fes E.0 v.SETTEN ƒ16,- I6SESTI. 52 EF00N 2707 ks geopend 'RUIT IREX Jbekleding, 8,50 it! Dames verloren van V.Z.C./Ritmeester De heren behaalde royale overwinning op H.Z.C. Robben zorgd drukwerk naar IT - v. Weedestr. 294 Nieuwe groep leden bij „De Duinkikkers" Telef. Brandweer 3 3 33 Politiebureau 444 4 Duinkikkers-poloteams in actie met wisselend succes Olympiateams pakken flink uit Eemnes veteranen - SEC veteranen 0-1 Judoprestaties Laetitia S.E.C. pakte in streekduel tegen K.V.V.A. volle winst Alleen de 2e helft bracht spanning en volop sensatie Sportuitslagen Dinsdag 11 januari 1972 I TOT 6 UUR. 1 12.30 en 13.30 uur. 10 TOT 13 UUR. G TOT 0 UUR. AC. TOT 3 UUR. VERL0V1NGS - JUWELIER H0RL0CER RINCEN Rembrandtlaan 18 - Telefoon 02155-4785 Volleybal deze week Na de korte wintervakantie gaan deze deze week ook de landelijke competities weer draaien. De dames, het vorig jaar kampioen van de tweede divisie, hebben het in de eerste helft lelijk laten liggen. Een gedeelde achtste plaats is ver bene den hun stand. Donderdagavond kan hierin wellicht enige wijziging in ko men. Spirit is dan de tegenstander. Op een zaterdag gehouden toernooi lieten de dames zien in een betere vorm te steken dan eind vorig jaar. Het tweede damesteam krijgt ook be zoek van een Spiritteam, het derde. Dit team, dat enkele speelsters telt uit de a-formatie van vorig jaar, staat op een onwaardige plaats op de ranglijst. Wellicht komt er in de tweede helft een duidelijke verbetering. De heren van Olympia 1 ontvangen eveneens Spirit uit Amersfoort. De eer ste wedstrijd van deze competitie eindig de in een 3-1 zege voor Olympia. Een herhaling achten wij bepaald niet uitge sloten. Het volledige programma ziet er als volgt uit: Donderdag 13 januari, sporthal Beuken dal: Meisjes: 18.30 uur: Olympia a-SVV a. Olym pia d-Olympia c. Jongens: 18.30 uur: Olympia b-BG SV. AGAVS-Olympia a. Dames: 20.00 uur: Olympia 1-Spirit 1. Olym pia 2-Spirit 3. Heren: 19.15 uur: Devu-Olympia 7. 20.00 uur: Olympia 1-Spirit 1. Direct daarna verdween Evert v. d. Bra- kel uit de formatie om plaats te maken voor Dirk Jan v. d. Broek, die de plaats van Ries van den Hoed innam op de linkervleugel, die op zijn beurt de ver dediging ging versterken. KVVA maakte zich op voor het slot-of- fensief. Trainer Lankhorst verving twee spelers door verse krachten om te pro beren de gelijkmaker te forceren. SEC verdedigde de verkregen voorsprong met hand en tand, maar zij moesten toch Zowel het eerste dames- als het eerste herenteam speelden zaterdagavond in het Baarnse overdekte zwembad hun eerste thuiswedstrijd van dit nog prille jaar. Een voor het Baarnse zwembad niet zo geweldig begin, want het mechaniek om het ondiepe gedeelte uit te h\jsen was defect, zodat de wedstrijden met een ondiep, 1,20 m., gespeeld moesten worden, waardoor van een werkelijke waterpolowed- strjjd geen sprake kon zjjn, ondanks het feit dat beide teams in gelijkheid van de handicap mochten „genieten". De door Jan Hoefman ingekopte bal zal door een der verdedigers worden ge stopt, daarmede de nederlaag van KVVA inluidend. toestaan dat de Amersfoortse verdedi gers wat meer druk gingen uitoefenen. KVVA was heel dicht bij een treffer toen Herman Lüschen treuzelde met wegwerken, waardoor een der Amers foortse aanvallers een fraaie kans kreeg, maar zijn schot ging naast. Bij dit wanhoop-offensief onderscheidde Jan van Hattum zich opnieuw toen bij een razendsnelle uitval met zijn goed getimede uitlopen een zeker schijnend doelpunt voorkwam. KWA drong sterk op en dat was pre cies wat Dirk Jan v. d. Broek nodig had. Bij een afgeslagen Amersfoortse aanval kreeg hij de bal goed toegespeeld om speelde de verdediging en plaatste de bal beheerst over de uitlopende keeper. Met deze 2-0 voorsprong speelde SEC rustig naar het laatste fluitsignaal, daar mede een kostbare overwinning beha lend op een KVVA, dat zeker in de eerste helft niet de mindere van de groen-witte formatie was, maar in de tweede helft nog meer moeite had met het benutten van kansen. Nog maar nauwelijks heeft men één week de beschikking over de trainings mogelijkheden in het instruktiebad „De Turf" aan de Waldeck Pyrmontlaan, of de nieuwe leden melden zich met de regelmaat van de klok aan, waarbij de jeugd natuurlijk domineert. Ook aan de ouderen heeft men bij „De Duinkikkers" gedacht. Door het instel len van een zogenaamd b-lidmaatschap, ƒ25,per jaar, heeft men de mogelijk heid geschapen om zwemliefhebbers, die niet meer aan de wedstrijdsport als zo danig deel willen nemen, toch in de ge legenheid te stellen hun favoriete sport regelmatig te kunnen beoefenen. Zowel maandag- als donderdagavond van half tien tot half elf, het laatste uur op de trainingsavonden, staat het bad tot hun beschikking, waarvoor dan een entree prijs van ƒ1,verschuldigd is. De b-leden zijn volwaardige leden, met dit verschil dat zij dus geen gebruik maken van de trainers. Belangstellenden kunnen zich aanmelden op het Duinkik ker-secretariaat, Duinweg 4, of zich tij dens de vermelde uren bij het in het instruktiebad aanwezige bestuur opge ven. Een goed begin van het nieuwe jaar is niet alleen het halve werk, maar ook op z'n minst twee punten waard. Dat was kennelijk het motto waarmee de Olympia- volleyballers aan de tweede helft van de competitie begonnen. Een serie fraaie overwinningen was het resultaat. Volop spanning Het Olympia a team, dat drie spelers heeft afgestaan aan het zesde heren team, heeft in een uitermate spannende wedstrijd zijn ongeschonden positie aan de kop van de ranglijst kunnen behou den. Een vol goede voornemens gestart AGAVS zag kans de eerste set met 15-8 te winnen. Het wilde vooral aanvallend allemaal nog niet zo best lukken bij Olympia. In de tweede set draaide dat al aanmerkelijk beter en de groentjes wisten dan ook met 15-12 te zegevieren. De derde set liet, een soort „vliegende bal-spel" zien en dan weer fraaie staal tjes volleybal. Met 7-0 kwamen de Olympianen achter maar met een uiter ste krachtsinspanning wisten zij AGAVS l weer in te halen. Tot 14-14 ging de strijd volkomen gelijk op, maar na een uur spelen won Olympia a met 16-14. Olympia 5 wint Een heftige strijd ontspon zich ook tus sen koploper Olympia 5 en het dit jaar verrassend goed spelend Foxboro. Door de grotere routine en betere taktiek heb ben de Olympianen kans gezien Foxboro te kloppen. Olympia liep aanvankelijk een kleine achterstand op maar een zeer goed spe lende Jan Lokhoff liet een aantal fraaie smashes los, waarop Foxboro geen ant woord had. Ook de uitgekookte plaats- ballen van Dik Kamerbeek en Arie Mul ler zorgden voor de nodige punten. Toch werd het nog een spannende finish, want al kon Foxboro niet in zijn spel komen door het vele verdedigen, Olympia maakte in de slotfase zoveel eigen fou- bijgewerkt tot 8 januari, opnemen. ten dat de eerste setwinst pas bij 16-14 een feit was. De tweede set ging mak kelijker. Foxboro had bepaald geen ant woord op de taktische aanvallen van Olympia. Dat de stand toch nog 15-12 werd dankt Foxboro aan het slordige spel van de Olympianen. In de derde en laatste set verzuimde Olympia zijn tegenstander met dezelfde wapens te bestrijden als in de eerste twee sets en zie, Foxboro produceerde een aantal prima acties die telkenmale in een punt resulteerden. Olympia 5 kwam in moeilijkheden. Een spelers wissel en een time-out brachten Olympia toch weer aan de positieve kant van de score en met 16-14 werd deze set gewon nen. Olympia 4 en 6 verspeelden geheel onnodig een punt aan resp. Voleem en Devu. Beiden wonnen met 2-1. Olympia 7 blijft een kandidaat voor het kampioenschap in de derde klasse. Dit maal zegevierden zij met 3-0 over BG SV 5. Het zesde damesteam van Olympia, spe lend met drie invalsters, heeft het SVV 6 toch nog vrij moeilijk gemaakt. In een leuke wedstrijd verloren de dames weliswaar, maar de setstanden 13-15, 13-15 en 13-15 laten aan duidelijkheid niets te wensen over. De overige uitslagen zijn: Meisjes: Ólympia b-Olympia d 2-0 Jongens: SVV a-Olympia c 2-0. Heren: Vios 3-Olympia 3 3-0. In ons nummer van a.s. vrijdag zullen wij standen van de Nevobo-competitie, ZONDAG 9 JANUARI HANDBAL: (zaalcompetitie) B.D.C. Dames senioren Sport Vereent-BDC 1 5-6 BDC 2-Amersfoort 3 4-2 Dames junioren BDC-ASV 0-7 Meisjes adspirantcn Amersfoort-BDC 1 3-12 BDC-Laren 0-2 Meisjes pupillen BDC 4-Limvio 3 4-6 Heren senioren BDC 2-Amersfoort 4 10-4 Heren junioren BDC-Amersfoort 14-13 Jongens adspiranten BDC-Olympia 19-4 VOETBAL SEC-KWA 2-0 SEC 2-Stichtse Boys 2 0-1 De revanche wedstrijd Eemnes veteranen -SEC veteranen, gespeeld op het terrein van Eemnes, werd een zege voor de oude SEC-garde, die in de slotfase door 'n doel punt van Albert Hooyer de winst greep. Een goede wedstrijd op het zeer effect volle Eemnesterrein. Voor rust was "Eemnes wat gevaarlijker, maar toen stak SEC-doelman v. d. Vaart in uitstekende vorm en kon spil Jeb- bink met Van het Klooster en Van Maanen het wel klaren. SEC met aan vallers Veldhuizen, Hooyer en Van Breu- kelen had het niet gemakkelijk tegen d9 Eemnes-verdedigers met oud-SEC-spe- ler André Valero als grote struikelblok. Na rust zou het anders worden toen bij SEC Henk Kamphorst en Burgman ln de ploeg kwamen. SEC domineerde overduidelijk en Eemnes kwam maar sporadisch over de SEC-helft. Valero kreeg het steeds moeilijker de SEC-voorwaartsen een halt toe te roe pen. Vijf minuten voor tijd was een prachtige combinatie tussen Burgman en Veld huizen de inleiding van het doelpunt. De pass van Veldhuizen naar Hooyer was op maat, die met een listige voetbewe ging Valero de verkeerde kant opstuur de en toen met een effectvol schot de doelman kansloos maakte. Na afloop was het gehele SEC-gezel- schap met dames verzameld in een Chi nees restaurant in Soest waar gezamen lijk nassi werd genuttigd. Na de tweede ronde van de voorwed strijden om de kampioenschappen judo van Midden-Nederland staat sportschool Boersma uit Amersfoort op de eerste plaats, gevolgd door Laetitia uit Soester- berg op een zeer eervolle tweede plaats. Tijdens de wedstrijden, die zaterdagmid dag werden gehouden in het gymna stieklokaal van de Carolusschool, ver loor Laetitia met 20-23 van sportschool Boersma. Van de judoka's van Vandervlugt (Zeist) werd met 30-7 door Laetitia gewonnen. De individuele prestaties van de Lae- titia-judoka's waren tegen Boersma: R. Westhof (10 punten); W. Senders (0 p); H. Tiggelaven (0); R. Hagemeijcr «0); Chr. Jagers (10 punten); W. Venroy (0). Tegen sportschool Vandervlugt waien de resultaten: R. Wecthof (0 pnt); \7. Senders (10); H. Tiggelaven (0); R. Hng- meijer (10); Chr. Jagers (10); B. Alfink (0). Op zaterdag 22 januari worden de wed strijden voortgezet to Culemborg, waar sportschool Geesink gastheer is. De onderlinge kampioenswedstrijden van Laetitia worden op 29 januari gehouden. Foto: J. Troost. Soesterberg. waarvan broer Koos direct duidelijk profiteerde door het Soester team bin nen de minuut op 2-0 te brengen. De Hilversummers kregen geen vat op het Duinkikker-spel, dat minder lief speelde. Han Vreeken zorgde voor de 3e treffer en vlak voor rust kreeg dan ein delijk Henk Wijnmalen kans om zich van zijn bewakers te ontdoen en met een schitterend achterwaarts schot maakte hij de Hilversumse keeper voor de 4e maal kansloos. Het Robben-team, met duidelijke ken nisname van de Soester keeperwisseling, probeerde met keiharde afstandschoten Theo Kelner te passeren, maar met een ongelofelijke beheersing verwerkte hij elke bal met razendsnelle reacties. Na de rust mochten de Hilversummers van de ondiepte profiteren, maar ook nu weer werd duidelijk dat ondiepte, met het verbod om te gaan staan, beslist geen voordeel behoeft te zijn. Ook in diep water bleek de Soester-formatie onoverwinnelijk. Gerard Veth zorgde voor de 5e treffer uit een scrimmage voor het Hilversumse doel, waar de ge broeders Wijnmalen -en Han Vreeken voor enorme waterfonteinen zorgden. Han Vreeken kreeg verschillende kansen om de score nog meer op te voeren, maar zijn schoten belandde op 't hout werk of werden door de Hilversumse keeper gekeerd, Gerard Veth kreeg de 6e treffer op zijn naam, wat het gevolg was van het niet attent zijn van de Soester grensrechter, - een functie die nog niet de sportieve waarde krijgt toebedeeld die hij moet hebben, - wat dan maar geweten moet worden onkunde. In de laatste seconde van de wedstrijd zorgde Henk Wijnmalen voor de 7e tref fer, waarmede de 6-4 nederlaag in de eerste helft van de competitie duidelijk was gewroken, tot zichtbaar ongenoegen van de Hilversummers, die de scheids rechter omtrent de toekenning van alle doelpunten om nadere uitleg vroegen. Niets wees er na vijfenveertig minuten spelen op dat de tweede helft van het streekduel tegen K.V.V.A. S.E.C. niet alleen een overwinning op zou leveren, maar ook nog voor de enkele honderden toeschouwers momenten voor gesprekstof op ook nog voor de enkele honderden toeschouwers momenten voor gesprekstof en dan is veel gevallen niet eens negatief. De Veenendaalse dames waren duidelijk op een revanche uit voor de in de eerste helft van de competitie geleden 2-1 thuis-nederlaag en trokken meteen na het eerste fluitsignaal snel van start zodat het Duinkikker-team binnen twee minuten op een 2-0 achterstand kwam. Soest eindelijk kans terug te slaan. Na de snelle openingstriomf kreeg Andrea Koehof zorgde voor de eerste treffer. Maar het Veenendaalse schone geslacht ging door en passeerde direct daarna keepster Elvi Wiersema met een keihard schot waarbij zij volledig kans loos was. Na het wisselen trok Soest meteen fel van leer en een fraaie voorzet van Anja Kok stelde Constance Korte instaat de achterstand tot 3-2 te verkleinen. Daarna werd duidelijk wat routine en fysiek-overwicht kunnen uitmaken. Snel liepen de Veenendaalse uit naar 5-2, waarmede de eindstand bereikt leek, maar in de laatste minuut was het Anja Kok, die goed reageerde toen zij de bal in bezit kreeg en de Veenendaalse keepster nog niet in het doel was teug- gekeerd en de stand uiteindelijk op 3-5 bepaalde. Het vakmanschap van trainer Van Wou denberg moet zeker in staat zijn om met dit materiaal een sterk team op te bou wen, dat nu in technisch en tactisch op- zich het een en ander tekort komt. Na de dames kwamen de heren in het water om tegen het 6e team van de H.Z.C. De Robben, het team dat over enkele jaren de beroemde naam hoog moet gaan houden, te strijden. In Hilversum trokken de Duinkikkers met 6-4 aan het korste eindje, waarbij zij nog de beschikking hadden over Cees van Tricht een getalenteerde doelman, die nu vervangen werd door Theo Kel ner. De Duinkikkers speelden in de eerste helft van diep naar ondiep, waarbij vooral de boomlange Henk Wijnmalen het erg moeilijk had. Per traditie kreeg hij een bijna onontzwembare bewgjrfng, problemen stelde, terwijl Jan van Hat tum in de laatste instantie goed ingrij pend ter plaatse was. Pas na tien minuten spelen kreeg SEC iets dat op een kans leek, maar de goed door Jan Beijer voorgebrachte bal werd door iedereen gemist en kon door de Amersfoortse verdedigers onschadelijk gemaakt worden. SEC kreeg na twintig minuten wat meer vat op het spel van KWA, het geen resulteerde in een mooie kans voor Evert van de Brakel, maar zijn kop stoot op het onbeschermde Amersfoortse doel was krachtloos en miste doel. Aan de andere kant kreeg dan eindelijk oud SEC-zaterdagmiddagvoetballer Hans Sengers de kans waar hij op hoopte, maar de inderdaad op kophoogte inge schoten vrije trap ging, dankzij een on> gecontroleerde kopstoot van Sengers over. KVVA rook de kans op de openings treffer en zette de Soester-verdediging onder druk, maar een naar grootse vorm groeiende Van Hattum hield zijn heilig dom voortreffelijk schoon. Na dit kleine Amersfoortse offensief kreeg SEC weer een paar kansen, maar de goed opgezette aanvallen waren niet instaat v. d. Hoed en v. d. Brakel in de juiste schietpositie te brengen, zodat na drie kwartier voetbal de stand nog dub- belblank was. Na de rust een ongewijzigd SEC dat met wat meer elan in de aanval trok, waar bij ook de verdediging wat meer naar voren ging. Jan Hoefman stelde in sa menwerking met Jan Beyer de Amers- foortse-verdediging voor steeds moeilij ker problemen. De strijd werd feller, de scheidsrechter kreeg het steeds zwaarder om de strijd volgens de reglementen te laten verlo pen. Heel SEC drong op, Krijt zag een schot rakelings overgaan, terwijl Joop Pouw bij een één-twee-combinatie de bal niet mee kreeg, toen hij in ideale schietpositie kwam. Jan Hoefman kreeg het aan de stok met de KVVA-verdediging nadat Evert v. d. Brakel bij een felle charge van de uitlo pende Amersfoortse keeper een blessure aan zijn hoofd opliep. Even dreigde de wedstrijd de scheidsrechter uit de hand te lopen, toen opnieuw een incident verschillende spelers in bokshouding bracht. De gemoederen werden gesust, maar toen na twintig minuten, na goed doorzetten van Jan Beyer, Jan Hoef man een fraaie kans kreeg de score met een kopstoot te openen, werd de inge kopte bal door een der KVVA-verdedi- gers met de hand gestopt, nadat de kee per was gepasseerd. De toegekende penalty werd door Jan Hoefman in de kostbare treffer omgezet. De Boerboom-selectie kwam in de ver trouwde basisopstelling in het veld, wat inhield dat Ries van den Hoed op de rechtervleugel opereerde. Direct na het fluitsignaal van de onze ker fluitende scheidsrechter, maakte de Amersfoorters duidelijk dat zij de op dracht van. hun trainer, de oud-VVZ- trainer Lankhorst, naar de letter wilde gaan uitvoeren. Geen risico nemen en uit een gesloten verdediging een doel punt proberen te forceren. Daar de groenwitten kennelijk ook met een dergelijke opdracht door de heer Boerboom het veld waren ingestuurd, leverde de eerste helft bepaald geen voetbal van kwaliteit op. Zeker in de eerste helft kwamen de zwart-witte Amersfoorters tot gevaarlijker aanvals- spel, dat de Soester-verdediging, met op nieuw aanvoerder Joop Pouw aan het hoofd, voortreffelijk gesecondeerd door Krijt en Brouwer, voor niet al te grote

Soester Courant | 1972 | | pagina 7