M. A. Dekker „VADER" VAN DE INDONESISCHE PARACHUTISTEN SOESTERBERG OOK DE BEJAARDE GAAT GRAAG LEUK GEKLEED ZIEKENAUTO 2727 UIT DE HOGESCHOOL DER WETENSCHAP DE K AMEEL- VERDRIJVER I SWAGER MODERN DRUKWERK WAT DEKKER Het wondere leven van Rokes Visser Opbrengst kinderpostzegel actie 10 jaar Piep noch Stok Op 66-jarige leeftijd nog examen Tweetal autobedrijven gesloten Twee jaar wijkraad activiteiten Eerste Soester Begrafenis-Onderneming TELEFOONNUMMER (dag en nacht) Uitdrogend meer Voor de balie Geef mij maar n Kodak kado! geboorte, verloving trouwen DRUKKERIJ SMIT PEUGEOT Xi De Wlite Pompen Deze week extra voordelig 500 gr. Haas- of Ribkarb. 440 3 ALPENSGHNITSEIS ...180 Woensdag - Gehaktdag 500 gram GEHAKT plus kruiden 218 Uw rund-, varkens- en paardeslagerij Koninginnelaan 23 - Tel. 2896 „Kleine" advertenties, uitsluitend a contant aan ons kantoor Dinsdag 1 februari 1972 Bijna twee uur lang slingerde de taxi uit Bandoeng zich over 'n steeds slechter wordende weg door de onvoorstelbaar mooie bergen van Java, met de on waarschijnlijk groene sawah's, thee tuinen en pisangbomen. Soms konden we maar stapvoets rijden en grote keien bonkten tegen de onderkant van onze moeizaam-klimmende Mercedes. Ik dacht dat hij het begeven zou! Toen, toch nog onverwachts, stonden we voor 'n prachtig hooggelegen Engels landhuis, waar paarse bougainvilles bloeiden aan de rand van een als klein De opbrengst van de kinderpostzegel actie, die van 9 november tot 31 de cember wed gehouden, bedroeg 2124,17 Aan kinderzegels werd voor 1314,92 en aan kaarten voor 809,25 verkocht. De opbrengst was 125,88 minder dan in 1970. Buiten beschouwing is hier geble ven de kinderpostzegelactie van de schoolkinderen. Het plaatselijke kinderpostzegelcomité zegt bij monde van mevrouw Stigter een ieder hartelijk dank, die heeft meege werkt aan dit resultaat. De bejaardensoos „Piep-noch-Stok" be staat alweer tien jaar. In april 1962 werd met dit prachtige werk voor de bejaarden een begin gemaakt in het ge bouwtje naast de r.k. kerk. Besloten werd om dit tweede lustrum met een gratis uitstapje voor de bejaar den te vieren. Op dinsdag 11 april gaat de tocht naar het Evoluon in Eindhoven. In het restaurant van het Evoluon wordt de koffie gebruikt en op de terugweg wacht ergens in Brabant een uitgebrei de originele Brabantse koffietafel. Een paar weken later, op zaterdag 6 mei, verlaten de bejaarden, die dat graag willen, Soesterberg voor een week om een prachtige boottocht te maken op de Maas. Maar voor het zover is wordt er dins dag 8 februari nog een gezellige bingo- middag gegeven, waarbij mooie prijzen te winnen zijn voor de eersten die „bin go" roepen. De heer T. de Bruin sr. (66) is na het volgen van een cursus van een half jaar te Utrecht geslaagd voor het examen voor het Horecabedrijf. Een prachtige prestatie ongetwijfeld voor deze 65-plusser! Twee Soesterbergse autobedrijven aan de Postweg en de Sterrenbergweg, die handelden in tweedehandsauto's zijn op last van de officier van justitie te Utrecht door ambtenaren van de ekonomische dienst in samenwerking met de gemeen tepolitie gesloten. Tegen de eigenaren is proces-verbaal opgemaakt. Door de Wijkraad Soesterberg is ver zocht om betere verlichting van de Amersfoortsestraat en om behoorlijke wandelpaden langs deze weg. Door de Directeur Gemeentewerken zal een plan ontworpen worden voor een goede ver lichting en aanleg van voet- en fietspa den langs beide zijden van de weg. Dit plan zal aan Rijkswaterstaat worden aangeboden. Aan het college van B&W is verzocht bij de Garnizoenscommandant een ver bod te bewerkstelligen voor het berij den door grote militaire wagens van de straten in het dorp. Een garnizoensor der werd daarop uitgevaardigd. Op verzoek van de Wijkraad behoeven de inwoners van Soesterberg in het vervolg geen schriftelijke mededeling meer te doen aan Gemeentewerken voor het ophalen van grof huisvuil op de derde woensdag van de maand. Wel jnoeten de inwoners zorgen, dat dit huisvuil 's morgens bijtijds wordt neer gezet op het trottoir. Door de Wijkraad zijn klachten overge bracht aan B&W over de containers langs de Ant. van Leeuwenhoeklaan. Het gemeentebestuur heeft maatregelen toegezegd. Nogmaals werd aan B&W verzocht alle aandacht te willen geven aan de uit breiding en de woningbouw te Soester berg. Inmiddels heeft hierover een ge sprek plaats gehad tussen B&W en het overlegorgaan „Ontwikkeling Soester berg". Bij de uitgang van de garages achter de etagewoningen aan de Plesmanstraat werd een 10 km-bord geplaatst en enke le verlichtingspunten op deze garages. De aandacht van B&W is verder ge vestigd op parkeerproblemen en parkeer excessen in het bijzonder het parkeren van grote vrachtwagens. De aandacht van B&W is gevraagd voor de vernieling van de voetpaden bij bouwwerken en de hinderlijke begroei ingen over de trottoirs en achterpaden bij woningen. Tenslotte heeft de Wijkraad het college van B&W verzocht nu reeds rekening te willen houden met de bouw van een eenvoudig buurt-of clubhuis in het uit breidingsplan „Egghermonde". Hoewel de Wijkraad al diverse proble men ter hand heeft genomen en in de twee jaren van haar bestaan veel zaken heeft behandeld, heeft de bevolking van Soesterberg, behoudens enkele trouwe bezoekers van de openbare vergaderin- I gen in het Dorpshuis, bitter weinig be- langstelling getoond voor de aktiviteiten i van hun eigen Wijkraad. I De Wijkraad hoopt, dat in de toekomst de belangstelling voor het werk van de Wijkraad niet beperkt zal blijven tot het bezoeken van een enkele voorlich tingsavond, maar dat het Wljkraads- werk in zijn totaliteit de blijvende in- Vresse van alle inwoners zal krijgen, die het ten volle verdient. meer zo grote vijver, en waar een groot terras een onvergetelijk uitzicht bood op de door wolkensluiers omgeven blauwe bergtoppen in de verte en de glooiende groene theetuinen rondom van dit prachtige Java. We stonden voor het huis van Rokes Visser uit Boskoop! Het levensverhaal van deze Boskoper is 'n wonderlijk en boeiend verhaal dat 'n boek zou kunnen vullen. We laten het hier in beknopte vorm volgen. Afgekeurd voor piloot Rokes Barendregt Visser (56) woonde in Engeland toen de tweede wereldoor log uitbrak. Hij meldde zich bij de Irenebrigade en werd chauffeur van H.M. koningin Wilhelmina. Prins Bern- hard hielp hem bij zijn verzoek te wor den opgeleid tot vlieger bij de Royal Air Force, maar hij werd afgekeurd op z'n ogen. Hij kwam toen bij de groene baretten, de commando-troops. Hij kreeg toesteming van Hare Majesteit haar dienst te verlaten en volgde een zware commando-training. Hij werd eerst ingezet in Burma en India, en toen de befaamde luchtlandin gen bij Arnhem plaatsvonden werd hij met de lOlst Airborne Division in een zweefvliegtuig bij Veghel neergezet met als taak kontakt op te nemen met de ondergrondse hetgeen lukte. Vervolgens werd hij teruggehaald naar Engeland om nog hetzelfde jaar te worden ingezet bij de landing op Walcheren. Met 'n landingsboot werd hij daar tweemaal aan land gezet, viel 'n keer in zee en werd als verloren opgegeven, maar werd door een amphibievoertuig gered. Van de 120 commando's bleven er maar 20 over. Hij was er één van. Hij ging met het Britse bezettingsleger naar Duits land, terug naar Engeland en naar Cey- lon voor 'n verdere training. Bittere ervaringen In 1945, kort na de bevrijding, bezocht hij zijn ouders in Boskoop. In 1946 kwam hij nog 'n keer terug, zijn laatste bezoek. Hij ging naar Hollandia op Nieuw Guinea waar hij parachutisten ging op leiden, de rode baretten. („Met de groe ne baretten van kapitein Westerling hebben we nooit wat te maken gehad"). In Engeland had hij reeds z'n eerste parachutistensprong gemaakt. De z.g. S.O.P.-school werd overgeplaatst naar Tjimahi bij Bandoeng waar Kapitein Visser instructeur bleef en als zodanig de actie tegen Djokja niet kon meema ken. Het was toen dat hij enkele min of meer bittere ervaringen opdeed op het veilig heids vlak en een vies zaaltje op het spoor kwam (de moord op vaandrig Arnhout), hetgeen hem deed besluiten niet naar Nederland terug te keren maar in Indonesië te blijven, na de souverei- niteitsoverdracht. Hij verliet de militaire dienst en begon een groente-kwekerij van 20 hectare. In het Staatsblad van Indonesië verscheen het bericht dat Vis ser Indonesisch staatsburger was gewor den. Hij werd Islamiet en veranderde zijn naam in Moh. Edjon Djanbi. Alle banden met Nederland werden op die wijze verbroken, al bleef hij z'n familie trouw schrijven. Weer in dienst Op zekere dag kwam de T.N.I. - het Indonesische leger - hem benaderen of hij er niet voor voelde een parakorps op te richten en op te leiden. De comman dant van de befaamde Siliwange-divisie wist hem te bewegen hierin toe te stem men, op voorwaarde dat hij tot majoor zou worden bevorderd. Zo kwam hij in 1952 weer in militaire dienst en het be viel hem uitstekend. Hij voelde zich thuis bij de Indonesische jongens, en zij mochten hem. Zijn loopbaan bij de Indonesische para's duurde tot 1956. Hij maakte in totaal 'n 50 parachutesprongen en wordt nog heden ten dage beschouwd als de „va der" van de Indonesische parachutisten. Als lt. kolonel verliet hij de militaire dienst en werd administrateur op een grote theeonderneming van de P T- landen bij Bandoeng. En hier, op de theeonderneming Tjukul, woont hij nog altijd. Hij heeft 1200 werkers onder zich en de onderneming heeft 'n totale op pervlakte van 1685 hectare. „Ik ben in wezen geen militair", zegt hij. „Handel en kweken zit me méér in het bloed. Als jongen al ging ik voor m'n vader op de fiets plantjes uit Boskoop verkopen in Arnhem. Daar verdiende ik dan 'n zak centje mee". Thee-produktie Als Visser in het leger was gebleven was hij generaal geworden. Als de com munisten destijds geslaagd waren in hun coupe was ook hij stellig vermoord. Lie ver denkt hij daar allemaal niet aan. Hij wil zich met hart en ziel inzetten om dit land, Indonesië, dat hij zo zeer heeft liefgekregen, mee te helpen op bouwen. Moeilijkheden zijn er genoeg. Er is drin gend behoefte aan geld om de thee ondernemingen te redden. Er moet nodig gemest worden. Er moet nodig nieuwe aanplant komen. De produktie loopt voortdurend terug. „Als het zo doorgaat is er over 15 jaar geen thee meer op heel Java", zegt hij somber. Er is een 8 tot 8V* miljoen dollar nodig. Op papier is er een agreement, een joint venture met Engeland onder de naam P.N.T.- Interplant. Maar al maandenlang wordt vergeefs gewacht op nadere stappen van de regering in Djakarta. Donkere wolken pakken zich samen bo ven de theeondernemingen op Java. Er moet vlug geld komen, anders is alles verloren. De grond gaat kapot en op deze wijze gaat men de afgrond tege moet. Zeker een man als Visser ziet dit met afschuw tegemoet, Oprecht mohammedaan Toen Z.K.H. Prins Bernhard in Ban doeng een receptie hield ging ook Visser hem de hand drukken. Het was een sponaan en hartelijk weerzien. Visser draagt nu de „kopiah" op het hoofd, het Mohammedaanse klotje dat zovelen in Indonesië dragen. Hij is oprecht Mohammedaan geworden, leest in de koran en moet 's morgens om 5 uur opstaan om te bidden (het tijdstip is afhankelijk van de zonsopgang). Vijf maal per dag moet hij bidden en in deze vastentijd moet hij vasten tot het avondgebed bij zonsondergang. Samen met zijn Indonesische vrouw werkt hij aan de opbouw van Indonesië, het land dat hij liefkreeg. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestöijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. De meeste bejaarden liepen er tot in een zeer recent verleden maar sombertjes by. Zwarte pakken, dónkere of grijze jurken markeerden hun bescheiden eisen op mode-gebied. Vrolijke, lichte kleren werden vermeden. Dat hoorde by de jeugd. De bejaarde, zo luidde de ongeschreven regel, diende zich, zo onopvallend mogelijk te kleden. En daardoor moest hy wel de idee krygen, dat hy er eigenlyk niet meer by hoorde. Deze gangbare normen zijn nog steeds niet helemaal doorbroken, maar het aan tal bejaarden dat zich modieuze kleding druft aan te schaffen, neemt de laatste jaren toch duidelijk toe. In het blad „Op Leeftijd" werd dieper op het onderwerp „Bejaarden en mode" ingegaan. Met name werd gewezen op het feit dat veel bejaarden, die wel iets anders dan een „zwart pakkie" willen, bang zijn voor kritiek van leeftijdgeno ten. Vooral kleding in tehuizen konservatief Vele bejaarden kleden zich op een wijze, die hun „bejaard" uiterlijk als het ware overaksentueert. Toen zij een jaar of 40, 50 waren kochten zij kleding, die hen jonger deed schijnen dan zij waren, maar sinds zij de 65-jarige leeftijd heb ben bereikt, schijnen zij veeleer moeite te doen om er zo oud mogelijk uit te zien. Veel bejaarde mannen dragen hun don kere pak als ware het een uniform voor mensen op leeftijd, veel bejaarden vrou wen aksentueren hun hoge leeftijd nog eens ektra door het dragen van donker grijze kousen en wat kleurloze dessins. Gelukkig neemt het aantal bejaarden, dat zich hult in vrolijker, lichtere kleu ren, de laatste jaren duidelijk toe. Zoals „Op leeftijd", het orgaan van de Neder landse Federatie voor Bejaardenzorg het uitdrukte: „Veel oudere mensen nemen niet langer genoegen met de vormloze, kleurloze „zakken", die enkele jaren ge leden nog in de winkelrekken hingen voor de oudere klanten". Wel bestaat deze grotere belangstelling voor modieuze kleding voornamelijk bij bepaalde groepen bejaarden. Het gaat hier in het bijzonder om bejaarden uit de grote en middelgrote steden en om bejaarden, die nog op zichzelf wonen. Sociale kontrolc Het wonen in grotere konsentraties (bij voorbeeld bejaardentehuizen) blijkt erg remmend te werken op veel bejaarden, wat betreft hun wensen op het gebied van de mode. Vele bejaarden blijken als de dood te zijn voor kritiek op hun uiterlijk van medetehuisbewoners. Mannen die best zin hebben in een lichtkleurige colbert, doen dat toch maar niet, omdat zij bang zijn door hun mede-bewoners te worden uitgelachen. Die „sociale kontrole" werkt bij de vrouwen mogelijk nog meer remmend. Een oudere dame in een vrolijke jurk met korte rokken, krijgt van alle kan ten het verwijt te horen dat zij zich te jeugdig kleedt. Wat verbeeld ze zich wel? Ze is toch geen twintig meer! En wanneer die vrouw in een tehuis woont en mede afhankelijk is van de goodwill van haar mede-bewoners, dan kiest zij om der wille van de goede vrede eieren voor haar geld. Het vrolijke jurkje ver dwijnt definitief in de kast en zij trekt haar zwarte of grijze jurk maar weer aan. Zij durft zich in haar kleding niet langer te onderscheiden van de groep waartoe zij door haar leeftijd en om standigheden behoort. Zo maken de mensen het elkaar moei lijk. Ze verbieden elkaar anders-dan-an- ders te zijn. En wie toch wil afwijken van het gangbare patroon, kiest daarmee tevens voor een eenzaamheid. Zij of hij stelt zich buiten het gemeenschapsleven van het tehuis. In bejaardentehuizen, kleden bejaarden zich daarom vaak het meest konserva tief, soms tegen hun zin. Maar het „hoort" nou eenmaal zo. Waarom weet eigenlijk niemand, maar die vraag wordt je ook niet gesteld. Een „idee" Ook op het platteland oefent de sociale kontrole nog een aanzienlijke macht uit. Ook daar wordt veelal van de bejaar den verwacht, dat hij „stemmig" gekleed gaat, d.w.z. op een wijze, die naar de mening van velen bij zijn leeftijd past. Maar geen mens kan uitleggen, waarom alleen sombere tinten bij de oudere leef tijd past. Dat is in feite maar een „idee", maar dit soort ideeën leidt helaas een taai leven en beletten mensen zichzelf te zijn. Interesse in de mode, in leuke kleren, lijkt ons nou juist een bewijs dat de bejaarde nog lééft, dat hij plezier in het leven heeft. Het is een ongezond ver schijnsel dat men bejaarden dwingt zich te kleden op één speciale manier, die „men" bij zijn leeftijd vindt passen. Mag hij alsjeblieft zelf bepalen of hij zich „stemmig" of vlot wil kleden? Is een oudere dame in broekpak „minder" dan een leeftijdgenote in een zwarte jurk?" Een andere kant van dit mode-probleem is natuurlijk, dat oudere mensen vaak minder geld hebben om kleding te ko pen. Kleding voor bejaarden is nogal kostbaar, omdat vele bejaarden hogere eisen stellen aan de stoffen (ze moeten bestand zijn tegen langdurig zitten enz.). Ook het winkelpersoneel is nog te wei nig op bejaarde klanten ingesteld. Verkoopsters moeten er rekening mee houden dat oudere mensen meer tijd en hulp nodig hebben bij het uitzoeken en passen van kledingstukken. Droogt het Aral meer radicaal uit? Na de Kaspische zee is het Aralmeer het grootste binnenwater van Azië. Het is ongeveer 374 km lang en 309 km breed. Doordat de verdamping de toevoer over treft verliest het jaarlijks vijf miljard m3 water. Dit komt ongeveer neer op een daling van het meerniveau met 1 m per jaar. Het verlies door verdamping werd vroeger mooi gecompenseerd door de rivieren Amu Darja en Syr Darja zomede door een ondergrondse stroom. Doch door het onttrekken van enorme hoeveelheden water aan de rivieren t.b.v. de irrigatie is het evenwicht dermate verstoord dat het mooie meer nu zien derogen in elkaar schrompelt. Vooral in de laatste tijd is het wateroppervlak aanmerkelijk verminderd. Steeds meer komen de oevers bloot te liggen met alle gevolgen van dien. Niet alleen voor de visserij vreest men het ergste maar ook voor het uitdrogen zelf, dat veranderin gen in de natuur voorwaarden en om standigheden m.i.v. die van aangrenzen de gebieden geeft. Om zo het biologische evenwicht niet te verstoren is het plan opgevat in de toekomst het Aralmeer van nieuw water te voorzien via de Si berische rivier Irtysch. Het is de vraag of dit koude water straks ook geen ver schuivingen in flora en fauna teweeg zal brengen. Tot onze grote droefheid is van ons heengegaan onze trouwe en zeer zorgzame echtgenoot, vader en broer, CORNELIS BENJAMIN BEEM, in de ouderdom van 76 jaar. Soest, A. Beem-Boegheim Soest, J. C. Kooyman-Beem C. B. Kooyman Utrecht, Th. Boomsma-Beem Soest, 28 januari 1972. Beckeringhstraat 56. De overledene is opgebaard in de Aula van het ziekenhuis „Zonnegloren" te Soest. Bezoek aldaar van 14.00 tot 15.00 en van 19.00 tot 19.30 uur. Thuis geen bezoek - Geen bloemen De crematie zal plaats hebben op woensdag 2 februari, om 13.30 uur, in Aula II van het C1*e~ matorium „Daelwijck", Floridadreef 7 te Utrecht. Vertrek van Beckeringhstraat 56 om 13.00 uur. Het crematorium is te bereiken met bus 13 van af het station Overvecht (ca. 15 min.) Op 26 januari 1972 overleed onverwacht onze lieve moeder en grootmoeder, Mevrouw C. A. SCHOENMAKER-VAN HEIJNINGEN, in de leeftijd van 84 jaar. M. Hendriks-Schoenmaker A. Hendriks Th. Hendriks A. Hendriks-Appelboom Hilde Hendriks De begrafenis heeft op 29 januari j.1. te Zeist plaatsgevonden. KLEINE ADVERTENTIES Uitsluitend by vooruitbetaling. Tot 10 woorden ƒ2,50 Elk woord meer ƒ0,10 „Ik kon toch aan z'n neus niet zien, dat ik met een ontsnapte krankzinnige te doen had!" verontschuldigde de verbali seerde bromfietser zich. „U hebt toch wel gemerkt, dat dit een patiënt was..." wist de politierechter, „want u hebt nog gevraagd of hij getikt was!" „Dat vraag je een gezond mens ook als die een stomme opmerking maakt." „Maar dan is 't als een belediging be doeld en dan zou u een veroordeling we gens belediging geriskeerd hebben!" ,,'t Begon allemaal heel gewoon, toen ik met m'n kapotte bromfiets langs de weg stond. Hij stopte en ik dacht, dat'ie kwam hèlpen „Hij zegt, dat u onverwachts tevoor schijn sprong en hem tot stoppen dwóng!" „Hij is gek." „Ja, dat week ik. Maar dat wist toen nog niet." „Nou ja, dan slaan we dat stoppen over. Hij kwam helpen, zegt u. En toen?" „Dat dacht ik, dat-ie kwam helpen. Maar hij begon over oppassen. Ik zei hem dat ik heus wel zou oppassen. Ik kon toch niet rijden, want m'n brommer vertikte 't. Maar toen zei-die, dat ik zijn oppasser mocht wezen." „Owou hij geleide hebben? Naar de inrichting of zo?" „Nee edelachtbare, in de eerste plaats wou hij gevoerd worden. En dat moest een oppasser doen, dacht-ie." „Had u dan iets te eten bij u? Zag hij u misschien brood eten?" „Nee, hij had honger en hij wilde ge voerd worden. Hij had ook twee bulten, zei hij." „Hij? Twee bulten? Was het dan een vrouw?" De rechter bladerde opeens in het dossier. „Nee, hij dacht dat-ie een kaméél was. En z'n oppasser moest hem voeren, zo dat ie weer reserve voedsel kon opslaan in z'n beide bulten." „En waar kreeg u dan ruzie over?" „Nou, dat is nogal logisch: omdat ik ja wilde oppassen en néé wilde voeren na tuurlijk. Toen begon die uit te varen, dat een goeie oppasser goed zou oppas sen dat z'n beesten niet omkwamen van de honger, en als ik hem niet voeren wilde, was ik een rot-oppasser. Nou, toen liet ik me ontvallen, dat hij een rot-kameel was." „Dan was 't toch op dat moment al dui delijk, dat u niet met een normaal mens te doen had „O ja? Nou, d'r stond anders een mens van vlees en bloed voor me en helemaal geen abnormale kameel. Dus ik dacht niet anders dan dat er iemand wat ge zopen had en een geintje wilde uithalen. Of dat 't voor Poets was." „Poets?" „Dat televisieprogramma waarbij d'r steeds een stelletje straal voor de gek worden gehouden. Dat vroeg ik 'm nog. Ik zeg: ben je van Poets? - Jé, zegt ie, en als jij van de poetsdóós ben, mag je men schóónpoetsen ook." „En wanneer begon u nu te slaan?" „Hij sloeg 't eerst, toen ik 'm bij z'n jas greep om hem weg te krijgen." „Hier staat, dat u 'm bij z'n vel pakte." „Dat noemde die z'n vel, maar hij had een kameelharen jas aanToen ik die jas aanraakte, sloeg hij me van zich afmet z'n hoeven." „Dus de kameeldrijver werd kameelvér- drijver, maar de kameel sloeg met z'n handen?" „Nee, met alle vier z'n poten. En hij beet ook nog. HierEn de man wees op een lidteken in zijn linker oorlel. De getuigen verklaarden echter stuk voor stuk, dat de bromfietser zich zo ge grepen voelde door de dwaze woorden van de als mens vermomde kameel, dat hij die viervoeter op twee benen begon weg te duwen en, toen die bleef staan, te slaan. Tot de getuigen zich als oppas sers over die kameel ontfermden. „Dat is dan dierenmishandeling èn mis handeling van een geestesziekte, dat kan dubbel worden aangerekend," sprak de officier. En hij vorderde honderd gulden of tien dagen. Het werd uiteindelijk de helft, omdat de politierechter concludeerde dat je maar één lichaam tegelijk kon slaan. Of een mens, óf een kameel. „Ik mag lijen, dat die kameel een keer tegen 't lijf loopt," bromde de brom fietser voor hij wegbromde. PERSONEEL GEVRAAGD Voor een opleiding tot verdienstelijk vakman in onze drukkerij of speciaal drukkerij, vragen wij JONGE MANNEN tot 18 a 19 jaar. Drukkerij Atlas N.V., Koningsweg 22 Soest, tel. 4751. Gevraagd flinke WERK STER voor één ochtend of middag per week. Mevr. Dekker, Van Straelenlaan 36. Tel. 8658. TE KOOP AANGEBODEN Te koop ijshockey SCHAATSEN (CCM), schoenmaat 44-45. Nassaulaan 30, tel. 5821. Te koop HERENFIETS. Dalweg 28. Te koop PUCH. Tel. 5212. Welke' JONGEN van plm. 16 jaar wil in onze mo derne supermarkt opgeleid worden tot assistent groen- tenchef? Aanmelden over dag 03490-19385, 's avonds na 7 uur bij de heer Fugers, Haverweerd 39, Soest. Gevraagd ASSISTENTE in de huishouding, intern. Prot. Chr. Bejaardencen trum, Vetkamp 25, Nijkerk, tel. 03494-1218. Gevraagd net MEISJE voor de winkel. Banketbakkerij Dogterom, Torenstraat 6. Voor direkt gevraagd bij groothandelsbedrijf, ener gieke MAGAZIJNBEDIEN DE. Sollicitaties aan Deto, Eikenlaan 13, Soest. Gevraagd zelfstandig wer kende HULP in de huis houding, voor 5 ochtenden per week. Mevr. Knoppers, Ereprijsstraat 121 (Soester- veen). Tel. 6087. De hele serie Kodak-Kado's (van 't filmpje voor 3,40 tot de nieuwste Kodak In- stamatlc camera's) vindt u bij: FOTO-FILM Burg. Grothestraat 45 Soest Telefoon 02155-3917 en Van Weedestraat 29 Te koop SKODA S 100 van nov. '69, 54.000 km., wat beschadigd en geroest, prijs 23.000,Nachtegaalweg 15, Soest. Te koop witte BRUIDS JAPON, maat 38-40, niet in Soest gedragen. Tel. 8048. Te koop ORGEL, t.e.a.b. Duinweg 18. Aangeboden RENAULT R 8 1968, pl.m. 65.000 km., in prima staat, kleur groen, ƒ2500,Plesmanstraat 261, Soesterberg, tel. 03463-2267. Te koop OLIEHAARD met vat 200 liter en kolen- convector, t.e.a.b. Tel. 6615. Te koop KANARIEKOOI met standaard (chroom) en mooi vloerkleedje, maat 135 x 190. Tel. 8192. TE KOOP GEVRAAGD Te koop gevraagd. 75 cent per kilo betalen wij 'voor uw oude 78 toe ren GRAMMOFOON PLATEN. Br. aan postbus 9710, Den Haag. Te koop gevraagd KIN DERFIETSJE (4 jaar). Nassaulaan 30, tel. 5821. Te koop gevr. SCHILDER ATELIER) EZEL. Noorderweg 17, tel. 4578, Soest. TE HUUR GEVRAAGD Jongeman, 17 jaar, werkend bij Amersfoorts bedrijf, zoekt kamer of kostgezin. Tel. 010-208420 's avonds. Jong echtpaar zoekt WOONRUIMTE. Br. onder nr. 2653 bur. S. Crt. Jongeren Adviescentrum (voorheen Meisjesbelangen) zoekt KAMERS. Kerkpad z.z. 9 of tel. 7153. Spreek uren dinsdags- en donder dagsavonds van 7-8 uur. DIVERSEN Sla munt uit uw tijd. Ver wen uzelf eens mevrouw, door 6,tot 8,— per uur te verdienen met leuk vrouwelijk werk. U kunt daarbij Uw werktijden zelf regelen. Bel nu 02154-5365 of schrijf naar mevrouw Hagelen, Wijkamplaan 36, Baarn. VERLOREN, omgeving Nassauplantsoen, grote KINDERSLEE, merk Davos. Gaarne terugbezorgen Nassauplantsoen 4. Koop uw brommer bij 'n Peugeot dealer. Waarom? Omdat zo'n Peugeot betrouwbaar is en solide èn zuinig rijdt en een geweldige vering heeft en tientjes goedkoper is kom een proefrit maken. Hij staat voor u klaar bij: Rywielen - Motoren Uw adres voor knopen, gespen, garneerband. stof fen en modische artikelen Fa. HUISSTEDEN. Soesterbergsestraat 28, telefoon 3480. REPARATIE KUNST- GEBITTEN, snel en billyk. Cantonlaan 9A, Baarn, tel., 02154-4136. TUINGEREEDSCHAPPEN (onze specialiteit!), gras- maaimachlnes in tientallen maten en soorten. TUINTOKO VAN DRIE, Amsterdamseweg 139, Amersfoort, telefoon (03490) -17031. Voor NYLON KOUSEN en panty's o.a. Vasana en Setter Set. Wy verkopen ook de Setter ladder proof en Vasana positie-panty. Fa. HUISSTEDEN, Soesterbergsestraat 28, telefoon 3480. Uit eigen worstkeuken 100 gram BACON 100 gram gebr. GEHAKT samen igg

Soester Courant | 1972 | | pagina 2