Ilmë itfilmd BKENS rian pjeó weg I riü 4,75 KEUKENS SONY B 0 GRONDIG DUAL HITACHI DE MUNT VOORDELIGE KOOPJES bij edclynette en Feyenoord trijden mtwoordelijke ij Van de Ven's ekhandel n voorwerpen Een trouwpartij j| p ScesterduiHeti' Aan onze lezers te Soesterberg Officiële mededelingen Wet Ruimtelijke Ordening Zilveren ambtsjubileum van de heer Th. M. Peet ZEEPOST J. A. Smorenburg Begrafenisondernemer in Soesterberg. Soest en omstreken. Soester Vogelvrienden gaan praten over prijsverdeling Laatste afbraak voor de bouw Medisch centrum van de kruisverenigingen Grof huisvuil en wat er niet toe behoort Keune Hair Cosmeties 50 jaar Gouden jubileum van Nederlands fabrikaat Ruim @0 jaar Ftsgers VOOR UW Fiets Gazelle Pessge®! - Bssrco KentekcnpBaten Kinderwagen Speciaalzaak Nieuwbouw zusterhuis Nieuw-Mariënburg op hoek Noorderweg-dr. De Voslaan Vrijdag 7 Janaurl 1972 ide van de Europa-Cup I l Ujpest met 2-0 en 0-4: >r Rode Ster Belgrado. Eén ervaren spelers van Ujpest lene. Deze 27-jarige Bene 3 interlands achter de rug, e wedstrijden 29 goals en dusver 277 wedstrijden in livisie. Hij scoorde in die 214 keer. Bovendien was order van hot Olympische Di in Tokio (12 doelpunten).- te via het sterke Spaanse aatste acht. recente uitschakeling van jax vorig seizoen, nam Cel- Jock Stein zich voor zijn ngen. chtereenvolgens ver- ie Auld, de spielmacher, Steve Chalmers en doel- Simpson, die trainer werd i. Vervolgens verdwenen allace naar Cristal Palace. de Celtic versterkte zich ide spelers: K. Dalgish, (21), (23), Dixy Beans (24) en ;han. De Europa-Cup van -as tot nu toe als graad- Dnder waarde: tegen BK gen (1-2 en 3-0) en tegen Sliema Wanderers (5-0 en e 2-1 nederlaag in Dene- wel eens een bitter voor neer onheil kunnen bete len de Nederlandse verte- in de Europa-Cup I zeer trijden om de Europa-Cup houden want de concur- :er dan ooit. dagen eens binnenstapten EN'S Boekhandel - Soes- 53, Soest, dachten wij daar bezig was met een rkoop. telijke boeken, waarvan rieksnieuw, worden daar; i prijzen waarvan een t blozen. ist men ons te vertellen it moet je dat ook goed >bele bodem, of voordeel ïzien geen voordeel blijkt j kwijt willen gaat eruit prijs en als het even kan zelfs nog onder, twoord lijkt het ons niet. ens gauw kijken voordat krijgen. (Adv.) AT 45 - TEL. 8009 i iedere prijsklasse zaterdag geopend. voorwerpen werden op iu als gevonden aange- leutels, rolschaats, hand- dameshorloge, portemon- d, tamme kraai, achter- ïuto, herdershond, brom- pluie, kinderhorloge en iteL ze voorwerpen kunnen van politie, op woensdag t 14 tot 18 uur, inlich- /erkregen. "oberen een ander maal in dit leven. :s de pas erin - PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - .Tel. 2792, Op de hoek van de Noorderweg en de dokter De Voslaan zal een zusterhuis gebouwd worden voor de zusters van Nieuw-Mariënburg. Het wordt een gebouw met een etage, dat plaats zal bieden aan 32 zusters, die allen de beschikking krijgen over een zit-slaapkamer. Het gebouw krijgt twee vleugels. Op de begane grond bevinden zich de keuken, twee gezamenlijke woonkamers en twee eetkamers, enige spreekkamers annex hobbykamers. Ook zijn op de begane grond nog 8 zit-slaap- kamers met een badkamer gesitueerd. Op de etage komen, verdeeeld over de beide vleugels, 24 zit-slaapkamers. In iedere vleugel bovendien een keukentje, twee badkamers en twee douches. Het gehele pand heeft een oppervlakte van 44,72 x 30,68 meter en het wordt gebouwd in een L-vorm op 20 meter afstand van zowel de Noorderweg als de dr. de Voslaan. %9 6^l§|9 (?%9 tp zalen van 25 tot 150 personen Soesterbergsestraat 188 Telefoon 2739 - Soestduinen G .Secotdyk' Vredchofstraat %9 <s^9 <5^9 C5^^9 In verband met een ons gestelde vraag berichten wij, dat het abon nementsgeld voor onze lezers te Soesterberg, evenals te Soest, bedraagt. Als wij in dit geval over Soest spreken, dan betrekken wjj daarin ook Soesterberg. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan: a. ir. van Duin, Adm. de Ruijterweg 34-38, Rotterdam, óp zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het bouwen van een zus terhuis, op het perceel, gelegen aan de hoek Noorderweg/Dr. de Voslaan, kada straal bekend gemeente Soest, sectie A, nr. 3041. b. N.V. Maatschappij voor Onroerend Goed „Het Middenstandshuis", Heren gracht 580 te Amsterdam op haar daar toe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 50, lid 8 van de Wo- i ningwet, vergunning te verlenen, ten behoeve van het bouwen van een kan- j toorgebouw, op het perceel, gelegen aan de Van Weedestraat 11, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie H, nr(s). 6216 en 8193. c. N.V. Realisatie Bouwprojecten Utrecht- Zuid, Othellodreef 45, Utrecht op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto ar tikel 50, lid 8 van de Woningwet, ver gunning te verlenen ten behoeve van het bouwen van 166 eengezinswoningen, op het perceel, gelegen aan, in het be stemmingsplan „Klaarwater", kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr(s). 4461, 5328, 5859 ged. d. De heer G. Tammer, Postweg 23, Soesterberg op zijn daartoe gedaan ver zoek op grond van het bepaalde in ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het bouwen van een woon huis met garage, op het perceel, gelegen aan Postweg 25, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie E, nr. 2865. e. J. C. Baars, Doresteinweg 82, Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, ver gunning te verlenen voor een periode van 5 jaren, ten behoeve van het bou wen van een berging, op het perceel, gelegen aan de Wieksloterweg 3a, ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 3727 ged. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na dagtekening van deze bekendmakingen hun eventuele bezwa ren schriftelijk bij burgemeester en wet houders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stuk ken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 7 januari 1972. In besloten kring vierde de heer Th. M. Peet, directeur van de Stichting Licha melijke Opvoeding en Sport Soest, woensdag zijn zilveren jubileum in dienst van de gemeente Soest. Nadat hij dinsdag door het college van burgemeester en wethouders was ont vangen, werd hij woensdag o.m. toege sproken door de gemeentesecretaris de heer Borreman, die hem namens het ge- meentepersoneel een fiets aanbood; door de wethouder de heer L. Dijkstra na mens de Stichting Open Luchttheater, door het raadslid de heer G. Oldenboom namens de Stichting Soester Natuurbad en door de heer H. Butzelaar namens de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Sienkiewicz" (12/1). Australië: ms „ACT I" (12/1). Brazilië: ms „Sienkiewicz" (12/1). Canada: ms „CP Voyageur" (12/1). Israël: ms „Geffen" (14/1). Indonesië: ms „Havelstein" (12/1). Japan: ms „Holstenstein" (13/1). Kenya, Oeganda: ms „Eichsfeld" (12/1). Tanzanië: ms „Palabora" (14/1). Ned. Antillen: ms „Medon" (11/1). Nieuw-Zeeland: ms „Mirrabooka" (10/1). Suriname: ms „Marathon" (11/1). Verenigde Staten van Amerika: ms „SL 180" (12/1) en ms „American Alliance" (13/1). Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Polana" (10/1). Een enorme afgraving goed voor meer dan tien jaar grof huisvuil. Generaal Winkelmanstraat 62 Soesterberg. Telefoon 03463 - 1223 - 1458 OOK VOOR CREMATIE. Tevens algehele verzorging door geheel het land. (Geen klassesysteem.) TORENSTRAAT 45 - TEL. 8009 Keuken in iedere prijsklasse Ook op zaterdag geopend. Maandag a.s. gaan de leden van de Soester Vogelvrienden tijdens de maan delijkse vergadering in „De Kleine Wit te", praten over een nieuw plan voor de prijsverdeling op de jaarlijkse ten toonstelling. Dit plan werd in de de- cember-vergadering ter tafel gebracht en is inmiddels door enkele leden uitge werkt. Men wil af van de „kampioen geheel". Verder wil men het aantal prijzen in verhouding tot het aantal ingezonden vogels per klasse laten staan. Om kam pioen te worden moet een vogel min stens 88 punten hebben gekregen. Om voor een prijs in aanmerking te komen moet een vogel minstens 87 punten heb ben. Voorheen kon het gebeuren dat een vogel met 87 punten een le prijs kreeg, terwijl een vogel in een andere groep met 90 punten geen prijs kreeg. De vergadering a.s. maandag kan vér strekkende gevolgen hebben en is dus wel belangrijk. Een grote opkomst van de leden wordt dan ook verwacht. De aanvangstijd is 20.00 uur precies. Deze week is het laatste huisje, dat nog moest verdwijnen om plaats te maken voor het te bouwen Gezondheidscentrum, op de hoek Smits weg/Nieuwe weg, met behulp van een enorme bulldozer ver dwenen, zodat wat dat betreft met de bouw van het brood-nodige centrum kan worden begonnen. Op een vergadering van de Stichting Gezondheidsbevordering Soest, welke op 1 september 1971 werd gehouden ver klaarde de heer N. Breedeveld: „Als de gemeente niet bereid is een subsidie van 50.000,te verlenen, dan kunnen wij het plan voor een Medisch Centrum wel vergeten". Nadien is het zeer stil geworden rond dit plan. Bij de exploitatie-opzet was o.m. reke ning gehouden dat de E.H.B.O. gebruik zou maken van de hal van het nieuwe gebouw en wel als oefen- en instructie ruimte. De E.H.B.O. is inmiddels echter afgevallen en geeft in het gebouw Mid- delwijk, dat aan de Pieter de Hooghlaan staat, haar cursussen. De heer Breede veld deelde ons desgevraagd mede dat dit geen groot probleem opleverde en dat er andere gegadigden voor het ge bruik van de hal gevonden konden wor den. Afwachten Op de vergadering in september werd gezegd dat het plan alle beoordelende instanties reeds gepasseerd was en dat het 13 augustus werd ingediend bij het college van burgemeester en wethouders. „Het wachten is slechts op de subsidie verlening, waarmee de raad moet in stemmen. Voor de besturen van het Oranje-Groene Kruis, het Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis breken enige spannende weken aan." De weken zijn maanden geworden. Toch blijkt er schot in te zitten. Op de raads vergadering van 20 januari a.s. komt de subsidie-verlening aan de orde. Wat de oorzaak van de vertraging is geweest, is niet geheel duidelijk. De uiteenlopende standpunten van de besturen van de kruisverenigingen, voorwat betreft de financiële bijdragen, schijnen hier wel van invloed te zijn geweest. Gelukkig is de samenwerking van de kruisverenigingen „van-onder-af" wel van de grond gekomen en heeft men el kaar daar wel kunnen vinden in het sa men regelen van de avond- en weekend diensten. Eens in de maand rijden wagens van gemeentewerken rond om grof huisvuil op te halen bij de adressen die hierom gevraagd hebben. Soest werd daarvoor in wijken ingedeeld en al naar het ge lang het aantal verzoeken, rijden één of meer wagens de route om het langs het trottoir geplaatste grof huisvuil mee te nemen. Daartoe behoort echter niet het normale huisvuil als schillen en etensresten, die in de vuilnisemmers thuishoren. Het komt maar al te veel voor dat men pro beert dit mee te geven en dat levert bij bet storten van dit vuil problemen op. Sinds 2 weken wordt het grove vuil af gevoerd naar een stortgat van de firma Tammer in Soesterberg. Dit gat ligt in een aanvliegroute van een startbaan en de moeilijkheid is nu, zo vertelde men ons, dat de vogels die op de etensresten afkomen, een gevaar opleveren voor de vliegtuigen. Ter plaatse wist men ons te vertellen dat er inderdaad etenswaar tussen het aangevoerde vuil zit, maar dan soms in grote hoeveelheden, zoals hele broden, waarschijnlijk rechtstreeks van een bak ker. Ander ongedierte, zoals ratten en kakkerlakken komt er niet voor. Iedere avond wordt al het gestorte vuil afgedekt met een laag zand. Het is ove rigens een immens gat, waar de gemeen ten Soest, Baarn en Eemnes gebruik van maken en dat zeker, voldoende is voor het opvangen van de welvaarts-afval van de komende tien jaren. Tien jaar geleden schreef een vakblad: „Keune bestaat alweer 40 jaar"; gisteren, donderdag 6 januari was het precies vijftig jaar geleden dat de chemicus (hj werkte op het laboratorium van een essence-fabriek) J. M. Keune, de ook in die tj'd ongetwijfeld stoute schoenen aantrok, en voor zich zelf begon. Hij vestigde zich aan de Oude Zjjds Voorburgwal 206 in Amsterdam met 5 man personeel en werd de „grootste zelfstandige Nederlandse fabrikant van cosmetica voor kap salons". Keune senior woont naast het bedrijf aan de Birkstraat en is nog dagelijks in het laboratorium te vinden. De leiding van de familie N.V. is in handen van zijn zoon de heer G. Keune (42). Die beheert het bedrijf, dat sinds 1968 in Soest is ge vestigd. Daar zjjn wel enige verhuizingen aan vooraf gegaan. wezen, modern, aantrekkelijk geen hoogbouw, nauwelijks als fabriek te zien en passend bij de omgeving, zoals het gebouw van Avia. „Eigenlijk wel een soort visitekaartje voor Soest", vindt de heer Keune. In totaal telt Keune-International 250 man personeel. Daar zijn dan bij gere kend de medewerkers van de vestigin gen in Antwerpen en Straatsburg. In Soest werkt 80 man; in Nederland heeft de heer Keune 26 vertegenwoordigers stof. In Nederland zijn ongeveer 10.000 kappers, dames-en herenkappers tesa- men, maar het bedrijf kon meer aan. Zo werd een 7 a 8 jaar geleden de export actiever aangepakt met als resultaat dat nu naar 33 landen geëxporteerd wordt. Canada, Curacao, Zuid-Afrika, Malta, Finland, Noorwegen enz. Het kost de heer Keune veel tijd. 40% van de werkdagen is hij op reis. Interessant is dat vrijwel iedere Ne derlandse vrouw meent dat cosmetica uit Frankrijk „moet" komen, terwijl er in Frankrijk en alle andere landen van de wereld extra belangstelling bestaat voor cosmetica uit Nederland. Daar wordt uitdrukkelijk mee geadverteerd. Sinds kort is de „body love"-range aan het assortiment toegevoegd. Een sham poo, die «geleverd wordt aan de kappers zaken, drogisterijen, warenhuizen en schoonheidssalons. Keune: „Wij maken een veilig produkt, dat geen fosfaten bevat en biologisch geheel afbreekbaar is. Hele goedkope shampoo's bevatten wel fosfaten en zijn dan ook slecht voor de hoofdhuid". Een vermeldenswaardig feit is bovendien dat de 10 liter plastic containers altijd teruggenomen worden en het bedrijf op deze manier haar steentje bijdraagt aan de strijd tegen de milieu-verontrei niging. Vroeger werden alle producten in flessen geleverd, maar aan de eis van het publiek voor een veilige, dus plastic verpakking kan niet voorbijgegaan wor den. „Wij werken echter zoveel mogelijk Van Amsterdam naar Diemen De onderneming in Amsterdam groeide gestaag en wel zó, dat uitgekeken moest worden naar een groter terrein. Dat werd in 1951 Diemen. De forensen op de lijn Amersfoort-Amsterdam zagen in die jaren bij de verkeersbrug over het Amsterdam/Rijnkanaal op een hoge schoorsteen de neonreclame „Keune". Ook daar groeide het bedrijf en bleek het nodig grond te kopen voor uitbrei ding. Die grond was er en de onderhan delingen werden ook gevoerd. Uiteindelijk was het echter het Rijk dat de aankoop tegenhield. In 1965 reeds deden de eerste geruchten de ron de dat daar een nieuwe brug over het kanaal gebouwd zou worden. Die ge ruchten bleken op waarheid te berusten en zo moest opnieuw uitgekeken worden naar een andere vestigingsplaats. „Soest", aldus de heer G. Keune, was één van de weinige plaatsen die ons een terrein kon aanbieden dat niet op een echt industrieterrein lag. Wij had den aanvankelijk wel grond gekocht op het industrieterrein van Soest, maar voelden daar eigenlijk vanaf het begin al niets voor. We hadden ons echter ge dekt en bleven intussen uitkijken naar een ander terrein. Na veel gevraag, u weet hoe dat gaat bij ambtelijke in stanties, bleek er nog een plaats vrij te zijn. Dat was de plaats waar we nu zitten. Daar konden we een mooie fa- langs de weg, in België 16. In de ove rige landen waarnaar geëxporteerd wordt, werkt men met agenten. Export Oorspronkelijk leverde men uitsluitend aan kapperszaken een permanent-vloei- briek bouwen, want we hebben een „schoon" bedrijf en hoorden naar onze mening niet op een industrieterrein thuis". Uiteraard, zouden we haast zeggen, pro testeerden de omwonenden en de heer Keune vond dat eigenlijk vanzelfspre kend. „Ik zou dat ook doen als ze voor mijn woning een fabriek zeten". Hier was echter een mogelijkheid. De burge meester heeft alle bezwaarden kunnen overtuigen en dank zij zeer strenge hinderwet-bepalingen, „die echt wel even hard aankwamen", heeft iedereen zich met de vestiging verenigd. Het uiterlijk van het bedrijf mag er Directeur G. Keune. STEREO-APPARATUUR TUNERS - RECORDERS PLATENSPELERS KERKSTRAAT 3 - SOEST Telefoon 7949 Adviseurs in beeld en geluid. mee", aldus de heer Keune, door de grotere 10 liter plastic containers steeds terug te nemen.". Het bedrijf blijft gestaag groeien, niet snel maar degelijk en gelijkmatig. Per centages wilde de heer Keune in dit verband niet noemen. De export heeft een enigzins explosief karakter, wat wel begrijpelijk is, omdat men daar pas enige jaren aan werkt en er dan al snel sprake is van sterke omzetvergro- ting. Vandaag, vrijdag is het bedrijf gesloten. De fabriek is in een feestzaal veranderd en het personeel herdenkt op een zeer geannimeerde wijze het feit dat de heer J. M. Keune 50 jaar geleden besloot voor zichzelf te beginnen. Naast Keune sr. is ook de heer W. Rij kers, die al 36 jaar bij het bedrijf werk zaam is, in de bloemetjes gezet. KERKSTRAAT 3 - TEL. 2030 Achter Audio 1 "in* JUT II Jlhi7r-ir'rt-"Ytfi NIEUWE WEG 49 - TEL. 3126 klaar terwijl U wacht. Burg. Grothestraat 14 - Soest (Naast Braamhage) Telefoon 7951, b.g.g. 8895

Soester Courant | 1972 | | pagina 3