun medewerking ver leenden. „De Turf" „De naam „De Turf" relateert", zo zei de heer De Haan, „aan de historie"! De Waldeck Pyrmontlaan heette eertijds Turfstraat en was de weg waarlangs vroeger de turven uit het Soesterveen vervoerd werden. Van de vele binnen gekomen suggesties was deze daarom „De Duinkikkers" experts in het op duiken van geld. verkozen. Hij was ingezonden door de heer A. J. Westerveld, die de uitgeloofde prijs in ontvangs nam. Dank aan de Stichting De burgemeester bracht dank aan het Stichtingsbestuur. Hij stelde het op prijs dat er een groep particulieren, die maar gedeeltelijk betrokken zijn bij de gemeente, bereid zijn en moeite nemen om de organisatie voor het runnen van de beide baden op zich te nemen. Hij nodigde daarna alle aanwezigen uit om door het gooien van een muntstuk de symbolische opening van het bad te verrichten. De heer Van Gelderen dankte namens de N.V. Marcel Muyres voor de opdracht Hij stelde het bijzonder op prijs, als firma uit het zuiden van het land, in de gelegenheid gesteld te zijn een bad bo ven de rivieren .te hebben mogen bou wen. Hij roemde de samenwerking van hoog tot laag die geresulteerd heeft in de voorspoedige bouw en bood twee vlaggemasten aan. De heer Pesie sprak als voorzitter van de Ned. Bond van Bad- en zwemin richtingen. Hij feliciteerde de gemeente en sprak de wens uit de Soester bevolking vele ja ren plezier aan het bad zou beleven. Ook de heer B. Verschuur, voorzitter van de landelijke contactraad voor gem. bemoeiing met lichamelijke opvoeding en sport complimenteerde de gemeente. De heer Van de Maas van de zwemvere niging „De Duinkikkers" bood namens zijn vereniging een bel aan. Hij dankte de Stichting voor de faciliteiten die de vereniging krijgt en was zeer content niet het feit dat het bad de lengte van 25 meter had gekregen. Namens de Bond van Nederlandse In validen Sport sprak de heer P. de Klerk, die er op wees dat in het algemeen bij zonder weinig rekening werd gehouden met de gehandicapte medeburgers. Hij drong aan op overleg met belangheb benden en doctoren indien in dit bad vorzieningen voor deze groep worden aangebracht. Enkele cijfers In het gebouw zijn verwerkt 55.000 ge velstenen, 53.000 boerengrauw-stenen, 200.000 vloertegels van 10 x 10, 67.000 wandtegels van 15 x 15, 2800 gaatjesste- nen, 3500 lichte bouwstenen en 895 me ter kabel. Het bad bevat 380 m3 water. De plechtigheid werd o.m. bijgewoond door de raadsleden de heren J. J. Eb- bers, W. A. Blauw, mevrouw M. Walter- v. d. Togt, mevrouw E. Korthuis-Elion, de heren A. Smit, K. Levinga, G. Ol- denbom, R. v. Logtenstein en de ge meentesecretaris: de heer H. Borreman. Verder waren aanwezig vertegenwoor- Aan de werknemer, die een nieuwe betrekking zoekt, wordt veelal gevraagd ge gevens over vorige betrekkingen te verstrekken. Dit kan gebeuren doordat hij een getuigschrift van een vroegere patroon overlegt of doordat deze alsnog „getuigen geeft". De wetgever heeft het wenselijk geacht en de werknemer uitdrukkelijk recht op een getuigschrift toegekend en over de inhoud daarvan nadere regels ge steld. Deze gehele regeling is van dwingend recht: elk beding waardoor de verplichtingen van de werkgever op dit gebied zouden worden uitgeslo ten of beperkt, is nietig (=ongeldig). De werkgever is verplicht bij het ein digen van de dienstbetrekking de werknemer op diens verlangen een ge tuigschrift uit te reiken. De werkne mer moet erom vragen. En wel tege- Festen, oud-gemeentesecretaris, de heer J. Van Noesel oud-directeur van gemeen tewerken en dokter H. Stroband. Eerste zwemmers Woensdagmiddag om 2 uur stonden ze ker 100 kinderen te wachten om binnen gelaten te worden. Zij werden opge vangen door de heer Th. Peet, directeur van de Stichting Soester Natuurbad, die met gebruikmaking van een megafoon hen vertelde hoe de „regels" van het bad zijn. „Maak gebruik van de kledinghaken, douches en zonodig de toiletten". Ook de volgende grepen kregen deze deskundige leiding. De „uitvinder" van de naam „De Turf" door wethouder De Haan beloond. verplicht - noch jegens de werknemer, noch jegens anderen - om getuigen te geven. Indien hij echter vrijwillig - het zij mondeling, hetzij schriftelijk - inlich tingen omtrent een werknemer aan derden verstrekt, dient hij daarbij de zorgvuldigheid in acht te nemen, die aan een ieder in het maatschappelijk verkeer met betrekking tot een ander betaamt. Indien de patroon dan ook onware of door onvolledigheid of an dere redenen onwaarachtige inlichtin gen verstrekt, pleegt hij ten opzichte van de werknemer een onrechtmatige in vele variëteiten Soesterbergsestraat 188 Telefoon 2739 - Soestduinen <5^9 fe-^9 (F^ .0\ÊTB ANK m Bijkantoor Soest: maandag 9.00-12.00 uur en 2.00- 4.00 uur. woensdag 9.00-12.00 uur. vrijdag 5.00-8.00 uur. Standplaats rijdend bijkantoor Soest: woensdagmiddag 14.00-15.00 uur bij het winkelcentrum „de Smits hof" (Soesterveen). Het belooft zondag in de Soesterduinen weer een veldrit-feest van de eerste or de te worden. Het actieve bestuur van de Soester Ren en toervereniging „Tempo", heeft onder voorzitterschap van de heer A. Semper, voor deze 17e zowel nationaal als inter nationaal bekende Soester kerstveldrit weer een uitgelezen groep deelnemers aan de start gekregen, die een garantie geven voor een middag puur wielerge- not. Door bij het uitzetten van het pai-koers rekening te houden met veel publiek, is de veldrit niet alleen voor insiders aan trekkelijk maar zeker ook voor hen die nog nooit een dergelijk wielerspektakel meemaakten. Bijna langs het hele parkoers hebben de toeschouwers een prachtig gezicht op de prestaties van de renners, die, zowel draaiend op hun ranke fietsen als zwoe gend door het mulle zand met hun fiets op de schouder of aan de hand, verschil lende malen langs zullen komen. Ingaande 1 januari a.s. zal de afdeling Soest van de Kon. Ned. Ver. Eerste Hulp Bij Ongelukken (EHBO) haar werk zaamheden voor het ambulance-vervoer binnen de gemeente beëindigen. Vanaf die datum zal het vervoer door de ge meente geregeld worden. De nieuwe regeling voor het ambulance vervoer is opgesteld door een daartoe door het college van burgemeester en wethouders ingestelde werkgroep, waar in zitting hebben mej. M. van Herwaar den en de heer H. E. J. Smit namens de EHBO afd. Soest, dokter. R. E. H. Buss, chirurg van het ziekenhuis Zonne gloren en dokter J. C. Rip, gemeentearts. Theorie iedere dinsdagavond 8 uur in De Rank. OPEL ASCONA en AUTOMATISCHE OPEL KADETT. Diploma's VAMOR - FNOP - MRI LAANSTRAAT 20 SOEST TELEFOON 4685 LEESTRAAT 21 BAARN TELEFOON 02154-5085 De nationale vermaardheid van de Soes ter veldrit komt niet alleen tot uiting door de deelname van specialisten uit het hele land, waaronder favorieten als G. Wildenboer, de gebr. Spetgens, C. van der Hulst, Zuiderduin en twee Belgische deelnemers, maar zeker niet in het minst door de belangstelling die de N.O.S. middels het sportprogamma „Studio Sport" toont voor deze vermaar de wedstrijd. Favoriet voor de titel is ongetwijfeld weer de kleine G. Wildenboer, die ook dit jaar weer ongenaakbaar lijkt en geen aanvallen op zijn hegemonie zal dulden, hoewel hij toch wel rekening zal moeten houden met de Belgische kampioen en de concurrenten van eigen bodem, het duo Spetgens en Cock van der Hulst, meervoudig winnaar van de ze wedstrijd. De „Tempo" renners zullen in dit ge weld niet aanwezig zijn, al zullen Kees Bokma en Jaap v. d. Broek er alles aan zullen doen om niét teveel op de favo rieten te moeten prijsgeven. Voor de deelnemers uit de provincie Utrecht is de wedstrijd in meer dan een opzicht belangrijk doordat de eerstaan- komende Utrechtse rijder zich provin ciaal kampioen mag noemen. Bij de veteranen wordt Soest-Baarn vertegenwoordigd door Herman de Bree en good-old Gerrit Ruttenberg, zeker nog wel in staat om voor een kerst verrassing te zorgen. Bobby van de Broek en J. Bon gaan bij de aspiranten proberen „Tempo" hoog te laten eindigen, terwijl bij de nieuwe lingen Joop Schaafsma het wat de „Tem-po" deelname betreft alleen zal moeten doen. Doordat bet „Tempo" bestuur zich de medewerking heeft weten te verzekeren van de bekende speaker T. Rademaker, blijven de toeschouwers gedurende de wedstrijden volledig op de hoogte van de steeds wisselende renners posities SALOMONS amersloort Kleine koppel 7 tel. 03490-11945 Showroom open dagelijks van 8.00- 17.30 uur Zaterdags van 10.00-12.00 uur. VERWARMINGSBEDRIJF Het adres voor een goede op gas gestookte CENTRALE VERWARMING, geven, en daat laotste nex ming weer gelukt te weze. Je hoef maor effe zoon winkul die an Korsmus doet binne te lope, om maor heulemaol nie te praote vaan de veule plaotse in ongs darrup waor je kars- bomme, taakke en stukkies ken kope. Ik wil nie zo veer gaon daat da hoos huus an huus gebeurd, maor ik schaat daat der ellek jaor toch wel un paor minse biekomme die denke daat der in die dennebome goud te vurdiene vaat. Un mins staot der nie bie stil, veuraal omdaat Korstmus en jaorwisseling zoon bietje un vreduge tied motte weze, aal vaalt .daat ok nog wel aordug teuge, maor ajje der net as de bekende ster effe bie stil blief staon, daan gao jie je toch ofvraoge hoe of daat in de toekoms allemaol zaal blieve gaon mit ut kappe vaan aal die levende korsbome. Duuzen- de, waat tien, messchien wel hongderd- duuzende kleine bome worre omgehaakt om veur un paor daoge de sfeer vaan korstmus bie de minse in huus te bren- ge. Eigeluk is ut korsfees mit zun kors bome un ding daat heul belaangriek biedraog an ut grote prebleem daat mit zoon muujeluk woord miljeubedarruf hiet. Deur ut kappe vaan aal die bome (en der binne der in ongs laand aal nie genog meer, zodaat der ok aal bome motte komme uut aore laande om an de grote vraog te voldoen), zorrege wullie der mit zun alle veur daat de netuur heul behoorlukke klaappe worre uutgedeeld. Wullie magge daan wel zoveer weze daat wullie instaot binne de netuur un haandje te hellepe, zodaat allus un biet je haarder gruujt, maor om un boom twee of drie kere zo vlug de grond uut te laote komme hebbe wullie nog nie veur mekaor kenne kriege. Daorom kenne wullie rustug anneme daat ut un kwestie vaan tied -is, maor der komp un jaor daat un karsboom in je huus verraod an de saomeleving is. As ut om grote bome gaot die arruguns staon en omgèhaakt motte worre, be- veurbeeld veur huuze of wegebouw, daan vliege wullie naor de zoldur om spaandoeke te schildere en de waandel- schoene veur de daag te haole veur ut houwe van pretestmaarse. Maor noeng ut maor om vaan die kleine bome gaot, is aal die bometrammelaant nie neudig. Der binne ok aal un heule kwak mins* die trug wille naor de netuur en beveur- beeld aal de waar zonder of mit un heul onschuldug stukkie zeep wille doen. Ik gloof datter aal luu binne die net as vruuger in de reviere wille gaon waasse, maor die motte daan eerst heulemaol zuuver weze, zodaat zullie nog wel effe kenne waachte. Maor ik zouw veur wille stelle laote wullie vollegend jaor de levende kars- bome maor vurvaange door kunsbome. Daat hoef veur die karsbome vurkopurs geen strop te weze, waant daan gaon die der eige wel bezug houwe mit ut maoke vaan zukke bome. Veur de kingders is ut netuurluk nog ut arrugste, maor die kenne daan mes schien uut de buurte de brandbaore spulle ophaole, en die daan ongder lei ding vaan de braandweer in de fik ste- ke. Op die manier ken korsmus nie allenug un vredug fees worre, maor ok ut begin vaan de redding vaan ongze mooje we- ruld uut de haanden vaan de grote vur- vuuler, die in staot is un end te maoke an angs mooje leve. In ons blad van dinsdag j.1. is de laat ste zin van het artikel over „een kerst geschenk voor de missionarissen" ver minkt geplaatst. Deze zin moet luiden: Men kan zijn gift ook overmaken op gironummer 212775 t.n.v. de Raiffeisen Bank Soest, t.g.v. Missiecomité Soest, rekeningnummer 238790.

Soester Courant | 1971 | | pagina 7