Ookin 1972 Kerkstraat Promenade ONZE SCHAATSENRIJDERS ZIEKENAUTO 2727 Heren Sen. Fidelitas - B.D.C. 10-17 S.0. Soest-Nederhorst 4-1 Telef. Brandweer 33 3 3 Politiebureau 444 4 Wie komen er in de kernploeg voor de Olympische spelen Meningen van lezers Toxoplasmose-paniek cn katten ..P.V. Juliana Post" Baarn - Soest 5e Scholierenbasketbaltoernooi werd ware Sportprogramma zondag 2 januari happening Dames- en heren van Utrechts Athenaeum op eerste plaatsen Bridgeclub in het zilver S.E.C. 1 wint met 1-0 van Amsvorde 1 Drukbezochte nieuwjaars receptie S.V. S.E.C. TELEFOONNUMMER (dag en nacht) GEEN S0ESTER COURANT ONTVANGEN? UITERLIJK VOOR 7 UUR 'S AVONDS 3982 Dinsdag 4 januari 1972 Voor Harm Kuipers zijn het zijn tijden van Heerenveen, de anderen hebben hun mooiste tijden meestal op de snelle ba nen van Davos en Inzeil gemaakt, iets waar Ard en Cees zes jaar geleden niet de mogelijkheden voor kregen. Het beeld is dus iets vertekend. Enkele van de grootste konkurrenten van de Nederlanders kwamen in Hee renveen niet aan de start, zoals de Noor Dag Fornaess. De Zweed Goeran Claes- son eindigde als vierde na Ard Schenk, Êddy Verheyen en Jan Bols, maar hield t'ich waarschijnlijk wat in. Echte sprinters Bij de echte sprinters blijkt alleen Jan Bazen internationaal mee te kunnen ko men. Dat betekent niet, dat hij tot de top behoort. Op de 500 meter blijft hij duidelijk achter bij de sterkste sprin ters, zoals de West-Duitser Keiler, de Japanner Suzuki en enige van zijn land genoten, alsmede de Zweden Koenig en de broers Johan en Olof Granath, de Noren Bjoerang, Groenvold en Efskind en enige Russen en Amerikanen. Op de 1000 meter heeft hij veel meer kans, maar daarop is Ard Schenk niet voor niets wereldrekordhouder. Russinnen beter Wedstrijden tussen de Nederlandse en Russische dames kernploegen in Inzeil hebben aangetoond, dat de Russinnen onze landgenoten duidelijk de baas zijn. Alleen Atje Keulen-Deelstra kan goed meekomen. Zij won- de 1500 meter en werd derde op de 500 meter. Op de kilometer bleven alle Russinnen vóór op de Nederlandse dames. Ondanks de goede verrichtingen van Atje Keulen-Deelstra en Rieneke Dem- ming op de 1500 meter bleken de Rus sinnen Seregina en Statkewitch op de 3 km de snelsten. kunt u weer rustig wandelend kijken en winkelen in het gezellige shopping centre Sterker sprint Heel sterk zijn de resultaten van de Nederlandse dames op de sprint verbe terd. Was het vroeger een grote uitzon dering als een Nederlandse minder dan 46 sekonden nodig had voor de 500 me ter, nu bleven liefst twee dames onder de 45 sekonden: Atje Keulen-Deelstra (44,70 sekonden) en Elly v. d. Brom (44,92 sekonden). Bovendien behaalde Wil Schenk op deze afstand een knappe vijfde plaats in 45,19 sekonden. Opvallend is dat Stien Baas-Kaiser in het stuk nauwelijks voorkwam. Geluk kig is het schaatsseizoen nog jong, zodat de coach van de dames kernploeg Ge- rard Maarse nog heel wat gelegenheid heeft om de konditie bij te schaven. Ge zien de teleurstellende resultaten van de Nederlandse dames op de drie kilometer, waarop Atje Keulen-Deelstra de beste Nederlandse was met een derde plaats, moet juist aan het temporijden en de konditie worden geschaafd. Atje handhaaft zich Opvallen is juist, dat de enige Neder landse die zich temidden van het Rus sische geweld goed kan handhaven de 32-jarige Friese boerin Atje Keulen- Deelstra is. Het verbeteren van het pres tatiepeil geldt dus vooral voor de ande ren. Eind januari bij de Olympische Winterspelen in het Japanse Sapporo moet de topvorm worden bereikt. Naast de Russinnen zijn daar de Amerikaanse Diana Holum en de Oostduitse Ruth Schleiermacher de voornaamste konkur renten van onze dames. HILVERSUM AVIA parking en nog 1500 parkeerplaatsen in de omgeving Wederom hebben de heren van BDC af gerekend met een op papier sterk team. De le helft bracht zeer aantrekkelijk spel. BDC liet zich niet intimideren door het vrij ruwe spel van de tegenstander en bouwde vrij gemakkelijk een voor sprong op. Bij de stand 6-0 kreeg Fide litas een strafworp toegewezen, waar door hun le treffer ontstond. Een 2e strafworp bracht de stand op 6-2. BDC ging wat nonchelanter spelen waardoor goede kansen teniet werden gedaan. De ruststand kwam met 3-9. Dit laatste doelpunt ontstond uit een vrije worp welke na tijd werd genomen, daar de overtreding binnen de speeltijd was geschied. Piet Smeeing wierp langs de muur waardoor de keeper verrast werd. De 2e helft was wat minder en het tem po was er uit, doch BDC behield het initiatief en bleef voor. Eindstand 17-10. Van deze 10 doelpunten van Fidelitas waren er 6 gemaakt uit strafworpen. BDC blijft door deze overwinning lijst aanvoerder. Laren blijft nog de enige ploeg die BDC van een kampioenschap kan afhouden. Heren junioren: Takt '68-BDC 8-11 De heren junioren zijn het nieuwe jaar niet overtuigend begonnen. Wel werd er gewonnen, doch de manier waarop was niet geweldig, daar de afwerking te wensen overliet. De ruststand was 4-5. In de 2e helft wist BDC wat meer af stand te nemen zodat de eindstand kwam met 8-11. Het eerste elftal van de S.O. Soest dat zondag een vriendschappelijke wedstrijd speelde tegen Nederhorst 1, behaalde een prima resultaat door met 4-1 dat elftal te verslaan. De wedstrijd die om 12 uur begon was van beide zijde zeer aantrekkelijk om te zien. Er werd leuk en sportief gevoet bald. Na het verstrijken van de eerste helft ,die met een 1-0 voorsprong voor de S.O. Soest inging door een doelpunt van Jan Dorrestein kwamen de spelers van trainer de heer Zwartkruis met goe de moed terug om de tweede helft nog leukere combinaties op de grasmat te leggen. En na ongeveer 5 minuten kon Jan Dorrestein wederom juichen door 2-0 te scoren. Nederhorst dat vocht om tegen dit goed draaiende S.O. Soest ook een doelpunt te maken kreeg na 10 minuten loon naar werken, de midvoor kon toen 1-2 scoren. De pupillen van de heer Zwartkruis gooiden er nog een schepje bovenop, en na enkele prachtige schoten van Dirk de Jong op paal en lat, die de Neder- orst keeper te hulp moesten komen, voelde het publiek dat er een doelpunt in de lucht hing. En ja hoor, na een prachtig opgezette aanval over rechts door Jan Pouw, die een afgemeten pass gaf aan Dirk Dor restein en welke Dirk op sublieme wij ze doorschoof naar Lex Demmers kon de keeper van Nederhorst niets anders doen dan de bal uit het net halen (3-1). Even voor tijd was het Kees Dorrestein die door een fantastische solo voor 4-1 zorgde. Het was een sportieve ontmoe ting tussen deze beide elftallen. Na de wedstrijd gingen spelers met vrouwen en bestuursleden nog even een heildronk uitbrengen op het nieuwe jaar. De heer Zwartkruis wenste zijn medewerkers de heren Batenburg en Bouman, spelers en sportvrienden van de S.O. Soest nog een Voorspoedig 1972, en hoopte dat de spelers net als in 1971 zich weer zullen inzetten. Dan zijn wij binnen enkele jaren zeker hgerop in de voetbalregionen te vinden. Na dit korte nieuwjaarswensje werd er nog gezellig een uurtje geborreld. S.O. Soest 2 - Nederhorst 2, 1-3. S.O. Soest 2 speelde zondag 2 januari ook een oefenwedstrijd tegen Neder horst 2. Het tweede elftal van de S.O. Soest moest zijn meerdere erkennen in het zeer jonge Nederhorst- 2e elftal, dat een leuke wedstrijd op de grasmat liet zien. Toen de rust inging was de stand reeds 3-1 in het voordeel van de bezoekers. Het weiede elftal dat na de rust in het veld kwam was echt van plan om geen grotere nederlaag te incasseren, en zij vochten er goed voor om Nederhorst in bedwang te houden, wat prima lukte. De eindstand bleef dus 3-1 in deze sportieve wedstrijd. Wat tegen deze zeer jeugdige ploeg een goed resultaat was. Dc eerste grote schaatswedstrijden hebben zowel voor onze dames als heren en kele triomfen en teleurstellingen gebracht. B(j de heren is Ard Schenk nu al in grote vorm, terwijl ook Eddy Verheyen duidelijk van zich heeft doen spreken. Verrassend is de doorbraak naar de top van Harm Kuipers (24). Hij plaatste zich b(j de wedstrijden om de Gouden Schaats in Heerenveen als vierde Nederlander na Ard Schenk, Eddy Verheyen en Jan Bols. Het is nu afwachten geblazen of Kui pers zijn goede vorm kan behouden. Gezien hun prestaties mogen Schenk, Verheyen en Bols wel vrij zeker zijn van een plaats In de kernploeg. Voor de andere plaatsen moet echter hard wor den geknokt. Daarbij gaat het in eerste instantie om vijf plaatsen, waar er later twee van zullen afvallen. Kandidaten voor vijf plaatsen De kandidaten voor deze vijf plaatsen zijn: Ronnie Nooitgedacht (die in Hee renveen niet aan de start kwam), Cees Verkerk (die op de 5 km ten val kwam), Peter Nottet (kampte in Heerenveen met ademhalingsmoeilijkheden), Jappie van Dijk, Harm Kuipers en misschien Piet Kleine. De andere figuren van de „twee de rang", waaronder tot nu toe ook de laatste drie rijders eigenlijk worden ge rekend, hebben (nog) niet genoeg aan sluiting bij de top. Vergelijking Toch is het knap wat deze rijders pres teren als wij hun resultaten van nu ver gelijken met die van de grote vedetten Ard Schenk en Cees Verkerk toen zij op dezelfde leeftijd waren, dus zo'n zes jaar geleden: Ard Schenk 41,2 2.08,5 7.46,4 16.06,1 Cees Verkerk 42,4 2.10,5 7.37,2 16.11,3 Ronnie Nooitgedacht 40,7 2.02,0 7.31,0 15.19,8 Harm Kuipers 41,6 2.14,2 7.50,6 Piet Vink 42,1 2.08,0 7.30,2 15.42,0 Piet Kleine 42,0 2.06,6 7.36,9 16.14,3 Jan Derksen 42,1 2.10,3 7.31,6 15.49,4 Het is heel gemakkelijk weerloze die ren van alles in de „schoenen" te schui ven. Als zij van iets verdacht worden, zijn wij er gauw bij om te zeggen: weg er mee, roei ze uit. De primitieve aard van dc mens komt dan heen door de dunne vernislaag die beschaving heet en de heilloze acties zijn niet meer te stuiten. Als voorbeeld moge dienen, dat het (betrekkelijk) nog niet zó lang gele den is, het was aan het eind van dc 15e eeuw, dat de kat ook in ongenade viel. Tienduizenden mensen werden als heks terecht gesteld, velen alleen maar omdat zij katten hadden. Katten werden bij de wet veroordeeld om in olie te worden ondergedompeld en vervolgens in brand gestoken te wor den, om op feestdagen van torens te worden gesmeten, doodgeslagen te wor den met zwepen en gesels van geknoop te stukken touw. De dieren werden levend gekruisigd, ge scalpeerd of gestroopt, alléén maar om dat het katten waren! „Omnia ad majorem Dei gloriam", de Heer moet hebben geweend, toen hij dit zag. (Citaat uit „omgang met katten".) Laten wij zorgen, dat niet weer zo'n wreedheids-explosie, zelfs niet op klei ne schaal, ontstaat. Soest heeft een goe de naam als dierenbeschermer, getuige het feit, dat onze gemeente de enige in Nederland is, die een paarden-kamp heeft. Misschien dat van Soest uit de bezin ning begint uit te gaan, om deze zaken de juiste proporties te geven? Het blijkt wederom, dat het absoluut noodzakelijk is een goede dierenbescher ming te hebben; m.i. zou dit een over heidsorgaan moeten zijn met goede wetten en bevoegde opsporings-ambte- naren. En dan zouden zij zo dynamisch moeten zijn als de onvolprezen Brian Davies in Canada, die door zijn internationale con tacten het uitmoorden van jonge zee hondjes beperkt heeft weten te houden. L. A. J. GIJSEN. Op vrijdag 7 en zaterdag 8 januari houdt de „Juliana Post" zijn clubten toonstelling in het gebouw van Chr. Be langen te Baarn. Ingang Parkstraat. De tentoonstelling zal vrijdagavond om half acht door de voorzitter geopend worden. Er zijn ongeveer 150 duiven, die door de heer M. v. Keken uit Amersfoort in acht klassen gekeurd zullen worden. Daarnaast is er nog een hokklasse. De openingstijden zijn vrijdagavond van half acht tot tien uur en zaterdag van tien tot vier imr. Iedereen is welkom. Prijsuitreiking onder grote belang%l- ling. HANDBAL: (zaalcompetitie) B.D.C. Dames junioren BDC 1-Fidelitas BDC 2-HMS 4 Meisjes adspiranten BHC 1-BDC 1 Fidelitas-BDC 2 BDC 3-Limvio 2 Meisjes pupillen Fidelitas-BDC 1 BDC 2-BSV Heren senioren Fidelitas-BDC Heren junioren Takt '68-BDC VOETBAL S.E.C. SEC-Amsvorde 1 SEC 2-Amsvorde 2 SEC 5-SEC 7 S. O. SOEST Soest-N ederhorst Soest 2-Nederhorst 2 Met een overschrijding van de speeltijd van nauwelijks een half uur op het ge hele programma, kwam donderdag 30 december om zeven uur het slot van een drie dagen durende basketbal-happening, die in elk geval in de v.ijde omgeving lijn weerga niet vindt. Voorzitter R. Valk van de organiserende vereniging „The ïed Stars", reikte met een toepasselijk woord de vele prijzen uit, waarna de deel nemers huiswaarts trokken. In café 't Centrum heeft de Bridgever- eniging „Soesterberg" een feestelijke jaarvergadering gehouden, waarbij het bestuur met algemene stemmen werd herkozen. Dit bestuur wordt gevormd door T. de Bruin, voorzitter (Gen. Win kelmanstraat 98), secretaris-wedstrijd leider J. Berkhof (Gen. Spoorstraat 14) en penningmeester J. Marselis (Pies- manstraat 39). In het nieuwe jaar zal er weer geza menlijk in de Staatsloterij gespeeld wor den, waarvan de heer Wakelkamp de leiding heeft. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan zal een bridge-drive worden georgani seerd in het voorjaar van 1972 voor alle bridge-liefhebbers van Soesterberg. In een vooral voor de rust zeer aan trekkelijke wedstrijd heeft SEC 1 zon dag de derde klasser Amsvorde 1 met 1-0 verslagen. Met zeer goede combinaties wist SEC de Amersfoorters in de verdediging te drin gen. Na dertig minuten spelen was het SEC dat de leiding nam. Jan Beijer en Jan Hoefman, die beiden een sterke wedstrijd speelden, deden goed voorbe reidend werk en Evert van de Brakel rondde de aanval af 1-0. Hiermede brak de rust aan. Henk Lüschen werd gewisseld door Gert Jan Timmer, die na een langdurige blessure weer beschikbaar was. Na de rust een feller aanvallend Ams vorde, maar keeper Van Hattum was weer in goede vorm. Ook de lat en paal kwamen tweemaal te hulp, terwijl Ed Brouwer een ingeschoten bal net over- kopte. Het was voor SEC een nutige oefenwed strijd, welke volledig het aanzien waard was, en onder prima weersomstandig heden. let toernooi is in vijf jaar uitgegroeid ot een spektakel, dat niet meer weg te denken is. Honderden jongens en meis genoten drie dagen van het beoefe nen van hun min of meer favoriete sport, die zeker door de toernooien een öteeds grotere belangstelling gaat krij en. iiet alleen het aantal deelnemers ei aardoor de deelnemende teams stegen ji vergelijking met voorgaande jaren, Jk de belangsteHinjpvvan klas- en hoolgenoten nam geweldige vormen EÖn, waardoor de sfeer Jnog beter was can in voorgaande toerrfooien. Iét was in de eerste twee dagen vooral te sfeer die het moest doen. Werkelijk lasketbal viel er slechts in vlagen te tekijken. Maar de spanning maakte al les goed. ■en goed voorbeeld voor deze spanning s ongetwijfeld de finalewedstrijd tussen meisjes van de Chr. MAVO 7 uit best en hun tegenstanders van de 6e 'HAVO uit Bunschoten. Na de officiële redstrijdduur had men een stand van 1-6 bereikt, zodat een verlenging nood- ukelijk werd. Ook in de verlenging za- ■en de beide teams echter geen kans :n, te scoren, waardoor elk team vijf itrafworpen kreeg te nemen. De Soes- :er meisjes wisten geen van de vijf ;::afworpen te benutten, terwijl het 'jatste Bunschotense meisje de basket ast te vinden, waardoor haar team on- ier luid gejuich van de vele Bunscho tse supporters de finale op het nip pertje behaalden. la de eerste klas dames en heren bracht !e finale natuurlijk de verwachte strijd, «aarbij vooral de voor het eerst deel nemende Bussumse Vitus-college-teams ie aandacht vroegen, terwijl voor de r;eneens voor het eerst deelnemende eims uit Zeist nog geen finaleplaatsen aren weggelegd. Sa twee dagen strijd plaatsten zich aor^de kruisfinale-wedstrijden de vol lende teams: leren le klas: Gem. Atheneum Utrecht- JenJj H.T.S. Utrecht-St. Agnes, Amers- wt-O.S.G. 1, Utrecht. !e klasOpenbare Mavo 1, Soest-St. Vi- ss College 1, Bussum. Mavo 1, Bun- jhoten-Gem. Atheneum 2, Utrecht, jnioren a: Gem. Atheneum 3, Utrecht- ].K.|Mavo 3, Soest. Mavo 3', Bunscho- tn-Scholengemeenschap Eemland 1, }0BtS .umoren b: Baarns Lyceum 1-Scholen- gn'eenschap Eemland 2, Soest-St. Vitus Collage 2, Bussum-R.K. Mavo 4, Soest, .ianioren c: R.K. Mavo 5, Soest-Scholen- fnieenschap Eemland 3, Soest. Mavo 5, jurschoten-St. Vitus College 3, Bussum. adspiranten a: O.S.G. 4, Utrecht; Baarns jyesum 2-Gem. Atheneum 4, Utrecht, /dspiranten b: R.K. Mavo 10, Soest- Chi.Mavo 8, Soest. Chr. Mavo 7, Soost- Baams Lyceum 3. Eanss: Mavo 1, Bunschoten-Corderus Lyc;Jm, Amersfoort. Chr. Mavo 1, Soe.'-Gem. Atheneum, Utrecht, junriren: R.K. Mavo 3, Soest-Chr. Mavo 3 S'est en Scholengemeenschap Eem- lariu ook uit Soest. ^dsrranten: Chr. Mavo 5, Soest-Mavo 5, iunschoten. Chr. Mavo 6, Soest- Baa3S' Lyceum. ^dsrranten b: Mavo 8, Soest-Mavo 6, Bunshoten. R.K. Mavo 12, Soest-Chr. jYiav: 7, Soest. üezeteams kwamen donderdag, de der de \rïdstrijddag, in het veld om uit te roaka wie zich winnaar of winnaresse van verschillende afdelingen zou mo gen pemen. En gestreden is er die don derde De verschillen tussen de ver filmde teams waren in veel gevallen zó est ;de beslissing veelal pas in de laatslc minuut en soms zelf seconden vjel Varen verlengingen in voorgaande jaren nog een zeldzaamheid, dit jaar moe$: verschillende malen verlengd wor den crijjtot een beslissing te komen. j^0(f voordat het toernooi geëindigd was stond alvast, dat het lustrum-toernooi ajie voorgaande toernooien met glans geslagen. Vooral op de finaledag wa; liefde gehele dag een enorme druk te op de tribunes, die in verschillende gevallen niet in staat waren de aanwe zigen een zitplaats te bezorgen. Na felle strijd was het bij de heren le klas het team van het Gem. Atheneum uit Utrecht dat de eerste plaats opeiste, met het team van St. Agnes, uit Amers foort op de tweede plaats. In de b-afde- ling ging de titel ook al naar Utrecht namelijk naar het 4e Atheneum-team, daar was de tweede plaats voor de Mavo uit Bunschoten. Bij de junioren a: 1. Gem. Atheneum 3. 2. Mavo 3, Bunschoten en 3. R.K. Mavo 3, Soest. In de b afdeling: 1. Baarns Lyceum. 2. St. Vitus-College, Bussum. 3. Scholenge meenschap Eemland, Soest. In de afdeling c: 1. St. Vitus-College, Bussum. 2. Mavo 5, Bunschoten. 3. Scholengemeenschap Eemland, Soest. Adspiranten a: 1. Gem. Atheneum 4, Utrecht, b-afdeling: 1. Baarns Lyceum. 2. Chr. Mavo 8, Soest en als 3e R.K. Mavo 10, Soest. Dames: 1. Gem. Atheneum, Utrecht. 2. Mavo, Bunschoten. 3. Chr. Mavo, Soest. Junioren: 1. R.K. Mavo 3, Soest. 2. Scho lengemeenschap Eemland 1, Soest en 3. Chr. Mavo 6. Soest. Adspiranten-a: 1. Chr. Mavo 5, Soest. 2. Baarns Lyceum. 3. Chr. Mavo 6, Soest, b-afdeling 1. Chr. Mavo 8, Soest. 2. R.K. Mavo 12, Soest en 3. Mavo 6, Bunscho ten. Na afloop van dit basketbalspektakel ontvingen alle deelnemers een fraaie basketbalsticker als lustrum-aandenken, terwijl alle poulewinnaars een schitte rend vaantje mee naar huis mochten nemen. De eerste drie geëindigden in elke fina le-afdeling ontvingen uit handen van de heer R. Valk, de Red Star-voorzitter, een beker, waarna hij alle deelnemers bedankte voor hun medewerking aan dit geslaagde lustrum-toernooi. Met dertig medewerkers, onder leiding van de heer R. Valk, is dit lustrum-toer nooi in alle opzichten een geslaagd toer nooi geworden, dat niet meer weg te denken is uit de periode die jaarlijks valt tussen kerst en nieuwjaar. Bij de Red Stars denkt men al weer aan het toernooi dat vast en zeker gehouden gaat worden aan het eind van dit nog maar pas begonnen jaar. Op nieuwjaarsdag heeft SEC een gezel lige receptie gehouden voor leden, do nateurs en supporters. Met zijn elec- tronische orgel bracht Bert Hamersveld er spoedig de goede stemming in. Voorziter Elderman herdacht in zijn toespraakje degenen die SEC het afge lopen jaar zijn ontvallen. Verder dankte hij allen die medegewerkt hebben om het grote SEC-gezin in 1971 in goede harmonie te doen draaien. Tenslotte stelde hij, dat 1971 voor SEC een goed jaar is geweest. In de selectie elftallen was er wel geen kampioenen, maar een goede geest en eensgezind heid in de vereniging is even belangrijk als de resultaten op sportgebied, daar dit de grondleggers zijn, die een goed resultaat moeten voorafgaan. Onder minstens 150 bezoekers waren ook verschillene ereleden met hun da mes. Het bestuur was volledig aanwezig, terwijl alle commissieleden in ruime mate waren vertegenwoordigd. Jammer. Indien u deze klacht tele fonisch had doorgegeven onder nummer 3982 van onze medewerker, de heer J. G. A. Batenburg, dan had u uw Soester Courant nog de zelfde avond ontvangen. Klachten over het eventueel niet ontvangen van de Soester Courant gelieve u nog dezelfde avond telefonisch te melden onder nummer U ontvangt uw Soester Courant dan nog diezelfde avond. V

Soester Courant | 1972 | | pagina 3