r ia- jnands 25.- DE RIJKSTE LANDEN DE SNÏPPERMAN EERDER MET PENSIOEN W.A.P. wet autovervoer personen BEJAARDEN-MILIEU UMACOSOEST NV WONEN IN 'T GOOI WONINGGIDS Allereerst vanaf deze plaats een in alle ©pzielitesi voorspoedig nieuwjaar. VAN ASCH OOK VOOR 1972 edstoffen INN .EFOON 3097 Voor »lo balie Een voor het personenvervoer onmisbare wet Voor beide vormen van vervoer vergunning nodig SEC-jeugdbingomiddag Tijdelijke stortplaats voor puin en grof afval op perceel aan de Hooiweg Openbare commissie vergaderingen Beperking van geldleningen onder hypothecair verband aan gemeenteambtenaren Vier inbraken Ned. Chr. Vrouwenbond Soest-Zuid Nieuwjaarsbijeenkomst L.T.C. Soest Trouwt u binnenkort of viert u een jubileum Dan is dit belangrijk voor u. Begin maart start „Bos en Duin" met een gelegenheid, speciaaS voor bruiloften en recepties. „Bos en Duin", Bosstraat 80, Soest - Tel. 02155-2075 b.g.g. 030-881133 makelaardij in onroerende goederen S0EST 0F DIRECTE OMGEVING sis s 3 1 500 gram SCHOUDERKARBONADE 2,98 500 gram RIBKARBONADE3,40 589 gram KINNEBAKSHAM, heerlijk om te koken1,35 500 gram BAKBL0EDW0RST1,25 500 gram VLEESKRABBEN1,25 UIT ONZE WORSTMAKERII/KEUKEN 500 gram NASSI of BAMI, deze week1,45 500 gram BALKENBRIJ0,75 3 PIGARDO'S 2,40 3 KIPSTEAKS 2,10 150 gram GEBRADEN ROLLADE, nu1,65 150 gram LEVERKAAS 0,90 250 gram GEKOOKTE WORST voor 1,10 GEWELDIG S0EPC0MPLET 100 gram GEHAKT, 100 gram P0ULET mergpijp en soepkruiden, samen1,65 UW MEEST GESORTEERDE SLAGER IN 'T GOOI mi jacks Dinsdag 11 januari 1972 In landen waar het economisch groeiproces zich het sterkst manifesteert, is de auto-, televisie- en telefoondichtheid het grootst. Ook wat betreft het energie- en papiergebruik staan deze landen aan de top, terwyl de bevolking hier relatief de meeste calorieën per dag consumeert. Er bestaat een duidelijk verband tussen het economisch groeiproces en het ver bruik van deze welvaartsgoederen. Landen met een hoog reëel inkomen zo als de Verenigde Staten, Canada en Zweden verbruiken de meeste wel vaartsgoederen. Nederland reikt in de internationale rangorde niet verder dan een twaalfde plaats. Amerika ver bovenaan Waar de welvaart groeit, wordt meer en duurder gegeten. Er bestaat wel degelijk een verband tussen het calorieënver- bruik en het nationale inkomen per hoofd van de bevolking. Wel bestaat er een vrij duidelijke verzadigingsgrens, die de Ver. Staten reeds in 1960 bereikten met een maximumgrens van ongeveer 3000 calorieën. Een nog verdere stijging van het nationale inkomen zal niet tot een verdere toeneming van het caloriën- verbruik leiden, wel gaat men over op duurdere artikelen. Wat het gebruik van calorieën betreft neemt Nederland een dertiende plaats op de wereldranglijst in. Bovenaan staat waarachtig Ierland, gevolgd door Dene marken, Groot-Brittannië, de Ver. Sta ten en Zwitserland. Zeer laag is het ca- lorieënverbruik in relatief arme landen als Griekenland en Portugal. Ook televisietoestellen dienen als wel vaartsgoederen beschouwd te worden. Het bezit van een t.v. is in ons land weliswaar de gewoonste zaak van de wereld, maar in landen met een veel lager nationaal inkomen zoals Portugal en Spanje is een televisietoestel nog lang niet een door ieder verworven bezit. Er bestaat een duidelijke relatie tussen het nationaal inkomen per hoofd en het aantal televisie-toestellen. De vijf landen met de grootste televisiedichtheid zijn achtereenvolgens de Ver. Staten. Canada, Zweden, Groot-Brittannië en Denemar ken. Nederland komt na west-Duitsland en België op de achtste plaats. Auto en telefoon Wat auto-dichtheid betreft staat Neder land op de dertiende plaats, al is het zeker niet uitgesloten dat we onze ach- „Was U niet blij, dat de electriciën ein delijk kwam?" vroeg de politierechter aan de schuwe en gebogen vijftiger voor ce balie. „Blij? Ik was d'r al vijf keer voor thuis gebleven van m'n werk. Telkens weer liet-ie me zitten!" „Goed, maar daar bleef u gezond bij. Toen hij wèl kwam, liet u hem liggen! En dat bleek niet zo best voor zUn ge zondheid." „Maar begrijpt u dan niet...." begon de man, die zo moe werd van het wachten. „Nee, dat begrijp ik niet. Er is een te kort aan goede vakmensen. Er is ook een teveel aan opdrachten door de wel vaart. De mensen kopen maar raak was machines en televisietoestellen. En alle maal op afbetaling, alsof dat dan maar niks kost. En alles moet zo gauw mo gelijk geinstalleerd worden, want ze hebben haast en nog eens haast. En als dan een vakman komt, om die mensen te hèlpen en een aansluiting te maken, worden ze in de regel feestelijk ontvan gen met koffie en sigaar. Maar wat doet u? U slaat zo'n man het ziekenhuis in"! „Dat ziekenhuis hoefde niet van mijn." „O, voor uw part had hij op de stoep kunnen blijven liggen, zeker.... Wat moest er bij u gemaakt worden?" „We hadden een wasmachine gekocht. Maar daar moest een leiding voor ko men met randaarde, of zoiets. En ik had g-'en aarde." „En had at dan zo'n haast? U kan toch zon machine gebruiken zo lang met een verlengsnoer naar een stopcontact dat wél geaard is? Voor mijn part zet u dat d ag In de tuin, daar hebt u aarde zat...." „Maar ze moesten onder de vloer zijn.... D'r moest gebróken worden. Ik moest er bij zijn, als die man kwam. En ik was d'r al vijf keer voor thuis geble ven met een snipperdag. Ik kón niet langer verzuimen...." „En dat is een reden om een ander voor enkele weken het ziekenhuis in te slaan en veertien dagen te doen verzuimen. Alléén maar omdat u geen snipperdagen meer over had? Of heeft de man u s^nis beledigd?" Neenee:... niet beledigd. Maar hij lach te me uit! Toen ik 'm vertelde dat ik n'et voor 'm thuis kon blijven, zei-die: dan gé at u maar! U hoeft er van mijn nM met uw snuffert bovenop te staan. En is dat alles? De elektriciën gaf u toestemming om naar uw werk te gaan. TJ hoefde van hem dus geerv snipperdag te nemen.... En moest u hem daarom op zi'n gezicht timmeren?" „Ik kan toch geen vreemd werkvolk zonder toezicht in m'n huis laten rond spoken!" Aaaah. u dacht dat deze vakman er met uw brandkast vandoor zou gaan.... En u hebt de dief bij voorbaat onscha delijk gemaakt." >f „Ik heb niet eens een brandKasi. ..Waar maakt u zich dan zorgen om. Zo'n vakman, die in dienst staat van een soliede firma, kan zich heus geen geintjes veroorloven in andermans hui zen, want dan zouden ze hem gauw door hebben en de laan uit sturen. Er zijn mensen genoeg die zo n elektricien de sleutel geven en hem dagen lang zn gang laten gaan. Die lui weten heus wel dc leidingen te vinden. En de juiste vloer ook." T, ,Ik kon 'm die dag met hebben. Ik moest naar m'n werk. Ik rekende hele maal niet meer op hem. Het huis was riet opgeruimd. Ik had geen tijd hem alles te wijzen. Maar hij wou geen an dere datum afspreken." ,Nee, die man krijgt zijn opdrachten van z'n baas. Die kan dan niet meer naar Óen ander adres toe, als hij er een maal is. Hebt u hem de toegang gewei- gerd?" Dat had deze verdachte helaas niet. Want dan had hij sterker gestaan. Nu was hij begonnen met „doorslaande ar gumenten. En daar staat straf op. pe officier eiste een week voorwaarde lijk en een boete van vijftig gulden, of - bij niet. betalen - vijf dagen onvoor waardelijk. „Dat is een zware straf, edelachtbare. Ken dat niet wat lichter?" „Het was ook een zware klép," zei de politierechter. „U gaf 'm niet lichter. En hij vonniste conform. terstand op enkele landen (Noorwegen, België?) zullen inhalen Wat het auto bezit per hoofd van de bevolking be treft staan de Ver. Staten ver boven aan, op grote afstand gevolgd door Ca nada, Zweden, Frankrijk en Luxemburg. Allemaal landen dus met een hoog na tionaal inkomen. Japan mag dan veel auto's fabriceren, het autobezit is voor de gemiddelde Japanner nog een alles behalve vanzelfsprekende zaak. Portugal en Spanje komen ook wat de autodicht heid betreft nog ver achterop, evenals Turkije. Ook wat de telefoondichtheid betreft staan de Ver. Staten aan de spits, ge volgd door Zweden. Zwitserland en Ca nada. Nederland prijkt hier op een al leszins eervolle plaats. Griekenland, Spanje, Portugal en vooral Turkije zijn ook hier de achterblijvers. Daarentegen wordt er in IJsland blijkbaar druk ge telefoneerd, want dit land staat wat te lefoondichtheid betreft op de vijfde plaats! Energieverbruik Ook het elektriciteitsverbruik per hoofd van de bevolking is een indicator voor een hoge levensstandaard. Ook hier be horen welvarende landen als Ver. Sta ten, Canada en Zweden weer tot de top vijf. Ditmaal met Luxemburg en Noor wegen. Nederland neemt een veertiende plaats in. Japan heeft een in verhouding tot zijn nationale inkomen zeer hoog energieverbruik, dat wijst op de sterke industrialisatie van dat land. Ook hier zijn Portugal, Spanje, Griekenland en Turkije weer de achterblijvers. Ook het papierverbruik, met name van krantenpapier neemt toe met de econo mische groei. Reden om ook het papier tot de welvaartsgoederen te rekenen. Het wordt eentonig, maar ook hier staan de Ver. Staten, Canada en Zweden aan de spits, samen met Denemarken en Groot-Brittannië. Nederland staat wat het papierverbruik betreft op de achtste plaats, in verhouding tot het reëel in komen per hoofd van de bevolking. Al met al zien we, dat het betrekking tot het verbruik van welvaartsgoederen de Ver. Staten, Canada en Zweden de drie hoogste plaatsen innemen, gevolgd door Engeland, Denemarken, Frankrijk, Lu xemburg, Zwitserland, west-Duitsland, België en Nederland. Opvallend is die betrekkelijk lage plaats van west-Duitsland (de negende), maar het zal ons niet verbazen wanneer dit land in de komende jaren opschuift naar de vierde of vijfde plaats van de we reldranglijst. Bijna 3000 ambtenaren hebben via een enquête hun wensen kenbaar gemaakt ten aanzien van de leeftijd van pensionering (65 jaar, eerder of later). Het overgrote deel van de geënqueteerden bleek voorstander van vroegere pensionering te zyn. Slechts 16,1 van de mannen en 9,6 van de vrouwen verklaarde zich content met de bestaande regeling van pensionering op 65-jarige leeftijd. Deze enquête werd gehouden onder aktief-dienende ambtenaren in de lccftyd van 55-65 jaar. Een groep mensen dus, die al tamelijk dicht of héél dicht tegen hun pensioen aanzitten. Deze wet beoogt het stellen van regelen met betrekking tot het vervoer van per sonen met motorrijtuigen, teneinde een redelijke en duurzame voorziening in de Vervoersbehoefte te waarborgen. Onderscheiden wordt het vervoer van personen met: a. autobussen, dat zjjn motorrijtuigen ingericht voor het vervoer van meer dan 7 personen, de bestuurder daaronder niet begrepen; b. personenauto's, dat zijn motorrijtuigen, ingericht voor het vervoer (tegen ver goeding) van personen tot een aantal van ten hoogste 7 personen, de bestuurder daaronder niet begrepen (b.v. taxi's). personen die: de leeftijd van 21 jaar hebben be reikt; bekend zijn met alle terzake dienen de voorschriften en bepalingen; in het bezit zijn van een geneeskun dige verklaring, die niet ouder mag zijn dan vijf jaar. De aansprakelijkheid De ondernemer is aansprakelijk voor de schade die vervoerde personen mochten lijden, in het bijzonder voor lichamelijk letsel, tenzij de schade buiten de schuld van de bestuurder is ontstaan. Daarom is de ondernemer wettelijk verplicht een verzekering te sluiten tegen deze wette lijke aanspraklijkheid tot een bedrag van ten minste ƒ400.000,per gebeurtenis voor huurauto's. Dit schrijft de Wet Aansprakelijkheids verzekering W.A.M.) voor. Voor auto bussen bedraagt de verzekerde som (vol gens de W.A.P. ƒ75.000,voor iedere toegestane passagier, de chauffeur niet meegerekend, echter ten hoogste 1.500.000,per gebeurtenis. Voorts moeten alle motorrijtuigen die gebruikt worden voor vervoer van personen krachtens de W.A.P. ter zake van schade aan goederen van de passagiers verze kerd zijn voor ten minste 15.000,per gebeurtenis. Het genoemde bedrag ad 1.500.000, vertegenwoordigt 20 personen. Zouden meer passagiers letsel oplopen dan moe ten de voor ieder bestemde bedragen zo nodig worden ingekort. Wij zeggen met opzet „zo nodig", omdat de genoemde be dragen minimum-bedragen zijn. Een ie der weet wel dat - om een voorbeeld te noemen - toerwagenondernemers de in zittenden behoorlijk hebben verzekerd (de premie is doorgaans in de reissom begrepen). Verhuur Wij wijzen erop dat de verhuur van auto's zonder chauffeur (losse verhuur) buiten de W.A.P. valt. Hier is slechts sprake van een overeenkomst van huur en verhuur. De W.A.P. is en blijft een wet die bij het personenvervoer niet gemist kan worden. Want was deze wet er niet dan zou het personenvervoer in vele geval len een hachelijke zaak worden Vrouwen grootste voorstander verlaging pensioenleeftijd Het onderzoek werd verricht onder aus piciën van een Commissie gepensioneer- der binnen het Ambtenarencentrum. De enquête had betrekking op twee centra le thema's: de wensen ten aanzien van leeftijd van pensionering (65, eerder of later) en de wensen betreffende het ge leidelijk toegroeien naar de pensionering. Het overgrote deel van de circa 3000 ondervraagde ambtenaren bleek voor stander van eerdere pensionering, te weten 83,9 van de mannen en 90,4 van de vrouwen. Sommigen toonden zich voorstander van een pensionering tussen 60 en 65 jaar. Overigens werd een grote verscheidenheid aan verlangens gekon- stateerd, variërend van pensionering op 55 jaar tot vrijwillige pensionering tus sen 60 en 70 jaar. De voorstanders van verlaging van de pensioengerechtigde leeftijd wilden voor een belangrijk deel ook wel een finan cieel offer brengen om die vroegere pen sionering mogelijk te maken. Zij lan ceerden het voorstel om het pensioen percentage van 13A °/o per dienstjaar te verhogen tot 2 zodat in 35 jaren het maximumpensioen van 70 bereikbaar zou worden. Bereid tot een financieel offer om op jongere leeftijd recht op ouderdomspensioen te verkrijgen zijn 69,5 van de mannen en 77,2 °,'o van de vrouwen. Zó belangrijk vinden zij dus Er zijn afzonderlijke vergunningen voor autobussen en huurauto's (taxi's). Voor het vervoer met autobussen worden ver gunningen verstrekt voor: lijndiensten (geregeld vervoer volgens dienstregeling), groepsvervoer (b.v. scholieren en fa brieksarbeiders), ongeregeld vervoer en (toewagenritten (meestal voor gezelschap pen). De vergunningen hiervoor worden aan gevraagd bij de Commissie Vervoerver- gunningen te Den Haag, via de Kijksin- spekteur van het Verkeer (R.V.I.) voor het distrikt waarin de aanvrager geves tigd is. Vindt het vervoer met autobus sen binnen één gemeente plaats, dan be slissen burgemeester en wethouders van deze gemeente op de aanvraag van een vergunning, na advies van de Commissie Vervoervergunningen. Vergunningen voor het vervoer met huurauto's (taxi's) worden door het kol lege van burgemeester en wethouders af gegeven. Alle vergunningen worden steeds voor bepaalde tijden verleend. Van een beslissing van de Commissie Vervoervergunningen kan men in beroep ;aan bij de Kroon. De beroepsinstantie voor de beslissingen van een kollege van burgemeester en wethouders zijn de Ge deputeerde Staten der provincie. In beide gevallen is de beroepstermijn dertig da gen. Autobussen en personenauto's waar mee tegen vergoeding personen worden vervoerd, mogen niet in dienst worden gesteld dan na te zijn goedgekeurd. De keuring De keuring geschiedt door de Rijksdienst voor het Wegverkeer. Behalve de keu ring vóór ingebruikneming worden zowel autobussen als huurauto's (taxi's) ge keurd: a. eens per zes maanden; b. na elke belangrijke reparatie; c. na aanrijding of ongevallen waardoor beschadiging is ontstaan: d. wanneer dit door de Rijksdienst voor het Wegverkeer noodzakelijk wordt geacht om redenen van veiligheid. Het goedkeuringsbewijs dient te allen tijde in het voertuig aanwezig te zijn. De keuringskosten komen ten laste van de eigenaar van het motorvoertuig. De bestuurder Met het besturen van een autobus of huurauto mogen slecht worden belast Terwijl de werkloosheid overal de kop opsteekt maakt Nederland zich op om in een nieuwe loonronde blijk te geven van haar onzindelijk ekonomisch en so ciaal denken. Misschien slagen de bon den erin óm voor bepaalde bedrijfstak ken of zelfs voor de meerderheid van de werknemers nog een procentje meer in de wacht te slepen. Het gevolg van deze „overwinning" is dan dat er zoveel meer bedrijven ten onder zullen gaan. Niemand zal zich druk maken over de kapitaalvernietiging die gepaard gaat met bedrijfssluiting. Werkloosheid geniet wel belangstelling maar alleen voor zo ver iemand zonder werk-komt. Wanneer door de kostenstijging telkens reorganisaties moeten worden doorge voerd, leent bijna niemand het oor aan de vele oudere werknemers, die door de omstandigheden gedwongen een nood- baan moeten aksepteren om nog aan de kost te komen. Men peinst voorts al niet meer over de honderdduizenden bejaarden die met elke stap voorwaarts in de inflatie een stap verder terug gedrongen worden in de armoede. Naar schatting drijven al meer dan honderdduizend bejaarden op de bijstandswet omdat zij door de ge daalde koopkracht van het pensioen niet meer rond kunnen komen. Bij elke loon- en prijsverhoging komen er een aantal bij. De meeste stille armoede wordt in de kring der bejaarden geleden. Intussen gaan wij door met jongeren aan het arbeidsproces te onttrekken. Een deel daarvan heeft helemaal geen belangstelling voor de progressieve ont- plooiingsplannen voor de jonge, waaruit die ook mogen bestaan. Daar zou ove rigens geen enkel bezwaar tegen bestaan als wij de Inflatie niet de oude garde troffen. Het komt ons voor dat wij met name op sociaal terrein bezig zijn met een ernstige vervuiling van het milieu der bejaarden. Wij bedoelen het sociaal- ekonomisch milieu en daarin worden zij dan gedegradeerd tot hun dood. Moet dit zo doorgaan? SEC jeugdleden van 12-16 jaar waren zaterdagmiddag j.1. te gast in de SEC- kantine voor het spelen van bingo onder leiding van SEC-bingomaster Wout de Bruin. De opkomst was overweldigend, want 95 SEC-jeugdleden maakten het nood zakelijk dat van allerlei kanten stoelen aangesleept moesten worden om iedere deelnemer van een zitplaats te voorzien. Ook de prijzentafel was volbezet, want dank zij de goede gaven van SEC-leden, supporters en bevriende relaties, was het mogelijk dat iedere deelnemer na afloop met\ een gewonnen prijs huis waarts kon keren. Enorm fortuinlijk was aspirant Jerry Hohner, die met een taart, fruitmand, grammofoonplaten en indische gerech ten huiswaarts keerde. Een zeer geslaagde middag voor de SEC jeugd, die de rustperiode van 15 de cember tot 15 januari 1972 achter de rug heeft en zaterdag weer volop in de competitie gaat voor het behalen van de winstpunten. Indien de gemeenteraad ermede accoord gaat, zal de heer R. P. J. Hilhorst ver gunning verleend worden om op een perceel grond aan de Hooiweg 2 puin en grof afval te storten gedurende een termijn van ten hoogste 6 maanden. Ge durende deze 6 maanden krijgt de heer Hilhorst gelegenheid het terrein, dat ten opzichte van de omgeving lager is de legen, door middel van het storten van afval op te hogen. Als voorwaarde wordt gesteld, dat eerst een deel van de grond moet worden afgegraven en dat deze grond later op de gestorte afval moet worden aangebracht. Bezwaren tegen het verlenen van deze vergunning zijn ingediend door het Wa terschap ..De Melm" en de heer C. A. van Logtenstein van de P. v. d. Bree- merweg. Het college meent echter, dat door het stellen van voorwaarden aan de te verlenen vergunning de bezwaren kunnen worden weggenomen. De openbare vergadering van de onder wijscommissie is vastgesteld op donder dag 13 januari a.s. om 16.00 uur. De commissie van openbare werken komt in openbare vergadering bijeen op vrijdag 14 januari a.s., om 16.00 uur, en de financiële commissie eveneens op vrijdag 14 januari om 19.30 uur. De ver gaderingen worden gehouden in het ge meente huis. Bij een besluit van de raad van 21 ok tober 1964 werd vastgesteld de Verorde ning Financieringsregeling Huisvesting Ambtenaren. Krachtens deze verorde ning zijn in de loop der jaren aan di verse ambtenaren hypothecaire leningen verstrekt voor de bouw of aankoop van woningen voor zelfbewoning. In verband met de precaire financiële situatie is het thans niet meer mogelijk leningen aan ambtenaren te verstrekken, tenzij de gemeente zelf financieringsmid delen beschikbaar heeft of de lening niet hoger behoeft te zijn dan ƒ25.000,-. Teneinde echter toch de ambtenaren als werknemers van de gemeente behulp zaam te zijn bij het verkrijgen van een eigen woning, wordt de regeling zo danig uitgebreid dat een gemeentelijke garantie wordt verleend voor rente en aflossing van door de ambtenaren af te sluiten leningen bij een bank. Deze garantie wordt niet verstrekt in dien de lasten meer zouden bedragen dan in redelijke verhouding staat tot de bezoldiging van de ambtenaar. Van- deze regeling is onderwijzend personeel uit gesloten. Zaterdagmorgen bleek er te zijn in gebroken bij de heer P. O. aan de Vre dehofstraat. Door het forceren van de sluiting van tuindeuren aan de achter zijde is men het kantoor binnengekomen. De buit bestond uit 2 horloges, ƒ24, Nederlands geld en ruim 1000,aan buitenlandse valuta. Een bezoek van onbekenden aan de woning van familie H. J. H. aan de Birkstraat leverde niets op. Hier was men via een zijraam binnengekomen, waarna alles werd doorzocht. Ook de Regionale Muziekschool aan de Middelwijkstraat kreeg ongewenst bezoek. Er werd veel vernield maar de buit bleek nihil. Bij een inbraak in het pand van het bureau Stiekema aan de Steenhoffstraat werd een geldkistje met ruim 127, meegenomen. Ook hier kwam men via een raam aan de achterzijde binnen en werden grote vernielingen aangericht. De afdeling Soest-Zuid komt woensdag 12 januari weer bijeen in De Rank, Soesterbergsestraat 18. Aanvang 8 uur. Ds. J. J. Poort te Oisterwijk zal spreken over het onderwerp: „Christelijk ouder schap nu". Gasten zijn hartelijk welkom. Op zondag 9 januari j.1. hield de Lawn Tennis Club Soest in het restaurant van het Soester Natuurbad haar traditionele Nieuwjaarsbijeenkomst. Meer dan 60 leden waren naar Soest- duinen gekomen om bestuur en activi teitencommissie een voorspoedig 1972 toe te wensen. Hiertoe is alle aanleiding. Niet alleen zal de club voor het eerst een nieuw seizoen kunnen beginnen met 8 banen, maar ook het nieuwe clubhuis zal bin nenkort in gebruik genomen kunnen worden. Op de 8 banen zullen de speelsters en spelers gaan trachten de goede resulta ten van verleden jaar te evenaren (12 competitie-teams waarvan 7 afdelings kampioen, terugkeer van de club in dc 2e klasse). Het is voor bestuur en technische com missie een prettige gedachte, dat met de uitbreiding van het park de verleden jaar vereiste ledenstop volledig opge heven kon worden, zodat zowel bij de senioren als bij de jeugd nieuwe leden welkom zijn. Inlichtingen bij M. de Vos Burchart, Noordérweg 3, Soest. een vroegere pensionering. Dit verlangen is wel geheel in strijd met de vaak gehoorde larmoyante verhalen over bejaarden, die na hun 65ste levens jaar zich vervreemd gaan voelen van de maatschappij, waarin zij generlei funktie meer bekleden! Niet te betalen Het verlangen naar een lagere leeftijd voor het recht op oudendomspensioen is dus opvallend sterk. Maar is een en ander financieel te venvezenlijken? Daar ziet het momenteel niet naar uit. Een tegemoetkoming aan de wens tot pensionering op 60-jarige leeftijd houdt in. dat de periode waarover pensioen wordt genoten, globaal met 5 jaar toe neemt en de periode waarover gemid deld premie wordt betaald, met 5 jaar wordt verkort. Bovendien zou het natuurlijk onjuist zijn om alléén de ambtenaren op hun 60ste met pensioen te sturen. In het al gemeen zullen zij niet harder werken dan andere werknemers. Het ligt dan ook voor de hand dat wanneer ambte naren eerder met pensioen zouden gaan, ook de overige werknemers met derge lijke wensen komen. De A.O.W.-premie, die door de werken de bevolking moet worden opgebracht, zou dan tot een onaanvaardbaar hoog niveau moeten worden opgetrokken om deze verlaging van de pensioengerech tigde leeftijd over de gehele linie op te vangen. Deze financiële konsekwentics zijn van dien aard, dat voorhanda ruet gedacht zal behoeven te worden aan een verlaging van de pensioengerechtigde leeftijd tot 60 jaar. Noch voor de Amb tenaren, noch voor de andere werkne mers openen zich op dat punt perspek- tieven in de naaste toekomst. Te uwer beschikking staan: Ruime parkeergelegenheid. Een grote, sfeervolle zaal met dansvloer. Muzikale omlijsting naar uw eigen smaak. Een gezellige bar. Uitstekende keuken en prima bediening. Populaire prijzen, afhankelijk van het aantal ge nodigden. Vtedebofstraet7 Soést tel.02155-8704' nai9uur 02159-41979 Gaarne zenden wij u gratis onze uitgebreide met aanbiedingen voor herenhuizen, een gezinswoningen, villa's, landhuizen, bouw terreinen, flats, winkel- en bedrijfspanden. WU maken ook uw auto- en huissleutels. GIELEN. Ijzerwaren - Gereedschap pen. Van Wcedestraat 9 A. Soest. Telefoon 02155-4526. TUINGEREEDSCHAPPEN (onze specialiteit!), gras- maaiinachines in tientallen maten en soorten. TUINTOKO VAN DRIE, Amsterdamse weg 139, Amersfoort, telefoon (03490) - 17031. Voor NYLON KOUSEN en panty's o.a. Vasana en Setter Set. Wij verkopen ook de Setter ladder proc^ en Vasana positie-panty. Fa. HUISSTEDEN, Soesterbergsestraat 28, telefoon 3480. RIETMATTEN - Tuinhek ken - gaas cn draad - palen - stokken enz. TUINTOKO VAN DRIE, Amsterdamseweg 139, Amersfoort, telefoon (03490) - 17031. Voor een KINDER- of WANDELWAGEN zult U het beste by TEDDYNETTE slagen Dealer van Mutsaerts, Koelstra, Van Delft en Rieroersma. Burg. Grothestraat 14, Soest, telefoon 7951. c acra .w S a w 3 W M E P 2 g j 3 o Qj n os £5 3 3 w C Z* c*cr (15 c <T> C 3 2 fS 3 3 3 0 M* (n. 9 1 s ^QËpV» Wij op onze beurt gaan door met U wekclyks onze speciale aanbiedin gen aan te bieden en zo voordelig mogelyk zoals U gewend bent van ons Over de kwaliteit hoeft U niet in te zitten die is altijd gegarandeerd het beste wat er te koop is. )rimé illende kleur- Maten 38-46 roor l& kwaliteit fc voor japonnen, en mantels. Nu voor der dan de helft van Per meter- lechts m Amersfoort cotton matelassé :rme tussenvoering. modieuze kleuren, .95 VOOr jaa. mde pantalon. 95 voor

Soester Courant | 1972 | | pagina 9