eSinger! lülüHHIlül! Soest toen - Soes it-timeis >ÏE!T(E) IZIJNCHEF fiEL AAR EGvSETTEN :Jf| !R IN MIJN ?F? ÏAARB VAN IN HOOD EN HET GOUD iPANATGHI LAIR AND MTSNE CO .LAND) NV premie woude machine. Plan Middenstandswarenhuis komend jaar in beslissend stadium Automobiliste zag geparkeerde vrachtwagen niet staan SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Burgerlijke Stand Het zondagmiddagtheater voor kinderen bij Artishock Gevonden voorwerpen Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Kerstboomverbranding onder toezicht van de brandweer ■saya»»:-'! Drogist, foto film At Breij neemt nieuwe showroom in gebruik Pianohandel W. van Tol E. G. KERKHOF Krabbels van Knelis ,p' Een trouwpartij Tegen overtreding parkeerverbod zal streng worden opgetreden Bromfietser rijdt wandelaarster aan X jensdag 5 januari, 8 uur, 7 en 9.15 uur en GOLDIE HAWN in spel, hier ook v.h. toneel thans als film. nieuwjaarsdag, 2.30 uur ^IG als Robin Hood in met de vogelvrij-verklaarde Din Hood. ij, 2 januari, 2.30 uur ituur van Winnetou en ïatterhand in ftig en onafscheidelijk. rieterrein te Soest Telefoon 02155 - 5257 magazijnchef, is verant- ihouden van de magazijn- rerzendnota's en fakturen, e heer W. Kervel en u over deze functie. Mat zo'n Sfngar zig-zag machina krijg Je tenminste weer plezier In Je werk. En door die hoge Inrullpremfe zijn» nu extra voordelig. >ek Nieuwstraat - BAARN 02154 - 4833 iedere naaimachine ir voor de chemische erondernemingen in ?oed kunnende typen taal. ierlands die in staat imheden zullen v.nl tatie. rector Research and ■orgen van zijn kor- >rten. en Duitse taal. 1 die bereid en in ne te bedienen. ■telijk of telefonisch neelszaken, Radium- st. 154). Een aantal leden van de Winkeliersver eniging Soest, alsmede een aantal winke liers uit Soesterberg, heeft zich, zoals bekend, verenigd in de Stichting „Mid denstandswarenhuis Soest" i.o. Het bestuur van deze Stichting, dat wil komen tot een Middenstandswarenhuis in de toekomstige „City", hoopt binnen korte tijd bespreking te hebben met enige terzake deskundigen om de plan nen wat meer gestalte te geven. j Het probleem bij een dergelijk Midden standswarenhuis ligt voornamelijk in het feit, het „niveau" van het warenhuis, het aantrekken van voldoende zaken in diverse branches van ongeveer een zelf- JUWELIER HORLOGER 50ESTDUK REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 De 33-jarige mevrouw A. M. E.-K. uit Amstelveen zag maandagavond de vlak bij een lantaarnpaal op de Koningsweg geparkeerd staande oplegger van expedi teur T. S. uit Alblasserdam niet staan. Zij botste tegen de wagen en verloor daarbij een stuk van haar eigen auto. Daar reed de 23-jarige vertegenwoor diger B. W. N. S. uit Huizen tegenop, wat hem een versplinterde voorruit kostte. Mevrouw E.-K. en een bij haar zittende dochtertje Ingrid (6) werden bij de bot- j sing gewond en zijn met de ziekenauto naar het ziekenhuis Zonnegloren ver- voerd. Haar eveneens in de auto zitten- j de 8-jarige zoontje mankeerde niets. de gehalte met een goede solvabiliteit. Een bijzonder moeilijke onderneming, waar de laatste maanden nog al wat publiciteit aan gegeven werd en waarbij het Middenstandswarenhuis in Drieber gen als een soort afschrikwekkend voor beeld diende. Dat het bestuur van de stichting Mid denstandswarenhuis Soest deze moeilijk heden onderkent bleek ondermeer bij de jaarvergadering van de Winkeliersver eniging in april j.1. toen de heer A. H. F. Smit opmerkte: „De wijze waarop men in Driebergen tracht de plannen voor een Middenstandswarenhuis te verwe zenlijken, zou, indien hier in Soest de zelfde wijze van oprichting gevolgd werd, voor mij bij voorbaat een misluk king zijn." In dit verband geeft het mislukken van dit project in Driebergen wel aan. dat het bestuur van de Soester Stichting weet waarover het praat en er bestaat een gerede kans, dat hier het waren huis wel van de grond kan komen. De moeilijkheden die daarbij overwonnen moeten worden zijn echter zeer velen. Toch zegt het bestuur, dat. het jaar 1972 beslissend zal zijn, als het gaat om de vraag of over ca. 5 jaar de wensen dienaangaande gerealiseerd zullen zijn. M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155 -4832 GEBOREN: Johan, zoon van G. van den Brink en S. J. van Brummelen, Soester- bergsestraat 184. Edith, dochter van L. A. van Breukelen en E. C. van Zog- hel, Industrieweg 13. Chauncey Titus en Byron Lord, zoons van G. J. Ander- son en A. Staats, Verlengde Oostsingel 19, Bunschoten. Petrus Bernardus, zoon van P. E. Kok en G. A. Elbertsen, Parklaan 21. Dirk Marinus, zoon van C. Frelink en H. Goor, Rademakerstraat 48, Soesterberg. Sonja Catharina Ma ria, dochter van H. L. H. Langman en M. H. Lutteke, Varenstraat 20. San dra Maria, dochter van J. P. Stevens en M. A. J. van der Geld, A. van Leeuwen hoeklaan 23, Soesterberg. Miranda Hendrika, dochter van G. de Haan en A. C. van Wegen, Valeriaanstraat 74. Christel Anna Christina en Saskia Ma ria Carolina, dochters van C. F. C. A. van Houten en M. A. Guns, Veenbes straat 760. Jozefina Anna Maria, dochter van J. T. Janmaat en A. M. Boere, Schrikslaan 25. Franciscus Benjamin, zoon van R. van Dijkhorst en C. H. Veenstra, Verlengde Kolonieweg 16. Jeroen Pieter Theo, zoon van P. T. Kok en V. F. A. van Goethem, Dal- weg 114. Mathieu, zoon van B. W. Doorduijn en I. L. Bruijne, Hellingweg 4. Manon, dochter van E. Wouterse en A. E. A. Bakker, Postweg 91, Soes terberg. Maarten Rutger, zoon van C. J. Kok en V. T. Bouma, Beukenlaan 7. ONDERTROUWD: Aloysius Antonius Bernardus Wildenburg. Wilhelminalaan 21 en Alida Bertha Bakker, Sparrenlaan 13, Baarn. GETROUWD: Hermanus Lucas Maria Lips, Dr. s'-Jacobstraat 5 en Catharina Antonia Vonk, Dr. s'-Jacobstraat 5. Aloin Gerald Hendricks, Burgemeester Grothestraat 53a en Johanna Marietta Dèsiré Eugènie Mettewie, Burgemeester Grothestraat 53a. Jacobus van den Broek, Schrikslaan 74 en Johanna Pieke, Vossenlaan 2c, Zeist. Adriaan Edu- ard Maria Kaats, St. Josephstraat 1 en Petronella Hubertine van Leeuwen, Koe koek weg 13. Walter Pleijsier, Amers- foortsestraat 103, Soesterberg en Sonja de Waal, Kempstraat 170, 's-Gravenhage. Wilhelmus Gerardus van der Meij, De Zoom 7 en Maria Antonia Bernadette Teuben, Dolderseweg 164, Zeist. Al- bertus Bernardus van Ommeren, Dalweg 86 en Millicent Magda Toussaint, Dal- weg 86. Alexander Boudewijn Rei- merink, Meidoorn weg 11 en Wietske Pierkje de Jong, Verlengde Kolonieweg 3. Johannes Franciscus Baltus, Krom- rneweg 21 en Rudolphina Catharina Ali da Elsje de Lange, Schaepmanstraat 21. Wilhelmus Jacobus Roest, Oude Utrechtseweg 48 en Theodora Maria Buitendijk, Koekoekweg 11. OVERLEDEN: Geertruida Schimmel, 70 jaar, weduwe van P. Kok, Wieksloter- weg O.Z. 95. Gerrit Teeken, 66 jaar, gehuwd met A. van Rouwendaal, Merel- weg 4. Antonie Peters, 51 jaar, ge huwd met J. E. Stutvoet, Chr. Huygens- laan 72, Soesterberg. Johannes Kraatjenhagen, 74 jaar, gehuwd met J. M. Oostenrijk, Steenhoffstraat 1. AI- bcrt Cornelis Marinus Hanken, 74 jaar, Prins Hendriklaan 5, flat 309. Willem de Bree. 63 jaar, gehuwd met G. Reij crsen, Julianalaan 38. Alijda Anna van den Hengel, 86 jaar, weduwe van II. P. Schimmel, Steenhoffstraat 80. Zondagmiddag 2 januari a.s. debuteert de Soester goochelaar Ronald de Zeuw in het Artishock-gebouw als poppenkast speler. Hij speelt twee stukken: Jan Klaassen en de veranderdrank en Jan Klaassen en de Tovenaar. Hij begint om drie uur en de toegang bedraagt 1,50 per persoon. De voorstellingen in het Zondagmiddag theater van Artishock zijn geschikt voor alle kindertjes vanaf drie a vier jaar. Voor plaatsbesprekingen kun U zondag morgen bellen 4283. Plet kinderconcert op Tweede Kerstdag was zo succesvol dat nu al vaststaat dat in februari dit evenement nog eens her haald zal worden. Dan weer onder lei ding van Henk Waardenburg uit Amers foort. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aange geven: sleutels, meisjesfiets, pak met trouwfoto's, plastic zakje met bankbil jetten, fiets, fietssleuteltje, bril, dames- portemonnaie met inhoud, bril in doos, portemonnaie met inhoud, koperen pijp, koffer met kleren, enige bankbiljetten, kinderwagentje, een pak eierenbakjes, want, bromfiets, armbandje, shawl, kap laars, dameshorloge, krielhaan, gouden kruisje, gouden schakelarmband, een paar dameshandschoenen, damesfiets en kralentasje. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woensdag en zaterdag van 14 tot 18 uur, inlich tingen worden verkregen. v.h. H. VV. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestaijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. Vrijdag 31 decener 1971 PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 7;2&s-VTeL 279 De jaarlijkse kerstboomverbranding on der toezicht van de brandweer zal dit jaar plaatsvinden op zaterdag 8 januari a.s. Om 16.00 uur zal onder deskundige lei ding de brand gestoken worden in de voorraden die zijn aangesleept op een terrein aan de Eikenlaan nabij de Ko lonieweg; op een terrein aan de Ko ningsweg nabij de Varenstraat en op een terrein aan de Soesterengweg hoek Talmalaan. Op deze drie plaatsen is de brandweer aanwezig om een deskundig oogje in het zeil te houden. it enige maanden geleden zijn winkel aan de Koninginnelaan door het ge- iteraadslid de heer A. II. F. Smit officieel geopend werd, is een dezer dagen, zwior veel feestelijk vertoon, de op de le etage ontstane showroom voor foto, en geluid in gebruik genomen, waarmede de heer Breij, zijn plannen heeft v boid. ^enwoordig is de aanschaf van foto- filmapparatuur echt geen sinecure nier. Er is vaak veel geld mee ge- n cid en daardoor heeft de cliënt recht 0 >optimale voorlichting. En juist die v dichting komt maar zelden tot zijn ut". Voor de heer Breij is het altijd j handicap geweest dat hij zijn cliën- ti rvan de afdeling foto film en ge- li i eigenlijk altijd er tussendoor heeft n en helpen en dat stond bij zijn ver- h ing naar de Koninginnelaan mede v >rop: dat moest veranderen en dat is n idan inderdaad veranderd. Ee gedeelte van de bovenverdieping is v èdig ingericht als showroom, waar al apparatuur overzichtelijk staat op- eld, terwijl een gezellig zitje de mo- BURG. GROTHESTRAAT 20 - Voor: Inkoop - Verkoop - Onderho: y TE&! gelijkheid geeft om rustig te overleggen en voorgelicht te worden. „Ik ben pas tevreden als ik merk dat mijn cliënten de apparaten die zij ge kocht hebben ten volle begrijpen, ik heb niets aan één cliënt die met een foto- of filmcamera de deur uitgaat en eigenlijk niet eens precies weet wat hij gekocht heeft, of nog erger, niet eens weet hoe een en ander werkt. Zulke mensen zie je misschien nooit meer terug". Met zijn showroom komt de heer Breij aan dat probleem duidelijk tegemoet. In zijn showroom heeft hij duidelijk alle gelegenheid om o.a. projectie- en don kere kamer-apparatuur volledig te to nen, waardoor de adspirantkoper een duidelijk inzicht krijgt in de vele moge lijkheden. De heer Breij heeft het mogelijk ge maakt dat foto- en filmenthousiasten, waarbij ook de geluid-apparatuur niet is vergeten, door het beklimmen van een trap, in hun eigen sfeer deskundig kunnen worden voorgelicht, waarbij ook een grote hoeveelheid documentatiema teriaal ten dienste staat. Hoek Nieuweweg-Bosstraat zestig jaar geleder Dezelfde plaats nu V.V.V.-nieuws Moeten we er blij om zijn? Als we ons oor hier en daar te luiste ren leggen, dan was het voor veel men sen niet bepaald een gemakkelijk jaar. Des te beter het vooruitzicht opnieuw te kunnen beginnen. Zo'n start heeft veel verwachtingen en pept ons de moed in, het allemaal nog eens fijn te proberen. Ook ons WV-werk maakt dat frisse begin mee en hoopt zich wederom waar te maken in het wijd vertakte gebied, dat een VVV nu eenmaal eigen is. Daarbij vertrouwen wij op uw mede werking. Niet alleen, dat U onze ver eniging steunt, maar dat U ook, waar het nodig is, een beroep op ons doet. Er zijn dingen, die U, door middel van ons, aan de weet kunt komen. En het is voor ons een genoegen, wanneer wij U van dienst kunnen zijn. Nu zijn er altijd mensen, die vinden, dat we niet genoeg weten, want een VVV hoort alles te we ten. Dat is natuurlijk een rekbaar be grip, maar wij doen graag moeite om de dingen, die U aan de weet wilt ko men, te achterhalen. Wat wij van U vragen, is, wanneer uw club of vereniging een bepaald evene ment op touw zet, ons tijdig de gege vens hieromtrent te willen verstrekken. Belangrijke adresveranderingen van uw voorzitter of secretaris, om een voor beeld te noemen, zijn voor ons VW-ar chief van belang. Dit voorkomt, dat er mensen van het kasje naar de muur worden gestuurd. Zo gaf de Kunstus- baan te Utrecht ons niet tijdig de ver anderde openingsuren op, zodat in ons VVV-nieuws van vorige week een fout sloop. Hiervoor onze excuses. Wij krij gen eerdaags een aantal boekjes met de goede gegevens toegestuurd, zodat wij de liefhebbers van de schaats nu een juiste informatie kunnen verstrekken. En dan maar afwachten of onze Peters Baan eerdaags aan bod kan komen. Schaatsen of niet, wij wensen U een voorspoedig 1972! De Kerstvakantie duurt nog voort. Een mooi Nieuwjaars-concert valt juist in deze tijd. Wij maken U hierop graag at tent. Op donderdag 6 januari, aanvang 20.15 uur wordt in de Nicolaaskerk te Baarn het Weihnachtsoratorium van J. S. Bach uitgevoerd. Bekende musici verlenen medewerking. Prijs ƒ5,per persoon, jongeren f 2,50. Ook bij ons kunt U plaatskaarten komen halen. En nog ditwanneer U na 12 uur 's nachts moet autorijden of op de brom mer, gaat U dan het nieuwe jaar lie ver in met een glaasje frisdrank. Overal in Soest verkrijgbaar. Ook deze adressen verstrekt U de VW. LOODGIETERS- EN VERWARMINGSBEDRIJF Gas-installaties, waterleiding, sanitair, lood- en zinkwerken. Hartweg 58 Soest Telef. 02155-4332 SAjje ut ming vraog bink blie daat ut vaan de week nog effe un bietje hep gevrore, omdaak aors heulegaor nie de ge- daachte haad gehaad daat wullie ut end vaan ut bar bewoge jaor naoderde. Noeng is ellek jaor zogezeit bewoge, maor ik gloof daat de driehongderdviefenzestug daoge die noeng aachtur ongs leige, toch in un heule kwak dinge ofwieke vaan die vaan de veurgaande jaore. Ik hep aal is meer gezeit, dak nie de gedaachte hep un heldurziende mit un veuruutziende blik te weze, maor ajje gewoon mit ope oge en ore de weruld in kiek en luustert, daan is ut wel duu- delijk, daat ut nie zo geweldug gaot mit ongs. Ut zaal an de maogteblete en de ver koop van zuuverings- en vurmaoge- ringsteblette nie te zien weze, maor ik schaat daat da maor un kwestie vaan un paor jaore zal weze. Noeng kejje netuurluk wel as un struus- vogul je kop in ut zaand steke, maor de warrekelukhied is niet te ontvluchte en die warrekelukhied is, daat ut alle jaor mingder wordt en daat ken veur geen mins un bar prettug veuruutzicht weze. Daorom gloof ik daat de zo bar veul uuttesproke wens „veurspoedug nieuw- jaor" messchien ut beste vuraanderd ken worde in „laote wullie maor zien hoe of wullie ut nieuwe jaor deur kom- me". Daan snijdt ut mes meteen nog an twee kaante ok, waant ut begint der steeds meer op te lieke daat leve geen guns, maor nog veul meer un kuns ant worde is. Daorom binne der noeng aal weer minse die zeige: ut is veul be- laangrieker om te kenne leve in un zuuvere omgeving, dan te kenne leve in un saomeleving waor nog wel warruk is. Vreuger zeeje de minse: „waor gehaakt wordt vaale spaonders", en noeng mojje, om je eige gerust te stelle zeige: „waor gewarrukt wordt is vuulughied". Ajje noeng iemaand ut beste wil wense veur ut nieuwe jaor, daan zouw je ei- geluk motte zeige: ik wens uut de grongd vaan ming haart, daat der veur ellek mins waaruk zaal blieve", en daormeej bedoel ik daan warruk daat hie greig doet. Daat de lucht die wullie nodug hebbe om te kenne leve en te warreke, in ellek gevaal nie vuuler zal worde, messchien zellufs un bietje scho ner, as ut zouw kenne. Daormeej blief je daan mit je wens zogezeit un bietje bie de tied, en eigeluk hoort dat ok. Maor wullie minse kenne der nie zo bar veul an doen. Der wordt wel vaan de hoogste daoke geroepe ovur inspraok en zuk soort dinge, maor in warrekelukhied komp daor nie zo bar veul vaan terech en daat is jammer en bar teleurstellend, veuraal veur de minse die der eige der wel veur in wille spaanne. Maor jao, wullie kenne noeng eenmaol un heul nieuw jaor nie ingaon zongder wens en daorom wens ik veur ongs dar- rup veur ut kommende jaor: daat wullie un barre goeie nieuwe barregemeester zalle kriege en daat de pelissie ok ut kommende jaor deur zalle gaon mit te prebere op nog betere voet mit de minse .te komme. Ik hoop daat de gemeente, mit net zoveul aoniemo as de E.H.B.O de ziekewaoge zaal wete te gebruuke, as ut nodug is, eigeluk net zo as de manne vaan de braandweer die as hob- biejiste der daag en naacht veur zorrege daat aster arruguns braand is, daat in de korste kere geblust wordt. Veur die manne is ut te hope daat zullie derluu hobbie af en toe is kenne beoefene, aal zouw ut netuurluk nog veul betur weze as zullie ut heule jaor niks aors te doen zouwe hebbe as bedriefsklaor houwe vaan de braandweerotoos. Ik weet nie of de dokturs der arrug blie mee zalle weze, maor ik hoop daat der maor heul wienug minse ziek zalle wor de, zodaat zullie eigeluk haos niks te doen zouwe hebbe. Veur de zaokeminse hoop ik, daat de minse de weg naor hul- lie winkuls zalle blieve vingde of wete te vingde, zodaat zullie ok un behoorluk jaor tegemoet zulle gaon. En daan netuurluk ok naomens Kneliao en de heule femilie, zouw ik alle minse, die ut wel of nie mit ming eens binne, toe wille wense, daat ut eigeluk nie slechtur zaal worde as ut ofgelope jaor en daat wullie maor motte hope, daat we der ovur driehongderdviefenzestug daoge, ut binne der un paor mingder omdaat ut un schrikkuljaor is, der alle- gaor weer zalle weze om te kenne zei ge, mit de beste wense veur genog war ruk en genog zuuvere lucht. As daat is waor zouw kenne weze. G^%S> 6^9 G~^9 G^g W zalen van 25 tot 150 personen Soesterbergsestraat 188 ^2 Telefoon 2739 - Soestduinen Vredehofstraat 6 - Tel. 2525 G^iS 6^9 G^g Het aantal klachten over verkeerd, c.q. dubbel parkeren neemt gestaag toe. Spe ciaal op de Nieuwstraat en de route Laanstraat, Beukenlaan en Nieuweweg waarlangs het euvel zich veelvuldig voordoet. De politie zal hier streng tegen gaan optreden en zo nodig proces ver baal opmaken. Op de onverlichte Klein Engendaalweg heeft de 18-jarige bromfietser W. K. uit Soest mej. N.V.S, (23) die aan de rech terzijde van de weg liep, aangereden. Hij had haar in het donker niet opgemerkt. Mejuffrouw v. S. liep schaafwonden op en vermoedelijk een hersenschudding. Zij in naar het ziekenhuis Zonneglor«B vervoerd. jAt-- -J

Soester Courant | 1971 | | pagina 3