—1 EfivS ETTE N OOR SOEST :3NG 6 TEL.: 3227. 0NIN6EN" KERING S0SSTER ALGEMENE UITVMRTVER10RGIMG .Soertdyk' Eerste Soester Begrafenis-Onderneming l Dp wielen! .BEDRUF ERKENWEG/ AMERSFOORT 146-13847 drukwerk naar Weedestr. 29A Wethouder Dijksta en commissie culturele zaken Wijziging spreekuren wijkverpleegsters Een kopje koffie?' i SoetUrduineH Koopt u een auto Dan verzekeren bij J. L M van Hal-Zonderop AFSCHEIDSRECEPTIE VOOR DR. C. LI0N CACHET OP ZONNEGLOREN Burgerlijke Stand Combinatie warme bakker en cafetaria leverde Soest „Snackshop" op Verlichtingsactie Gratis service van de ANWB Evenals KLOKKEN kLRSSIEK ffSfEN MODERN W JUWELIER HORLOGI SOESTD ER UK REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderwcg 29 - Soest Telefoon 02155 - 4832 v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestriijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. am kplein 1 sl. 8850 AN 19-21 12154 - 2323 2 VOLVO-SPECIALISTEN ;ebruikte volvo's «ING DDERN ENTRUM Bt de modernste modellen fdeling met ruime er de Top Test auto's Vrijdag 7 janauri 1972 647,— 695,— 751. 787. im regeling nnen 10 dagen itarief ^DIPLOMEERDE CHOOL 50,— onder leiding van tfs in nieuwe les- l 02155-2110 3463 - 1504. Woensdag 19 janauri a.s., des avonds te 20.00 uur, zal in de zaal van de brand weerkazerne aan de Lange Brinkweg de door wethouder J. Dijkstra reeds voor december 1971 uitgeschreven vergadering gehouden worden, welke tot doel heeft te komen tot het instellen van een cul turele commissie. Door ziekte van de wethouder ging indertijd de vergadering niet door. Inmiddels hebben de diverse belangen groepen elkaar ontmoet op de gespreks- avond van 2 december 1.1. in het Arti- shockgebouw, die voor velen zeer ver helderend gewerkt heeft. Zowel de oorpronkelijke initatiefneem- sters, mevrouw E. Korthuis-Elion (V.V.D.) en mevrouw T. R. Walma v. d. Molen-de Vries (D' 66), als de oorspron kelijke opposanten, leerden die avond eikaars standpunt beter kennen, waar door bestaande misverstanden nog vóór de vergadering van 19 januari uit de weg geruimd zijn. SAjje ut ming vraog dan mok zeige dak bar benieuwd waas hoe of ut zouw gaon op de aallerseerste daag daat ut in- struksiebaad „De Turruf" veur zwem- lesse in gebruuk ge nome zouw wore- En ik ken noeng wel meteen zeige daat ut ming nie is teu- j gegevaale. I Nie dak der geen vurtouwe in haad, i maor wullie motte nie vergete daat aal- j le begin muujeluk is en omdaat ut in- struksiebaad ok an ut begin staot, haad ut best wel effe un bietje teuge kenne zitte. I Maor ik ken de minse die ut belaang- riek vingde gerus stelle. Ut gong alle- maol warrekeluk op rolletjes of mes- schien motte wullie eigeluk zeige gol- lufjes. Ik weet nie of de kingders die vruuger gonge zwemme in Spaokeburrug der ok gelukkug mee binne daat zullie noeng in der eige darrup terecht kenne veur ut lere bove waotur houwe vaan ut hoofd, maor ut liek ming wel allemaol waat makkelukker. Eers zaat ik der nog effe mee, daat Tense letterluk en feguurluk ut kingd vaan de rekening zouw worre, maor ok daor is in veurzien. Tense komp niks tekort omdaat zullie ut vurvoer vaan de kingders vaan en naor ut zwembaad in eige darrup magge vurzorrege. Daat liek netuurluk un bietje ovurdre- ve en messchien is ut vurvoere vaan bieveurbeeld de kingders vaan de Wil- lum Aaleksandurschool an de Beetzlaon mit de bus daor wel un veurbeeld vaan, maor daor staot tegeovur daat kingders uut Soest-zuud en Soesderbarrug zong- der bus nie in ut zwembaad kenne kom- me, en daat ister noeng eenmaol ok veur hullie. Zongder dak daorbie aal teveul opviel hek un paor menute gekeke naor de uutvoering vaan de allernieuwste school les buute ut schoolgebouw en ok daat is ming meegevaale. Ajje de minse mos glove die daor un stuudie vaan gemaok haadde, daan waore der maor un paor nederlaanders vaan de dartien meljoen die kongde zwemme of in ellek gevaal in staot waore om der eige te redde as zullie op de een of aore wieze in ut waotur te recht zouwe komme. En die meeste zwemmers kwaome daan nog veur in de streke waor as ut waore an elleke kaant vaan de straot un vaort, sloot of kenaol liep. Ajje die luu mos glove daan moste wul lie ongze oge uut de kop schaome daat da zo waas. En daat zouw netuurluk veur ongs darrup heulemaol zo weze omdaat wullie netuurluk ut netuurbaad nie magge vurgete. Daorom waas ik ok zo bar nieuwsgie- rug. Der waas netuurluk un bar geschreeuw, maor de baozen in daat baad, de baad- meesturs, die noeng in de darrupsmongd aal „turruftraappurs" worre genoemd, gonge in die zee vaan lewaoij nie ong- der en vurdeelde mit vaordugge haand de zaok in grcepe. Daor begriep ik netuurluk nie zo veul vaan, en toeng ik daan de grootste groep vaan die kingders in de richting vaan ut allerdiepste deel zaag lope, begon ik ming of te vraoge of zwemlesse altied in ut diepste deel beginne, as un soort mederne menier. Daat waas nie ut gevaal, waant de grootste groep van die kingders waas de zwemkunst aal maachtug, un waat klie- nere groep kon ok nie meer vurdrink# bie de een of aore onvriewillige tewao- turlaoting, en maor un haandjevol kingders mos warrekeluk vaan ut be- •gin of mit ut waotur vurtrouwd ge- maokt worde. Daor hep ik wel effe vaan staon te kieke, veuraal omdaat je vuf- waacht daat ut andursom zouw weze. Noeng hep ik geprebeerd, netuurluk op zun boerefluutjes, hoe of daat te vuf- klaore zouw weze, daat wullie in Soest heul toevaalug wel meer zwemrnurs as nie-zwemmurs hebbe. Ik gloof daat ut komp omdaat in Soest allemaol voadurs en rnoedurs woene dit bar goed anvuule waat ut zeige wil vur- aantweurdeluk te weze. Daorom gloof ik daat aster noeng nog is iemaand is die ut nie-zwemprebleem wil ongderzeuke daat hie der vaanuut mot gaon of ou- wers wel of nie hullie kingders op de juuste menier opvoede. Zwemme lere hoort bie de opvoejing as lope en fietse, en daar motte de ouwers ok veur zorge. Darom zouw ik de ouwers die hullie kingders aal mit ut waoter vurtrouwd hebbe gemaok vaanof deuze plaots un ereseluut wille brenge. Nie dak vin daat de ouwers die ut niet gedaon hebbe geen echte ouwers zouwe weze, maor veur die minse is ut goed daat wullie un kwak bar goeje instrukteurs hebbe, die zorrege der wel veur daat die kingders ok der hoofd ovur nie aal te laange tied ok bove waoter kenne houwe. 13,50 or vrachtwagen ƒ195,— het bezit zijn van DAF en All. Risks van 's morgens 9 tot 's avonds 12 ck Soesterbergsestraat 188 L Telefoon 2739 - Soestduinen Vredchofstraat 6 - Tel. 2525 Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 Met ingang van a.s. maandag 10 januari hebben de wijkverpleegsters van de kruisverenigingen in onderling overleg het volgende rooster van spreekuren vastgesteld: Dagelijks van 13 tot 14 uur: Wit-Gele Kruis, Molenstraat 11, tel. 2001. Oranje-Groene Kruis, Middelwijkstraat 36, tel. 2902. Dagelijks van 13 tot 13.30 uur: Groene Kruis, Albert Cuyplaan 118, tel. 6906. Avondspreekuren alléén op dinsdag- en donderdagavond van 18 tot 19 uur: Groene Kruis, Braamweg 51, tel. 4365. Oranje-Groene Kruis, Middelwijkstraat 36, tel. 2902. Wit-Gele Kruis, Molenstraat 11, tel. 2001. Voor spoedeisende gevallen moet steeds de avonddienst gebeld worden, die iede re vrijdag in ons blad wordt opgenomen onder de rubriek Medische Dienst. -%9 6^9 <5^9 <?%9 Woensdagmiddag werd tijdens een receptie afscheid genomen van dr. C. Lion Cachet, voorzitter van het bestuur van de Christelijke Vereniging tot Stichting en Beheer van Ziekeninrichtingen „Zonnegloren". De heer Lion werd in juli 1960 in het bestuur van de vereniging opgenomen en kreeg de voorzittersfunctie toebedeeld. Zonnegloren was toen nog sanatorium en onder zijn leiding werd het uitgebreid tot een plaatselijk ziekenhuis. „De problemen waren niet gering", aldus de heer R. Thiadens, die de scheidende voorzitter namens het bestuur toesprak, „maar het kiezen voor een algemeen ziekenhuis is juist gebleken". Deze be slissing werd in december 1961 geno men; in november 1963 kwam de eerste patiënt binnen en deed ook de eerste specialist, dokter R. E. H. Buss, zijn in trede. GEBOREN: Gabe Anton, zoon van A. Reinders en H. R. H. Schuitema, Weeg breestraat 461. Philip-Jan, zoon van F. B. Slim en J. J. Deijs, Oranjelaan 40. Serge Olaf, zoon van L. H. de Haan en M. Fijn, Weegbreestraat 653. Bian- ca, dochteir van B. Scheurwater en J. A. G. Roeten, Leeuwerikweg 9. Linda, dochter van H. A. J. Hofland en G. H. Morren, Smitsweg 55. Eric Bastiaan, zoon van B. A. Venus en M. J. van der Kruit, Prof. Lorentzlaan 159, Soester- berg. Raymond Lambertus Everhar- dus, zoon van N. E. Kaats en P. W. de Beer, Molenstraat 136. Jacobus, zoon van A. K. W. Veen en M. Borstel, Wiek- sloterweg O.Z. 23. Ingrid Maria, dochter van R. C. H. M. Oudejans en M. M. G. J. van Dongen, Ereprijsstraat 175. Bernard José, zoon van B. M. Bloms- ma en P. Gonzalez-Prida Pérez, Weeg breestraat 52. Paul Mare Arjen, zoon van B. Aldenkamp en A. L. Buijs, Van Weedestraat 56. Jean Pierre, zoon van M. J. Jelsma en G. T. de Jong, Steen hoffstraat 12b. Marjon Esther, doch ter van R. van Veenendaal en E. Ver- sluijs, Prof. Lorentzlaan 131, Soesterberg, ONDERTROUWD: Cornelis van Rou wendaal, Prof. Lorentzlaan 103, Soest- terberg en Elly Adeodata Spronk, Oude Tempellaan 8, Soesterberg. Willem Frederik van Eek, Gen. Spoorstraat 69, Soesterberg en Jacomina Kapaan, Park laan 14, Zeist. GETROUWD: Hans van Remmerden, Kerkpad N.Z. 15 en Stoffelina van den Brink, Kerkpad N.Z. 15. Jozef Jac- ques Schuengel, Irisstraat 12, Bussum en Louise Maria Gesina van Schalk wijk, Talmalaan 3. Hendrik Lamber tus Voskuilen, Birkstraat 71 en Aartje Cornelia Petronella Stroosnijder, Pilips van Bourgondiëlaan 37, Zeist. Simon Hary Hosper, Prof. van Uvenweg 239 3c, Wageningen en Barbara Doop, Nova laan 39, Arnhem. Gerrit Michiel Snel, Sibeliusstraat 15, Amersfoort en Conra- dina Gwendoline Winter, Saenredam- plantsoen 6. Peter Henri Cornelis Bon, Bcrkenrodelaan 2, Amstelveen en Geraldine Spijker, Heideweg 84. Adriaan Johan Witte, Hobbemalaan 14 en Arentje Krijtje de Gans, Lange Brinkweg 53. André van de Kuil, Oude Arnhemseweg 111, Zeist en Geer- iruida Hornsveld, Molenstraat 97. Ferdinand Albert Verwoerd, Israël- straat 22, Baarn en Gerarda Wilhelmina Maria Huurdeman, Schaepmanstraat 78. Paul Antonius Andreas Korte, Oos terhavenstraat 10, Vlissingen en Aleijda Everarda Maria Kok, Veldweg 16. OVERLEDEN: Gerda de Bruijn, 48 jaar. gehuwd met G. J. Mout, Braamweg 56. Josephine Anna Pietersz, 77 jaar, ge huwd met J. T. Schlüter, Nieuwewcg 26a. Aleida Nelly Stork, 63 jaar, we duwe van H. J. van Mill, Molenstraat 65. Jannetje Laseur, 72 jaar, gehuwd met K. Duijst, Beukenlaan 1. Geer- truida Johanna Wantenaar, 62 jaar, ge huwd met A. B. Ovcrgoor, Oude Utrecht.- seweg 33. Bertha Johanna van Vliet, 74 jaar, gehuwd met H. Hofman, Mo lenstraat 7a. Jodocus de Mars, 82 jaar, gehuwd met A. P. Wolswijk, dokter Rupertlaan 94. Gerrit Floor, 70 jaar, weduwnaar van H. Philipsen, Noorder- weg 75. Cornelis Nicolaas Roes, 61 jaar, gehuwd met M. Wilshaus, Stadhou derslaan 134, Zo snel Soest in de afgelopen jaren een aantal kleine horecabedrijven zag ver dwijnen door opheffing en verschillende andere oorzaken, zo snel rijzen de cafe taria's en snackbars uit de grond. De een nog mooier dan de ander, maar één ding hebben zij gemeen, zonder uitzondering willen ze tegemoetkomen aan een behoefte aan dit soort zaken. Woensdagmiddag was het ditmaal feest aan de Birkstraat 7, waar de al meer dan vijftig jaar in Soest en omgeving bekende warme bakker J. Epskamp, na een grondige verbouwing, modernisering maar ook een 'belangrijke uitbreiding, zijn zaak heropende-. - Eigenlijk geen echte heropening, maar veel meer een opening, want van de vroegere bakkerij is niets meer overge bleven, slechts een kleine stellage aan de muur geeft nog aan dat ér inderdaad nog steeds brood door een van. de wei nige Soester warme bakkers wordt ver kocht. Het overige deel van de bakkerij is omgetoverd in een prachtig cafetaria gedeelte. Het was die combinatie die vader en zoon Epskamp deden beslui ten om hun nieuwe zaak de naam „Snackshop" te geven. In amper vier weken is het aannemers bedrijf Van de Grift erin geslaagd een bijna volledig nieuwe zaak uit de grond te stampen. Mede doordat zowel de huiskamer als het magazijn bijgetrokken werden, ontstond een dusdanig royaal vloeroppervlak dat er zelfs ruimte be schikbaar kwam voor het plaatsen van vier tafeltjes met stoelen, die er werke lijk een cafetaria van maakten. Het loodgieterswerk werd verzorgd door de firma B. van Dijssel, terwijl de Fir ma van Dijk er voor zorgdroeg dat het ook bij lagere temperaturen goed toeven is in de Snackshop, die door de Firma Wijnands volledig werd gestoffeerd, waarbij schildersbedrijf L. v. d. Kooy voor een aangepaste kleur-stelling zorg de. „F.»* 7'in natuurliik verschillende men sen die vragen: Bakker waarom heb je dat nu gedaan, en dan zie je ze denken van het zal wel niet zo goed gaan met zijn bakkerij, maar dat is beslist het geval niet". De heer Epskamp kijkt met trots rond in zijn nieuwe zaak en ver klaart in enkele woorden de verande ring. „Ik heb een zoon die kok van be roep is en zijn belangstelling gaat nu eenmaal naar andere dingen uit dan al leen maar brood en het leek ons de mooiste oplossing om zoiets te gaan maken". Zoon W. Epskamp, die in de snackshop geassisteerd wordt door zijn verloofde mej. A. v. d. Laag, heeft bij de voor bereidingen natuurlijk duidelijk kunnen profiteren van zijn „keuken-ervaring" die in de kwaliteit van zijn produkten, waarvan hij uiteraard de meeste zelf vervaardigd, tot uiting komt. Op de werkdagen zal de „Snackshop geopend zijn van 's morgens half elf tot 's avonds tien uur, terwijl gedurende het weekend het sluitingstijdstip voor lopig is vastgesteld op elf uur, maar dat is afhankelijk van de belangstelling. Hoewel voor de heer Epskamp jr. de snacks erg belangrijk zijn - het assor timent wijkt in niets af van het welbe kende cafetaria-assortiment - is voor de heer Epskamp sr. de sortering belegde broodjes - uit eigen bakkerij natuurlijk - de band tussen bakkerij en cafetaria. Donderdagmorgen is men begonnen met de verkoop, waarbij vooral de openings aanbiedingen, die in de advertentie van onze courant van j.1. dinsdag stonden, «rrr veel aftrek vonden. Het ziekenhuis groeide gestaag, in 1964 de semi-permanente kraamafdeling, in 1966 de neurologie en met de uitbrei ding kwam ook de noodzakelijkheid van huisvesting van het verplegend perso neel naar voren. In 1967 kwam Berkenbos, de verpleeg stersflat gereed en in de loop der jaren volgde nog de polikliniek, het labora torium en het nieuwe entree. „Daarnaast bleek dat de behoefte aan het sanatorium langer bleef bestaan dan aanvankelijk gedacht werd. Het samen werken van de beide afzonderlijke in richtingen was geen lichte opgaaf. Dat wij deze periode zonder kleerscheuren zijn doorgekomen zijn jouw verdiensten", aldus de heer Thiadens. Hij prees de scheidende voorzitter om enerzijds zijn conservatisme als het ging om het vasthouden aan de grondbegin selen van de vereniging en anderzijds om zijn progresseviteit als het ging om de waarde van het beginsel toe te pas sen aan de situatie van het moment. „Je hebt je steentje bijgedragen aan de volksgezondheid, zowel op het lichame lijk als op het geestelijk vlak", zo be sloot de heer Thiadens zijn toespraak. Namens het bestuur en de directie bood hij enige boekenbonnen aan. Dokter J. Berkëlbach v. d. Sprenkel sprak als geneesheer-directeur. Hij dankte de heer Lion voor de samenwer king in de afgelopen jaren. „De functie van directeur is niet te omschrijven, maar van u heb ik geleerd met onvoor- Bokter J. Berkelbach v. d. Sprenkel dankte de scheidende voorzitter. De gaande en komende man. Rechts Dr. C. Lion Cachet, in het mid den zijn echtgenote en de nieuwe voor zitter Jhr. Mr. M. W. C. de Jonge. stelbare vasthoudendheid vragen te blij ven stellen tot er gehele duidelijkheid bestaat." Dokter M. Bangma dankte de heer Lion Cachet namens de medische staf, „de groep die u nogal wat moeilijkheden be zorgde". Doelend op de moeizaam af te sluiten contracten „die nog niet af zijn", zei ze: „als u over enige jaren terugkijkt op deze periode zult u wel zeggen, nu hebben ze een eenheidsrijkscontract". Zij bood namens de medische staf een dia viewer aan en mevrouw Lion een gram mofoonplaat. Doctor C. Lion dankte de sprekers met enige welgekozen woorden. „Afscheid nemen is altijd moeilijk, maar ik heb een heerlijke tijd gehad." Hij was dank baar voor de voortreffelijke samenwer king met het bestuursteam. Dank bracht hij aan de directie en aan alle mede werkers. „Zonnegloren voorziet in een behoefte, dat is wel gebleken", zo zei hij. Ook de situering in de bossen haalde de heer Lion nog aan, waarbij hij zei, dat inder tijd dokter Buss opmerkte: „Ik heb vele aanbiedingen gehad maar mijn vrouw heeft voor Zonnegloren gekozen". De receptie werd bijgewoond door o.m. de burgemeester van Soest, de oud-ge neesheer-directeur Berghousen-Pont, do minee P. Kloek en vele plaatselijke dok toren. De heer Lion Cachet wordt als voorzit ter van het bestuur opgevolgd door Jhr. Mr. M. W. C. de Jonge, die de afscheids receptie bijwoonde. De ANWB zal ook dit jaar zijn verlich- tingsaktie houden in Soest. De equipe wordt van 11 tot en met 15 januari a.s. gestationeerd op het Driftje, nabij het busstation te Soest-Zuid. Het verlichtingscontrolestation is opend op de volgende dagen: van 12.00 tot 19.00 uur, woensdag, don derdag en vrijdag van 10 tot 19 uur en op zaterdag van 9.00 tot 14.00 uur. Het doel van deze aktie is de automo bilisten te overtuigen van het grote be lang van een goede voertuigverlichting. Ieder herfst- en winterseizoen opnieuw zijn duizenden auto's tijdens slecht zicht bij aanrijdingen betrokken. Deze aanrijdingen en met name de ket tingbotsingen, zijn Volgens de ANWB vaak te wijten aan de volgende oorza ken: Het rijden met niet aangepaste snelheid, het te dicht achter elkaar rijden, ge vaarlijke inhaalmanoeuvres op de wegen zonder gescheiden rijbanen, een onjuist gebruik van de autoverlichting en ge breken aan de autoverlichting. De ANWB heeft geconstateerd dat de verlichting van personenauto's inder daad in slechte staat verkeert. Vorig seizoen controleerden 3 équipes 23113 voertuigen. Bij 94% moesten 1 of 2 kop lampen afgesteld worden. Bij 52% van het totaal aantal gekeurde auto's stonden 1 of 2 koplampen te hoog gericht en bij 34% van het totaal wer den mankementen aan de verlichting geconstateerd. Naar aanleiding van bovenstaande ge gevens is de ANWB van mening dat zij in het belang van de verkeersveiligheid door moet gaan met deze verlichtings- aktie. vorige jaren kan iedereen ge heel gratis aan deze keuring deelnemen.

Soester Courant | 1972 | | pagina 7