Vervolg Sportvaria 5e en 7e plaats tussen de allersterkste Nederlandse junior-schaatsers M/OTWtf'm VOORLOPIG NOG GEEN GRENS AAN HET MENSELIJK PRESTATIEVERMOGEN Peter en Wim van de Kant kwamen in Assen goed voor de dag SEC nederlaagtoernooi om Emmamonument met vier deelnemende ploegen Hoevelaken 3 - Hees 2 2-2 Incomplete „Peter's Baan- ploeg" kwam toch goed voor de dag Klaverjas- en sjoelbak avond BDC Handbal fraaier haar door Biosthetische haarverzorging- SEC „Monsterjeugdtoer- nooi" op zaterdag 3 en zondag 4 juni a.s. Ook het voetbal Red Stars dames moeiteloos naar zege NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Eer* bapk Waar je Wijzer Var} Wordt Dames SW 1 verloren met 2-3 van Unitas S.O. Soest mag tevreden zijn met halve winst bij Allen Weerbaar „Martini" hield Nieuwjaarsvisite Olympia verslaat Spirit Dinsdag 18 januari 1972 Als de wind de prestatie van Peter v. Kant op de 5000 meter aan het eind van het tweedaagsetoernooi om de nationale junioren-titel, niet nadelig had beïnvloed, waardoor hy by het ingaan van de 5e ronde zijn fraaie tijd, die zelfs beneden het baanrecord lag, met seconden naar boven zag gaan en als de loting voor de 500 meter van zaterdag wat gunstiger was uitgevallen, ja, dan zou Peter van de Kant waarschijnlijk als 3e in het Nederlands a-junioren kampioenschap geëindigd zijn. Maar deze redenatie is geheel voor onze rekening, zelf is de sympatieke Soester schaatser best tevreden met zijn 5e plaats. Ondanks het feit, dat de wind in kracht herhaaldelijk de „8" haalde, lukte het Peter om op het goede ijs van de Asser kunstijsbaan het toernooi sterk te beginen door de 500 meter af te leg gen in 43,9 sec., wat tevens een nieuw persoonlijk record betekende en hem een zevende plaats op die afstand op leverde. Op de tweede afstand, de 3000 meter, zorgde hij ook al voor een fraaie prestatie door de chronometers op 4 min. 50 sec. te laten stoppen, waarmee hij de vierde plaats op die afstand innam en opnieuw een ver betering boekte van zijn tot dan toe beste prestatie. De zondag begon zo mogelijk nog fraaier. Met 2.19.8 eiste hij de derde plaats op waarbij hij de 1500 meter op 3 seconden boven zijn beste prestatie bleef, waarvoor echter de wind als schuldige moet worden aangewezen. Bepaald jammer was het, dat hij op de 5000 meter zóveel last van de wind ondervond, dat hij in het tweede ge deelte zelfs genoodzaakt werd om in de buitenbocht tussenslagen te maken, wat vele seconden kostte. Met 8,28 min. eindigde hij als zesde, wat hem een vijfde plaats in het totaal klassement opleverde. Door deze prestatie heeft Peter zich verzekerd van de deelnamen aan verschillende aantrekkelijke wed strijden, die dit seizoen nog plaatsvin den, terwijl hij zich volgend jaar weer bij de geselecteerden mag voegen. Als eerste eindigde V. Gelder. 2. K. Vriend. 3. K. Ripperda. 4. J. Heida en 6. Peter van de Kant. Aan deze wed- itrijden werd deelgenomen door de fterkste achttien Nederlandse schaats- junioren. Voor b-junior Wim van de Kant stond •r minder op het spel, al had hij zich \fl- Als voorbereiding voor de competitie 1972/73 zal SEC-zondag weer haar jaar lijkse nederlaagtoernooi om het Koning- In Emmamonument organiseren, waar voor in totaal een programma van vier wedstrijden is gepland. Vorig jaar won Zuidzogels uit Huizen voor de tweede achtereenvolgende maal het Monument en zal, indien ook dit jaar wordt gewonnen, definitief het prachtige Monument mee naar Huizen kunnen ne men. SEC start haar programma op zondag 13 augustus. Uitgenodigd is de derde klas- ser SCE uit Nijmegen, een ploeg waar tegen SEC reeds enkele malen uitkwam. Het 2e elftal van SCE is uitgenodigd voor een wedstrijd tegen SEC 2. De tweede wedstrijd zal zijn op woens dag 16 augustus 1972, waarvoor als tegenstander zal fungeren de B ploeg van HVC. De winnaar van vorig jaar, Zuidvogels speelt op zaterdag 19 augustus, na afloop van het SEC-zaterdagtoernooi. De zaterdagploeg van Zuidvogels heeft reeds ingeschreven en zal haar tweede team doen aantreden tegen SEC 2. De laatste nederlaagwedstrijd is op zon dag 27 augustus. Uitgenodigd is WOG uit Harderwijk, een derde klas ploeg, die momenteel bovenaan staat in haar afde ling. Voor SEC 2 staat een wedstrijd te gen WOG 2 op het programma. Na de rust van vier weken trapte om één uur het tweede elftal in Hoevelaken af tegen de gelijknamige vereniging. Dit gebeurde na een half uur tevergeefs wachten op de scheidsrechter, een en an der onder voortreffelijke leiding van een officieel KNVB-scheidsrechter en lid van de v. v. Hoevelaken. Voor rust ging de strijd gelijk op, waar bij Hees de meeste kansen verknoeide. Dit vond hoofdzakelijk zijn oorzaak in het feit, dat de Heesformatie uitsluitend uit achter- en middenveldspelers be stond. Door de vele ziektegevallen was het zelfs noodzakelijk om twee junioren in te zet ten, die zich overigens zeer goed ge beerd hebben. Halverwege de eerste helft raakte de Heesback een opstuitende bal met de hand aan, binnen het strafschopgebied. De scheidsrechter wees resoluut naar de stip en de Hoevelakenspil voltrok het vonnis 1-0. Na rust bleef het spelbeeld ongeveer hetzelfde. Toen Hees na een kwartier «pelen een indirecte vrije trap in het «trafschopgebied van Hoevelaken te ne men kreeg, veranderde de strijd. De vrije trap, die langs het muurtje vlak voor de doellijn terecht kwam werd door de opkomende linksbuiten ingetikt 1-1. Hees, dat zich gesterkt voelde door dit tegendoelpunt, kreeg een ruim veldover- wicht en drong ver op. Zoals dit zo vaak gebeurt scoorde hier de verdedigende ploeg uit één van zijn gevaarlijke uitval len 2-1. Met nog enkele minuten te spelen, gooi de Hees alles op de aanval en deed ver woede pogingen om nog langszij te ko men. Hun inspanningen werden in de laatste minuut bekroond met een doel punt, dat uit een scrimage gescoord werd 2-2. zelf de eis gesteld minstens bij de eer ste tien in het algemeen klassement te eindigen, waarmee hij dan ook zeker was van het feit volgend jaar bij de geselecteerden te behoren. Op de 500 meter behaalde hij met 45,8 seconden een fraaie zevende plaats, een plaats, die hij op de 1500 meter met 2.27.1 ook bereikte. Op de tweede dag kwam de stayer in hem naar bo ven, want zowel op de 1000 als de 3000 meter verbeterde hij zijn persoon lijk record. De 1000 meter leverde hem de vijfde plaats op in een tijd van 1.32.8 minuten. Op de 3000 meter fi nishte hij in 5.10.2 minuten, wat een zevende plaats opleverde. In het totaal klassement na vier afstanden eindigde hij op de eervolle zevende plaats. Wim van de Kant werd gecoachd door Peter's Baan trainer-coach Dick Ver- vloet. O Zonder hun favorieten Peter en Wim van de Kant, die in actie kwamen voor het nationaal juniorenkampioenschap in Assen, kwamen het afgelopen weekend de overige wedstrijdschaatsers van „Pe ter's Baan" in actie op het ijs van de Utrechtse kunstijsbaan. Vrijdagavond zorgden de b-junioren Erik Butzelaar en de verrassend snel naar vo ren komende Miel Govaerts, de a-junio- ren Ton Lankreijer en Eddie Dijkhuizen en adspirant Gerd van de Heuvel samen met de enige senior Rob Admiraal voor een goede prestatie in de strijd tegen de streek-concurrenten. Voor de b-junioren bestond de wedstrijd uit een 500 en een 1000 meter. Dat Ver- vloet zijn pupillen tot grote hoogte weet op te voeren blijkt wel uit het feit dat de eerste drie plaatsen op beide afstan den werden ingenomen door „Peter's Baan"-schaatsters. Als eerste Erik But zelaar met 47.9 sec. en 1.37.7 min. Gert van de Heuvel volgde hem op de 2e plaats met resp. eveneens 47.9 en 1.39.1 min. Miel Govaerts deed voor zijn club genoten niet onder en eindigde als 3e met 48.6 sec. en 1.39.8 min. Oud-Peter's Baan Schaatser Harry Jan sen, nu rijdend voor de Amersfoortse schaatsvereniging, had geen kans tegen zijn oud-teamgenoten. Dat de vervulling van de dienstplicht niet nadelig voor de conditie behoeft te zijn bewees Eddie Dijkhuizen op de 500 meter, door in het algemeen klassement op de gedeelde tweede plaats te eindi gen, in de fraaie tijd van 46.6 sec. Ton Lankreijer finishte in 47.4 sec. Op de 1500 meter liet Eddie Dijkhuizen de chronometer stoppen op 2.30.7 min. Ton Lankreijer kreeg gelegenheid om in plaats van de 1500 meter een drie kilo meter te rijden, een gelegenheid die hij gretig aanvaardde om te proberen zijn persoonlijk beste tijd zo mogelijk wat sneller te rijden. Met zijn tijd van 5.12.9 min. slaagde hij in die opzet en bereikte tevens de 3e plaats in het totaalklassement. De enige senior in het Soester gezelschap Rob Ad miraal, nog maar pas de schaatsen uit het vet gehaald en druk bezig met een come-back, had weinig geluk op de 500 meter, door zijn val leek hij uitgescha keld, maar mocht toch van de wedstrijd commissie overrijden en finishte in 48.8 sec. Op de 1500 meter eindigde hij in 2.41 min. Dinsdag 18 jan. is er weer een klaver jas- en sjoelbakavond in het restaurant van de sporthal, waar wederom iedereen welkom zal zijn. De evenementenkom missie heeft dit keer voor zeer aantrek kelijke prijzen gezorgd. Aanvang 20 uur. soesterbergsestraat44 telefoon 2045 Zaterdag 3 en zondag 4 juni 1972 zal de SEC-jeugdcommissie weer haar tradi tionele „Monstertoernooi" voor de jeugd organiseren, waarbij in twee dagen vijf tig wedstrijden worden verspeeld en niet minder dan 350 voetballertjes van 8-18 jaar in twee dagen hun wedstrij den zullen spelen. Het betekent tevens het afscheid van seizoen 1971-72, want meteen na afloop zijn de SEC-velden tot midden augustus gesloten. Uigenodigd zijn weer dezelfde vereni gingen die de laatste vijf jaar acte de presence gaven. Overbuurvrouwe S.O. Soest is met vijf jeugdteams uitgenodigd, terwijl ook weer SDO Bussum, EMM Hilversum en Amsvorde uit Amersfoort van de partij zullen zijn. SEC zal met haar vijf jeugdteams als vijfde club aan de strijd deelnemen. De strijd in 1971 was op 5 en 6 juni wel bijzonder spannend, want pas in de slot fase kon SEC afstand nemen van SDO en EMM, die na de eerste wedstrijddag de leiding hadden genomen. SEC werd eerste met 25 punten, slechts één punt meer dan EMM uit Hilversum, dat tot 24 punten kwam. 1972 zal weer een topjaar voor de sport zijn. Daar staan de Olympische Spelen borg voor. Dat zal ertoe leiden, dat in het nieuwe jaar weer vele malen de vraag zal worden gesteld „waar ligt dan toch de grens van het menselijk prestatiever mogen?", want men mag ervan verzekerd zijn, dat in de takken van sport waar- In de resultaten meetbaar zijn de rekords weer als overrijpe appels van de bomen zullen vallen. is zo'n vergelijking niet precies aan te tonen. Dat gaat wel bij de meetbare takken van sport, zoals atletiek, zwemmen, roeien, kanoën, gewichtheffen, moderne vijfkamp, wielrennen en schaatsen. Voorbeelden De voorbeelden zijn makkelijk aan te tonen. Wij nemen voor een aantal num mers van al deze meetbare takken van sport de resultaten van de winnaars bij de Olympische Spelen van 1968 (Mexico), 1900 (Rome), 1952 (Helsinki) en 1936 (Berlijn). In de niet-meetbare takken van sport zie je geen rekordverbeteringen. Toch kunnen we er vrijwel zeker van zijn, dat het Nederlands voetbalelftal van kort na de oorlog met Abe Lentra, Faas Wilkes, Piet Kraak, Cor van der Hart, Bart Carlier, Frans de Munck, Arie de Voet, Bram Appel, Kees Rijvers en an deren waarschijnlijk niet zou zijn opge wassen tegen het huidige Nederlandse amateurelftal. Laat dus staan tegen het Oranje met betaalde voetballers. Helaas Atletiek heren 1936 1952 1960 1968 100 meter 10,3 10,4 10,2 9,9 400 meter 46,5 45,9 44,9 43,8 1500 meter 3.47,8 3.45,1 3.35,6 3.34,9 10.000 meter 30.15,4 29.17,0 28.32,2 29.27,4 verspringen 8,06 m 7,57 m 8,12 m 8,90 m tienkamp 7310 pnt. 7887 pnt. 8392 pnt. 8193 pn Zwemmen dames 100 m vrij 1.05,9 1.06,8 1.01,2 1.00,0 100 rug 5.26,4 5.12,1 4.50,6 4.31,8 4 x 100 m vrij 1.18,9 1.14,3 1.09,3 1.06,2 400 m vrij 4.36,0 4.24,4 4.08,9 4.02,5 Gewichtheffen vedergewicht 312,5 kg 351 kg 371,2 kg 392,5 kg middengewicht 387,7 kg 400 kg 437,3 kg 475 kg zwaargewicht 409,9 kg 459,9 kg 537,2 kg 572,5 kg Kanoën heren 1000 m K-l 4.22,9 4.07,9 3.53,0 4.06,3 1000 m C-2 4.50,1 4.38,3 4.17,9 4.07,18 Roeien heren skiff 8.21,5 8.12,8 7.13,96 7.47,80 twee zonder 8.16,1 8.20,7 7.02,01 7.26,58 vier met 7.16,4 7.33,4 6.39,12 6.45,62 acht 6.25,8 6.25,9 5.57,18 6.07,00 Wielrennen heren 1000 m tijdrit 1.12,0 1.11,1 1.07,27 1.03,91 4 km achtervolg 4.45,0 4.46,1 4.30,90 4.22,44 Het Soester damesteam had afgelopen vrijdag geen enkele moeite om de twee winstpunten mee uit De Haag terug te nemen. Door een goede start keken de Jumpers al binnen 10 minuten tegen een 21-4 achterstand aan. Toen schakelden de Haagse dames op een man-to-man verdediging over en wisten zodoende tot het rustsignaal de schade te beperken tot 24-8. Na rust liep het spelpeil, mede door de ondeskundige doch niet partijdige leiding van de scheidsrechters, erg terug. In de laatste drie minuten ontketenden de Haagse dames, onder luide aanmoedi ging van de vele supporters, een hevig slotoffensief om de nederlaag een iets redelijker aanzien te geven, doch net op dit moment gingen de scheidsrechter wat strenger fluiten wat voor de op dat moment wat ruwer spelende Jumpers een averechtse uitwerking had, daar de Red Stars hierdoor in de slotfase nog 8 strafworpen toegewezen kreeg. Slechts 2 werden er in een doelpunt omgezet. De eindstand werd tenslotte 41-28. Het herenteam zorgde voor een on prettige verrassing. Geheel onnodig werd zondagavond in de Catharijne-hal tegen het Utrechtse OSG een kleine 55-58 ne derlaag geleden. De oorzaak lag vooral in het feit, dat de Soestenaren een onvoldoende conditie hadden en voorts topscorer Jos van den Brink wegens een enkelblessure moes ten missen. De start was bijzonder hoopgevend en na 4 minuten had Red Stars reeds een 11-2 voorsprong op het scorebord. Een Een Utrechtse time-out op dit moment het juiste wapen om de Soester aanvals drift enigszins in te tomen en bij rust was de stand zelfs weer in evenwicht 25-25. In de 2e helft bleef het een gelijkop- gaande strijd en de Soest aanval miste gewoon de kracht om de beslist niet sterke verdediging van de Utrechters te doorbreken. OSG rook zijn kans op de overwinning en een voorsprong van 3 punten gaven zij de laatste 2 minuten niet meer uit handen. Utrechte time-out bleek op dit moment af niet eens onverdiend te noemen. Persoonlijke score: Rudi Blok 16 pnt; Rinus Valk 12 pnt; Wim Bolwerk 11 pnt; Ton van der Brink 10 pnt; Heinz Schil ler 6 pnt. Deze cijfers zeggen veel. Temeer als men er rekening mee houdt, dat waar in Mexico de prestaties minder goed waren dan in Rome acht jaren eerder dit een gevolg is van de grote hoogte waarop in Mexico de prestaties moesten worden geleverd. Bovendien spelen de weersomstandigheden ook nogal eens een min of meer belangrijke rol. Bü bosjes We kunnen er zeker van zijn dat in het komende jaar de prestaties weer zullen verbeteren. De wereldrekords zullen sneuvelen bij bosjes. Eerst bij alle kwa- lifikatie- en voorbereidende wedstrijden op de Olympische Spelen en daarna op de Spelen zelf, waar het neusje van de internationale sportzalm bijeen komt. Zolang de omstandigheden voor de trai ning, begeleiding en beoefening van de topsport verbeteren zullen ook de pres taties beter worden. Het einde van de stijgende prestaties is nog bij lange na niet in zicht. Sommige van de nu be staande records kunnen wellicht heel lang stand houden, maar zij zullen eens worden verbeterd. Schaatsrekords De Olympische Winterspelen in het Ja panse Sapporo staan voor de deur. Als de omstandigheden goed zijn en de baan snel is zullen wij daar al rekords zien sneuvelen. Zo zal zeer waarschijnlijk dit schaatsseizoen het rekord van Ard Schenk op de 10 km verbeterd en nog verder binnen de magische 15 minuten grens komen. Op 14 februari vorig jaar reed Ard de rekordtijd van Cees Ver kerk (15.03.6) bij het wereldkampioen schap in Gotenborg met 14.55.9 omver. Het eerste damesteam van de Soester Volleybal Vereniging heeft haar eerste wedstrijd in 1972 tegen het uit Doorn komende Unitas met 2-3 verloren. Het was een aantrekkelijke wedstrijd tussen beide ploegen, waarin vooral de SVV-sters in de derde en vierde set uit blonken. Doordat de dames in de vijfde set te laat in de juiste vorm kwamen, was de achterstand die ze hadden opge lopen, te groot. Na een zeer grote achter stand van 1-10 konden de dames in deze laatste set nog ver inlopen, terwijl de dames van Unitas bij 13 punten even bleven steken. Deze set werd met een 10-15 voorsprong voor Unitas beëindigd. Het spel van de SW-dames was in deze wedstrijd weer beter dan in het begin van het seizoen. De dames kwame weer tot goed aanvallen, die meestal beloond konden worden met een punt. De nieuwe instructie aan de scheidsrech ters, om het spel iets vrijer te laten en niet te veel te letten op technische fouten, heeft deze wedstrijd eigenlijk geen goed gedaan. Tegen het einde van de wed strijd werd nl. te veel toegelaten. In de eerste en tweede set waren de dames van Unitas iets beter in de aan val dan de Soester dames, waardoor deze sets door hen werden gewonnen met resp. 10-15 en 12-15. In de tweede en derde set waren de Soester dames echter beter dan de tegenstandsters. Ze durfden in deze sets ook meer aan. De setstan den werden uiteindelijk 15-7 en 15-8. Heren SVV 2 behouden gedeelde eerste plaats in eerste klasse Het tweede herenteam heeft zijn gedeel de eerste plaats in de eerste klasse we ten te behouden door Impala met 3-0 te verslaan. Het krachtsverschil tussen beide teams was te groot om het tot een spannende wedstrijd te maken. Impala heeft het team van de Soester Volleybal Vereni ging dan ook geen enkele keer kunnen belagen. In de eerste set wonnen de Soester he ren met 15-7. Dit verlies deed de tegen stander niet veel goed, zodat deze nog meer terug viel in de tweede set. Deze werd door de uitstekend spelende SVV- ers met 15-2 gewonnen. Ook in de derde set had SW weinig moeite om de tegen stander in bedwang te houden. SVV won deze set met 15-11. In de komende week moeten de SW-ers uitkomen tegen het Baarnse BG SV 2. Dit kan een zeer aantrekkelijke wed strijd worden. De SVV-ers hebben een kans om deze wedstrijd te winnen. Ook de oefenwedstrijd tussen beide ploegen, die afgelopen zaterdag werd gehouden, eindigde in het voordeel van SW-ers. Dames SVV 3 werden verslagen door SVV 5 Een grote verrassing bracht het vijfde damesteam door SW 3 met 1-2 te verslaan. De eerste twee sets eindigden in het voordeel van deze dames. Door het doorzettingsvermogen, dat hun spel zeer zeker ten goede kwam en door het iets te makkelijk opvatten van de wed strijd door het derde team, konden ze deze sets winnen met 12-15 en 13-15. De laatste set eindigde echter wel in het voordeel van de dames van het derde team, die het er natuurlijk onmogelijk bij konden laen zitten om geen set te winnen. SW 3 won deze laatste set met 15-10. Dames SVV 4 winnen met 1-2 van BG SV 2 Ook het vierde damesteam kon tot winst komen. Zij won haar wedstrijd tegen het Baarnse BG SV 2 met 1-2. Alleen de eerste set moesten de dames verloren laten gaan, nadat ze al gauw een te grote achterstand hadden opgelopen. Deze set eindigde met 15-7 in het voor deel van BG SV 2. De beide volgende sets eindigden zeer overtuigend na een zeer goed spel in het voordeel van SVV 4 met 4-15 en 9-15. SVV 5 heren wint met 0-3 van BG SV 5 Ook het vijfde herenteam moest uitko men tegen het vijfde team van BG SV. BG SV 5 staat op het ogenblik op één van de laagste plaatsen in de derde klas se heren. Het hoefde de SW-ers, die op de vijfde plaats staan, dus niet veel moeite te kosten om deze tegenstander uit te schakelen. De eerste twee sets werden vrij aantrekkelijk, doordat ook BG SV zijn wedstrijd nog niet ver loren zag. Er werd aan beide kanten goed gespeeld. Aan de SVV-zijde kwa men verrassende smashes van o.a. de heer T. Zonderland, die de tegenstander veel moeilijkheden opleverde. SVV 5 zag echter kans om ook deze twee eerste sets met ruime voorsprong te winnen met resp. 11-15 9-15. In de derde set was de kracht uit het Baarnse team. Ze gaven nog weinig tegenstand, zodat de Soester heren het tot een 0-15 winst wisten te brengen. Meisjes verliezen met 2-0 van Olympia A Meisjes SVV moesten in hun wedstrijd tegen het aan de kop staande Olympia A het onderspit delven. In de eerste set was er nog genoeg kracht om tot een gelijk opgaande strijd te komen. Het werd een minimaal verlies. Ze verloren deze eerste set met 15-13. De tweede set was in vergelijking met de eerste hele maal niets. De Soester meisjes zagen zelfs n kans om één punt te scoren. Ze verloren deze set dus met 15-0. Programma voor de komende week; Donderdag a.s. Sporthal Soest. Dames: Voleem 1-SW 4. Meisjes: SVV-BG SV. Heren: BG SV 2-SVV 2. SVV 3-Olympia 4. SW 5-Devu. Vrijdag a.s. Expohal Hilversum: Dames: Olympia-Bussum-SW 2. Ondanks de „winterstop", die precies voor het uitbreken van de échte win ter eindigde, kon trainer J. Zwartkruis geen S.O. Soest-elftal op oorlogssterkte op de been brengen. Door blessures ont braken Jan van Fulpen, Bert van Veen en Dick Dorrestein, terwijl Dirk de Jongh ook niet opgesteld kon worden. Gelukkig beschikte men over een aantal goede vervangers, waarbij ook good-old Bas Bakker in het team terugkeerde. Of het afbranden van een deel van de A.W. accomodatie rancuneuze gedachten bij de Bussummers heeft wakker ge schud zal niet te achterhalen zijn, maar de inzet die de gastheren direct na het eerste fluitsignaal van de bijzonder lank moedig leidende scheidsrechter aan de dag legden, wettigde die gedachten wel. Nadat het Bussumse vuur wat getem perd was, kreeg Soest wat meer vat op het spel, waardoor zij zich aan de greep konden onttrekken en op het Bussumse doel af konden gaan. Ondanks de voorhoede, die met Lex Demmers, Jan Paauw, Paul en Jan Dor restein toch wel de sterkste was die er samen te stellen was, kon Soest het overwicht in die eerste helft niet in doelpunten tot uiting brengen, al is het tot nog toe nog niet duidelijk waarom een doeltreffende kopstoot van Paul Dorrestein werd afgekeurd, terwijl aan de andere kant een A.W.-doelpunt te recht wegens hands werd afgekeurd. Na de rust, toen de blauw-witten er kennelijk niet meer in geloofden, maak ten de Bussmmuers de dienst uit. De Soester-verdediging hield echter het hoofd koel, terwijl zeker in die fase van de strijd keeper Kamphorst de beste man van Soest was. A.W. probeerden een doelpunt te for ceren waarbij zij alle middelen, geoor loofd of niet, ter hand en ter been na men. Jan Paauw kreeg zelfs geen kans om bij de bal te komen, want bikkel harde tackles velden hem onophoudelijk. Zelfs Paul Dorrestein, beslist niet voor een kleintje vervaard, moest in de kei harde Bussumse verdediging .zijn meer dere erkennen. Tot een kwartier voor het eind, toen de scheidsrechter de grootste Bussumse belhamel naar de kleedkamer verwees, had A.W. de meeste kans op een treffer, maar ook zij faalden in de afwerking. Kort voor tijd zette Trainer Zwartkruis de Junior-wisselspelers Van 't Klooster en Roelofsen er nog even in, meer als taktische zet op een moment dat de .strijd" zijn hoogtepunt dreigde te be reiken. De beginstand was gedurende negentig minuten erg veel geweld aan gedaan, maar bleef ongewijzigd. Bij een Groninger nieuwjaarsvisite mo gen de traditionele „kniepertjes" (dunne wafeltjes) niet ontbreken. Zulks bleek vrijdagavond dan ook bij de gehouden eerste bijeenkomst van het jaar 1972. De oude getrouwe leden van de eens zo bloeiende Groninger Vereniging „Mar tini", waren voor hun nieuwjaars visite bijeen in de kleine zaal van het vereni gingsgebouw, waar het, ondanks het kleine groepje, erg gezellig toeging. De voorzitter verzocht allereerst het Gro ninger Volkslied te zingen en dat ge beurde uit volle borst, want een Gronin ger blijft zijn provincie trouw. Koffie met kniepertjes en daarna werd meer hartiger geserveerd. Het verde re gedeelte van de avond werd ge vuld met spelletjes, waarvan het rad van avontuur met het leeuwendeel ging strijken. „Martini" heeft getoond, ondanks het bedanken of wegblijven van leden, nog wel bestaansrecht te hebben. Misschien dat de z.g. ontrouwe leden toch zullen voelen, dat zij Groninger zijn. Het werd een gezellige avond en daar ging het om. De Olympia volleyballers die deze week als voornaamste tegenstander het Amers foortse Spirit op bezoek hadden, hebben de keistedelingen met lege handen naar huis gestuur. Zowel het eerste en twee de damesteam als de eerste herenteam wist te winnen. De dames Het eerste damesteam begon zeer sterk tegen een zwak spelend Spirit. Zo de Amersfoortse meisjes al in de aanval gingen, dan was er een attent blok dat hen het scoren belette. 15-4 werd de setstand. In de tweede set liet Olympia het een beetje liggen. Te statisch en te slordig speelde Olympia en zo wist Spi rit snel een flinke voorsprong te nemen. De afstand werd tenslotte te groot voor Olympia om nog tot winst te komen. 12-15. In de derde set probeerde Spirit Olympia in de score bij te houden en dat lukte ook aardig. Pas na een time- out, bij de stand 11-11, wist Olympia door te drukken. 15-11. In de vierde set was Olympia de betere ploeg en zegevier de met 15-8. Een goed begin van de tweede helft van de competitie, want door deze over winning zijn de dames iets verder uit de gevarenzone gekomen. De drie onder ste ploegen uit de tweede divisie degra deren namelijk naar de promotieklasse. Het tweede damesteam had minder moeite met Spirit 3 dan de uitslag doet vermoeden. 15-13, 15-13 en 15-10. Door dit resultaat steeg Olympia 2 van de achtste naar de zesde plaats. Het meisjes a-team van Olympia ver sloeg SVV a met 15-13 en 15-0. Olym pia c won met 2-0 van Olympia d. De heren Het eerste herenteam startte niet be paald overtuigend tegen Spirit uit Amersfoort. Grote moeite hadden de Soester heren met de keiharde diagonale aanvallen van Spirit. Pas tegen het ein den van de set kreeg Olympia enig vat op het spel van zijn tegenstander. Maar telaat om de setwinst nog in Soest te houden, 12-15. In de tweede set viel Olympia snel en doeltreffend aan. Fred van der Hulst en Wim Endendijk scoor den uit snelle aanvallen over links en door het midden. In een zeer traag tempo wijzigde zich de stand, maar bij 6-6 bracht Olympia met sterk aanvalsspel, goed gevoed door Fons Hilhorst en Werner Paans, de stand op 13-6. Spirit wist nog wel twee punten te scoren maar toen drukte Olympia door. 15-8. Ook de derde set was voor Olympia. Het was geen hoogstaand volleybal maar wel spannend. Spirit bleef volharden in keiharde diago nale smashes, maar daarop had Olym pia al lang het antwoord gevonden. Met 15-10 en 15-5 werden de sets gewonnen. Het jongens b-team, met een aantal nieuwe spelers, redde het niet tegen nummer twee op de ranglijst en ver loor met 2-0 van BG SV. Olympia 7 haalde de maximale winst uit de wedstrijd tegen DEVU en kwam door de drie punten-overwinning gelijk met de koploper in de derde klasse, zij het met een wedstrijd méér gespeeld. Volleybal deze week. Donderdag gaat ook de promotieklasse weer van siart. De heren van Olympia 2 krijgen het altijd lastige BG SV uit Baarn op bezoek. Het eerste damesteam moet op bezoek bij Unitas in Doorn. Geen eenvoduige opgave. De heren ma ken de langste reis. Punch in Delft staat te popelen om zich te revancheren voor de 3-1 nederlaag die zij moesten incas seren in Soest. Donderdag 20 jan. Sporthal Beukendal: Jongens: 18.30 uur Olympia b-Olympia c. Meisjes: 18.30 uur Olympia c-Olvmpia b. Dames: 20.00 uur Olympia 3-Foxboro. 19H u.ur AGAVS 3-Olympia l 20.00 uur BG SV 1-Olympia 2. 21.30 uur SW 3-Olympia 4. Donderdag 20 jan. Doorn: Dames: 20.30 uur Unitas 1-Olympia 1. Vrijdag 21 jan. Delft: Heren: 21.00 uur Punch 2-olympia 1.

Soester Courant | 1972 | | pagina 6