AQUA Nederland Va Frans Bosman N.V. NIEUWJAARSREDE BURGEMEESTER Frans Bosman N.V. AUTORIJSCHOOL „ENGEL" MARCHAL HAARMODE OPRUIMING Officiële mededelingen DE MUNT ZIEKENAUTO 2727 2727 Fugers Fiets t £uykje> „GARAGE STAM' VRIJE TEUGEL HIELD OPEN HUIS Alvi aluminium dubbele ramen Alvi - Harderwijk bar gezellig SPOTGOEDKOPE KURKWANDEN VAN DIKKE DECORATIEVE KURKPLATEN. AQUA I9EUI UW SIJUUES IS ONZE REUUAME Pannekoeken m net verrassende voordeeltjes. Café-Restaurant „Groeneveld" WINTERKOST Gaai u trouwen Inlichtingen over alle verzekeringen J. L. M van Hal-Zonderop gieiitekengiBaten (dag en nacht) „tSnackóhop" J. EPSKAMP hartige hapjes voor recepties en partijen. Gazelle - Peugeot - Burco bar gezellig voor oen nieuwe goede gebruikte RENAULT Stam Renault Pianohaiidel W. van Tol - Soest ELECTROTECHNISCH BUREAU Wasautomaten, drogers, afwasautomaten, koelkasten enz. O.a.: Miele, Siemens, Zanussi, Bosch en Candy Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Telefoon 7253 Serviceplaats: Blrkstraat 48 Telefoon 3367-8978 ÜÏÏter M/af pTderi"I' dIe Si^ravond werd gehouden, werd door burge- meester Mr. S. P. Baron Bentinck de navolgende nieuwjaarerede Dames en heren, Hoewel het nieuwe jaar reeds iets van zijn prilheid verloren heeft en wij ge wend zijn in het jaar 1972 te leven, wens ik u toch van harte veel goeds in dit jaar toe. Daarnevens wens ik u naast kennis van en inzicht in de vraagstukken, die ons dit jaar zullen bezig houden, ook onmis bare wijsheid toe, die van een andere orde, een andere dimensie is. Het ziet er naar uit, dat wij geen ge makkelijk jaar ingetreden zijn. De cen trale financiering zal nog strakker ge hanteerd worden. Te verwachten is dat, evenals dit in vroegere perioden van een stagnerende economische ontwikkeling het geval was, een gedeelte van de schaarse financieringsmiddelen gediri geerd zullen worden naar gebieden met een duidelijk tekort aan werkgelegen heid. Ze zullen aldus onttrokken worden aan die streken waar een grotere achter stand is op het terrein der openbare voorzieningen. De toename van de reeds bestaande ach terstand in gemeenten als de onze, die als gevolg van het makro-planologisch beleid van de Rijks- en Provinciale over heid een snelle ontwikkeling doormaken, zou hierdoor tot ernstige spanningen lei den. Het moment waarop het niet meer ver antwoord is in een versneld tempo wo ningen te bouwen zonder dat voorzien kan worden in de primair, daarmede verband houdende behoeften als scholen bouw en werken van infra-structurele aard, dreigt gevaarlijk dichtbij te komen. Het zou een tragische ontwikkeling zijn, indien in deze gemeente, die een be stuurlijk en technisch apparaat ontwik keld, opgebouwd en getraind heeft om aan een snelle, doeltreffende en efficiën te ontwikkeling leiding te geven, die kan beschikken over de noodzakelijke grond, die financieel gezond is en bij de ko mende expansie blijkens de investerings nota 1971-1985 ook financieel gezond kan blijven, dat juist deze gemeente tot een bewuste afremming van de bouwactivi teit zou moeten overgaan. Gewestvorming De problematiek rond de gewestvorming za! dit jaar onze aandacht vragen. Allereerst is er aanleiding om na een praktijk van enige jaren de gemeen schappelijke regeling van het Samenwer kingsorgaan Eernland nader te bezien. Er is een onmiskenbare ontwikkeling aan de gang, zowel in de breedte als in de diepte van gemeenschappelijk beraad en beleidsvoering. Daarnaast is er in den lande een uit voerige discussie gaande omtrent de ge westvorming en taak en functie van de gewesten in het algemeen. Deze heeft nog allerminst tot een communis opinio geleid. Wel wil de minister van Binnen landse Zaken thans snel tot een struc tuurschets voor een bestuurlijke inde ling komen. In Eemland-verband zullen wij ons, over deze voor onze gemeente van groot be lang zijnde materie, een oordeel moeten vormen. Het is verheugend dat thans ook de ge meenten Baarn, Bunschoten, Eemnes en Nijkerk deel van het Samenwerkings orgaan uitmaken en dat het mogelijk blijkt in onderlinge samenwerking voor onze regio nuttig werkzaam te kunnen zijn. Onmiskenbaar hierbij is een ontwikke ling in het regionaal denken en in het zich bewust zijn van verantwoordelijk heid, niet alleen voor de eigen gemeen ten, doch ook in groter verband voor de streek, waarvan men deel uit maakt, waarvan men de invloed ondergaat en die door de eigen gemeenten beïnvloed wordt. uitgesproken. Juist deze ruime en positieve benadering van de vraagstukken is voor een vrucht baar, gezamenlijk beraad van eminent belang. Ontwikkelings-cjjfers Dames en heren, ik wil u thans enige droge cijfers over het afgelopen jaar geven, die op zich zelf niet zoveel zeg gen, maar in hun relatie tot die van het voorafgaande jaar soms enige indicatie kunnen geven van de ontwikkeling onzer gemeente. In 1971 vonden 676 (693) geboorten plaats en overleden 251 (301) personen, derhal ve een geboorte-overschot opleverende van 425 (392). Er vestigden zich 3.055 (3813) personen, terwijl er 2847 (2451) vertrokken, der halve een vestigingsoverschot opleveren de van 208 (1.362). Als resultaat van een en ander vermeer derde de bevolking met 633 (1754) zielen van 37.469 tot 38.102. Dit is 48 inwoners minder dan het aantal van de een jaar geleden opgestelde prognose. Soesterbergsc cijfers In deze cijfers zijn die van Soesterberg begrepen. Hier vonden 93 (97) geboorten plaats en overleden 26 (36) personen, een geboorte-overschot opleverende van 67 (61). Tegenover de vestiging van 407 (378) personen, stond het vertrek van 584 (580) personen,, een vertrekoverschot opleverende van 177 (202). Het resultaat in 1971 was een afname van de bevolking met 110 (141) zielen van 6092 tot 5982. In de gemeente wer den 259 (316) huwelijken voltrokken. Het aantal verhuizingen binnen de gemeente van gezinnen bedroeg 396 (478) en van alleen-staande personen 485 (545), in to taal dus 881 (1023). De vertraagde toename van de bevol king, zoals deze uit de even gneoemde aantallen blijkt, staat in nauw verband met soort en aantal aan de woning voorraad toegevoegde en hiervan afge voerde woningen. Woning-voorraad De bevolking zal, afhankelijk van het tempo waarin de nieuwbouw-woningen in de eerste plaats in het plan Klaar- water, gereed komen, toenemen. 293 (530) woningwetwoningen kwamen gereed en 120 (259) andere woningen; één woning werd gesplitst. Totaal kwa men derhalve 414 (789) woningen gereed. Van de 120 niet-woningwetwoningen werden er 36 (12) met premie en 84 (247) zonder premie gebouwd. 4 (3) woningen werden onbewoonbaar verklaard, 5 (4) onbewoonbaar verklaar- ELECTROTECHNISCH BUREAU Aanleg en onderhoud van. licht- en krachtinstallaties Elektrische fornuizen, boilers e.d. via de P..U.E.M. Birkstraat 48 - Telefoon 3367-8978 Telefoon 02155-8252 VOOR INLICHTINGEN POSTBUS 128 TELEFOON 02155- 5866 BELASTING. - Een lezer wil weten of zijn aanslag inkomstenbelasting en A.O.W.-premie 1970 juist zijn. Antwoord: Inderdaad is nog 600, voor verwarvingskosten aftrekbaar. Het kan echter ook zijn dat u over vorige jaren nog A.O.W.-premie terugontvan gen hebt, dat zou er dan nog weer bij moeten. De ziektekosten moet u eerst verminderen met 750,y°°r het meerdere is dan aftrek mogelijk indien zij (gezien uw kinderaftrek) 2'/a van het onzuiver inkomen minus de per soonlijke verplichtingen te boven gaan. Zie hiervoor het aangiftebiljet en de toelichting daarop. De uitkering volgens de z.g. interimregeling moet u daar niet eerst van aftrekken, want die zit ook in het belastbare loon en dus in 't be lastbaar inkomen. Er zal dus wellicht een aftrek van ruim 400,(nl. 1179 minus ƒ750,—) overblijven, doch dit is eerst precies te zeggen nadat het inko men zelf precies is bepaald. De kindertoelage is in het belastbaar loon, dat uw werkgever aan u en de fis cus opgeeft, begrepen en die komt dus automatisch in het juiste jaar in het belastbaar inkomen terecht. Voor uw oudste zoon hebt u in 1970 geen recht meer op kinderaftrek; wij nemen dus aan dat die ook niet is begrepen onder de vijfvoudige kinderaftrek (3x1 2), die u hebt gehad. De kosten van levensonderhoud (inclu sief het reisgeld) behoren dan met de ziektekosten tot de aftrekbare buitenge wone lasten (zie de toelichting bij het aangiftebiljet van 1970, voor 1971 geldt een andere regeling). De aftrekposten voor verwervingskos ten en buitengewone lasten had u zelf op het aangiftebiljet moeten vermelden. De fiscus heeft kennelijk wel wat zelf afgetrokken, doch de buitengewone las ten weten zij zeker niet automatisch. Wij raden u aan een bezwaarschrift in te dienen: gewoon per brief in de geest van: ik heb bezwaar tegen de aanslag omdat... enz. en daarbij een onderhoud met de inspecteur te vragen. U krijgt dan een uitnodiging; wij hebben de in druk dat uw kwestie 't best eens be sproken kan worden en u kunt dan me teen vragen hoe ze uw inkomen hebben becijferd. M. LOS Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6621 Wjj lessen in i OPEL ASCONA OPEL KADETT - DAF - V.W. 1302 Gedipl. V.A.M.O.R. - M.L. - F.N.O.P. Laatste Nieuwjaarstoespraak. de woningen werden ontruimd en 8 (3) werden gesloopt. Daarnaast werden 70 (39) niet-onbewoon baar verklaarde woningen gesloopt. 4 (4) onbewoonbaar verklaarde woningen zijn thans nog bewoond. Aan 2 (1) percelen werd de bestemming van woonruimte onttrokken. Als gevolg van deze stijgingen vermeer derde het aantal woningen met 338 (746) van 10.888 tot 11.226. In deze aantallen zijn voor Soesterberg begrepen aan nieuwbouw 12 (0) woningwetwoningen en 6 (0) vrije sector woningen. Hier tegenover werden aldaar 22 wonin gen gesloopt. Het aantal woningen te Soesterberg verminderde hierdoor met 4 (1) van 1.614 tot 1.610. Gelukkig ziet het er naar uit dat 1972 een, zij het kleine, toename te Soesterberg te zien zal geven. Het bijzonder grote aantal in de ge meente gesloopte woningen heeft gro tendeels betrekking op woningen van inferieure kwaliteit en betekent een be langrijke sanering. Gedeeltelijk wordt zij bereikt door de renovatie van het bezit van de woning bouwverenigingen St. Jozeph en Patri monium. In 1971 werden voor Soest 894 (1121) vestigingsvergunningen- aan kopers of eigenaars uitgereikt van woningen en elders 359 aan personen van elders voor huurwoningen. Voor Soesterberg werden 101 (97) vesti gingsvergunningen uitgereikt en wel 51 (50) aan inwoners van deze gemeente, en 50 (47) aan personen van elders. Hef* aantal ingeschreven woningzoeken den bedroeg per 1 januari van dit jaar te Soest 835 (786) en te Soesterberg 433 (422), totaal 1268 (1208). Getracht wordt de laagst-bezoldigden te helpen met de oudere goedkopere wo ningen. Om het vrijkomen hiervan door doorstroming van hen die hiervoor in aanmerking komen te bevorderen, staan ons 2 premie-regelingen ten dienste en wel: één voor het doorstromen van een goed kope naar een duurdere woning-en één voor doorstroming van een grotere naar een kleinere woning. Van de eerste regeling - verhuizing naar een duurdere woning - werd 34 (51) maal gebruik gemaakt en van de twee de regeling - verhuizing naar een klei nere woning - 10 (17) maal, in totaal derhalve 44 (68) doorstromingsgevallen. De mogelijkheid van doorstroming naar een kleinere woning is in grote mate afhankelijk van het gereed-komen van bej aardenwoningen. De beschouwing van het aantal woning zoekenden leidt tot enige globale con stateringen: a. het totale aantal woningzoekenden is met 60 gestegen; b. deze stijging is tot stand gekomen ondanks een vermindering van "het aan tal woningzoekenden van elders met 79. Dit betekent een stijging van het aan tal Soester woningzoekenden met 139, ondanks het aantal van 418 vestigings vergunningen voor ingezetenen. Onder dit aantal vallen evenwel ook normale verhuizingen. Mijn, het vorig jaar uitgesproken, me ning dat het. jaarlijks gereed komen van een 300-tal niet te dure woningen nood zakelijk is om het aantal woningzoeken den niet te doen toenemen, wordt door deze cijfers bevestigd. Helaas is tot nu toe mijn zwartgallige kijk op toename van het woningtekort in de jaren 1971 en 1972 door de feiten bevestigd. Tot het laatste kwart van dit jaar ko men, buiten de renovatie-woningen van St. Jozeph en Patrimonium, geen goed kopere woningen gereed. Brandweer In totaal rukte, de brandweer te Soest 98 (79) maal uit en té Soesterberg 18 (21) maal, waarvan voor loos alarm te Soest 3 (2) maal en te Soesterberg 1 (1) maal. In totaal werd dus 1Ó0 (92) maal uitge rukt. Als reden voor het uitrukken valt in het bijzonder te onderscheiden: uit slaande brand te Soest 2 (5) maal en te Soesterberg 1 (0) maal, totaal 3 (5); bin nenbrand te Soest 14 (13) en te Soester berg 1 (4) maal, totaal 15 (17); bos-, duin en heidebrand te Soest 4 (10) maal en te Soesterberg 10 (12) maal, totaal 14 (22) maal. Voor de dikwijls bijzonder onaangename en hardnekkige vuilnis- en afvalbranden moest de brandweer te Soest 19 (17) maal. uitrukken en te Soesterberg 5 (2) maal, totaal 24 (19). Dè brandweer te Soest rukte 24 (17) maal uit voor hulpverlening en in Soes terberg 1 (0) maal, totaal 25 (17). De schade door brand bedroeg in Soest ƒ55.975.285.560.en te Soesterberg ƒ130.000,— (ƒ34.500,—), in, totaal f 185.975,— (ƒ320.000,—). 1 (16) hectare bos en heide ging te Soes- terberg verloren. j Te Soesterberg werd het afgelopen jaar van sirene-alarm overgegaan op stil- alarm. Ambulance Het overleg ten aanzien van de algeme ne hulpverlening in regionaal verband heeft voortgang. Daai'naast worden voor zieningen getroffen om binnen de ge meente deze hulpverlening zo doeltref fend mogelijk te doen functioneren. In dit kader .past het onderbrengen van de ambulance bij de brandweer. De alar mering geschiedt overdag bij de brand weer en 's nachts bij de politie. Beide korpsen hebben met veel begrip deze, buiten hun eigenlijke werkgebied lig gende taak, on zich genomen. Daarnevens heeft zich een aanzienlijk aantal chauffeurs van de brandweer te Soest aangemeld om als vrijwilliger dienst te doen bij de ambulance. Zij volgen hiertoe een speciale opleiding. 8 verkeersdoden In 1971 vonden 893 (890) verkeersonge lukken plaats. Het aantal doden ten ge volge van deze ongevallen bedroeg 8 (10) het aantal zwaar- en lichtgewonden be droeg 240 (210). Het aantal door de poli- KAPSALON BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOESTDIJK TELEFOON 3990 ^9 (^%9 C^%9 6^9 <5^ v£) in vele variëteiten Fhz SooJterJuUteH t Soesterbergsestraat 188 Telefoon 2739 - Soestduinen 5^9 Adviseurs in beeld en geluid O.a. RADIO'S, TUNERS, T.V.'s, CASSETTERECORDERS, RADIO- GRAMMOFOONMEUBELS etc. KERKSTRRAT 3 - TEL. 02155-7949 (naast de Oude Kerk) tie opgemaakte processen-verbaal tegen misdrijven bedroeg 471 (362) en wegens overtredingen 5235 (3928). Hiervan kon den 666 (703) als transactie in handen van de politie worden afgedaan. Uitbreiding politiecorps Met ingang van 1 januari van dit jaar mag de sterkte van politiekorps met tien man uitgebreid worden. Aangezien deze uitbreiding niet tot stand mag komen ten koste van het bestand in andere ge meenten, worden jonge mensen aange trokken en opgeleid op de politieschool. Het is te verwachten dat over een jaar het toegestane aantal aanwezig zal zijn. De reeds te krappe huisvesting wordt nu geheel onvoldoende. Zo spoedig mogelijk zal een voorstel tot tijdelijke uitbreiding van het bureau - in afwachting van de bouw van een nieuw bureau in Zuider- eng - gedaan worden. Vjo-tru .-(PL-v» V reemdelingendienst PP JrJ^huari stonden 1467 (1452) vreem delingen bij dé vreemdelingendienst ge registreerd, verdeeld over .35 (38) natio naliteiten. De grootste groep vormen de Ameri kanen met 443 (409), gevolgd door de Turken met 402 (382), de Marokkanen met 112 (147) en de Duitsers met 117 (108). De huisvesting van vreemdelingen in daartoe niet geëigende of in strijd met de voorschriften tot stand gebrachte ruimten, heeft tot herhaaldelijk ingrijpen genoodzaakt. Ter illustratie van de toename van de werkzaamheden van de politie moge dienen dat het aantal ingekomen stuk ken tien maal zo hoog was als dat uit het jaar 1960 en de uitgaande stukken acht maal zo hoog als in dat jaar. Rijksweg Soesterberg De gehele gemeente en in het bijzonder Soesterberg heeft met grote voldoening kennis genomen van het besluit van Minister van Verkeer en Waterstaat om rijksweg 28 ter hoogte van Soesterberg te doen ingraven. Het verheugt ons dat van zoveel zijden paar voren gebrachte bezwaren tegen de oorspronkelijke opzet, ondanks de aan de wijziging verbonden nadelen van on der meer later gereed komen, bij de Minister en zijn adviseurs begrip hebben gevonden. Hiertoe zal mede hebben bijgedragen de zakelijke, korrekte en deskundige wijze waarop het actiecomtié te Soesterberg zijn denkbeelden naar voren bracht. De omlegging van de oude rijksweg bui ten de kom van Soesterberg zal het ge zicht en de structuur van dit dorp aan merkelijk wijzigen. Dit opent perspectie ven maar een verbetering van de ver- keèrssituatie en van het leefmilieu van de Rademakerstraat. Met de ontwikkeling van Soesterberg op het terrein van Egghermonde kon nog steeds geen voortgang gemaakt worden. Gedeputeerde Staten zagen, ondanks de grote urgentie, geen kans het daartoe ontworpen plan in hoofdzaken binnen 6 maanden goed te keuren en hebben der halve deze termijn met nog eens een gelijk aantal maanden verlengd. Teleurstelling Het is teleurstellend dat, wanneer dezer- zijde de bestaande nood zo voortvarend mogelijk tegemoet getreden wordt, de goedkeurende instantie voor haar deel de tijd zo breed mogelijk uitmeet. Het mag toch niet nodig zijn dat bij de netwerkplanning voor de goedkeuring met de langst mogelijke termijn reke ning moet worden gehouden. Amstcrdamsestraatweg 42 Baarn - Telefoon 02154-2576 BOERENKOOL met worst ƒ5,50 ZUURKOOL met spek ƒ5,50 HUTSPOT met klapstuk 5,50 ERWTENSOEP ZAAL MET OPEN HAARD GRATIS BESCHIKBAAR. OOK VOOR VERENIGINGEN. □□□□□□□□□□□□□□QI Een begin is gemaakt met de bouw van bejaardenflats aan het Dorpsplein. Daar is althans één voor Soesterberg belang rijk werk in wording. De wijkraad ging voort op zinvolle wijze als intermedair tussen de Soesterbergse burgerij en het gemeentebestuur te die nen. Klaarwater Het ziet er naar uit, dat in Soest de wijk Klaarwater binnen enkele jaren voltooid zal zijn. Gestreefd is er naar deze wijk naast Smitsveen een eigen identiteit te geven. Ook hier zal een aan trekkelijke woonbuurt ontstaan, die, wij hopen, een wapen zal zijn in de strijd tegen de woningnood. De uitdaging - het scheppen van een centrum voor Soest, Zuidereng - is door het gemeentebestuur aanvaard. Na het doen van de nodige verkenningen wordt nu overgegaan op concretisering, zij het nog schematisch op de tekentafel, van de ontwikkelde gedachten. Bijzonder moeilijke doch boeiende be stuurlijke arbeid zal de komende jaren inzicht, moed, voortvarendheid en ge duld vragen. Het is mijn oprecht wens dat wij over deze eigenschappen zullen kunnen be schikken om er met Gods hulp samen iets goeds van te maken. Burgemeester en wethouders der ge meente Soest brengen, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 10, lid 2 van de Wegenwet, ter kennis van be langhebbenden, dat van 21 januari tot en met 4 februari 1972 ten gemeentehui ze ter inzage is gelegd een door hen aan de raad der gemeente Soest uit te bren gen voorstel tot onttrekking aan het openbaar verkeer van de weg nr. 78 (Boslaan), kadastraal bekend gemeente Soest, sectie F, nr. 653, lopende van de grens met de gemeente Zeist, in noord oostelijke richting tot de noordhoek van het perceel, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie F, nr. 207. Bezwaarschriften tegen dit voorstel kunnen gedurende bovenvermelde ter mijn schriftelijk bij de gemeenteraad worden ingediend. De ingediende bezwaarschriften kunnen, desgewenst worden toegelicht in een zitting van ons college, welke zal wor den gehouden op dinsdag 8 februari te 10.30 uur ten gemeentehuize. Soest, 21 januari 1972. Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 NIEUWEWEG 49 - TEL. 3126 klaar terwyl U wacht. BIRKSTRAAT 7 - TEL. 3337 W\j verzorgen ook öe (Tegenover Garage van Kooij) Keuze uit ruim 100 modellen, waar onder interessante aanbiedingen. KERKSTRAAT 3 - TEL. 2030 Achter Audio Telefoon 02155-8252 R4 R6. R8 R10 R12 R16. AUTOMOBIELBEDRIJF ..'"Sinds 1913 Nieuwerhoekpiein - Soesldijk Telefoon 02155-8850 of'een een .veilige combinatie ookvootu! R4 R6 R8 R10 R12 R16 BURG. GBOTHESTRAAT 20 - TEL. 2968 Voor: Inkoop - Verkoop - Onderhoud etc. In het tot hut en stal getransformeerde „Open Hof" ontvingen staf en bestuur van kinderboerderij „De Vrije Teugel" gisteravond een grote groep ouders, be langstellenden, en vertegenwoordigers van scholen, verenigingen en bedrijfs leven. Voorzitter mevrouw Huygen vertelde in haar hartelijk welkomstwoord de ge schiedenis en achtergrond van de kinder boerderij, die voor de jeugd niet alleen een creatief en recreatief centrum wil zijn maar ook de belevenis van een stukje natuur. Na een periode van experimenteren had men inzicht gekregen in het pakket van eisen waar het architectenbureau Van Woerden, Schneider en Düermeijer mee zou gaan werken. Het punt was bereikt waarop grote behoefte ontstond aan in formatie, inbreng en meedenken van de ouders de betrokkenheid met hun boer derij. De architecten Schneider en Düer- meyer gaven aan de hand van maquette, tekeningen en plattegrond toelichting op het plan, zowel over het totaalbeeld als de details. Marco Lugtenborg, leerling 2e klas tuin bouwschool, gaf toelichting bij de ver toning van zijn zelfvervaardigde kleu renfilm over hte dierenleven op de kin- derboerderij. Mevrouw Nelly Geevers, jeugdleidster, liet het samenspel van kind en dier in haar filmpjes zien. Een grote reeks werkstukken, foto's, dia's en bandopnamen, gaven een goede in druk van het werk op de boerderij. Tijdens de levendige discussie werden vele vragen beantwoord en suggesties genoteerd, die varieerden van volkstuin tjes, lindebomen, wilgen en bijen rond de boerderij, tot spartelbad, crossterrein- tje en biljartgelegenheid voor vaders toe. Mevrouw Van der Kleij, presidente van de Kon. Ned. Mij. voor Plant en Tuin bouwkunde vroeg of er ruimte genoeg was voor kindertuintjes en informeerde naar de mogelijkheden van 'n botanische tuin, grenzend aan de kinderboerderij. Zij zou hier graag aan meewerken en wist dat er in tuinbouwkringen veel be langstelling voor bestond. Het bestuur van de Soester Zakenkring, in ruime mate vertegenwoordigd, was zeer geïnteresseerd in het kreatieve boerderij-jeugdwerk. Voorzitter Hoegen Dijkhof deelde mee dat „De Vrije Teu gel" voor het jaar 1972 op 1000 gulden hulp kon rekenen. is 't: weg koude; weg ijsbloemen; weg tocht; weg beslagen ramen. Veel goedkoper dan elk ander merk en toch veel beter. Bel nu 03410 - 5345 of schrijf voor vrijblijvend bezoek. Laat U monsters tonen.

Soester Courant | 1972 | | pagina 11