Vrijdag 31 december 1971 mber 1971 50e 50e jaargang 110. 11 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en adminisi talie: Van Weedestraat 29, Soest Tel. 2566-5154 - Postgiro 126856 Vanaf 1 januari '72 telefoonnummer 2727 voor alle ambulance vervoer Gemeente neemt ambulance dienst over van de E.H.B.0. GEEN FLORISSANT 1972 Ambulance-wagens gestationeerd in brandweerkazerne 24 uur i»araat NIEUWJAERS- ENSCH by (1'ingang van het Jar onses Heeren MCMLXXI GEEN S0ESTER COURANT ONTVANGEN UITERLIJK VOOR 8 UUR 'S AVONDS 3982 Denkt u aan de nieuwjaarsontmoeting Openingstijden instructiebad „De Turf" Oliebollen-aktie van SEC-jeugdafdeïing 35.000 kwaliteits-bollen vonden hun weg naar de Soester inwoners Het oog gericht op Romeinse koehandel om een president Man valt van laadklep Voer onze abonné's buiten Soest ƒ9,00 per kwartaal. SOESTERfOPRANT Abonnement per kwartaal ƒ4,50. Buiten Soest per kwartaal ƒ8,— Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag Met ingang van morgen 1 januari neemt de gemeente het ambulancevervoer over van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O., afdeling Soest, die dit vervoer 41 jaar lang ver zorgde. Een geheel nieuwe organisatie moest daarvoor opgebouwd worden, wat in feite, althans voor de buitenwereld, niet zoveel verschilt met het tot nu toe be staande systeem. Het belangrijkste is echter wel, dat vanaf morgen voor alle ambulancevervoer het telefoonnummer 2727 gedraaid moet worden. Deze post is de volle 24 uur per dag bezet. Van 's morgens 8 tot 's avonds half zes worden de gesprekken behandeld door de ccntraliste van de brandweercentrale. Na half zes, tot de volgende morgen 8 uur, komen die gesprekken binnen op het politicbureau. Het telefoonnummer blijft echter ongewijzigd 2727 voor dc gehele dag. „Uiteraard", zo zei dokter R. E. H. Buss, die woensdagavond in dc zaal van de Tijdens de laatste dagen van het jaar 1971 hadden velen misschien even moei te zich te herinneren, dat we eind april een nieuwe Tweede Kamer kozen, dat het daarna meer dan twee maanden duurde eer de nieuwe regering gevormd v/as, waarvoor vijf koalitiepartners no dig waren om op een voldoende meer derheid te kunnen steunen. Dat kabinet Biesheuvel heeft in de laatste maanden van het jaar reeds hef tige stormen moeten doorstaan, terwijl nog enkele begrotingsstormen - o.a. de fensie - te wachten staan en het be drijfsleven nog geen overeenstemming bereikte over lonen en prijzen. Door de vele protesten die het kabinet reeds over zijn beleid te verwerken kreeg, lijkt het alsol het al veel langer aan liet, bewind is en zijn we de verkiezings fanfares al haast weer vergeten. Ook in de koalitie zelf rommelt het in tussen al een beetje. DS'70 begint zich ongerust te maken over het niet ingrij pen van de regering in het loonoverleg. Erger 'nog is dat de nieuwe voorzitter van de K.V.P., Dr. De Zeeuw, al poneert dat een regeringssamenwerking met de P.v.d.A. voor de K.V.P. toch wellicht gunstiger zou zijn. Met deze uitspraak ondergraaft hij niet alleen het vertrou wen van de huidige partners van de regeringskoalitie, tegelijk brengst hij een slag toe aan het al ver gaande overleg tussen de drie konfessionele partijen en daarmee aan de mogelijkheid tot vor ming van één christelijke volkspartij. Bij de A.R.P. en de C.H.U. is er slechts weinig reaktie gekomen op de uitlatin gen van de heer De Zeeuw. Minister-President Biesheuvel zei er nvcr. dat hij er de samenwerkingsbespre- kingen van de drie konfessionele partij en niet. door bedreigd achtte. Toch te kent de uitspraak van dr. De Zeeuw weer hoe de K.V.P. blijkbaar alle kan ten op kan, de ene keer links, de andere keer met rechts samenwerkend voor een kabinetsvorming en zowel de een als de ander op een gegeven ogenblik weer los latend. Wegens dit verschijnsel besloot de P.v.d.A. nu bijna vier jaar geleden om geen samenwerking meer te zoeken met de K.V.P. Al kan uit opportunis tische overwegingen aan dat besluit na tuurlijk een einde komen, toch moet de uitspraak van dr. De Zeeuw ook de P.v.d.A.-aanhang weer te denken geven. Er blijven belaas nog liefhebbers om het oude politieke spel weer op te vatten. Tot nu toe betekent het alles echter nog niet veel meer dan een beetje gerommel. Daarmee gaan we dan 1072 in. Een jaar dat ekonomisch en daardoor ook poli tiek een van de moeilijkste zal worden. Bedrijfssluitingen en werkloosheid zul len in 1072 nog toenemen. Het, is de vraag of het verwende Nederlandse volk dit verstandig zal weten te verwerken. Het gebrek aan zelfdiscipline en werk lust heeft voor onze ekonomie en ons welzijn gevaarlijke vormen aangenomen. Door de welvaart is van nationale bele ving en eensgezindheid geen sprake meer. Groeps- en eigenbelangen voeren de boventoon en doorkruisen ieder na tionaal beleid. Er zal eerst weer nood moeten ontstaan om deze mentaliteit weer wat te verbeteren. Maar de ekonomen voorspellen voor vol gende jaren weer een verbetering in de konjunktuur. En het lonken naar weer meer welvaart kan dan de groeiende noodzaak voor 'n beter welzijn ten ach ter blijven stellen. Het zal de versplintering in ons volk dan slechts verergeren. Ook internationaal gezien biedt 1972 niet zulke erg hoopvolle verwachtingen. De situatie in het nabije oosten blijft een dreigend aspekt behouden voor de vrede. De Russische expansie-pogingen, vooral naar de kant van Azië, zullen ook in hpt komend jaar zeker tot grote span ningen aanleiding geven. Dit wordt; te klemmender nu ook China zich steeds meer gaat roeren en meer invloed op de internationale politiek zal gaan uitoefenen. Ogenschijnlijk lijkt er een einde te zijn gekomen aan de oorlog tussen India en Pakistan, maar dit subkorttinent is zeker nog niet tot rust gekomen. Er zijn daar nog meer verwikkelingen te ver wachten. die de vrede daar zowel als in de gehele wereld in gevaar kunnen bren gen. Neen, een florisant. jaar zal 1972 natio naal noch internationaal gezien worden. Slechts het bestaan van de kernwapenen kan de dreiging van een grote oorlog verkleinen. Overigens wel een bescha mend iets voor een wereld die zo ont wikkeld is. brandweerkazerne voor een aantal ge nodigden een uiteenzetting gaf van de nieuwe werkwijze, „uiteraard, moet men dc politie in de avonduren alleen bellen voor directe hulp. Niet voor het maken van afspraken voor het vervoer van zie ken dat in de loop van dc volgende of komende dagen moet geschieden. Daar voor moet gebeld worden na 's morgens 8 uur". Dokter Buss gaf een overzicht van de korte geschiedenis die aan cleze nieuwe opzet vooraf ging, toen de E.H.B.O. be kend gemaakt had de verantwoording voor het ambulancevervoer niet langer te kunnen dragen. De daarmee verband houdende problemen waren te groot ge worden in de loop der jaren en in feite in handen van één man, de heer C. Klomp, die, ook naar de mening van de plaatselijke doktoren, een haast boven menselijke verantwoording te dragen had. De in 1970 in het leven geroepen com missie gezondheidszorg had weliswaar het regionaal ambulancevervoer onder de loupe genomen en een gedegen rap port daarover uitgebracht, maar plaat selijk had dit niet direct effect. Na een gesprek met de heer H. Henge- veld, van de afdeling 6, maatschappelij ke zorg en volksgezondheid, van het ge meentehuis, werd op 22 april van dit jaar door wethouder K. de Haan een werkgroep van deskundigen geïnstal leerd, waarin zit.ing hadden mej. M. van Herwaarden en de heer H. E. J. Smit namens de E.H.B.O. en de doktoren R. E. II. Buss en H. .T Stroband. Op 7 juni werd een voorlopig rapport uitgebracht dat werd toegezonden aan de provinciale inspecteur van de volks gezondheid. Hoewel deze inspecteur het regionale ambulancevervoer als uitein delijk doel voor ogen heeft, ging hij na enig overleg accoord met de voorstellen van de werkgroep, waarbij opgemerkt zij dat deze passen in een regionale op zet. 16 september ging de raad accoord met de voorstellen en werden de benodigde kredieten beschikbaar gesteld. Mei ingang van 1 januari gaat de nieu we organisatie werken en worden de ambulance-auto's bij de brandweerka zerne gestationeerd. Niet anders dan voorheen, echter op een andere plaats en met als achtergrond een bredere organisatie, staan de wa gens 24 uur paraat voor het vervoer van zieken en gewonden. Op geheel vrijwillige basis hebben 10 chauffeurs van de brandweer zich be reid verklaard in een roulatie-systeem voor het besturen van de wagens zorg te dragen. Als deskundigen rijden op de wagens mee ofwel de heer C. Klomp ofwel de heer II. J. Roode. Ook zij werken vol gens een dienstrooster. Voor noodgeval len kan echter ook een beroep gedaan worden op 9 gedlipomeerde E.H.B.O.-ers. Voor de chauffeurs start op 17 januari a.s. een E.H.B.O.-cursus, die zij ver plicht zijn te volgen. Voor de alarmering wordt gebruik ge maakt van een zgn stil-alarm. Bij het ingaan van de avonddienst wordt iedere avond om half zes een proefalarm gege ven, waarbij de dienstdoende chauffeurs eraan herinnert worden, dat zij op het avondrooster vermeld staan. De totale organisatie voor de bezetting van de wagens berust bij de heer J. F. Groart, dc brandweercommandant. Dok ter J. C. Rip, de gemeente-arts, is ver antwoordelijk voor de medische aspec ten van de organisatie. „De werkgroep", aldus dokter Buss, „is er zich van bewust geen feilloos werk stuk te hebben afgeleverd". Hij verzocht dc aanwezigen zich, ingeval van het constateren van onvolkomenheden, in verbinding te stellen met de beide ver antwoordelijke personen. Dokter Buss bracht dank aan het college van b. en w., aan de raad, aan G.S., aan de brandweerchauffeurs en de heer A. Timmer, die veel voorbereidend organi satorisch werk had vericht., de E.H.B.O. en de heer Hengeveld, die het allen heb ben mogelijk gemaakt in deze betrekke lijk korte tijd de organisatie van de grond te krijgen. ..Voor het goed functioneren", zo zei de heer Buss, „is het noodzakelijk dat de meldingen exact zijn, kort en duidelijk, en dat men zich houdt aan de radio- discipline". De centrale post heeft een rechtstreekse verbinding met het poli tiebureau én een rechtstreekse verbin ding met het Ziekenhuis Zonnegloren. In Zonnegloren zijn weer enige interne doorverbindingen, met speciale afdelin gen, zoals b.v. met de verloskamer en chirurgische afdeling mogelijk. Verwacht wordt dat een en ander een vlotte behandeling van patiënten in de hand werkt. Van de twee beschikbare ambulance wagens die beiden met een mobilifoon-instllatie worden uitgerust, zal er één steeds binnen de gemeente beschikbaar zijn. De andere zal event. ingeschakeld worden voor het zgn. lange verboer. Wy staen al weer aen d'Uytgang an het Oude Jaer het Nieuwe naect al ree het tyst jder Geboorte Wy wagten het niet bly. Wy ziei iiiet zonder vrees een Maeger Armoe-spook zig m< [en aen de Poorte. Wy hebben goet geleefd, te goet de zeeven maegre Koeyen volgei hans de Vetten want wy versuymden, (hooren wjvan allen kant) dat wy de teering naer de neerii moesten zetten. Wy moeten oock dit Jaer weer 1 waarin de Lught verpest, bedon het Klimaet is Van smeerigheyt en vuyl rept d; elyekx de Courant Wie durft nog zingen, dat het Li ren niet zoo Kwaed is? Op 't Haegsche Binnenhof word' ag aen dag gepraet een yeder schouwt de Last, maa ïyemant wil hem draegen en als het Mes in de besteeding dan hoort men yeder die het raok slegts luyde klaegen. De Wooningnoot is oock nog ster niet opgelost die blyft, belooft men ons, tot 't wie kraecken wou, wordt er tha nog meer Gewelt by al 't Gewei Oock oover des Lands grens lycl daer heerscht oproerigheyt, daer ;set alsmaer knocken en 't Geld zweeft in de Lugt, v er valt 't zoo aenstonds neer? Misschien slegts enkelen, die str kx de Vrugten plocken. En onze naerigheyt? Wie naer die is - eilacie! - al zeer spoedi^iuytgekeeken waar men zicht keert of wendt, of krabt zich agter 't Oor. Dit is Toch gaen wy maer weer door en met ons allen zijn wy weer e en het Geluck - dat is ons al zoc dat zet zich nimmer neer op een Wie met mooy weer slegts vaert bij deeze Teegenwind moet eyde de Stuurman aen de wal heeft n ier een triest bestaen Wie Moed en Doorzigt mist, die En leest gy de Courant, bedenkt het Nieuws bestaet nu eenmaal wie daeglyckx volhardt in werk, die zal geen enkle Courant met étn berigtjen loonen. De Honderdduyzenden die reeds hun eega op haer Bed met 'n ba pen thee verwennen zoekt hen nyet in de Courant, zj die Hélden Zonder Naam, geen 1 ënsch zal hen ooyt kennen! Maar ziet, de Snoodaard die kw; om Vrouwlief met een Byl het t die zal prompt de Courant - en lÉfst op 't voorste Blad nde onser daegen snel weer uyt gezet at ons komt plaegen. 't ooveral wel mis Ligtpunt zoekt •n yeder fronst het hoofd en mislyk teeken. vieren 't Nieuwjaersfeest Jaertjen ouder aeck verteld - .ebogen Schouder, ïy blyve liever thuis •knap laveeren lirft geen Storm braveeren. tan tog altyd t het Ongewone n Pligt en Taeck les morgens vroeg ivorden nyet vermeld (daerdigh heenenspoedt Ier Hoofd te klieven ze Daed gerieven! als Gy leest lant nyet steeds verhaelen :y er mee begon met een compleet Verslag van d En zoo is het altijd. Bedenkt du; het Goede Nieuws kan U de Coi Zy werd een boekwerek tog, als het Goede dat geschiedt, vaek mceilijk te vertaelen. Let nyt alleen opt zuur, maer preeft des Leevens zoet dan valt er nog veel mee, al valt er oock wat teeghen en Uw Courant wenscht U, oockjin het Nieuwe Jaer ondanks veel Zorgh en Druk, nofetans veel Heil en Zeegen. Jammer.Indien u deze klacht tele fonisch ,j had doorgegeven onder nummer\3982 van onze medewerker, de heer SJ. G. A. Batenburg, dan had u uw Soester Courant nog de zelfde avond ontvangen. Klachten over het eventueel niet ontvangen van de Soester Courant gelieve u nog dezelfde avond telefonisch te melden onder nummer U ontvangt uw Soester Courant dan nog diezelfde avond. Op Nieuwjaarsdag houden de gezamen lijke kerken, die vanuit „De Open Hof" werken, een Nieuwjaars-In. Vanaf half elf tot twaalf uur in de voormiddag staat het gebouw open voor ieder die met nieuwjaarswensen en andere (goe de) gedachten rondloopt. Er is wat mu ziek, er wordt koffie geschonken en er is oppas voor de kleintjes. „De Open Hof" vindt u op de hoek van de Dalweg en de Veenbesstraat. De or ganisatoren rekenen erop dat velen zul len komen. Maandag 3 januari en dinsdag 4 januari bestaat er vanaf 's morgens 7 uur gele genheid tot recreatief zwemmen in het instructiebad' „De Turf" aan de Waldeck Pyrmontlaan. Met schoolzwemmen wordt gestart op woensdag 5 januari. De tijd die daarvoor beschikbaar is ligt tussen 8 uur en 17 uur. Na 17 uur is er dan weer gelegen heid voor recreatief zwemmen. Donderdagmiddag wordt begonnen met het geven van zwemlessen aan particu lieren. Iedere aanvrager krijgt tijdig schriftelijk bericht op welk tijdstip hij of zij verwacht wordt. Zaterdag 8 januari is er vanaf 's mor gens 9 uur gelegenheid voor recreatief zwemmen. Voor het overige verwijzen wij naar de advertentie elders in dit blad. Men neme, 700 kilo bloem, 350 kilo krenten en rozijnen, 1400 eieren. 50 kilo melk poeder 12Vï kilo zout, 35 kilo gist, 15 kilo citroen, 15 kisten appelen en een on meetbare hoeveelheid enthousiasme, aanwezig bjj een ontelbaar aantal belange loze maar vooral vakkundige medewerkers uit eigen kring, en alle ingrediënten om tot een succesvolle oliebollen-aktie te komen zjjn aanwezig. En deze ingrediënten waren van j.1. maandag tot donderdag in grote mate aan wezig in de accomodatie van de voetbalvereniging SEC aan de Bosstraat, waar, in navolging van de v.v. „Baarn", dit jaar besloten werd tot het houden van een oliebollen-aktie ten behoeve van de jeugdafdeling. „Het is bij ons net als bij elke andere vereniging, de jeugd kost het meeste geld en dat is ook niet erg, als het er maar is, en daar zit bij ons, net als bij de meeste andere verenigingen, de moei lijkheid." Aan het woord de heer B. Dekker, bij SEC belast met de afdeling „algemene jeugdzaken". "Hij is, in na volging van de v.v. Baarn, de Soester initiatiefnemer van de oliebollenaktie die de SEC-jeugd aan de „middelen" moet helpen voor o.a. het organiseren van verschillende toernooien, het deelnemen aan jeugdkampen en vele andere speci fieke jeugdaktiviteiten. „Zo'n aktie was voor Soest iets nieuws en ik wist dat ze er in Baarn al erva ring mee hadden. Voor mij reden genoeg om contact op te nemen met de Baarnse jeugdvoorzitter, de heer J. Burgwal, die niet alleen zijn geheimen prijs gaf, maar dinsdag de hele dag is komen assisteren en ik geloof dat we rustig mogen zeg gen dat zijn enthousiasme het is ge weest dat ons door de eerste moeilijke uren heeft heengeholpen". Maandag is men aan de Bosstraat be gonnen met het in orde brengen van de apparatuur en al snel werd duidelijk dat de drie-gas-comforen het moeilijk zouden krijgen in verband met de druk van het gas, maar daar werd snel in voorzien en samen met drie elektrische pannen werd de capaciteit door het SEC-lid de heer Schothorst, oud-bakker, voldoende geacht. In één daarvoor ingerichte kleedkamer werd de afdeling deegbereiding onder gebracht, die beurtelings door de heren B. Burgman, G. van Essen, T. Groene- stein en D. Woudenberg werd bemand. Op bijzonder vakkundige wijze werden de bakken met deeg bereid, waarbij zij als professionele bakkers gebruik maakten van indrukwekkende mixers. „We zijn om zes uur 's morgens begon nen, want als de bakkers en baksters kwamen, moest de zaak kant. en klaar staan, want zij werden weer. gevolgd door de inpakploegen, die aftelden en de zakjes dichtmaakten". Baltus Burgman, speler van het 2e team, onderscheidt zich in niets meer van een een echte bakker, met dit verschil, dat bij een bakker het meeste deeg op zijn voorschoot zit en bij de heer Burgman het meeste er naast. Maar dat was alle maal niet in staat om de pret te druk ken, want schik hadden ze er met zijn allen. Had de heer Schothorst min of meer de technische leiding, commercieel liep alles via de heer Dekker, die een stevige vin ger in elke pan beslag hield. „Dinsdag avond hadden we ruim 12.000 oliebollen klaar en, dat was misschien nog wel voornamer, ze waren allemaal verkocht. Giovanni Leone zal de komende zeven jaar president van Italië zijn na de langste verkiezingsmarathon die de re publiek ooit in de 25 jaar van haar be staan heeft gekend. En een die nog meer dan vorige zich voltrok in de sfeer van koehandel. Gebruikelijk is dat de officiële kandida ten van de partijen het nimmer halen. Voor de christen-demokraten was dit nu Amintore Fanfani, overigens dezelfde die het vorige keer door zijn onafhan kelijke kandidaatstelling verknoeide voor de officiële christen-demokratische aspi rant-president, toevalligerwijs dezelfde Leone. De historie kent zo zijn kleine wraak nemingen. In 1964 zou het overigens nog lang geduurd hebben voor overeen stemming was bereikt als niet de so cialistische voorman Nenni had verzocht aan allen die voor hem hadden gestemd hun steun te geven aan Giuseppe Sara- gat. De duizendacht kiesmannen die aan treden voor de presidentsverkiezing zijn mannen uit het politieke bedrijf en al lerlei overwegingen, die minder met de kwaliteit van de persoon dan wel met persoonlijke tegenzin te maken hebben wegen zwaar. Formeel is de macht van de president van Italië niet zo geweldig groot, maar hij is door zijn lange ambtstermijn wel de grote stabiliserende faktor in het politieke leven, temeer omdat kabinet ten in Rome niet vaak een lang leven is beschoren. En juist daardoor kan een handige president in feite veel meer macht uitoefenen dan uit de regels van de grondwet blijkt. Vandaar dan ook de verbetenheid waar mee vooral door eerzuchtige senatoren gestreefd wordt naar verkiezing - de heer Fanfani is er maar écn voorbeeld van - ook al zullen ze daarvoor hun politieke verwanten moeten verkopen en verraden. De term koehandel is eigen lijk te mild voor de kruiperij die bij Italiaanse presidentsverkiezingen zo langzamerhand normaal is geworden. En nu is dan Leone gekozen, een nijvere Napolitaan met een voortreffelijke staat van dienst o.m. als waarnemend pre mier tijdens enige kabinetskrises. A1«J persoon geniet hij bijzondere achting en het lijkt wel zeker dat hij onder de voorhanden kandidaten inderdaad eer van de besten was. Dat is eigenlijk hr; merkwaardigste bij de Italiaanse pres.- dentsverkiezingen: de omstandigheden zijn van dien aard dat men altijd moet vrezen dat niet zozeer een bekwaam en integer man gekozen wordt maar de ge- slepenste intrigant die met afpersing en loze beloften een meerderheid bij elkaar zwendelt. Maar de uitkomst is tot dus ver altijd tamelijk bevredigend goweest. Van de aftredende president Saragat valt niets kwaads te vertellen en over de nieuwe lijkt dit al evenzeer onwaar schijnlijk. Een van die zeldzame geval len van een politieke praktijk die aan zienlijk beter blijkt dan) de theorie. KANTMAN Van B. W. Hhd men toestemming om huis aan huis te verkopen en juist die verkoop was het grootste succes. Maar ook de bestelde oliebollen overtroffen elke verwachting en een flinke ploeg medewerkers is druk in de weer ge weest. om die bestellingen in volgorde van binnenkomst te bezorgen. ,De gedachte om zo'n aktie te beginnen is niet zo moeilijk, maar ik weet wel, dat als we niet zo'n geweldige steun van de ouders van de jeugd, maar voor al ook van de oudere leden, hadden ge kregen, er niets van terecht gekomen was. Er wordt nog wel eens - en niet ten onrechte - geklaagd over de ge ringe belangstelling van de ouders van de jeugd voor het verenigingswerk, maar deze aktie heeft, in elk geval weer een groep ouders geweldig enthousiast ge maakt. voor het verenigingswerk en het jeugdwerk in het bijzonder". Voor de hr.or Dekker hoeft het. bij deze eerste aktie beslist niet te blijven, volgend jaar komt er een nieuwe. Hoewel de onder de naam „Procar" de wereld ingebrachte „beste wensen voor het nieuwe jaar" even vreemd aandeden, is de verklaring erg eenvoudig, want door het gebruiken van deze kaartjes heeft het SEC-bestuur dank willen bren gen voor de gulle donatie die het de af gelopen zomer van „Procar" ontving. F. F. (22) uit Tiel viel maandag op de Kruisweg van de 1.50 meter hoge laad klep van een vrachtauto. Hij kwam met. zijn hoofd op de grond terecht en werd met een hersenschudding door de zie kenauto naar Zonnegloren vervoerd. Ten gevolge van de hoge portikos- ten, welke met ingang van 1 jan uari nog eens drastisch worden verhoogd, wordt het abonnements geld voor abonné's buiten Soest met ingang van 1 januari 1972 gesteld op

Soester Courant | 1971 | | pagina 1