n OLAK HUiSilK inq Ve" ven 1972 iïï AUTORIJSCHOOL „ENGEL" OON 2764 lags gesloten ari dagelijks D IN 1972. succes moge en.) eilig Ni: b - ïeuwjaar er Nederland Hoest rsioffenhande! orspoedig 1972 3IXH00RN een gelukkig wjaar DE TOREN" HOUDIJK IEL MADJOE poedig 1972 ensen toegewenst oor ITENDSJK gereedschap YUEN" poedig 1972 SOESTERBERG IN 1971 pEen kopje koffie?# „Sowi-72" in de maand september Gevaarlijk kruispunt Steenlioffstraat-Dalweg- Kerkplein Officiële kennisgeving Ruimtelijke ordening MARCHAL HAARMODE BRANDALARM VOOR RANDSTAD Soest opnieuw een cafetaria/snackbar rijkei Afsluiting spoorwegovergang in de Maatweg drink VIEUX ..lekker, hè! m Inventarisatie van de werkgelegenheid in de gemeente Oudejaarsavonddienst in de kerk aan de Rembrandtlaan Klaverjasavond korfbalvereniging „De Meteoren" Wegens inventarisatie GESLOTEN De VOORVERKOOP donderdag 8 januari van clel Uitzonderlijk nieuwjaars concert zondag bij Artishock UW SIJCCUS IS ONZE RECLAME - SOEST ITSKANTOOR SOESTDIJK TELEFOON 3036 I CLIëNTèLE EN /OORSPOEDIG 1972 30 Soest g 6 - Soest jE CLIëNTèLE KENDEN 1POEDIG 1972. rgsestraat 57 >CH RESTAURANT - Soest - Telefoon 2537 menden en relaties Het jaar 1971 stond in Soesterberg noeal nadrukkelijk in het teken van vele ac ties en de start van enkele bouwact» teiten. voor het vliegdorp op zich een vreemdsoortig verschijnsel, daar er in de laatste jaren bijna helemaal niets meer was gebouwd. Zo zijn de eerste nieuwe woningen van de woningbouwvereniging „St. Joseph" al weer enige weken bewoond en ver rijzen ook de ander woningen als pad destoelen uit de grond, dit alles overi gens ter vervanging van de vijftig jaar oude woningen, waarmede het dorps beeld een beslist fraaier uiterlijk ver krijgt. Torenhoog boven het dorp wijst een reuze kraan de plaats aan, waar het moderne woon- en dienstencentrum voor bejaarden zijn plaats krijgt aan het Dorpsplein. Wat de acties betref: dit varieert van de actie van het Actiecomité Rijksweg 28 voor een ingegraven rijksweg langs Soesterberg-Zuid, in januari op touw gezet tot aan de Kerstactie voor Zuster Koppers in Zambia in december. Er was een VARA-speelgoedactie, een speelgoedactie voor de peuterspeelzaal, een klerenactie „Mensen in Nood", die vier ton kleding opleverde, een luid ruchtige „geluidshinderactie", de 1700,- opbrengende startactie van de Stichting Jeugdwerk Soesterberg, een actie van de hervormde jeugdkapel voor Angola, terwijl de drumbands van AGAVS en Leatitia en de Ijsbaan'vereniging profi teerden van de St. Nicolaasactie '70 van de Soesterbergse Middenstandsvereni ging. die in 1971 helaas geen Sint- is: icolaasactie mocht voeren, maar wel Zwarte Pietjes mocht verstoppen, maar dat bracht geen geld in het laadje. Nieuw in Soesterberg Behalve de eerste series van de 101 nieuwe St. Jozefwoningen werd er in de dependance Dorpshuis in maart een peuterspeelzaal opgericht, waar mej Noordenburg een flink stel peuters crea tief bezighoudt, terwijl peuters zo jong als ze nog zijn, al op een wachtlijst zijn geplaatst. Een nieuw VW-bureautje kwam er bij sigarenmagazijn Majoor-Stalen hoef, een unieke foto- en filmcursus werd gegeven in het Dorpshuis, de bil jartvereniging Soesterberg werd opge richt. de Stichting Jeugdwerk kwam van de grond en een jeugdinstuif De Apen kooi in het gebouw De Dubbeldekker. Voor het eerst dit jaar werd er vanaf augustus spreekuur van het Interkerke lijk Sociaal Centrum gehouden. De fusie van de KVP-afdeling Soest-Soesterberg kwam tot stand en om al dit nieuwe voor Soesterberg spectaculair te beslui ten het kampioen „dakzitten", wat ook al nieuw was voor het vliegdorp. Afscheid Van twee onderwijzeressen werd af scheid genomen: van mej. Koopmans, die 42 jaar op de Openbare school had lesgegeven en van mej. Nuyten, die na 46 jaar de Carolusschool verliet. Het Wit-Gele Kruis nam afscheid van zuster Spoorenberg-Senden en het Groene Kruis van zuster Klos. De heer en me vrouw Haars sloten eind juni de kapsa lons en A. J. van Balkom en drie on derwijzers namen afscheid van de Titus Brandsmaschool. Ook mej. C. van Ber- gehenegouwen (tante Kee) verliet de pa rochie Soesterberg, waar zij 57 jarenlang veel werk voor kerk en missie had ge daan. Met de opheffing van de welpen van de St. Michaëlgroep nam mej. R. Lensink als akela afscheid, hoewel zij in de Apenkooi weer dapper verder gaat als jeugdleidster. Bij de v.v. Soesterberg lieten voorzitter Steffens en penning meester Schipper lege plaatsen achter. Niet alleen de jongerensoos „Sapuzo" verdween geruisloos zonder de klanken van „Free Out" of „Free Way", welbe kende bands van de dansavonden, ook het Soesterbergs Gemengd Koor hield op te bestaan na een 44-jarig bestaan, hetgeen de oude garde bijzonder be treurde, maar de andere verenigingen mogen zich over het algemeen verheu gen in een bloeiend verenigingsleven. De plaatselijke toneelgroep speelde niet alleen „Alles voor de tuin", maar ook de „Bemoeial", terwijl in Amersfoort reeds met succes het blijspel van Thorn- ton Wilder „Ons Stadje" werd opge voerd in Theater Miniatuur. De Muziekvereniging „Soesterberg" be haalde een 2e prijs op het zware bonds- concours in Arcen (L.), terwijl acht jeugdleden bondsexamen deden voor het muziekdiploma A. Op solisten con coursen behaalde Jos Sukking een le prijs en Delfsma en Elbertse een 2e prijs. Er werd bovendien een geslaagde muziek-bingo-avond georganiseerd in het Dorpshuis. De actiegroep „Akkoesta" or ganiseerde een dam-simultaanwedstrijd, de speelgoedactie voor de peuterspeel zaal, twee autopuzzelritten, een lampion optocht, een „voor-de-vuist-weg" avond en het Byzantijns Koor zong dat het een lust was. Zowel de Algemene bejaardensoos als Piep-noch-Stok waren steeds drukdoen de om het de bejaarden zo naar de zin te maken in Soesterberg, dat er beslist geen bejaarden uit Soesterberg naar Spanje te krijgen zijn. Bovendien was er de geweldige Rijnreis buiten al die ge zellige dinsdag- of donderdagmiddagen De kinderoperette „De Kobolds", slechts optredend bij heel bijzondere gelegen heden, zoals nu het afscheid van juf frouw Nuyten gaf vier voorstelling in Dorpshuis en Johannesstichting van de oosterse kinderoperette „De Dochter yan de Sheik", waaraan ruim zeventig kin deren meewerkten als solisten, koor en ballet. Met verschillende leerzame en aange name avonden werden met name de Soesterbergse dames verwend door de i 8+u puristen Vrouwen Bond en het katholiek vrouwengilde. Van de korfbalvereniging KVO werd KVO 1-pupillen ongeslagen kampioen, «ij het schoolkorfbal glorieerden de teams van de Christelijke school. Van de elftallen van de v.v. Soesterberg werden de C-junioren kampioen, terwijl zij bovendien nog het De Glindtoernooi en de Kassandercup van het KVVA- toernooi wonnen. Ook de Bobeldijkbeker van DOSC werd door de gezamenlijke jeugd van Soester berg veroverd. De pupillen wonnen samen de nieuwe AGAVS-beker; de A-junioren zegevier de in het jubileumtoernooi van DWSV (Utrecht) en de Soesterbergse senioren van 2e tot en met 5e elftal legden be slag op de Willem Vonnobeker. Bij AGAVS behaalden Greke Nelissen (le) en Astrid (2e) persoonlijke succes sen in Scherpenzeel; de drumband werd eerste in afdeling 3 op het Viva la Mu- sicaconcours (Utrecht), Laetitia werd verenigingskampioen van de K.N.G.B.. district Utrecht; de drumband behaalde de eerste prijs in De Rijp en 12 van de 15 solisten werden eerste; op het Viva la Musicaconcours eindigden 8 van de 9 solisten als eerste! Ook de judoka's kun nen terug zien op een succesvol jaar. Jubilea en onderscheidingen Het echtjaar Oostema-van den Broek was 55 jaar getrouwd, het gouden hu welijksfeest werd gevierd door de echt paren Reinsma-van Laar, Hoving-Cloo, Van der Steenhoven-van den Boogaard en Weerdesteijn-Majoor. De heren Preusser en Touw ontvingen de eremedaille in zilver met de zwaar den, behorende bij de Orde van Oranje Nassau. Oud-plaatsgenoot dr. H. A. J. Wegman werd benoemd tot buitengewoon hoog leraar in de faculteit der godgeleerdheid aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. De Soesterbergse Schaakvereniging vier de het gouden feest met een snelschaak- toernooi. Hans Wels won een hoofdprijs van de Raiffeisenbank en bracht een be zoek aan de N.A.S.A. J. W. Kaspers was weer kampioenvisser en hoofdagent Mar- tens floot het jongste „Oranje" en het Oranje-dameselftal en legde bovendien de 500 km van de Laurarit met succes af. Zuster Heiltje Neomagus vierde haar zilveren feest, zoals ook de burgemees ter van Soest, de heer Pieren bij de Detam en de heer Luyf als kerkmeester. Petra van Maarseveen werd Miss Kleur krijt 1971. De beurs van de Soester Winkeliers, SOWI, die eens in de twee jaar georga niseerd wordt zal in 1972 zeer waar schijnlijk van 15 tot en met 23 septem ber gehouden worden. De oud-deelnemers zullen in de loop van de maand januari een uitnodiging ontvangen voor de eerste deelnemers- vergadering. Nieuwe deelnemers c.q. mogelijke deel nemers kunnen zich opgeven bij de se cretaris van de „SOWI" '72", de heer A. J. Brey, Laanstraat 1 of Koninginnelaan 6. Bij tijdige aanmelding ontvangen ook zij een uitnodiging voor eerder genoemde vergadering. De organisatiecommissie wijst de deel nemers er op dat om medewerking van leveranciers te verzekeren, het nuttig is de nodige contracten daarvoor reeds nu te leggen. De voorzitter van de commissie, de heer A. H. F. Smit, stelt zijn functie be schikbaar. Hij acht het, gezien zijn hui dige werkzaamheden, noodzakelijk dat een ander de voorzittershamer han teert. Op de deelnemersvergadering zul len voorstellen hiertoe worden gedaan. Wat de a.s. beurs betreft streeft de commissie er naar het nog beter te doen dan in 1970. Met name de reclame krijgt extra aandacht. Zo bestaat ook het plan een deel der supposten te ver vangen door „hostesses". Ook de bewa king van de beurs wordt onder de loupe genomen. vp van 's morgens 9 tot 's avonds 12 w Soesterbergsestraat 188 d, Telefoon 2739 - Soestduinen tjL Vredehof straat 6 - Tel. 2525 ^S> <5^5) <5^9 <o^S> <5^| Dindagsavond werd de 32-jarige Turk S. T., toen hij met zijn fiets het kruis punt op de Steenhoffs.traat bij het Kerk plein overstak, aangereden door de auto mobilist C. T. de B. (44). De Turk liep daarbij verwondingen op aan zijn knie. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gëmeente voornemens zijn aan H. Borreman, Heuvelweg 42 te Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, ver gunning te verlenen ten behoeve van de bouw van een woonhuis, op het perceel gelegen aan de Van Goyenlaan, kada straal bekend gemeente Soest, sectie H, nr. 7737 ged. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebbenden bevoegd binnen een termijn van twee weken na dagtekening van deze bekend- ma king hun eventuele bezwaren schrif telijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het ver zoek betrekking hebbende stukken lig gen gedurende diezelfde termijn ter ge meentesecretarie ter inzage. Soest, 31 december 1971. GLISS-CUT. Speciale behandeling tegen droge en gespleten haarpunten. Omvat: punten, tricobiosolie, shampo en crême- bad. Prijs ƒ14,-. Herleving voor uw haar. SALON KOPPEL, Soesterbergsestraat 44, Soest. KAPSALON BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOESTDIJK TELEFOON 3990 Woensdagmorgen rukte de brandweer met twee nevelspuiten uit op het alarm brand bü Randstad. Ze hoefden echter niet in actie te komen omdat een klein brandje, dat ontstond door kortsluiting in een maalmachinc, door het personeel van Randstad reeds met behulp van een slang op de waterleiding geblust was. Mglgpi-HMHP'~T:<" 5 Automatiek Van de Munt is verdwenen, cafetaria-snackbar „De Munt" is er voor teruggekomen. Twee weken heeft de Soester Bouw Maatschappij, de firma Ver- wcii, nodig gehad om van de onaanzienlijke automatiek van de heer Van de Munt, een fleurige snackbar-cafetaria te maken, die volledig aan deze tijd is aangepast. Precies voor de kerstdagen werd de nieuwe zaak met een druk bezochte re ceptie van vrienden, familie, bekenden en relaties, min of meer officieel geo pend, waarna direct met de verkoop werd begonnen. De heer Van de Munt, Bram voor zijn cliënten, moet zelf nog helemaal aan de nieuwe situatie wennen. „Met een ach terland als het Soesterveen, met zijn duizenden inwoners, kon het gewoon niet langer in de oude zaak. In de zo mer viel het allemaal nog wel mee, dan was buiten wachten, in elk geval als het niet regende, nog wel op te brengen, maar vooral in de winter leek het ner gens op. Ik schaamde me soms voor de mensen, die in regen en sneeuw buiten, stonden te wachten tot ze aan de beurt waren. Dat was eigenlijk één van de voornaamste reden dat er iets moest gaan gebeuren. Door de komst van zo'n hael nieuwe wijk, was de stijl van de zaak automatisch veranderd. De auto maten, ideaal voor de passant, verloren hun betekenis, het halen van hartighe- dsn voor nuttiging thuis nam een steeds grotere vlucht en daarmede heb ik met do inrichting van de nieuwe en uitge breide zaak volledig rekening gehou den". Doordat niet alleen volledig werd ver bouwd, maar ook een flink stuk werd bijgebouwd, kreeg men binnen ruimte voor het plaatsen van een mini-bar en een royale koel-vitrine, waarnaast zelfs een viertal tafels met stoelen kon wor den geplaatst, voor hen die hun hartig- heidje ter plaatse willen nuttigen. „Doordat ik meer ruimte heb gekregen, en de mogelijkheid om even wat te kun nen eten, is gelijkertijd ook het sorti ment belangrijk uitgebreid. Naast het kroketje en het zakje friet mét, prijkt nu een portie patat met karbonade of biefstuk en meer van dergelijke snel, maar vooral, smakelijke hapjes". Natuurlijk is de verkoop van ijs en frisdranken gebleven, slechts de auto maten, tot nu toe de enige die ook met warme snacks aan de openbareweg „hingen", zijn verdwenen. In de nieuwe opzet was geen plaats meer voor deze service aan de „flauwe" voorbijgangers, die nu voor hun hartige hap naar bin nen moeten. De heer Van de Munt is in elk geval volledig aan de wensen van deze tijd en zijn cliënten tegemoet gekomen, mis schien heeft daarbij de geplande reali satie van het „warenhuis-cityplan" in zijn onmiddelijke omgeving onbewust toch ook wel een belangrijke rol ge speeld. Hït beroep dat 12 landbouwers instel- din tegen het in juni 1969 genomen be- sliit van de gemeenteraad, de overweg in de spoorlijn Baarn-Utrecht aan het openbaar verkeer te onttrekken, werd begin deze week voor de Raad van Sta te behandeld. A's gevolg van deze sluiting zullen in de toekomst deze landbouwers hun vee vii een lange omweg, Stadhouderslaan, Btinkweg en Grote Melmweg, naar de w»ilanden moeten brengen, waarvoor vewagens zullen moeten worden ge- brjikt. Dt overweg wordt gesloten ter wille vai de uitbreiding van het terrein voor hè; compostbedrijf van de gemeenten Baarn/Soest. De landbouwers willen het recht van cv»rpad hebben via het terrein van het geneentelijk bedrijf. Withouder mevrouw M. C. P. Walter- Vai der Togt deelde de Raad van State mede dat de gemeente dit recht van ovirpad wil afkopen. Daarvoor zouden eclter maar 3 landbouwers in aanmer- kirg komen. Dit was althans het ad vies, dat was neergelegd in een zojuist geieedgekomen rapport van de Kón. Nel. Heide Mij. Op het verwijt van de woordvoerder vai de 12 appelanten, de heer I. A. S. Fiicher, adjunct-secretaris van de ge westelijke Raad voor Utrecht van het Landbouwschap, dat de overweg reeds nu afgesloten was, zei de wethouder, dat dit slechts een tijdelijke zaak betrof en ve-band hield met de werkzaamheden die nu voor uitbreiding van het afval verwerkingsbedrijf verricht worden. De procedure van de officiële sluiting wordt pas op gang gebracht na afslui ting van de procedure inzake het be- stemmingsplan Maatweg 2, dat thans formeel in geding is. Die afsluiting is na de behandeling van de kwestie voor de Raad van State, over enkele maan den te verwachten. De gemeente treft voorbereidingen voor het vaststellen van een nieuw structuur plan waarin de toekomstige ontwikke ling van de gemeente op langere termijn wordt aangegeven. Voor het voorbereiden van een struc tuurplan is het noodzakelijk vast te stellen hoeveel werkgelegenheid er is en waar deze in de gemeente gelegen is. Middels 'n enquete hoopt men te kunnen vaststellen welke werk gelegenheid er is, waar deze gesitueerd en van welke aard ze is, het aantal arbeidsplaatsen, welke ontwikkelingen gewenst zijn op langere termijn en welke voorzieningen hiervoor getroffen dienen te worden. Aan de bedrijven wordt o.m. gevraagd of er plannen bestaan de vestiging te wijzigen door uitbreiding of inkrimping van bedrijfsruimte en/of personeel, of door verplaatsing van het bedrijf binnen of buiten de gemeente. Als aan de hand van de binnengekomen gegevens blijkt dat de kennis niet vol doende is zal deze enquete een vervolg krijgen. „In een structuurplan", aldus de ge meentelijke voorlichter de heer B. v. Os, „wordt de toekomstige ontwikkeling van de gemeente in grove lijnen aangegeven. Een bestemmingsplan regelt die ontwik keling uitvoeriger tot in details". Het is overigens de eerste keer in Soest dat voor het vaststellen van een struc tuurplan gegevens worden verzameld door middel van een enquête. Aan de oudejaarsavonddienst, welke he denavond wordt gehouden in de kerk van de Vereniging van Vrijzinnig Gods- dienstigen aan de Rembrandtlaan, wordt solistische medewerking verleend door Th. van Driest, orgel; de eerste hoboïst van het Utrechts Stedelijk Orkest, de heer G. van Koten en door Hanna Vos, fagot. De dienst begint om 19.15 uur. KANTOREN TE SOEST Steenhoffstraat 56 Soesterbergsestraat 32 KANTOOR TE SOESTDIJ Koninginnelaan 18 A.s. maandagavond 3 januari, aanvang 20.00 uur, wordt in het clubgebouw van de ren- en toervereniging Tempo de vierde klaverjasavond gehouden van de korfbalvereniging „De Meteoren". Ie dereen is welkom. Er zijn weer leuke prijzen beschikbaar. van maandag 3 tot en met woensdag 5 januari. begint BOEKHANDEL 7 G.J. WESSELS Soesterbergsestraat 53-td. 2419 SOEST Een concert met de Amerikaanse pianiste Chaia Gerstein is een happening. Dat staat te gebeuren op zondagavond 2 januari, om 20.00 uur, in het Artishock- gebouw. Dit feestelijke nieuwjaarsconcert, geor ganiseerd door de Werkgroep „Kamer muziek in Soest", speelt zich af in de tentoonstellingszaal waar werk wordt geëxposeerd van Jeltje en Gooitzen de Jong. Het hoogtepunt van de avond is onge twijfeld de gezamenlijke improvisatio met het publiek. Jarenlang heeft de be faamde pianiste geëxperimenteerd met deze participatie van het publiek. Hier bij spelen ook de radio en de bandrecor der mee. Verder verzoekt zij het pu bliek ook allerlei instrumenten mee tê nemen tot en met blokfluiten en ritme instrumenten toe. Onlangs nog oogstte zij in de Kleine Zaal van het Concert gebouw te Amsterdam hiermee een uit bundig succes. Chaia Gerstein werd geboren in Ameri ka, te Milwaukee (Wisconsin). Toen zeven jaar was, begon ze haar muziek studie. Al spoedig trad ze op voor pu bliek, alleen en als soliste met orkest. Aan de Indiana Universiteit te Bloom- ington ontving ze de graad Master of Music, met lof. Zij zette haar studie vcori. in Parijs bij Yves Nat en Nadia Eouianger. Sinds 1958 woont Chaia Gerstein in Ne derland, waar ze zich in het bijzonder voor hedendaagse muziek en elektro nische muziek („live electronics") ging interesseren. In 1963 kwam ze in de fi nale van het Internationale concours, in 1964 en 1965 werd ze zelfs één van de prijswinnaars, voor vertolkers van he dendaagse muziek, in Utrecht. Chaia Gerstein, die specialiste is in contemporary music, verzorgt op 2 ja nuari in Soest een bijzonder boeiend programma. Zij speelt twee werken van John Cage: Amores I en VI „for prepa- red piano" (1943) en Water Music (1952). Verder van Arnold Schönberg: Sechs kleine Klavierstücke op. 19 (1911), van Ton de Leeuw: Men Go Their Ways (1964) en van Morton Feldman: Piano Pieces (1963). En tenslotte de improvi satie met het publiek. SALOMONS amersfoort kleine koppel 7 lel. 03490-11945 Showroom open dagelijks van 8.00-17.30 uur Zaterdags van 10.00-12.00 uilf. hi inii'jnimMiaaa M. LOS Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6621 WU lessen in OPEL ASCONA OPEL KADETT - DAF - VAV. 1302 Gedipl. V.A.M.O.R. - M.L. - F.N.O.P

Soester Courant | 1971 | | pagina 13